Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 7 d. 20:58

9     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Laba. Visiems kurie klausiate dėl orkų fregatos „Admiral Makarov“, nieko gudresnio už Arestovičių nepasakysime – mažai tikėtina, kad dega ir skęsta, informacija toliau tikrinama. Toliau žinios iš fronto.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas:
1) Charkiv. Ukrainiečiai laiko per pastarąsias dienas užimtas pozicijas ir toliau vysto puolamuosius veiksmus, artilerija apšaudo atsitraukiančius orkus, agresoriaus gynyba trupa. Pabandė lėtinti ukrainiečių puolimą sprogdindami tiltus kelyje Charkiv – Lyptsi, tačiau panašu jiems ir tai nepadėjo. Atrodo, kad vakar vakare Arestovičiaus mįslingai paminėtas ukrainiečių puolimas vyksta būtent šia kryptimi. Ryte pasirodė pranešimų, kad mūšiai verda pačiame Lyptsi miestelyje. Atkreiptume dėmesį, kad jei ukrainiečiams jį pavyks užimti, tai iki sienos su RF liks apie 15 km, gynėjai iš vakarų galės prisidengti vandens kliūtimis, orkų grupuotė prie Charkiv bus perskelta į kelias dalis.
2) Izyum. Agresorius ir toliau bando puldamas nedideliais vienetais (būrys – kuopa) pasigerinti savo taktinę situaciją, tačiau eilinį kartą nesėkmingai. Abi pusės vykdo žvalgybą, apšaudo vieni kitus netiesiogine ugnimi.
3) Lyman. Toliau vyksta mūšiai aplink patį Lyman, agresorius stengiasi prasimušti į gynybos rajono flangus, tačiau nesėkmingai.
4) Severodonetsk. Šiame sektoriuje mūšiai intensyvėja. Ir toliau siekiama įsiveržti tarp Rubizhne ir Severodonetsk (atakuojama ta pati Vojevodivka). Tuo pačiu, pasirodė informacija, kad orkai prie Kreminna stato perkėlą per Donec upę. Jie vėl prisiminė savo šlapias svajones turėti galimybę čia persikelti per Denec, iš vakarų blokuoti Rubizhne, bei vystyti puolamuosius veiksmus į pietryčius link Lysychiansk. Tęsiasi sunkūs mūšiai prie Popasna.
- Pietinis flangas:
1) Mariupol. Žūtbūtinės kautynės tęsiasi.
2) Huliajpole – Mariinka. Be didelių pakitimų, orkų puolimas visiškai įstrigęs. Tuo pačiu neatmestina, kad ukrainiečiai gali išnaudoti taktinę situaciją ir pabandyti kažkur stumtelėti orkus piečiau, pvz. prie Polohy, nes ten kurį laiką matėme ukrainiečių aktyvumą.

Pietų kryptis. Toliau vyksta poziciniai mūšiai, artilerijos dvikovos. Ukrainiečiai prie Ivano-Kepyne gyvenvietės sunaikino orkų amunicijos sandėlį.
Dabar šiek tiek apie operacinį vaizdelį ir perspektyvas:
- Panašu, kad ukrainiečių tikslas yra suskaldyti aplink Charkiv esančias orkų pajėgas į  mažesnius pasipriešinimo židinius, juos neutralizuoti (sunaikinti tiek, kad negalėtu veikti kuopos ir daugiau dydžio vienetais) ir išeiti iš Charkiv sektoriaus į rytus link kelio Volchansk – Kupiansk – Izyum. Tikėtina, arčiau Volchansk.
- Orkų pajėgos aplink Charkiv menkos (max 5 BTG) ir nors šalia siena su RF, tačiau galimai anoje sienos pusėje jie taip pat nebeturi rimtų rezervų kaip taisyti padėtį. Vienintelis šiaudas – prieš dvi dienas prie Izyum sudaužyti 4-osios tankų ir 106-osios oro desanto divizijų vienetų likučiai. Tačiau ir jie yra demoralizuoti ir pavargę. Jei orkai turėtų rezervų, seniai būtų juos metę link Charkiv. Jie negali nesuprasti ką visai Donbaso operacijai reikštu jų išstūmimas iš šio sektoriaus.
- Karštligiškai bandydami pulti prie Izyum, jie tikėtina praras Charkiv grupuotę, ir taip atvers savo Izyum grupuotės užnugarį ir tiekimo kelius ukrainiečiams. Neužėmę Severodonetsk, Lyman ir praradę Charkiv grupuotę, aprūpinti Izyum grupuotės orkai tiesiog neturės kaip arba šis aprūpinimas bus itin komplikuotas.
- Turbūt todėl yra intensyvinamas puolimas Lyman ir Severodonetsk sektoriuose, o Izyum grupuotė stringa ne tik dėl nesėkmių vietoje (nesuformuotas tvarus placdarmas pulti), bet ir dėl orkams blogėjančios operacinės padėties. Šis vertinimas patvirtintų Arestovičiaus prielaidą, kad orkų siekiai Donbase siaurės iki Lyman – Popasna – Severodonetsk. Tačiau išėję Izyum grupuotei į užnugarį, ukrainiečiai stengsis toliau judėti link orkų Lyman ir Severodonetsk grupuotės užnugario ir tikėtina bandys prispausti agresorių prie Donec upės. Dėl to dar yra didžiulis klausimas, ar orkai pasieks ir šiuos, sumažėjusius siekius.

