Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 1 d. 20:38

18     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Putinas rėžė kalbą Leningrade, oj, Sankt Peterburge, minint Rusijos karinio jūrų laivyno dieną ir pareiškė, kad “dabartinė padėtis reikalauja labai ryžtingų veiksmų”, o laivynas užtikrins Rusijos suverenitetą prieš NATO ir kitas priešiškas jėgas. Putleris pasidžiaugė, kad artimiausiais mėnesiais bus pradėtos tiekti hipergarsinės sparnuotosios raketų sistemos “Cirkon”, galinčios skrieti 1000 kilometrų. Šios raketos skirtos kovai tiek su taikiniais jūroje, tiek ir sausumoje, tačiau iš esmės jos gaminamos skandinti lėktuvnešius, povandeninius ir visų kitų tipų laivus. Beje, ši raketa yra kiek patobulintas bendras Indijos - Rusijos produktas BrahMos, ta pati Oniks, tik, teigiama, galinti išvystyti 5 ar 6 garso greičius.

Nieko nauja. Vos Putinas išsižioja - iš burnos krenta raketos, tegu ir indiškos. Pastarasis, itin intensyvus, Mykolajivo apšaudymas, kurio metu nužudytas grūdų eksportu užsiimantis 74 metų verslininkas Oleksijus Vadaturskis ir jo žmona Raisa – taip pat Putino kalba. Greičiausiai tai atsakas į Sevastopolio apšaudymą ir kerštas už Kryme sužlugdytą karinio laivyno šventę.

Putinas tikrai žino, kad jo Rusija nei iš tolo negali lygiuotis į JAV ir NATO karinius laivynus, nuo kurių atsilieka keletą kartų. Vienintelė sritis, kurioje Rusija gali vaidinti supervalstybę yra raketų technologijos ir branduoliniai ginklai.

Tarptautinis Raudonojo kryžiaus komitetas laukia galimybės patekti į Olenivkos kalėjimo stovyklą, kurioje įvyko Ukrainos karo belaisvių žudynės. Prieiga prie karo belaisvių privaloma pagal Ženevos konvenciją. Raudonojo kryžiaus prašymo Rusija nepatenkino.

Mes nuo pat pradžių skeptiškai žiūrėjome į Azovstalio gynėjų gelbėjimo operaciją, tarpininkaujat TRK, netikėjome pažadais, kad kariai laisvę išvys po kelių dienų. Ar galėjo būti tikėtinas Mariupolio didvyrių paleidimas? Juk jie taptų gyvu, vaikščiojančiu, istoriją liudijančiu pavyzdžiu kitiems ukrainiečiams ir ateinančioms kartoms, kaip reikia kautis.

Nelogiška mums atrodė ir sklandi išlaisvinimo operacija, nes KBG budelių, kankinusių mūsų partizanus, lupusių jiems dantis, nagus, pjausčiusių galūnes ir lyties organus palikuonys mokyti toli gražu ne gailestingumo. Ten iki šiol mokoma vieno amato – palaužti kankinant ir itin žiauriai, didžiausioje, skausmingiausioje agonijoje - nužudyti.

Jungtinių Valstijų ambasadorė Ukrainoje Bridget Brink pasmerkė išpuolį prieš Olenivkos kalinius, pavadindama tokį elgesį “barbarišku Rusijos pajėgų elgesiu su ukrainiečių karo belaisviais”.

Užtenka smerkt, laikas Vašingtonui oficialiai paskelbti Rusiją teroristine valstybe.

Pasirodė pirmosios Kremliaus užuominos dėl galimų paliaubų sąlygų. Informacija pateikta ne Rusijos, o JAV ekspertų Steveno Simono ir Johnatano Stevensono lūpomis, siūlančių Jungtinėms Valstijoms įtikinti Ukrainą pradėti derybas su Rusija, ieškant diplomatinio konflikto sprendimo būdo. Ekspertai siūlo apriboti Ukrainos ir Rusijos pajėgas ir nustatytose demilitarizuotose zonose dislokuoti taikdarius, kurių vadovavimui JAV turi didelės patirties.

