Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt septintoji (gegužės 1-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 1 d. 10:02

14     

    

Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt septintoji (gegužės 1-oji) diena

Politinis strateginis lygmuo

Slovakija perduos Ukrainai 12 naikintuvų Mig, o Lenkija pažadėjo saugoti Slovakijos oro erdvę, netekus dalies apsaugos. Prieš du mėnesius toks NATO valstybių veiksmas buvo laikomas pavojingu žingsniu, galinčiu įžiebti Trečiąjį pasaulinį karą per tiesioginį susidūrimą su Rusija. Rytoje tai taps norma, o poryt gal išvysime NATO saugomus humanitarinius koridorius. Mūsų siūlymai tą padaryti pirmomis karo dienomis buvo vadinami karo kurstymu ir beprotybe.

Garsiausios pasaulio moterys Ukrainoje. Angelina Jolie (kas nežino, tai tokia JAV aktorė) ir JAV kongreso spykerė Nancy Pelosi. Putka niršta, nes suvokia, kad tokių moterų dėmesys Ukrainai reiškia, kad jam jau… pusė šešių. Angelinai ne Holivude, o Ukrainos mieste Lvive, teko sprukti į slėptuvę, gaudžiant oro pavojaus sirenoms. Nancy Pelosi vizito Kyjive metu pratrūko bombardavimas rytų fronte. Tokia yra putino kalba.

Po truputį daugėja sunkiosios karinės technikos Ukrainos žemėje. Pentagonas pranešė, kad „daugiau nei pusė“ iš 90-ties 155 mm haubicų M777 jau yra Ukrainoje. Australija prie jų dar pridės šešias tokias pat. Greit Donbaso fronte driokstels fejerverkai.

Ukrainos ambasadorius Vokietijoje A. Melnik siūlo šiai šaliai pasekti JAV pavyzdžiu ir priimti įstatymą dėl lendlyzo, kad popieriuje esantys tankai Leopard atsirastų realybėje už Europos ateitį kovojančios Ukrainos žemėje. Kol kas tik savaeigiai zenitiniai pabūklai Gepard yra vienintelė apčiuopiamesnė Vokietijos parama. Ehm, 40 metų senumo ir be šaudmenų.

Operacinis lygmuo

Aklavietė. Driskių gauja neįvykdė nei vienos operacinės užduoties. Mariupolio griuvėsiai – ir tie laikosi. Dvi savaites trypiama vietoje: trūksta gyvosios jėgos, į frontą gabenama amunicija iš rezervo sandėlių. Be mobilizacijos rusyne, genštabo iškeltų uždavinių – atplėšti Donbasą, užimti Odesą ir sujungti rytų ir pietų okupacines pajėgas – įvykdyti nepavyks.

Ukrainiečių pajėgos vis drąsiau vykdo kontr-puolimus visame fronte. Skelbiama apie okupanto pajėgų šiaurėje vadavietės sunaikinimą: atrodo, žuvo apie dvidešimt rusų karininkų.

Taktinis lygmuo

Rusai toliau griauna, ką gali. Odesoje subombardavo oro uosto pakilimo taką. Lymane apšaudė ir gyvenamuosius kvartalus, sugriovė garažus ir medinius sandėliukus. Raketa trinktelėjo į grūdų sandėlį Dniepropetrovsko srities Sinelnykovės rajone. Rusų tikrai nesuprasi – tai jie grūdus vagia, tai jie juos naikina. Skėriai.

Ukrainos saugumo tarnyba praneša, kad Kremlius planuoja numušti keleivinį lėktuvą Rusijos arba Baltarusijos teritorijoje ir apkaltinti Ukrainą.
Mariupolyje iš Azovztal evakuoti pirmieji civiliai. Mariupolyje Antrojo pasaulinio karo metu naciai per du metus nužudė 10 000 civilių. Rašistai per du mėnesius nužudė 20 000 mariupoliečių.

Mindaugas Sėjūnas, Aurimas Navys, VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra

***

Egidijus Papečkys

Šešiasdešimt šešta diena (balandžio 30, šeštadienis)

Karas pasiekė tokį etapą, kai rašyti galima kasdien tą patį – vyksta mūšiai. Frontas beveik sustojo vietoje, vyksta banalūs, kruvini ir jokios romantikos neturintys karo veiksmai.

