Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvyliktoji (birželio 16) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 16 d. 19:57

26     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas dvyliktoji (birželio 16) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Labas. Šiandien dėmesio centre šiaurinis Donbaso flangas.

Charkiv. Orkai toliau bando pulti Rubizhne ir Staryi Saltiv apylinkėse. Ukrainiečiai ginasi, tačiau bent jau šiame ruože agresorius iniciatyvą laiko savo rankose. Kol kas tai taktiniai orkų laimėjimai, kurie neleidžia ukrainiečiams išnaudoti bendros iniciatyvos Charkiv sektoriuje, t.y. grasinti agresoriaus tiekimo keliui Vovchansk – Kupiansk – Izyum. Receptas aiškus – rezervų, pritraukimas, persvaros ugnimi susikūrimas svarbiausiuose ruožuose ir kontratakos. Jei to nebus, yra grėsmė prarasti iniciatyvą visame Charkiv sektoriuje ir orkai grįš į šiaurines miesto prieigas.

Izyum
- Ukrainiečiai toliau gina Bohorodychne – Dolyna – Krasnopillya ruožą, sunkūs mūšiai tęsiasi. Orkų propagandistai vakar ir užvakar labai užtikrintai stengėsi patys save įtikinti, jog neva Bohorodychne užimtas ir orkai puola Slaviansk link. Šiandien tokio optimizmo mažiau, kalbama apie „mūšius aplink Bohorodychne“.
- Vakar dalis jūsų klausė dėl pranešimo apie ukrainiečių kontrataką į vakarus nuo Izyum ir apie išlaisvintą Pridonetske kaimą (kaip Zavody ir Spivakivka išlaisvinimo rezultatą). Dėl šios naujienos tylėjome pora dienų, nes pirmas įspūdis buvo, kad tai fake, nebuvo aišku nei kas įvyko (ir ar įvyko apskritai), laukėme oficialių ukrainiečių pranešimų. Jų ir toliau nėra, bet daugėja patvirtinimų iš kitų šaltinių. Tiesa, visi jie remiasi tuo pačiu šaltiniu - twitter paskyra „Ukraine Battle map“. Labai norime tikėti, jog tai yra tiesa, tik vis dar sunku suprasti, kodėl tyli oficialūs Ukrainos šaltiniai. Juk jei iš tiesų įvykdyta ši sėkminga operacija:
- ukrainiečiai atbloškė orkų pajėgas nuo Velyka Komyshuvakha ir iš esmės eliminavo grėsmę Barvinkove
- ne tik išlaisvino 3 gyvenvietes, bet ir forsavo Severskyi Donets ir užėjo Izyum grupuotei į vakarinį flangą, grasina užnugariui
- iki Izyum, esminės orkų bazės puolant Slaviansk, liko 10 km, t.y. ne tik darbinis atstumas artilerijai, bet ir teoriškai per dieną įveikiamas atstumas puolantiems manevriniams vienetams.
Kitais žodžiais tariant, tai keistų operacinę situaciją dvejuose sektoriuose – Izyum ir Slaviansk. Tokia situacija būtų nemažiau svarbi nei ukrainiečių sėkmė prie Cherson, apie kurią girdime visais kanalais. Tačiau apie kontratakas prie Izyum oficialūs ukrainiečių šaltiniai nekalba. Kodėl? Arba tai visgi fake, arba situacija labai trapi ir ukrainiečiai nenori eskaluoti šios temos. Stebėsime situaciją.

Lyman
- sektoriuje orkų pajėgos Slaviansk link nepajudėjo, siekia įsitvirtinti ir susikurti tvarų placdarmą prie Staryi Karavan.
- Prie Yampil veikiančios orkų pajėgos vykdo žvalgybą Siversk link (ne tik iš oro, bet ir žvalgybos grupėmis), toliau ieško vietų, kur galima forsuoti Severskyi Donets.

