Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 9 d. 20:26

5     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki. Šį kartą daugiau dėmesio Donbaso šiauriniam flangui, nes būtent čia vyko intensyviausios kautynės.

Charkiv. Panašu, kad kontaktinė linija nebejuda, abi pusės persigrupuoja, intensyvėja netiesioginės ugnies dvikovos. Pasirodė pranešimų, kad orkai Belgorodo srityje sutelkė apie 19 BTG. Tikėtina, kad tai nuo Izyum persigrupuoti atitrauktų, Charkiv šiaurinį sektorių palikusių, Belgorodo apsaugą vykdžiusių ir iš RF gilumos anksčiau permestų pajėgų kokteilis. Dalis jų neabejotinai vyks ir netgi jau vyksta stabilizuoti padėties prie Charkiv, tačiau tuo pačiu agresorius ir toliau neatsisako sumanymo bent kažką pasiekti prie Izyum. Tad šias 19 BTG galima bandyti dalinti į tris dalis: 1) Belgorodo apsauga ir rezervas; 2) į rytus nuo Charkiv operacijų rajono (placdarmo) sustiprinimas; 3) Izyum esančių pajėgų rotacija.

Izyum. Orkai panašu nepadarė jokių išvadų nei iš mūšių prie Izyum, nei po pralaimėjimų prie Charkiv ir toliau bando stumtis į pietus kelio Barvinkove – Slaviansk link. Silpni šio operacijos rajono flangai (pietinis Donec upės krantas) bei lėtai, bet nuosekliai blogėjanti situacija Izyum grupuotės užnugaryje (į pietryčius, rytus nuo Charkiv) orkams nėra argumentai peržiūrėti savo sumanymą ir nustoti siaura puolimo ašimi toliau daužyti galvą į sieną. Galime tik paploti ir palinkėti eiti tuo pačiu keliu.

Severodonetsk ir Lyman. Mūšiai ties Lyman (ypač į vakarus nuo jo) kiek aprimo, tuo tarpu orkai vėl bando judėti link Siversk bei siekia persikelti per Donec upę tarp Bilohorivka ir Shypylivka. Tokiais veiksmais agresorius siekia iš šiaurės vakarų pabandyti atkirsti ukrainiečių Severodonetsk grupuotę. Kartu išnaudojant taktinį laimėjimą prie Popasna, paraleliai siekiama minėtą Severodonetsk ginančią grupuotę atkirsti taip pat iš pietvakarių (judant link Bakhmut). Taigi orkų sumanymas yra aiškus – blokuoti ukrainiečių Severodonetsk grupuotę ir čia surengti dar vieną Mariupolį.

Kituose Donbaso sektoriuose (centras, pietūs) ir Pietų kryptyje toliau vyksta lokalūs susidūrimai ir artilerijos dvikovos. Per vakar parą ukrainiečiai vėl parodė puikius šarvuotos technikos naikinimo įgūdžius. Atlaikė 6 atakas, sunaikino net 20 orkų tankų, 28 šarvuotos technikos vienetus (BTR, MTLB, BMP, BMD). Tai rodo, kad atskiruose sektoriuose (labiausiai tikėtina – Severodonetsk ir Lyman) agresorius intensyviai puola manevriniais vienetais, siekdamas kuo greičiau pasiekti taktinių laimėjimų ir tikėtina, juos parduoti kaip didelę operacinę, o gal net strateginę sėkmę. Susumavus vakar dienos nuostolius, orkai neteko 2 BTG dydžio vienetų ir pasiekė tik taktinę sėkmę prie Popasna (užėmė nedidelį miestelį dėl kurio kovėsi eilę savaičių).

Įvertinus kaštų ir naudos santykį, rezultatai švelniai tariant neįkvepiantys.

***

Sveiki dar kartą.

