Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 23 d. 18:44

53     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki!

Donbaso kryptis
Šiaurinis flangas
- Charkiv. Agresoriaus puolimas šiaurės rytiniame sektoriuje dėl kietos ukrainiečių gynybos įklimpo. Panašu, kad orkai įvedė anksčiau minėtus rezervus iš Belgorodo srities ir vis aktyviau atakuoja šiauriniame ruože (Prudyanka – Pytomnyk).  Ukrainiečių retorikoje šie veiksmai vis dar siejami su orkų bandymu neleisti ukrainiečiams atakuoti aprūpinimo kelio Vovchansk – Kupiansk. Tačiau realybė yra ta, kad bent penketą dienų ukrainiečiai tiesiogiai šiam tiekimo keliui grasinti nebeturi galimybių, jie priversti gintis.
- Izyum. Situacija ir toliau išlieka sąlyginai vangi. Tęsiasi orkų atakos Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože, ukrainiečiai ginasi. Pranešama, jog Izyum sektorių pasiekė du orkų tankų vienetai. Sprendžiant pagal dabartinių mūšių dinamiką ir pajėgų išsekimą, galimai tai ne daugiau nei dvi kuopos, t.y. bendrai iki 20 tankų (vertinant realistiškai 10-15). Taip pat pasirodė informacija, kad sektorių gali pasiekti trumpo nuotolio MRLS (tikėtina „TOS-1 Buratino“ arba „TOS-1A Soncepiok“: https://www.youtube.com/watch?v=dqUXv0TlpDI), kurios turi galimybę naudoti termobarines raketas. Klausimas kuriam tikslui visa tai gali būti panaudota?
1) sustiprinti puolimą Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože, ar 2) reaguoti į galimą ukrainiečių judėjimą vakariniame Izyum grupuotės flange su tikslu sugrįžti prie Velyka Komyshuvakha.
- Lyman. Toliau be pakitimų.
- Severodonetsk
Agresorius toliau koncentruoja pastangas atskirti Borivske – Voronove ruožą nuo Severodonetsk gynybos sistemos, stipriai atakuojama Syrotyne. Tuo pačiu pasirodė informacija, kad orkai ruošiasi forsuoti Severskyi Donec upę. Šiame etape tai nebūtų pats protingiausias veiksmas (Lysychansk gynėjų manevriniai bei artilerijos vienetai to tik ir laukia), bet orkai sugeba nustebinti.
Ruože į pietus nuo Lysychansk pildosi blogiausias scenarijus. Orkai pasirinko sudėtingesnį veiksmų eigos variantą ir vietoje siekio nuo Pidlisne – Myrna Dolyna atakuoti į šiaurę link Lysychansk, šiame ruože vysto puolimą į vakarus ir jau užėmė Loskutivka ir Rai-Oleksandrivka. Lysychansk gynybai tai didelė grėsmė, kadangi dabar orkai gali bandyti:
Iš flango ugnimi ir manevru atakuoti iki tol orkams neprieinamą Mykolajivką ir sudaryti sąlygas ją užimti. Tai leistų agresoriui pulti Verkhnokamyanka iš pietų (nuo Mykolajivka) ir atakuoti Vovchoyarivka iš pietryčių (čia nuo Rai-Oleksandrivka – Loskutivka, atakos jau prasidėjo). Tokiais veiksmai artimoje perspektyvoje Lysychansk būtų blokuotas iš vakarų.
Nuo Pidlisne – Myrna Dolyna – Toshkivka – Ustinivka blokuoti ir atakuoti Lysychansk iš pietų.
Tikėtina, kad viską įgyvendinti vienu metu orkai neturės pajėgumo, tačiau jie jau turi meniu, iš kurio gali rinktis.
- Bakhmut
Bakhmut – Lysychansk kelyje be pakitimų.
Orkams užėmus Loskutivka ir Rai-Oleksandrivka, Zolote „kišenėje“ ukrainiečių padėtis ženkliai komplikuojasi. Lieka vienintelis aprūpinimo kelias per Mykolajivka, kurio kontrolė taip pat labai trapi. Priešas šią vietą dengia artilerijos, minosvaidžių, o atskiruose taškuose ir tankų ugnimi. Ukrainiečiams nepavyks pakeisti situacijos Loskutivka ir Rai-Oleksandrivka, Zolote „kišenė“ toliau kausis apsupime, jei ukrainiečių vadovybė nepriims sprendimo juos atitraukti (kas gali būti itin sudėtinga). Situacija primena Debaltseve 2015 m.

