Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 31 d. 17:11

6     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Rusijos (o ir mūsų) žiniasklaida trimituoja, jog Rusijoje formuojami savanorių batalionai, kurie bus siunčiami į karą Ukrainoje. Teigiama, jog bus mobilizuota daugiau kaip 30 000 savanorių, kurie papildys išretintas Rusijos karių gretas. Tai esą bus apie ketvirtadalis trūkstamų pajėgų. „Savanoriams“  skirts užduotis – užimti Donbaso regioną. Kremlius nurodė visiems 85 Rusijos federaliniams subjektams verbuoti savanorius į kovos batalionus Ukrainoje.

Kai kurie šaltiniai dėl šios „paslėptos mobilizacijos“ paniką skleidžia veltui. 30 000 naujokų kare – tai veikiau kliūtis, nei parama. Kiekvienas Lietuvos pilietis, rankoje laikęs ginklą, kariškis, šaulys, karys savanoris žino, kiek daug įgūdžių reikia norint išmokti naudotis įvairaus tipo ginklais, nekalbant apie jų panaudojimą realiose situacijose.

Taip, kad tie 30 000 veikiau bus panaudoti aptarnaujančioms grandims, skirtoms tiekimui ir minimaliai karinei paramai. Na ir atliekant „patrankų mėsos“ funkcijas.

Nemažai rusakalbių ekspertų (mes juos vertiname, kaip potencialiai pavojingus) teigia, kad Ukrainoje kariauja beveik vien kriminaliniai elementai, alkoholikai ir kitos padugnės, kurios, nei Putinui, nei kam nors Rusijoje nerūpi. Tai melas. Be abejo, tokių atmatų ordoje netrūksta, tačiau valdyti sudėtingas artilerijos, sistemas, tankus, šarvuočius, kovos lėktuvus, naudotis įvairia navigacine ir ryšio bei kita įranga asocialūs piliečiai tikrai negebėtų. Su technika dirba kariai profesionalai. Šie pezalai naudingi Kremliui užsitikrinant savo skurdžių visuomenės paramą ir gąsdinant naivų vakarietį, kad „mes karo dar nepradėjom“.

JK slaptosios žvalgybos tarnybos MI6 teigia, jog rusams vis sunkiau apsirūpinti karine technika, amunicija bei gyvąja jėga. Teigiama, kad Rusijos karinės pastangos Ukrainoje baigia išsekti.
 
Mes itin atsargiai ir netgi su tam tikru įtarumu žiūrime į teiginiančius, kad Rusijos kariuomenė  išseko ar visai nusilpo. Kol raketos skrieja į miestus, griaudamos namus ir žudydamos taikius piliečius, ordos kolapso šaukliai neatrodo profesionaliai.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija išreiškė pasibaisėjimą pranešimais apie ukrainiečių karo belaisvių žudymą ir kankinimą laikinai okupuotos Olenivkos kolonijoje.

“Jei ši informacija pasitvirtins, nusikaltėliai ir visi atsakingi už tokius nusikaltimus, kuriais šiurkščiai pažeidžiama tarptautinė humanitarinė teisė, turės atsakyti už savo veiksmus”, - sakoma ministerijos pareiškime.

Gali būti, kad akis prasikrapštė ir Prancūzijos politikai. Tikimės, kad pagaliau grius stotingo, išsipusčiusio rusų husaro mitas ir jį pakeis bedančio, sužvėrėjusio, rusiška vodka trenkiančio sadisto portretas. 

Joe Bideno administracija paskelbė sankcijas, nukreiptas prieš Rusiją dėl jos kišimosi į rinkimus. Kremlius pakankamai ilgai kišosi į JAV rinkimų procesus, kiršindamas socialines grupes, skleisdamas melagingą informaciją ir vykdė kitą kenkėjišką veiklą.

Sankcijomis nubaustas Rusijos pilietis Aleksandras Viktorovičius Ijonovas ne vienus metus vykdė kenkėjišką veiklą, vadovavęs antiglobalistiniam judėjimui, gaudamas paramą iš Putino labdaros fondo.

