Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt devintoji (gegužės 3-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 3 d. 20:05

10     

    

Karas Ukrainoje. Šešiasdešimt devintoji (gegužės 3-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Labas rytas.

Donbaso kryptis. Svarbu pastebėti, kad per vakar dieną orkai ukrainiečių pozicijas puolė 12 kartų, sunaikinta 6 tankai, 5 artilerijos sistemos, 22 šarvuotos technikos vienetai (BTR ir PKM). Nors atakų skaičius didelis, tačiau sunaikintos orkų technikos kiekis sąlyginai mažas (lyginant su prieš savaitę vykusiais mūšiais). Turint omenyje, kad orkai niekur nepasistūmėjo, tai greičiau rodo galimą kovinės technikos trūkumą orkų gretose, o ne prastą ukrainiečių pataikymą (mažiau važinėja, mažiau ir dega). Agresorius kaip įprastą tai bando kompensuoti puldamas su bet kuo ir bet kokia kaina, ko pasėkoje ima jausti pėstininkų trūkumą.
- Šiaurinis flangas:
Charkiv. Pasirodė pranešimų, kad vyksta mūšiai prie Staryi Saltiv. Sunku pasakyti, ar tai ukrainiečių žvalgybinių grupių kontaktas su priešu, ar ukrainiečiai sugebėjo manevriniais vienetais kontratakuoti dar toliau į rytus. Kalbama, kad mūšiai verda pačiame mieste, esą orkai priremti prie Donec upės (tiltas į kitą upės pusę susprogdintas, upė užtvenkta, tad prie Staryi Saltiv labai plati). Jei taip, tuomet tai tikrai rimtas puolimo veiksmas, o ne žvalgybinių grupių veikla. Tačiau dar reikalinga patikrinti šią informaciją. Kaip ten nebūtų, tai geras ženklas, kadangi spaudimo Staryi Saltiv didinimas sudaro sąlygas pagalvoti: 1) apie Charkiv atblokavimą iš šiaurės ir rytų; 2) tiesiogines atakas prieš Volchansk – Kupiansk – Izyum kelią. Stebėsime, kaip vystysis situacija.
Izyum. Ukrainiečiai atmušė orkų atakas Barvinkove ir Dovhenke link, agresoriaus puolimas įstrigo, orkai intensyviai visais vamzdžiais apšaudo ukrainiečių pozicijas.
Severodonetsk ir Lyman. Be pakitimų. Ukrainiečiai toliau sėkmingai ginasi Rubizhne, Orikhove ir Popasna. Orkai bando pulti Lyman link, tačiau didelės sėkmės nepasiekė.
- Pietinis flangas. Mariupolyje atsinaujino mūšiai, tačiau jų intensyvumas ženkliai sumažėjęs. Orkai apšaudo AzovStal iš visko ką turi, ukrainiečiai randa galimybių išlysti į viršų ir atsako ugnimi (per vakar nukauti 5 priešo kovotojai). Panašu, orkai iš Mariupolio pamažu permetinėja pajėgas į kitus sektorius. Į Huliajpole – Mariinka tikėtina juda pastiprinimas, bet panašu tik tam, kad tvirtai laikyti kontaktinę liniją. Kaip parodė pastaroji savaitė, didelė sėkmė šiame sektoriuje orkams šviečiasi sunkiai. Neatmestina, kad didelė dalis Mariupolį paliekančių agresoriaus vienetų judės į kitus sektorius, pvz.: Severodonetsk (prieš kelias dienas buvo užfiksuota iš Mariupolio į Popasna permesta viena BTG).

Pietų kryptis. Abi pusės reorganizuoja savo pajėgas, vykdo resursų papildymą, aktyvių mūšių kontaktinėje linijoje mažai. Vyksta artilerijos dvikovos, orkai šaudo raketomis, naudoja aviaciją.

