Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 21 d. 19:00

21     

    

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Donbaso kryptis
Šiaurinis flangas
- Charkiv. Atrodo, ukrainiečiai sugebėjo sustabdyti puolančius orkus, tačiau ar puolimas neatsinaujins nėra aišku. Agresorius šiame sektoriuje rezerve laiko apie 4-5 BTG. Priešas šiaurės rytiniame ruože beveik pasiekė tas pačias pozicijas, iš kurių prieš kelias savaites prasidėjo ukrainiečių kontratakos.
- Izyum. Agresorius vėl pabandė pralaužti ukrainiečių gynybą prie Bohorodychne, tačiau gavo į straublį. Jei dar prieš penketą dienų matėsi beveik vienodo stiprumo atakos visame Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože, tai dabar orkai stengiasi koncentruoti likusias pajėgas viename taške ir bandyti įvaryti pleištą į gynybos liniją. Tai dar vienas įrodymas, kad agresoriaus puolimas išsikvepia. Ukrainiečių pajėgos vakariniame Izyum flange kantriai laukia.
- Lyman. Be esminių pakitimų – žvalgyba, artilerija, lokalūs susidūrimai. Kaip ir minėjome ankščiau, neatmestina, kad Izyum grupuotei silpnėjant, Lyman grupuotė taps pagrindiniu žaidėju puolant Slaviansk. Tačiau tam orkai bando geriau pasiruošti (daugiau pajėgų ir ugnies priemonių, geresni žvalgybos duomenys, planavimas), tačiau ukrainiečių žvalgai ir artileristai pateikia siurprizų, tai perkėlą sudaužo, tai besitelkiančias orkų pajėgas ištaško.
- Severodonetsk. Sektoriuje labai sunki diena.
Ukrainiečiai toliau sėkmingai ginasi pačiame Severodonetsk mieste.
Borivske – Voronove – Metolkine ruože ukrainiečiai priversti atsitraukti iš Metolkine, taip pat pasirodė informacija, kad orkai įžengė į Syrotyne. Ukrainiečiai sugebėjo atsitraukti, užimti vėlesnias (paskesnes) pozicijas gynybos gylyje ir neleido orkams išvystyti taktinės sėkmės, tačiau padėtis sudėtinga. Dabar agresorius gali lengviau kontroliuoti pietinę miesto dalį, neaiškus yra ukrainiečių pajėgų Borivske – Voronove statusas. Tikimės, kad rytoj bus daugiau informacijos.
- Karšta diena Lysychansk pietinio ruožo gynėjams. Šiandien Toshkivka bent kelis kartus ėjo iš rankų į rankas, abi pusės patyrė didelių nuostolių. Tikėtina, pasinaudodami laikina sėkme, orkai pabandė ją išvystyti ir puolė 3 km į šiaurės vakarus Myrna Dolyna (kertant kelią Zolote – Lysychansk) bei apie 6 km į šiaurę esančią Bila Hora (Lysychansk priemiestis). Tačiau ukrainiečiams atsiėmus Toshkivka, sumušti (neutralizuoti) ir šie toliau prasiveržę orkų vienetai. Padėtis bent šiai minutei stabilizuota.
- Bakhmut
Padėtis prie Bakhmut – Lysychansk kelio be pakitimų.
Ukrainiečiai toliau intensyviai gina Zolote „kišenę“.

Centras. Be pakitimų.

Zaporizhia. Be žymių pakitimų.

Pietų kryptis. Labai geros naujienos:
- Ukrainiečiai raketomis (tikėtina, vakarietiškomis) atakavo Zmeynyi salą. Pataikyta labai gerai ir tiksliai, orkai patyrė didelius technikos ir gyvosios jėgos nuostolius. Tuo pačiu sėkmingai smogta 2014 m. orkų pavogtoms naftos ir dujų platformoms Juodojoje jūroje.
- Pasirodė vertinimų, kad ukrainiečiai pralaužė ir iš esmės įveikė pirmąją (t.y. priešakinę) orkų gynybos liniją aplink Cherson. Taip, tik reikia suprasti, kad tai įvyko ne šiandien, o toks rezultatas – tai kelių savaičių ukrainiečių metodiško ir taktiškai lėto judėjimo į priekį pasekmė. Ukrainiečių kelyje dar pirmos orkų gynybos linijos likučiai, antra linija, begimstanti trečia linija. Bet nežiūrint į tai, gera pradžia – pusė darbo.

