Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvyliktoji (birželio 15) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 15 d. 21:16

19     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas dvyliktoji (birželio 15) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki.
1. Donbaso kryptis.

1) Šiaurinis flangas
• Charkiv. Šiaurės rytiniame ruože kontratakų dėka pasistūmėjęs į pietus, agresorius vėl geba haubicomis apšaudyti Charkivo miestą. Siekdami išvystyti savo sėkmę, orkai toliau atakuoja Rubizhne – Staryi Saltiv ruože. Neatmestina, kad toks agresoriaus suaktyvėjimas susijęs su ukrainiečių pasirengimu operacijoms į pietryčius nuo Charkiv (Balakliya – Vesele – Kupiansk). Jei ir rengtos tokios operacijos, tikėtina ukrainiečiai bus priversti jas stabdyti ir pabandyti atkurti iniciatyvą šiaurėje.  Stebėsime, kaip klostytis įvykiai.

• Izyum. Ukrainiečiai toliau ginasi Bohorodychne – Dolyna – Krasnopillya ruože. Pavojingiausia padėtis Bohorodychne, nes čia mūšiai vykta gyvenvietėje, neatmestina, kad orkų žvalgybinės grupės geba ją apeiti ir vykdo operacijas užnugaryje. Tuo pačiu agresoriaus kontroliuojamas Svyatohirsk ir jų vienetai aplink Tetyanivka gali paremti ugnimi aplink Bohorodychne veikiančias savo pajėgas. Visgi agresorius per pastarąsias dienas beveik nepasistūmėjo. Tad su nedrąsiu optimizmu leisime sau pasakyti, jog orkų puolimas stringa.

• Lyman. Čia veikiančios agresoriaus pajėgos bando pasigerinti savo taktinę padėtį Staryi Karavan, tačiau tai tik lokalios operacijos. Slaviansk ir Siversk link orkų manevriniai vienetai dar nepajudėjo, laukia Izyum grupuotės rezultatų. Abi pusės talžo viena kitą artilerija.
• Severodonetsk. Ukrainiečiai ginasi vakarinėje miesto dalyje bei Borivske – Voronove – Metolkine ruože. Agresorius vėl bandė pulti Toshkivka – Ustinivka ruože, tačiau taip rezultatų nepasiekė.

• Bakhmut.
a) Kelias Bakhmut – Lysychansk toliau neperkirstas. Šiandien agresorius vėl bandė pulti Berestove, tačiau patyrė didelių nuostolių ir buvo priverstas atsitraukti.
b) Ukrainiečiai sustabdė orkų puolimą prie Mykolaivka. Šiame ruože agresoriaus veiksmai vis labiau primena desperaciją, jų puolimas įstrigęs.
c) Zolote „kišenė“ ir toliau stipriai atakuojama iš vakarų ir rytų. Ypač dideles pastangas agresorius sutelkė šturmuodamas Vrubivka. Neatmestina, kad taip jis siekia ne tik pradėti Zolote „kišenės“ apsupimą, bet ir paremti savo pajėgas puolančias šalia esančią Mykolaivka. Jeigu orkai kirs liniją Mykolaivka – Vrubivka – Hirske, Zolote „kišenės“ apsupimas bus mažiausia problema. Kils tiesioginė grėsmė visos Lysychansk – Severodonetsk grupuotės apsupimui.

2) Centras. Be pakitimų.

3) Zaporizhia. Ukrainiečiai atmušė orkų puolimą Velyka Novosylka ruože. Tikėtina, kad po vakarykščio ukrainiečių stuktelėjimo prie Vuhledar, agresorius bando užkirsti kelią gynėjų panašioms pastangoms ir siekia diktuoti mūšio ritmą. Bendrai vertinant sektoriuje dominuoja žvalgyba, artilerija ir lokalūs susidūrimai.

2. Pietų kryptis. Kaip ir Zoporizhia, dominuoja karo dievas – artilerija. Pasirodė informacija, kad ukrainiečiai dar pasistūmėjo Cherson link, esą iki miesto liko 10 km, tačiau kol kas šios informacijos iš nepriklausomų šaltinių patvirtinti negalime.

Video: mūšis Severodonetsk.

***

Egidijus Papečkys

Šimtas vienuolikta diena (birželio 14, antradienis)

Ukrainos pajėgos prie Severodonecko tebėra tokioje pat sunkioje padėtyje, kokioje buvo iki šiol, ir nėra pagrindo tikėtis, kad ji čia pagerės. Tai tik laiko klausimas, kada Rusijos pajėgos jį užims. Nors kare pasitaiko visko, stebuklo greičiausiai neišvysime. Svarbiausias klausimas – ar į nelaisvę čia nepateks dalis miesto gynėjų.