Centras. Be esminių pakitimų.

Zaporizhia. Nepatvirtintais duomenimis ukrainiečiai įsitvirtino Pavlivka gyvenvietėje (Donecko sritis), netoli Vuhledar ir sėkmingai šturmuoja į pietus Yehorivka link. Agresorius bando kontratakuoti, tačiau šiame ruože ukrainiečiai turi susikūrę pranašumą ugnimi (artilerija, minosvaidžiai). Keep going!

Pietų kryptis. Sunkūs mūšiai prie Kyselivka (Chersono sritis) tęsiasi. Stengdamiesi ištampyti ukrainiečių pajėgas, orkai atakuoja vakariau,  nuo Oleksandrivka link Lupareve ruože. Galimai, tuo pačiu agresorius norėtu pasiekti Pietinio Bugo upės žiotis ir iš pietų vėl priartėti prie Mykolaiv miesto.
Vertinant bendrai, padėtis Severodonetsk prašosi, kad gynėjų pajėgos būtų atitrauktos į naują gynybos liniją, pvz.: už linijos Bilohorivka – Verkhnokamyanka – Berestove – Soledar – Bakhmut. Iš šios keblios padėties Severodonetsk ir Bakhmut sektoriuose esančios pajėgos savo jėgomis atsitraukti jau neturi galimybių. Padėtį galėtų pataisyti:
- Sėkmingas ukrainiečių puolimas Pavlivka – Yehorivka. Jei pavyktų išplėsti placdarmą ir vystyti puolimą Volnovachos link, orkams pradėtų drebėti žiedinis raumuo dėl Mariupolio, tad tokiu atveju agresorius būtų priverstas permetinėti vienetus atgal į šį sektorių.
- Ukrainiečių aktyvūs veiksmai vakariniame Izyum flange, galėtu grasinti visam šiaurinio Donbaso flango tiekimui, tad tokie veiksmai priverstų orkus skubiai reaguoti, o tai nuimtų dalį naštos nuo Severodonetsk – Bakhmut sektorių.
- Sėkmingas ukrainiečių puolimas Cherson link galėtų turėti įtakos, tačiau Pietų kryptis turi savo atskirą tiekimo ir pajėgų rotacijos kelią bei ritmą per Krymą. Tad lyginant su dviem pirmais punktais, Severodonetsk sektorius taip gerai nepajustų ukrainiečių sėkmės aplink Cherson.

Žemėlapis:
https://upload.wikimedia.org/.../2022_Russian_invasion_of…

***

Egidijus Papečkys

Šimtas devyniolikta diena (birželio 22, trečiadienis)

Ukraina vis dažniau ir dažniau gražina rusų atneštą karą į Rusiją – atakuoja taikinius jos pasienyje. Kol kas Rusijos visuomenė viso karo baisumo dar nejaučia, tačiau tokie smūgiai po truputėlį padeda suvokti karo realybę. Štai keletas atvejų.

Ukrainiečių bepilotis atakavo Novošachtinsko naftos perdirbimo gamyklą Rostovo srityje. Tai stambiausia tokia įmonė Pietų Rusijoje, esanti netoli Ukrainos sienos. Nors juodų dūmų stulpas matėsi iš toli, nebuvo pataikyta į saugyklas, ir gaisras buvo lokalizuotas, keliasdešimties kvadratinių metrų plote, didelės žalos greičiausiai nepadarė. Bet smūgis Kremliaus reputacijai gavosi skaudokas.

Belgorodo srityje prie sienos su Ukraina prieštankine valdoma raketa buvo pamuštas rusų pasieniečių šarvuotas transporteris BTR-80, žuvo 4 pasieniečiai. Tai kertasi su Kremliaus propagandos pasaka apie tai, kad Ukrainos pajėgos sienos dar nepasiekė. Vietomis pasiekė, ir apie tai jau sužinojo visa Rusija.