Žemėlapis vaizdui susidaryti:
https://soar.earth/maps/12689…

***

Egidijus Papečkys

Šimtas septyniolikta diena (birželio 20, pirmadienis)

Fronte išlieka ta pati padėtis. Rusijos pajėgos toliau savo didesne ugnies galia spaudžia ukrainiečius Donbase, ir toliau kalba apie didelį „katilą“. Tačiau Ukrainos pajėgos ir toliau nesiduoda apsupamos. Visur kitur vyksta lokalios kovos, rusai ir toliau apšaudo taikinius Ukrainos gilumoje.

Ukrainiečiai ir toliau vykdo lokalius puolimus Chersono kryptimi. Daug kas kalba apie naują taktiką ir didelius pasiekimus, tačiau stebuklų po saule nebūna, ir kol kas jokių didesnių pergalių čia nematau.

Prieš kažkiek laiko rašiau, kad Rusija ieškos kito taško, kuriame galėtų sukelti įtampą ir mėginti atitraukti dėmesį nuo Ukrainos. Šiandien tokiu tašku tampa Lietuva. Po „Lietuvos geležinkelių“ perspėjimo, kad bus nutrauktas sankcijomis draudžiamų prekių gabenimas tranzitu į Kaliningradą, Kremlius prapliupo grasinimais Lietuvai.

Kremlius ne veltui pyksta – užkirtus kelią tokioms prekėms, Kaliningrado ekonomikai iškyla reali grėsmė. Tuo labiau, kad prekės nekeliaus ne tik per Lietuvą, bet ir per Lenkiją. Tiekimas jūros keliu pernelyg ilgas ir reikalauja papildomos infrastruktūros bei laivų, o pervežimas aviaciniu transportu per brangus ir gali padengti tik miniatiūrinę dalį Kaliningrado poreikių. Ypač tai liečia dideliais kiekiais gabenamas žaliavas. Jeigu žaliavoms reikalingos saugyklos, kurių nepakanka, padėtis visai bloga.

Akivaizdu, kad Kremlius turės kažką daryti. Tankais, pėstininkais ir desantininkais nepamanevruos, kadangi Kaliningrade jų nėra, o permesti iš Rusijos taip pat nėra ką, visi rezervai reikalingi padengti nuolatinius, nesibaigiančius nuostolius Ukrainoje. Iš karinių priemonių lieka tik karo laivai, kuriais būtų galima demonstratyviai paraižyti Baltijos bangas, ir „Iskander“ raketos, kurios tradiciškai gali išvažiuoti į poligonus ir atlikti mokomuosius imitacinius elektroninius šūvius. Kol kas tiek.

Iš kitų priemonių – politinis spaudimas (ne tiek Lietuvai, kiek Vakarų Europai), įtakos agentų Lietuvoje aktyvavimas, ir visų kalibrų informacinio mūšio lauko pabūklai. Gąsdins, meluos, baugins, ką jau ir pradėjo daryti. Pažiūrėsim, kaip toli įsibėgės Kremlius su pikta retorika, ir kaip ilgai tai truks.

Britanijos premjeras Borisas Johnsonas kalba apie būtinybę deblokuoti Ukrainos uostus, ir tikiuosi, kad jis įgarsina šiuo metu vykstantį procesą dėl galimo Jungtinių Tautų mandato tai padaryti. Pvz., JT nusprendus sumažinti bado grėsmę, tarptautinės pajėgos gali būti pasitelktos apsaugoti laivus su grūdais Juodojoje jūroje. Be abejo, būtų kalbama apie minų pavojų, tačiau iš esmės tai būtų politiškai figos lapeliu pridengta laivų apsauga nuo galimų Rusijos atakų ir diversijų.

