Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 13 d. 22:14

10     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Gerą penktadienį. Porcija žinių iš fronto.

Donecko kryptis
Šiaurinis flangas:
- Charkiv:
Šiaurėje ukrainiečiai ir toliau vykdo lokalias atakas (aktyviausias veiksmas prie Vesele). Įdomi situacija įvyko, vienas LNR batalionas taktiškai atliko operaciją „ruki v nogi“ (paprastai kalbant – tepė slides) ir netikėtai patys sau atsidūrė prie sienos. Rusų pasieniečiai juos sulaikė – neįsileidžia nei per sieną į Rusiją, nei leidžia grįžti atgal.
Intensyvėja ukrainiečių artilerijos darbas į pietryčius nuo miesto (Chkalovske – Shevchenkove). Tikėtina, kad užbaigę darbą į šiaurę nuo Charkiv (liko nedaug), ten ukrainiečiai pereis į gynybą, o pradės rimčiau darbuotis pietrytiniame ruože su tikslu pasiekti Kupiansk ir maksimaliai apsunkinti orkų Izyum grupuotės aprūpinimą. Tai agresorius supranta, todėl bando netiesiogine ugnimi prikaustyti ukrainiečius ir neleisti jiems permesti pajėgų į pietryčius.
-Izyum. Šiame sektoriuje štilis. Neatmestina, kad orkai, matydami, ukrainiečių veiksmus Charkiv vis dažniau pradeda žvalgytis per petį. Dar negalime sakyti, kad orkų pajėgos iš čia permetamos, ar jis pereina į gynybą, tačiau kovų intensyvumo sumažėjimas tikrai yra susijęs su ukrainiečių sėkme į rytus nuo Charkiv. Tikėtina, orkai savo vienetus čia siekia pergrupuoti taip, kad išliktų potencialas pulti į pietus Barvinkove – Slaviansk link, bet tuo pačiu ir sustiprinti Kupiansk gynybą. Ar pavyks vienu metu pasėdėti ant dviejų kėdžių – pamatysime.
- Lyman. Toliau nenuilstamai atakuojamas Lyman vakarinis flangas (Oleksandrivka), ukrainiečiai toliau sėkmingai ginasi. Tuo pačiu agresorius tikėtina nuo Yatskivka – Sosnove puola Bohorodychne. Tai dar vienas miestelis ant Donec upės kranto, tai parodo, kad šiuo metu pagrindinis orkų tikslas – forsuoti Donec ir blokuoti Severodonetsk grupuotę iš šiaurės vakarų.
- Severodonetsk:
Padėtis Bilohorivka pasitaisė. Panašu, tas orkų įsitvirtinimas kitame krante buvo trumpalaikis ir ukrainiečiai artilerijos ugnimi ir manevrinių vienetų kontratakomis eliminavo šią grėsmę. Taip pat pranešama, kad tos pačios operacijos metu į pietryčius nuo Lyman prie Dronivka persikėlusios orkų pajėgos irgi sumuštos. Siversk grėsmės bent kuriam laikui nėra. Smagu, kad orkų karo propagandonai tiesiog žviegia iš įsiūčio, reikalauja šią operaciją planavusį karininką išviešinti ir nuteisti, nes „kaip galima tokią idiotišką operaciją suplanuoti.“ Tačiau tik prasidėjus šiam mūšiui visi jie rimtais veidais aiškino apie sėkmingą operaciją ir jau skelbė, kad Severodonetsk be penkių minučių „katile“. Visa tai rodo, kad šiai operacijai agresoriaus vadovybė teikė didelę svarbą ir nesėkmė griauna jų planus.
Vėl pasirodė pranešimai, kad didžioji dalis Rubizhne jau orkų rankose. Specnaz Gan Don Tik Tok kariai nusifilmavo netoli ežero Peschanoye. Jei jie yra kažkur ten ir kontroliuoja kelio P66 atkarpą, tuomet Rubizhne atskirta nuo Vojevodivka ir Severodonetsk. Gynėjams liko nedidelis ruožas miestelio vakaruose. Jiems už nugarų upė ir pelkės, tad neatmestina, kad ukrainiečiai gali palikti miestelį. Tačiau Rubizhne jau kokį tuziną kartų „krito“, tačiau ukrainiečių artilerija ir pėstininkai turėjo kitokią  nuomonę. Stebėsime situaciją.
Popasna sektoriuje orkai ir toliau siekia sutvirtinti savo placdarmą ir tinkamai pasirengti pulti Bakhmut link. Toliau atakuojama Orikhove ir Komyshuvakha (Luhansko sritis). Ukrainiečiai atmušė atakas, tęsiasi sunkūs mūšiai.