Tokius ir panašaus plauko veikėjus seniai metas susodinti į laivus ir lėktuvus ir pasiųsti namo, neišskiriant Europos valstybių, juo labiau Lietuvos.

Rusijos “Gazprom” pranešė, kad nutraukė dujų tiekimą Latvijai, kaltindama Baltijos šalį “pažeidus dujų tiekimo sąlygas”. Kas ir kokias sąlygas pažeidė – niekas nepaaiškino. Greičiausiai tai įvyko dėl to, kad “Latvijas Gaze” paskelbė, kad nepirks dujų iš “Gazprom”, moka eurais, o anksčiau Latvijos parlamentas balsavo už rusiškų dujų tiekimo uždaudimą nuo 2023 m. sausio mėn.

2022 m. dolerio kursas kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu šoktelėjo daugiau kaip 10 % ir sustiprėjo iki lygio, kokio nebuvo nuo 2002 m. Karas Ukrainoje, įtampa tarp JAV ir Kinijos, įtampa dėl Taivano stiprina dolerio, kaip saugios valiutos, pozicijas.

Per pastaruosius kelis mėnesius smarkiai išaugo rusiškos naftos, gabenamos „iš vieno laivo į kitą“, kiekiai. Perkraunant naftą „iš laivo į laivą“, vienas laivas iškrauna krovinį į kitą laivą, išjungus sekimo signalą, neleidžiantį matyti, kur laivas yra. Toks perkrovimas vadinamas „tamsiu“ ir leidžia rusiškai naftai virsti bet kurios kitos Azijos šalies nafta.

Štai kokiomis banditiškomis kontrabandos kombinacijomis užsiima Kremlius, kad „prastumtų“ savo kruviną naftą juodojoje pasaulio rinkoje.

Jeilio vadovų lyderystės institutas išplatino tyrimą, jog reali padėtis Rusijoje blogesnė nei piešiama ir yra katastrofiška.

Nuo invazijos pradžios iš Rusijos pasitraukė daugiau nei 1 000 pasaulinių bendrovių. Esą  Rusijos, kaip žaliavų eksportuotojos padėtis labai prasta, susiduriama su didelėmis eksporto problemomis, o importas praktiškai žlugo, “vidaus gamyba visiškai sustojo”.  Dėl verslo pasitraukimo Rusija neteko įmonių, sudarančių apie 40 % šalies BVP.

Užsienio rezervai esą ištuštėjo net esant aukštoms energijos kainoms, o “Kremliaus finansų padėtis yra daug, daug sunkesnė, nei įprasta manyti”.

Jeilio tyrimo grupės mokslininkai atkreipia dėmesį, jog ekomoninėse apžvalgose dažnai dominuoja “gudriai įvyniota” Rusijos pateikta informacija. Ją reikia atsijoti.

Taip, Rusijoje nėra gerai. Rusijoje yra labai blogai. Bet Rusijos ir Rusijos rusų negalima vertinti pasitelkus vakarietišką mentalitetą. Vakarai turi suvokti, jog net ir alkani, nuplyšę maskolijos driskių pulkai laikysis savo “velikaja Rosija” idėjos ir eis mirti už ją numirti.

Rusijos terorizmo ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pasišaipė  (pareiškimą išplatino Kremliaus žiniasklaida, kaip pagrindinį įvykį) iš Jungtinės Karalystės premjero Boriso Džonsono sakydama, esa jis galėtų „dalyvauti varžybose dėl NATO generalinio sekretoriaus posto“, jei prisistatytų moterimi.

“Niekas netrukdo Borisui Džonsonui staiga atrasti vidinę moterį. Madingas, drąsus, jo stilius”, - kudakuoja Zacharova.  Barbarams niekada nesuvokt Vakarų, tuo labiau britų. Jei Kremlius diversifikuoja savo ekonomiką į Aziją, tai ir džiaukitės turkmenbaši pašomis ir radžomis bei dėvėkit tiubeteikas. Nebesilygiuokit, barbarai, į Vakarus.

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.

Orda supratusi, kad nepavyks vienu metu apginti Chersono ir tuo pačiu pulti Slovjansko, Kramatorsko ir Bachmuto kryptimis, pradėjo dalinių pergrupavimą.

