Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai septynioliktoji (rugsėjo 29 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 29 d. 21:26

46     

    

Karas Ukrainoje. Du šimtai septynioliktoji (rugsėjo 29 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Vakar JAV ambasada paragino savo šalies piliečius skubiai palikti Rusiją ir nevykti į šią šalį. “JAV piliečiai neturėtų vykti į Rusiją, o gyvenantys ar keliaujantys Rusijoje turėtų nedelsdami išvykti iš Rusijos, kol galioja ribotos komercinių kelionių galimybės”, - paskelbta oficialioje JAV ambasados Maskvoje interneto svetainėje.

Viena tokio raginimo priežasčių - mobilizacija. Dvigubą - JAV ir Rusijos pilietybę turintys žmonės baiminasi dėl savo gyvybės, nes vyrai gali būti pašaukti į kariuomenę. Kita priežastis - įtampa tarp JAV ir Rusijos dėl branduolinių grasinimų. JAV labai rimtai vertina Putlerio branduolinius grasinimus, paskelbus apie “dalinę mobilizaciją”, bei Medvedevo teiginius, kad NATO nesikiš į karą net ir po branduolinės atakos.

Gerai tai, kad JAV į orą pakėlė žvalgybos lėktuvus, kurie nuolat stebi Rusijos branduolines šachtas ir arsenalus. JAV šiuo metu nemato požymių, kad Rusija ruoštųsi panaudoti branduolinį ginklą, tačiau CIA direktorius taip pat pareiškė, kad reikia ir toliau stebėti, ar nėra ruošiamasi suduoti branduolinį smūgį.

Nors Rusija ne pirmą kartą grasina branduoliniu ginklu, tačiau pastaroji JAV reakcija rodo, kad turima rimtos informacijos apie tokių ketinimų galimybę. Ta proga, JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake Sullivan telefonu kalbėjosi su Rusijos Nacionalinio saugumo tarybos sekretoriumi Nikolajumi Patruševu ir davė jam labai aiškiai suprasti, kad branduolinės grėsmės atveju, Rusijai bus suduotas triuškinamas smūgis.

JAV skirs papildomą 1,1 mlrd. dolerių paramą Ukrainai. Ja bus finansuojama dar apie 18 didelio mobilumo artilerijos raketų sistemų HIMARS, joms skirtų šaudmenų, taip pat 12 sistemų “Titan”, kurios naudojamos kovai su bepiločiais orlaiviais. Pakete numatytas finansavimas maždaug 300 transporto priemonių, dešimtims sunkvežimių ir priekabų sunkiajai įrangai gabenti, įvairiems radarams, ryšių ir stebėjimo bei kitai kariams skirtai įrangai. Taip pat bus finansuojama įranga, skirta sprogmenims aptikti, techninė priežiūra ir mokymai.

Štai toks JAV atsakas į Maskvos mobilizaciją ir į Rusijos naudojamus Irano bepiločius orlaivius. HIMARS prieš trydele apsivariusius nusmuktkelnius.

Europos Komisijos pirmininkė Von der Leyen pasiūlė naują sankcijų Rusijai paketą, kuriuo siekiama “priversti Kremlių sumokėti” dėl eskaluojamo karo Ukrainoje ir surengtų referendumų. Aštuntajame sankcijų pakete numatyti tolesni Rusijos produktų importo draudimai, dėl kurių Maskva turėtų netekti papildomų septynių milijardų eurų pajamų. Be to, sankcijų paketu bus nustatytas pagrindas naftos kainų ribojimui bei uždrausta ES piliečiams dalyvauti Rusijos valstybinių įmonių valdymo organuose.