Rusijos pajėgos po daugiau nei dviejų mėnesių karo įgijo patirties, įsitvirtino užimamose pozicijose, pridengė tarpus tarp dalinių ir surengti mažų grupių reidus į jų užnugarį ukrainiečiams vis sunkiau. Dėl šios priežasties sumažėjo ir įrašų su sutriuškintomis rusų logistikos kolonomis ir trofėjine technika.
Rusijos pajėgos šiandien pasiekė nedidelį laimėjimą prie Limano, ir sako, kad čia ukrainiečiams liko tik vienas tiekimo ir atsitraukimo kelias. Tačiau nėra didelio apsupimo grėsmės, tiesiog keliems Ukrainos daliniams gali tekti šiek tiek atsitraukti, nes atsiimti perkirstą kelią į Slavianską šiuo metu galimybės nėra dėl rusų turimos persvaros. Nieko rimto. Kituose sektoriuose ukrainiečiai laikosi.

X
Ukrainos pajėgos labai aktyvios prie Charkivo, ir čia rusams tenka trauktis, palikus kelis kaimus.
Rusijos miestuose prie sienos su Ukraina naktimis vis pakaukia sirenos, pašaudo rusų oro gynyba, ukrainiečiai vis labiau juos laiko įtampoje. Pradėdamas karą Kremlius to nesitikėjo.
„Azovstal“ gamykla Mariupolyje bombarduojama, bet laikosi užtikrintai, nepaisydami itin sunkių sąlygų trūkstant vandens, maisto ir visų kitų būtinų dalykų.
Rusofašistai piktinasi, kad tarptautinė bendruomenė iš čia nori padaryti humanitarinius koridorius civiliams išvesti – neva baiminasi, kad kartu išeis ir gynėjai. Neišeis, nekels pavojaus gyventojams mėgindami tarp jų įsimaišyti, nepaliks sužeistųjų ir paskutinio ginamo Mariupolio rajono.

X
JAV sako, kad tikimybė, jog Rusija panaudos branduolinį ginklą yra minimali. Kremlius aiškina, kad nenori branduolinio karo. Tokios rusų kalbos labai kertasi su jų iki dabar naudota karinga retorika. Nesakau, kad Rusija traukiasi, greičiau mėgina šiek tiek keisti retoriką, nes JAV ir ES labai stipriai dirba su Indija ir kitomis Azijos valstybėmis, kurios Kremliui yra labai svarbios. Nors anaiptol ne visos šalys smerkia Rusiją dėl karo, bet iš esmės tarptautinė bendruomenė branduoliniais rusų grasinimais nėra sužavėta.
Kaip jau ne kartą minėjau, Rusija sėkmingai suvienijo JAV, Europą, sustiprino NATO ir paragino į ją stoti Švediją ir Suomiją, ir prarado reputaciją ne vienos kitos, anksčiau jai draugiškos valstybės akyse. Putinas istorijoje išliks ne kaip Vladimiras Rūstusis, o kaip Vova Neišmintingasis.

X
Tikriausiai jau laikas pradėti savaitines, ar kelių dienų apžvalgas youtube ar kitu formatu. Tikiuosi, klausytojų atsirastų?
O rytoj mūsų visų laukia graži šventė. Pasveikinsime Mamas. Kai kam, labai gaila, belieka jas šiltai prisiminti. Nebūkime pesimistais, viskas juda geryn.

Slava Ukraini!

***

Linas Karpavičius

Mūšiai dėl Rubižnės. Kaip tai buvo. Pasakojimas iš kitos pusės.

Nuo pat pradžių viskas vyko per gerai žinomą vietą. Kovo pradžioje brigada pajudėjo į Rubižnės sritį. Jie atvyko iš šiaurės. Kaip matyti iš liudininkų pasakojimų, viename miško keliukų miesto pakraštyje kolona sustojo ir paleido žvalgus į priekį. Žvalgai aptiko du “ukropų” atramos taškus, “ukropai” nieko neįtarė. 40 minučių sprendė, ką daryti toliau. Per tą laiką “ukropai” atrado koloną ir atidengė stiprią ugnį iš minosvaidžių ir artilerijos. Šiame reide mūsų batalijono personalas sumažėjo perpus dar iki mūšio. Toliau parašysiu apie savo batalioną, nes nesu susipažinęs su kitų grupių veiksmais.

Kartu su Vitioku ir Airiu tuo metu buvome Luhanske ir bandėme kariauti – apie tai jau rašiau. Airis per pažįstamus ligoninėje išgirdo kažkokias siaubingas istorijas apie daug 300-ųjų ir 200-ųjų. Bet tada aš netikėjau. Kaip supratau vėliau, negalėjome išvykti dėl to, kad tie, kurie turėjo mus siųsti, buvo užsiėmę 300-ųjų pristatymu ir 200-ųjų atpažinimo organizavimu. Vėliau, jau batalijono dislokacijos vietoje, nesunkiai sužeisti patvirtino nuostolius.