Donbase Rusijos pajėgos vėl šiek tiek pasistūmėjo pirmyn, dar šiek tiek padidindami galimo apsupimo grėsmę. Abiejų pusių artilerija dirba itin intensyviai. Ukrainos pajėgų artilerijos ugnis retina agresoriaus gretas, tačiau rusų kiekybinė persvara čia vis dar didelė, ir jų perimtos ukrainiečių pozicijos gyvenvietėse yra tiesiog fortifikuoti griuvėsiai.

Severodonecko visiškai užimti nepavyko. Rusai giriasi Zolotoje gyvenvietėje apsupę Ukrainos pajėgas, tačiau panašu, kad ukrainiečiai iš čia tiesiog pasitraukė, priešui palikę tik artilerijos ugnies sutrupintų plytų kalnus. Ukrainos pajėgos po truputį juda pirmyn link Chersono ir Melitopolio. Tai turėtų sumažinti spaudimą Donbase, tačiau Rusijos pajėgų vadovybė pajėgų link Chersono nepermeta. Iš esmės Ukrainos pajėgų padėtis Donbase ne tik kad nepagerėjo, bet netgi pablogėjo.

Kremlius toliau kovoja su ekonominiais sankcijų gniaužtais. Mėginama pasinaudoti visais bendradarbiavimo formatais, šiuo metu – rytoj prasidėsiančiame XIV BRICS (Kinija, Indija, Pietų Afrika, Brazilija, Rusija) summite.

Toliau organizuojamas tarptautinis tribunolas „nacistams“, kuris turėtų įvykti liepos pabaigoje Mariupolyje. Jame bus „teisiami“ Ukrainos gynėjai. Kremliaus propaganda sako, kad „teisiamuosius“ galės ginti tarptautinės organizacijos, ir kad procesas bus atviras užsienio žurnalistams.

Puikiai suprantama, kad nėra tokios tarptautinės organizacijos, kuri sutiktų dalyvauti Kremliaus suplanuotame farse, nes be viso kito, dar taptų ir nusikalstamo Rusijos režimo bendrininkais.

Kremlius kuo toliau, tuo labiau tolsta nuo galimybės artimiausiais dešimtmečiais sureguliuoti santykius su demokratiniu pasauliu. Tiesiog nebus įmanoma su jais bendrauti, kol šis režimas negrius.

Lietuva laukia, kokios gi „praktines“ priemones Rusija pritaikys Lietuvai dėl ES įvestų sankcijų laikymosi. Kadangi buvo paminėtas „tarimasis dėl priemonių taip žinybų“, kalbama apie ne karines, o labiau ekonomines priemones. Nors sunku sugalvoti, kokias. Gali būti, kad Lietuvoje bus uždrausta prekiauti vatinukais ir šapkomis-ušankomis (rusiškomis ausinėmis kepurėmis). Bet mes tą kaip nors pergyvensime.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Romas       2022-06-28 19:07

Gaisti laika ukronaciu feikams, yra beprasmiska. Linkiu tik vieno - kuo greiciau turi buti isvalyta Ukrainos teritorija nuo naciu, o Kijevo beprociai turi buti nuteisti.

Vytas       2022-06-28 16:09

Lenktyniavimas, kas ką perspjaus dergiant ir menkinant Rusiją, tapo mada su visomis iš to ištekančiomis pasekmėmis: vulgarumu, beskonybe. Kad tik kitoniškai, kad tik mandriau. Prasmė, tiesa, logika, faktai jau nebeturi reikšmės.

Ajaaazau..       2022-06-28 11:54

..tas kedmis is Izraelio pabeges zydelis,kazka ten klaikiai prisidirbes ir daba maskolijoj atidirbineja propagandos fronte.Pliurpalu klaiku klausyt.

vajezau vajezau       2022-06-27 18:33

15 минут назад! Кедми
https://youtu.be/mEReLRC52fs
2: 14 Užmušta daugiau kaip 61 tūkst. ukrainos kareivių

demaskuoja       2022-06-27 18:30

sania iš Floridos demaskuoja
Украинский фронт - Северодонецк взят! 26 июня 2022
https://youtu.be/ohD-GLTbs6Q

i togo       2022-06-27 16:22

zelenskio armija atsitraukia ir atsitraukia, kariai pasiduoda ir pasiduoda.

