Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 11 d. 21:01

12     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Laba vakarą.

Donecko kryptis

Šiaurinis flangas:
- Charkiv:
Ukrainiečiai ir toliau metodiškai, po gabaliuką, atsikovoja savo teritoriją. Išlaisvintas Pytomnyk kaimas į šiaurę nuo Charkiv, galimai ir Ternova kaimas (keli km iki sienos). Svarbu pastebėti, kad taikoma savotiška taktika – jei vienoje vietoje pavyko kontrataka, čia įsitvirtinama, tuomet kitą kartą smūgiuojama kitoje vietoje. Taip agresoriui kuriamas netikėtumo efektas, ištampant skyles gynyboje bandančias kamšyti pajėgas.
Kaip reaguoja orkai – permeta papildomus vienetus į Charkiv sektorių? Esamomis pajėgomis pereina į tvirtą gynybą? Visomis išgalėmis su artilerija ir aviacija bando sustabdyti puolančius ukrainiečius? Nieko panašaus. Jie iš Charkiv permeta pajėgas į kitus sektorius, tame tarpe galimai net į Popasną. T. y. iš tų Charkiv sektoriuje buvusių 5 BTG (kurių jau turbūt yra mažiau), nupjaunama dalis pajėgų ir metamos į visiškai kitus šiaurinio flango kampus. Genealu! Neatmestina, kad agresorius jau nebesitiki išlaikyti šiaurinės Charkiv sektoriaus dalies (jau rašėme, kad taktine ir operacine prasme šį dalis jiems jau nebelabai turi vertės) ir bandys gynybos liniją laikyti ties Donec upe (kitaip sakant, neleisti ukrainiečiams užimti Vovchiansk).
Tiesa, pasirodė informacija apie ukrainiečių suaktyvėjimą link Chkalovske ir Shevchenkove, greičiausiai siekiama artėti prie Kupiansk (viduryje Izyum sektoriaus esantis orkų tiekimo taškas). Orkai ukrainiečius kol kas laiko su artilerijos ugnimi, tačiau tendencijos jiems ne kokios. Jei Kupiansk taps pasiekiamas ukrainiečiams, galimas orkų atsitraukimas link Vovchiansk ir šios gyvenvietės gynyba jiems nebepadės – orkų tiekimas Izyum link vis vien bus sutrikdytas.
- Izyum. Orkai paskelbė apie užimtą Velyka Komyshuvakha (atrodo, kad miestelis ėjo iš rankų į rankas). Šią informaciją reikia tikslinti, nes nėra iki galo aišku. Jeigu tai tiesa: 1) orkai keliais kilometrais išplėtė savo placdarmą palei Donec upę; 2) gali bandyti nuo Velyka Komyshuvakha keliu pulti į pietus link Barvinkove. Tiesa, kuo baigiasi orkų puolamosios operacijos keliais, mes jau matėme daug kartų. Tuo pačiu neužėmus ukrainiečių kontroliuojamo ir gynybai patogaus ruožo Karnaukhivka – Dmytrivka – Virnopillya, puolimas Barvinkove link būtu labai komplikuotas. Nebent orkai puls dar vakariau, pavyzdžiui per Chervona Polyana, tačiau vėl išlystų iš placdarmo ribų, kas reiškia neapsaugotus flangus (ypač iš vakarų). Kitais žodžiais, eitų tuo pačiu jiems nepasiteisinusiu keliu kaip ir prieš tai puldami į pietus nuo Brazhkivka („pirštas“).
- Lyman. Agresorius atakuoja Lyman kryptimi, tuo pačiu neatsisako pastangų apeiti vakarinį flangą (Oliksandrivka). Tiesa, ukrainiečiai sėkmingai ginasi.
- Severodonetsk:
Toliau verda mūšiai aplink Bilohorivka. Orkai nesustodami bando persikelti per Donec upę, ukrainiečių artilerija juos lygina su žeme. Viešoje erdvėje pateiktose nuotraukose suskaičiavome, kad prie perkėlos sunaikintos technikos skaičius atitinka bent vienos kuopos taktinės grupės dydį. Tad neatmestina, kad bendras čia puolančiųjų orkų kiekis – ne mažiau kuopos +, o gal net visa BTG yra čia (dalis sunaikinta, dalis kaunasi). Tuo pačiu nepanašu, kad jau persikėlusių į pietinį krantą orkų (apie 80 karių) pasipriešinimas palaužtas, tad galima daryti išvadą, kad agresorius visgi rado nedidelę landą čia siųsti pastiprinimą ir resursus.
Ukrainiečiai toliau laiko pozicijas Rubizhne – Severodonetsk. Orkai vis nepavargsta bandyti perskelti šį ruožą ir įsiveržti į Vojevodivka, tačiau ir toliau jiems nesiseka. 
Orkai puola Toshkivka ir Orikhove su tikslu sudaryti sąlygas iš pietų pulti Lysychiansk. Kol kas visos agresoriaus atakos atmuštos.
Nuo Popasna agresorius puola Bakhmut link. Svarbu paminėti, kad Popasna sektorius – tai sumažinta padėties prie Izyum versija. Orkai užėmę miestelį įsirėžė į ukrainiečių gynybą, tačiau: 1) šios grupuotės placdarmas nėra toks, kad užtikrintų pakankamą pajėgų pralaidumą Bakhmut puolimui; 2) flangai yra itin silpni ir ukrainiečiams teoriškai įmanoma „nukirsti“ Popasna iškyšulį. Būtent todėl orkai atakuoja Zolote ir Katerynivka (į šiaurės rytus nuo Popasna), su tikslu sutvirtinti šios grupuotės flangus bei išplėsti placdarmą.

