Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt pirmoji (gegužės 5-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 5 d. 20:12

6     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt pirmoji (gegužės 5-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Gerą dieną.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas:
Charkiv. Toliau vyksta susidūrimai aplink Startyi Saltiv, situacija nėra aiški. Agresorius apšaudo Charkiv miestą, kelius, ukrainiečių pozicijas, tokiu būdu siekdamas priversti ukrainiečių pajėgas nutraukti arba sulėtinti kontratakas.
Izyum. Agresoriaus pastangos pulti Barvinkove link rezultatų nedavė, tačiau ir ukrainiečiai neišnaudoja teoriškai patogios progos kontratakuoti. Jų manevriniai vienetai yra pastoviai sekinami bei veikia aktyvaus priešo artilerinio apšaudymo sąlygomis. Neatmestina, kad laukdami didelio puolimo savaitgalį (gegužės 9 d. visai arti), ukrainiečiai ima atsakingiau naudoti šaudmenis ir kitus resursus, tyliai persigrupuoja ir ruošia orkams siurprizus.
Lyman. Ukrainiečiai toliau neleidžia orkams apeiti Lyman iš vakarų ir rytų. Vakar prasidėjusios orkų atakos Oleksandrivka link nesėkmingos, jie atsitraukė. Prieš kelias dienas buvo pasirodžiusi informacija, kad orkams pavyko persikelti per Donec upę ir kuopos dydžio vienetais judėti rytų link. Tačiau daugiau nieko apie tai negirdėti. Atrodo, kad mūšis Siversk apylinkėse nurimo kartu su „demilitarizuotojais.“
Severodonetsk. Toliau vyksta sunkūs poziciniai mūšiai Popasna – Orikhive – Rubizhne. Svarbu pastebėti, jog senka Popasna ir Rubizhne likusių gyventojų maisto atsargos. Kalbama, kad jo užteks geriausiu atveju savaitei. Tai gali neigiamai paveikti karines operacijas, nes kariams teks rūpintis civiliais.
- Pietinis flangas:
Mariupol. Toliau tęsiasi sunkūs mūšiai AzovStal. Įžengęs į objektą (gamyklą) agresorius ne tik joje ima kaupti pajėgas ir resursus tolimesniam šturmui, bet jam dabar bus patogiau naudoti aviaciją ir artileriją (gamyklos viduje galima lengviau identifikuoti gynėjų pozicijas nei iš išorės).
Huliajpole – Mariinka. Atrodo agresorius atsisakė pražūtingų atakų Mariinkos link nuo Donecko (iš rytų) ir bando judėti nuo Velyka Novosylka į šiaurę su tikslu pasiekti Mariinka iš vakarų pusės. Orkai čia gerokai įstrigę.

Pietų kryptis. Orkai labai intensyvia netiesiogine ugnimi atakavo Mykolaiv, kliuvo ir Odesai. Toliau tęsiasi artilerijos dvikovos ir lokalūs susidūrimai kontaktinėje linijoje. Ukrainiečiams pavyko išlaisvinti keletą kaimelių į vakarus nuo Cherson.
Pastaruoju metu itin suaktyvėjo agresoriaus raketų smūgiai Ukrainos infrastruktūrai, kuria keliauja aprūpinimas fronte kovojančioms pajėgoms. Taip, tai iš dalies susiję ir su Vakarų parama (orkai bando atgrasyti Vakarus, ir tuo pačiu sunaikinti kuo daugiau perduotos technikos), tačiau į frontą keliauja dar ne tokios gausios Vakarų paramos apimtys, kad tai būtų pagrindinis orkų tikslas. Panašu, kad orkai siekia sulėtinti bendrą ukrainiečių aprūpinimą su tikslu susilpninti besiginančių galimybes kautis 3-5 dienų eigoje ir tada turimomis pajėgomis bandyti pasiekti tam tikrų rezultatų, t.y. užimti tarpinius puolimo objektus (pvz.: Mariupolis, Lyman, Popasna), kuriuos galimai bus bandoma pateikti kaip „didžiulį laimėjimą kare prieš NATO“.