Smagu       2022-06-27 9:34

Iš 100 haubicų M-777, rikiuotėje liko apie 30. Rusijai nebus vargo sumedžioti 4 Himars’us, dienų klausimas.

Zelenskio banditams - puZZZdec       2022-06-26 23:26

В Чеченской Республике в скором времени будут сформированы четыре военных батальона, в контингент которого войдут исключительно чеченцы. Об этом в своем Telegram сообщил глава Чечни Рамзан Кадыров.

«Друзья, совсем скоро в Чеченской Республике будут сформированы 4 военных батальона «Север-Ахмат», «Юг-Ахмат», «Запад-Ахмат» и «Восток-Ахмат» с внушительным количеством личного состава. В контингент военнослужащих войдут исключительно чеченские ребята. Они пополнят состав войск Министерства обороны России», — написал он.

https://www.rbc.ru/politics/26/06/2022/62b8c6429a7947654366be7b?from=from_main_3

Audrius Butkevičius       2022-06-26 20:13

Butkevičius: “Garbinti lyderį už tai, kad jis nepabėgo?!”:

https://www.youtube.com/watch?v=mrCQ6xPKihM&ab_channel=OpTV

stasys        2022-06-26 15:17

kieno skaičiai ? xuilo putkos ? kam rupi tie melagio sapaliojimai .

va cia       2022-06-26 15:05

zigmas vaisvila apie ukrainą
“Kiek dar ilgai valdžia slėps???”
https://youtu.be/hB9DdFFgj68

demaskuoja       2022-06-26 15:03

zigmas vaisvila demaskuoja judesius ukrainoje :

Tik skaičiai       2022-06-26 14:38

С начала спецоперации российскими войсками уничтожены:
215 самолетов ВСУ,
132 вертолета,
1363 беспилотных летательных аппаратов,
350 зенитных ракетных комплексов,
3809 танков и других боевых бронированных машин,
682 боевые машины реактивной системы залпового огня,
3012 орудий полевой артиллерии и минометов,
3864 единицы специальной военной автомобильной техники.

Šlovė rusų armijai!       2022-06-26 14:34

Сводка Минобороны России на утро 26 июня:

* Северодонецк, Боровское, Вороново и Сиротино перешли под контроль ЛНР 25 июня.
* ВКС нанесли удары, в том числе и «Калибрами», по учебному центру сухопутных войск ВСУ в Черниговской области, учебному центру десантно-штурмовых войск в Житомирской области, учебному центр ВСУ во Львовской области. «В результате удара полностью утратили боеспособность 65-я, 66-я мотопехотные бригады и 46-я аэромобильная бригада из состава стратегических резервов ВСУ, завершавших подготовку на данных полигонах. Таким образом, планировавшаяся переброска указанных соединений в зону боевых действий сорвана», — утверждает Минобороны.
* На Донецком направлении ВКС нанесли удары по десяти взводам РСЗО.
* Украина попыталась ударить по острову Змеиный, но атака была отражена, «Панцирь-С» сбил украинский Су-25 и 12 снарядов.
* В Днепропетровской области был сбит украинский МиГ-29

autoriams E.Papečkiui ir kitiems durneliams       2022-06-26 14:09

Ko nerašot apie ukrufašistų eilines “pergales”? Vėl apsišiko ir apsitapšnojo ukrų nacionalistai!…Украинские военные вновь безуспешно пытались ударить по острову Змеиный, российский зенитный ракетно-пушечный комплекс “Панцирь-С” сбил самолет Су-25 противника и 12 реактивных снарядов, сообщило в воскресенье министерство обороны РФ.
Daugiau informacijos - “ ВСУ совершили безуспешную попытку нанести удары по острову Змеиный”.