Severodonetsk. Mūšiai mieste ir pietiniame ruože toliau tęsiasi. Didėja spaudimas Lysychansk. Pasirodė pranešimų, kad agresorius atakavo miestą iš šiaurės, t.y. nuo Rubizhne. Neatmestina, kad tai dviejų orkų BTG padaliniai, apie kuriuos pranešėme prieš keletą dienų. Maža to, didėja spaudimas ukrainiečių pajėgoms ginančioms Toshkivka ir Ustynivka. Neatmestina, kad orkai Severodonetsk klausimą gali bandyti spręsti eliminuodami Lysychansk, t.y. eliminuoti taktinį pranašumą (miestas yra ant aukštumos), gynėjų artileriją, aprūpinimą ir galimybę rotuoti pajėgas. Tokią versiją patvirtintų tai, kad orkų aviacija bene pirmą kartą smūgiavo Lysychansk. Ukrainiečiai visas atakas atmušė.

Bakhmut
- Kelias Bakhmut – Lysychansk toliau lieka no-mans-land. Orkai jo neperkirto, tačiau apšaudo, tad ukrainiečiai negali juo naudotis pilna apimtimi.
- Zolote „kišenė“ ir toliau laikosi, nepaisant įnirtingo puolimo iš rytų ir vakarų. Sudėtinga situacija Vrubivka ir Komyshuvakha.
Kituose sektoriuose be didelių pakitimų.
Ir pabaigai – vis dažniau skaitome jūsų komentarus „jau viskas“, „nebesiseka“, „ukrainiečiai pasiduoda“. Nustokite krūpčioti. Net ir krepšinyje apsiginti nuo kiekvienos atakos neįmanoma, o čia karas. Tai dinamiškas, varginantis ir mirtinas procesas, kuriame abi pusės ieško savų sprendimų ir juos taiko. Prisiminkite Antrą pasaulinį – kiek kartų per tuos 6 metus buvo ups and downs? Taigi, kantrybės. Kova tęsiasi.

Ukrainiečių bučinys Mi-35M:

***

Egidijus Papečkys

Šimtas dvylikta diena (birželio 15, trečiadienis)

Karinių veiksmų pobūdis nesikeičia – Rusijos pajėgos toliau mėgina užimti Severodonecką, vyksta vietinio pobūdžio mūšiai prie Charkivo ir kituose fronto ruožuose. Intensyviai šaudo artilerija, Rusijos raketos ir toliau atakuoja taikinius Ukrainos gilumoje, ypač Lvivo apylinkėse.

Pagaliau pasigirdo pirmos kalbos apie vis intensyvesnę ukrainiečių ugnį. Rusams tenka pripažinti, kad Vakarų perduoti pabūklai ir amunicija gerai naikinami tik ataskaitose, o fronte jų atsiranda vis daugiau. Jau atsirado nuotraukų, kuriose matomi įvairiose šalyse pagaminti 155 mm NATO sviediniai. Kai kurie jų pagaminti visai neseniai, pvz., 2022 m. sausį. Tai gera žinia, nors nereikėtų priimti su aklu entuziazmu – iki persvaros dar toli, apie agresoriaus pralaimėjimą kalbėti dar anksti. Tiesiog padėtis su artilerija ir sviediniais ima gerėti.

Netrukus pasirodys ir pirmos salvinės raketinės sistemos M270 ir HIMARS (atitinkamai senesnis vikšrinis ir naujesnis ratinis tos pačios sistemos variantas). Bus ir daugiau visokios paramos, pažadų nevardinsiu, nepatikrinta informacija apie įvairią atgabentą (ar neva atgabentą) vakarietišką ginkluotę, kuri iki šiol Ukrainą remiančių NATO valstybių nebuvo oficialiai minima, nekalbėsiu. Jeigu tai tiesa, tai Ukrainoje išvysime ir daugiau įdomesnių šarvuotų mašinų.
Daug politinių naujienų. Apie E. Macroną nekalbėsiu. Kur kas įdomesnis Kazachstano prezidento pažadas Putinui, kad kazachai sąjungininko pareigos neatsisako (abi valstybės priklauso Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijai), tačiau sankcijų nepažeis. Kitaip sakant, padėjo Putinui ranką ant peties, bet nepajudins nė piršto, kad padėtų rasti skylę sankcijų tveriamoje tvoroje.

