Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt šeštoji (balandžio 30-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 30 d. 18:20

18     

    

Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt šeštoji (balandžio 30-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

veiki, vakarykštė diena Donbaso kryptyje buvo viena intensyviausių – ukrainiečiai atmušė 14 orkų atakų, bendroje sumoje sunaikinta viena agresoriaus BTG. Žiūrim, kas įvyko per vakarą/naktį.

Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Orkų gynyba čia toliau trupa. Šį kartą išlaisvinta Mamotove. Tai prieš dvi dienas pasiektos ukrainiečių sėkmės Kutuzivka rezultatas. Mamotove – tai kairysis (šiaurinis) Kutuzivkos flangas, tad ukrainiečiai sugeba po sėkmingų operacijų ne tik įsitvirtinti esamose pozicijose, bet ir apsisaugoti flangus. Tikėkimės, kad tai išmoktų pamokų iš Kreminna kontratakos pasekmė. Agresorius reaguoja prie Charkiv permesdamas oro gynybos priemones (bijo didesnio ukrainiečių puolimo su aviacijos pagalba).
- Izyum. Tuo tarpu orkai atvirkščiai – ir toliau nesugeba apsisaugoti savo flangų Izyum sektoriuje. Ir toliau nesėkmingai atakuojama Sulyhivka ir Dovhenke, orkų placdarmas į pietus nuo Izyum ir toliau lieka pažeidžiamas. Nepaisant to, orkų pajėgos ir toliau keliauja iš Belgorod į Izyum. Tai rodo, kad Volchiansk- Kupiansk – Izyum kelias orkams vis dar sąlyginai saugus. Klausimas – ar ilgai.
- Lyman. Agresorius atakuoja nuo Zarichne Lyman link, tuo pačiu aktyvina savo veiksmus Yampil link. Panašu, kad miestelis užimtas arba blokuotas ir apeitas, priešakiniai orkų vienetai pasirodė prie Ozerne. Šis kaimelis yra prie pat Donec upės, čia yra tiltas, tad tikėtina orkai bandys juo pasinaudoti. Tiesa, sunku pasakyti, ar šiuo tiltu gali pervažiuoti sunkioji technika (tankai, savaeigė artilerija). Galimai orkai bandys prasiveržti lengvesniais vienetais ir įsitvirtinti kitame krante (pvz. Kryva Luka), o sunkią techniką kels perkėlų pagalba. Tiesa, jei tiltas nesusprogdintas (nors tam ukrainiečiai turėjo marias laiko), gal gynėjai laukia nesulaukia, kol orkai juo važiuos smile Tuo pačiu ukrainiečiai susprogdino geležinkelio tiltą per Donec tarp Lyman ir Rayhorodok, o lygiagrečiai einantis automobilių kelias sveikas.
Gal būt taip ukrainiečiai rengiasi trikdyti galimo orkų puolimo Slaviansk link tiekimą, tuo pačiu pasilieka sau galimybę judėti automobilių keliu. Svarbu pasakyti, kad tai bene vienintelis kelias iš Lyman iki Slaviansk ir jei orkams pavyktų jį sunaikinti ar blokuoti, ukrainiečių pajėgos Lyman būtų atkirstos. Tokiu atveju svarbi ne tik pačio Lyman, bet ir flangų (į pietus esančio Dibrova ir į šiaurės vakarus esančio Drobysheve) gynyba, orkų pastangų įsitvirtinti kitoje Donec upės pusėje (Kryva Luka) užkirtimas.
- Severodonetsk. Toliau vyksta intensyvūs mūšiai Rubizhne ir Popasna, be didelių pakitimų.

Pietinis flangas:
- Orkai ir toliau nesėkmingai puola Mariinka – Kurakhiv link. Šį kartą intensyvesnis puolimas iš pietų. Panašu, kad agresoriaus puolimas visoje Huliajpole – Mariinka gerokai įstrigęs.
- Mariupolyje agresorius ir toliau „vykdo“ Putkos įsakymą nešturmuoti AzovStal – ant objekto krenta aviacinės bombos, artileriniai sviediniai, orkai nuolat bando įsiveržti į objekto teritoriją

Ukrainiečiai ginasi.
Jums leidus kitas informacijos atnaujinimas bus sekmadienio vakare.