autoriams E.Papečkiui&Co;       2022-06-26 12:12

Ei, patriotai - idiotai, štai jums tema apie slavaukrainiečių eilines “pergales”, aprašykite savo apgailėtinoje apžvalgoje “metas naujienoms iš fronto”, pvz. už birželio 26 dieną. Cha cha cha…dundukai jūs…
Высокоточным оружием ВКС России нанесен удар по учебным центрам украинских войск в Черниговской, Житомирской и Львовской областях, сообщили в Минобороны. Pagoglinkit straipsnį “ ВС России нанесли удар высокоточным оружием по учебным центрам ВСУ”.

autoriams: E.Papečkiui&Co;       2022-06-26 11:22

Ei, užzombinti akli durneliai, kur jūsų tuščios rašliavos iš ukropų fronto už birželio 24, 25, 26 dienas ??? Ar slavaukrainiečių pergalių pritrūkote, nes pastarieji iš tiesų gauna “į kaulus”, jog bėga net neatsisukdami ??? Nieko ir apie narkomanų Zelenskio su Arestovičiumi nusišnekėjimus nebeturite ką parašyti ??? Jau fantazijos stoka jums, patriotai - idiotai ???

antiautoriui       2022-06-26 10:40

..o tave jau lomkes lauzia,karofile..Isgydytu tave tik xlopokas pakausin,ligoni.

autoriams E.Papečkiui&Co;       2022-06-26 10:15

Ei, užzombinti akli durneliai, kur jūsų tuščios rašliavos iš fronto už birželio 24, 25, 26 dienas ??? Ar slavaikrainiečių pergalių pritrūkote, nes pastarieji iš tiesų gauna “į kaulus”, jog bėga net neatsisukdami ??? Nieko ir apie narkomanus Zelenskį su Arestovičiumi nebeturite ką parašyti ??? Jau fantazijos stoka jums, patriotai - idiotai ???

Karo filosofui       2022-06-26 10:03

Karas yra priemone pabaigti gyvenima.Greit tuo isitikinsim visi.

Karas toks dalykas       2022-06-25 22:04

iš karto sprendžia ir de’jure, ir de’fakto, ir ant ilgam ilgam; iki kito karo. Kijevo maidanas -taip pat karo atmaina. Na, teisė: tai juridinis apiforminimas, kuris gali būti -vienoks -kitoks -visoks, turintis tikslą sumažinti gyvenimo neapibrėžtumą (chaosą). Pačioje teisėje apstu neteisėtumo, manipuliacijų, interpretacijų (aiškinimų) šališkumų. Tai priemonė sukarikatūrinti gyvenimą.

OI,PRIJUOKINO       2022-06-25 17:29

maskolijoj PCstovi urnos,kur kacapoidai aukoja nenugalimai savo armijai triusikus ir kojines..Anys ejo i Ukraina plikom sikinem..Kaip ir 1940 Lietuvon pludo alkanu basu ordos..,nieks nepasikeite.Buvo ir liko laukiniai nuskareliai,fui..

Stasiui       2022-06-25 16:14

na nezinau..,jei ims daugintis kacapoidiski zzombiai,ir da gel’l'toni,tai ir Zelionke nemacys.Bus baisu.

stasys        2022-06-25 15:52

Justas Tomkus   2022-06-25 15:24 .. buvo gautas dar vakar įsakymas ukrainiečiu palikti Severdoniecko pramonine zona , o ten apie civilius išgelbėtus orkais , juokiuosi pilvą saugodamas . .smile)

stasys        2022-06-25 15:48

Se tau,Staseli 2022-06-25 12:06 .tik nereikia jaudintis tokiu ‘kraujasiurbiu’ ant sprando tik šiandiena dešimtis pritrėškiau nesivargindamas . Maž tamsta pamiršo ir reikia priminti , ta ‘paroda’ veja alkis .. ir didelis noras daugintis ..

Ukropų laukia galas ir Lisičanske       2022-06-25 15:42

Pagoglinkit - “ Силы ЛНР и России взяли под контроль завод и шахту в Лисичанске”.

Justas Tomkus       2022-06-25 15:24

Rusijos karinės pajėgos užėmė Severodonecko oro uostą ir išvadavo pramoninę miesto dalį, kurioje įsikūrusi “Azoto” gamykla. Tuo pačiu iš gamyklos teritorijos išvesta ir išgelbėta per 800 civilių gyventojų. Naciai ir benderovcai galutinai sutriuškinti ir Severodonecko miestą pilnai kontroliuoja rusų kariai.  Pagoglinkit straipsnį “ Промзона Северодонецка и аэропорт полностью освобождены, заявил Кадыров”.

