Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas ketvirtoji (birželio 7 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 7 d. 19:23

20     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas ketvirtoji (birželio 7 diena)

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Gerą vakarą. Žiūrim ką turim.

1. Donbaso kryptis.
1) Šiaurinis flangas

• Charkiv. Ukrainiečiai intensyvina kontratakas į šiaurę nuo Charkiv. Pagrindiniai atakų objektai Kazacha Lopan, Ternova ir Rubizhne. Svarbu pastebėti, kad orkai praneša, kad prie Rubizhne ukrainiečiai forsavo Donec upę ir bando kitame krante susikurti placdarmą. Ukrainiečiai šia tema kol kas tyli, reikalinga tikslinti informaciją. Kaip ten bebūtų, iniciatyvą sektoriuje savo rankose toliau laiko ukrainiečiai.

• Izyum. Kaip ir vakar minėjome, agresorius didžiausias pastangas deda puldamas Dovhenke ir Dolyna link su tikslu atkirsti ukrainiečių grupuotę Pasika - Bohorodychne. Puolimo rezultatai kol kas nežinomi. Ukrainiečiams kritiškai svarbu išlaikyti gynybos liniją Cherkaske - Novomykolaivka – Dolyna – Bohorodychne – Tetianivka – Prishyb – Sydorove – Rayhorodok. Tai vandens kliūtimis pridengtas, kelių išvagotas ruožas, kuris kritiškai svarbus Slaviansk gynybai. Ukrainiečiai jau ne kartą parodė, kad puikiai moka išnaudoti vietovę, targetingą, ugnį ir manevrą ginant tokius svarbius ruožus. 

• Lyman. Verda sunkūs mūšiai vakariame flange, agresorius skelbia užėmęs Svyatohirsk. Tai paskelbė ne tik propagandistai, tačiau ir didis elnių generalisimusas tovariščius Shoigu. Tai gali būti susiję ne tik (o gal ne tiek) su pasiektais rezultatais, kiek su noru parduoti pergales vidinei auditorijai, o ypač konkurentams ir šeimininkams Kremliuje. Kaip ten bebūtų, net ir taktinė orkų sėkmė Svyatohirsk komplikuotų ukrainiečių grupuotės Pasika – Bohorodychne padėtį. Neatmestina, kad ukrainiečių pajėgos iš Pasika bus atitrauktos, nes yra grėsmė, kad jos bus apsuptos.

• Severodonetsk. Sunkūs mūšiai mieste toliau tęsiasi. Agresorius sutelkė dar daugiau artilerijos sistemų, ukrainiečiai jau sunkiai gali varžytis su tokiu vamzdžių kiekiu. Persvara ugnimi kontaktinėje linijoje pereina į orkų rankas. Visgi ukrainiečiai toliau ginasi, vykdo kontratakas.

• Bakhmut.
a) Orkai čia taip pat meta rezervus (manevriniai vienetai, parama ugnimi, aviacija) ir bando perlaužti situaciją sau naudinga linkme. Visgi kol kas kelio Bakhmut – Lysychansk perkirsti ir įsitvirtinti vakarinėje jo dalyje nepavyksta – ukrainiečiai atmušė visas atakas. 
b) Toliau tęsiasi mūšiai Mykolaivka ruože. Panašu, kad agresoriui pasiekti taktinių tikslų nepavyko.
c) Didėja spaudimas Komyshuvakha, tačiau ir čia ukrainiečiai kol kas laikosi. Visgi ukrainiečių grupuotės apsupimo Zolote klausimas dėl senkančių gynėjų resursų (tiekimas iš Siversk sutrikdytas) su kiekviena mūšių diena tampa aktualesnis.

2) Centras. Avdiivka sektoriuje ir toliau dirba abiejų pusių artilerija, vykdoma žvalgyba. Orkų manevriniai vienetai (didžiąja dalimi sudaryti iš “elitinių” DNR/LNR dalinių) nebeturi potencialo pulti, kelinta diena stovi gynyboje. Tokia ta jau bene jau mėnesį orkų skalambyta “Avdiivkos katilo likvidavimo operacija”. 

3) Zaporizhia. Atsinaujino mūšiai aplink Orikhiv ir Huliajpole, tačiau sunku spręsti, ar tai kažkas daugiau nei lokalus suintensyvėjimas. 