Šis siūlymas yra ne kas kita, kaip siekis konfliktą įšaldyti iki kito puolimo. Kyjivas supranta, kad tokios paliaubos lygios pralaimėjimui, todėl tikime, kad laikysis tvirtai prieš įvairiausio plauko “ekspertų” gundymus ir Kremliaus žabangas.

Europos energetikos bendrovės gauna rekordinį pelną, nes didelės sąskaitos verčia vartotojus leisti kurui daugiau pinigų.
“Shell” ketvirčio pelnas siekė 13,6 mlrd. JAV dolerių, t. y. 92 % daugiau nei prieš metus.
“British Gas” savininkė “Centrica” gavo 1,6 mlrd. JAV dolerių.
Norvegijos įmonė “Equinor” po sėkmingo antrojo ketvirčio akcininkams išmokėjo papildomus 3 mlrd. dolerių dividendus, o Prancūzijos “Total SE” pajamos patrigubėjo iki 9,8 mlrd. dolerių.

Kylant kuro kainai, proporcingai pučiasi pelnas ir pajamos, gaunamos iš mokesčių. Gal būtų teisinga klestinčioms bendrovėms vartotojus užgriuvusią mokestinę naštą pasidalinti kolegialiai?

Ups, nusišnekėjom. Į verslo reikalus nesikišama. Ir į realpolitik. 

Nors JK buitiniams vartotojams kainos už šildymą patrigubėjo, prognozuojama, jog jos kils ir 2023-aisiais, o energetinė krizė tęsis iki 2025 m.

Vakar įsiplieskė neramumai tarp Serbijos ir Kosovo. Sekmadienio popietę Kosovo šiaurėje, Mitrovicoje, aidėjo oro pavojaus sirenos. Pranešama (pirminė informacija), kad serbai pradėjo blokuoti kelius po to, kai Kosovo vyriausybė priėmė nutarimą vietos serbams išduoti laikinuosius tapatybės dokumentus.

Vakar Serbijos politikas Vladimiras Džukanovičius socialiniame tinkle “Twitter” pareiškė, jog “Serbija bus priversta pradėti Balkanų denacifikaciją”. 

Kad šiame konflikto kurstyme neapsieita be Kremliaus dvoko, išsidavė Marija Zacharova, vos ne tą pačią akimirką pereiškusi, jog “Rusija ragina Prištiną ir už jos stovinčias JAV bei ES nutraukti provokacijas ir gerbti serbų teises Kosove”.

Serbija – neabejotina Rusijos partnerė ir satelitė. Pernai gegužę Serbijoje vyko jungtinės Rusijos ir Serbijos karinės pratybos „Jungtinis atsakas“. Už paramą 2021 lapkričio 26 d. Putinas Serbijos prezidentui Aleksandar Vučič pažadėjo parduoti dujas po 270 $ už 1000 m3 ir nekelti kainos pusę metų, tuo tarpu po invazijos dujų tarifai Europos biržoje šokinėjo iki 3600 $ už  1000 m3.

Dabar už šią kalėdinę dovanėlę metas Serbijai atidirbti. Putino režimas neabejotinai seniai įtraukė Serbijos – Kosovo konflikto scenarijų kaip dar vieną galvos skausmą Europai.

Pasaulinio terorizmo lizdas tęsia tarptautinį terorą visais jam įmanomais būdais.

Šiandien iš Odesos uosto išplaukė pirmasis grūdų karavanas.

Operacinis lygmuo

Rusija savo veiksmais Ukrainoje siekia pademonstruoti kuo daugiau raumenų, galios ir įbauginti priešininką. Raketų kruša ir miestų griovimais atsakoma į bet kokią sėkmingesnę Ukrainos ataką ar Vakarų pareiškimą, kad Rusija išsikvėpė ir nusilpo. Kremlius suvokia, kad ukrainiečių apšaudymas fronto linijoje bus eilinis skaičius karo statistikoje. Tuo tarpu civilių aukos ir sugriauti miestai bus tai, apie ką kalba visas pasaulis.

Deja, barbarai nesuvokia, jog tokiais veiksmais Rusija laidoja save šimtams metų į priekį, kaip bet kokį žmogiškumą, karo taisykles pripažįstanti valstybė.