Kitais žodžiais tariant agresorius patiria taktinius pralaimėjimus atskiruose sektoriuose (Charkiv, Izyum), kas gali lemti operacinį pralaimėjimą šiauriniame Donbaso flange. Puolimui pietiniame Donbaso flange įstrigus, tokia padėtis signalizuotų apie visos „Donbaso išlaisvinimo“ operacijos liūdną perspektyvą. Kol kas matome tik pirmus to daigelius, ar tai taps realybe – pamatysime.

***

Sveiki vėl.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas:
Charkiv. Ukrainiečiai sugebėjo dar šiek tiek išplėsti savo kontroliuojamą teritoriją ir išvalė patogų gynybai ruožą nuo Kutuzivka link Staryi Saltiv. Prieš kelias dienas pradėję kontrataką iš pietų per Molodova ir užėmę Staryi Saltiv, ukrainiečiai užėjo patogias gynybines pozicijas užėmusiems orkams į užnugarį. Būtent todėl šiandien orkai nenoromis, gaudami į galvą, buvo priversti palikti Kutuzivka – Staryi Saltiv ruožą ir pasitraukti į šiaurę.
Izyum. Orkai šiandien vėl pabandė pulti Nova Dmytrivka link ir siauru frontu priartėti prie kelio Barvinkove – Slaviansk. Tačiau toks puolimas dar kartą baigėsi nesėkme. Daug kas stebisi, kaip gausiausia fronte orkų grupuotė prie Izyum (apie 22 BTG) negali nieko pasiekti jau dvi – tris savaites. Kaip ir ne kartą esame sakę problema tame, kad pro raktų skylutę prastumti dramblį neįmanoma, t.y. orkų placdarmas siauras (pirmiausia dėka sėkmingų ukrainiečių veiksmų), jį sugrūsti daugiau nei telpa negalima, nes pajėgos elementariai neturės kur manevruoti, gintis, užimti priedangas. Todėl nors ir orkų rezervas nemažas, tačiau kontaktinėje linijoje didžiulės persvaros jie nesusikuria ir todėl nepavyksta nulaužti situacijos.
Lyman. Agresorius ir toliau intensyviai atakuoja vakarinį Lyman apylinkių flangą, tačiau orkai nesugeba pramušti ukrainiečių gynybinio ruožo prie Shandryholove.
Severodonetsk. Agresorius ir toliau puola Voevodivka, tačiau ukrainiečiai atmuša agresoriaus atakas. Orkams suskaldyti Rubizhne ir Severodonetsk į du izoliuotus gynybos ruožus nepavyksta.
- Pietinis flangas:
Mariupol. AzovStal gynėjai toliau kaunasi. Tvirtybės jiems.
Huliajpole – Mariinka. Aplink Huiliajpole agresorius itin aktyviai daužė ukrainiečių pozicijas artilerija, tankų, minosvaidžių ugnimi, tačiau gynėjai pasipurtė ir duoda atgal. Orkai ir vėl nieko nepešė.