2. Pietų kryptis. Ukrainiečiai toliau sėkmingai laiko išsikovotą placdarmą aplink Davidiv Brid. Agresorius vėl pabandė pulti, tačiau apsilaužė ragus ir grįžo iš kur atėjęs. Tuo orkų nesėkmės nesibaigia. Siekdami išlaikyti gynybos tankį ir gylį jie priversti trumpinti užimamą frontą aplink Chersoną, todėl traukiasi. Ukrainiečiai artilerijos ir manevrinių vienetų pagalba neleidžia suabejoti tokių veiksmų teisingumu. Atskirose vietose nuo kontaktinės linijos iki Chersono miesto liko 15 km (darbinis atstumas ukrainiečių artilerijai). Matydami lėtai, bet nenumaldomai blogėjančią padėtį, orkai iš Vasilivka (kur visai neseniai kaupė pajėgas tikėtinam puolimui Zaporizhia link) ir Melitopol permeta pajėgas į Cherson.

***

Egidijus Papečkys

Šimtas trečia diena (birželio 6, pirmadienis)

Rusija toliau niršta dėl NATO valstybių karinės paramos Ukrainai. Jau antra diena apie tai kalba PATS Putinas. Priminsiu, kad jis ilgokai tylėjo, palikęs komunikaciją Medvedevui. Dabar prabilo Putinas, ir iš karto pritilo Medvedevas. Neklauskit kodėl, nežinau. Bet spėju – tai turėtų būti rimtesniu perspėjimu Vakarams dėl ginklų tiekimo.

Putinas pažadėjo ir toliau apšaudyti Kijevą ir kitus taikinius. Šiuo metu Ukrainoje ir taip apšaudoma viskas. Tai netgi gerai, nes rusai negali susitelkti į kurią nors vieną taikinių grupę ir išvesti ją iš rikiuotės. Raketų skaičius ribotas, todėl apšaudo tai ten tai ten. Tai kurio bazes, tai geležinkelius, tai tankų remonto gamyklas. Tačiau ukrainiečiai greitai atstato jų pajėgumus, ir šiandien kuro trūkumas jau nėra toks ryškus. Kariuomenė, sako, kuro trūkumo nejaučia visai. Geležinkeliai taip pat veikia, o tankus kaip remontavo, taip ir remontuos toliau.

Vakarų traukinys su salvinėmis raketinėmis sistemomis, artilerija, tankais ir oro gynybos priemonėmis jau pajudėjo, ir Putino balsas aidi tyruose. Prie ginklų tiekimo jungiasi ir Ispanija. Tiesa, kol kas informacija nėra oficiali, bet kalbama apie maždaug 40 tankų Leopard 2. Tai būtų istorinis įvykis – pirmą kartą mūšio lauke galėtų atsidurtų vokiškas tankas, specialiai sukonstruotu kovoti su rusų tankais T-72 ir T-80. Pirmą kartą ne tik Ukrainoje, bet iš viso pirmą kartą, kol kas Leopard 2 dar nėra kariavęs jokiame konvenciniame kare. Vokiečių konstruktoriai jį aprūpino gera optika ir elektronika, ugnies valdymo sistema ir galingu bei taikliu pabūklu.

Rusus nervina ir savanoriai iš užsienio. Nors jie už Ukrainą kaunasi ne už pinigus, rusai linkę juos vadinti samdiniais, džiaugiasi kiekvienu nukautu, o pagautus skuba teisti už menamus „karo nusikaltimus“. Agresorius kaip koks gatvės chuliganas nemėgsta, kai kas nors skuba ginti užsipultą šalį.

Rusofašistų visuomenėje sklandė gandai apie neva esančius „Azovstalyje“ amerikiečių, vokiečių ir prancūzų žvalgybų karininkus. Netgi generolus. Kol kas jų nerado, spėja, kad generolai vis dar slapstosi gamyklos griuvėsiuose. Taip labai patogu – niekas nematė, bet visi žino, kad jie ten yra.

Šiandien – ypatinga džiaugsmo diena. Sako, kad rado lenkų karininko automobilio techninį pasą. Ne bet kokio karininko, o Lenkijos karo meno akademijos (Akademiia Sztuki Wojennej) prorektoriaus karybai plk. Dariuszo Maijchrzako! Tiesa, greitai paaiškėjo, kad ponas pulkininkas ne Ukrainoje, o mašinos savininko gimimo data nesutampa su pulkininko gimimo data, kad tai tiesiog bendrapavardžiai. Bet kiek erzelio tai sukėlė (ir tebekelia) tarp rusofašistų.

Teisti žada ir „Azovo“ gynėjus. Pasak Kremliaus propagandos, Tėvynės gynimas yra „nacizmas“. Tačiau apie jų teismą pastaruoju metu neužsimena joks oficialus Rusijos šaltinis, komunikuoti šia tema palikta taip vadinamos „Luhansko liaudies respublikos“ atstovams. Dažniausiai šia tema pasisako „užsienio reikalų viceministrė“. Rašau kabutėse, nes su jokiais užsieniais LLR reikalų neturi. Jeigu tiksliau, užsienis neturi reikalų su LLR.