Kituose fronto ruožuose ir toliau keičiamasi artilerijos ugnimi. Ukrainos pajėgos, vos tik gavę mažiausią atokvėpio akimirką,  stiprina gynybines pozicijas, ir tai yra sveikintina praktika, kurios 2014-2015 m. labai trūko ir dėl ko ukrainiečiai ne kartą patyrė nereikalingų, kartais labai skaudžių nuostolių. Apsikasti šiame artilerijos kare tiesiog būtina.

Vėl girdžiu kalbas, kad Ukrainos pajėgos tikisi rusų puolimo Chersono apylinkėse, kur dar visai neseniai patys ukrainiečiai po truputį kontratakavo priešą. Nei paneigti, nei patvirtinti jų negaliu.

Rusija toliau demonstruoja visišką teisinį nihilizmą – būdama karo dalyve-agresore, ji ir toliau „laužo grindis“ inicijuodama baudžiamąją persekiojimą besiginančios valstybės kariams. Šį civilinis tardymo komitetas pradėjo baudžiamąją bylą dėl to, kad Ukrainos pajėgos apšaudė su raketa „Točka-U“ Klincų miestelį Briansko srityje.  Kad apšaudė būtent Ukrainos pajėgos kol tas teigia tik Kremlius, ukrainiečiai to nepatvirtino, bet tarkim, kad taip ir nutiko.

Kas čia keisto, kad užpultos ir besiginančios valstybės pajėgos apšaudė agresoriaus teritoriją? Ar Ukraina neturi teisės gintis? Ne, tokia teisė pripažįstama tarptautinėmis konvencijomis ir sutartimis, kurias yra pasirašiusi ir Rusija. Tačiau tradiciškai pripažįsta tik tai, kas reikalinga Kremliui.

Rusai teigia, kad nuskalstamai taikytasi į civilius objektus, nes „karinių dalinių čia nėra“. Keistas teiginys, nes iš pradžių teigta, kad būtent kariniame dalinyje pasigirdo sprogimas, po to kilo gaisras. Dar keisčiau žinant, kad čia dislokuotas karinis dalinys 12721, t.y. 488-asis motošaulių pulkas, priklausantis 144-ajai motošaulių divizijai, suformuotai 20-ojoje armijoje rengiantis karui prieš Ukrainą. Pulkas 2020-2021 m. pagarsėjo čia įsisiautėjusia „diedovščina“ (kai jaunesni, naujo šaukimo kariai „senių“, t.y. ankstesnio šaukimo karių yra išnaudojami, žeminami, o neretai ir kankinami), todėl girdėtas ne vienam.
Rusija tiesiog negali nemeluoti – tai yra aksioma, kurią turėtų prisiminti kiekvienas Vakarų politikas, atsakingas už santykius su šia nusikalstamo režimo valdoma šalimi.

Prorusiškų „respublikų“ vadovai vėl kreipėsi į Kremlių prašydami nuslopinti ukrainiečių artileriją, kuri neva apšaudo civilius gyventojus. Praėjo 111 karo dienų, Rusija užėmusi 21-22 procentus Ukrainos teritorijos ir jau seniai teigia taip apsaugojusi separatistų režimus nuo ugnies, bet kai tik reikia, staiga atsiranda ir apšaudymas ir aukos.

Negana to, šiandien vėl prisimintos neva „amerikietiškos biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje“. Kai reikia – prisimena, kai nereikia – primiršta. Nes tai labai patogus melas, vyniok jį kiek nori ant kokio reikia kurpalio.

Sakyčiau akivaizdu, kad visomis šitomis kalbomis apie „civilių apšaudymus“ ir „karines biolaboratorijas“ Kremlius rengia informacinį pagrindą kažkokiam tai tolimesniam žingsniui.

Vadinasi, karas dar tęsis.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nu,       2022-06-17 21:39

jei jau taip nenorit uzpult lenkijos,davai uzpuolam taivani.Primygtinai rekomenduoju.Iki jo eisim pesti.Puolimas planuojamas nelabai greit,nes toloka.Su savim turet lastus,teks plaukt..

yel“l“ow submarine       2022-06-16 23:13

mariupolis.po pragaro…,———youtu.be/_og5i17W_po

Naciams ir benderovcams piZZZdec       2022-06-16 19:23

Trumpai apie situaciją Azot gamykloje Severodonetske:

Pramoniniame komplekse yra iki 2500 nacių, apie 20% samdiniai (gal ir mažiau, bet tikrai yra kolumbiečių ir britų su gruzinais).
Naciai neturi Elono Masko Starlink (palydovinio interneto), todėl nebus graudžių karių filmukų, kovotojai tiesiog neturi interneto.
Azot gamykla nėra tokia tvirta kaip Azovstal, ši gamykla nepritaikyta gynybai.
Pasaka apie Severodonecko „nereikšmingumą“ yra siaurapročių paguoda. Pramoninis miestas, su savo aerodromu, Luhansko srities teritorijos sostinė.
Po Severodonetsko ir Lisičansko miestų, Luhansko Liaudies Respublikos išvadavimas gali būti laikomas baigtu.
Rusija reikalauja, kad Ukrainos kariai, besislepiantys „Azot“ gamykloje, sudėtų ginklus ir išsaugotų savo gyvybesgyvybes.

