Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešioliktoji (rugsėjo 27 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

28     

    

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešioliktoji (rugsėjo 27 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Zelenskis su Stoltenbergu aptarė tolesnę NATO valstybių narių paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. NATO vadovas pasmerkė neteisėtus Rusijos referendumus, kuriuos Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės vadina neteisėtomis apgavystėmis.

Būtų mūsų valia, seniai Aljanso pagalbą būtume planavę veiksmais ant žemės - trinktelėję įžūliai besielgiantiems driskių legionams okupuotose teritorijose, įvedę taikdarius į Zaporižės AE ir dislokavę oro gynybos pajėgumus virš kritinės civilinės infrastruktūros. Bet čia tik mūsų sapnai iš fantastikos srities.

Maskva paskelbė preliminarius okupuotų Ukrainos teritorijų “referendumų“ rezultatus. Jie nustebino net mus, menančius draugo Leonido Brežnevo laikų „balsavimus“ į TSKP AT. Pranešama, kad Luhansko srityje 98,4 % žmonių „balsavo“ už prisijungimą prie Rusijos, Zaporižėje - 93,1 % gyventojų, Chersone daugiau kaip 87 %. Kažkokios ten liaudies Donecko respublikos driskių atamanas Pušilinas pareiškė, kad 99,2 % žmonių balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Ir visos šios Kremliaus atmatų sąšlavyno pastangos siekiant išlaikyti užgrobtas Ukrainos teritorijas yra visiškai beprasmės. Visuotinė mobilizacija, referendumai, prijungimas prie Rusijos, naujų „Rusijos teritorijų“ gynimas, grasinimas branduoliniu karu - paskutiniai koziriai, kuriuos tėškė į karo teatro sceną Maskva. Daugiau ėjimų Kremlius neturi. Putinas siekia laimėti laiko, bet laikas tiksi ne jo naudai. Kas toliau, a?

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas, pareiškė kad JAV neprieštarauja, kad Ukraina, pasinaudodama Vakarų suteikta ginkluote, susigrąžintų teritorijas, kuriose Rusija organizavo vadinamuosius referendumus.

Kitaip sakant, “žalia šviesa” bolševikų išperų vijimui lauk.

Dujų nutekėjimas “Nord Stream” trasoje - teroristinis išpuolis, teigia Ukrainos prezidento patarėjas M. Podoliakas. Politikas įsitikinęs, kad šiuo teroristiniu aktu Rusija siekia destabilizuoti ekonominę padėtį ES ir sukelti paniką artėjant žiemai. Sabotažas įvykdytas Danijos išskirtinėje ekonominėje zonoje į pietryčius nuo Bornholmo salos. Pažeistų „Nord Stream“ trasų vietose susiformavo kilometro spindulio bangavimas. Danijos, Švedijos ir kitų valstybių pareigūnų manymu, trasos pažeistos tyčia, greičiausiai, sprogdinimo būdu. JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas teigia, kad dujotiekio avarija neturės reikšmės nei ES energetiniam sektoriui, nei regiono saugumui.

Vakar Putinui dirbantis burna Kremliaus atstovas spaudai D. Peskovas žurnalistams teigė, kad Kremlius labai susirūpinęs dėl žalos dujotiekiui. „Muraveinik zaševelilsia“, - ploja katučių driskių anūkai įsitaisę Kremliaus menėse.

Yra tokia komedija „Daug triukšmo dėl nieko“ – galimas daiktas, kad maskoliai siekia ir tam tikra prasme pasiekė didelio „bum“, kad šis jų bezdalo dūmas užgožtų svarbesnius įvykius. Kita vertus, Kremlius siunčia žinutę, kad kitas objektas, galintis išlėkti į orą, gali būti SGD laivas (laivai). Matyt, čia nereikia aiškinti, kas nutiktų Baltijos energetiškai nepriklausomam liūtui, jei artėjant Kalėdoms, dangų Klaipėdoje nušviestų ne fejerverkų, bet sprogusio “Independence” liepsna.

Vokietijos vyriausybė siūlo uždrausti ES piliečiams eiti aukštas pareigas Rusijos valstybinių koncernų valdybose ar stebėtojų tarybose.

