Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 22 d. 20:55

25     

    

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas Putino branduolinius grasinimus pavadino “pavojinga ir neapgalvota retorika”. Aljanso generalinio sekretoriaus teigimu - tai pirmoji Rusijos mobilizacija nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, tačiau ji nėra netikėta.

“Užtikrinsime, kad Maskvoje nekiltų jokių nesusipratimų dėl to, kaip reaguosime. Žinoma, tai priklauso nuo to, kokia bus situacija ir kokius ginklus jie gali panaudoti. Svarbiausia neleisti, kad taip nutiktų, todėl bendraudami su Rusija aiškiai kalbėjome apie precedento neturinčias pasekmes”, - pabrėžė NATO vadovas.

Mes suprantame, kad diplomatinis protokolas neleidžia elgtis taip pat arba panašiai taip, kaip Rusija. Tačiau mūsų giliu įsitikinimu, dabar kaip tik metas pasakyti Maskvai labai aiškiai: tą akimirką, jei tik bus duotas įsakymas panaudoti branduolinį užtaisą, lėksit į orą nespėję sumirksėti. Tik tokią kalbą supranta Putinas, tik tokia retorika jį priverstų susimąstyti.

Putino teigimu, dalinė mobilizacija bus taikoma tik rezervo kariams. Rusijos teroro ministras Sergejus Šoigu paskelbė, kad bus mobilizuota apie 300 000 žmonių.

Skaičiai nerealūs. 300 000 karių Kremlius neturės nei uniformų, nei sausų davinių, nei karstų. Manytume, kad per 6-8 savaites Rusija galėtų sukrapštyt iki 150 tūkstančių “rezervo karių.”

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, jog Kremlius jau kurį laiką vykdo slaptą mobilizaciją: „Jie mobilizavo kadetus, vaikinus, kurie nemoka kariauti. Šie kadetai žuvo. Jie net negalėjo baigti mokslų. Visi šie žmonės negali kovoti. Jie atvyksta pas mus mirti”. Zelenskio teigimu, “Putinas nori paskandinti Ukrainą kraujyje, savo (Rusijos) karių kraujyje”.

Zelenskis neatmeta galimybės, kad Rusija gali smogti branduolinį smūgį: “Negalime žinoti, kas jo galvoje, yra rizika“. Tačiau nereikia pasiduoti Putino branduoliniam šantažui, nes jis šiandien reikalauja Ukrainos, ryt pareikalaus dalies Lenkijos.

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužny pareiškė, jog Rusijos vadovybės pareiškimai dėl mobilizacijos neturės jokios įtakos ukrainiečių ryžtui kovoti. „Mes sunaikinsime visus tuos, kurie į mūsų žemę atvyks su ginklais - savanoriškai ar mobilizacijos būdu“.

Sėkmės.

Jungtinėse Tautose Joe Bidenas pareiškė, jog Rusija siekia sunaikinti Ukrainos teisę egzistuoti, o Rusijos piktnaudžiavimus pavadino „stingdančiais kraują“. Bidenas pažadėjo, jog JAV bus kartu su sąjungininkais bet kuriuo atveju, kas reiškia, kad Jungtinės Valstijos galimai tiesiogiai įsikiš į karinį konfliktą Ukrainoje, peržengus tam tikras, numatytas ribas.

JK gynybos sekretoriaus Ben Wallace teigimu, Rusijos paskelbta mobilizacija - tai Kremliaus pripažinimas, kad invazija į Ukrainą nepavyko. “Putinas ir jo gynybos ministras pasiuntė į mirtį dešimtis tūkstančių prastai aprūpintų savo šalies piliečių, turinčių prastą vadovybę”, - teigia Wallace. „Jokie grasinimai ar propaganda negali paslėpti fakto, kad Ukraina laimi šį karą, tarptautinė bendruomenė yra vieninga, o Rusija tampa pasaulio užribiu“.

Būtent. Užribiu.

Kloaka. Dvokiančia kruvinų pūlių ir srutų duobe. Ir už tai pilnai atsakingas Kremliaus režimas.

Ši, dalinė mobilizacija rodo, kad „antroji pasaulyje“ nokaute, o Putinas nežino, ko griebtis. Pradėdamas dar vieną propagandinę karo fazę, Kremlius paleidžia dūmų uždangą, siekdamas užmaskuoti visas nesėkmes. Skuba dėl referendumų rodo, kad Maskva nebetiki net planu minimum – Donecko ir Luhansko sričių, o bandys „įteisinti“ esamas okupuotas teritorijas.

