Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt devinntoji (liepos 2 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 2 d. 18:20

22     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt devinntoji (liepos 2 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Donbaso kryptis.

Šiaurinis Donbaso flangas
- Charkiv. Be didelių pakitimų.
- Izyum. Vis daugiau duomenų, kad agresorius pereina į gynybą. Atakos Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože nors ir atkaklios, tačiau lokalios. Orkai bando pasigerinti savo taktinę situaciją.
- Lyman. Be pakitimų.
- Lysychansk. Padėtis toliau nuosekliai blogėja. Neaiški padėtis Verkhnokamyanka, tačiau Lysychansk naftos perdirbimo gamykloje orkai stumiasi į priekį, turi iniciatyvą Vovchoyarivka, mūšiai vyksta pietinėse ir pietvakarinėse miesto prieigose. Informacijos daugėja, kad ukrainiečiai su mūšiais traukiasi į naujas gynybines pozicijas, tačiau oficialūs Ukrainos šaltiniai to nepatvirtina. Tai suprantama – siekdami užtikrinti operacinį saugumą net ir akivaizdžius dalykus patvirtins tada, kai operacija (jei ji vyksta) bus baigta.  Nors ukrainiečiai buvo išėję ir iš sudėtingesnės situacijos (pvz. Zolote), tačiau šį kartą mūšių dinamika (gynyba pralaužta greitai) indikuoja, jog galimai agresorius išmoko Zolote ir Severodonetsk pamokas. Gali būti problemų. Labai norėtume klysti.
- Bakhmut.
Kelyje Bakhmut – Lysychiansk agresorius turi inciatyvą ties Lysychansk naftos perdirbimo gamykla ir Spirne, o atšaką Topolivka – Lysychansk yra perkirtęs ir kontroliuoja. Tokiu būdu agresorius ne tik grąsina atkirsti Lysychansk, bet ir judėti Siversk link. Šiame etape kritiškai svarbu išlaikyti status quo likusioje kelio iki Bakhmut dalyje ir neleisti agresoriui įsitvirtinti vakarinėje kelio dalyje. Priešingu atveju prisiveržęs priešas žygiuos ne tik link Syversk iš pietų, bet ir turės galimybę atakuoti Slaviansk iš rytų, t.y. iš užnugario. Ukrainiečiai pajėgūs išlaikyti esamą situaciją kontaktinėje linijoje, o atsitraukimas iš Lysychiansk palengvintų šią užduotį.
Aplink Bakhmut agresoriaus puolimo tempas nukritęs. Mažai tikėtina, kad orkai atsisakys atsiveriančios galimybės apeiti miestą (pvz. prie Soledar) ir judėti Siversk/ Slaviansk/Kramatorsk link, tad galimai puolimas nesustos, pajėgų rotacija vyks eigoje, be didelių pauzių. Jei orkams nepavyks apeiti Bakhmut kituose taškuose (pvz. Berestove), mažai tikėtina, kad agresoriui pavyks pralaužti ukrainiečių gynybą Soledar – Bakhmut ruože.

Centras. Daugėja didelių ir gražių bum orkų pozicijų gilumoje. Į orą lekia šaudmenų , degalų sandėliai, smogta geležinkelių tinklo mazgui prie Yasinuvata. Žinant, kad orkų puolimo numušinėti čia nereikia, kadangi agresorius čia vykdo tik lokalias atakas, mintys ima kilti įvairios. Ar tik į priekį nepajudės ukrainiečiai? Stebėsime situaciją.

Zaporizhia. Ukrainiečiai toliau laiko išsikovotą placdarmą į pietus nuo Vuhledar. Tuo tarpu agresorius bando reaguoti – prie Melitopol pastebėta orkų kolona. Kur jos pajudės – link stabilizuoti padėties Vuhledar, ar į kitą ruožą sukurti problemų ukrainiečiams? Seksime situaciją.