Stengiamės nesidalinti rusų propagandiniais video, bet šitas pasirodė juokingas smile Siekiant pateisinti savo pralaimėjimus ir nuostolius bei tikslų neįgyvendinimą, naujas naratyvas - ukrainiečiai vartoja narkotikus, pagamintus JAV laboratorijos, kurie suteikia supergalias:

***

Sveiki.

Norėtume paprašyti kai kurių laisvų ir nepriklausomų Lietuvos TV kanalų (pirštais nerodysim, vardais neminėsim) neskubėti laidoti gyvųjų. Vakaro žiniose nuskambėjęs teiginys apie pavykusį agresoriaus AzovStal šturmą šiai dienai neatitinka tikrovės. Karine prasme operacijos sėkmę apibrėžia pasiekti operacijos tikslai. Šiuo atveju AzovStal šturmas nėra sėkmingas, kadangi tikslas nepasiektas – orkai nesunaikino pasipriešinimo ir neužėmė, tuo labiau neišvalė, objekto. Užėjimas į tokį objektą kaip AzovStal, vykstantys mūšiai jo prieigose ar jų viduje nereiškia šturmo sėkmės. Juk nesakysite, kad agresoriui pavyko Kyiv šturmas, nors ir vasario pabaigoje – kovo pradžioje neskaitlingos orkų grupės buvo įžengusios į miestą? Žodžiai yra svarbūs, rinkime juos atsakingai.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas
1) Charkiv. Mūšiai verda Staryi Saltiv, ukrainiečiai puola iš pietų ir pietvakarių. Vienų atvirų šaltinių duomenimis RF pajėgos sumuštos ir atsitraukė į šiaurę, Verkhnii Saltiv link. Kiti šaltiniai skelbia, kad mieste toliau vyksta mūšiai. Apie liūdną orkų padėtį liudija jau net RF propagandinis oficiozas RIA. Pasak jų, „SBU baudėjai iš Staryi Saltiv išveža prorusiškai nusiteikusius gyventojus“. Panašu, kad agresorius praranda šio miesto kontrolę ir bando pasiteisinti „baudėjų“ siautėjimu. Stebėsime situaciją toliau.
2) Izyum. Agresoriui nepavyko apsaugoti savo flangų, tačiau nepaisant to jis ir vėl bando pulti Barvinkove link. Siekdamas užkirsti kelią ukrainiečių galimoms kontratakoms, agresorius koncentruoja artilerijos ugnį tuose ruožuose, kur ukrainiečių veiksmai būtų pavojingiausi: a) Hrushuvakha – atgrasant galimą kontrataką vakariniame flange (Velyka Komyshuvakha); b) Kurulka – atgrasant galimą kontrataką rytiniame flange (Dibrovne – Sulyhivka); c) Nova Dmytrivka – atgrasant galimą kontrataką priešakinėms Barvinkove puolančioms pajėgoms į flangą, bei galimą kelio Topolse – Barvinkove perkirtimą. Pasirodė informacija, kad ukrainiečiai orkų Izyum grupuotės užnugaryje įrenginėja perkėlas per Donec upę. Lauksime naujienų. 
3) Lyman. Agresorius ir toliau aktyviai veikia vakariniame flange. Intensyviai, tačiau nesėkmingai atakavo Oleksandrivka (5-6 km į šiaurės rytus nuo Sosnove). Panašu, orkai nusitaikė į Sosnove, t.y. siekia perkirsti link Lyman einantį kelią.
4) Severodonetsk. Agresorius po eilės savaičių daužymo galva į Rubizhne gynybą, sugalvojo suskaldyti Severodonetsk gynybos ruožą ir atakavo Vojevodivka. Šis miestelis yra tarp Rubizhne ir Severodonetsk, tad jei šis puolimas būtų pavykęs, Rubizhne ir Severodonetsk būtų priversti gintis atskirai. Bet kaip turbūt supratote, ši ataka baigėsi nesėkme. Agresorius akivaizdžiai ieško išeities, nes nei buka jėga nei išmonės likučiais nesugeba pralaužti Severodonetsk gynybos.
- Pietinis flangas:
1) Kaip ir minėjome aukščiau – AzovStal ginasi toliau. Taip, padėtis itin sudėtinga, bet nelaidokime gynėjų anksčiau laiko. Jie to nusipelnė. Ukrainos GŠ patvirtino, kad rusai yra AzovStal, tačiau ryšys su gynėjais nėra nutrūkęs. „Azov“ vyrai, jūrų pėstininkai ir kiti kariai toliau atmušinėja agresoriaus atakas, patys apšaudo priešą ir neleidžia jam jaustis laisvai. Mariupolis – tai Ukrainai.
2) Huliajpole – Mariinka sektoriuje toliau vyksta artilerijos dvikovos ir lokalūs susidūrimai. Orkai pabandė pulti Novosilka kaimelį (apie 8 km į vakarus nuo Velyka Novosylka), tačiau ataka atmušta. Puolimas visame sektoriuje subliuško kaip sprogęs balionas (ar koks kitas elastingas baliono formą galintis įgauti žmonijos išradimas).

