Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 8 d. 10:39

18     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Gerą rytą.

1. Donbaso kryptis. Per praėjusią parą ukrainiečiai atmušė 9 orkų atakas, ir sunaikino (pasiruošiam) 19 tankų (ir aišku dar daug viso kito). 19 tankų, Karlai!? Per parą. Šiaip tai daugiau nei pusė tankų bataliono. Per ankstesnes paras buvo sunaikinta, tai 3, tai 6, na 10, bet 19 yra labai rimta. Atsižvelgiant į mūšių intensyvumą atskiruose ruožuose, tikėtina, kad didžioji dalis šių tankų sunaikinta Popasna, Rubizhne ir Lyman sektoriuose, nes kituose didelių kautynių nevyko. O dabar detaliau.
• Šiaurinis flangas
1) Charkiv. Orkai bando stabdyti ukrainiečių puolimą koncentruodami artilerijos ugnį į neseniai prarastas vietoves. Pats Charkiv miestas nuo orkų ugnies kenčia mažiau. Agresorius dar bando kabintis į tą teritoriją, kurią laiko. Pvz., įrenginėja gynybines pozicijas Kozacha Lopan. Operacine prasme šis pasienio miestelis orkams neturi didelės reikšmės, kadangi yra į šiaurę nuo Charkiv ir jo kontrolė jiems nepadeda stiprinti Izyum grupuotės užnugario ir tiekimo kelių (nebent ukrainiečių pajėgų atitraukimo prasme).
2) Izyum. Panašu, agresorius nori, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika, t.y. apdaužytais 20-osios armijos ir 1-osios GTA vienetais papildo Charkiv sektorių (apie tai rašėme vakar), o tuo pačiu siunčia dvi pailsėjusias 35-osios armijos BTG į Izyum. Keista, nes vietoje to, kad jas mesti į Charkiv sektorių, kur dabar orkams reikia pajėgumo, greičiausiai norima dar sustiprinti užsikišusi puolimą Izyum sektoriuje. Turime nuojautą, kad toks nelankstumas ir operacine prasme prasta reakcija į besiklostančią padėtį, orkams baigsis blogai. Tai to jiems ir palinkėsime.
3) Lyman. Agresoriaus pagrindinės pastangos ir toliau yra nukreiptos į Lyman apėjimą iš vakarinio flango. Intensyvūs mūšiai verda Shandryholove, orkai įsitvirtino šiaurinėse miestelio prieigose. Svarbu paminėti, kad iš taktinės pusės vertinant, Shandryholove – Novoselivka – Derylove gyvenviečių trikampis turi taktinę reikšmę, nes jį kontroliuojant yra geros galimybės vystyti puolimą įvairiomis kryptimis. Tačiau, šiaurinės šio trikampio kraštinės peržengimas dar nieko nereiškia.
4) Severodonetsk. Vakar pasirodė pranešimų, kad orkai užėmė ne tik Rubizhne (paskelbė CIT, rimtas šaltinis), bet ir Popasna. Soc. tinkluose sklido vaizdeliai, kaip TikTok GanDon specnazas su vėliavomis žygiuoja po Popasna. Tačiau Ukrainos oficialūs pareigūnai ir GŠ tokius pranešimus tiesiogiai ir netiesiogiai paneigė.  Svarbu pastebėti, kad RF karo propagandos sunkiasvoriai (War Gonzo, Sladkov) apie Rubizhne ir Popasna užėmimą netrimituoja, tad galima daryti prielaidą, kad čia dar niekas nebaigta, o mūšiai toliau vyksta.
• Pietinis flangas.
1) Mariupol. Baigiami evakuoti paskutiniai civiliai. Panašu, kad jų evakuacija Kremliaus plano „parduoti“ savo pergalę dalis. Galima spėti, kad pasibaigus evakuacijai orkai paskelbs apie galutinę pergalę, o AzovStal likusius gynėjus bandys sunaikinti visomis įmanomomis priemonėmis.
2) Huliajpole – Mariinka. Be esminių pakitimų. Karščiausi taškai Polohy (ukrainiečių iniciatyva), Huliajpole (orkų iniciatyva).