Šiuos draudimus, kaip ir tiesioginius ryšius su Kremliaus valdomais bankais, finansinėmis struktūromis bei oligarchais Berlynas pirmiausia galėtų išsikuopti savo kieme. Pradėti „dešrioderizaciją“ iš esmės.

O šiaip pasiūlymas labai geras ir teisingas.

Praėjus septyniems mėnesiams po Rusijos karo prieš Ukrainą, Baltarusija vis dar susilaiko nuo tiesioginio dalyvavimo šiame kare, tačiau iš Baltarusijos teritorijos iš toliau skrieja raketos, griaunančios Ukrainos miestus. Šiuo metu Baltarusijos teritorija naudojama pratyboms, o geležinkeliai - karinių dalinių ir technikos perdislokavimui.

Pranešama, praėjusią savaitę į Minską atvyko rusų samdiniai iš karinės grupuotės “Liga“” (“Wagner”). Ukrainiečiai įspėti dėl galimų provokacijų Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje.

Europos Komisija rengia naujas sankcijas Rusijai, įskaitant naftos kainų ribą. Tačiau Briuselis, atrodo, ketina atšaukti draudimą trąšoms bei cementui.

Keletas žodžių apie situaciją Rusijoje. Šalies ekonomika šiuo metu perorientuojama į karo ekonomiką. Kenčia civilinis sektorius, kuris negali konkuruoti su gynybos/karo sektoriumi. Tačiau civilinis sektorius privalo pildyti biudžetą. Preliminariais skaičiavimais, vien iki rugsėjo vidurio tiesioginės karinės išlaidos sudarė 84 milijardų eurų, kai iš viso 2022 m. biudžete tam buvo numatyta numatyta 63 milijardai eurų.

Rusijoje ima trūkti darbo jėgos, tad jei į frontą artimiausiu metu bus išsiųsta 300 tūkstančių darbingų vyrų, nekalbant apie planuojamą milijoną, darbo rinkoje atsiverianti skylė gali turėti itin rimtų pasekmių.

Nebejojama, kad karo sąlygomis Rusijos vyriausybė agresyviai reguliuos kainas ir sukios rankas mažmeninės prekybos tinklams ir gamintojams, metalo pramonei, plieno, mėsos, konservų gamybos ir kitoms įmonėms, todėl infliacija ir biudžeto deficitas yra neišvengiamas.

Tūkstančiai rusų vyrų perleidžia savo verslus šeimos nariams ir bėga į užsienį, o likę giminaičiai stengiasi atsikratyti valdomų įmonių, net ir patiriant nuostolius. Patys rusai nesiima prognozuoti, kokiais finansiniais skaičiais baigsis ši prasidėjusi ekonomikos griūtis.

Tuo mes labai džiaugiamės, nes šis Kremliaus ėjimas - mobilizacija - yra geriausia sankcija prieš savo šalį ir jos ekonomikos griovimas iš vidaus.

Operacinis lygmuo

Ukrainos kariuomenė po truputį stumiasi pirmyn. Kraujuojanti Rusijos meška vietoje to, kad nutrauktų beprasmį karą, pilnu pajėgumu mobilizuoja karybai tinkančių driskių ordas.

Okupacinių dalinių gretose pasirodė pirmieji mobilizuoti kariai: dvi motorizuotos šaulių divizijos gavo personalo, kurie nepraėjo jokio karinio parengimo, kaip mes ir prognozavome. Rusija priešakinius fronto linijoje nustekentus dalinius papildo ir pigiausia „patrankų mėsa“ - už kriminalinius nusikaltimus teistais asmenimis.

Ukrainos gynėjų pajėgos atsiėmė taktiškai itin svarbią Drobyševe gyvenvietę, o tai reiškia, kad operacijai “Limano išlaisvinimas” pasirengimas baigtas.

Rusijos karo nusikaltimų ir terorizmo ministerija trečiadienį pranešė, kad naujai mobilizuoti Karaliaučiaus srities rezervistai pradėjo kovinius mokymus Rusijos Baltijos laivyno bazėje. “Visi mobilizuoti kariai atitinka šaudymo iš šaulių ginklų standartus. Be to, iš rezervo pašaukti piliečiai atkuria ginklų, karinės ir specialiosios technikos eksploatavimo ir priežiūros įgūdžius”, - pranešė ministerija savo “Telegram” kanale.