Centras. Orkai toliau intensyviai, tačiau nesėkmingai atakuoja Avdiivkos ruožą.

Pietinis flangas:
- Mariupolis. Per praėjusią parą agresoriaus aviacija AzovStal atakavo 38 kartus. Dengiami tankų tiesioginės ugnies ir artilerijos netiesioginės ugnies orkai šturmuoja objektą, ukrainiečiai ginasi.
- Zaporizhia sektoriuje agresorius ir toliau bando pulti Huliajpole, tačiau rezultatų ir toliau nematyti. Tuo pačiu nematome ir ukrainiečių veiksmų prie Polohy. Gali būti jie tikisi, kad orkai labiau įklimps prie Huliajpole, tuomet kontratakuos. O gal proaktyviems veiksmams ukrainiečiai elementariai neturi čia pajėgų.

Pietų kryptis. Ukrainiečiai atmušė kelias orkų atakas Mykolaiv link, abi pusės stiprina savo gynybines pozicijas, vyksta artilerijos dvikovos. Orkai toliau raketomis atakuoja Odesą ir jau apdaužytą tiltą per Dnistrovskyi Lyman (į pietus nuo Uždniestrės).

Nuotraukoje – National Geographic vaizdai, kaip tankai susirenka prie tvenkinio atsigerti ir atsigaivinti.

***

Sveiki.