Putinas suvokia, kad jis pralaimėjo ir Vakarams atrodo, kaip nevykėlis lūzeris. Vienintelis šansas dar kurį laiką išlikti - toliau kraujyje skandinti tiek Rusiją, tiek Ukrainą.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad Putinas galėtų atsisakyti “imperinių ambicijų”, kurios gali sunaikinti Ukrainą ir Rusiją, jei pripažintų, kad negali laimėti karo. Scholzo teigimu, imperializmo sugrįžimas yra katastrofa ne tik Europai, bet ir pasaulinei, taisyklėmis grindžiamai taikos tvarkai.

Barbarai į Romą įsiveržė ne Koliziejaus ir Panteono apžiūrėti, o užkariauti, žudyti ir apiplėšti. Toks ir ne kitoks yra šiandieninių Kremliaus barbarų tikslas.

Džiugi žinia sekantiems Azovstalio gynėjų likimą: vakar išlaisvinta apie 300 (Ukrainos šaltinių duomenimis 215) Ukrainos karių, tarp kurių, kaip teigiama, yra penki Azov bataliono vadai, Katerina Polishchuk (Ptashka). Teigiama, jog belaisviai iškeisti į Putino draugą, oligarchą Medvedčiuką.

Kyjivo teigimu, prireiks kelerių metų, kol bus išminuota 12 000 kvadratinių kilometrų teritorija, atkovota iš Rusijos Ukrainos šalies šiaurės rytuose. Šį darbą padės atlikti Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Kanada.

Po to, kai Putinas pagrasino branduoliniu ginklu, Rusijos rublio kursas smuko į žemiausią poziciją per pastaruosius du mėnesius; euro kursas smuko iki 0,9885 JAV dolerio, o dolerio kursas kitų valiutų atžvilgiu pakilo. Smuko ir Europos akcijų rinkos, o investuotojai ėmė pirkti saugias obligacijas, ieškodami saugių JAV iždo vertybinių popierių ir Japonijos jenų.

Artėjant žiemai Vokietija daro viską, kad sutaupytų gamtinių dujų. Teigiama, kad Vokietijos dujų saugyklos jau užpildytos 90 proc. Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas išreiškė optimizmą, kad šalis išgyvens.

Nuraminsime - šaunūs vokiečiai tikrai nemirs nuo šalčio ir bado.

Operacinis lygmuo

Be žymesnių pokyčių.

Rusijoje prasidėjo mobilizacija ir represijos.
Vyksta areštai, pasipriešinimo akcijos. Nors kai kurie ekspertai mano, kad Rusija bunda, mes skeptiški šiuo klausimu. Pavieniai piketai, kurių metu skanduojama „Putiną lauk. Karui ne. Rusija be Putino” – bejėgystės išraiška. Pavieniai pasipriešinimai, kuomet nepaklusniuosius minia filmuoja mobiliais telefonais - tai ne pasipriešinimo, o greičiau nesusitaikymo su esama padėtimi būsena.

Pasipriešinimas prasidės/prasidėtų tuomet, kai į Maskvos gatves išeitų du milijonai rusų, o rankose būtų ne telefoniukai, o molotovo kokteiliai ir akmenys. Tuomet karas Ukrainoje liautųsi akimirksniu ir reikštų Putino režimo pabaigą.

Kremliaus paskelbta mobilizacija Rusijai baigsis visišku fiasko. Karo nepatyrę, nemotyvuoti, be kvalifikuotų karo lauko vadų, paskubom sukomplektuoti daliniai fronte galės pasitarnauti tik simboliniam užgrobtų teritorijų išlaikymui. Apie jokį puolimą Kremlius negali net sapnuoti.

Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk, reaguodama į rusų karių demotyvaciją, paragino visus pasiduoti.
Tai esą geriau, nei mirti svetimoje šalyje. Laikui bėgant pasidavę rusai gali būti iškeisti į ukrainiečių karo belaisvius. Tų, kas nenorės grįžti į Rusiją, pagal Ženevos konvencijas ir Ukrainos įstatymus niekas negražins Rusijai.

Šaltinių duomenimis Rusijos – Suomijos pasienyje jau vyksta „mobilizacija“ vakarų kryptimi, kur nusidriekė daugiau kaip 30 kilometrų automobilių eilė. Pranešama, jog Maskva planuoja artimiausiu metu uždaryti Rusijos valstybines sienas.

