Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt septintoji (birželio 30 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 30 d. 20:25

19     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt septintoji (birželio 30 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Volodymyras Zelenskis, susirinkusių į NATO aukščiausio lygio vadovų susitikimą tiesmukai klausė, ką Ukraina turi padaryti, kad įstotų į NATO: „- Ar Ukraina nepakankamai sumokėjo?

<…>

Ar mūsų indėlis į Europos ir visos civilizacijos gynybą vis dar nepakankamas?“ – klausė jis, išreikšdamas nusivylimą. „- Tai ko dar reikia?“

Karą su Rusija Ukrainos prezidentas apibūdino kaip kovą dėl teisės diktuoti sąlygas Europoje ir dėl to, kokia bus ateities pasaulio tvarka. „- Kyla klausimas – kas toliau laukia Rusijos? Moldova? Baltijos šalys? Lenkija?

Atsakymas – jos visos“, – 30-čiai NATO lyderių kalbėjo Zelenskis. „- Turime sugriauti Rusijos artilerijos pranašumą… Mums reikia daug daugiau modernių sistemų, modernios artilerijos.“

Gal kai kam per drąsūs ar įžūlūs atrodo tokie klausimai ir teiginiai, tačiau būtent taip reikia kalbėti šalies, kuriai gresia sunaikinimas, lyderiui. Tiesiai, aiškiai, be „įpakavimų“ į europinį diplomatinių vingrybių popierėlį.

J. Stoltenbergas patikino, jog Ukraina gali pasikliauti NATO, kurios parama bus iki galo, o Ukrainos vadovo lyderystę pavadino „įkvėpimu mums visiems“.

J. Bidenas pakartojo Aljanso įsipareigojimą ginti „kiekvieną centimetrą“ savos teritorijos.

Tačiau Baltijos šalis neramina, kokiu būdu būtų ginamas tas centimetras? Atkovojant? Kada? Po kelių mėnesių? Kuomet, kaip teigė Estijos premjerė Kaja Kallas, miestai bus nušluoti nuo paviršiaus?

Mums atrodo, jog metas keisti retoriką, atsisakant „atgrasymo ir centimetrų gynybos“, o atvirai pareiškiant, jog jei bus užpulta kuri nors NATO narė, Maskva bus nušluota nuo žemės paviršiaus per tris valandas.

NATO paskelbs dokumentą, kuriame, kaip tvirtinama, Rusija įvardijama „didžiausia ir tiesioginė grėsme sąjungininkų saugumui ir taikai bei stabilumui euroatlantinėje erdvėje“.

J. Bidenas ir kiti NATO vadovai nutarė reikšmingai stiprinti pajėgas rytiniame Aljanso flange, nes Rusijos karas Ukrainoje nerodo jokių lėtėjimo ženklų. JAV numato Lenkijoje įkurti nuolatinę Penktojo armijos korpuso vadavietę, Rumunijoje išlaikyti papildomą 3 000 karių rotacinę brigadą, sustiprinti rotacinį dislokavimą Baltijos šalyse, į Jungtinę Karalystę nusiųsti dar dvi F-35 naikintuvų eskadriles, o Vokietijoje ir Italijoje dislokuoti papildomus oro gynybos ir kitus pajėgumus.

Plodami katučių dėl NATO pajėgų stiprinimo, turime suvokti, jog tokie ir kiti svarbūs bei rimti strateginiai sprendimai, kaip greitojo reagavimo pajėgų didinimas nuo 40 iki 300 tūkstančių bus įgyvendinti – geriausiu atveju – tik iki kitų metų galo. Putino ordos gali pradėti atgalinį skaičiavimą – tai riboženklis, laiko matas, per kurį Rusijai suteiktas šansas imtis veiksmų.

Jau paskelbtos naujos sankcijos Maskvai, draudžiant importuoti auksą ir apribojant naftos kainą. Ukrainai toliau tiekiama artilerija, į eilę įtrauktos JAV turimos priešraketinės gynybos sistemos NASAMS. Ar to pakaks, kad iš esmės pasikeistų karo eiga? Mes manome, kad ne.