2. Pietų kryptis. Be didelių pakitimų, vyksta žvalgyba, netiesioginės ugnies dvikovos, lokalūs pasistumdymai kontaktinėje linijoje. Praradę oro gynybos priemones Zmyinyj saloje, orkai toliau moka kruviną kainą  (dirba ukrainiečių Bayraktarai, tikėtina ir aviacija).
Video Ukrainos kariai naikina be apsaugos paliktą orkų tanką. Dengimas, kontaktas ir greitas atsitraukimas - gražu.

***

Ką jūs? Žiūrim, kas naujesnio fronte.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas:
Charkiv. Kol kas negalima patvirtinti, kad ukrainiečiai užėmė Lyptsi, tačiau jie sėkmingai valo ką tik atsikovotų teritorijų užnugarį. Antai, šalia Charkiv ir kelyje į Lyptsi esančioje Tsyrkuny gyvenvietėje išvalė orkų likučius. Orkai bando reaguoti į jiems nepalankiai besiklostančią situaciją ir Charkiv link permetinėja gerokai parūgusius 20-osios armijos ir 1-osios GTA vienetus. Tikėtina, tai žaizdas besilaižę po sunkių kovų prie Severodonetsk (20 armija) ir Izyum (1 GTA) išsekę vienetai.
Izyum. Ukrainiečiai vėl atmušė orkų ataką prie Virnopillya. Orkai gerai gavo skūron ir grįžo iš kur atėję. Kol kas jie čia sutelkę daug pajėgų ir turi persvarą ugnimi, tad ir toliau ukrainiečiai vengia kontratakuoti. Bet jei agresorius iš Izyum bandys nuiminėti vienetus ir mesti juos stabilizuoti padėtį prie Charkiv, tada prie Izyum labai tikėtina pamatysime ukrainiečių kontratakas.
Lyman. Ir toliau orkai siekia nulaužti vakarinį Lyman flangą, atakuoja ties Krymky, tačiau ukrainiečiai kol kas sėkmingai ginasi.
Severodonetsk. Pasirodė pranešimų, kad orkai užėmė Rubizhne, tačiau šios informacijos kiti šaltiniai nepatvirtina. Reiktu priminti, kad Rubizhne orkai skelbėsi užėmę jau tiek pat kartų, kiek kartų sunaikino visą Ukrainos aviaciją, tačiau ukrainiečiai išstumdavo priešą atgal į miestelio prieigas. Stebėsime situaciją.
- Pietinis flangas:
Mariupol. Pasirodė pranešimų, neva ukrainiečių kariai AzovStal palieka su iškeltomis baltomis vėliavomis. „Azov“ pulkas praneša, kad tai tradicinis, abiems pusėms žinomas ir jau 4 kartus naudotas ženklas evakuojant civilius. Tad orkų propagandonai tegul ieško sensacijų kur nors kitur. Gynėjai toliau kaunasi, jų drąsą ir profesionalumą pripažįsta net tokie Kremliaus karo propagandos mohikanai kaip Sladkovas. Ukrainiečiai įsileidžia orkų žvalgybos/šturmo grupes į objektą, leidžia jiems atitrūkti nuo pagrindinių pajėgų, o tada naikina taiklia ugnimi. Orkai kalba apie jiems daug kraujo kainuojančius ukrainiečių apšaudymus iš prieštankinių ginklų ir automatinių granatsvaidžių.
Huliajpole – Mariinka. Abi pusės apsikeitinėja „malonybėmis“ – orkai puolė Poltavka (į rytus nuo Huliajpole), tačiau ataka atmušta. Tuo tarpu ukrainiečiai ir toliau artilerijos ugnimi daužo Polohy. Čia sunaikintas priešo pajėgų neaiškaus dydžio vieneto susitelkimo rajonas (sunaikinta kovinė technika, amunicijos atsargos ir ginkluotė).