Be abejo, atsirado siūlančių denacifikuoti ir Kazachstaną. Priminsiu, kad taip pat siūloma denacifikuoti Lietuvą (nerealiai juos sunervinome susimetę Bayraktarui) ir Lenkiją (labai pyksta už griežtas kalbas Kremliaus atžvilgiu). Siūlymai tušti, iš nevilties, nes nieko padaryti negali.

Kalbėdami į Ukrainą, be abejo dairomės ir į Kiniją. Buvo prašymas pakalbėti ir apie ją. Būtinai tą padarysiu, nes akies kraštu ją stebiu visada.
Vakar už kasvakarinius įrašus padėkojo šaunus moksleivis. Ir ne jis vienas. Neslėpsiu, toks palaikymas ir domėjimasis tikrai įkvepia. Todėl rašau, nors ir vėlokai. Ačiū, kad skaitote!

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-06-17 21:57

Susikrimto nelaimėlis V.Zelenskio , pasirodo jam pačiam reikia šiaudo . Apie ka gi dar čia galima rašyti jei ne faktus kas ir kiek Kijeve karu lankėsi ka kalbėjo ,  kaip atrodė , ka avėjo , gal kokia tablenke į burna įsidėjo . Dabar bent man tapo aišku , kodėl xuilo net pašyktį WC laisvai negalį . Tuoj prisistatys tam reikalui skirtas supakuos brangu turinį ir nusius į KGB rimtai analizei ir tiriamajam darbui , juk ir tame ‘reikale’ gali būti paslėptas didelis ginklas - paslaptis , o tie vakariečiai dar ims ir sukurs kloną pasinaudodami tuo ‘materiolu’.

Nelaimėlis Zelenskis griebėsi šiaudo        2022-06-17 19:06

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį grįžo į Kijevą su antru vizitu per kiek daugiau nei du mėnesius, pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, pagyręs „ryžtingą“ Britanijos paramą jo šaliai. Vizitas įvyko kitą dieną po to, kai Ukrainoje viešėjo didžiųjų Europos Sąjungos valstybių vadovai. Praėjus beveik keturiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios, jie, ketvirtadienį atvykę į Kijevą, išreiškė paramą Ukrainos siekiui tapti kandidate į ES. Nepaisant to, jog pranešta, kad tokia ir buvo tikroji Italijos ministro pirmininko Mario Draghi kartu su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ir Prancūzijos prezidentu Emmaneliu Macronu atvykimo į Kijevą priežastis, tačiau net daugumos užsienio ekspertų nuomone, jog Ukrainai vietoj ginklų šio vizito buvo peršama kapituliacija. Todėl dabar išsigandęs Vlodimyras Zelenskis, o gal ir kiek atsikvošėjęs nuo vartojamų narkotikų, griebėsi šiaudo, - puolė Zelenskis skambinti britų vadovui Borisui Džonsonui, kuris laikomas nelaimėlio Zelenskio ir jo svitos gelbėtojų, ir kviestis pastarąjį į pagalbą, nes suprato, jog jo valdžios režimui Ukrainoje kaput. Pagoglinkit įdomumo dėlei - “B. Johnsonas atvyko antro vizito į Kijevą per du mėnesius”.

PiZdecas       2022-06-17 17:44

atejo netiketai ir pamate xuilo gala.Tas pasake labas rytas ir pizdecas nusijuoke garsu.Paskui atplauke sub’b'marina ir atplukde raimuonda.Toji supyko,kad negali paskaityt apie kara,tai emesi studijuot ekspertai eu.Veliau pizdecas isejo ir uzgesino sviesa.Viskas baigesi.Viska Ciulde surase ir isspausdino NETIESOJ.

Nu va, piZdec atėjo netikėtai       2022-06-17 16:06

Faktas, bet tai buvo neišvengiama. Matyt, tai jau galas. Pagoglinkit straipsnį “ Украинские военные с завода “Азот” в ЛНР начали сдаваться в плен”.
Kaput Ukraine! Herojam kaput.