Šį pranešimą reiktų vertinti kaip dar vieną bauginimą Baltijos šalims, vargu ar turintį realų pagrindą realybėje.

Taktinis lygmuo

Rusai ir vėl raketomis apšaudė Charkivo apylinkes, Holodnohirskio rajoną, tačiau aukų pavyko išvengti.

Netoli Limano vyksta intensyvios kovos. Ukrainos artilerija apšaudo paskutinę miestui aprūpinti skirtą logistikos grandinę bei uždaro priėjimus į miestą. Ukrainiečiai išlaisvino Kupjansko-Vuzlovio miestą rytiniame Oskilio upės krante, taip pat Ridkodubo kaimą ir stumiasi tolyn į šiaurę nuo Limano.

Okupacinė armija toliau atakuoja civilinę infrastruktūrą ir žmonių būstus. Visoje Ukrainoje išlieka aviacijos ir raketų smūgių grėsmė.

Pastarąją parą Rusijos armija paleido 10 raketų ir sudavė 17 oro smūgių, dėl ko nukentėjo daugiau kaip 40 Ukrainos gyvenviečių.

Kitose kryptyse ir fronto sąlyčio linijoje driskiai pliekė iš visko, ką turėjo po ranka - tankais, minosvaidžiais ir raketine artilerija.

Ukrainos priešlėktuvinė gynyba numušė 2 raketas Kh-59 skriejusias link Odesos, paleistas iš Su-35 virš Juodosios jūros.

Vakar vakare Rusijos sparnuotoji raketa numušta Kryvyj Riho rajone.

Ukrainos aviacija sudavė 17 smūgių į 14 priešo dislokacijos vietų, pataikė į 3 atramos punktus ir 7 priešlėktuvinių raketų kompleksus. Be to, praėjusią parą Ukrainos priešlėktuvinės gynybos daliniai sunaikino vieną priešų lėktuvą, 6 bepiločius orlaivius ir vieną valdomą raketą X-59.

Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija smogė į 12 priešo kariuomenės ir technikos susitelkimo vietų, 4 amunicijos sandėliams, priešlėktuvinės gynybos ir radioelektroninės kovos pozicijoms.

Komentaras

FRONTEX teigimu, į ES vykstančių rusų skaičius išaugo 30 proc. Praėjusią savaitę į ES atvyko beveik 66 000 Rusijos piliečių, t. y. daugiau kaip 30 proc. daugiau nei savaitę prieš tai. Per pastarąsias keturias dienas į Suomiją atvyko 30 000 Rusijos piliečių.

Vokietijos ukrainiečiai nedega džiaugsmu dėl Berlyno ketinimų priimti dezertyrus iš Rusijos, ir mes tą labai suprantame. Rusai, kurie iki šiol tylėjo ir nedarė nieko, kad žlugtų Putino režimas, o dabar neša kudašių, kad išgelbėtų savo kailį, neturi teisės vengti atsakomybės. Jų mokamais mokesčiais išlaikoma represinė Kremliaus chunta, jų tylus tarnavimas jai reiškia ne ką kitą, o pritarimą Kremliaus beprotybei. Jei apolitiški ir apilietiški rusai nepritaria Kremliaus režimui, tuomet privalėjo, būtent!, privalėjo išeiti į gatves ir stoti prieš omonininkų ir rosgvardeicų bananų krušą ir stovėti taip, kaip tai darė baltarusių moterys. Tik tokius nukentėjusius nuo režimo rusus, galima įsileisti į ES, taip, kaip tai buvo padaryta su Baltarusijos opozicija. Bėgliai iš Rusijos yra ne režimo priešininkai, o neformalūs rėmėjai, bailiai, paprasčiausiai sprunkantys nuo atsakomybės.

Sunku suprasti, ko siekia Vokietijos Laisvųjų demokratų partija, kuri palaiko „nekenčiančius Putino politikos“ bei kviečia rusus prisijungti prie Vokietijos neoliberalų.

