Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 10 d. 20:46

12     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki. Šį kartą vėl daugiau dėmesio Donbaso šiauriniam flangui, nes būtent čia vyko intensyviausios kautynės. Kituose sektoriuose be didelių pakitimų. Tiesa, orkai suaktyvėjo Avdiivka sektoriuje, tačiau sėkmės nepasiekė.

Žiūrime ką turime.

Charkiv. Agresorius bando gintis, pritraukinėti rezervus, tačiau atrodo, kad čia jo laukia panašus likimas kaip prie Kyiv. Ukrainiečiai toliau sėkmingai puola į šiaurę nuo Staryi Saltiv ir išlaisvino Bairak, Zamulivka, Verkhnii Saltiv ir Rubizhne (ne ta kur prie Severodonetsk). Taigi:
- visa šiaurėje likusi Charkiv orkų grupuotė izoliuojama nuo bendro operacinio rajono, ukrainiečiai iš rytų prisidengdami Donec upe galės ramiau šią grupuotę stumti į šiaurę link sienos ir naikinti dalimis.
- orkų aprūpinimo ir pajėgų judėjimo maršruto svarbiam taškui – Volchansk miesteliui (toliau vedančiam į Kupiansk ir Izyum), kyla tiesioginė grėsmė, atstumas nuo ukrainiečių pajėgų – apie 15 km. Jei ukrainiečiams pavyks įsitvirtinti atsikovotose teritorijose, šiai tiekimo šakai į Izyum iškyla didelė grėsmė. Visu pirma dėl netiesioginės ugnies ir žvalgybos vienetų veiklos, o ir manevriniai vienetai jau nebe toli. Orkams lieka vienintelė rimta tiekimo arterija Valuyki – Kupiansk – Izyum ir tai, atkarpa Kupiansk – Izyum jau patenka į ukrainiečių artilerijos efektyvaus šaudymo nuotolį.

Izyum. Nepaisant persvaros ugnimi ir manevriniais vienetais, orkai čia ir toliau trypčioja vietoje. Vėl rengia puolimą Barvinkove ir Slaviansk link, tačiau priversti žvalgytis per petį, kas gi ten dedasi jų užnugaryje.

Lyman. Tarsi orkams būtų maža bėdų prie Charkiv, pasirodė informacija, kad iš Borova ir Bohuslavka ženklios agresoriaus pajėgos pajudėjo Kupiansk kryptimi. Tai gali būti prie Oleksandrivka ir Shandryholove gerai skūron gavę 90-osios tankų divizijos vienetai, bet gali būti ir sąmoningas pajėgų permetimas link Staryi Saltiv. Kol kas sunku pasakyti ar tai atsitraukimas, ar pergrupavimas, dar trūksta informacijos.

Severodonetsk:
- Ukrainiečiai puikiai suprato, kokią grėsmę kelia prie Bilohorivka per Donec upę persikelti ir čia įsitvirtinti bandantys orkai, todėl kontratakavo. Atrodo, kontrataka pavyko, priešas sumuštas. Tačiau neatmestina, kad orkai tą patį veiksmą atliks dar ne kartą.
- Ukrainiečiai ir toliau sėkmingai ginasi Rubizhne ir Vojevodivka.
- Agresorius siekia išnaudoti taktinę sėkmę prie Popasna ir puola Bakhmut link, tačiau kol kas nesėkmingai.
- Į pietus nuo Severodonetsk, orkai apėjo Orikhove ir puola į šiaurę Toshkivka link, tačiau ukrainiečiai kol kas atlaiko orkų atakas. 
Apibendrinant pavojingiausia padėtis prie Severodonetsk, tačiau ukrainiečiai bent kol kas sugebėjo užkirsti kelią orkų siekiams blokuoti ir apsupti šią grupuotę iš šiaurės vakarų (Siversk, Bilohorivka) ir pietryčių (Bakhmut). Džiugina ne tik ukrainiečių lankstumas (atsitraukimas į naują gynybos ruožą į vakarus nuo Popasna, kontrataka prie Bilohorivka), bet ir tai, kad gynėjai metodiškai sugeba papildyti Severodonetsk grupuotės resursus (šiandien kaip tik įvyko tokia operacija).

***

Egidijus Papečkys

Septyniasdešimta penkta diena (gegužės 9, pirmadienis)

Pradėsiu nuo parado Maskvoje. Itin kuklus. Mažai karinės technikos. V. Putino kalba nyki, vien nuolat kartojamos šabloninės frazės. Visi pasigedo jūrų pėstininkų. Žinom, kad jie labai stipriai nukentėjo mūšiuose Ukrainoje, bet vis tiek keista, kad nesugebėjo atvežti net kelių dešimčių pražygiuoti.

