Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas dešimtoji (birželio 13) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 13 d. 21:18

17     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas dešimtoji (birželio 13) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Šiandien dėmesio centre šiaurinis Donbaso flangas, o pabaigoje -  platesnis komentaras dėl Severodonetsk. Taigi, žiūrim.

Charkiv. Agresoriaus gynyba, artilerijos darbas ir kontratakos ne tik numušė ukrainiečių puolimo tempą, bet ir leidžia nežymiai stumtelti kontaktinę liniją sau naudinga linkme. Per šiandien orkai pasiekė nedidelių taktinių laimėjimų Ternove - Izbytske ruože. Blogiausia, kad nors laikydami iniciatyvą savo rankose, ukrainiečiai panašu bent kuriam laikui prarado galimybę trikdyti orkų tiekimo linijas Vovchansk – Kupiansk - Izyum. Šiandien pasirodę ištaškytos ir degančios orkų kolonos prie Velykyi Burluk labiau maloni išimtis iš taisyklės.

Izyum. Ukrainiečiai atmušė atakas aplink Dolyna. Panašu, kad Bohorodychne taip pat ukrainiečių rankose, orkai ir toliau lieka įsikabinę šiaurės vakarinio gyvenvietės pakraščio, mūšiai tęsiasi. Kritiškai svarbu apginti šią gyvenvietę, priešingu atveju:
- orkai turės galimybes smūgiuoti Dolyna – Krasnopillya iš flango ir iš užnugario, taip itin komplikuodami šio ukrainiečių atramos punkto gynybą.
- orkai galės atakuoti Adamivka ir Khrestyshche ruožus iš užnugario.
Tokiu būdu ukrainiečių gynyba į šiaurės vakarus nuo Slaviansk būtų suskaldyta, būtų apsaugotas agresoriaus Lyman grupuotės vakarinis flangas ir jai atsirastų galimybės įsijungti į veiksmus Slaviansk link. Todėl labai viliamės, kad orkai bus atblokšti ir nesugebės įgyvendinti šio scenarijaus. 

Lyman. Kaip ir minėta, čia esančios grupuotės veiksmų pradžia Slaviansk link tiesiogiai priklauso nuo Izyum grupuotės sėkmės. Kol kas Lyman grupuotė apsiriboja artileriniais apšaudymais. Tuo pačiu orkai artilerija atakuoja Siversk, neatmestina, kad miestelio apylinkėse veikia ir agresoriaus KTG, kurios vykdo žvalgybą mūšiu.

Severodonetsk
- Pastarųjų dienų tikslūs ukrainiečių pataikymai sufleruoja, kad Severodonetsk sektoriuje veikia vakarietiškos artilerinės sistemos. Tikslia ir tolimesne ugnimi ukrainiečiai vis dar sugeba atsverti orkų ugnies masiškumą.
- Toliau tęsiasi sunkios gatvių kautynės Severodonetsk mieste, orkai pastūmė ukrainiečius labiau į vakarus nuo miesto centro. Turint omenyje, kad visi trys tiltai, kuriais ukrainiečiai gali susisiekti su Lysychansk, yra sugriauti ar pažeisti, miesto gynyba tampa dar sudėtingesnė.