Centras. Tęsiasi mūšiai Novokalynove ir Novobakhmutivka, orkams nesiseka galutinai įsitvirtinti ant kelio Doneck – Konstantinivka.
Pietinis flangas:
- Mariupolis. Toliau tęsiasi susidūrimai AzovStal ir objekto apylinkėse. Ukrainiečiai randa jėgų ir resursų ne tik gintis iš pozicijų, tačiau ir lokaliai kontratakuoti. Kova tęsiasi. Ir toliau geriausių žodžių vertas jų profesionalumas ir išradingumas. Jie mūšio lauką realiu laiku stebi iš drono, taip įgauna taktinį pranašumą prieš priešininką, nes gali greitai ir tinkamai reaguoti į besiklostančią situaciją: (https://www.youtube.com/watch?v=zk7VuelCIgQ)
- Zaporizhia sektoriuje toliau atakuojamas Kurakhiv – Mariinka ruožas. Orkai skelbiasi pradėję Vuhledar šturmą ir pristato tai kaip Avdiivkos katilo pradžią. Gerai dar kad nuo Popasnos neskelbia pradėję Vašingtono apsupimo operacijos.

Pietų kryptis. Artilerijos dvikovos, lokalūs susidūrimai, žvalgybą – tokia šios krypties kasdienybė. Tiesa, orkai į Zmeinyj salą permetė oro gynybos priemonių, bandys čia kažką konstruoti. Tik sunku suprasti, kokią taktinę ar operacinę naudą jie čia siekia išlaužti. Kontroliuoti galimą jūrinį kelią nuo Rumunijos, Bulgarijos (NATO) link Odesos? Mums tai labiau panašu į rusų bandymą išplauti sutryptą autoritetą, o ne pasiekti kažkokį karinį efektą bent jau šiam momentui. Ukrainiečių Bayraktarai pasirengę sutikti neprašytus svečius.

***

Septyniasdešimt aštunta diena (gegužės 12, ketvirtadienis)

Karui tęsiantis vis aštriau pasireiškia rusų karių trūkumas fronte. Netrukus jų skaičius gali būti padidintas, nes savanoriai kariniuose komisariatuose registruojasi, eilėse nestovi, bet registruojasi, netrukus bus parengti ir šiemet pašaukti šauktiniai. Jie papildys apdaužytas Rusijos pajėgas, bet problemos tai neišspręs, nes Ukrainos pajėgos taip pat rengia rezervistus ir formuoja naujus dalinius Vakarų Ukrainoje.

Problema ne tik žmonėse, bet ir ginkluose. Kinija gali pašaukti milijoną kitą karių ir apginkluoti juos automatais. Kuriems neužtektų automatų, galėtų apginkluoti bambukinėmis ietimis. Rusija taip padaryti negali, nes neturi bambukų. Juokauju, žinoma. Tiesiog rusai su ietimis kautis neis, ne tas mentalitetas.

Rusija neturi sąjungininkų ir rėmėjų, o Ukrainą remia visas laisvas pasaulis. Atsižvelgdami į tai, daug ekspertų ir apžvalgininkų ėmė kalbėti apie esminį lūžį kare ir greitą ukrainiečių pergalę. Spėju, kad daug kas iš jų perskaitė vakarykštę Feigino ir Arestovičiaus įrašo youtubėje antraštę, kuri taip ir skamba – „Strateginis persilaužimas?“. Priminsiu, kad A. Arestovičius apie „strateginį lūžį“ kalba jau trečia kartą, bet aš nesu tikras, kad „trečias kartas nemeluoja“.

Rusija yra didelė, ir šis faktorius užsitęsusiame kare yra svarbus. Jeigu neužtenka jėgų pulti ir prasiveržti, jų užteks ilgesnį laiką laikytis užimtose pozicijose. Rusijos pajėgos šiandien vėl smogė geležinkelio infrastruktūrai Vakarų Ukrainoje. Taip mėginama pristabdyti pastiprinimų ir ginklų bei kitų reikmenų tiekimą į frontą, bet nepanašu, kad rusams užtektų raketų tą padaryti.

Sutrukdyti ukrainiečių tiekimą labai svarbu, nes Kremlius skubina generolus greičiau „išvaduoti“ visą Donbasą. Jeigu tai pavyktų, būtų pasiekti net keli tikslai:

1) būtų galima paskelbti apie dalinai įgyvendintus „specialiosios karinės operacijos“ tikslus. Jeigu dar tuo pačiu pavyktų palaužti ukrainiečių gynybą Mariupolyje, būtų dar stipriau;
2) dalis pajėgų atsilaisvintų puolimui pietuose, mėginant užimti Odesos regioną ir, galbūt, sugrįžtant į Charkivo rajoną;
3) būtų galima galvoti apie „novorosijos“ sukūrimą, kuriai būtų galima mėginti sukurti pseudo Ukrainos įvaizdį;
4) įgautų papildomų svertų galimose derybose.