Donecko kryptis

Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Agresorius bando suformuoti gynybos perimetrą ir išsaugoti tai, kas jam liko. Prieš kelias dienas prie Belgorod fiksuotos (ir soc. tinkluose visokių diskusijų sukėlusios) 19 BTG bent kol kas jokios įtakos mūšiui Charkiv sektoriuje neturi. Tuo tarpu ukrainiečiai toliau nuo orkų valo kelią link Lyptsi, rengiasi toliau vystyti sėkmę šiame sektoriuje.
- Izyum. Vyksta lokalūs susidūrimai, orkai nesustoja atakuoti. Abi pusės išsekusios, tačiau orkai, bandydami išlaikyti iniciatyvą savo rankose, telkia resursus ir pajėgas su tikslu atnaujinti plataus masto puolimą Barvinkove ir Slaviansk link. Tiesa, tai jiems teks daryti iš esmės tuose pačiuose ruožuose kaip ir anksčiau, kadangi jų kontroliuojamas placdarmas siauras. Ukrainiečiai, žinodami iš kur orkai planuoja puolimą, gali lengviau organizuoti savo gynybą ir paramą ugnimi. 
- Lyman. Orkai ir toliu bando pulti Oliksandrivka ir Shandryholove link, tačiau nesėkmingai. Puolimas jau antra dieną vakariniame Lyman flange stringa.
- Severodonetsk. Šis sektorius karščiausiam visame fronte:
Šiandien orkai daugiausia dėjo pastangų įžengti į Voevedivka, atakavo Rubizhne. Puolimas baigėsi nesėkme, tačiau neatmestina, kad ilgainiui būtent Voevedivka orkai dės pagrindines pastangas. Kontroliuodami dalį Rubizhne, orkai toliau į pietus nebegali prasimušti, tad bandymas iš flango atakuoti Voevedivka, apsupti nepaimtą Rubizhne ir įžengti į šiaurinius Severodonetsk priemiesčius yra vienas iš nedaugelio likusių veiksmų eigos variantų. Tikėtina, orkai sieks identifikuoti preliminarias į juos iš Rubizhne, Voevedivka ir Severodonetsk artilerijos sistemų ir minosvaidžių šaudymo vietas, bandys jas uždengti itin intensyvia artilerijos ir aviacijos ugnimi (orkai turi pranašumą pagal ugnies sistemų ir šaudmenų skaičių) ir sieks įsiveržti į VVoevedivka.
Orkų pozicijų valymo operacija pietiniame Donec upės krante prie Bilohorivka tęsiasi visą dieną. Nors dar vakar ukrainiečiai sunaikino perkėlas, tačiau panašu agresoriui pavyko ne tik perkelti nemažą dalį pajėgų, tačiau ir parengti gynybos sistemą.
Nuo Novotoshkivske agresorius bando perimti Orikhove bei R66 ir T1316 kelių sankryžos kontrolę, puola Zolote ir Katerinyvka. Ukrainiečiai sunkiai, tačiau sugeba apsiginti. Panašu, kad tokiais veiksmais orkai siekia susijungti su prie Popasna esančiomis orkų pajėgomis, užtvirtinti sėkmę ir sustiprinti puolimą Bakhmut link.
Tuo pačiu agresorius nuo Novotoshkivske ir toliau bando užimti Nyzhne ir Toshkivka. Jeigu agresoriui pavyktų juos užimti, jiems ne tik iš pietų atsivertų kelias į Lysychiansk. Kirtę Donec upę, jie galėtų judėti link Bobrove ir artėti prie Severodonetsk iš pietų.  Tiesa, kiti šaltiniai skelbia, kad dalis Nyzhne ir kelias per Donec upę jau yra orkų rankose.

Centras. Agresorius vėl aktyvina savo veiksmus prie Avdiivka. Orkai bando apeiti miestelį, atakuoti ir užimti aplink jį esančias gyvenvietes (pvz. Kamyanka) ir taip blokuoti pačią Avdiivką.

Pietinis flangas:
- Mariupolis. Per pastarąją parą orkų aviacija AzovStal atakavo 34 kartus. T.y. vidutiniškai 1,4 karto per valandą. Artilerijos smūgius jau sunku skaičiuoti. Nepaisant to, ukrainiečiai toliau ginasi.
- Zaporozhia sektoriuje agresorius ir toliau bando prasimušti per Huliajpole ruožą, tačiau be rezultatų. Popiet orkai iš Polohy į Huliajpole permetė didelį kiekį šarvuotos technikos. Svarbu paminėti, kad Polohy jau kurį laiką tapo ukrainiečių taikiniu. Ar jie pasinaudos šio ruožo susilpnėjimu – matysime.