Bakhmut
- Susidaro įspūdis, kad dėl kietos ukrainiečių gynybos, agresorius bandymą perkirsti kelią Bakhmut – Lysychansk nustūmė į antrą planą. Atrodo, kad agresorius pagrindines pastangas nukreipė likviduoti Zolote „kišenę.“ Orkai itin aktyviai puolė Vrubivka - Komyshuvakha ruože siekdami apeiti „kišenę“ iš vakarų. Tuo pačiu nuo Orikhiv Zolote atakuota iš rytų. Agresorius siekia tarsi replėmis suspausti šią grupuotę, ir taip sudaryti sąlygas pulti šiaurėn, Lysychansk link. Orkų atakos atmuštos, tačiau „kišenėje“ besikaunančios ukrainiečių pajėgos yra išsekusios, tiekimo grandinės trūkinėja, jų manevro laisvė ir parama ugnimi ribotos. Todėl „kišenės“ apsupimo galimybė išlieka.
- Agresorius sustabdytas Svitlodarsk ruože, čia orkus gerai įžemina ukrainiečių artilerija ir manevriniai vienetai. Kaip ir minėjome anksčiau – pradėti puolimui Bakhmut link ši vietovė nėra dėkinga, kadangi čia esančios orkų pajėgos ir negausūs keliai yra apriboti vandens kliūčių. Tiesa, orkai bando spręsti šią problema ir plėsti savo placdarmą vakariniame Vuhledarsk tvenkinio krante – nuo Dolomitne atakavo Kodema ir Novoluhansk, tačiau nesėkmingai.
Apibendrinant šiauriniame Donbaso flange matome tris ruožus, kuriuose potencialiai įmanomas ukrainiečių vienetų blokavimas ar apsupimas. Šiaurės vakarinis Slaviansk ruožas, Zolote „kišenė“ ir Severodonetsk. Pasigirsta kalbų, kad pats metas atitraukinėti gynėjų pajėgas iš miesto. Taip sakantys turbūt pamiršta, kad ukrainiečiai gina pozicijas į pietus nuo miesto (Borivske – Voronove – Metolkine), ir jei orkai visiškai perims Severodoentsk kontrolę, šis sėkmingai besiginantis ruožas bus apeitas iš užnugario. Kitaip sakant Severodoentsk ir Borivske – Voronove – Metolkine gynyba tarpusavyje susijusi. Tad turbūt viena iš priežasčių, kodėl ukrainiečiai neatitraukia pajėgų iš Severodonetsk yra ta, kad siekia sujungti šiuos du besiginančius ruožus ir taip aplink Severodonetsk perimti iniciatyvą. Ar įmanoma? Įmanoma, tik reiktų:
- spręsti logistines, pajėgų rotacijos ir sužeistųjų evakuacijos problemas, ieškant būdų aprūpinti pajėgas per Severskyi Donets upę
- visomis išgalėmis neprileisti orkų prie Lysychansk
- didinti artilerijos vienetų koncentraciją.

Tai puikiai supranta ir ukrainiečiai ir situaciją žino geriau nei bet kas. Tad jie, o ne analitikai minkštuose krėsluose kur nors Vakaruose nuspręs – atsitraukti jiems ar kautis toliau.
Tikime Ukraina.

Svitlodarsk ruože ukrainiečių tankistai remia savus pėstininkus:

***

Egidijus Papečkys

Šimtas dešimta diena (birželio 13, pirmadienis)

Donbase tebesitęsiant mūšiams išlieka tas pats klausimas: ar Ukrainos pajėgoms reikėtų toliau gintis iš visų jėgų, ar vietomis reikėtų atsitraukti iki patogesnės gynybos ribos. Žinoma, prieš tai joje įrengus lauko fortifikacijas. Kai nereikia apsikasinėti apšaudant priešui, inžinerinius darbus labai palengvina civilinė technika, o apsauginiai įrenginiai gaunasi stipresni ir patogesni, nei juos įrenginėjant paskubomis parankinėmis priemonėmis.

Kodėl ukrainiečiai nenori trauktis aišku – vėliau atsiimti okupuotas teritorijas būtų labai sunku, o galbūt net neįmanoma. Iš kitos pusės, Severodonecke iškilęs mieste besiginančių pajėgų apsupimo pavojus, ir, atrodytų, neverta rizikuoti karių gyvybėmis, nes laiku neatsitraukus Severodoneckas vis tiek kris.

Rusijos propaganda visais įmanomais kanalais formuoja naratyvą, kad gintis čia beviltiška, ir kad reikia atsitraukti, kol įmanoma, žada tokią pat baigtį kaip Mariupolyje. Tačiau pačių Rusijos pajėgų viduje pripažįstama, kad kol kas užimti Severodonecko ar apsupti besiginančius neleidžia ukrainiečių artilerija, sėkmingai apšaudanti puolančius rusus iš trijų pusių.

Jeigu okupantai viešai kalba viena, o tarp savęs – visiškai kita, tai reikštų, kad Ukrainos vadovybės prisiimta rizika nėra visiškai neracionali. Ukrainiečiai čia sukaustę geriausius Rusijos pajėgų vienetus ir didelį kiekį artilerijos bei salvinių raketinių sistemų, kurių rusai negali mesti į puolimą kitame rajone.