Toks sprendimas išmuštų Kremliui taburetę iš po kojų. Tikėkimės, kad artimiausiu metu kažkas panašaus ir įvyks. Priminsiu, kad vienas pirmųjų apie tokią galimybę prabilo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras. Neabejoju, kad tokiu atveju turimi Lietuvos jūriniai išminavimo pajėgumai, kuriuos visi laikė nereikalingais ir netgi žalingais (su kuo aš kategoriškai nesutikau ir nesutiksiu, tie brangūs laivai Lietuvos gynybai buvo ir yra reikalingesni nei oro gynybos sistemos), taip pat būtų panaudoti Juodojoje jūroje.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mantui,kuris neteko regejimo       2022-06-23 9:26

nu ar gali aklas pasakot,kas aplink vyksta…

antiautoriui       2022-06-23 9:23

a labai daug i kelnes pridejai is tos linksmybes…Ar tik biski..,galvijau neraliuotas.Jei tik zinai,ka tai reiskia…

autoriams       2022-06-23 8:27

Pasiskaitykite žemiau esančiuose komentaruose faktinę medžiagą ir suprasite, avinai, kokie buki jūs esate, skleisdami melą apie, neva, ukropų “pergales”. PiZZZdec jau ukrufašistams, naciams ir bendetovcams atėjo! Smagu! Džiugu! Ir tiesiog linksma!

Naciams piZdec       2022-06-23 8:22

Pagoglinkit - “ Силы ЛНР взяли под контроль дорогу из Северска в Лисичанск”.

Naikina Zelenskio banditus toliau       2022-06-23 8:21

Силы ЛНР ликвидировали группу иностранных наемников при окружении ВСУ в районе Горского. Daugiau straipsnyje “ Спецоперация, 22 июня: зачистка Лисичанска и иностранные наемники”.

Regimantas       2022-06-22 22:24

Rusų duomenys: žuvę ir negrįžtamai sužeisti, viso 260 tūkstančių. Vien mirusių jau bus per šimtą tūkstančių. Rusai realiai sumalė visą Ukrainos kariuomenę + 3 naujas bangas mobilizuotų + visokie teroborona. Viskas. Likučiai liko. Dabar į trasą eina neparuošti salagos, kurie tuoj ir pasiduoda arba faršas. Kitas lygis bus lenkai, mes, kitos ES šalys, nes Ukraina jau nebeturi karių. Beje BRICS šalys kuria naują pasaulinę rezervinė valiutą. Kuri pakeis dolerį jų įtakos zonose. O mes ar garmėsime kartu su ES, JAV į ekonominę skylę?

Priviet,Ukraina..       2022-06-22 19:32

kacapai eme savanoriskai moket reparacijas Mariupoliui..Paskubom atstatineja ka sugriove…

Atia Ukraina!       2022-06-22 18:46

Pagoglinkit straipsnį - “ В Мариуполе начали строить жилые микрорайоны и больницы”.

Kaput Ukraine! Herojam kaput       2022-06-22 18:21

Nuo karinės spec.operacijos Ukrainoje pradžios Rusijos karinės pajėgos numušė ir sunaikino 209 ukrainiečių karinius lėktuvus, 132 malūnsparnius ir 1292 bepiločius karinius skraidančius aparatus.

Regimantas       2022-06-22 16:37

Силы ЛНР при окружении украинской группировки в районе Горского и Золотого ликвидировали группу иностранных наемников, сообщил подполковник Народной милиции республики Андрей Марочко.
Сразу хочу отметить, что на данном участке местности при окружении была ликвидирована группа иностранных наемников, были взяты очень ценные “трофеи” — иностранного производства, а также получен ряд очень ценной развединформации.
Daugiau informacijos - “ Силы ЛНР ликвидировали группу иностранных наемников в районе Золотого”.

Šlovė našim       2022-06-22 16:35

До 30 раненых и 8 убитых наемников из США и Британии эвакуированы в районе Николаевки (ДНР), чтобы они не попали к ВС РФ, сообщило в среду Минобороны России.
B районе Николаевки Донецкой Народной Республики, в связи с угрозой разгрома подразделений 14-й и 24-й механизированных бригад, украинским командованием ночью эвакуированы до 30 раненых и восемь убитых американских и британских наемников, чтобы не допустить их попадания подразделениям Вооруженных сил России.
Daugiau : “ Киев эвакуировал раненых и убитых наемников, чтобы они не попали к России”.

Smagu - Kasdien žūsta po 500 nacikų       2022-06-22 12:57

Минобороны сообщило, что в результате удара по судостроительному заводу «Океан» в Николаеве было уничтожено до 500 военнослужащих 59-й механизированной бригады ВСУ с вооружением и военной техникой. Также в районе населенного пункта Никольское (ДНР) уничтожена станция артиллерийской разведки AN-TPQ производства США.