Kai kurie NATO valstybių atstovai nerimauja, kad dėl didėjančių karo išlaidų, augančių dujų, naftos ir maisto kainų, parama Ukrainai gali sumažėti. Keletas jų įspėjo, kad jaučiamas nuovargis, išreikštas susirūpinimas, kad Aljansas gali subyrėti.

Tokie pamąstymai, mūsų galva, rodo geroką Vakarų ištižimą. Jei Vakarų valstybių piliečius ir lyderius vargina augančios kainos, dėl ko iš esmės apribojamos pramogos ir kita tuštybė, tai kokia būtų reakcija į ant namų krintančias bombas?

Gal visgi reikia tuos laikinus nepatogumus iškentėti tam, kad to neatsitiktų? Toks ištęžimas dvasioje yra didžioji Vakarų vertybinė katastrofa, kai ramus, sotus gyvenimas tampa brangesnis už gyvybę. Argi nepasakyta, kad kas „stengsis išsaugoti savo gyvybę – tas ją pražudys“?

JAV sprendimą nuolat dislokuoti dalį savo karių Lenkijoje prezidentas Andrzejus Duda sutiko labai palankiai. Daugiau nei pusė iš šiuo metu Lenkijoje esančių 12 000 JAV karių, dislokuota Rusijai įsiveržus į Ukrainą, ir liks čia visam laikui. O tai yra labai svarbu ir Lietuvai. 2018 m. Varšuva pasiūlė sumokėti iki 2 mlrd. dolerių, kad padėtų finansuoti nuolatinę JAV bazę Lenkijoje, ir net pasiūlė ją pavadinti „Trumpo fortu“.

Gal reiktų pakeisti pavadinimą „Bideno fortas“?

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas Madride patvirtino, kad Jungtinė Karalystė Rytų Europai, ypač Estijos gynybai, skirs 1 000 papildomų karių. B. Johnsono teigimu, JK siūlo Baltijos šalims „ilgalaikę paramą; partnerystę, kuri padėtų joms sustiprinti savo pajėgas ir užtikrinti, kad jos galėtų nedelsiant atremti bet kokį puolimą“.

Bravo, Borisai. Tai labai svarbu, matant virpančias kai kurių „lyderių“ kinkas. Tik būtų gerai tuos karius atsiųsti jau ryt. Šiandien.

Putinas Ašchabade pareiškė, jog darbas (karas) vyksta ramiai ir ritmingai. Viskas vyksta pagal planą. Jokių karo baigimo terminų Putinas nenurodė, kas reiškia, jog ordos judės į priekį tol, kol Vakarai kapituliuos. Arba jas sustabdys, tik klausimas – kur: Ukrainoje ar Lietuvoje.

Maskva, kurdama atsvarą G7 ir NATO susitikimams, surinko potencialių rėmėjų kompaniją, vadinamąjį Kaspijos jūros penketuką, kurį sudaro Rusija, Azerbaidžanas, Iranas, Kazachstanas ir Turkmėnistanas.

Valstybių vadovai svarsto partnerystės, ekonominio bendradarbiavimo, saugumo ir kitus blabla klausimus.
Ale pamiršo gi garbės narėmis įtraukti Venesuelą, ŠK ir Braziliją. Galėtų dar kokią specialią poziciją sugalvot Talibanui, gal koks atsakingasis už pasaulio saugumą sekretorius galėtų būt?

Be esminių pakitimų. „Analitikai“ paskelbė, jog Rusija gali nepasitenkinti Luhansko ir Donecko regionais ir veržtis į Charkivą.

Jau daug kartų sakėme, kad Maskva nepasitenkins nei šiuo, nei dar kitu regionu. Kremliaus tikslas iki metų pabaigos yra Kyjivas ir visa Ukraina. Galutinis Kremliaus tikslas – JAV pajėgų išvedimas iš Europos bei grįžimas į 1997-ųjų geopolitinę situaciją iki NATO plėtros į rytus.