Kitose fronto vietose kol kas vyksta apsišaudymas artilerija ir nedideli susirėmimai. Rusofašistai ir toliau neatsisako mėginimo sukompromituoti ukrainiečius Vakarų akyse dėl tiekiamos ginkluotės. Šiandien Ukrainos pajėgos apšaudė okupuoto Donecko apylinkes, kuriose vyksta Rusijos pajėgų judėjimas ir kuriose yra sutelkti kuro, šaudmenų ir kitų išteklių sandėliai. Be abejo, žuvo ir buvo sužeistų civilių, deja, bet artilerijos kare išvengti civilių aukų neįmanoma. Kremlius bando įrodinėti, kad civilius ukrainiečiai apšaudė specialiai, ir kad tam buvo panaudoti Prancūzijos padovanoti savaeigiai pabūklai Caesar. Tokiu būdu mėginama paveikti vieną silpniausių grandžių Vakarų stovykloje – prancūzus. Nemanau, kad pavyks, dauguma informaciniame kare paleistų šūvių lekia Dievui į langus. Bet šūvis po šūvio, žiūrėk ir pataikys. Todėl informaciniame kare taip pat šaudoma iki pat karo mūšio laukuose pabaigos, ir net jam pasibaigus.

Beje, Rusijos pajėgos Donbase sugeba kovoti tik mažomis patyrusių grupelėmis, ir tik turėdami didelę ugnies persvarą. Jeigu po mėnesio kito ukrainiečiai sugebės sutelkti į kumštį rezervines pajėgas, tokios mažos elitinės rusų grupelės greičiausiai nebūtų pajėgios gintis prieš puolančias ukrainiečių bataliono taktines grupes. Ypač jeigu ukrainiečiai naujai suformuotas rezervines pajėgas naudos kartu su jau parako uosčiusiais užnugaryje papildytais daliniais.

Ką mes matome šiame kare, tai nesugebėjimą veikti didesniais nei bataliono dydžio vienetais. Ir tai yra didelis Rusijos pajėgų trūkumas. Tikėkimės, naujos Ukrainos pajėgų brigados bus pajėgios veikti visa jėga, o ne atskirais batalionais. Turėdama pakankamai ugnies priemonių ir pridengta iš oro, tankų ar mechanizuota brigada per atskirus rusų batalionus gali pereiti kaip peilis per sviestą. Tai leistų prasiveržti gilyn ir sudaryti apsupimo pavojų rusams.

Sutikite, apsuptas vienas ar keli rusų batalionai būtų gera žinia ukrainiečiams ir visam juos palaikančiam demokratiniam pasauliui.

Slava Ukraini!

P.S. turbūt būtų pats laikas pradėti kalbėti apie būtinus inžinerinius pajėgumus Lietuvos kariuomenėje. Jie reikalingi ne tik puolant ar ginantis, bet ir padedant į Lietuvą atvykti ir joje veikti sąjungininkų pajėgumams. Tam nebūtina naudoti reguliarias pajėgas, YRA ir racionalesnių būdų inžinerinius pajėgumus įsigyti ir išlaikyti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ajaaaazau       2022-06-14 22:02

taigi pamirsau pasveikint visus visus kacapfilus su rasiejos diena..,pal’l'inket kuo daugiau l’l'avonu,pargriztanciu gruZZom200..Scastja vam,daragusy,slava CCCP I XUILO.

gel'l'tona ikape       2022-06-14 21:37

a girdejai,tavo draugel’l'is girkinas siandie sake,kad botoxo laukia arba Haga,arba kadafio likimas.Ajaaazau,kaip bus linksma…

Tai vistik atsiyrei       2022-06-14 20:24

gel’l'tonasai..Ko tai srove siandie silpnoka,ilgai teko pluduriuot srutu kol’l'ektoriuj.O kurgi partniorsa raimonda nukisai,turbut nuo rusko ducho nugaiso,taip ir neperskaite apie kara,nabage.Galesi ja pavezint ant trupovozkes,vis l’l'avoniska pramoga..Ajaaazau,kaip bus smagu.

yel“l“ow submarine       2022-06-14 19:57

akivaizdrrru, kad visa tvartelio smogiamoji arti-liurbija, t.y.  anekdotų kūrikai ar kūrėjai, pradeda totaliai stygti kreatyvumo / fantazijos smile)) -  darosi visiškai nuobodu skaityti smile)) - tose pasakėlėse visiškas intrigos deficitas ..., - nejau lanzbergidė visiškai nuskurdo/nupušo/rezignavo, jei į priešakines propagand0ninės kovos pozicijas siunčia tokius visiškai   erektofiktyvius pimpadopulus ? smile)))

stasys        2022-06-14 16:23

Geri rezultatai prie Xersono , ukrainiečiai ir toliau po truputi stumiasi priekį . Užėmus ‘Tavričieskoe’ pasistūmėta dar 5 km link ‘Tomina Balka’, informacija be abejo reikia tikrinti . Matyt yra tiesos tame kam pas orkus akivaizdžiai trūksta ‘patranku mėsos’ savo poreikiams tenkinti . Keista , bet niekur neradau informacijos apie orku ruošiamus žiedinius įtvirtinimus Xersonui ginti .. kuriu pasak , kai kuriu šaltiniu, jau turėtu būti bent du žiediniai ruožai . Seni sovietiniai tankai T62 M įkasti į žeme laikau anekdotu ir geru piaru xuilo padugnėms apraminti .