Pietus. Nepaisant permestų papildomų orkų oro gynybos pajėgumų, ukrainiečių aviacija toliau siaučia aplink Cherson ir Kryvi Rih. Tai leidžia lokaliomis atakomis išlaikyti iniciatyvą puolimo ašyje Mykolaiv – Cherson, bei nedideliais žingsneliais vystyti puolimą prie Potomkyne vysto.
Pabaigai šiek tiek apie Baltarusiją. Vis daugėja kalbų, kad putka baigia prispausti bulbafiurerį dalyvauti kare prieš Ukrainą ir atnaujinti Kyivo puolimą. Viešoje erdvėje plaukioja prieštaringa informacija neva baltarusių rezervistai gauna šaukimus prisistatyti į pratybas, prie sienos su Ukraina toliau laikomi 6 baltarusių batalionai, o tuo pat metu šaudmenys iš Baltarusijos kariuomenės sandėlių vežami į Rusija ir perduodami agresoriui. Taip pat teko girdėti apie kalbas, kad neva 1-osios gvardijos tankų armijos pagrindu formuojamas „tankų korpusas“ iš 15 000 karių, 200 tankų, 400 PKM ir BTR (tai geriausiu atveju divizija, na bet tiek to) ir neva jis bus mestas per Baltarusiją į Ukrainos šiaurę. Negalime nuvažiuoti ir patikrinti, bet viskas skamba labai keistai. Kaip ten bebūtų, jei ir taip – Kyivo puolimas šiame etape būtų idiotiškiausias sprendimas, kokį tik agresorius galėtų priimti. Toliau tęsiantis mūšiams Donbase esamos Rusijos ir Baltarusijos pajėgos neturi jokių galimybių išspręsti taktinių, operacinių ir strateginių užduočių aplink Kyivą. Aną kartą puolė gerokai gausesnės pajėgos ir nepešė nieko. Kokie veiksmų eigos variantai:

Kol vyksta mūšis Donbase, agresorius gali bandyti ugnies priemonėmis ir manevriniais vienetais atakuoti Vakarų Ukrainą, ir taip įtakoti ukrainiečių galimybes kautis Donbase. Tai būtų mirtininkų operacija, balansuojanti ant karo su NATO ribos, bet turėtų bent šiokią tokią karinę logiką, nei antrą kartą mažomis pajėgomis pulti milijoninį Kyivą.

Užbaigti mūšį dėl Donbaso sau naudingomis sąlygomis, ir tada perorientuoti pajėgas Kyivo puolimui, o Donbase pereitį į gynybą užimtose teritorijose. Nepaisant ukrainiečių problemų prie Lysychansk, orkai neturi potencialo greitu metu pasiekti tokią pergalę, kad viso Donbaso gynyba subyrėtų, ir jie turėtų prabangą perorientuoti pajėgas link Kyiv.

Visi karine prasme nelogiški, propagandiškai kreivi variantai, kurie sveiko proto žmogui į galva neateina. Kad orkai tam gabūs parodė „kilniaširdiški atsitraukimai“ nuo Kyiv, Chernihiv, Sumy ir Zmeyinyi.

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Šimtas dvidešimta aštunta diena (liepos 1, penktadienis)

Rytuose Rusijos pajėgos mėgina išvystyti įgytą iniciatyvą ir puolimo pagreitį, kas leistų ne tik užimti didesnę teritoriją, bet ir padaryti didesnių nuostolių ar net pilnai sumušti besiginančias Ukrainos pajėgas. Kol kas rusų svajonės sudūžta į ukrainiečių gynybą, įsibėgėti agresoriui neduoda, atakos atmuštos. Ukrainiečiai toliau išnaudoja savo naujai įgytas galimybes apšaudyti artimą užnugarį, trukdydami Rusijos pajėgų aprūpinimą, vėl labai aktyviai veikia Ukrainos karo aviacija, nuo kurios agresoriaus aviacija ir oro gynyba nepajėgia apginti.

Lisičianske ir šalia jo vyksta aktyvios kovos, ir čia priešas sustabdytas, bet padėtis tikrai nelengva.

Vėl užfiksuotas Rusijos pajėgų judėjimas prie Melitopolio, ukrainiečiai sako, kad taip mėginama reaguoti į jų nedideles kontratakas. Ko gero tai tiesa, nes permetamos Rusijos pajėgos pernelyg mažos puolimui. Tačiau galima neabejoti, kad rusai apie tai galvoja.