Kaip šaunu. Nereikės Vakarams pirsčioti dėl Šengeno vizų panaikinimo. Geležinę uždangą nuleis pats Kremlius.

Taktinis lygmuo

Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija per pastarąją parą smogė 24 okupantų taikiniams: kontrolės punktams, personalo, ginklų ir karinės įrangos vietoms bei šaudmenų sandėliams.

Sunaikinti 4 priešlėktuvinės gynybos ir artilerijos objektai.

Ukrainos jūrų pėstininkai sunaikino rusų sraigtasparnį Mi-24 ir du naikintuvus.

Aktyvūs kariniai veiksmai vyksta palei visą fronto liniją.

Ukrainos kariai mėgina pralaužti Limano gynybą pietryčių pusėje. Kai kurie šaltiniai praneša, jog ukrainiečių kariai jau mieste.

Šiandien ryte Zaporižės mieste gaudė pavojaus sirenos. Rusijos okupantai smogė regioniniam centrui. Nuostoliai kol kas nežinomi.

Vidurnaktį rusų okupantai “Gradais” smogė Nikopoliui. Į miesto centrą paleista apie 20 sviedinių. Nužudytas 35 metų vyras.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šlovė rusų kariams!        2022-09-23 20:41

Tiesiog smagu! Dar 600 ukrufašistų sunaikinta! Kaput Ukraine! Herojam kaput.
Минобороны России заявило, что потери ВСУ за сутки составили более 600 человек убитыми:
* cвыше 220 военных в районе Краматорска;
* более 100 «иностранных наемников» в районе лавянска и населенного пункта Озерное (ДНР);
*  190 человек в районе города Запорожья;
* более 130 военнослужащих в районах населенных пунктов Безыменное и Терновые Поды (Николаевская область).

Nugelltes ciucella       2022-09-23 20:14

gavo paviestke prisistatyt kremliun,bo be jo su clienu fiureriui kapai.Bet gellstantis kudikis karsincius ir toliau sekmingai slapstosi taatos subinej.Ot nenori i fronta ir ka tu jam..

Gelltonas vodalazze       2022-09-23 19:39

..a jau aplankei ligoninej savo apsirukiusi kollega,didiji CLIENA…Ar kartu traukiat…dixlofosa,bo kanapiu armonautai jums neduoda,neuzsidirbot…Reik labiau steneti.

yell...Z.O.V.marine       2022-09-23 18:57

ar to dolbodoublenauto navusėjūno briedus dar kažkas skaito, ar tik komentaruose dūchina vieni kitus ?  - nors ką ten visokius LJP, stasiotus, dzeikus ir pan. dūchinti ? smile) - vabzdžiai kažkokie išdustinti smile))

ALEXANDER RUBINSTEIN       2022-09-23 18:52

SEPTEMBER 15, 2022
Zelensky quietly deletes photo of his bodyguard’s pro-Hitler patch

https://thegrayzone.com/2022/09/15/zelensky-bodyguards-hitler-patch/

Sankcijos į subinę       2022-09-23 14:59

” Доллар и евро подешевели более чем на ₽2 и упали до минимумов с июля”. https://quote.ru/news/article/632d8ad49a794772402bfda4?from=from_main_6

Parašykite kada nors tiesą        2022-09-23 14:17

Vien melas! Ar šeimininkai neleidžia!

Demesio,clienas       2022-09-23 11:44

tik ka istojo i armonautu gretas.Pacia pirma diena taip prisiruke zoles,kad vargsui galvelej viskas susimaise.Todel jokiais budais nesusidekit su laisves parcija.Bus kaip clienui.Ir kas daba ji gydys…,nebent kollega gelltonas vodalazas.

Partijos naris nuo 1971m ( 5 skiepai)       2022-09-23 11:35

KLAIDOS ATITAISIMAS
zodi “karas” skaititi kaip “specoperacija”
Karas dar ne viksta. Dar tik bus. Kai kolektivinei vakarai gaus atominiu bonbu krusa.