Šiuos tikslus, kaip ultimatumą Vakarams, Kremlius ne sykį viešai skelbė grasindamas karu prieš Ukrainą. Vakarai, manydami, kad tai kliedesiai – nereagavo. Tačiau ir šiandien būtina suvokti, jog Rusijos karas vyksta ne su Ukraina, o su Vakarais, ir Rusijos tikslai yra nepakitę.

Remiantis Ukrainos informacija, Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų daliniai Bresto ir Gomelio sričių pasienio rajonuose nagrinėja slaptos gyventojų mobilizacijos galimybes.

Lietuvai į tai verta žiūrėti pro didinamąjį stiklą.

Charkivo apylinkėse rusai toliau gina anksčiau užimtas pozicijas. Vykdo apšaudymus iš tankų, minosvaidžių, patrankų ir reaktyvinės artilerijos.

Donecko rajone, remiami artilerijos, okupantai bando blokuoti Lysičiansko miestą ir perimti greitkelio Lysičianskas – Bachmutas ruožo kontrolę. Apšaudoma civilinė infrastruktūra Lysičiansko, Verkhnijekamjankos ir Siversko gyvenviečių teritorijose.

Šiuo metu vyksta mūšiai Lysičiansko naftos perdirbimo gamykloje.

Mūsų manymu, ukrainiečiams teks pasitraukti ir iš Lysičiansko, o kol kas Ukrainos generalinis štabas siekia nualinti priešą, padarant jam kuo daugiau nuostolių.

Mielieji, mes suprantame, kad ne visuomet džiugina informacija, kurią pranešame. Tačiau tik realybės matymas, tokios, kokia ji yra bei blaivus jos vertinimas leidžia suvokti esamą padėtį. Ukraina ginasi, sėkmingai ginasi ir tai jau savaime yra labai gera žinia. O tai, jog okupantų raketos krinta ant miestų ir padaro daug žalos, sukelia neviltį ir paniką – natūralu. Maskva to ir siekia. Nepalūžkime. Išmokime kovoti esamomis sąlygomis.

******

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Pradėsime nuo gerų naujienų – įvyko apsikeitimas karo belaisviais, namo grįžo 144 Ukrainos kariai, 95 iš jų – Azovstal gynėjai. Šlovė didvyriams!

O dabar greitas žvilgsnis į frontą.
I. Donbaso kryptis
Šiaurinis Donbaso flangas
.

Charkiv. Kontaktinė linija nebejuda, vyksta lokalūs susidūrimai. Neatmestina, kad orkai kaups pajėgas dar vienai operacijai link Chuhuiv su tikslu blokuoti miestą iš rytų ir pietryčių. Agresorius toliau artilerijos ir raketų smūgiais terorizuoja miesto ir jo apylinkių civilius gyventojus.

Izyum. Orkai toliau nesėkmingai daužo galva į sieną – nepaisant atvykusių pastiprinimų Krasnopillya–Dolyna-Bohorodychne ruožas jiems neįveikiamas.

Lyman. Ukrainiečiai atrėmė orkų bandymą atakuoti Rayhorodok link. Panašu, kad agresoriaus kontroliuojamoje Severskyi Donets upės pusėje orkai pabandė pagerinti savo taktinę situaciją ir susidūrė su kitame upės krante veikiančias ukrainiečiais. Agresorius grįžo iš kur atėjęs.

Lysychansk. Pasirodė pranešimai (daugiausia iš orkų pusės), kad ukrainiečiai pradėjo atsitraukimą iš Lysychansk į naują gynybos ruožą. Šios informacijos negalime patvirtinti.

A) Išnaudodami dėkingą vietovę bei sumaniai įrengtą gynybą, ukrainiečiai neleidžia orkams priartėti prie pietinių Lysychansk pakraščių. Tuo pačiu tęsiasi sunkūs mūšiai Vovchoyarivka – Verkhnokamyanka ruože. Ukrainiečiai toliau laikosi, tačiau nublokšti agresoriaus atgal į pradines pozicijas nepavyksta. Iš dalies tai sąlygoja, kad Mykolaivka ir toliau lieka agresoriaus rankose, ukrainiečių kontratakos nedavė norimo rezultato.