Pietų kryptis. Čia tradicinis rankų lenkimo čempionatas – lokalūs mūšiai, dirba artilerija, abi pusės vykdo žvalgybą. Orkai skelbiasi, kad rengiasi pulti Krivih Rih link, netgi įvardija konkretų tašką – Zelenodolsk. Kuom apskritai šiame sektoriuje baigiasi orkų puolimas, mes jau matėme. Kuom jis baigsis tada, kai jie apie tai paskelbė viešai - bus dar įdomiau pažiūrėti. Neatmestina, kad tokiu būdu per karo propagandistus orkų generolai bando demonstruoti (o tiksliau imituoti) savo „nepailstamas pastangas triuškinti neonacistus“. 
O dabar apie ne tokius malonius dalykus. Sąlyginis vieningumas Ukrainos vidaus politikoje karo metu truko apie 70 dienų. Kaltinimų vieni kitiems matėsi, tačiau Ukrainos masteliais jie buvo nežymūs. Visi suprato, kad tam dar bus laiko. Tačiau jau kelios dienos kaip tas šūdas pradėjo lysti viršun. „Azovo“ spaudos konferencija to nepradėjo, bet paaštrino. Paaštrėjo kaltinimai valdžiai, kad ši praleido agresorių į Chersoną ir Mariupolį, valdžia ginasi, kad čia kalti kariškiai (Arestovičiaus pasipiktinimas ir pažadas „pagaliau viską išsiaiškinti ir visus nubausti“ atrodo švelniai tariant ne kaip), Butusovas (jis neretai priskiriamas Poroshenko šalininkams) aiškina, kad neverskit visko ant tobulų kariškių ir prisiimkit atsakomybę. Žodžiu, sveiki atvykę į seną gerą Ukrainą. Prieš pat karą vykęs „Vagnergeitas“ atgyja naujomis formomis. Kiekvienas savotiškai teisus ir neteisus vienu metu. Tačiau norėtųsi, kad jie visi parai užsidarytų didelėje pirtyje, prisigertų iki žemės graibymo, išsidaužytų snukius (nebūtina sąlyga), dar kartą prisigertų, tada apsikabintų ir grįžtų atgal kautis vieningai.

Ukrainiečių MLRS:

***

Egidijus Papečkys

Septyniasdešimta šešta diena (gegužės 10, antradienis)

Charkivo srityje Ukrainos pajėgos pasiekė Rusijos sieną.

Rusijos pajėgos ir toliau aktyviausios Donbase, „Azovstal“ gamykla toliau bombarduojama ir apšaudoma, bet Mariupolio gynėjai laikosi.

Vakarinių Ukrainos rajonų apšaudymas raketomis nebe toks intensyvus.

JAV pranešė, kad ukrainiečiai jau yra gavę 89 155 mm haubicas M777 ir apmokyti jomis naudotis 370 Ukrainos karių. Tuoj pamatysime mūšyje.

Šiandien pirmą kartą mačiau, kaip nedidelis ukrainiečių dronas atakavo vieną rusų karį. Ne tanką, ne grupę karių, o vieną karį. Vis labiau artėja laikas, kadi dirbtinio intelekto valdomos kovos mašinos pačios atakuos žmones.

V. Putinas šiandien demonstratyviai rūpinosi gaisrais Rusijos miškuose. Gal ir ne veltui – Ypatingų situacijų ministro pranešimas apie padėtį buvo panašus į Gynybos ministerijos brifingą: nuo balandžio 28 iki gegužės 6 d. čia supleškėjo 1298 pastatai, tarp jų net 730 gyvenamųjų namų. Gaisrus gesino 1831 žmogus, panaudoti 489 technikos vienetai, 3 priešgaisriniai traukiniai, atlikti 52 skrydžiai. Iš tiesų, kaip kare…

Šie gaisrai – tikra Dievo bausmė. Tikiuosi, netrukus jie sulauks ir žmonių teismo.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tikslai bus pasiekti       2022-05-12 20:15

„Du milijonai ukrainiečių turi būti denacifikuoti, tai yra sunaikinti,“- teigia Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Žuravliovas.

stasys        2022-05-12 14:52

Nepatvirtintais duomenimis dar viena orku gelda nukentėjo prie ‘zmijini’ salos nežinia kodėl anai užsidegus . Susidaro toks įspūdis kad orkams ta sala labiau reikalinga nei Kijevas .. Gal ten Zelenskis paslėpė savo branduolini ginklą kuriuo planavo užpulti ‘taika ir miela’ rusija ..

stasys        2022-05-12 13:38

skaitom ausis pastate . Kažin iš kur Ukrainoje tiek karinės technikos . Aš maniau dar 2014 puse jos Krime ir Donbase liko ar atėmė ‘drąsus’ kalnakasiai ir su ja ‘naciams’ šonus vanojo . Pasirodo ne , darau prielaida jog ukrainiečiai iš orku atėmė o tie metalo laužu susigražino .. Priešingu atveju Regimantas aiškiai meluoja susirietęs ..