Ukrainiečių artilerija dirba toliau ir sveikina “svečius” atvykus:

***

Donbaso kryptis:
Charkiv. Po sėkmingų keletos dienų (kontratakos šiaurėje ir šiaurės rytuose) ukrainiečiai sunkiai, bet atmušė agresoriaus kontratakas, persigrupuoja, orkai toliau negaili sviedinių ir artilerija daužo miestą bei jo prieigas.
Izyum. Kol agresorius bando kažką pasiekti (puolama Dovhenke, Barvinkove link), ukrainiečiai sėkmingai naikina bandytojus. Šį kartą prie Sulyhivka galingu artilerijos smūgiu sunaikinta orkų pajėgų susitelkimo rajonas. Taip kariojo (rytinio) agresoriaus flango sustiprinimas vėl atidedamas. Ankstesni įvykiai įvairiuose fronto vietose primena, kad po tokių smūgių neretai ukrainiečiai sėkmingai kontratakuoja. Ar taip bus šį kartą - matysime.
Lyman. Orkai intensyviai apšaudo Lyman, naikina jo infrastruktūrą, tęsia puolimą į pietus nuo Yampil. Tuo pačiu orkai įrenginėja perkėlas per Donec ir koncentruoja pajėgas pietryčių link. Neatmestina, kad agresoriaus kuopos taktinės grupės vykdo “žvalgybą mūšiu” pietiniame Donec krante Siversk link. Tai sustiprina ankstesnius mūsų svarstymus, kad orkai nuo Lyman gali pulti ne tik Slaviansk, bet ir Severodonetsk link. Jei orkai sukurs tvarų placdarmą pietiniame Donec krante, padėtis šiauriniame flange komplikuosis.
Severodonetsk. Be didelių pakitimų. Karščiausi taškai tie patys - Rubizhne, Orikhove, Popasna. Ukrainiečiai toliau ginasi.
- Pietinis flangas:
Huliajpole-Mariinka. Orkų puolimas visiškai įstrigęs. Panašu, kad nesugebėję išvystyti prieš bene savaitę pasiektos taktinės sėkmės prie Velyka Novosylka, orkai ir čia prarado iniciatyvą.
Mariupol. Orkai lieka orkais - civilių evakuacija iš AzovStal nutraukta, nes agresorius vėl atidengė ugnį.

Pietų kryptis. Šiandien agresorius daug dėmesio skyrė Odesai. Ne tik daužė miestą raketomis, bet sprogimai mieste girdėjosi ir nepaskelbus oro pavojaus. Tai reikštų, kad 1) panaudotos modernesnės raketos, kurių paleidimo ukrainiečiai negalėjo identifikuoti, ir/arba 2) mieste ėmė veikti priešo diversantai, arba 3) nei viena nei kita, tiesiog žmogiškoji klaida, antpuolis neidentifikuotas ir apie jį nepranešta. Neatmestina, kad toks orkų suaktyvėjimas yra kerštas už šiandien ukrainiečių sunaikintus du jų desantinius katerius “Raptor”. Kita vertus, orkai čia ne tik keršija, bet bando veikti planingai. Šiandien ukrainiečių mieste sulaikyta 12 orkų diversantų grupė tokią prielaidą patvirtina.
Iki gegužės 9 - os liko savaitė, ir vai ko nusižvengė bėrasis Kremliaus žirgelis - Lavrovas žurnalistams pareiškė, kad RF kariuomenė  neprisiriša čia prie kažkokių datų ir neklausinėkit čia nesąmonių, kada čia mes žadėjom kažką iki gegužės 9 -os užimti smile “viskas pagal planą” smile

Sako, kad šiandien baigėsi M777 kursas ir 200 ukrainiečių artileristų yra pilnai paruošti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Sankcijos į subinę       2022-05-4 19:36