Padėtis Donbase išlieka sunki, Rusijos pajėgos lėtai, bet atkakliai atsiplėšinėja po mažą gabalėlį Ukrainos žemės. Tikisi puolimą užbaigti iki liepos vidurio.

Teisingai tikisi. Nes mes tikimės, kad liepą Ukrainos pajėgos bus pajėgios vienoje ar keliose vietose pereiti į kontrpuolimą.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dar vienas piZZZdec ukrufašistams       2022-06-8 18:58

Pagoglinkit - “Ukraina atsitraukė į Severodonecko pakraščius”.

gel'l'tonas l'l'avonas       2022-06-8 17:42

samprotauja apie savigarba.Ot eto povorot.Kremliaus sortyre savosios paieskok,tarp dzyku ir xuiliaus fekaliju,tovarisciau lavone.

yel“l“ow submarine to Regimantas       2022-06-8 17:10

su dolbodaumais ir nacistinėm šiukšlėm draugiškai !? ??? - tamsta gimei be savigarbos, ar išteriojai per 30 lansberginės diktatūros metų ? smile)))))

Regimantas       2022-06-8 13:59

Galima visą rašinelį pakartot su konkrečiais faktais ir pavardėmis.Draugiškai.

Muša nacius toliau       2022-06-8 11:46

Украинская группировка на Донбассе несет значительные потери в живой силе, вооружении и военной технике. Только в ходе освобождения Святогорска в Донецкой Народной Республике за три дня боев потери украинских войск составили более 300 националистов. Daugiau straipsnyje - “ Группировка ВСУ в Донбассе несет значительные потери, заявило Минобороны”. https://ria.ru/20220608/poteri-1793920608.html

GEL'L'TONAI PAMEKLEI       2022-06-8 9:54

p.s. misinio salutinis poveikis pasireiskia tuo,kad susidvejinusi asmenybe ima komentuoti pati save,ka akivaizdziai ir matome..Lavonas pries lavona.Arsus debatai.

GEL'L'TONAI PAMEKLEI       2022-06-8 9:47

IKISUS makaule i kito lavono anala prisikvepuojama nuodingo gazo.Rezultata matome is zemiau pateikto trakto turinio.Vemalo ir exkremento dvokusis misinys.Vartotinas xuilo apologetams.Po sauksta ryte ir vakare.Beprotybe garantuojama.

yel“l“ow submarine apie yel“l“ sub 2022-06-8 9:08       2022-06-8 9:27

tokiu pačiu principu/metodu, galima/reiktų  “dezinfekuoti“ praktiškai kiekvienos “kronikos“ kiekvieną pastraipą/kliedesį - kviečiu visus dorus žmones prisijungti - pagal galimybes smile - kiek galima toleruoti tą lansberginę-nacistinę fekalinę košę , baigiančią pakeisti daugybės šizolitchūanikų smegenis ???? ...

yel“l“ow submarine       2022-06-8 9:08

netiesos.lt jaunieji propagandonai demonstruoja tikrai įspūdingus vaginafonystės rodiklius : “““““““Teisti žada ir „Azovo“ gynėjus. Pasak Kremliaus propagandos, Tėvynės gynimas yra „nacizmas“. Tačiau apie jų teismą pastaruoju metu neužsimena joks oficialus Rusijos šaltinis, komunikuoti šia tema palikta taip vadinamos „Luhansko liaudies respublikos“ atstovams.“““““““““ smile))))) - net nebandysiu ieškoti šitoje pievoje kokio nors trupinėlio tiesos , nes tai sizifo darbas ..., - šiurpina tik faktas, kad kažkoks lansbergidiniame silose išvešėjęs varnalėša turi galimybę krušti smegenis šimtams ar net tūkstančiams šizolitchūanijos veršių ...,———————————todėl pateikiu maksimaliai dezinfekuotą nuo melo, kliedesio versiją : - teismas laukia ne “tėvynės gynėjų“, o tų gyvulių, kurie padarė įvairiausius karo nusiklatimus, žudydami, kankindami, prievartaudami mariupolio gyventojus, kurie, dėl tų pamazgų šizofrenijos tapo “tėvynės“ priešais ir šiaip ! - visi kiti “gynėjai“ turi karo belaisvio statusą, ir patikrinus jų duomenis ir veiklos markerius, jie turi visus šansus išeiti į laisvę, blogiausiu atveju atidirbę tam tikrą laiką mariupolio tvarkyme ir atstatyme ;  antra, - visų azovo “veikėjų“ reikalais užsiims DLR, o ne LLR prokuratūra , ir juo labiau , ne rusija , nes karo nusikaltimų, ir nusikaltimų žmoniškumui geolokacija yra DLR teritorija, kur, natūralu, veikia DLR jurisdikcija—- jaunieji propagand0nai, pasirodo, net su geografija susipykę smile)) ; - ir trečia : įžūliausias“, purviniausias, ciniškiausias melas : “““ Pasak Kremliaus propagandos, Tėvynės gynimas yra „nacizmas“ “““ -  tai rodo tik jaunojo propagand0no bukumą ir gilų vakuumą ten, kur turėtų būti sąžinė ...,————- vienok spekuliacijos amatas jau yra įvaldytas puikiai smile) - tik nemanau, jog yra prasmė ta tema plėstis ir aiškinti to melo smarvės mastelį, nes su3,14stas autorius net nesuvokia (ir nenori, ir net nebandė suvokti) sąvoką “nacizmas“ ..., - galų gale, grynai techniškai—jokia kremliaus “propaganda“ niekur ir niekada nėra skelbusi tokios debiliškos formuluotės !!!! - tai melų melas ! , - ,žo, “nuoširdžiausi“ linkėjimai netiesos.lt propagand0nams ! - ir tai dar labai švelniai pasakyta !