Paradas Kaliningrade dar kuklesnis. Buvo jūrų pėstininkai, manau iš įvairių nekovinių padalinių, likusių saugoti čia dislokuotos jūrų pėstininkų brigados bazę.

Labai nepatiko gausūs čia gyvenančių rusų “paradai” Vokietijoje.

Aviacija nedalyvavo nė viename parade, matomai visa fronte. Teisinosi blogu oru. Puikiai suprantame, kad kiekvienas lėktuvas brangus fronte, bet galėjo nors keletas praskristi, bent jau iš mokomųjų padalinių. Toks netikėtas sprendimas.

Visuotinė mobilizacija nepaskelbta, kaip ir karas Ukrainai. Jokių garsių pareiškimų. Tačiau karas nesustojo.

Vėl labai intensyviai apšaudyti raketomis Ukrainos miestai ir karinė infrastruktūra. Ir toliau taikomasi į Vakarų perduotų ginklų sandėlius ir į numanomas užsienio savanorių gyvenamus pastatus. Tuo siekiama sutrukdyti parengti ukrainiečių karius naudotis vakarietiškais ginklais ir technika. Tačiau pasirinkus tokius taikinius, rusams teko atsisakyti geležinkelio komunikacijų atakų. Neatakuojami geležinkeliai ukrainiečiams leis geriau aprūpinti frontą ir greičiau atsiųsti pastiprinimus.

Donbase padėtis tebeišlieka sudėtinga. Po truputėlį stumdamiesi pirmyn rusai vis didina vėlesnio atskirų ukrainiečių gynybos dalių apsupimo pavojų, tačiau padėtis vis dar nėra kritiškai grėsminga.

Mariupolis vis dar laikosi.

Rusai vis dar demonstruoja, kad rengiasi puolimui prie Chersono, tačiau pulti čia būtų galima tik atitraukus dalį pajėgų iš Donbaso, bet jas atitraukti kategoriškai negalima. Taip kad pulti čia Rusijos pajėgos nepasirengusios, o štai ukrainiečiai veržtis Chersono link gali, sulaukę pastiprinimo iš Vakarų Ukrainoje parengto rezervo.

Beje, šiandien visiškai nurimo kalbos apie galimą Moldovos puolimą.

Jau pasirodė pirmi įrašai, kuriuose, teigiama, matyti 155 mm amerikietiškos haubicos M777 Ukrainoje.

Mėgindami pereiti į platesnio masto puolimą ukrainiečiai susidurtų su naikintuvų trūkumu. Šie reikalingi pridengti nuo rusų atakų iš oro.  Kažkaip visai nutilo kalbos apie galimą MiG-29 perdavimą ukrainiečiams. Jų reikėtų labai.

Mano nuomone, šiųmetinis paradas nebuvo džiaugsmingas, pažymėtas nepasisekimų fronte ženklu. Ukrainiečiai pasistengė, kad to džiaugsmo agresoriui pritruktų.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Regimantui Jemeljanovičiui       2022-05-12 1:42

O kodėl jūsų vadų šeimos pas tuos pindosus gyvena ? Vykdo šviečiamąjį darbą.

:)))       2022-05-11 20:21

Kacapai sulauks galo, o jų mylėtojai kakos į kelnes ir čiulps Putinui. Gražu, greit vasara.

Ukropų “laimėjimai”       2022-05-11 18:04

paskutiniai duomenys apie banderoreicho “peremohą”, išreikšti realiais “bvp” ” procentais” smile)))))——- sunaikinta: 164 ukrufašistų lėktuvai;125 malūnskraidžiai; 807 dronai, iš kurių virš 200 ocenzūratelnų bairahtarų ;302 priešlėktuviniai ir priešraketiniai kompleksai; 3000+ tankų ir bmp bei bmd, bei visokių “hamerių” su vamzdukais; 360 nacių “gradų”; 1445 lauko artilerijos “vienetai”; 2500+ vienetų kitokios pagalbinės ir auto tecnikos:))) - o “androidų“nuostoliai” jau lipa per 50 gabalų rubežių...Achujet…

Regimantas        2022-05-11 17:48

Mane, kaip ir daugelį, kamuoja toks truputį makabriskas smalsumas, bet vistiek įdomu, kada nacistinės šizolitchuanijos veršiasilai supras, kad šitoks “kailio skalbimas orkoms”, kai kasdien prarandama šimtai kv. kilometrų teritorijos, kai kasdien žūsta dešimtys ir šimtai ukroreicho vyrų, kai kasdien sunaikinama infrastruktūros ir karinių “vertybių” už šimtus limonų, yra kažkoks neteisingas “kailio skalbimas” smile)))))) - kas tokio turėtų nutikti, kad pindofilai tvartomanai pamatytų pasaulį realiomis spalvomis ? smile)))

Kaip       2022-05-11 13:01

Žydai pasakys, taip ir bus.