Dėl derybų, tai Rusija dabar sako nebeketinanti derėtis, ir sieksianti visiško Ukrainos demilitarizavimo ir denacifikavimo. Ukraina sako, kad Rusija jau turėjo progą derėtis, ir ją praleido, todėl dabar derybose ukrainiečiai žada būti nesukalbami ir neiti į kompromisus. Tačiau mes žinome, kad Kremliaus žodis nieko nevertas, ir kad gali būti visiškai priešingai. O ukrainiečiai nori greičiau baigti karą, kuris vyksta jų, o ne rusų namuose.

Tačiau susėsti prie derybų stalo bus labai sunku – pasitikėti Putinu negalima, ir abi pusės iš tiesų negali ženkliai nusileisti viena kitai. Todėl kol kas belieka kovoti. Pasikartosiu – tam reikia ginklų. Britai sako, kad mėgindami supirkti sovietinę ir rusišką ginkluotę ir amuniciją Ukrainai nuolat susiduria su rusais, kurie taip pat mėgina ją nupirkti toje pačioje rinkoje. Manau visiems aišku, kas turi ilgesnį „pinigą“. A. Arestovičius pasakė, kad tuoj fronte pasirodys „papiktinti“, t.y. patobulinti lenkų perduoti tankai T-72. Įdomu, kaip ukrainiečiai juos „papiktins“. Taip pat pasigyrė, kad gaus 100 pėstininkų kovos mašinų „Marder“ iš Vokietijos. Tai tikrai pikti žvėriūkščiai, visai neseniai diskutavome, kad gal būt jų reiktų ir Lietuvai. Su ukrainiečiais nekonkuruosime – šiandien viską atiduodame jiems.

Geras tas senas šūkis – „už jūsų mūsų pergalę“, tiesa?

Slava Ukraini!

Na, ir laukiam Suomijos su Švedija mūsų didelėje šeimoje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Įdomi       2022-05-15 12:25

informacija, tik Locked N’ Loaded infantili beraštystė bado akis.

Išvada       2022-05-14 20:52

Viena didžiausių baldų ir kitų namų apyvokos prekių bendrovių pasaulyje yra IKEA.

2022 m. kovo pradžioje IKEA „dėl techninių priežasčių“ uždarė visas savo parduotuves Rusijoje, todėl jose nebegalima apsilankyti ir įsigyti jokių prekių.

Prekybos salės ir sandėliai neveikia, o pristatymas iš internetinės parduotuvės nebegalimas.

Visi IKEA padaliniai Rusijoje sustabdė savo veiklą, nes bendrovės pagrindinė būstinė nusprendė nutraukti veiklą šalyje dėl „specialios karinės operacijos“ Ukrainoje.

Iš pradžių bendrovė tikėjosi, kad veiklą galės atnaujinti iki gegužės 31 d., tačiau dabar priimtas naujas sprendimas. Tai buvo didžiulė staigmena visiems, ypač prekės ženklo darbuotojams.
IKEA vadovai nusprendė pratęsti visų parduotuvių prastovos laikotarpį, tačiau visiems darbuotojams vis tiek bus mokamas atlyginimas, o darbo vietos išliks.

Dabar, pagal naująjį bendrovės planą, firminės parduotuvės bus atidarytos rugpjūčio mėn.

IŠVADA: rugpjūtį Rusija Ukrainoje švęs pergalę.

Dzeikas       2022-05-14 20:47

Karybos poziuriu labai idomu suzinoti kaip baigsis rusu ir amerikos ginklu susidurimas.
Ukrainieciai gavo amerikietiskas haubicas kuriu taip reikia artparengimui pries puolima. Bus idomu ir kaip pasireiks Abramsas pries T72. Tiesa pastaruju kaip ir nebelike - sudeginti vasario-kovo menesiais.  Rusai dabar kariauja iskonservuotu strateginiu rezervu imtinai iki Korejos kara menanciu T54.
Tada juos sekmingai degino amerikieciu M46 Patton. Tai Abramsui juos dusint kaip is patrankos zvirblius saudyti. Ukrainieciu vietoj isigyciau pasiderejes 3 Pattonus vietoj 1 Amramso.

Mes buduliai       2022-05-14 14:25

emigrantai, labdaryno ir maisto prekių banko kruopų ėdikai rusišksi nesuprantam. Susikišk savo jeroglifus į subinę.

