Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 22 d. 22:57

22     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Gerą vakarėlį.

1. Donbaso kryptis
1)    Šiaurinis flangas

•    Charkiv. Padėtis išlieka sudėtinga. Šiandien agresoriaus manevriniai vienetai daugiausiai dėmesio skyrė Staryi Saltiv, nors mūšiai vyksta ir kituose taškuose. Ukrainiečiai ginasi, tačiau iniciatyva – orkų pusėje. Žvelgiant į orkų artilerijos smūgių vietas be kontaktinės linijos ir Charkiv miesto vis dažnėja pietrytinių miesto apylinkių apšaudymai (ypač Chuhuiv). Tai sufleruotų, jog mūsų versija apie orkų tikslą čia sugrįžti turi pagrindo.

•    Izyum.
a)    Puolimas nuo Izyum Slaviansk link sustojęs. Buvo bandymų atakuoti Dolyna, tačiau jie nesėkmingi. Susidaro įspūdis, kad orkai tokiomis atakomis bando sudaryti sąlygas savo pajėgoms sklandžiau pereiti į gynybą.
b)    Ukrainiečiai toliau kruta prie Balakliya. Veiksmai ir toliau atsargūs, pirmiausia todėl, kad čia vietovė puolimo operacijoms nėra dėkinga. Miestelį iš šiaurės ir vakarų juosia upė Seredna Balakliya, o iš pietų – Severskyi Donec. Ukrainiečių pajėgos nuo miesto rytuose ir pietuose. Orkų propagandistai pikdžiugiškai sako, kad ukrainiečiai bus priversti forsuoti Severskyi Donets, suprask, kad „dabar mes jums atsikeršysim už Bilohorivka“. Tačiau Balakliya ruože Sverskyi Donetsk susijungia su jau minėta Seredna Balakliya, ir pietinė ruožo pusė yra itin pelkėta, t.y. nepatogi manevriniams vienetams. Labiau tikėtina, kad šiame ruože veiktų lengvieji pėstininkai (pvz. TerOborona) ir SOP, remiami artilerijos. Jie galėtų atakuoti kelią Balakliya – Savynsti – Vesele ir taip trikdyti tiekimą ir atitraukti dalį orkų pajėgų. Kas liečia manevrinius vienetus (mechanizuoti ir tankų padaliniai), neatmestina, kad ukrainiečiai atakuos nuo Verbivka, t.y. apie 5 km į šiaurės vakarus nuo Balakliya.

•    Lyman. Toliau be pakitimų.

•    Severodonetsk.
a)    Agresorius įsitvirtino Metolkine, atakuoja į ukrainiečių gynybos gilumą (Syrotine) bei siekia mūšiu sukaustyti Borivske – Voronove ruožą. Tokiais veiksmais agresorius siekia perskelti visą Borivske – Voronove – Metolkine ruožą į dvi dalis.
b)    Orkai siekia įsitvirtinti vakar užimtose pozicijose Pidlisne - Myrna Dolyna – Toshkivka - Ustinivka bei atakuoja Bila Hora. Orkai, sutraukę pasitiprinimus iš kitų sektorių vis įvedinėja šviežias pajėgas, o ukrainiečių rezervai menki. Todėl neatrodo, kad ukrainiečiai turi pajėgų kontratakomis išmušti agresorių iš užimtų pozicijų.
Padėtis labai rimta. Atrodo, kad agresorius iš vakarų (Bila Hora) ir rytų (Syrotine) bando pasiekti upę. Jei jam pavyks, gali nutikti taip, kad ukrainiečių Severodonetsk grupuotė ne tik neturės kaip papildyti resursų, bet ir kaip atsitraukti.

•      Bakhmut.
a)    Tęsiasi mūšiai aplink Bakhmut – Lysychansk kelią. Ties Berestove orkai buvo beveik jį kirtę, tačiau gerai atidirbo ukrainiečių artilerija ir priešas šiek tiek atsitraukė. Intensyvėja mūšiai Soledar link. Orkai ieško naujų vietų, kur galėtų kirsti kelią ir susikurti placdarmą vakarinėje jo pusėje.
b)    Zolote „kišenėje“ tęsiasi mūšiai, tačiau orkams įsitvirtinus Pidlisne – Myrna Dolyna – Toshkivka – Ustinivka, „kišenės“ apsupimas (arba bent jau aprūpinimo kelių dengimas ugnimi) daugiau nei realus.
c)    Tęsiasi mūšiai Svitlodarks ruože. Panašu orkai turi problemų išeiti iš vandens kliūtimis apriboto ruožo. Nors priešo dešinys flangas prieš kurį laiką pasiekė taktinių laimėjimų (prasiveržė 5 – 7 km Bakhmut link), tačiau kol kas nieko daugiau nuveikti nepavyko.

