Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 12 d. 19:56

4     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Politinis strateginis lygmuo

Žiurkė kampe. Putinas. Tą suprato ir JAV prezidentas Bidenas, kuris visada siekė padėti Ukrainai apsiginti ir tuo pačiu išvengti branduolinės eskalacijos su Rusija. J. Bidenas pripažįsta, kad jam neramu, jog visuomet kelis žingsnius į priekį skaičiuojantis Putinas iki šiol dar nesugalvojo, kaip išeiti iš karo. Ė, tikrai kelis žingsnius į priekį, Džou?

Rytų Europa imasi lyderystės: Lenkijos ir Slovakijos prezidentai A. Duda ir Z. Čaputova paskelbė apie virtinę vizitų į Vakarų Europos šalis, kad įtikintų jų lyderius kuo greičiau suteikti Ukrainai ES narės kandidatės statusą. Smagu būtų daugiau išgirsti ir apie konkrečias Lietuvos iniciatyvas, veikiant kaip gerai Rusiją pažįstančiai žaidėjai.

Lavrovas pareiškė, kad Rusija tikisi, jog po karo su Ukraina Vakarai atsisakys vienpolio pasaulio propagavimo. Mat, suprask, Rusija yra Vakarus ir jų vertybes atsveriantis lygiavertis polius. Kurgi ne, pasvajokim. Rusijos BVP toliau smunka, ją lenkia Italija, Prancūzija, daugiau nei dvigubai Vokietija, 14 kartų JAV, tuoj pralenks Pietų Korėja ir Iranas. Driskių Rasiejos (146 mln. gyv.) metinį BVP (1,829 trln. $) tuoj pralenks ir Australija (25 mln. gyv. 1,605 trln. $); nekalbant apie BVP, tenkantį vienam gyventojui, kur Rusija užima 86 vietą pasaulyje. Lavrovai, gal ten dugne sunkiai matosi, bet poliai – viršuje.

„Siemens“ (Vokietija) pranešė apie pasitraukimą iš Rusijos rinkos dėl karo Ukrainoje. Mhm. Gal dėl to, kad antrąjį ketvirtį patirta beveik 600 mln. eurų nuostolių?

Jungtinė Karalystė ir Švedija pasirašė abipusio saugumo susitarimą, kuriuo šalys įsipareigoja remti viena kitą, jei kuri nors būtų užpulta vykstant Rusijos karui Ukrainoje.

 

 

Operacinis lygmuo

Per pastarąsias 36 valandas pokyčių nebuvo. Rusai tvirtina, kad baigia ukrainiečių pajėgų apsupimo ties Severodonecku operaciją, tačiau to nepatvirtina šaltiniai ukrainiečių pusėje.

Taktinis lygmuo

Pasaulį sukrėtė vaizdai, kuomet netoli Kyjivo rusų kariai į nugaras sušaudė du civilius ukrainiečius. Vakar pasirodė informacija, kad Rusijos ir Baltarusijos pasienyje rusų snaiperis nušovė baltarusių žveją. Minskas pretenzijų neturi.

Rusijos kariuomenė apšaudė Zelenodolską, 1 žmogus žuvo, dar vienas sužeistas. Visą naktį palei fronto liniją vyko intensyvus apšaudymas padegamaisiais ir kasetiniais šaudmenimis.

Popiežius Pranciškus susitiko su Mariupolio kovotojų žmonomis. Pranešama, kad popiežius moterims pasakė, jog padarys viską, kas įmanoma, ir kad melsis už jas.

Zelenskis siūlo Kremliui keisti rusų belaisvius į Azovstal gynėjus. Putino atsakymas – nauji aviacinių bombų smūgiai.

JAV žvalgyba nustojo teikti duomenis apie Rusijos vadovybės buvimo vietas, įskaitant Ukrainos teritoriją.

Šiandien Lietuvoje vyko tarptautinės Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos. Vaizdas iš jų – žemiau. Žėk čia, Ivanai, mes pasiruošę – neprašytas mums ne svečias, pats žinai kuo pavaišinsim.

Komentaras

Vyksta nuožmus informacinis karas.