B) Orkų propagandistai skelbia, kad mūšiai jau vyksta prie Maloryazantseve. Tai į vakarus nuo Lysychansk esantis priemiestis, kurio kontrolė leistų orkams blokuoti miestą iš vakarų. Tačiau tai mažai tikėtina, kadangi norėdami pasiekti Maloryazantseve, orkai turėtų kirsti kelią Verkhnokamyanka – Lysychansk, kuris yra ant aukštumos, ten labai patogios pozicijos gynybai. Galimai nedidelės žvalgybinės agresoriaus grupės ir prasiveržė, apšaudė Maloryazantseve ir tepė slides atgal (tikėkimės – nespėjo). Tai tradicinis orkų triukas viso karo metu, ypač mėgstamas Kadyrovo super Tik Tok specnazo kovotojų.

Bakhmut.
a) Kelias Bakhmut – Lysychansk ir toliau lieka no-mans-land, situacija suprastėjo. Ukrainiečiams nesugebėjus atsiimti Mykolaivka, iš šios vietovės agresorius ne tik puola į šiaurę Verkhnokamyanka link, bet ir į vakarus, Spirne link. Tokiu būdu orkų manevriniai vienetai kerta kelią Bakhmut – Lysychansk ir atakuoja Spirne gyvenvietę. Gauna į kaulus ir grįžta atgal į rytinę kelio pusę. Kitais žodžiais tariant šiame ruože no-mans-land plečiasi.

b) Svitlodarsk ruože agresorius toliau siekia išnaudoti taktinę sėkmę dešiniajame flange. Orkai pasistūmėjo keletą kilometrų Bakhmut link, ukrainiečiai juos sustabdė Klynove prieigose. Grėsmė Bakhmut iš pietų didėja, agresorius nesustodamas apšaudo miestą ir jo prieigas artilerija.

Centras. Ukrainiečiai toliau tvirtai laiko pozicijas, abi pusės aktyviai naudoja artileriją. Fiksuotas dar vienos orkų BTG išvykimas iš sektoriaus, tad čia agresoriaus pajėgos dar labiau susilpnėjo.

Zaporizhia. Vyksta mūšiai prie Yahorivka, kur agresorius bando kontratakuoti. Mūšio rezultatai šiuo metu dar neaiškūs.

Pietų kryptis.
• Kontaktinė linija nebejuda, ukrainiečiai sustabdė savo kontratakas ir persigrupuoja. Sąlyginai laisvai jaučiasi Ukrainos aviacija, todėl orkai į Cherson apylinkes permetė papildomas oro gynybos priemones (S300). Iniciatyvą savo rankose ukrainiečiai laiko tvirtai.

• Orkai skundžiasi, kad Berdiansko jūros uoste sprogimai. Kažin kas ten nutiko?

Pradėjome nuo gerų naujienų, tokiomis pat ir pabaigsime. Su kiekviena diena daugėja ukrainiečių sėkmingai atakuotų orkų šaudmenų sandėlių ir vadaviečių. Jei prieš kelias dienas sėkmingi veiksmai apsiribojo Izyum ir Lyman sektoriumi, tai dabar fejerverkai orkų pozicijų gilumoje matomi nuo Charkivo iki Chersono. Tikėtina, dirba ne tik vakarietiška ginkluotė, bet ir Tochka U raketos. Tai dar nėra tokie smūgiai, kurie visiškai sustabdytų orkų operacijas, tačiau jei pavyks išlaikyti tokį smūgių tempą ir tikslumą, jie lėtins agresoriaus galimybes palaikyti puolimo tempą, ten kur orkai puola arba galimybes apsiginti nuo ukrainiečių kontratakų, ten kur agresorius ginasi.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kaput Ukraine! Herojam kaput       2022-07-2 18:46