2) Centras. Be pakitimų.

3) Zaporizhia. Pasirodo, kad prieš gerą savaitę ukrainiečių žvalgyba mūšiu ties Pavlivka (šalia Vuhledar) nevyko šiaip sau. Jie šiame ruože forsavo Kashlahach upę, išlaisvino šią gyvenvietę ir siekia išvystyti sėkmę puldami Yehorivka link. Neatmestina, kad ukrainiečių tikslas - įsitvirtinti ir plėsti placdarmą taip išvalant kelią Velyka Novisylka - Vuhledar- Blahodatne.

2. Pietų kryptis. Ukrainiečiai dar šiek tiek pasistūmėjo Cherson link. Aršiausi mūšiai vyksta Kyselyvka. Ukrainiečiai įsirėžė į orkų gynybą palei kelią Mykolaiv - Cherson. Neatmestina, kad dabar ukrainiečiai bandys išlyginti savo flangus, taip užkertant tradicinį orkų bandymą smūgiuoti įsiveržusiam pleištui į flangus ir taip apsupti ukrainiečių grupuotę. 

Kova tęsiasi.

***

Egidijus Papečkys

Šimtas aštuoniolikta diena (birželio 21, antradienis)

Rusijos pajėgas taip suerzino sėkmingi ukrainiečių smūgiai raketomis į dujų gavybos platformas ir karo laivus Juodojoje jūroje, kad šiandieninis Gynybos ministerijos oficialus pranešimas buvo ypatingai karingas. Sprendžiant pagal pranešimą, būtent šiandien rusų artilerija ir raketos smogė tokius triuškinančius smūgius fronte, kad po jų Ukrainos pajėgos tarsi jau ir turėjo nustoti egzistuoti.

Etatinis orų berniukas, generolas Konošenkovas pranešinėjo tokiu pakiliu tonu, tarsi kalbėtų apie rytoj įvyksiantį pergalės paradą Kijeve. Nors jį galima suprasti, visgi Konošenkovas tapo pirmu generolu leitenantu, aukštesnį karinį laipsnį gavusiu už spaudos pranešimu beveik 4 mėnesius trunkančiame kare. Neabejoju, kad pažymint pusės metų karo jubiliejų gaus ir Rusijos didvyrio žvaigždę.

Pradedu tyliai galvoti, gal ir aš gausiu kokį nors medalėlį už kasdienes apžvalgas? Ką nors tokio kuklaus, su rubinais, kardais ir ąžuolo lapais smile

Britai sako, kad mobilizacija Rusijoje yra beveik neišvengiama. Tai reiškia, kad įvykdyti sau išsikeltų karo tikslų Kremlius nebepajėgia, o toliau tūpčioti vietoje režimui darosi pavojinga.

Pradėta mobilizacija Rusijos valdžią dar labiau įspraus į kampą, ir liks dar mažesnis karo pabaigos scenarijų pasirinkimas.

Keletas nekarinių naujienų, bet su karišku atspalviu. Rusijoje, sako, pradėta kondicionierių gamyba, panaudotos oro gynybos sistemos „Tor“ aušinimo sistemos technologijos. Kaip ir aišku, kad kondicionierių reikia, o dėl sankcijų nesitiki gauti, tenka skubiai kažką galvoti (klimatas juk šyla). Štai ir paėmė pačias moderniausias karines technologijas –sistema „Tor“ dar neturi nė 40 metų, ją gaminti pradėjo vos prieš 39, 1983.

Prisegtoje nuotraukoje matome, kaip JAV karo atašė Maskvoje pirmo rango kapitonas Dale Samuel išreiškė savo požiūrį į agresijos simboliu tapusią raidę „Z“. Mano nuomone, gal ir ne pats tinkamiausias būdas karininkui ir diplomatui, bet visi mes žmonės.

Atkreipkite dėmesį, kaip stebėjimo kameromis Maskvoje sekami užsienio diplomatai – jisai buvo stebimas visą laiką nuo to momento, kai išvažiavo dviračiu iš ambasados, iki tada, kai grįžo atgal.