Dabar grįžtame į pradžia. Po apšaudymo ir pusės batalijono netekties, batalijonas apsikasė. Šaltis, sniegas, tris dienas gulėjome po apšaudymu. Laužai buvo uždrausti. Prie nuostolių prisidėjo daug nušalusių. Apskritai, šturmo pradžioje iš bataliono liko daugiausia, trečdalis personalo.
Toliau, remiant brigados artilerijai, šturmavome šiaurinę dalį - kur yra daugiabučiai 5-9 aukštų namai.

“Ukropai” jų negynė ir greitai pasitraukė į paruoštas pozicijas privačiame sektoriuje. Kovo pabaigoje šiuose namuose apsigyveno čečėnai ir paskelbė surežisuotus vaizdo įrašus apie tai, kaip jie herojiškai „valo“ penkių aukštų pastatus, išvalytus prieš dvi savaites.
Ir tada prasidėjo tikra šikna. “Uropai”, kaip atramos taškus panaudojo betoninius garažus. Taip jie gynė prieigą į privačių namų rajoną.

Jie gerai paruošė savo pozicijas. Į pietus nuo jų pozicijų yra žemuma, pasislėpti nuo artilerijos. Į ją padaryti praėjimo takai. Gatvių vedančių į šiaurę per kaimą galuose – betoniniai bunkeriai. Pačiuose kaimo kvartaluose iš anksto buvo organizuojami „ugnies maišai“ – išvalomi kryžminio šaudymo sektoriai, rūsiuose įrengti kulkosvaidžių lizdai, paruoštos snaiperių pozicijos. O į pačius „maišus“ kruopščiai nutiesti takai – skylės tvorose, sienose. Kovotojai, bandantys atlikti žvalgybą mūšiu, kad nevaikščiotų šaudomomis gatvėmis, eina į kiemus. Jie nežino, kas padarė praėjimus – gal mūsiškiai. Ir šiais praėjimais jie patenka į kulkosvaidžių ir snaiperių ugnį. Grupės žuvo net nesuvokdamos, kas ir iš kur į jas šaudo.

Grupė įėjo į vieną iš šių “maišų”. Žuvo iš karto 9. Vadas – nė įbrėžimo. Grįžo, paėmė naujus žmones, vedė paimti žuvusių. Tas pats kelias. Žuvo dar trys. Ir taip – ​​savaitę. Galiausiai ten gulėjo 20 žuvusiųjų, kurių negalėjo pasiimti kelias savaites. Įsakymas „ištraukti žuvusius“ tapo lygiavertis įsakymui „eik ir mirk“.
Iki balandžio vidurio iš mūsų kuopos „prieškarinės sudėties“ liko pora žmonių. Savanoriai ir rezervistai jau buvo išsiųsti į mūšį. Savanoriai – su 2014-2015 metų patirtimi, bet čia visai kitas karas ir jų patirtis nepadeda. Na, o rezervistai dažniausiai yra kalnakasiai, užklupti gatvėse ir paimti be menkiausios patirties. Niekam tai nerūpi. Automatą į rankas ir į priekį, po sviediniais. Žmonių katastrofiškai trūksta, kovotojai nebuvo išvesti iš fronto mėnesį ir ilgiau. Daugeliui pavažiavo stogas nuo tokių apkrovų. Kai kurie pradėjo juodai gertti, nes priešakinėse nėra problemų su svaigalais. Grynai matematiškai beveik nėra šansų iš priešakinių išeiti gyvam ir nesužeistam. Kuo ilgiau ten esi, tuo mažesnė tikimybė išgyventi. Iš tų, su kuriais draugavau ar dalijausi duona, per dvi savaites žuvo 8 žmonės. Likusieji yra sužeisti arba kontūzyti. Per savaitę buvo pakeisti trys vadai – du iš jų žuvo. Kuopos-būrio lygio pareigūnų visai neliko.
Balandžio viduryje po daugybės bandymų ir didelių nuostolių garažai buvo paimti. Po dienos iš žemumos pakilo “ukropų” tankas ir tiesiog sunaikino garažus iki pat pamatų.
“Ukropų” tankai ten dirba visiškai nebaudžiami. Devynaukštį, esantį šalia mūsų, keletą valandų daužė du “ukropų” tankai – metodiškai ir ramiai. Kur tuo metu žiūrėjo mūsų artilerija?

Viso to buvo galima išvengti pasinaudojus aviacija. Bet vadas pasakė: „mes susitvarkysime patys“. Taip jie ir susitvarkė, suvarydami žmones į skerdyklą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-2 17:46

Брифинг Минобороны России утро 2 мая:

в ходе воздушного боя в районе Славянска сбит украинский истребитель МиГ-29

высокоточными ракетами воздушного базирования за сутки поражены 38 военных объектов Украины

также авиация ВКС России поразила 27 опорных пунктов, районов сосредоточения живой силы и военной техники ВСУ и 26 единиц украинской бронетехники, отметили в министерстве

артиллерийскими подразделениями уничтожены шесть складов боеприпасов.