Pietų kryptis. Kontaktinėje linijoje toliau vyksta lokalūs susidūrimai ir artilerijos dvikovos. Orkai šiandien intensyviai raketomis apšaudė Odesą. 1900 val. duomenimis į miestą pataikė 6 raketos, iš kurių 2 smogė oro uostui. O ką ukrainiečiai? Zmeinyj saloje su Bayraktaru sunaikino orkų desantinį laivą bei sandėlį (tikėtina – šaudmenų). Viskas gražiai išlėkė į orą. Panašu, kad prieš kelias dienas baigę naikinti orkų oro gynybos priemones, ukrainiečių Bayraktarai virš Zmeinyj salos bus dažnesni svečiai.

Ukrainiečiai naikina orkus Zmyinyj saloje. Žiūrėti su garsu smile

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-9 19:44

– Jau daugiau kaip 70 dienų Putino Rusijos išsigimėliai bjaurybės žudo Ukrainos gyventojus, Katastrofa.
– Lietuviai, sustabdyti tokias žudynes g_a_l_i_m_e jau dabar. Mums tereikia padaryti LDK Lietuvos ir LDK Ukrainos vestuves (santuoką, jungtuves), kad beginklė LDK Ukraina taptų Nato nare santuokos dieną automatiškai.
– Mes lietuviai turim istorinę galimybę pradėti LDK atkūrimą ir privalom veikti jau dabar. Nedelsiant. Tuoj pat._

slepiama tiesa apie Ukrainą ie ne tik       2022-05-9 17:11

Kaip kažkada rašė draugas Mažvydas-imkit mane ir skaitykit:


laisvaslaikrastis.lt


televizijainternete.com


http://www.kla.tv/lt

Ugabas       2022-05-9 14:43

Kaip veikia propoganda? Sugalvoji, kad skubama kariauti, kad Mariupolyje būtų surengtas paradas, o vėliau parašai, kad nesiseka kariauti, todėl parado nebus. Pats sugalvoji, pats paneigi.

Viskas pagal planą       2022-05-9 14:25

Vien per balandį Rusija iš dujų eksporto gavo 7,5 mlrd.EUR.

Ugabas       2022-05-9 9:05

Man tai susidaro įspūdis, kad Azovstal laikysis tol, kol ten bus bent vienas civilis rusas, o Ukraina laikysis tol, kol neliks nei vieno ukrainiečio. Šiame kare kyla tik vienas klausimas: ar karas prasidėjo dėl to, kad reikia įkurti Chazarų kaganatą, ar todėl, kad nebūtų įkurtas Chazarų kaganatas.

vladas lukosevicius       2022-05-9 6:34

Lietuvoje netrukus bus hyperinfliacija ir žmonės būsite ubagai, be darbo, be maisto, be būsto, be nieko. Aš juk rašiau, kad taip bus.

Šlovė našim       2022-05-9 6:33

Ko gero čia niekas taip nesibaigs. Bus žiaurus karas. Kinija bet kokiu atveju aplenkia JAV, o pindosai šiuo metu čiulpia kapitalo syvus iš Europos. Europai bus blogiausiai. Jos iš viso gali nelikti, nes toliau ardys energetiką, kas duos vėl kainų pasiutpolkę, kur Europos pramonė tampa nerentabili ir važiuoja į dugną. O jos prekes pakeis JAV, taip Europa žlugs, o JAV Europos sąskaita kels savo BVP, bet ir tai jų neišgelbės, nes aukšta infliacija nuvarys ekonomiką į paskutinį recesinį cyklo verpetą. Skolos irgi niekur nedingo. Teks arba defoltą skelbti, arba ir dolerio krachą - devalvaciją. Kito kelio pasekmės dar baisesnės: stagfliacija, kai visi tapsime bomžais. Kas geriau- dar klausimas? Gerų išeičių tiek JAV, tiek Europa neturi. Greičiausiai bus stagfliacija.

Jurijus Felštinskis (Україна 24)       2022-05-9 2:36

Rusijoj nuo 2014 m. įsigalėjo fašistinis-nacistinis režimas. Pradžioje jis buvo Itališko tipo, bet dabar perėjo į nacistinę formą. Tai joks ne hibridinis, o paprastas fašizmas.

https://www.youtube.com/watch?v=nsjWHuMtd9E&ab;_channel=Україна24

Arestovičius (Feigin Live)       2022-05-9 2:04

Арестович: Проблем много. Будем разбираться. @ФЕЙГИН LIVE
https://www.youtube.com/watch?v=m5EnCG1GT8A&ab_channel=AlexeyArestovych

Papa Borgia       2022-05-8 23:24

Na va… Drapalina Europą karo nugalėtojai kaip tik nori.

