Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt antroji (gegužės 6-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 6 d. 17:45

13     

    

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt antroji (gegužės 6-oji) diena

Labas rytas.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas:
Charkiv. Kaip ir spėta, agresoriaus bandymai kontratakuoti ir atsiimti tai, kas prarasta išsikvėpė. Orkai perėjo į greitą gynybą, apšaudo ukrainiečių pozicijas ir patį Charkiv miestą su artilerija bei aviacija, taip pat vykdo žvalgybą. Neatmestina, kad vakar iš Izyum pasitraukę 4-osios tankų divizijos bei 106-osios oro desanto divizijos vienetai žaizdas laižysis neilgai ir bus mesti pastiprinti Charkiv sektorių.  Ukrainiečiai toliau vykdo kontratakas įvairiose vietose, tačiau tai labiau primena įtampos palaikymą, o ne siekį prasimušti dar toliau.
Izyum. Kaip minėta vyksta pajėgų reorganizacija. Sumušti ir išsekę orkų vienetai atsitraukia, kovingesni juda į kontakto liniją. Ukrainiečiai kol kas šios situacijos neišnaudoja pilna apimtimi. Yra bandymų kontratakuoti orkų placdarmą prie Malokomyshuvaska ir Dovhenke, tačiau tai daugiau lokalios atakos, nekeičiančios operacinės situacijos. Neatmestina, kad tokiais atsargiais pastuksenimais ukrainiečiai gali bandyti užmigdyti orkų budrumą ir kontratakuoti kiek piečiau (Dibrovne – Virnopillya apylinkėse) ir taip pabandyti nukirsti išsikišusį „pirštą“. Žinant, kad ukrainiečių pajėgos taip pat yra išsekusios, patyrusios nuostolių, jų resursai ne amžini, tokia kontrataka labiau atitiktų galimybes, nei pabandyti nukirsti visą placdarmą iki Donec upės.
Lyman. Ukrainiečiai toliau gina miesto flangus, tačiau neatmestina, kad ilgainiui gali imti trūkti resursų (jų užnugaryje yra Donec upė, per kurią iš Slaviansk į Lyman eina likęs vienintelis geras kelias). Tuo pačiu pasirodė pranešimų, kad orkai vėl atakuoja Siversk link, tačiau nei kokiomis pajėgomis, nei koks to puolimo rezultatas dar nėra aišku.
Severodonetsk. Agresorius vėl pabandė įkalti pleištą tarp Rubizhne ir Severodonetsk – puolė Vojevodivka. Ir šį kartą nesėkmingai, tačiau neatmestina, kad orkai šiam sumanymui skirs vis daugiau dėmesio. Šis ruožas yra visai šalia Rubizhne ir Severodonetsk. Bandydami įsisprausti į šį butelio kaklelį orkai tikėtina patenka į ukrainiečių minosvaidžių, artilerijos, tankų sutelktą bei persidengiančią ugnį iš Rubizhne ir Severodonetsk.
- Pietinis flangas:
Mariupol. Gynėjai kaunasi, vyksta intensyvūs pėstininkų mūšiai (mažas atstumas, artima kova), nežiūrint į tai objektas toliau daužomas artilerija ir aviacija.
Huliajpole – Mariinka. Agresorius dar bando pulti link Mariinka, tačiau tai vis labiau primena puolimo imitaciją. Tuo tarpu ukrainiečiai nesnaudžia. Artilerija atakuoja Melitopolyje įsikūrusi orkų karinį oro uostą, bei gerai artilerija trinktelėjo Polohy (rusų propagandonai verkia, kad „neonacistai“ siautėja, reiškiasi pataikė gerai).

Pietų kryptis. Bendrai vyksta tas pats pasistumdymas, žvalgyba, artilerijos dvikovos ir resursų kaupimas.
Nepatvirtintais duomenimis orkai bandė su 10 sraigtų pagalba išmesti desantą prie Vysokopylia (Chersono sritis), ukrainiečiai leido jiems nutūpti ir – surprise surprise – šiltai užklojo artilerijos ugnimi. Sakoma, kad 2 sraigtai ir didelė dalis orkų desantininkų sunaikinta (bendrai galėjo būti apie 40 karių minus), dėl kitų nėra patvirtinimo. Tačiau, šią informaciją reikia tikrinti.