Taktinis lygmuo

Per pastarąją parą okupantai septynis kartus apšaudė Sumų regioną. Užsidegė ir buvo sunaikinti 25 hektarai kviečių.

Į Bilopilio kaimus buvo paleisti 24 sviediniai. Sunaikinti du civiliniai automobiliai ir apgadinta ferma. Iš viso į regioną buvo paleista apie 90 šūvių iš įvairaus tipo sunkiųjų ginklų.

Okupantai iš sunkiosios artilerijos ir toliau apšaudo Charkivą, Slovjanską, Bachmutą ir kitus miestus.

Laikinai okupuotoje Chersono srityje Ukrainos naikintuvai du kartus smogė į  rusų įtvirtinimus.

Okupantai iš sunkiosios artilerijos ir toliau apšaudo Charkivą, Slovjanską, Bachmutą ir kitus miestus.

Laikinai okupuotoje Chersono srityje Ukrainos naikintuvai du kartus smogė į  rusų įtvirtinimus.

Pranešama, jog iš Krymo į Chersono sritį važiavusio traukinio sunaikinimas – HIMARS darbas.  Nuo bėgių „nuleista“  daugiau kaip 40 vagonų su Rusijos kariais, įranga, amunicija. Žuvo 80 okupantų, 200 sužeista.

Foto: britai žada petduoti Ukrainai keletą tokių laivų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tam tam ajaaazau       2022-08-3 11:51

...tau jau nieks nebepades,gali gert,rukyt,uostyt..Tik nerasyk komentu.

Naikina brudus iš peties       2022-08-2 20:05

Pagoglinkit - “ ВКС уничтожили до 250 иностранных наемников в районе Николаева”.
Высокоточным оружием ВКС России нанесён удар по пункту временной дислокации украинского “иностранного легиона” в районе города Николаев. Уничтожено до 250 наёмников и более 20 единиц военной техники.
https://ria.ru/20220802/naemniki-1806680708.html?rcmd_alg=slotter

tam AJAAAZAU       2022-08-2 19:31

Išmok, debile, be klaidų lietuviškai rašyti

AJAAAZAU       2022-08-2 18:56

tai kad gelltonasis skeltanagis isismagino…,jokiosi garsu.

yellow Z.O.V.marine       2022-08-2 14:21

patiko laivas smile)) -jei “britai“ tikrai dar numes keletą tokių “laivų“ šizoukropijai, kaip šuniui kaulą, tai perversmas izmailo pramoginės laivybos sektoriuje bus garantuotas smile)))

yellow Z.O.V.marine       2022-08-2 14:16

“Pasirodė pirmosios Kremliaus užuominos dėl galimų paliaubų sąlygų. Informacija pateikta ne Rusijos, o JAV ekspertų Steveno Simono ir Johnatano Stevensono lūpomis, siūlančių Jungtinėms Valstijoms įtikinti Ukrainą pradėti derybas su Rusija, ieškant diplomatinio konflikto sprendimo būdo. Ekspertai siūlo apriboti Ukrainos ir Rusijos pajėgas ir nustatytose demilitarizuotose zonose dislokuoti taikdarius, kurių vadovavimui JAV turi didelės patirties.“
smile))) - gydykitės šizofreniją, sulipę dvyniai urodai navysėjūnai ! smile))) - kremlius savo “užuominas“ dabar “įgarsina“ šizopindosinių pridurkų(tipo ekspertų) lūpomis ? smile)))) - ar seniai šitie propagand0niukai nujunkyti nuo vaikiškų pasakėlių ? smile) - dabar persimetė prie N-18 pssakėlių ? - kiek ant šizolitchūanijos tokių dvikojų kanopinių, su moliuskinėm smegeninėm ? 

yellow Z.O.V.marine       2022-08-2 14:03

ei, suporinta pindosinė  šliundra navysėjūna ! - gal jau laikas informuoti kaip ten vyksta daugybę kartų anonsuotas banderokropų puolimas ant chersono ?? smile))) - juk nenorit pasakyti, kad puolimu, paaskui ukrošizikus, vadinote vienos skylės ant tilto per dnieprą padarymą ? smile)))—————o apie traukinį priskiedėte, prisimindami filmukus apie partizanus, r pareigingai nurašėte nuo gebelso-arestovičiaus šnabždesių ? smile)))