Regejima prarades mantai       2022-06-25 14:53

..tu gi nieko neiziurai,nabageli be kepures..O da ir aklas..

Regimantas       2022-06-25 14:42

kuo daugiau slavaukrainiečiai laimi , tuo daugiau praranda teritorijų

Faktas       2022-06-25 14:38

Rusijos karinės pajėgos praėjusią parą sunaikino 80 lenkų samdinių žudikų ir daugiau kaip 300 slavaukrainiečių nacių. Daugiau informacijos - “ ВКС уничтожили до 80 польских наемников на заводе в Константиновке”.

Se tau ka nori       2022-06-25 13:13

yel’l'ow submarine ypac selo,kad kiti raso kazkokiomis raidemis,lyg ir lietuviskom,bet del viduj jo paties esanciu nuodu pertekliaus,piktumas ji eme be galo..  Pasigyre,esa,ne tik vargsa Staseli apkandziojes,bet apriejes 2mln.zmoniu.Apsiziurejau,akurat,Z ikandimas,ydryctvairoges,teks begt Zelionkes.Isgydo visus Z,etus kaip mat.Ypac gerai veikia Ukrainoj..

yel“l“ow submarine apie Se tau,Staseli        2022-06-25 12:40

standartinė lansberginė gnyda/lerva , dėl to paties , iki vimdymo žinomo, visus beretozoidus jungiančio, įgimto bukumo, natūralu, nesuprato, jog aš , minėdamas “stasiotus“ daugiskaita, turėjau omeny ir jį, sutrių smile)) - ir ne tik jį smile - tokių “stasiotų“ ir jų klonų nacistinėje lansbergidėje tiesiog tiršta ..., - trisdešimt metų metodiško, technologiško, baksais gerai finansuojamo smegenų plovimo , natūralu, davė savo vaisius ..., - zombių, mankurtų, chunveibinų, neobolševikų , prigaminta šimtai tūkstančių, o gal net kokia pora limonų... , - jei skaičiuot moteris, ir vaikus, auginamus zombių šeimose ir giminėse ...,————————na, bet negaliu nepagirti stasioto(vienaaskaita) - jis, skirtingai nuo daugybės tvartelio “kolegų“, atsiprašant, bent jau neleidžia sau tyčiotis iš lietuvių kalbos, rašydamas nelietuviškomis raidėmis smile

Se tau,Staseli       2022-06-25 12:06

..straksejai siryt,linksmas it kikilis,saulei svieciant,bedos nelaukiant.Ir turejai lengvabudisko neapdairumo paminet gel’l'tonaji.Uzpuole is pasalu,suleido savo pagel’l'tusius kaplius i tavaji kuneli,nel’l'abasis zzombiu kacapoidas,nutaske kraujais viska aplink.Teks daba griebtis nuskausminanciu dezinfekantu,bo labai nuodingas padaras tau ikando.

yel“l“ow submarine       2022-06-25 11:23

na, kol visokie stasiotai, kaip ir dera doriems, pareigingiems, patrydiotiškiems lansbergidės šizofrenikams, trankvilizuojasi savo sapnais apie “besibaigiančius“ rusijos resursus, demonstruodami visapusišką ir universalų debilumą, sąlygotą neregėto tamsumo, šizoukropų gyvieji resursai sėkmingai ir “suplanuotai“, šimtais evakuojasi į LLR ir DLR nelaisvę, neskaitant dešimčių tūkstančių  tų, kurie dar sėkmingiau, nevalingai “dezertyruoja“ pas saint pedrą... ,————o gal stasiotai žino kiek tūkstančių ru belaisvių turi banderostanas ? smile)))) ——visos šizoukropijos “pergalės, tai yra keli rajonai prie kijevo (kujevo) ir charkovo, iš kur jungtinės rusijos pajėgos atsitraukė savo iniciatyva, kad racionaliau, ir optimizuojant nuostolius tvarkyti ukroreicho donbaso grupuotę, kur sutelktos pagrindinės ukrošizoidų pajėgos, ir kurių likvidavimas yra pirmaeilis uždavinys, kurio kardinaliam išsprendimui beliko gera savaitė smile)) - na, o kiek dar liko laiko stasiotų  gleivėtoms svajonėms apie lemtingą šizoukropų persilaužimą “prie maskvos“(prie kijevo), sunku pasakyti, nes visai gali būti , kad šiukšlės zelenskio ir co. kapituliacija, ar koks nors perversmas kijeve įvyks dar iki rudens, ir be jokios ru karinės veiklos pačiame kijeve smile))))