Šiandien Ukrainos pėstininkijos diena. Savo vardą jie jau patvirtino, o geriausia dovana šia proga - tolesni Rusijos nuostoliai ir išvarymas priešo iš savo žemės. Tad atšvęs šią dieną po visko smile

***

Sveiki. Pasirodė Ukrainos Generalinio štabo viršininko generolo V. Zaluzhny pranešimas, kad Ukrainos kariuomenė pradėjo kontrpuolimą Charkiv ir Izyum kryptyse. Vietomis viešoje erdvėje prasidėjo nesveika reakcija iš serijos „nu va jau dabar iki pat Maskvos“. Sąmoningai nekomentavome, norėjome palaukti vakarinio Ukrainos GŠ pranešimo. Jį perskaitę supratome, kad nuojauta neapgavo – didelės ne tik baimės, bet ir džiaugsmo akys. Vakariniame GŠ pranešime nėra nei užuominos apie jokį kontrpuolimą. Tai kas čia nutiko? Bandome suprasti:

Ši žinutė pasirodė po to, kai V. Zaluzhny pakalbėjo su JAV Generalinio štabo viršininku genenrolu M. Milley. Tad neatmestina, kad jis kalbėjo apie tai kas pasiekta per pastarąsias keletą dienų, o ne tai kas prasidėjo šią minutę. Kitaip tariant, pranešė apie orkų atstūmimą nuo Charkiv ir sėkmingus veiksmus (tame tarpe kontratakuojant) prie Izyum.

Pažiūrėjus oficialų pranešimą matome, kad ukrainietiškoje versijoje įvardijamas „kontrpuolimas“, o angliškoje „kontratakos“. Tad neatmestina, kad pranešimo rašytojas nelabai susigaudė terminuose ir suklydo (https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/309839231329162)

O dabar prie padėties fronte.

Donbaso kryptis
- Šiaurinis flangas:
Charkiv. Agresorius pabandė atsiimti tai ką prarado, tačiau tokie veiksmai labiau primena desperaciją, nei realius bandymus kontratakuoti. Taip, mūšiai rimti, tačiau Charkiv rytuose ir šiaurėje yra likusios apie 5 orkų BTG. Po pastarųjų dienų pralaimėjimų šios sąlyginai menkos pajėgos yra išsekusios ir demoralizuotos. Iš viešų šaltinių nesimato, kad orkai Charkiv link permetinėtų papildomas pajėgas. Labiau panašu, kad kontratakomis agresorius bando neleisti ukrainiečiams pulti toliau.
Izyum. Ukrainiečiai toliau sėkmingai ginasi, agresoriaus pastangos pulti Barvinkove ir Slaviansk link baigėsi eiline nesėkme. Pasirodė informacija, kad nuo kontaktinės linijos į gilumą gražinami 4-osios tankų divizijos ir 106-osios oro desanto divizijos vienetai. Svarbu paminėti, kad šių dalinių pagrindu suformuotos BTG Izyum sektoriuje kovėsi beveik nuo pat mūšio už Donbasą pradžios, tad jų kovingumo praradimas nestebina. Neatmestina, kad jų vietoje veikti pradės 20-osios armijos ir 76-osios oro desanto divizijos vienetai. Taigi priešas reorganizuojasi.
Lyman. Didelių pasikeitimų nefiksuojame. Agresorius toliau bando apeiti miestą iš flangų (priešas ypač aktyvus vakariniame Lyman flange). Informacija apie mūšius Lyman miesto prieigose yra prieštaringa, daugiausia eskaluojama orkų propagandistų, tikėtina su tikslu paveikti gynėjų valią priešintis.
Severodonetsk. Šiandien orkai dar kartą pabandė pulti ir vėl patręšė Ukrainos žemę. Popasna – Orikhove – Rubizhne laikosi.
- Centras. Agresorius ir toliau bando pralaužti ukrainiečių gynybą prie Avdiivka. Rusų propagandistai rodo reportažus iš „Avdiivkos katilo“ (suprask, pergalė jau čia pat), tačiau po akimirkos pripažįsta, kad „neonacistai čia aštuonerius metus įrenginėjo pozicijas“ ir pafilmavę neaišku į ką šaudžiusius orkus, skubiai tepa slides. Klounai, ne kitaip.
- Pietinis flangas:
Mariupol. Padėtis AzovStal itin sudėtinga, tačiau ukrainiečiai ir toliau ginasi. Blogai, kad iš politinių atstovų ir karių vietoje apie padėtį AzovStal eina priešingos žinutės (Arestovičius: „Priešas išmuštas iš AzovStal“ vs. Azov štabo viršininkas: „Priešas objekte, sunkūs mūšiai tęsiasi“). Turbūt geriausia, ką dabar galėtų padaryti komentuotojai Kyive, tai nekomentuoti labai greitai besikeičiančios taktinės situacijos AzovStal.
Huliajpole – Mariinka. Be esminių pakitimų.