Atsiprašau       2022-05-11 11:43

Įdomu, kuo Papečkys skiriasi nuo Balio Zemlevičiaus arba Zemlio Balevičiaus. Kiek girdėjau Vakarų Ukrainoje parengtas rezervas labai nepatenkintas, kad jie turi eiti kariauti į rusiškąją Ukrainos dalį, kai tuo metu pabėgėliai iš Rytų Ukrainos trainiojasi gatvėse. Net eilėse prie degalinių dalina pakvietimus į “voenkomatus”, kad prisišauktų patrankų mėsos. Įdomu, kaip pakryps karas, kai baigsis vakarų ukrainiečių entuziazmas užimti Maskvą.

Ayn Rand -> IZYum 2022-05-11 7:48        2022-05-11 10:43

Tai, kad daugelis durnelių persimetė, išties taip. Tačiau esminis skirtumas tas, kad karas yra tikras - skirtingai nei “pandemija”. Durneliai - foninis triukšmas, jie tiesiog suorganizuoti ir gal net apmokami kaip ir pandemijos metu. (Beje, dažnai šiuose straipsneliuose cituojamas Papečkys nėra tas “durnelis”.)

stasys        2022-05-11 8:45

Atidžiai pasižiūrėkite kas ir kiek orku daliniais sukaupta Izium kryptimi. Apatija kuriai bando atsispirti ordlo gegužės švenčiu proga duoda rezultatu .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-11 8:45

– Jau daugiau kaip 70 dienų Putino Rusijos išsigimėliai bjaurybės žudo Ukrainos gyventojus, Katastrofa.
– Lietuviai, sustabdyti tokias žudynes g_a_l_i_m_e jau dabar. Mums tereikia padaryti LDK Lietuvos ir LDK Ukrainos vestuves (santuoką, jungtuves), kad beginklė LDK Ukraina taptų Nato nare santuokos dieną automatiškai.
– Mes lietuviai turim istorinę galimybę pradėti LDK atkūrimą ir privalom veikti jau dabar. Nedelsiant. Tuoj pat.__

IZYum       2022-05-11 7:48

Šitas karas pradeda užknisti durneliais, kurie stebi šį karą. Veikėjai nuo pandemijos persimetė į karą.

Z-Day       2022-05-11 0:27

11 мая Вечерний брифинг Минобороны:

- Авиация нанесла удары по 74 объектам Украины, в том числе по двум пунктам управления.
- Ракетные войска и артиллерия атаковали 223 района с украинскими военными и военной техникой. Уничтожены три пункта управления и два склада боеприпасов, убиты 100 украинских военных, выведены из строя 19 единиц техники.
- Силы ПВО сбили в Днепропетровской области Су-25, в Херсонской — Ми-8. Уничтожены четыре беспилотника в Харьковской области.
- У острова Змеиный силы ПВО сбили еще один беспилотник «Байрактар». За последние три дня Киев потерял там 30 беспилотников. Во время попыток захвата острова Украина потеряла три бомбардировщика Су-24 и один истребитель Су-27, 10 вертолетов, три бронированных десантно-штурмовых катера «Кентавр» с морским десантом на борту.
- Всего с начала проведения специальной военной операции, по данным России, уничтожены: 164 украинских самолета, 125 вертолетов, 798 беспилотных летательных аппаратов, 302 зенитных ракетных комплексов, 2983 танков и других боевых бронированных машин, 351 установок реактивных систем залпового огня, 1440 орудия полевой артиллерии и миномета, а также 2796 единиц специальной военной автомобильной техники.

Zelenskio banditai gavo rimtą atkirtį       2022-05-11 0:24

Zelenskis svajojo pasigirti prieš Vakarų pasaulį ir davė komandą Pergalės dieną Gegužės 9-tą užimti Gyvačių salą, tačiau patyrė akivaizdžią nesėkmę. Bandė padėtį taisyti ir sekančiomis dienomis, bet rezultatas - visiškas fiasko.
“11 мая у острова Змеиный силы ПВО России сбили еще один беспилотник «Байрактар». За последние три дня Киев потерял там 30 беспилотников. Во время попыток захвата острова Украина потеряла три бомбардировщика Су-24 и один истребитель Су-27, 10 вертолетов, три бронированных десантно-штурмовых катера «Кентавр» с морским десантом на борту.”.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.