Ukrainiečiai siunčia linkėjimus:

***

Egidijus Papečkys

Šešiasdešimt penkta diena (balandžio 29, penktadienis)

Donbase ukrainiečių padėtis ir toliau nelengva. Rusijos pajėgos vis dar spaudžia, vietomis vis pasislinkdami pirmyn. Ukrainos pajėgos atkakliai ginasi, vietomis tradiciškai kontratakuoja. Matosi, kad rusai čia turi ugnies persvarą, ir kad ukrainiečiai taip pat patiria gana skaudžius nuostolius.

„Didysis puolimas“ taip ir neįvyko, apkasų mūšiai vis labiau pradeda priminti pirmąjį pasaulinį karą.

X
Jeigu tai tiesa, kad Lenkija perdavė Ukrainai 200 tankų T-72, tai netrukus šie tankai bus labai svarus faktorius mūšių laukuose, kartu su iš Vakarų gauta artilerija, dronais ir oro gynybos priemonėmis. Rusai sakosi pastebėję iš Slovakijos gautą S-300 divizioną prie Mykolajivo.

X
Šiaip padėtis iš esmės nepasikeitė, toliau vyksta mėginimas išsekinti priešą. Rusija nuosekliai vykdo Chersono „rusifikavimą“, t.y. ruošia dirvą čia surengti „referendumo“ dėl „nepriklausomybės“ imitavimą. Tuščias darbas, ukrainiečiai padarys viską, kad jį atsiimtų.

Slava Ukraini!

P.S. visoje Rusijoje vyksta pasiruošimas gegužės 9 d. paradams. Vaidins “pergalę” Ukrainoje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Zelenskio banditai jau verkia       2022-05-1 19:15

Pagoglinkit straipsnį “ Siaubinga ukrainiečio kelionė į Rusijos karo belaisvių kalėjimą ir atgal: „Penkias minutes mes tiesiog verkėme”.

alternatyvi informacija       2022-05-1 18:56


Tiesa apie karą Ukrainoje ir ne tik:

  laisvaslaikrastis.lt

stasys        2022-05-1 18:10
stasys        2022-05-1 18:06

DD plius DD 2022-05-1 16:02 ..  pasidalink informacijos šaltiniu ?

Diedas       2022-05-1 16:37

ne tik rusų kareiviai šaudo sau į kojas, kad išvengti fronto. Generolas Geraščenka, Iziumo mieste štabo tualete, persišovė sau kojos raumenis, o spaudai paskelbė kad buvo ukrainiečių subanbarduotas.
Generolo laukia ordinas, medalis, šilta lova Maskvos ligoninėje ARBA - sušaudymas.

Z-Day       2022-05-1 16:20

Odesos rajone “Oniks” raketomis likviduotas angaras su ginklais iš JAV.

DD plius DD       2022-05-1 16:02

Ukrainiečiai prie Iziumo miesto nukalė komandinį punktą. Nesunkiai skeveldra į blauzdą sužeistas antras žmogus rusų kariuomenėje, generalinio štabo viršininkas Gerasimovas. Dabar bando jį evakuoti, tačiau ukrainiečiai juos gerai prispaudė. Bet tokie vadai po vieną nevaikšto ir palydai pasisekė mažiau- žuvo apie 20 aukštų karininkų.

stasys        2022-05-1 15:49

stasys masto :
- dar truputis ir orkai ės žole , tik va pieno kažin ar bus .. Medinį rublį prikalė prie dolerio surūdijusiais sovietiniais sviekais ir rublis vėl tapo ‘vertingas’ . smile)

Dzeikas       2022-05-1 15:29

Kisui:
Kovoja ne ginklas, kovoja zmones.
Pergale bus . Nezinau ar po 3-4 savaiciu ar anksciau/veliau.
Taciau tikiu, kad Laisvasis pasaulis pagaliau susitelkes pabaigs ko nebaige 1945m bus nuoseklus ir tvirtas.
Gaila kad musu triumfo nepamatys zmones buve kertiniais akmenimis civilizacijos mure - W.Churchillis, generolas Patonas, R.Reyganas, senatorius J.McCainas