Beprasmiskam botui raimuondui       2022-06-22 10:28

ajaaazau..Ale kas tuos botus kuria,vot vopros..

Botas Raimonda       2022-06-22 9:25

Šaunu diskutuoti su hobitu Stasiu apie orkus. Hobitas gali pasikalbėti ir su LRT Panorama, nes yra labai empatiškas.

stasys        2022-06-22 8:22

Nieko naujo fronte , nors ne . Orkus labai smarkiai nuskriaudė dujų išgavimo platformose Juodojoje jūroje , anie jas buvo pavogę 2014 iš ukrainiečiu ir ten įsikūrę savo kontrolės postą tai jūros akvatorijai . Dabar viskas dega ir tenka evakuotis , be abejo gaila juk tenka naikinti ir savo turtą ..  su orkais kartu . Nuskandintas ar netikėtai prapuolė dar vienas orku laivas sistemingai kursavęs iki gyvačiu salos forposto . Visi protingi spėja jog ir čia neapsieitą be NLO piršto , galima imti atsargiai teigti jog ir Juodojoje jūroje yra savotiškas anomalinis atlanto vandeninui ‘trikampis’ . Tik va klausimas kodėl prapuola tik orku geldos ? GAL KAS KA ŽINO ?

..maniau       2022-06-22 6:14

gel’l'tonodis kacapoidas dvokia net nepasirodes,betgi ne..,tai vis vargse raimuonda vargsta su tuo neiveikiamu straipsneliu,o jai i pagalba atejes arsusis lukoseevicius is gyvaciu salos l.dienos,bezda jai i ausi pro piktus banderas..Ajaaaazau..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-22 5:10

- LDK Ukrainos okupacija yra ir LDK Lietuvos okupacija, taip pat.
– Tauta neparuošta savigynai, kaip ir ukrainiečiai. Katastrofa.
- Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i (tobuliausius) ginklus (su naktinio matymo įranga, su optika) Lietuvos vyrams.
- Reikia apginkluoti m_i_l_i_j_o_n_ą Lietuvos vyrų.
- Paskaičiavus surinkto biudžeto dalį tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų) bei lyginant su JK, kasmet surinkti biudžetai Lietuvoje buvo pertekliniai (2018 metais buvo plėšikiškai perteklinis bemaž dviem milijardais eurų), bet atsiranda apsišaukėlių seimo seimagyviai suskiai siūlantys šauliams patiems n_u_s_i_p_i_r_k_t_i (!) ginklus. Katastrofa.
- Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz)
- Jei nebus organizuojamas ginklų d_a_l_i_n_i_m_a_s Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių naudai.
- Lietuvos vyrų apginklavimas, bet ne vatnikų.
_______________
Lietuva - tvirtovė

Artėja piZdec nacikams nenumaldomai       2022-06-22 0:23

Всего с начала проведения специальной военной операции Российской армией уничтожено 209 самолетов,
132 вертолета,
1 292 беспилотных летательных аппарата,
348 зенитных ракетных комплексов,
3 709 танков и других боевых бронированных машин,
580 боевых машин реактивной системы залпового огня,
2 065 орудий полевой артиллерии и минометов,
3 760 единиц специальной военной автомобильной техники

vladas lukosevicius       2022-06-22 0:15

Lanzbergis žadėjo su anūkėliu padėti Benderoms , asmeniškai ant ožio jos abu kariauti ... O anūkėlis pasiims ir savo pabėgusius nuo tarnybos LT kariuomenėje žydukus ... Atidarys antrą rontą ...

Raimonda        2022-06-22 0:11

Pabandžiau paskaityti šių pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Na, sveiku protu normaliam žmogui nesuvokiama. Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Tik kasdien tos jų rašliavos tampa vis silpnesnės ir vis skystesnės. Jau fantazijos trūkumas? Todėl taip ir norisi paklausti tų pseudo autorių, ką jūs rūkot, arba jūs acetoną uostyt pradėjote, jog tokias išsivertėliškas fantazijas, kur melas apie ukropų “pergales” liejasi laisvai, rašinėjat? Net šlykštu skaityti tokį melą….. Šlykštu ir tiek.

Kazkur sklinda       2022-06-21 19:22

sieros dvokas.Turbut,gel’l'tonas l’l'avonas netoli..

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.