Mažai jums Hamburge, Miunchene eitynių su Putino abrozdėliu ir Rusijos vėliavomis? Patinka Z raidėmis išterliotos Paryžiaus Dievo motinos bažnyčios prieigos? Norite pagausinti armiją nekalbančių jokia kita kalba, tik rusų, ir nespėjusių apšilti kojų – opa! jau ginančių rusakalbių teises ES ar Vokietijoje? Norite Europoje dar daugiau Russkij mir?

Foto: tėvas laiko dukros, kurią rugsėjo 26 d. Pervomaiskyje, Charkivo srityje, pražudė Rusijos raketa, nuotrauką; apšaudymas šįryt Charkivo apylinkėse.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pranašas       2022-09-29 22:49

Kvailelis Zelenskis nesupranta, kad kojas pakratys ne sava valia.

Aleksas >Dzeikas 20:54       2022-09-29 22:38

ne tavo reikslas, dzeikeli, kas kam rankas norėtų pabučiuot, kitas klausimas kam tu seniai užpakalį bučiuoji?

milaiti       2022-09-29 21:24

..opusciennyj paxan,eto nie paxan..

Dzeikas       2022-09-29 20:54

Romui Kygui:
Bijau, kad Vierho apsauginiai uzplumpintu tamsta kojomis.Tiketina negyvai.
Neregetas izulumas: gaidys uzsimane ranka su “vor v zakone” sveikintis.
Butum protingas ir teisingai pasinaudotum proga, kai vierhas pro sali eigu - gautum is jo dovanu - auksini sauksta su isgrezta skyle.

Vovanas       2022-09-29 18:31

yra pedofilas,sadistas ir zmogzudys.Kybos.

Zelenskis       2022-09-29 16:50

Yra pideras ir narkomanas.

Zelenskis       2022-09-29 16:50

yra pideras ir narkomanijos.

KIGAI       2022-09-29 14:06

jau vien is tavo gramatikos aisku,ka tu linkes daryt..

Romas Kigas       2022-09-29 12:17

Idomiausia kad gan daug lietuviu dar vis tiki i tas nesamones. Nors dalykas gincytinas, kas geriau - buciuoti ranka Putinui ar buciuoti uzpakali Baidenui? Asmeniskai as, linkes paspausti ranka Putinui ir spirti i uzpakali Baidenui.

Ukropams piZZZdec       2022-09-29 12:12

Pagoglinkit “Подписание договоров о вступлении новых территорий состоится 30 сентября”. Подписание договоров о вступлении регионов в состав России состоится 30 сентября в 15:00.

nusiperdes clienas       2022-09-29 9:27

...budi.

LTSR nusipelnes mokitojas (7skiepai)       2022-09-29 7:15

Mes letuvei ne dziaukimes del susprokdinto duju vamzdio.
Vokietijai galas. Zmones jau sala.
O kas bus kai ateis ziema.?
Ir paziurekim i sita klausima kitu kampu.
Kas musu letuviu lauke.
Jaigu susprogo vamzdis po vandeniu, tai klaipedos duju laivas dar lengviau gali sprokt.
Plukdikim greiceu i atvirus vandenis, kuo toleu nuo apgivendintu punktu.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-29 6:37

2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui.
(Ištrauka iš laiško turinio)
” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš:
- LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių;
- LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių;
- Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse LDK Lietuvai.”    _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-29 6:35

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai._

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-29 6:34

- Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.        _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-29 6:34

- Ruskiai, dinkit iš Lietuvos._

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-29 6:34

- Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių._
- LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio.
- Minusuokit Lietuvos priešai vatnikai, drąsiau.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-29 6:34

- Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės.*

Pucyyynas raudonasis       2022-09-29 5:27

ateinancias Velykas tabaluos kartuvese.Kartu ir liudnasis arkliokas,su visais solovjovais ir co.

Putinas       2022-09-29 0:37

“Kitas Velykas jau tikrai švesime laisvoj Lietuvoj”.

Esu įsitikinęs, kad       2022-09-29 0:36

Ir seniui Landsbergiui, ir kgbistei Grybausksitei reikės dar atsakyti už tai, kad 2014 m. per Maidaną Kijeve nuo scenos šaukė kad ‘‘visoje Ukrainoje būtų padarytas Maidanas’‘! Dar reikės atsakyti už karo kurstymą ir teks atsakyti už Donbado vaikų žūtis tik pagal pilną programą.