Skamarochai       2022-06-8 8:20

Skamarochai paima Ukrainos kaimo pavadinimą iš gūglo parašytą angliškai. Tada tą anglišką vertinį nukopijuoja į lietuvišką tekstą ir įsivaizduoja, kad rašo ukrainietiškai. Kaip galima pavadinti tokius beraščius? Greitai jie su ta Ukraina užpis negyvai.

Ei,Dzeikiokai       2022-06-7 22:34

gelbekis,jau gel’l'tonasis is morgo islindo.Taves iesko..Kai tik sutemsta,anas is peleckiuko mauru isreplioja,visas baisus baisus.Apmauryjes nezmoniskai.Nee,be drebulinio kuolo nieko nebus.Seniai sakiau.Necystaja syla.Arba,necistota.Labai dvokia.

Ale       2022-06-7 22:18

kaip atlekia..Kaip vista.gEL’L'tonas lavonas labai reaguoja i put put.Kitur Ciulde kazka apie lavonus raso,nujauciu,gel’l'tonoji pamekle ir ten bus nusliauzus..Nu tikras zombis..

yel“l“ow submarine       2022-06-7 21:09

matau, jaunųjų tvartlinių propagand0nų būrelis kažkur giliai giliai moliuskinio protelio kampelyje svajoja apie šnobelio žurnalistikos premiją, kai iš patyrusių propagadėdžių išmoks virtuoziško makaronų kabinimo smile)))) - sveikai svajoti sveika, bet kai yra toks būrys fanatų-debiloidų, įskaitant nacistuojančias pamazgas, tipo dzeikus, svajonės ir vaizduotė gali virsti šizofrenija smile))) - nors…, panašu, kad jau virto ...

Nagi,kacapnia       2022-06-7 20:33

put put put

piZZZdec       2022-06-7 20:19

Pagoglinkit - “ Верховный суд ДНР предъявил обвинения иностранцам, воевавшим в Донбассе”.

autoriams       2022-06-7 20:15

Ei, jūs valkatos fantazuotojai, o kur suvestinė iš fronto už birželio 5 ir 6 dienas??? Pritrūko fantazijos ar melo plokštelė užstrigo??? Apsišikote ir apsitapšnojote!!!

Faktas       2022-06-7 20:13

Rusijos gynybos ministerija oficialiai pranešė, kad į nelaisvę pasidavė jau 2489 Ukrainos kariai, naciai ir benderovcai. Rusai bus puikiai apsirūpinę ateityje nemokama darbo jėga Ukrainos atstatymui. Daugiau pagoglinus -“Число украинских военнопленных достигло 6489 человек”.
https://ria.ru/20220607/shoygu-1793712550.html

Raimonda       2022-06-7 20:10

Pabandžiau paskaityti ankstesnes šių pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Taip ir norisi paklausti tų autorių, ką jūs rūkot, arba ką jūs uostyt pradėjote, jog tokias fantazijas, kur melas apie ukropų “pergales” liejasi laisvai, rašinėjat? Net šlykštu skaityti tokį melą…..

Putinas verkia dėl žlungančios ekonomikos       2022-06-7 20:01
Rusų propagandistas gauna į snukį :):):)       2022-06-7 19:52

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.