Pietų kryptis. Be esminių pakitimų.

Nuoraukoje – Karlas Ukrainoje turi darbo.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-05-6 21:47

Jus tik pasižiūrėkite i tu dalbajobų orku fizionomijas video ..taip ir prašosi plytos plastinei operacijai .

kacapai pradeda ir,aisku,pralaimi.       2022-05-6 13:06

Po to tampa denacifikuota ir demilitarizuota,xuilo padziautas.Pati rasieja padalinta i 3 dalis,pavergtos tauteles issibegioja.The end.

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-6 12:01

Сводка Минобороны, утро 6 мая.

-/Высокоточными ракетами воздушного базирования ВКС России уничтожен крупный склад боеприпасов украинской группировки войск, размещенный на территории завода «Энергомашспецсталь» в городе Краматорск.
- Ракетными войсками в районе населенного пункта Никифоровка Донецкой Народной Республики уничтожена пусковая установка украинского зенитного ракетного комплекса С-300.
- Средствами ПВО в районе населенного пункта Преображенное Луганской Народной Республики сбиты один Су-25 и один МиГ-29 воздушных сил Украины, а также перехвачены четыре баллистические ракеты «Точка-У», уничтожены тринадцать украинских беспилотных летательных аппаратов.
- Всего с начала проведения специальной военной операции уничтожены: 151 самолет, 112 вертолетов, 742 беспилотных летательных аппаратов, 290 зенитных ракетных комплексов, 2854 танка и других боевых бронированных машин, 329 установок реактивных систем залпового огня, 1338 орудий полевой артиллерии и минометов, а также 2683 единицы специальной военной автомобильной техники.

Girtam subotinui       2022-05-6 8:45

kiek tu ce durnialy rasyniesi savuo ydioutybias,kacapu ispiera,kayp tavia nesiuoja letuvyska zemjelie,varijuote….Azoto gamykla,oi,nemaguuuu,glusius koks.Issiblaivytum kada…

Šaltinis       2022-05-6 6:11

Nepriklausomi šaltinei pranesa, kad siandien 15val bus isvaduota nuo ukropu marijupolio azoto gamikla. RUSSAI belaisviu neims guldis visus iskaitant pencionierus ir vaikus. Visiem ukrsinietiskai kalbantiems greit ateis galas. Mes letuvei durnialei ne bukim durnialei ziurekim RUSSISKA tv ir mokinkimes didzia RUSSU kalba be akcento. Atejus dienai X prisireiks.

Viskas pagal planą       2022-05-5 21:24

Артиллерия Вооруженных сил России в течение ночи уничтожила 32 украинских пункта управления, пять складов, более 600 националистов и 61 единицу техники, заявил в четверг официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
Daugiau skaitykite -“ Российская артиллерия за ночь уничтожила более 600 украинских националистов”.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.