Spaudžiami Chersono kryptyje rusai smogė raketomis Odesai, skaudūs civilių nuostoliai. Nors ukrainiečiai šioje kryptyje aktyvūs, visgi Rusijos pajėgoms čia kol kas didesnės grėsmės nekyla, kol kas jie sugeba apsiginti.

Visi dalinasi ukrainiečių informacija apie 1-osios tankų armijos bazėje Muline formuojamu 3-iu tankų korpusu. Jį turėtų sudaryti 15 tūkst. samdinių, 200 tankų ir 400 pėstininkų kovos mašinų BMP. Teigiama, kad rugpjūčio pabaigoje jis bus permestas į Baltarusiją ir kartu su baltarusiais smogs Ukrainos šiaurei. Galbūt. Kol kas Baltarusijos armija gali smogti tik šaukštais per grikių košę. Mažai tikėtina, bet iki rugpjūčio Lukašenka gali apsigalvoti ir priimti sprendimą pulti kartu su rusais. Bet pasikartosiu – šiandien tai atrodo mažai tikėtina.

Kažkas neaiškaus vyksta prie tilto į Krymą. Rusai sako, kad įvyko autoįvykis, ir, koks sutapimas, tuo pačiu metu prie jo vyko kažkokios pratybos, neva jis pridengiamas specialiai statomomis dūmų uždangomis. Šitas tiltas seniai prašosi atakuojamas, o rusofašistai nuolat baiminasi dėl jo saugumo. Tačiau kas ten iš tikro vyksta ir ar iš viso vyksta – nepasakysiu, trūksta patikimų duomenų.

Pasak Ursulos Van der Leyen, kalbėjusios Radai, Ukrainos kelias į ES pasiekiamas ranka, bet teks sunkiai padirbėti. Viena iš problemų – kova su korupcija. Sakysite, karas, negalima kalbėti apie korupciją? Būtina. Korupcija buvo rimtas veiksnys, silpninantis Ukrainos gynybinius pajėgumus. Pradedant nuo karo pramonės, ir baigiant kitomis sritimis. 

Ne į temą, bet kažkas vyksta Uzbekijoje, kur dėl pakeistos Konstitucijos Karakalpakstano Respublika (ji užima 40 proc. valstybės teritorijos) prarado galimybę atsiskirti. Neišvengiamai kyla klausimas – kaip tai susiję su Rusija. Vėlgi, Uzbekija man nežinoma šalis, informacija fragmentiška, tikiuosi pakomentuos kas nors geriau žinantis šį regioną.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine       2022-07-4 19:00

šian mane ištiko laimė išgirsti to šizoido PAPEČKIO audio versiją - tas tvartelio(san)technikas laistė ir taaškė  savo propagandoninius skysčius pornožinių radijuj smile)))) - pasirodo, kliedi jisai dar klaikiau, nei rašo ! smile - labiausiai prajuokino tai, apie ką netiesos.lt tinklapopiery kažkodėl neužsimenama : tas suvalkietiškų akėčių ir plūgo nesantuokinis benkartas, pasirodo, yra “karybos ekspertas“, ir netgi “daktaras“ smile))))))))))))))))))))))))))))))) - o košmare ! :DDDDD - tada aš nobelio laureatas smile)) - nors…, -  nesąmonė !! - aš patsai nobelis !!!——————- ajaazau,  kaip jis, žiurkelis raitėsi, kaip multiplikuotai malė šūduką, kaip ieškojo tinkamų formuluočių po spintom ir sofom smile))) - kad tik netyčia neprasitartų, jog eilinė šizoukropų “peremoha“ lisičanske , atvirai sakant, tėra eilinis bulshitas, kainavęs “pergalingai“ armijai virš 5000 prarastų kareivių, ir panašiai tiek visokiausios karinės technikos vienetų - ir čia ne apie šautuvukus kalba) smile))