Kartojasi “Azovstalis” II       2022-06-14 14:14

Tikras piZZZdec gavosi Severodonecke ukrufašistams, naciams ir bendetovcams. Achujet…
Pagoglinkit straipsnį “Киев попросил о коридоре для выхода гражданских с “Азота” в Лисичанск“.

Kvailių šalyje virė darbas       2022-06-14 14:02

“Praeitą šeštadienį per “Laisvės TV” akciją liaudis suaukojo virš 5 milijonų eurų į “Bayraktar” kovinės skraidyklės sąskaitą”. ... ...Patriotas-idiotas Tapkinas nupirko kvailiams už jų suaukotų pinigėlius droną “Raktirūrą”. … … Gegužės 17 dieną rusų armija karo lauke išbandė mobilų lazerinį kompleksą “Peresvet”, kuris iš 5 kilometrų atstumo pilnai sudegina bepilotę skraidyklę. Taip pat šis lazeris gali “apakinti” ir išvesti iš rikiuotės palydovines sistemas iki 1,5 tūkstančio kilometrų aukščio. “Peresvet” lazeriniai kompleksai jau pradėti masiškai tiekti Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

Tam cha       2022-06-14 13:19

Tai kad tavo xuilo i ciamodana ne sika,o triedzia is baimes.Kartuves tai arteja…

Smaguriui       2022-06-14 13:16

tau galvelej xaosas.Parodyk man normalu zmogu,kuris arklei nelinketu blogo.

Vyšyvankės nešiotojai       2022-06-14 11:22

I. Šimonytei nustatytas teigiamas COVID-19 testo rezultatas. Smagu kažkaip…

Chocholai laižosi žaizdas…cha cha cha…       2022-06-14 11:10

Всего с начала военных действий российской армией на Украине уничтожены :
202 самолета,
131 вертолет,
1 205 беспилотников,
338 зенитных ракетных комплексов,
3 548 танков и других боевых бронированных машин,
521 установка реактивных систем залпового огня,
1 947 орудий полевой артиллерии и минометов,
3 605 единиц специальной военной автомобильной техники.

Kaput Ukraine! Herojam kaput       2022-06-14 10:21

Patriotams-idiotams pasiskaitymui apie didelį piZdec . Tiesiog linksma!!! Smagu!!!
Бойцы ВСУ, блокированные на заводе “Азот”, могут сохранить жизнь только если сдадутся в плен, заявил подполковник Народной милиции Луганской Народной Республики Андрей Марочко в эфире телеканала “Россия 24”.
“У украинских войск там катастрофическое положение, поскольку они лишены снабжения. <...> Те, кто сейчас находятся на предприятии “Азот”, оказались между молотом и наковальней: с одной стороны их подпирают наши подразделения, с другой — стоят заградотряды. <...> Поэтому единственно правильный выход, который могут предпринять военнослужащие, находящиеся на территории предприятия — это сдаться в плен. По крайней мере, они сохранят себе жизнь. В противном случае будут ликвидированы”, — сообщил он.
Daugiau straipsnyje “ В Луганске назвали положение боевиков ВСУ на заводе “Азот” катастрофическим”.

...maskaliams       2022-06-14 10:07

..palauk,tuoj atpluduriuos gel’l'tonasis..

Ei, maskoliukai, pagoklinkim       2022-06-14 9:16

Kur jūs? Kiek šiandien kilometrų nukariavo rusai, kiek kaimų ir miestų užėmė, kiek tūkstančių ukrainiečių tankų sunaikino, kiek milijonų nužudė ukrainietiškai kalbančios liaudies???? Ko tylit, tamsūs lietuviai laukia teisybės. Rusų generolai jau mato Berlyno bokštus, o mes nieko nežinom. Marš dalintis teisinga informacija!!! Greitai tiktai!!!

Antiautoriui       2022-06-14 8:34

siandie palatoje bus salta,apsiklok..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-14 6:52

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
______________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.”

autoriams       2022-06-13 21:57

Labas, durniai!

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.