Sankcijos į subinę        2022-06-16 16:28

Rublis tik tvirtėja:

$1 = ₽56,87

€1 = ₽58,96

Faktas       2022-06-16 16:17

Artėja didelis piZdec Zelenskio nacionalistams, kartojasi Mariupolio scenarijus…
Pagoglinkit, tautiečiai - “ Силы ЛНР и российские военные начали зачищать промзону Северодонецка”.

Slove ruskiu unitazu       2022-06-16 14:18

grobikams,suns budu vagims,urrraaaa…

smaguriui       2022-06-16 13:49

greitai greitai bek pas mamyte,bo smarkiai pyrstelejai ir apsikakojai…Pakeis kelnytes ir vel galesi begt i kiema ziniu klausyt is bobuciu..

Tiesiog smagu       2022-06-16 13:16

Per paskutinę parą rusų kariai sunaikino 200 ukrų nacių! Tiesiog smagu!
Daugiau skaitykite - “ Российские военные за сутки поразили 39 пунктов управления украинских войск”.

Šlovė rusų kariams!       2022-06-16 12:51

Всего с начала проведения специальной военной операции Российской армией уничтожены: 204 самолета,
131 вертолет,
1218 беспилотных летательных аппаратов,
340 зенитных ракетных комплексов,
3569 танков и других боевых бронированных машин,
526 боевых машин реактивной системы залпового огня,
1968 орудий полевой артиллерии и минометов,
3647 единиц специальной военной автомобильной техники.

Dulkina nacius kasdien       2022-06-16 12:46

Сводка Минобороны РФ,  утро 16 июня.

* Средствами ПВО в районе Мазановки Харьковской области сбит самолет Су-25 воздушных сил Украины. Также сбиты семь украинских беспилотников в районах населенных пунктов Томина Балка, Сухой Ставок Херсонской области, Большие Проходы, Чистоводовка, Малая Камышеваха, Каменка Харьковской области, Золотое в ЛНР.
* Перехвачена баллистическая ракета «Точка-У» в районе Стаханова в ЛНР.
* Ракетными войсками и артиллерией за сутки поражено: 195 районов сосредоточения живой силы и военной техники, 34 пункта управления и 42 огневых позиций артиллерийских и минометных подразделений ВСУ.

Iskyla filosofinis klausimas       2022-06-16 11:38

Ar gali lavonui darytis da blogiau negu yra..Pasirodo,gali.Atgijes anas tampa kalbanciu zombiu ir ima karsciuoti,ko pasekoje gvildena teises klausimus,ruko zole,samprotauja apie nekrofiliska meile tevynei bei finansiska jos israiska.Ar galetu daktarai grazint zombiui pirmapradi jo buvi,nezinia,ypac susidurus su pirmarusiu grynaveisliu LT ispera.

yel“l“ow submarine       2022-06-16 10:41

neee…, - nu bet šitas prietranka pornografistas papečkys tai kažkas tokio ! smile)) - sakyčiau idiotas iš pačios disdžiausios raidės “Š“ smile)) - net neįmanoma apsakyti netiesos.lt redaktorėliams, kokiu kiekiu fekalinės masės jie kaskart “padabina“ savo tinklapopierį, publikuodami to kakučio melą, briedą, haliucinacijas, pasivaidenimus, spekuliacijas, supuvusios smegendėžės “sunką“, bobiškų kiaušų ejakuliatą, ir dar daug visko panašaus smile  - likę propagand0niukai - kronikierščikai tai 90 proc. retransliuoja ukroreicho melą apie padėtį frontuose, o šitas debilonautas bando prastumti už gryną pinigą įvairios kilmės šlapime permirkusias savo fantazijas smile)) - jis net žino terminą “teisinis nihilizmas“,- tik bėda tame, kad tam sutriui neduota suvokti, kokiems atvejams tas terminas skirtas, ir ką jis reiškia smile - nors, atrodytų, net dauguma bahreino kupranugarių , lengvai suvokia, kad civilių apšaudymas bet kokioj situacijoj yra karo nusikaltimas ! - ukronaciai tą daro sistemingai, faktiškai nuo 2014-tų pavasario, kai iš oro buvo atakuotas luhansko centras ,tačiau šita nacistinė šizolitchūaniška šiukšlė dabar bando prikabinti makaronų, jog civilių bombardavimas ar apšaudymas yra gynyba, o visi, kas “drįsta“ tuo piktintis ar net ruošiasi nubausti “besiginančius“, yra “teisinio nihilizmo“ kultivuotojai ..., - leisiu sau, virtualiai įspirti į subinę tam dolboberetei kokius dvylika kartų  smile)) - ir dar penkis kontrolinius smile))))))))) - bala nematė: nusiplausiu tuos batus po to ...