Chocholams piZZZdec!       2022-06-17 15:38

Skaitykite - “ Karas Ukrainoje: Rusija bombardavo miestą Pietų Ukrainoje, Severodonecko chemijos gamykloje įstrigusių žmonių evakuacija neįmanoma”.
Cha cha cha… Juokiuosi garsu… Cha cha cha…
Kaput Ukraine! Herojam kaput.

Smagu       2022-06-17 14:36

kacapu’kariai’ saudosi tarpusavy,kad tik neit i musi,grasina susprogdint savo jenerolus,kurie tuctuojau varo namo,rasiejon.Vienzo,‘nepobedymaja armija’.Anys bijo savo seselio Ukrainoj,skambyja namo,..mama,zabiery mienja’Kad ne mase tos mesos,seniai butu patvarkyti,laukiniu gauja.

stasys       2022-06-17 13:04

Ilgai kentusi geltona pagaliau pratrūko , numetė ant stalo pikiu tūza, eikite vaikučiai paskaityti ekspertų.eu ten vis dar tepama medumi ant xuilo tiesios. Ten jums primins kokie blogį ‘ukropai’ neleidžiantis xuilo denacifikuoti jų visuomenę .Pas mus vis demokratiją , pas mus gerbiamos teisės ne tik piliečių , bet ir ‘mandavoskiu’ isrankiotu iš xuilo klubo .

ZZ'ombeu,kad jau toks nusilpes...       2022-06-17 12:04

galiu papasakot ziniu is delfio,a nori..

Gel'l'svas zombis'       2022-06-17 11:51

iesko turinciu smegenis ir mokanciu skaityti.Siulo jam paskaityt ekspertus ant pietu miego.Pats nebegali,karas labai isvargino.

Faktas - naciams dega subinės       2022-06-17 11:19

Российская авиация высокоточными ракетами уничтожила штаб нацформирования “Азов”* в районе населенного пункта Песочин в Харьковской области, сообщил официальный представитель Минобороны России генерал-лейтенант Игорь Конашенков.

“Высокоточными ракетами воздушного базирования за сутки поражено 18 районов сосредоточения живой силы и военной техники, а также десять огневых позиций украинских артиллерийских и минометных батарей, в том числе шесть батарей РСЗО “Град” в районах Зайцево, Курдимовка, Дзержинск, Бахмут, Артемово и Очеретино Донецкой Народной Республики. Также, в районе Песочин Харьковской области уничтожен штаб подразделения националистического формирования “Азов”, — рассказал он.

Кроме того, у населенных пунктов Спорное и Выемка в ДНР уничтожены два склада ракетно-артиллерийского вооружения и боеприпасов.

Muša Zelenskio banditus toliau       2022-06-17 11:17

Pagoglinkit - “ Российские военные уничтожили штаб “Азова” в Харьковской области”.

yel“l“ow submarine       2022-06-17 10:55

skaitykite, klausykite, žiūrėkite, jei turite veikiančias smegenis—- ekspertai.eu/skaldoma-europalenkijos-vaidmuo/

yel“l“ow submarine       2022-06-17 10:37

actually, stipriai beretotechnologiškas marytės sklypelio plūgelis papečkys nieko naujo - , skant “in old “perfect“ debyloyd style“ smile)), -  kažkokio išplautsmegernio “moksleivio“ padėkom trankvilizuojasi smile)) - nu visiškas pyyypsas wink)))))))))——————————,o ukrošizinės dezos retransliatorius ar komplektas jų - “Locked N’ Loaded“, dirba kaip kitaiskas(ar taivanskas) laikrodukas už du eurus : kol ideologinė batarkė nenudus smile)) - jau net pindosai įvairiausiuose lygiuose pripažįsta, kad severodoneckiniams nacikams konkreti makštis, vienok laikrodukas toliau tiksi apie “mūšius mieste“ , kai realiai jau sdvaitę tęsiasi delikatnas tų tarakonų išrūkinimo (evakuacijos į nelaivę) planavimas dozuotos ugnies porcijomis, skenuojant visą info apie civilių ir propindosinių samdinių kiekius azoto trąšų gamykloje, kurios teritorija yra ketvirtis severodonecko ...

putinui napoleonas       2022-06-17 10:12

..AS IRGI SIANAKT GERAI MIEGOJAU..