Man labiau imponuoja kitokia parama Ukrainai. Šiandien vienas žmogus kukliai pasakė, kad priėmė gyventi penkias ukrainiečių šeimas. Penkias. Visi gavo darbus. Mane apėmė nuoširdus pasididžiavimas.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gel'l'tonam z'z'ombiui       2022-06-23 18:33

...atsiprasau,jus pro kuria skyle kalbate….,sprendziant pagal kvapa,ne pro ta….

Vėl naciams bus Mariupolio scenarijus       2022-06-23 18:33

Pagoglinkit - “Народная милиция ЛНР сообщила о сдаче украинских военных в плен”. Представитель ЛНР Филипоненко: украинские военные сдаются в плен под Золотым и Горским. Na va, ir vėl bus savanoriška nacikų “evakuacija” į LLR ir Rusijos kalėjimus.

Toliau muša ukrufašistus ir nacikus       2022-06-23 18:20

Союзные силы в последние несколько часов взяли населенный пункт Золотое-2 в ЛНР, заявил подполковник Народной милиции республики Андрей Марочко. Буквально перед вашим эфиром мне пришло сообщение, что взят населенный пункт Золотое-2 и наши силы вошли уже в Золотое-1. То есть темпы колоссальные. Об освобождении Золотого-3 и Золотого-4 Марочко сообщил сегодня утром.
Daugiau informacijos -“ Союзные силы освободили Золотое-2 и вошли в Золотое-1 в ЛНР”.

yel“l“ow submarine       2022-06-23 16:53

geriausias šizoukropijos “sėkmės“ ir “pergalių“, ir “perspektyvų“ įrodymas šiai dienai yra du pilnai uždengti katilai(“skorovarkės-autoklavai““) lisičansko ir severodonecko apylinkėse, kuriuose “troškinasi“ ir laukia “evakuacijos“ į nelaisvę nuo 3000 iki 7000 banderonacikų, įvairiu santykiu praskiestų ukrolochais ir visokio plauko psicheliais/svieto lygintojais iš viso to svieto, įskaitant šinaskylę šizolitchūaniją  smile))))))))))))))))—————————————————- o kas dėl tvartelinio orko papečkio debilumo, tai viskas išlieka nerealiai konstantsiškai konstantiška smile)) - tas liurbianosis ir analoburnis generuoja kažkokius oralobezdesius apie “orų berniuką“ konašenkovą, kurį pažinti , tą paavaginį ištiko laimė tik sulig ukroreicho denacifikacijos pradžia smile - vienok, tas anusoralas juk nepajėgus suvokti, kad ru karininkai iki 50 metų paprastai sudalyvauja gerokai platesniame realių užduočių “randevu“, nei visokiems “mozgopravams
“ papečkiams“ paaiškino vyresni “mozgopravai“ -išverstaskūriai , tipo laurinavičiai, valkatkos, “lopatkėlės“ , “iškauskai“, “bogdanai“ , ir pan. ...,———————————jau pradedu galvoti, kokiose temose dar teks pamatyti tą dolbopečkį  , kai šizoukropinė tema taps tušči vieta smile)))

Cebotui remontuotinam       2022-06-23 10:28

galima but padiskutuot,deja,su kremliofilais santykiaut morale neleidzia.

>Botas Raimonda        2022-06-23 9:58

dabar visi turi būt lyčiai neutralūs . Va pvz , kažkoks virš 60 britas (ilgametis donoras ) negalėjo priduoti kraujo ,  tol kol nepasakys atsakymo į klausimą -  ar paskutinį pusmetį jis buvo nėščias ar nebuvo . Tas britas kažkodėl įsižeidė  ir nedavė savo kraujo, kraujo kuris kitiems labai reikalingas .

Botas Raimonda       2022-06-23 9:49

Programinis kodas yra lyčiai neutralus, lygiai kaip ir žmogų kvailystės yra lyčiai neutralios. Man patinka neurolingvistinio programavimo išradimas “lyčiai neutralus”. Tegyvuoja Stambulo konvencija - neurolingvistinio programavimo šedevras ratifikuotas tatuiruotame pakraštyje.

Cebatui RAIMUONDUI       2022-06-23 9:42

....netiketai kvostelejo,kad cia rasineji,budamas absol girtas..

Cebatui RAIMUONDUI       2022-06-23 9:38

rabinovicius nors savo lyties neslepia,priesingai tamstelei.Kokiu da iskypimu slypi tavo slepsniuose,kazi.Kad esi kremliuotas kacapoidas iskart matosi,palauksim da kokiu kitokiu nuokrypu,kvaiseli raudonasai..