Donbaso kryptis.
Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Abi pusės aktyvių veiksmų nevykdo, persigrupuoja. Ukrainiečiai užtvirtina savo užimtas pozicijas, ugnimi atakuoja skyles gynyboje bandančius kamšyti orkus ir vykdo žvalgybą su tikslu išsiaiškinti, ar yra galimybė pulti toliau. Agresorius stoja į gynybą ir ima kaupti rezervus. Anoje sienos pusėje jau pastebėti 1 GTA vienetai, kurie galimai galėtų sustiprinti orkų pozicijas.
- Izyum. Be didelių pakitimų. Orkai vykdo žvalgybą, telkia resursus. Ukrainiečiai ginasi, pasitaikius progai naikina orkų techniką, bet aktyvesnių veiksmų nesiima. Ar agresoriaus puolimas atsinaujins, ar šiame sektoriuje jie taip pat pereis į gynybą – matysime per artimiausias dienas.
- Lyman. Orkai ir toliau bando nulaužti vakarinį flangą. Jie siekia išvystyti taktinę sėkmę prie Shandryholove ir užimti Novoselivka, Drobysheve, Oleksandrivka tačiau kol kas nesėkmingai. Pažymėtina, kad puolimas čia vykdomas RF masteliais elitinės 90-osios tankų divizijos vienetais (jos nesėkmingą pasirodymą jau matėme prie Chernihiv), o ne mobilizuotais iš LNR ir DNR. Tad panašu, kad orkams sėkmė prie Lyman yra labai svarbi ir jie čia nori greitų rezultatų.
- Severodonetsk:
Ryte ukrainiečių pajėgos paliko Popasna. Panašu, kad gyvenvietėje rasti priešo neidentifikuotų pozicijų darėsi vis sunkiau, todėl greičiausiai jie ir atsitraukė.
22 000 gyventojų iki karo turėjusiame Popasnos miestelyje orkai vargo beveik nuo pat eskalacijos pradžios, patyrė didžiulių nuostolių. Karine prasme, tai logiškas ir racionalus ukrainiečių žingsnis, tuo labiau, kad gynėjai miestelyje nebuvo apsupti ar sunaikinti, o atsitraukė į naują gynybos ruožą savo gylyje. Dabar tikėtina orkai veršis Bakhmut link, pabandys jį užimti ir uždaryti Severodonetsk sektorių iš pietvakarių. Tik bėdelė, kad Bakhmut – tris kartus didesnis nei Popasna, o aplink pilna kaimų kaimelių, upių upelių. Taigi kova tęsiasi.
Orkai vėl nuo Kreminna bandė persikelti į kitą Donec upės krantą su tikslu blokuoti Rubizhne iš vakarų ir iš šiaurės vakarų pulti Lysychiansk. Ukrainiečių artilerija turėjo gražaus darbelio ir ši grupuotė apskrudusi liko šiauriniame Donec krante.
Tęsiasi sunkūs susidūrimai Rubizhne – Vojevodivka – Orikhove.

Pietinis flangas:
- Mariupol. Šiandien susidūrimų ir apšaudymų mastas lyginant su ankstesnėmis dienomis kiek sumenko, tačiau nenutrūko. Turbūt didžioji dalis žiūrėjote „Azov“ karių spaudos konferenciją. Gerbiame šiuos karius, ir puikiai suprantame, kad jie išsekę ir pikti, netekę daug ginklo brolių, dalis jų sužeista ir sveikieji jiems niekuo negali padėti. Tačiau nesame tikri, ar šiame etape vertėjo tiek daug dėmesio skirti kaltinimams politinei vadovybei. Toks tulžies liejimas nepadeda nei jiems gintis, nei pakelia motyvaciją kituose sektoriuose besikaunantiems Ukrainos gynėjams, tuo labiau nepriartina jų evakuacijos. Spaudos konferencija čia: (https://www.youtube.com/watch?v=GmRWPOoESGQ)
- Huliajpole – Mariinka:
Pasirodė pranešimų, kad ukrainiečiai kontratakavo (tikėtina) kontaktinėje linijoje, kuri yra šiaurės rytuose nuo Vasilyvka, tačiau detalesnių mūšio rezultatų kol kas nepavyko aptikti.
Vyksta intensyvūs mūšiai prie Velyka Novosilka, tačiau kontaktinė linija kol kas nepasistūmėjo nei į vieną pusę.
Orkai toliau puola iš pietų Mariinka – Kurachove ruožą (atkarpą), tačiau sėkmės nepasiekė.