Pietų kryptis. Abi pusės persigrupuoja. Kontaktinėje linijoje vyksta lokalūs susidūrimai.  Ukrainiečiai nesiveržia beatodairiškai į kontratakas, teritorijos atsipjauna po truputį, o orkai visgi priversti kartas nuo karto nustoti daužyti galvą į sieną ir atsikvėpti.

***

Egidijus Papečkys

Septyniasdešimta pirma diena (gegužės 5, ketvirtadienis)

Jau darosi sunku „nepamesti, dienų skaičiaus, o fronte ir toliau nieko naujo: ukrainiečiai spaudžia rusus prie Charkivo ir Chersono, o Rusijos pajėgos mėgina išstumti ukrainiečius iš Donbaso ir atakuoti raketomis geležinkelio infrastruktūrą ir objektus, kuriuos yra, ar neva yra Vakarų atsiųsta ginkluotė. Dėl to kiek sumažėjo kitų taikinių Vakarų Ukrainoje apšaudymas, nes vienu metu rusai gali apšaudyti tik ribotą skaičių taikinių.

Panašu, kad visgi sustabdyti ukrainiečių tiekimo į frontą d,  rusams nepavyksta, taip pat nesiseka ir sunaikinti atgabentą vakarietišką ginkluotę sandėliuose. Dėl to kyla didelis nepasitenkinimas agresyvioje ir fašistinėje Rusijos visuomenės dalyje.

Pasirodo vis daugiau patikimos informacijos iš Rusijos pajėgų, kad ukrainiečių artilerija veikia labai sėkmingai, ir kad rusų artilerijos, ypač salvinių raketinių sistemų nuostoliai dideli. Patys rusai pastebi, kad Rusijos gynybos ministerijos pranešimai apie neva sunaikintą didelį skaičių taikinių neatitinka tikrovės, kadangi iš saviškių fronte gauna kitokią nuomonę. Sulaukus amerikietiškų, vokiškų ir prancūziškų pabūklų, taip pat ir nemažo skaičiaus artilerijos radarų (aptinkančių šaudančius rusų pabūklus ir nustatančių jų ugnies pozicijų koordinates) ir kitos įrangos, ukrainiečių artilerija taps dar efektyvesnė. Rusijos artilerija kokybiškai nesustiprės. Kiekybiškai – irgi nelabai.
„Azovstal“ gynėjai laikosi, rusų mėginimas įsiveržti nepavyko. Panašu, kad kol kas tai buvo labiau žvalgyba mūšiu nedidelėmis pajėgomis. Bet padėtis ten tikrai sunki, dar labiau apsunkinta vandens ir maisto trūkumo. Padėti jiems nėra kaip.

Oficialusis Kremlius visais balsais kartoja, kad gegužės 9 d. visuotinė mobilizacija paskelbta nebus. Kuo labiau jie tai kartoja, tuo mažiau mes turėtume tikėti. Iš kitos pusės, mobilizacija užtruks, o ir mobilizuoti žmones Rusijos valdžia banaliai bijo.

Asmeniškai aš mobilizacijos nelabai tikiuosi, greičiau jau bus mėginama surinkti daugiau „durtuvų“ kitais būdais. Gegužės 9-osios paradui ruošiamasi taip pat, kaip ir visada. Atrodo, kad Kaliningrade jis bus kuklesnis nei kada nors anksčiau.