Vytautas       2022-05-12 12:38

Muša Zelenskio nacius kasdien. Daugiau skaitykite - “ Ракетные войска уничтожили украинский С-300 и два склада боеприпасов”.

Regimantas       2022-05-12 12:32

paskutiniai duomenys apie banderoreicho “peremohą”, išreikšti realiais “bvp” ” procentais” smile)))))——- sunaikinta: 164 ukrufašistų lėktuvai;125 nacių malūnskraidžiai; 807 dronai, iš kurių virš 200 ocenzūratelnų bairahtarų ;302 priešlėktuviniai ir priešraketiniai kompleksai; 3000+ tankų ir bmp bei bmd, bei visokių “hamerių” su vamzdukais; 360 “gradų”; 1445 lauko artilerijos “vienetai”; 2500+ vienetų kitokios pagalbinės ir auto tecnikos:))) - o “androidų“nuostoliai” jau lipabper 50 gabalų rubežių...

Rustamzade       2022-05-12 11:52
stasys        2022-05-12 10:52

Duoda ukrainiečiai į skūrą orkams , Charkovo rajonuose tik orku skuros ir batai mėtosi ir tai logiška . Toks įspūdis kad orkai neša kudašiu o ukrainiečiai nespėja perimti orku paliktus kaimus ir miestus .Reikia paspausti ir Chersono kriptį , galu gale visiems įdomu ir smalsu ar orkai moka plaukti . Šudas sako neskęsta o aš tuo nesu tikras .. juk tokiu atveju išverstais pilvais visos ukrainietiškos upės butų jais užkimštos. Situacija SeveroDonecko kryptimi tampa sudėtinga , bet gal tai gudraus plano dalis sukaustyti orku kariuomenės didelius vienetu kiekius tuo pačiu atitraukiant iš kitų okupuotu vietu .

Gergdžiantis užkimęs Chamekas jevrejus       2022-05-12 7:54

Dužo bogato. Peremogha. Paėmė pyst ir užsuko pagaliau 1/4 dujų, kad Štolcas būtų sukalbamesnis. O kitus 3/4 dujų pasilaikys. Karo agresoriui jokiu būdu neskelbs. Geriau 2 mėnesius nepersirengęs savo žalių maikių sudalyvaus eilinėje foto ar video sesijoje pagal profesiją.

Nuostabi tikrovė       2022-05-12 6:34

Visi rusų kareiviai dalyvavę Azovstal užėmimuose ir Mariupolio išvadavimuose gaus po medalį. Apdovanojimus turėtų būti sunku nešiot,  nes pagal rusų žinias, Marijupolis jau išvalytas nuo nacistų kokius 20 kartų ir bent 10 kartų užimta Azovstal gamykla.

O tikrovė tokia       2022-05-12 0:55

Tūno Zelenskio naciai kaip žiūrkės į Mariupolio “Azovstal” požemius suvaryti. Išeitis tik viena tiems brudams, - padvėsti iš bado. Na, dar gali sudėti ginklus ir, pasidavę rusams į nelaisvę, prašyti malonės. Bet ateitis vis viena būtų bloga, - būtų teisiami už karo nusikaltimus žmonijai. Śunims šuniškas galas!

ah.ą       2022-05-11 22:50

demilitarizacija. Pagal projektą švabo/ tarakono valstybių nebus, o kad valstybių nebūtų turi nebūti valstybių armijų - turi būti atlikta valstybių demilitarizacija.

Diedas       2022-05-11 21:31

Rusai kaip ir sovietmečiu visad viršyja normas. Piatilietka za tri goda. Kas diena užima tiek teritorijos, kad sudėjus jų skaičius, turėtų būti kažkur už Berlyno. Tankų sunaikino trečdaliu daugiau, negu Ukraina aplamai turi. Bairaktarų sunaikino tiek, kiek turkai bus tik po metų pagaminę. Su visa kita karine technika dar griežtesnė padėtis. Sunaikinta šimtai ir tūkstančiai. O nacistų (įskaitant moteris, vaikus, pensininkus ir invalidus) išmušta beveik milijonas.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.