Tokios tokelės       2022-05-8 23:13

Глава “Роскосмоса” Дмитрий Рогозин заявил, что страны НАТО будут уничтожены Россией в ядерной войне за полчаса, но призвал ее не допускать, об этом он сообщил в своем Telegram-канале.
Daugiau skaitykite - “ Рогозин рассказал, за сколько минут Россия может уничтожить страны НАТО”.

Naikina Zelenskio nacius kasdien       2022-05-8 23:10

Pagoglinkit straipsnį “ Минобороны заявило об уничтожении около 380 националистов на Украине”.

stasys        2022-05-8 20:10

suvestinėse rodo jog Рубіжне prarasta . Faktas kad orku putinas neturi priežasčių gegužės 9 proga kuo nors konkrečiai džiaugtis .. matyt teks patiems užpakalius išsilaižyti o gal čia esančiu ‘garliaviniu’ paprašys , o kodėl ne ?

True       2022-05-8 20:03

Ukraina laimi. Nes Dievas ir meilė su ja.

Nevilties apimtas lietuvis       2022-05-8 18:52

Ar turi teisę Tiesos.lt piktintis Seimo atliktu lietuvių kalbos išvalstybinimu, jei pačio portalo publikuojamuose straipsniuose rašoma “Rubizhne” arba “Shandryholove” ?

Teisibe       2022-05-8 16:44

Ahahahahahahah. Šiandien pats Stepana Bendera interviu pripazino kad jo armijoje baigesi tankai patrankos amunicija ir kancervos.Ahahahahah Rytoj nebus kuo kareut. Ahahahahahahah. Marijupolis krito, banderoviecei masiskai pasiduoda kadiroviecems. Pasaulio entelektualai speja kad ritoj RUSSAI sves dvigubos pergales diena.
Ukrainietiski akupantai parade zigiuos suristi grandinemis Ahahahahah

Smagu       2022-05-8 16:37

Šiamdien teko žiniasklaidoje perskaityti: “ Ukrainos kovotojai apgultoje „Azovstal“ gamykloje žada nepasiduoti: „Mes tęsime kovą, kol būsime gyvi“. Na, juokiuosi garsu!…Cha cha cha… Rusų kariai uždarė jus kaip žiurkes į požemį ir padvėsite ten šlikštynės, jei anksčiau vienas kito nepapjausite iš bado.

TIK FAKTAI       2022-05-8 14:09

Gegužės 8-oji (73 karo Ukrainoje diena. Skaitykite ir mėgaukitės.

Утренняя сводка 8 мая Минобороны России:
- ВКС нанесли удары ракетами воздушного базирования по командному пункту механизированной бригады ВСУ в Харьковской области и по узлу связи военного аэродрома «Червоноглинское» в Одесской области, в районе Одессы уничтожен корвет украинских военно-морских сил.
- Оперативно-тактическая и армейская авиация нанесла удары по 130 военным объектам Украины, среди них три пункта управления. По российским данным, в результате ударов погибли 420 украинских военных, уничтожены 55 единиц военной техники.
- Над островом Змеиный российски средства ПВО уничтожили два украинских бомбардировщика Су-24 и один вертолет Ми-24. В района Одессы был сбит беспилотник «Байрактар-ТБ2».
- Ракетные войска и артиллерия ударили по 56 пунктам управления, 32 огневым позициям украинской артиллерии, 415 районам средоточения живой силы и военной техники, двум пусковым установкам С-300 в Харьковской области.
- С начала российской специальной операции, по данным Минобороны, уничтожены 156 самолетов украинских военных, 116 вертолетов, 765 беспилотных летательных аппаратов, 297 зенитных ракетных комплексов, 2927 танков и других боевых бронированных машин, 335 установок реактивных систем залпового огня, 1393 орудия полевой артиллерии и миномета, а также 2746 единиц специальной военной автомобильной техники.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.