yel“l“ow submarine apie stasys 2022-07-4 7:13       2022-07-4 18:38

tvarteliniam šizoidui taip ir nepavyko apsispręsti - ar tai klaidos, ar būtini sprendimai smile)))) - suprantama, tvarteliniam gudrašikniui, kaip benderokropo kopijai(pvz. arestovičiaus), norėtųsi ir propagandoninio mėšliuko paėsti, ir ant kokio bybuko atsisėsti smile  - tik, tam gerokai susiraukšlėjusiam berniukui laikas jau būtų žinoti, kad taip tiesiog nebūna smile)))) - negana to,  tas klounas net nesugeba pažvelgti į mapsą, kad elementariai žinoti, jog po mariupolio,  ukroreichas “pasitraukė“, t.y. iš3,14zdino ne iš Donbaso, o iš LLR miestų smile - tiesiog veislinis beretozoidas smile)))

keistoki nacio pasamprotavimai       2022-07-4 8:47

apie kitu naciu veikl’l'a..l’l'ogika out.

Karo apzvalginykas       2022-07-4 8:07

CCCCCCP mokslinykas,zirneliu ir sampuno megejas nuo 1974 pranesa,kad isvaduotojai kasdien uzmusa 10 000 pencionieriu bobu ir ‘vsiku’.Zinios patikrintos ir patikimos.

stasys        2022-07-4 7:13

Ukraina atsitraukė iš savo kontroliuotu Donbaso miestu išlygindama fronto linija su orkais . Seniau padarytos klaidos atsitraukiant iš Popasnos privertė galiausiai atiduoti dideles savo teritorijas laikinai orkams .  Gaila , bet toks sprendimas buvo būtinas siekiant išsaugoti turimus karinius dalinius. Sprendžiant iš to kaip greitai keitėsi situacija tam buvo iš anksto ruošiamasi ir gana intensyviai .  Nepasitvirtino spėjimas jog Lisičenskas taps apsuptas ir jame bus ginamasi kaip Mariopolije .Sekantis klausimas kuris visus domina ar jau nulinis atsvaros taškas fronte kai orku –fašistai bus vejami iki Maskvos (Berlino) , prisimenant antra pasaulinį . Reikia luktelėti ir viską pamatysime .

 

Užsienio samdinius teis tribunolas       2022-07-3 22:26

Найденные в Северодонецке и Лисичанске документы, свидетельствующие о присутствии иностранцев в украинской армии, станут свидетельствами на будущем трибунале. Daugiau skaitykite - “ Документы о наемниках в рядах ВСУ станут доказательствами на трибунале”.
https://ria.ru/20220703/naemniki-1799965429.html

..SIA ISSKIRTINE DIENA       2022-07-3 18:02

..GEL’L'STANTIS L’L'AVONAS pazymejo nevaldomu aktyvumu ir gilinimusi i ginekologinius reikalus.Sugrajino balalaika visus zinomus kurinius kacapoidu meliodijomis bei aranzuotemis,paskerde vargsa Staseli,pridauze Dzeikioka bei pagerbe pasauliui nezinoma lnr.Palinkekim l’l'avonui stiprios sveikatos,taip sakant…

yel“l“ow submarine       2022-07-3 16:57

kokie tragiški ir simboliški sutapimai :
šiandien švenčiama kaimyninės baltarusijos nepriklausomybės diena - diena, kai baltarusija buvo išvaduota nuo vokiškų nacistų ...;
šiandienos data greičiausiai taps nepriklausomybės diena ar panašia valstybine švente ir lugansko respublikoje , šian išvaduotoje nuo banderiškų nacistų ....
o baltarusijos chatynės kaimas, su šimtais moterų, vaikų, senolių, buvo sudegintas banderiškų nacistų, kurie vykdė vokiškų nacistų užduotį ...

yel“l“ow submarine       2022-07-3 16:19

liepos antrą dieną pridurkavotieji tvartelio burnišangiai rašė “- Lysychansk. Padėtis toliau nuosekliai blogėja.“—- o liepos trečią dieną lisičanskas jau laisvas ir intensyviai vėdinamas nuo šizoukropų smarvės smile)) - dabar bus galima aiškiai žinoti, kaip tie klounai suvokia “nuosekliai blogėjančią padėtį“, ir ką ta jų formuluotė reiškia smile)) - t.y. “po “blogėjančios padėties“ konstatacijos, artimiausiu metu dolbobanderoms bus visiška makštis“ smile))))