Privalome       2022-06-23 9:15

solidarizuotis su kovojančia Ukraina ir todėl , na kaip ką tik padarė Ukraina,  irgi ratifikuoti Stambulo konvenciją . Slava Ukraine .

Botas Raimonda       2022-06-23 9:04

Kokie rašinėliai, tokie ir komentarai. Siurrealizmas.

Botas Raimonada       2022-06-23 9:03

Kuo aš blogesnis už Rokiškį Rabinovičių?

autoriams       2022-06-23 8:35

Pasiskaitykite žemiau esančiuose komentaruose faktinę medžiagą ir suprasite, avinai, kokie buki jūs esate, skleisdami melą apie, neva, ukropų “pergales”. PiZZZdec jau ukrufašistams, naciams ir benderovcams atėjo! Smagu! Džiugu! Ir tiesiog labai linksma! Aūūū….patriotai-idiotai…aūūū…

Naciams jau piZZZdec!       2022-06-23 8:33

Pagoglinkit būtinai - “ Силы ЛНР взяли под контроль дорогу из Северска в Лисичанск”.

Naikina Zelenskio banditus toliau       2022-06-23 8:31

Силы ЛНР ликвидировали группу иностранных наемников при окружении ВСУ в районе Горского. Daugiau skaitykite straipsnyje “ Спецоперация, 22 июня: зачистка Лисичанска и иностранные наемники”.

Regimantas       2022-06-23 8:30

Rusų duomenys: žuvę ir negrįžtamai sužeisti, viso 260 tūkstančių. Vien mirusių jau bus per šimtą tūkstančių. Rusai realiai sumalė visą Ukrainos kariuomenę + 3 naujas bangas mobilizuotų + visokie teroborona. Viskas. Likučiai liko. Dabar į trasą eina neparuošti salagos, kurie tuoj ir pasiduoda arba faršas. Kitas lygis bus lenkai, mes, kitos ES šalys, nes Ukraina jau nebeturi karių. Beje BRICS šalys kuria naują pasaulinę rezervinė valiutą. Kuri pakeis dolerį jų įtakos zonose. O mes ar garmėsime kartu su ES, JAV ir Britanija į ekonominę skylę?

Beje       2022-06-23 7:49

..kas matet paskutinis gel’l'tonaji l’l'avooona…Man neramu del jo.Kiba kas pagavo ir uzkase…Ka raimuonda darys…Kebluva,aik tu sau…

CCCP nusigerusiam idiotui sub'b'otinui       2022-06-23 7:44

as tei senei,da taribineis leikais giardavau vaisiuka ir seip,visuokes rasalus,tei dabar lynksmei gyvienu durdome,pryrisiuotas pre lanciugo yr liabei laukiu tavuo apgyvendinimuo pre mane.Pkalbiesim pro kaara yr musu pjergalies.Urrra,leukiu niekantrei..

Ziu,dirbtinis intelektas raimuonda       2022-06-23 7:32

ima kalbet..Kolei kas iseina kaip Sarikovui…,..abr abr abr…Tikekimes,kitam komente jau istars visa ...abyrvalg…Sekmes raimuondai tobulejimo kelyje,virstant gel’l'tonojo l’l'avono istikimu sabakievicium.Ot vambrys,is anksto baisu…

Botas Raimonda       2022-06-23 7:13

Kokia graži Herojaus nuotrauka. Beje, jau geriau kai tokio tipo rašytojai kūrė istorijas apie Stankūnaitės fanarą, nei šiuos kasdieninius opusus. Mano programiniame kode logikos neieškokite, nes jį kūrė orkai.

LTSR nusipelnes mokitojas       2022-06-23 5:52

Kokie mes drasus kalbėt apie ukropus bet tilim kas darosi musu ne teisetai uzgroptame Suvalku kolidore. Zmones panikoje eilinei letuvei renkasi daiktus ir bega i Vilniu, Kaunas i atitolintus respublikos regionus. Ir gerai daro. Usenio analitikai paskaicevo, kad atėjus RUSSAMS Suvalkai kris per viena diena,Vilnius pasiduos per tris, visa respublika bus isvaduota per savaite. NATO mums ne pades nes visi generolai pamate kas darosi taip vadinamoja ukrainoja pridejo i kelnes.
Baba Vanga pranasistes pildosi. Po metu visa evropa kalbes RUSSISKAI, B.B. PUTIN bus pasaulio valdovas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-23 4:04

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu
(citata iš laiško)
________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.