Patriot Outdoor Survival       2022-05-2 17:30

Kai vasario 24 d. Vladimiras Putinas įsiveržė į Ukrainą, JAV karinio jūrų laivyno instituto palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusija Juodojoje jūroje dislokavo delfinus, paruoštus karinėms užduotims.

Remiantis „The Daily Mail“ gautomis nuotraukomis, iškiliame Rusijos karinio jūrų laivyno objekte Sevastopolyje yra daug delfinų aptvarų.

Rusijos kariuomenė naudojo delfinus „kovos su priešo narais operacijoms“ per du mėnesius vykusias Rusijos operacijas Ukrainoje, kurios iki šiol buvo nesėkmingos.
https://patriotoutdoorsurvival.com/russia-resorts-to-weaponized-dolphins-to-fight/

Z -Day       2022-05-2 17:17

Skaitykite straipsnyje- “ Росгвардейцы помогли уничтожить танковую группу ВСУ в Харьковской области”.

Ukropai kasdien pralaimi       2022-05-2 17:15

У здания местного исполкома в поселке Чернобаевка подняли российский флаг, передает корреспондент РИА Новости.
Здесь расположен херсонский международный аэропорт.
Российские силовики также сняли украинские таблички со здания местной администрации.
Как рассказали жители Чернобаевки, бывший глава поселковой администрации Игорь Дударь сбежал на территорию, подконтрольную Украине.
Pagoglinkit straipsnį - “В Чернобаевке Херсонской области подняли российский флаг“.

Hmm…       2022-05-2 12:21

Zmones is Azovstalio pasakoja ka teko jiems isgyventi, kaip buvo azovieciu ikalinti rusiuose. Natalija “mes is pradziu buvom tik civiliai, veliau atvyko Azovieciai ir musu nebeisleido, prievarta laike gamykloje, neleido iseiti i humanitarinius koridorius”

Lygmenys       2022-05-2 9:18

Pelosi tikriausiai atvažiavo išmokti tarti Ukrainos pavadinimą.

Lygmenys       2022-05-2 7:34

Man patinka tie lygmenys. Atrodo taip moksliška, nenuginčijama ir labai protingo parašyta. O iš tikrųjų, viską galima būtų apibendrindinti vaikų darželio lygmeniu.

stasys        2022-05-2 6:24

Čia labai trūksta ir energetiniu resursų karu su Rusija bendros apžvalgos . Kaip ne kaip čia Lietuvos planai pildosi ir darytos investicijos duoda didžiausia grąža. Tai kad Gazprom atjungė Lenkija su Bulgarija nuo savo dujų ir situacija Moldovoje švelniai tariant ‘siubuoja’ . Tie keli nauji Baltijos sgd terminalai tampa pirmomis kregždėmis pavasari . Iš čia ir klausimas , kas nutiktu jei Bulgarija reaguodama į Gazprom vienašališkai sulaužytą kontraktą nutrauktu ir sekantį atjungiant per Juodają jurą ir jos teritorija nauja dujų magistrale nutiesta Vengrijai , Serbijai ir kitoms Rusija nuosaikiai palaikančioms šalims . Aišku įdomus pats faktas jog karas su Rusija maksimaliai apkrovė Ukrainos magistralinius dujotiekius į Europą . Čia tiktu posakis rus. ” liubiš midok liubi i xolodok xuilo putin “

Autoriau        2022-05-1 23:53

Antrojo pasaulinio karo metu naciai…
Ne naciai, o nacional-socialistai.

piZZZdec       2022-05-1 21:57

Zelenskio banditams, naciams ir benderovcams!

Ožio spiras       2022-05-1 21:55

Salo Ukraine. Herojam salo!

Kukis       2022-05-1 21:47

Slove Ukrainai , bravo Landsbergiui !!

Naikina Zelenskio nacius toliau.       2022-05-1 19:56

Skaitykite - “Кадыров заявил о «скором освобождении» Попасной в Луганской области”.
По словам главы Чечни, сейчас идет зачистка города от украинских военных. Он опубликовал видео, на котором показано захваченное чеченскими бойцами здание городского совета.
https://www.rbc.ru/politics/01/05/2022/626ebf0a9a794732ca330472?from=newsfeed

Diedas       2022-05-1 19:16

Rusų generolas niekingai pabėgo iš fronto persišovęs sau koją.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.