Tiesiog puiku! Valio!       2022-08-2 13:23

Российские военные продолжают освобождать территорию Донецкой Народной Республики, за последнее время там заняли шесть населенных пунктов, сообщил на селекторном совещании министр обороны Сергей Шойгу.
“После взятия под контроль территории Луганской Народной Республики планово освобождается Донецкая Народная Республика. За последнее время освобождены населенные пункты Григоровка, Берестовое, Стряповка, Покровское, Семигорье и Новолуганское. Под наш контроль перешла крупнейшая в Европе Углегорская теплоэлектростанция с проектной мощностью 3 тысячи 600 мегаватт.
Pagoglinkit - “ Шойгу заявил об освобождении еще шести населенных пунктов в ДНР”.
https://ria.ru/20220802/dnr-1806610142.html

Diedas       2022-08-2 13:12

Ėjo šeštas mėnuo kaip nenugalima rusų armija su “niet analogov mirie” ginkluote per tris dienas užiminėjo Kijevą.
Vata komentaruose du kartus išžudė visus Ukrainos kareivius, tris kartus sunaikino visus tankus ir ginkluotę, penkis kartus numušė visus lėktuvus ir malūnsparnius.
Komunizmo suluošinti orangutangai, kaip ir sovietmečiu džiūgauja savo išgalvotomis pergalėmis. Šviesi ateitis ir laimingas rytojus jau ne už kalnų, jau čia pat, kitame penkmetyje. Pergalė už trijų dienų.
Goglinkit rusiškas naujienas ir jau tuoj tuoj tapsit laimingais viso Pasaulio nugalėtojais.
Bet istorija kartojasi. Kaip ir sovietmečiu falšyvą džiūgavimą, tuščią dūdų pūtimą, būgnų mušimą ir išgalvotas pergales užgožia “laikini sunkumai”
Eilinį kartą užuojauta beviltiškiems lūzeriams homosovietikams.

Smagu!       2022-08-2 11:23

Pagoglinkit “ Шойгу сообщил об уничтожении шести HIMARS и 33 гаубиц М777 на Украине”.
Российские военные с начала спецоперации на Украине уничтожили 33 гаубицы М777 американского производства, пять пусковых установок противокорабельного ракетного комплекса Harpoon, а также шесть пусковых установок и свыше 200 ракет РСЗО HIMARS, заявил министр обороны Сергей Шойгу.

https://www.rbc.ru/politics/02/08/2022/62e8e7fa9a79472ac3baaac8?from=from_main_1

Kažkur matyta       2022-08-2 9:38

Mūsų sisteminė žiniasklaida ir tame tarpe Tiesos.lt įvarys tokią psichozę, kad Ukraina jau laimėjo, kad bus kaip su kovidu.

karocie....       2022-08-2 8:27

vis labiau kacapoidams darosi XANA.Jokesi syrdis,ajaaaazau…

ah.ą       2022-08-1 23:39

bankų palūkinis biznis - ES pradeda mokėti 9 mlrd. eurų paskolą Ukrainai

Bus didelis piZZZdec ukrufašistams       2022-08-1 22:23

Пехота Луганской Народной республики при поддержке артиллерии продолжает наступление на Соледар, сообщил командир арторудия Народной милиции республики с позывным “Монгол”.
“Находимся под Соледаром, стреляем по Соледару. Получены координаты, корректура была дана и сейчас будет уничтожение противника для продвижения нашей пехоты”, — рассказал он.
Как отметил военнослужащий, продвижению пехоты содействуют в том числе расчеты пушек-гаубиц Д-20 калибра 152 миллиметра, предназначенные для ударов по живой силе, укрепленным районам и технике противника.

Slavaukrainiečiams artėja piZZZdec       2022-08-1 22:20

Pagoglinkit - “ВС России уничтожили в Харькове две РСЗО HIMARS и 53 националиста”.
https://ria.ru/20220801/ukraina-1806375390.html

Oho       2022-08-1 22:19

Okraina dar turi lėktuvų?

kapiec       2022-08-1 21:29

bidono sūnaus verslui

ją, ją        2022-08-1 21:06

rusija apsižergs donbaso skalūnines dujas

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.