Po xuilo       2022-06-16 8:08

isejimo i blogesni pasauli kacapai gales sukurt stenda apie buvusia galybe.Expozicijoj bus juodas,iki virsaus prikakotas ciamodanas ir galife kelnes,issiputusios nuo sudu.Salia vado atributu stoves lavrusos iskamsa.Skambes daina xotjat li ruzzkije voiny..

stasys        2022-06-16 6:49

Mes stebime situacija , kai iš xuilo klino ištraukta ‘Eimanto’ galva dairosi ir nesupranta , kur gi dingo tas jo ‘rusiškas pasaulis’ ? kuriame medų xuilo tepa net ant trinkelių . Viena diena ‘v piridi planieti vsei ’ keičia kita nūdiena netelpanti į ta pompastiška paauksuota xuilo propagandos rėmelį su bedarbyste ir infliacija pavertusi rublį jau ne mediniu o akmeniu paprasto ruso kišenėje . Seni solovjovo memai na niekaip nepaaiškina kodėl tiek laiko užtruko karas ir tuo labiau nieko nesako kada gi kris ta ‘ukropiška -vakarietiška ’ šaika . Eimanatas ieško atsakymu , puola šen puola ten , klykauja čia atėjus po paprastu str. ‘suvestinės fronto ’ ir nieko , tyla ir jokiu ovaciju . Pasirodo ‘eimanatai’ liko mažumos ir dar gi niekinamos . Ar Lietuva , jos visuomenė, priims atgal į savo glėbį xuilo puolusius ? į ta klausima neturiu atsakymo .. geriu kava ir linkiu tokiems toliau ‘zdrastvovat’.
p.s. Fronte situacija įtempta , smėlio dėžės žaidimai po truputi perauka į rimta pozicinį karą , xuilo laikas persimauti kelnes - galixe .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-16 4:20

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
***
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.”
_______________________________________________________
Minusuokit vatnikai, drąsiau.

autoriams       2022-06-15 22:23

Durniai, labas…

Eimantas       2022-06-15 22:13

Tai eilinis propagandinis straipsnis. Manau, valdžia dosniai atrieks tinkamo storumo atlygio riekę. Tik nereikia kabinti makaronų, kad valdžia neremia tokios Všį, kuri sugeba parengti tokio lygio propagandinius straipsnius, straipsnius be autoriaus skelbimo, nes tokiu “briedu”, kad rusai į Ukrainą įsiveržė tik tam, kad žudytų vaikus ir senelius, kartų šunis ar draskytų karves, vargu ar kas patikės. Kodėl pasislėpęs autorius “užmiršo” atvirai deklaruojamus Vakarų tikslus: sudraskyti Rusiją bent į kelis gabalus ar bent ją tiek susilpninti, kad ji nebegalėtų gyvuoti kaip valstybė? Kad tokios Tečer bei Olbrait (tikiuosi, “neužmiršai”, kas jos tokios) atvirai pareiškė, kad Rusija NETURI(?) teisės viena valdyti tokią didelę teritoriją ir tokius didelius žemės turtus? Jei dar arčiau, tai gal neužmiršai, kas Lietuvoje pirmos pavadino Rusiją “teroristine valstybe”, tokias Juknevičienę bei Grybauskaitę? O ir kas organizavo 2014 metų perversmą Ukrainoje ir kas pasigyrė viešai, kad į Ukrainos įvykius sukišo bent 5 milijardus dolerių aiškinti irgi nereikia. Vienu su tavim sutinku - užkniso ta karu Ukrainoje paremta propaganda iki gyvo kaulo. Tai faktas.

Darijus       2022-06-15 22:03

Apie narkomanų Zelenskio ir Arestovičiaus &Co; skelbiamas ukropų “pergales” fronte:
“Aš irgi dažnai įsivaizduoju, kad laimėjau loterijoje”.

Artėja galas Zelenskio naciams       2022-06-15 21:49

Sąjungininkų koalicija Donbase veržia geležinį žiedą aplink Slavjanską. Išpuoliai ateina iš trijų krypčių vienu metu. Beveik 70 000 Ukrainos karių gali būti įkalinti mieste ir jo apylinkėse. Net Vakarų ekspertai yra priversti pripažinti, kad dabartinėje situacijoje ukrainiečiai turi tik dvi išeitis: nelaisvę arba mirtį.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.