Tačiau tai iš esmės Rusijos armijai nieko neduos, nes pagrindiniai smogiamieji daliniai sudaužyti pirmosiomis itin Rusijai nesėkmingo karo dienomis.

Tęsiasi miestų griovimas, gyventojų bauginimas, chaoso kėlimas.

Taktinis lygmuo

Šiandien masine artilerijos ugnim buvo apšaudytas Mykolajivas. Nugriaudėjo apie 50 sprogimų. Teigiama, jog smogta ir kasetiniais sviediniais bei daugkartinių raketų paleidimo įrenginiais “Tornado-S”.  Sunaikinta nemažai objektų, apgadinti gyvenamieji namai.  Vienas žmogus nužudytas, šeši sužeisti.

Vėl apšaudytas Charkivas.

Naktinio apšaudymo metu stipriai nukentėjo Nikopolis.  Sužeistas 1 žmogus.

Donecko kryptimi driskiai mėgina vykdyti puolamąsias operacijas, remiamas karinės aviacijos. Rusai bando nustatyti ukrainiečių dalinių išsidėstymą ir gynybos sistemą. 

Rusai nesėkmingai bandė panaudoti diversinę-žvalgybinę grupę netoli Dolynos, gavo į skudurus ir pasitraukė.

Siversko kryptimi rusai apšaudo ukrainiečių artileriją ties Slovjansku ir aplinkinėmis gyvenvietėmis.

Bachmuto kryptimi tęsiamas arilerijos apšaudymas, vykdoma žvalgyba naudojant bepiločius orlaivius.

Zaporižės kryptimi buvo sąlyginai tylu.

Rusijos Juodosios jūros laivyno štabas okupuotame Sevastopolyje buvo apšaudytas dronu. 5 sužeisti, mieste atšauktos visos Karinio jūrų laivyno dienos šventės. Taip ir toliau!

Prezidentas V. Zelenskis prašo iš Donecko regiono evakuoti civilius gyventojus.

Foto: rusų griaunamas Charkivas

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šlovė rusų kariams!       2022-08-1 21:08

За все время спецоперации Вооруженные силы России вывели из строя 261 самолет, 145 вертолетов, 1659 беспилотников, 361 зенитный ракетный комплекс, 778 реактивных систем залпового огня, 4215 танков и других бронемашин, 3234 орудия полевой артиллерии и 4621 единицу автомобильной техники.

Draugas llavoone       2022-08-1 13:08

rf maloniai kviecia jus isigyti tiltu remontininko specialybe.Jusu darbsciu ranku reiks prie Krymo tilto.O gal ir nebereiks…Bet kokiu atveju,jusu isvykimas i rf labai pageidautinas.

yellow Z.O.V.marine       2022-08-1 12:20

oi pluša propagand0nai, oi prakaituoja smile))) - toks patvorinis-turginis - arestovičinis lygis, kad miela malonu smile - o nenorėtų tiedu klounai navasėjūnai informuoti, kaip ten su tuo tūkstančiu ar daugiau apsuptų “orkų“ kažkur prie chersono, apie kuriuos buvo pritriedę kažkur prieš savaitę ? smile))) - nejau toks nereikšmingas įvykis, kad taip ėmė ir pamiršo, ir niekas nevyksta ? smile - na, nieko : tegul toiau sėkmingai deklamuoja tuos pačius eilėraštukus apie “orkų“ “netektis“ ir “nesėkmes“ smile)))))

SMAGU       2022-08-1 11:43

Минобороны России заявило об уничтожении двух установок HIMARS в Харькове и комплекса Harpoon в Одесской области.

stasys        2022-08-1 10:00

fronto linija nusistovėjo , xuilo orkai mokosi remontuoti tiltus ..Gal ir ta ‘šušara’ ten darbuojasi komandiruota .. ? (spėlioju).

Ohoho....       2022-08-1 9:44

sofkiu kariunai ko tai apsilpo,net subotke su gelltonu skeltanagiu ne sijoke garsu,sirdis ne sidzeuge….

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.