Palyginimui       2022-05-14 11:20

Na, buduliai ir labdaryno bei “Maisto banko” kruopų mėgėjai, palyginkite kiek ukropams rusų kareiviai įkrėtė tik per vieną naktį ir kiek Zelenskio ukrufašistų buvo sunaikinta (palyginkite šią suvestinę gegužės 13 dienos vakarui ir žemiau esančiame komentare suvestinę gegužės 14 d. rytui).


Сводка Минобороны, вечер 13 мая:

- ВКС уничтожили штабы территориальной обороны и батальона 24-й механизированной бригады;
- Авиация поразила три командных пункта ВСУ, а также 52 района сосредоточения живой силы и военной техники;
- ВКС России уничтожили склад боеприпасов в Харьковской области и более 300 националистов;
- Ракетные войска и артиллерия поразили 17 пунктов управления, 370 районов сосредоточения силы и техники и пять артподразделений ВСУ.
- Всего с начала проведения специальной военной операции уничтожены: 165 самолетов, 125 вертолетов, 845 беспилотных летательных аппаратов, 304 зенитных ракетных комплекса, 3039 танков и других боевых бронированных машин, 369 установок реактивных систем залпового огня, 1498 орудий полевой артиллерии и минометов, а также 2882 единицы специальной военной автомобильной техники.

Z-Day       2022-05-14 11:04

Брифинг Минобороны России:на утро 14 мая:
- Высокоточными ракетами воздушного базирования уничтожены пять пунктов управления и два склада боеприпасов в районах населенных пунктов Спорное и Берестовое в ДНР.

- Российские средства ПВО уничтожили 13 украинских беспилотников, включая один «Байрактар-ТБ2» над населенным пунктом Маньковка Харьковской области.

- Всего с начала проведения специальной военной операции уничтожены: 165 самолетов, 125 вертолетов, 858 беспилотных летательных аппаратов, 304 зенитных ракетных комплекса, 3051 танк и другие боевые бронированные машины, 372 установки реактивных систем залпового огня, 1507 орудий полевой артиллерии и минометов, а также 2898 единиц специальной военной автомобильной техники.

Diedas       2022-05-14 7:46

“Amerikos agentų” pilna ir tarp rusų įtakos agentų “dirbančių” Lietuvoje.  Rublius gauna, bet nieko nedirba, arba dirba dviprasmiškai arba atvirai kenkėjiškai. Tokiems taip pat reikalingas valymas ir auklėjimas. Vaišvila buvo pora kart paauklėtas,  “nesėkmingai nusileido nuo laiptų”, bet kaip matom išvadų nepadarė. Rublius griebia maišais, o rezultatų nerodo. Vėl riedės nuo “stačių lietuviškų laiptų” ir ne vienas.

Diedas       2022-05-14 7:38

Rusų didvyris Girkinas, kurį pats Putinas apdovanojo už Donbado operaciją paskelbtas “amerikos agentu” Pasirodo, 2014m jis tik vaidino negailestingą kovotoją ir tik dėl piaro viešai gslabijo ukrainiečius. Iš tikro jo dėka gyvi oabėgt galėjo tūkstančiai. Taipogi be pagrindo užleido priešams Slaviansk, priedo pilnai neišnaudojo jam tiekiamos ginkluotės ir savo fronto pusėje sorogdino daugiaukščius, kad galėtų geriau įsitvirtint. Visi šie veiksmai pilnai atitinkka ““amerikos agento” požymius. O kiek tokių agentų privisę dabartinėje armijoje kovojančioje prieš Ukrainą? Oooooo. Begalės. Nuo eilinių iki generolų. Sklando nuomonė, kad rusų armijai mirtinsi reikalingas valymas. Kaip 1937m. Kitaip deržavai galas.

Diedas       2022-05-14 7:03

Prasideda rusų ėdimasisi tarpusavyje. Kuo toliau tuo intensyviau ieškoma kaltų dėl nesėkmių, vis daugėja “amerikos agentų” ir jų pareigos kyla. Daėjo iki to, kad Girkinas remdamasis faktais,išdavyste apkaltino karo ministrą Šoigu. Dar keleta savaičių beviltiškų nuostolių ir pamatysim kad Amerikos agentu bus apšauktas Putinas. Kaltas dėl pravalo Ukrainoje vis tiek bus surastas.

Markas Feiginas       2022-05-13 23:53

Поставки оружия Украине меняют всю картину боевых действий, – Фейгин
https://www.youtube.com/watch?v=Uay14yorQQM&ab_channel=24Канал

Rekomenduojame

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.