Jungtinės Rusijos ir LLR karinės pajėgos išvadavo Lysyčianską. Manau, greitai bus dar vienas Mariupolio scenarijus, pagal kurį slavaukrainiečiai sėkmingai “evakuosis” į LLR ir Rusijos kalėjimus. Pagoglinkit - “Союзные силы России и ЛНР освободили Лисичанск”.
https://ria.ru/20220702/lisichansk-1799813523.html

antiautoriui       2022-07-2 13:32

...pasigirdo inirtingas balalaikos bryncialinimas..,..glazik vykoliu,drugoj ostanytsa,ctoby znal,govno,komu klanytsa…

autoriams       2022-07-2 13:22

Nagi, durniukai fantazuotojai, parašykit apie laukiamą sėkmingą ukropų nacių “evakuaciją” į DLR ar LLR ir Rusijos kalėjimus. Pagoglinkit straipsnį - “ Кадыров заявил о полном окружении Лисичанска”.
https://www.rbc.ru/politics/02/07/2022/62c0265e9a7947d59ea2b97b?from=from_main_1

Naikina nacius kasdien       2022-07-2 13:14

В субботнем брифинге Минобороны России сообщило, что «противник несет значительные потери на всех направлениях».

* У Верхнекаменки и Золотаревки в ЛНР, как утверждают в Москве, украинские силы за сутки потеряли более 50% личного состава.
* В районе Артемовска в ДНР силы ВКС атаковали пункт временного размещения 1-го батальона 30-й механизированной бригады ВСУ. Москва утверждает, что потери украинской стороны составили до 120 человек и около 15 единиц техники.
* Российская авиация нанесла удар по базам временного хранения оружия на территории тракторного завода в Харькове. Убиты до 30 человек личного состава ВСУ, уничтожено 10 единиц техники, заявило Минобороны России.
* ВКС уничтожили пять пунктов управления ВСУ в ДНР и в Николаевской области, склады с боеприпасами в Запорожской области. Также удары были нанесены по четырем украинским взводам РСЗО, которые обстреливали ДНР.
* Авиация, ракетные войска и артиллерия нанесли удары по 39 пунктам управления ВСУ и двум складам боеприпасов в Николаеве.
* ПВО сбили украинский МиГ-29 в Николаевской области. В разных областях сбиты 19 беспилотников.

Muša Zelenskio nacionalistus kaip reikiant       2022-07-2 12:51

Pagoglinkit - “Три батальона ВСУ потеряли 50% состава у Верхнекаменки и Золотаревки”.

ReMix       2022-07-1 19:13
Nusigerusio ccccp mokslinyko       2022-07-1 14:27

ir gel’l'stancio l’l'avono duetas yra kazkas toookio..,tai apmirusiu smegenu tango,grojant balalaikai ir bajaanui.O fone rauda trimitas ‘orlionok orlionok’...Na,du grazuoliai kacapnykai pucinystai…‘ex jablocko..’

LTSR nusipelnes mokitojas       2022-07-1 13:40

RUSSAI didziasirdiskai grazino ukropams givaciu sala, bet ne sulauke jokio dekingumo. Ir nomone, kad sala reiks acimti atgal.