Vakar buvo pranešta apie pratybas Kaliningrade, kurių metu į pozicijas išvažiavo „Iskander“ raketinės sistemos ir atliko „elektroninius“ šūvius. Šiandien klausė per radiją – ar tai yra pavojinga. Mano nuomone – nelabai. Įprastai kiekvienais metais sausio-vasario ir birželio mėnesiais Kaliningrade vyksta būtent tokios pratybos su „elektroniniais“ šaudymais. Šį kartą įvyko gegužę, ir tai laikyčiau bandymu nušauti du zuikius – atlikti pratybas ir dar papildomai padaryti spaudimą Vakarams, tame tarpe ir Lietuvai. Šių metų pratybos išsiskiria tuo, kad jų metu nevykdytos „Iskander“ apsaugos nuo diversantų pratybos. Nevyko greičiausiai dėl to, kad beveik visi koviniai sausumos pajėgų daliniai išsiųsti kariauti į Ukrainą.

Nematau didelės grėsmės ir dėl Baltarusijoje pradėtų pratybų. Lukašenkos armija kaip buvo silpna, taip ir liko – Rusija neturi galimybės ją stiprinti savo ginklais ir technika, o pats Baltarusijos režimas tam neturi resursų. Pabarškins poligonuose šaukštais katiliukuose su koše, ir tuo pratybos baigsis. NATO ir Lietuvos kariuomenė atidžiai stebi padėtį Baltarusijoje, tam turi visas reikiamas priemones, ir prisidengiant šiomis pratybomis Rusijai slapta sutelkti pajėgas nepavyktų.

Vis daugiau abejonių dėl Rusijos „pergalių“ Ukrainoje kyla ir labiausiai fašistuojantiems rusams. „Iki specialiosios operacijos Donbasą žiauriai apšaudė, o dabar dar ir Belgorodą, Voronežą, Kurską ir Brianską“, reportaže iš vietos sako Kremliaus propagandos ruporas Sladkovas. Iš tiesų, nepasiektas nė vienas Putino įvardintas karo tikslas. Nepasiektas, nes to neleido padaryti ukrainiečiai.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-7 19:57

Оперативно-тактической и армейской авиацией России около острова Змеиный сбиты три вертолета Ми-8 с десантом и два украинских самолета — Су-24 и Су-27, сообщил на брифинге официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
Помимо этого, уничтожены два беспилотных летательных аппарата “Байрактар-ТБ2” и украинский десантно-штурмовой катер “Станислав”.
Кроме того, российские “Искандеры” ликвидировали крупные партии вооружения и техники из США и западных стран, а также личный состав подразделений 58-й мотопехотной бригады ВСУ у железнодорожных станций Красноград и Карловка Харьковской области. Также высокоточным оружием большой дальности морского и воздушного базирования поражена авиатехника на аэродромах в Арцизе, Одессе и Вознесенске.
Daugiau skaitykite - “ Российская авиация сбила у острова Змеиный украинские Су-24 и Су-27”.

Regimantas       2022-05-7 18:29

Pagoglinkit “Balandį – 16,6 proc. išankstinė metinė infliacija”. Lietuvoje balandį, išankstiniais vertinimais, metinė infliacija, apskaičiuota pagal su kitomis Europos Sąjungos šalimis suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), buvo 16,6 procento. Piš... Šimonytei vyriausybei piZzDec…piš….

Judas už 30 sidabrinių       2022-05-7 15:07

Президент США Джо Байден «признался, что Вашингтон рассекретился», когда потребовал пресечь утечки об обмене разведданными с Украиной, заявил спикер Госдумы Вячеслав Володин. США принимают участие в конфликте на Украине и, «по сути, координируют и разрабатывают» направленные против России украинские военные операции, написал он в своем Telegram.

Akis       2022-05-7 13:25

Putino banditams ateis galas, tegul nešdinasi iš svetimos žemės, kol dar ne vėlu.

Visiški marazmai       2022-05-7 10:57

“ G.Landsbergis: turime tiekti Ukrainai daugiau ginkluotės, galvoti apie atstatymą”.

stasys        2022-05-7 7:24

Regimantas 2022-05-6 21:12 .. kaip taikliai pažymėta tamstos . Paleckis , Venskienė , pridėčiau ir R.Paksą ir dar visa eile lietuvišku orkų kurie su pasididžiavimu tamstai paspaustu ranka . Jus labai teisingai visus ‘kiaušinius’ sudėjote į viena kašį , sveikinu ir pritariu . O dėl teisingumo ,Lietuvoje jis nėra išromyta karvė .. todėl dėl jo kautis vis dar verta.

ah.ą       2022-05-6 22:49

Dievo vietininkas žemėje išsakė velniavos priežastį.