Šlovė rusų kariams!j       2022-07-3 13:51

Lugansko liaudies respublika -LLR - visiškai išvaduota nuo nacių, benderovcų ir kitų Zelenskio banditų.
https://ria.ru/20220703/lnr-1799896391.html

Girdejote balalaiku dziazistu pasirodyma       2022-07-3 6:27

,..kaip ir zadeta,solo partija atliko gel’l'tonasis velnias,dirigavo LTSR Prasigeres mokitojes nuo 1974,bei gausus spiecius prijaucianciu dziazmenu.Laukit tesinio…

yel“l“ow submarine       2022-07-3 0:59

beje - liepos antrai dienai nukalta 227 šizoukropų lėktuvialiai (čia be dronų ir vartaliotų) smile - birželio 25-tą buvo 213 smile))) - gegužės 8-tą 156 smile))) - ,žo, per parą “orkai“ “nesugeba apsiginti“ vidutiniškai nuo 1,25 banderlogų lėktuvo , o jei skaičiuot nuo karo pradžios, - per parą “neapsiginama“ beveik nuo dviejų lėktuvų smile) - natūralu, kad šitaip “neapsiginant“, ukroreicho “aviacija“ ir “vėl“ tapo žudančiu faktorium “orkams“ smile))))))))))))))))))))

yel“l“ow submarine       2022-07-3 0:34

anekdotiniai pasakoriai jau tiek nusistekeno, kad nevengia netgi tokio banalumo “bajerių“ : “vėl labai aktyviai veikia Ukrainos karo aviacija, nuo kurios agresoriaus aviacija ir oro gynyba nepajėgia apginti.“ smile)))) - kaip suprantu, feikinis “kijevo vaiduoklis“ “prisikėlė“ smile)) - kaip kitaip paaiškinti “vėl veikia“? - reiškia lig šiol nebeveikė ? - a tai kaži kodėlj ? smile))) - čia tipo debiloidiniai naviai nukirpo senam anekdotui barzdą, ir bando prastumti kaip šviežią ? smile))

piZZZdec       2022-07-2 23:14

Benderovcams

šiandien        2022-07-2 22:24

Разгром ВСУ в Лисичанске! Войска России и Донбасса взяли город под контроль
https://youtu.be/fcOjNoI-ZtM

a nam fsio ravno       2022-07-2 21:18
Suvalku kolidoras       2022-07-2 21:14
LTSR nusipelnes mokitojas       2022-07-2 21:08

pas ukropus viskas aisku. RUSSAI per diena nueina po 50 km ir uzmusa po 10 000 banderu (iskaitant bobas pencionierus ir vsikus)
Bet paziurekim ka isdarinejam mes letuvei. norim sustapditi tranzita i Kaliningrada.
Oi bus blogai. Blogeu negu ukropams. De nacionalizuos visus. Uzuojauta mums.

Regejimo netekes mantas       2022-07-2 19:22

vel atkrito..Ji smarkiai paveike imperatoriaus karunavimas.Labai pergyvena,kad ne xuilo karunavo.Galimai nebeisgyvens.Teks kavot cccp kariu magyloj.

Nagi,balalaiku liubyteliai       2022-07-2 19:17

paskambykit man valsu….Diriguos CCCPnusigeres mokitojes.Solo arija atliks gel’l'tonas l’l'avonas.Audringi ap’p'lodyksmentai,ura,tovarisci.

Regimantas       2022-07-2 18:59

Nagi, autoriai durniukai-fantazuotojai, parašykit apie paskutines ukrufašistų “pergales”:
Jungtinės Rusijos ir LLR karinės pajėgos išvadavo Lysyčianską. Manau, greitai bus dar vienas Mariupolio scenarijus, pagal kurį slavaukrainiečiai sėkmingai “evakuosis” į LLR ir Rusijos kalėjimus. Pagoglinkit - “Союзные силы России и ЛНР освободили Лисичанск”.
https://ria.ru/20220702/lisichansk-1799813523.html

Kaput Ukraine!       2022-07-2 18:56

Herojam kaput.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.