yel“l“ow submarine apie vel prijuokino 10:11       2022-07-1 12:56

niekas labiau nepuošia tvatrtelinių peredurkų, kaip didžiavimasis savo debilumu smile))) - tipo nuo rudens ims veikti lendlyzas smile))) - mėgsta dauniukai tipo “gražius“, bet nelabai suvokiamus “burtažodžius“ smile - kaip suprantu, su lendlyzu pindosai dar atveš į ukroreichą dar ir kokį porą šimtų tūkstančių ukrainietiškos patrankų mėsytės, kuri jau dabar darosi deficitu smile)) - kaip suprantu su lendlyzo atvežimu, rusai galutinai pabaigs kalibrų resursus, ir nebegalės supirdolinti jokių tiltų bei geležinkelio mazgų, kad tas lendilzas būtų sėkmingai susandėliuotas kažkur prie lvovo -  ir gal net lenkijos pusėje smile))) - kaip suprantu, visas tas “lendlizas“, kuris jau lig šiol pasiekė šizoukropiją, kokiu nors būdu iš esmės pakeitė operacijos eigą, nežiūrint į tai, kad didžioji jo dalis buvo sunaikinta dar pakeliui į karo laukus/miestus smile)))———nuostabus tas beretozodinių pasakų pasaulis smile))) - ypač, kai jį “kuria“ tokie talentingi pasakoriai papečkiai, naviai, sėjūnai, laurinavičiai, valkatkos, miliūtės, kojalos tapinai, greitos žiurkės ir t.t., ir t.t., ir ta pasaka be galo smile))))))

Smagu       2022-07-1 12:29

Skaitykite - “ВСУ несут большие потери в районе Лисичанска”. https://ria.ru/20220701/lisichansk-1799514880.html

Ukropų blogi popieriai       2022-07-1 12:24

Pagoglinkit - “ Минобороны России заявило о выходе войск к Лисичанску и потерях Украины”.
https://www.rbc.ru/politics/01/07/2022/62bebf079a79476ebd22c965?from=from_main_1

vel prijuokino       2022-07-1 10:11

gel’l'tono l’l'avono kakinimas apie rudeni..Pamirso,kad nuo tada ims veikt lendlizas.Ot abu su subotke,nariu nuo 1974,sampuno megeju,aimanuos,kad ukrai skriaudzia kacapoidus..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-07-1 7:50

- LDK Ukrainos okupacija yra ir LDK Lietuvos okupacija, taip pat.
– Tauta neparuošta savigynai, kaip ir ukrainiečiai. Katastrofa.
- Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i (tobuliausius) ginklus (su naktinio matymo įranga, su optika) Lietuvos vyrams.
- Reikia apginkluoti m_i_l_i_j_o_n_ą Lietuvos vyrų.
- Paskaičiavus surinkto biudžeto dalį tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų) bei lyginant su JK, kasmet surinkti biudžetai Lietuvoje buvo pertekliniai (2018 metais buvo plėšikiškai perteklinis bemaž dviem milijardais eurų), bet atsiranda apsišaukėlių seimo seimagyviai suskiai siūlantys šauliams patiems n_u_s_i_p_i_r_k_t_i (!) ginklus. Katastrofa.
- Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz)
- Jei nebus organizuojamas ginklų d_a_l_i_n_i_m_a_s Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių naudai.
- Lietuvos vyrų apginklavimas, bet ne vatnikų.
_________________
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-07-1 7:49

2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui.
(Ištrauka iš laiško turinio)
” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš:
- LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių;
- LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių;
- Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse LDK Lietuvai.” _

Fariziejus       2022-07-1 6:24

Eilinis evangelijos skyrius nuo Aurimo ir Mindaugo. “Pradėsime nuo gerų naujienų...” Įdomu, kokia gera naujiena užsibaigs šis karas.

yel“l“ow submarine       2022-07-1 0:16

debiloidiniai tvartelio pasakoriai , matau, per jonines gerokai prikaupė debiliškos energijos smile)) - kliedesių temperatūra aukštesnė, nei visi klimato rekordai smile)) - labai pikantiškai klouniški plūgeeeliai smile)) - nieko : ruduo padarys rimtas pataisas tų imbecilų smegenų “aspkasuose“ smile

Smagu       2022-06-30 22:47

Artimiausiu metu pradės kursuoti maršrutiniai keleiviniai autobusai tarp Sevostopolio ir Chersono. Keliautojams linkime gero kelio!

ah.ą       2022-06-30 22:06

Sugrįš Trampas ir demontuos pinigų plovyklą, tai bus dantų griežimo.

Oho…       2022-06-30 21:08

Žiūriu fantazuotojai dar vieną pasakų straipsnelį “iškepė”…

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.