Darijus       2022-09-29 0:33

Nėra tokios provokacijos, kuriai nesirįžtų anglosaksai. Ateis ir atomo eilė.

XXL       2022-09-29 0:04

Savo reikšme pasaulio istorijai rugsėjo 26 dienos terorą aktą prilyginu kitam teroro aktui įvykusiam rugsėjo 11 dieną, kurį įsiminiau visam gyvenimui. Kaip ir tada, atsakymo nebuvo tą ir kitą dieną, tačiau visi žinojo kas kaltas (dabar net ir suabejočiau: ar tikrai Bin Ladenas, o jeigu jis, tai kodėl daugiau nei dešimtmetį buvo gyvas). Tiems USA ant visko nusispjaut, net jei pataikys ant savo bato, o kad jau pataikė net neabejoju.

Baubas       2022-09-29 0:01

Baisiausia pasaulyje liga vadinasi liberalizmas,o jos sunkiausia atmaina isplitusi Lietuvos teritorijoje yra lanzbergizmas.

Trigrašis       2022-09-28 23:19

Pvz.aš,nuo pat karo pradžios,per Lietuvos TV nežiūriu jokių žinių,nes ten kalba tai,kas jiems liepta.ten jokios objektyvios ir teisingos informacijos neišgirsi.Kaip pvz.,Buča,kur pradžioje išlaisvintas miesto meras džiaugiasi,kad jie išlaisvinti,bet nei žodžiu neužsimena apie tai,kad atsitraukdami rusai žudė civilius. Zaporožės atominė elektrinė,kuria užėmę rusai,patys save apšaudė,Jei teisingai atsimenu,Iziumas,kur irgi daugybė nukankintų žmonių,o vėliau palaidoti,net ant kapo pastatant kryžių.Geri tie budeliai,pirma nukankino,vėliau žmogiškai palaidojo.Paskutinė naujiena,- patys rusai susprogdino savo dujotiekį.Lieka laukti,kada jie ir atominę bombą oatys numes ant Maskvos.Būtų gerai,jei kokias 5 štukas.

nusiperdes clienas aleksas       2022-09-28 22:11

niekaip neissipagirioja nuo ‘vofkes’ su zacirka.Vargsas nuozmoga,net gaila jo.Durnysciu nesinori net komentuot,toki absurda reik sugebet suskiest.

LTSR nusipelnes mokitojas (7 skiepai)       2022-09-28 21:35

Ka tik grizau is Donbaso referendumo. Ispudziu pilnas ciumadanas.
Trumpai.
Tokio entuzeazmo, tokio noro pabekt nuo xoxolu teroro, tokios Meilės RUSSAMS dar ne maceu.
Balsavimo planas ivikditas 200 o gal 300 procentu.
Donbaso leudis taip troksta pokiciu, kad ne kaikurie zmones ejo balsuoti net po 5 kartus.
Ir jus ne patikesite tai dare UZDIKA.
Tai ne pas mus.
Mes letuvei savanaudziu tauta, balsuojam tik uz pinigus vofkos buteli, vino pulmana ar alaus banbali.
As, kaip ir Astravo referendume Donbase irgi prabalsavau 4 kartus.
Labai nustebino demokratija. Balsuoti leidzia su bet kokiu dokumentu. Zmones ne diskriminuojami, visi nuo mazo su mokinio bilietu, iki seno su pencioniero pazimejimu turi balso teise.
Tai ne pas mus- diskriminacija visais pagrindais.
Man kaip stebetojui is artimo usenio ipile vodkes.
Pas juos vodka ne skani. Pirkta parduotuvei bet ackiesta.
Nu bet kokia zacirka Donbaso moteris verda, nu tokia skane toke skane zodziu nera.
Tai ne pas mus letuvius.
Mes net cipilinus isvirti ne mokam.
Gieda but letuviu.
Reiks padikeisti tautibe.

izraelis        2022-09-28 19:33

“Украина за 2 недели расходует столько снарядов, сколько США производят за год”
https://mignews.com/news/ukraine/ukraina-za-2-nedeli-rashoduet-stolko-snaryadov-skolko-ssha-proizvodyat-za-god.html

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.