Kis       2022-05-1 14:46

vienu ir kitu pranasu komentaruose kazkur po lygiai.Snukius dauzyti nera produktyvu,tie kurie palaiko Putina net nezino ,kad vyksta karas,brolzudiskas karas linke vadinti operacija.Apgailestauju,kad sis daktaras serga nepagydoma liga,veda sali ir sunaikinima,o apie zmoniu likimus nera kas ir galvuoti.Koks normalus vadas ves kareivius i grobikiska kara pliku uzpakaliu ir alkanus,del ko jie pasiruose atiduoti gyvybe,tikrai ne uz keptuve “Trfal"Kas buvo gersnio paguldyta Ukrainos zeme,be garbes ir vardo,iprastu uzrasu’Nezinomas kareivis,o kiti aplamai pavirte pelenais,Kas liecia branduolinio karo?“tksliosios” raketos baugiamos ispiskinti,likusios ~1000 nejudintos nuo 1960,1970 ir “modernesniu"o jas butina renuovoti,tad jos liks sachtose,kas nes uztaisus,kai neliks raketu?
Mano galva po 3-4 savaiciu,kai nebus gyvuju,kurie dar kovotu vardan ko?Visais frontais pasirodys ,ka sugeba vakaru ginklas.Anuot Blinkeno,Putinui laimeti si kara nera jokiu vilciu,apgailestauju,bet Putino ir karo likimas jau nuspresta,peliukas niekada neisgasdins ,na kad ir Drambli ant tvirtu koju.

Su Gegužės 1-ąja!       2022-05-1 11:49

Российские военные уничтожили ангар с вооружением и боеприпасами из США и стран Европы, который находился на военном аэродроме около Одессы, также разрушена взлетно-посадочная полоса заявили в Министерстве обороны.

«Высокоточными ракетами «Оникс» в районе Одессы на военном аэродроме уничтожен ангар с поступившим из США и европейских стран вооружением и боеприпасами, а также разрушена взлетно-посадочная полоса», — сказал представитель ведомства Игорь Конашенков.

Daugiau skaitykite - “ Минобороны сообщило об ударе по аэродрому близ Одессы”.

Dar        2022-05-1 11:28

truputis,ir patrauks ukropai su terbom per svieta duoneliaut.

stasys       2022-05-1 9:30

Informacija pasitvirtino . Patikrinau asmeniškai iš kitu šaltiniu .

paskutines naujienos       2022-05-1 8:22

RUSSU generolai priime asmeninius isipareigojimus iki geguzes 9 isvaduoti marijupoli
dabar fasistams tikrai galas

DD plius DD-19.33       2022-04-30 23:14

Pacituosiu rusų gubernatoriaus Kuivaševo (tarp kitko, absoliutaus Kremliaus lojalisto) atsakymą garsiausiam Kremliaus propagandininkui V.Solovjovui- “Слышь, ты, штрибан. Ты фильтруй хрюканину насчет нашего города. А лучше закуси свое поганое жало”....smile
Ir iš kur atsiranda silpnapročiai, kurie oficiozinius Kremliaus kliedesius iš visokių abaronos ministierstvų platina rimtais veidais…

Rusų agresoriai       2022-04-30 22:06

sugriovė Ukrainą,išžudė žmones ir pasauliui kelia sąlygas nutraukti sankcijas.Su banditais nesiderama.

piZZZdec       2022-04-30 19:33

Главное из брифинга Минобороны России вечер 30 апреля:

•Российскими средствами ПВО в районе населенного пункта Червоный Яр Херсонской области сбит в воздухе Су-25
•Высокоточными ракетами воздушного базирования за день были поражены 17 военных объектов Украины, включая восемь районов сосредоточения живой силы, огневые позиции артиллериии и РСЗО, а также опорные пункты.
•Всего с начала проведения специальной военной операции уничтожены: 143 самолета, 112 вертолетов, 660 беспилотных летательных аппаратов, 279 зенитных ракетных комплексов, 2678 танков и других боевых бронированных машин, 308 установок реактивных систем залпового огня, 1196 орудий полевой артиллерии и минометов, а также 2503 единицы специальной военной автомобильной техники.
•Daugiau straipsnyje - “ Военная операция на Украине. Онлайн”.

Pabaigos pradžia        2022-04-30 18:43

Группа мирных жителей эвакуировалась с территории завода “Азовсталь” в субботу, передает корреспондент РИА Новости. Среди них были 19 взрослых и шесть детей, всего 25 человек.
Daugiau žinių straipsnyje - “ С территории “Азовстали” вышла группа мирных жителей”.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.