Rusų gavarilkos tvirtina, kad jų kariai Luhanske „išėjo iki sienos“ (kaži kokios?) ir dabar jau Rusija tuoj sutelks pajėgas ir smogs negailestingai.
Kyjivas tvirtina, kad Ukraina pasirengusi plataus masto kontratakai, kuri Rusijai bus tikras siurprizas.

Įvairios žiniasklaidos priemonės cituoja ekspertus, žinovus ir arestovičius, prognozuodamos, kad karas baigsis per Jonines. Vasarą. Rudenį. Po trijų mėnesių. Tęsis kelis metus.

Kaži, ką babka Vanga šiuo klausimu yra išsakiusi?

Psichologinės operacijos yra sudedamoji itin plačiai naudojama tiek Rusijos, tiek Ukrainos karo dalis. Turime išmokti ne tik naudotis informacija, ją perskaityti, bet teisingai interpretuoti, nekalbant apie atsirinkimą.

Sudėtingiausia informaciją atsirinkti ir teisingai perskaityti, kai ją pateikia Vakarų šaltiniai. BBC rusų tarnyba skelbia, jog nuo “Gruzijos atsiskyrusioje Pietų Osetijoje prezidento rinkimus laimėjo opozicijos kandidatas, partijos „Nykhas“ lyderis Alanas Gaglojevas”. Informacija tarsi objektyvi, tačiau Pietų Osetijos įvardinimas, kaip atsiskyrusios – Kremliaus naratyvas. Negali būti jokių “atsiskyrusių” padniestrių, krymų, donbasų – visos šios teritorijos yra Rusijos okupuotos ir privalo būti grąžintos kaip pavogtas turtas.

Turime suvokti, jog Rusija labai dažnai veikia per kitą pusę. Agentūrinis tinklas niekur nedingo. Jis, deja, tarp mūsų.

Jei kažkas pirmas komjaunuolių gretose su ašara traukė sojuz nerušymyj, tai kvaila galvoti, kad šiandien mušdamasis į krūtinėje įsegtą Vytį, jis iš esmės pakeitė vertybių sistemą.

Šviesos kariai ir Azovstalio dulkėse švyti, išdavikai bučiuojantys Lietuvos trispalvę ir toliau dvokia kubilinskais.

Šiandien norime išsakyti atskirą AČIŪ mūsų rėmėjai Silvijai T. Ačiū ir kitiems, mus skaitantiems ir kitaip jau parėmusiems. Tik Jūsų, brangieji, dėka, esame visiškai nepriklausomi ir galime sakyti būtent tai, ką galvojame.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Du viename       2022-05-13 20:01

Rusijos povandeninis kreiseris “KNIAZJ OLEG” torpeda pramušė Arkties ledyną.

stasys        2022-05-13 13:14

Diedas 2022-05-12 20:16 .. užvakar . Paukšteliai čiulbėjo jog šeip ne taip pasiekė Krymo uosta . Va bėda visi slepia tos geldos pavadinimą , ordlo turi tokio tipo du laivus ir kuris nukentėjo vis dar nėra aišku . Reikia orku jūreiviams mesti rūkyti papirosus ir tradiciškai pereiti prie pypkės , kaip seniau buvo priimta ..

Z-Day       2022-05-12 22:34

Из вечерней сводки 12 мая Минобороны России:

- Высокоточными ракетами воздушного базирования ВКС России за день поражены четыре пункта управления, 38 районов сосредоточения живой силы и военной техники, четыре склада боеприпасов в районе Соледар ДНР, а также в районе Харькова радиолокационная станция контрбатарейной борьбы производства США.
- Авиацией поражено 45 районов сосредоточения живой силы и военной техники, а также хранилище топлива для украинской военной техники в районе Врубовки в ЛНР.
- В районе населенного пункта Долина Харьковской области уничтожена артиллерией пусковая установка зенитного ракетного комплекса С-300.
-=Средствами ПВО в течение дня уничтожены пять украинских беспилотников в районах населенных пунктов Глубокое, Липцы Харьковской области, Александровка, Донецк.
- Над островом Змеиный сбит в воздухе один беспилотный летательный аппарат и перехвачены три украинские баллистические ракеты «Точка-У».

Diedas       2022-05-12 20:16

Šiandien rusai karinial laive vėl papiroso kancarą nesėkmingai mumetė.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.