stasys        2022-06-25 8:33

Antro pasaulinio scenarijaus atsikartojimas .Orkai puola veržiasi , degina , užima vis naujas teritorijas ir miestus..  bet tuo pačiu naudoja ir savo išteklius . Priminsiu tuo metu vokiečiai- naciai jau buvo paveržę didžia dalį Europos todėl resursuose jie neturėjo problemų , vienok jų neužteko paimti sovietijos sostine . Ar ne taip elgiasi šiandiena Ukrainiečiai ? smarkiai priešinasi atiduoda orkams tik griuvėsius o per ta laika paruošia sekantį gynybos ruožą , kurį teks orkams vėl su kraujais imti . Aktualiausias klausimas kada baigsis tie xuilo resursai ?  Sako Baltarusijoje ėmėsi nuiminėti sena technika nuo konservacijos , o ten pasirodo be gamyklinio ‘stendo’ jos atgal į rikiuote nesugražinti .. na per tuos ilgus metus chebra vogė .. todėl reikalinga dakomplektacija su patobulinimais rimta, ar ne tokia situacija ir pas ORKUS ? Na tik tarp kitko , orkams tampa vis sudėtingiau imti ukrainietiškus miestus .. o Chersonas jau matomas ukrainietiškuose binokliuose . Tie kas daug kalba apie pergales visumoje ne daug ju turį ..

ah.ą       2022-06-25 0:41

kuo daugiau laimi tuo daugiau praranda teritorijų.

Apsivemeliui       2022-06-24 15:12

..kas tave,kremliuotas kacapoide,laiko cia…

Nuo Europos Sąjungos vemti verčia...        2022-06-24 14:47

Дмитрий Медведев прокомментировал слова главы МИД Германии Анналены Бербок о том, что «Россия использует голод в качестве оружия». «Удивительно, конечно, слышать такое от чиновников, чья страна 900 дней держала в блокаде Ленинград, где от голода погибли почти 700 тысяч человек», - написал он в своем Telegram каналеканале.

Ajaaazau,       2022-06-24 14:42

..tai sugel’l'to l’l'avono nieks nepagavo ir neuzkase…,anas busias nemarus,manding.Iveikt ji gali nebent sub’b'otinas su savo atominem nesamonem.Daugiau niekas niekas..

yel“l“ow submarine       2022-06-24 13:03

konservatnikalusis papečkysuskis toliau stabiliai ir nenuilstamai ukrofrenizuojasi smile—- būtų pusėtinai atraktyvus skaitalas laisvalaikiu smile))) - bet, atvirai sakant, šizolitchūaniškos psichiatrijos katastrofa totaliai gadina mėgavimąsi tokių klinikinių klounų pasirodymais ...

Dar viena Zelenskio banditų gauja likviduota       2022-06-24 10:17

Pagoglinkit - “Силы ЛНР ликвидировали украинскую группировку в котле Горское — Золотое“.

Nelygybė       2022-06-24 10:08

Lietuviai žydšaudžiai sunaikino 200 000 žydų, o žydai - tik 50 000 lietuvių

cccp nusipelnjas turystas ssubotinas       2022-06-24 7:29

tjeige,kat nudraskie vysas prakiaiktas letuviu vieliavjas,sukysuo jias i cemuodana yr pabiega v kalyningoroda yr njiekada njiekada njiesugris i letuva,kur givjena prakjeikty fasystai ir nenuory taikaus russu atomjinio vzryvo,bliat…

Turistas       2022-06-24 6:40

Katik grizau is Suvalku kolidorio. Viksta idomus dalikai. Zmones su plakanciomis sirdimis laukia armijos isvaduotojos, letuviu nacistai fasistai ir nacionalistai kraunasi cemodanus. Nakti aktivistai nuplese nuo pagrindinio Suvalku pastato nuplese fasistine letuviska “trispalve” ir i jos vieta pakabino RUSSU veleva kurios jau niekas nebenuims. Pagoklinkit isitikinsit patis.