LTSR nusipelnes mokitojas anonistui       2022-09-23 11:24

Tu berastis ne postus rasinek,o imk avtamata i rankas ir valink i fronta.
Uz minti statau 2 uz gramatika statau irgi 2.
Prisiveise dezertiru sofos didviriu.
Na nieko greit surinksim visus

Partijos naris nuo 1971m.       2022-09-23 11:19

Taip baisu dar ne buvo tokio pazeminimo dar ne patireu.
Prisistatikite sau, nuejau usirasiti savanoriu(turiu gilios frontines patirties politsvietimo klausimais) o jie del amzeus ribos ir neigalumo neuzrase.
Kaip as pavidziu jaunimui tokio ne eilinio sanco givenime.
Jaunimas, visi i konculata, rasikimes greiceu i kara, pagalvokim tiktai kas jusu lauke. Tukstancei neisbuozintu xoxolu,pinigai garbe medalei merginu meile ir slove.

 

Partijos naris nuo 1971m.       2022-09-23 11:12

SVARBU.
Tevine pavojuja
visoms respublikoms duotas isakimas suformuoti burius nacionaliniu pagrindu.
Mums duota garbe atkurti 16 lietuviska divizija.
Mes letuvei matidami trikstancius koviniu entuzeazmu RUSSUS savo viresnii brolio tikrai ne padvesim.
Visi norintis kareuti skubei i konculata
Nieko nereike.
Aprengem maitinam apmokinam kalba ne butina.
Isvikstam ketvirtadieneis.
Skubei kreipkites letuviskai latviskai estiskai lenkiskai angliskai vokiskai prancuziskai ir kitomis kalbomis ne kalbam.

Propagandinis anonizmas       2022-09-23 8:02

Man labai patiko kažkokio ale ukrainos musulmono įdėtas įrašas Delfyje. Kažkoks su išpuoselėtai apželdinta ir pražilusia ar nudažyta apatine veido dalimi ir nė karto neišpurvinta uniforma sapalioja, kaip jie nužudys, kas ateis į Ukrainos žemę. Holivudo režisieriams visada buvo sunku patiekti informaciją tikroviškiau. Propaganda nukraipta į Rusijos musulmonus. Kijevui už propagandinį agitacinį darbą statau 10.

Zoro       2022-09-23 7:18

Šlovė Ukrainai. Visi rusai-okupantai žus Ukrainos žemėje. Vatnikai taip pat

TURISTAS       2022-09-22 23:59

nuejau i raudonuju aikste maksvoj,ziuriu,bleeet,leninas voliojasi ismestasis is mauzoliejaus,prie siuksliadezes,putyyynas pakartas ant stulpo tabaluoja,arklys girtas apsivemes tvarko zaxarova…zo,russskas myras gyvena ruska dyvenima…

Turistas       2022-09-22 23:41

Ką tik grįžau iš Rusijos. Jūs nepatikėsit, ten prie vojenkomatų eilės. Nieks nesitikėjo tokio norinčių ginti Tėvynę žmonių antplūdžio. Visi nori ko greičiau į Ukrainą

autoriui A.Naviui       2022-09-22 23:00

Vaikeli,greitai eik į tualetą ir gerai apžiūrėk klozetą-jei gerai žiūrėsi, rasi ten rusą su kalašu ir deguonies kauke,jis ten tavęs tyko,nori už kiaušų pagriebęs nužudyt.Dar vienas yra po tavo lova,trečias spintoje,ketvirtas įsirangė į tavo tuščias smegenis,nes ten yra daug vietos.Siūlau puikų receptą-eik į kokio namo 9 aukštą,užlipk ant balkono turėklų,rėk visa gerkle “landsberga ahbar-rusai puola ” !!! tik labai garsiai,ir šok…po šios procedūros rusai tavo lovoje tikrai nebesivaidens.

Oficialu       2022-09-22 22:58

Минобороны России: за первые сутки частичной мобилизации около 10 тыс. человек пришли в военкоматы, не дожидаясь повестки. Atrodo, piZdec ukropams….

Smagu       2022-09-22 22:55

Šiandien Grigiškių mieste nežinomi piliečiai visur pripiešė Rusijos valstybinių vėliavų, pranešė l.rytas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-22 22:07

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai.          _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-22 22:06

- Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.            _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-22 22:05

- Ruskiai, dinkit iš Lietuvos.              _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-22 22:05

- Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių.          _
- LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio.
- Minusuokit Lietuvos priešai vatnikai, drąsiau.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-22 22:05

- Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės. 
      _

FIURERIUI       2022-09-22 21:47

KAPUT XANA IR KIRDYK

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.