stasys       2022-06-17 9:31

http://www.technologijos.lt/n/technologijos/karyba/S-97584  ..truputis informacijos apie amerikiečiais perduodamas haubicas M777 , tiems kas domisi tokiomis detalėmis .

stasys        2022-06-17 9:28

Diedui .. tiesos ‘raimondos ir geltonos ’ neieško . Nors ir labai piktinasi čia tokios nerasdamos . Tas ale troliu fabrikėlis , labai moteriškas, ir tikrai nespuoguotu veidu su nukarusiu pagurkliu iki papu. Priimkit tai kaip faktą , tiesa visada puolama tu kurie nesiklauso faktu ir apie juos nekalba . O juk tos ‘asobos’ta ir daro ...

Putinas       2022-06-17 9:23

Labas rytas, durniai

Dziedui       2022-06-17 9:14

nebuk naivus,nei cia raimuonda,nei gegute..Is troliu fabrikelio sedi koks spoguotas pusgirtis trolis ir uz 3sidabrinius centus siuntineja ta pati texteli,kuri jam sukurpe tokie kaip gel’l'stantis lavonas…Ol’l'avonus seria dedes is Latviu gatves.Va tau ir zombiu armija.

Diedas       2022-06-17 9:01

Nesuprantu kodėl tokius straipsnius skaito visokios Raimuondos ir kitas maskolišlas zbrodas. Yra ruskų puslapių kur rašo tikrą “teisybę” apie nukariaitus šimtus miestų, išnaikintą techniką, išgalabytus milijonus ukrainiečių. Dar ir apie pūvančią Europą, bankrutuojančią Ameriką ir žlungantį dolerį nepamiršta. Skatykir ten. Mėgaukitės. .

stasys        2022-06-17 7:35

Palaikome ir skaitome . Baigėsi fazė karto, kai teritorijos buvo Ukrainoje grobiamos , šiandiena orkams tenka gerai paplušėti tam kad nors pėda Ukrainos žemės gauti. Nors kažkokios ‘raimondos ’ aimanos čia liejasi , jos nekeičia to fakto jog Ukraina vis dar laikosi spaudžiama xuilo -orku . Galbūt tai netiesa ? galbūt tai pramas ? tada nieko kito nelieka tik toliau ’ dakinti ’ geltonoms ir panašiems ‘herojams’ . Kiek dar ilgai orkai pajėgs vesti tokį karą ? klausimas mąstantiems . Persvara artilerijoje nėra svarbiausia sąlygą ta karą laimėti . Ukrainiečiams reikia intensyvinti diversiniu grupių siuntimą  į orku užimtas teritorijas , kaip ne kaip besiplėsdami okupantai priversti didinti tiekimo grandžių darbą ir tai viena priežasčių jų nedidelės sėkmės Donbase . Mirtis orkams - slava Ukraine !

xuilo raimondie       2022-06-17 7:14

ax ty moja kysulia,ubju tiebja posliednej,zdy mienja,lapocka.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-17 6:55

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
***
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.”
_____________________________________________________
Minusuokit vatnikai, drąsiau.

Izyum       2022-06-17 6:50

Prašom, nėr už ką. Tikrai nėr už ką, net skaityti neverta. Slava Herojam. Nepamirškite per rašymą išsimiegoti. Ką mes skaitysime be jūsų rašymų.

Raimonda       2022-06-16 22:39

Pabandžiau paskaityti šių pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Na, sveiku protu nesuvokiama. Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Tik kasdien tos jų rašliavos tampa vis silpnesnės bei skystesnės. Todėl taip ir norisi paklausti tų pseudo autorių, ką jūs rūkot, arba jūs acetoną uostyt pradėjote, jog tokias išsivertėliškas fantazijas, kur melas apie ukropų “pergales” liejasi laisvai, rašinėjat? Net šlykštu skaityti tokį melą….. Šlykštu ir tiek.

Šaudo į taikų Donbasą       2022-06-16 21:20
Ajaaazau       2022-06-16 20:59

..negi l’l'avonas priburbuliavo xuilo kloakoj,nebeisnyyyra, judosius.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.