Rusijai jau skiriamas 6-as sankcijų paketas, tačiau Rusijos vyriausybė pakankamai gerai su tuo tvarkosi. Vakaruose baisi isterija. Šiandien JAV dolerio kursas biržoje nukrito iki 66, 30 rub., o tai žemiausias kursas nuo pat 2020 m.kovo mėn. Už EUR mokama 70,44 rub. ES funkcionieriai nebežino, kaip iš kailio nertis, norėdami įkasti Rusijai ir viskas veltui. Net senukas Bidenas svaičiojo, jog už dolerį greit rusai mokės 200 rub. Cha cha cha…juokiamės garsu… kurgi visa tai???… O patiems rusams toks žemas USD ir EUR kursas labai naudingas, ypač dabar, kai net šalies užsienio skolą aptarnauja ir apmoka rucenzūrais. Kuo žemesnis kursas, tuo mažiau rublių sumokama, - dviguba nauda.

piZZZdec       2022-05-4 19:12

Pagoglinkit straipsnį “Karas Ukrainoje: žiniasklaida skelbia, kad Rusijos pajėgos įsiveržė į „Azovstal“ gamyklos teritoriją”. Yra praneša manapie nutrūkusį ryšį su ukrainiečių kariais. Į pabaigą ukrufašistai.

Tiesa       2022-05-4 16:39

Tokia, kad ruskius palaiko tik protiškai atsilikę nabagai. Matyti iš komentarų.

Šlovė našim       2022-05-4 9:52

Kad Putino karių nežūsta jau Ukrainoje. O ginklai iš Vakarų ponų sunaikinti vos kerta sieną. Ir talžoma nacių Ukraina. Nebėra kas eis į kovą, kas ateina, tas pasiduoda. Į parą tūkstančiai belaisvių. Tuoj viskas bus našė smile)))))) Švabo gulago Rusijos imperijoje nebus. Olėlolėlilęęęęęę…

Ne pamirskim       2022-05-4 6:44

Maldavanai irgi fasistai. Paskutiniu apklausu duomenimis 56% maldavanu nacistai, 82% palaiko ukropus, 99,8% ne mili RUSSUS. Isvadas darikim patis

Teisingai raso draugas a.ha       2022-05-4 6:14

PUTIN tik laikinai RUSSIJOS seimininkas. Pasaulio entelektualai jau senei ji mato kaio visos evropos afrikos o gal ir amerikos seimininka. Toke zmones gimsta karta per tukstanti metu

ah.ą       2022-05-4 3:19

viskas pagal planą. Šeimininko. Ką šeimininkas liepia piemenims taip ir gano piemenys avis.

Antanas Andrijauskas       2022-05-3 21:44

Dar truputis,ir patrauks visi ukropai su terbom per svietą duoneliaut.

Aldona       2022-05-3 21:12

Šeštadienį, šiltnamyje sėdama agurkus, įsijungiau radiją pasiklausyti, ką šneka valdžios ruporas. Sako, kad Rusija yra agresorius, nes įsiveržė į Ukrainą. Jei taip, tai ir 1944 metais, kai tik Tarybinė armija peržengė nacistinės Vokietijos sieną, tapo agresore. Dabar net ne prevencinis karas, tai tiesiog neutralizavimas Ukrainos, kuri 8 metus apšaudė savo šalies regioną, nesutikusį su antikonstituciniu perversmu Kijeve. Galima sakyti, Donecko ir Luhansko respublikos ir buvo ta tikroji Ukraina, tad Rusija siekia atstatyti tai, kas buvo iki pučo. Kitaip sakant, Rusija padeda ukrainiečiams susigrąžinti Ukrainą, atstatyti joje konstitucinę tvarką?

Šlovė našim       2022-05-3 21:10

Amerikos ir Europos galas ateina. Ahahahahahahah. Rusai laimės smile)))))))) JAV ekonomika ir BVP susitrauks 50%. Jei šiandien JAV BVP 22 trilijonai tai liks mažiau 11 trilijonų. Hahahahahaha ir čia yra realus jų BvP mažesnis už Kinijos. Ahahahahaha…

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.