Patriotams - idiotams       2022-05-6 22:04

Susiraskite vienąkart ir pasiskaitykite straipsnį “ Горловская мадонна. Фотографии обстрела Горловки”. Būtinai pasigoglinkit ir susiraskite. Ir pažiūrėkite į fotografiją, kurioje viduryje skvero guli ukrufašistų artilerijos sviediniu nužudytos sudraskytos jaunos Donbaso Gorlovkos gyventojos, jaunos mamos kūnas su 2 metų kartu nužudytos dukrelės kūnu ant rankų. Pažiūrėkit visi tie brudai, kurie toliau kurstote Ukrainoje karą, pažiūrėkite visi niekšai, kurie ir šiandien uoliai tiekiate ginklus Zelenskio banditams. Anksčiau ar vėliau jums p a d l o s atpildas bus!

stasys        2022-05-6 21:41

Remigijus Virkietis 2022-05-6 21:19 ..besmegenį , ar esi girdėjęs jog Ukrainoje vis dar vyksta karas ?

Remigijus Virkietis       2022-05-6 21:19

Ei, patriotai-idiotai, susiraskite vienąkart ir pasiskaitykite straipsnį “ Горловская мадонна. Фотографии обстрела Горловки”. Būtinai pasigoglinkit ir susiraskite. Ir pažiūrėkite į fotografiją, kurioje viduryje skvero guli ukrufašistų artilerijos sviediniu nužudytos sudraskytos jaunos Donbaso Gorlovkos gyventojos, jaunos mamos kūnas su 2 metų kartu nužudytos dukrelės kūnu ant rankų. Pažiūrėkit visi tie brudai, kurie toliau kurstote Ukrainoje karą, pažiūrėkite visi niekšai, kurie ir šiandien uoliai tiekiate ginklus Zelenskio banditams. Anksčiau ar vėliau jums p a d l o s atpildas bus!

Regimantas       2022-05-6 21:12

Paleckį nuteisė Landsbergio sistemos teismas už informaciją rinktą iš wikipedijos ☺☺☺☺☺. Venckienę tampė lygiai taip pat. Masiulis pagautas su žymėtais STT pinigais, - išteisintas. Dabar jau ir durniui aišku, kad konservatorių teisingumas yra atrinktas saviems. Kitaip sakant, kabinetinis teisingumas. O karo atveju Landsbergis sakė Gordonui, kad mes visą Lietuvą nukreipsime į karą prieš Putiną. Bus tokia pati mėsmalė, kokia Ukrainoje, o patys bėgs iš Lietuvos, kaip xoxolai bėgo iš Ukrainos. Lietuvą užvaldė nacių kolaborantų bendrininkai, kurie su JAV išeiviais susivienijo į bendrą  gaują ir valdo Lietuvą. Jie 1940 metais tarnavo Hitleriui. Tada jų rusai nespėjo, o gal ir nenorėjo pridaužti, juk rusai - humaniški. Štai ir turime bėdą ant Lietuvos su iškeiptu požiūriu į teisingumą. Kas negarbins ožio dvaro kunigaikščių, tas gaus belangėj vietą. Tik jie patys nėra amžini bei nėra nemirtingi. Pabijokite Dievo!

stasys        2022-05-6 20:15

.. vėl nelaimė rusų laivui , ši karta fregatui ‘admirolas makarovas’ . Sako matrosai -orkai ir vėl užtraukė cigarete ne ten kur galima ir dera ir dar šalia tos ukrainietiškos salos ‘zmijini’ . Gal čia kokia tradicija pas orkus tik ja pamačius užtraukti dūmą šalia kokios reaktyvinės amunicijos . Jei žmogiškai prieiti prie problemos .. o kur dar tiems vargšams ta cigariuką sutraukti jei nepasislėpus už kokio ‘jaščiko’ . Žiūrėk ims kokia ukrainietiška žuvėdra ir apšiks kepure .. o ji ne šalmas . Bet tikiuosi viskas baigsis ši karta sėkmingai ir nebereiks ta gana nauja fregata tempti remontui . Paskandinai ir poxik .. Pageidautina šalia anos ‘maskvos’ .

Turistas       2022-05-6 20:12

Ka tik grizau is RUSSIJOS, generolai kalba, kad iki geguzes 9 marijupolis bus isvaduotas 100%. Iskaitant ir Azoto fabrika

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.