Ekstra       2022-06-23 23:31

JAV ginkluotųjų pajėgų papulkininkis Daniel Davis telekanale “Fox News” praneša, kad situacija Donbase kalba apie SlavaUkrainos armijos triuškinantį pralaimėjimą?

Myža jau į pampersus ukrų naciai       2022-06-23 23:28

Предстаивитель Народной милиции ЛНР Андрей Марочко заявил, что украинские военнослужащие сдаются в плен по всей линии фронта в районе Лисичанска, Северодонецка и взятых в котел Горского и Золотого. Сдача происходит как локально, так и «массово».

pasiilgusiems bent kiek teisybės       2022-06-23 20:42

dar švabyno cenzūros nelikviduota alternatyvi informacija:


laisvaslaikrastis.lt

Al.       2022-06-23 20:24

Rusų čekistai visada kariauja hibridinį karą. Žmonės, kurie rėkė, kad rusai bus tuoj sumušti, turbūt buvo to karo dalis. Ir įdomiausia, kad tai ne tik įtakos agentai vidurio Europoje, bet ir Vakarų žvalgybos ir aukščiausia valdžia. Gal, kaip sakė Marginalas, Smolenskas buvo Vakarų operacija, įvykdyta Rusų rankomis. Ir gal ,,spec.operacija” Ukrainoj taip pat yra ne tik Rusijos operacija. Bent jau aišku, kad Vakarai žaidžia Rusų pusėj. Arba abu jie žaidžia kaip susimokę sukčiai. Peržiūrėkit visą karo eigą šiuo aspektu ir pamatysit nuolatinį publikos maustymą. Galų gale, gal būt, turėsim pripažinti, kad karo pasekmės ir bus tai, ko siekė Rusai (ir Vakarai)- sugriauta šalis, išdrįsusi prašnekti apie išėjimą iš Rusų įtakos, keli milijonai rusų, užplūdusių Vidurio Europą, net šalių vėliavas pakeičiant ukrainietiškom, rusų įtakos agentai įsitvirtina tiesiog vaizduodami Ukrainos palaikytojus, Vidurio Europa žlugdoma ir pajungiama Didžiajam Perkrovimui.

Ilarionovas       2022-06-23 20:06
Vėl naciams Mariupolio scenarijaus variantas       2022-06-23 19:12

Pagoglinkit - “Народная милиция ЛНР сообщила о сдаче украинских военных в плен”. Представитель ЛНР Филипоненко: украинские военные сдаются в плен под Золотым и Горским. Na va, ir vėl bus savanoriška pagal Zelenskį nacikų “evakuacija” į LLR ir Rusijos kalėjimus.

Šlovė rusų kariams!       2022-06-23 19:10

Союзные силы в последние несколько часов взяли населенный пункт Золотое-2 в ЛНР, заявил подполковник Народной милиции республики Андрей Марочко. Буквально перед вашим эфиром мне пришло сообщение, что взят населенный пункт Золотое-2 и наши силы вошли уже в Золотое-1. То есть темпы колоссальные. Об освобождении Золотого-3 и Золотого-4 Марочко сообщил сегодня утром.
Daugiau informacijos straipsnyje -“ Союзные силы освободили Золотое-2 и вошли в Золотое-1 в ЛНР”.

Naciams bus greit piZZZdec?       2022-06-23 19:08

Pagoglinkit būtinai straipsnį  - “ Силы ЛНР взяли под контроль дорогу из Северска в Лисичанск”.

Sankcijos į užpakalį       2022-06-23 19:05

Pagoglinkit - “ Боррель исключил транзитную блокаду Калининградской области”.. https://www.rbc.ru/politics/23/06/2022/62b484b49a79473d8f3e91c4?from=from_main_6

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.