Pietų kryptis. Be didelių pakitimų.
Susidaro įspūdis, kad agresoriui vis didesne problema tampa medicininis aprūpinimas. Prieš kurį laiką rašėme apie sužeistais kariais perpildytas orkų karines ir civilines medicinines įstaigas Balaklya, Svatove, Starobelsk. Pastaruoju metu ukrainiečiai skelbia apie tokias pat problemas Kupiansk ir net Rostov. Na ką, demilitarizuotojai – gal paplosit savo vadams, ar kokį šokį sutrepsėsit „pabedos“ proga? Aaa, nebeturite kuo nei ploti, nei trepsėti?  Nu, ką dabar darysi, anksčiau galvoti reikėjo.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Z-Day (73-oji karo Ukrainoje diena)       2022-05-8 13:31

Утренняя сводка 8 мая Минобороны России:

ВКС нанесли удары ракетами воздушного базирования по командному пункту механизированной бригады ВСУ в Харьковской области и по узлу связи военного аэродрома «Червоноглинское» в Одесской области, в районе Одессы уничтожен корвет украинских военно-морских сил.
Оперативно-тактическая и армейская авиация нанесла удары по 130 военным объектам Украины, среди них три пункта управления. По российским данным, в результате ударов погибли 420 украинских военных, уничтожены 55 единиц военной техники.
Над островом Змеиный российски средства ПВО уничтожили два украинских бомбардировщика Су-24 и один вертолет Ми-24. В района Одессы был сбит беспилотник «Байрактар-ТБ2».
Ракетные войска и артиллерия ударили по 56 пунктам управления, 32 огневым позициям украинской артиллерии, 415 районам средоточения живой силы и военной техники, двум пусковым установкам С-300 в Харьковской области.
С начала российской специальной операции, по данным Минобороны, уничтожены 156 самолетов украинских военных, 116 вертолетов, 765 беспилотных летательных аппаратов, 297 зенитных ракетных комплексов, 2927 танков и других боевых бронированных машин, 335 установок реактивных систем залпового огня, 1393 орудия полевой артиллерии и миномета, а также 2746 единиц специальной военной автомобильной техники.

Al.       2022-05-8 11:38

Apžvalgų autoriai savo nesugebėjimą pateikti karinius žemėlapius kompensuoja literatūrinėm puošmenom ir angliška gramatika.

ALGIRDAS       2022-05-8 10:48

Idomu, kodel visi landsberginiai taip pergyvena apie spec. operacijos eigą Ukrainoje? Bijo, kad po Ukrainos nacikų, ateis ir jų eilė utilizacijai? Pakanka lietuvisku naciukų Ukrainoje, kuriu likimas labai miglotas, ypac jeigu prasidės realus karas. To pozymiai jau yra.

ALGRDAS       2022-05-8 10:47

Idomu, kodel visi landsberginiai taip pergyvena apie spec. operacijos eigą Ukrainoje? Bijo, kad po Ukrainos nacikų, ateis ir jų eilė utilizacijai? Pakanka lietuvisku naciukų Ukrainoje, kuriu likimas labai miglotas, ypac jeigu prasidės realus karas. To pozymiai yra.

Z-Day       2022-05-8 9:08

Вечерний брифинг 7 мая Минобороны России. Главное:

— Российская авиация в районе острова Змеиный сбила украинский бомбардировщик Су-24, истребитель Су-27, три вертолета Ми-8 с десантом и два БЛА «Байрактар-СБ2». Уничтожен украинский десантно-штурмовой катер «Станислав».

— Высокоточным оружием на военных аэродромах в районах Арциза, Одессы и Вознесенска уничтожена авиационная техника Украины.

— Ракетами «Искандер» в районах железнодорожных станций Красноград и Карловка Харьковской области уничтожены крупные скопления оружия и техники из США и стран Запада, а также личный состав подразделений 58-й мотопехотной бригады.

Rolandas       2022-05-8 9:07

Patriotai-idiotai, kantrybės, tik kantrybės. Karas dar vos tik pora mėnesių, pasaulis dalijamas, o tamstos jau norit pabaigos. Truputį pakentėkit it jau greitai kariaus iš Lietuva. Galėsi ir tu pasireikšti. Gausi šaunyką ir galėsi parodyt savo jėgos kalbą rusui. Tik nepamiršk pampersus užsidėti!…

>A-ūū vaduotojai       2022-05-8 7:38

gal rubliai baigiasi?

Psskutines naujienos       2022-05-8 7:32

RUSSU mokslininkai nustate, kad taip vadinama “radiacija” ne pavojinga. Na ne tiek pavojinga, kaip nusviece vakaru “mokslininkai”. Atominis ginklas ne toks velnes baisus kaip ji piesia.
Turint omenija kad RUSSAI turi dauk virstikslaus atominio ginklo, xoxolams,mums pribaltams ir visai evropai lauke greitas galas. Amerikosai musu ne gins

A-ūū vaduotojai       2022-05-8 0:37

Kur komentatai?!!!!!!!!!

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.