Pietų kryptis. Ir toliau šioje kryptyje nei viena pusė nesiima aktyvesnių veiksmų. Orkai telkia pajėgas puolimui Krivyi Rih link, tačiau ar bandys padaryti dar vieną nesąmonę ir vėl čia pulti – pamatysime. Šiandien vėl intensyviai apšaudyta Odesa. Neatmestina, kad orkai siekia sunaikinti Zmeinyj salą nuolat daužančių Bayraktar paleidimo vietas, nes dažnai taikoma į oro uostus.

T-90M:

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Diedas tam fanatikui "šventa 9 oji diena"       2022-05-11 8:49

Mes labai džiaugiamės, kad jūs išmirštate. Labai našiai prie to prisideda ukrainiečiai. Linkime nesustot.

Šventa Gegužės 9-ta       2022-05-10 20:14

Be Gegužės 9-tos nebūtų to pasaulio, kuriame gimėte jūs ir aš. Būtų buvęs visai kitas, „arijų“ pasaulis. Jame nebuvo vietos lietuviams ir jų broliams slavams.

Vakaruose (Vokietijoje) gimusį nacifikacijos planą sužlugdė socialistinė Rusija.

Gyvenimas yra kova, kova dažnai virsta karu. Taip buvo - ir taip, matyt, dar ilgai bus.

Kovoje mažai tautai reikia teisingai pasirinkti. Antraip – mirtis. 1990-aisiai vietiniai JAV kolaborantai pasirinko neteisingą istorijos pusę. Panaikino šventą šventę – Gegužės 9-ąją – ir ėmė garbinti amerikoniškąjį aukso veršį. Todėl mes išmirštame.

Vietiniai JAV kolaborantai yra ainiai tų, kas pralaimėjo 1945-aisiais. Pasipudravę, bet viduje - naciai. Būtent todėl jie dabar šluoja paminklus tarybiniams kariams-didvyriams.

Netrukus nacius šluos istorijos banga.

stasys        2022-05-10 7:35

Pozicinis karas .Vienur Ukrainiečiai praranda po truputi kitur atsikovoja . Kuo toliau tuo mažiau klaidu bus daroma , nes patirtis po truputi kaupiama . Mažės ir rusijos nuostoliai ir gyva jėga ir technika . Klausimas kam naudingas ištęstas karas . Tos malonios ir saldžios ukrainiečių mažos pergalės galėtu suteikti daugiau pasitenkinimo jei pergalės juos lydėtu ne tik Charkiv bet ir Xerson regionuose. Akivaizdu kad Charkiv užimtas rajonas rusams nėra toks svarbus ir prioritetinis taip kaip jo sienos ribojasi su RF sienomis todėl ir paradus visada liks pažeidžiamos labai . Reikia aktyvesnio partizaninio karo užimtuose rajonuose , tai kad orkams po truputi sekasi rodo jog ju logistikos darbas susitvarko su problemomis .  Reikia ukrainai naujo kvėpavimo Donecko ir Luhansko kryptyse , drg grupių sėkmingas darbas labai padėtu ..tuo labiau tie rajonai gamtinėmis sąlygomis tikrai palankus tai veiklai .

NATO pidera…ai dreba       2022-05-9 22:02

Matydami Maskvos Karinį Paradą-ateis laikas Baltijos šalys bus nepriklausomos neutralios valstybės kaip Austrija-niekas nebelos nei į Vakarus nei į Rusiją-darysim verslą su visais-JAV kanibalai nužudę 100 milijonų indėnų pabėgs kaip iš Afganistano-Karalienės Mortos mokyklose bus ukrainiečių pabėgėlių stovyklos.

Viskas pagal planą       2022-05-9 21:57

Rusija per balandžio mėnesį iš naftos ir dujų eksporto uždirbo 7,5 mlrd. Eur.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.