Sveikintinas žingsnis, tačiau norėtųsi, kad ES/EK pagaliau įvardintų, kad Rusija labai aiškiai, kryptingai kovoja ne su Ukraina, o su NATO ir ES, naudodama ekonomines, energetines, korupcines, migracines ir informacines priemones, kurios yra sudėtinės hibridinio karo dalys. Dabar jau dar galime pridėti ir diversijas, kurios rodo, kad Rusija kryptingai juda konflikto eskalacijos su Vakarais linkme. Rusija prieš vasario 24 d. invaziją labai aiškiai suformulavo savo „nepuolimo prieš Ukrainą“ ultimatumą: grįžimas į 1997 geopolitinę situaciją, JAV karinių bazių Europoje panaikinimas, branduolinio ginklo išgabenimas iš Europos į JAV.

Tuo tarpu Europa vis dar netiki, kad Maskvos ketinimai realūs ir žaidžia Ukrainos lengvojo krašto gynėjo pozicijoje. Kuo anksčiau Vakarai suvoks, kad karas paskelbtas prieš juos, tuo patirs mažesnę ekonominę žalą o Ukraina nebekraujuos.

Maskvos Raudonoji aikštė ruošiasi šventiniams paradams - įrengta scena su milžiniškais vaizdo ekranais, o reklaminiai stendai skelbia: “Doneckas, Luhanskas, Zaporožė, Chersonas - Rusija!” Kremliui nusispjaut, jei Ukraina šventės metu atsiims keletą gyvenviečių – svarbiausias dalykas tas, jog Putkinas visai šaliai parodys savo… tariamą didybę. Spalio 7 dienai, 70 metų jubiliejui. Beje, Maskvos režimas neatsisako planų užimti visą Donecko sritį iki administracinių ribų. Kol kas tiek, bet planuose - RF vėliava Maidano aikštėje, Kyjive.

Serbijos prezidentas Aleksadras Vučičius pareiškė, kad jo šalis nepripažins Rusijos okupuotų teritorijų Ukrainoje RF dalimi.

A, ką?

Vokietijos saugumo institucijos teigia, kad trys “Nord Stream 1” ir “Nord Stream 2” atšakos Baltijos jūroje po sprogimų, greičiausiai, bus nebetinkamos eksploatavimui, nes jas ardo į vidų patekęs sūrus jūros vanduo. Pasaulio energetikai ir ekonomistai stebisi, kodėl Rusija naikina apie 20 mlrd. kainavusias trasas ir žlugdo bet kokias ateities energetines perspektyvas.

Mūsų tai visai nestebina. Mums nuojauta kužda, kad einama va-bank. Ir tai nieko gero nežada.

Kinijos juanis smuko daugiausiai per pastaruosius 14 metų ir patyrė didžiausią metinį nuostolį nuo 1994 m. Juanis dolerio atžvilgiu smuko 12 %, tuo tarpu JAV doleris ir toliau stiprėja ir jau padoriai lenkia jo didenybę eurą: 1 USD = 1.043225 EUR.

Zelenskis padėkojo Turkijai už principingą poziciją nepripažinti okupuotų Ukrainos teritorijų, okupantų surengtų pseudoreferendumų, taip pat už tarpininkavimą išlaisvinant dalį Azovstalio gynėjų. Pranešama, kad „Azov“ vadai Denisas Prokopenko, Sviatoslavas Polomaras, Olegas Chomenka ir Sergejus Volynskis yra Turkijoje, saugomi asmeniškai rūpinantis Erdoganui. Turkija atlieka svarbų vaidmenį organizuojant grūdų gabenimą iš Ukrainos uostų: jau išplaukė 235 laivai su 5,4 mln. tonų žemės ūkio produktų, skirtų Azijos, Europos ir Afrikos šalims.

Turkija neabejotinai sumaniai naudojasi esama sudėtinga geopolitine situacija ir kasdien stiprėja kaip strateginė-politinė jėga ne tik regione, bet ir pasaulyje.

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.

Ukrainos kariuomenė po truputį supa Limaną ir atkerta pasitraukimo kelius mieste likusiems driskių daliniams.

Dalinė – visuotinė mobilizacija parodė tikrąjį Rusijos veidą: suvargę žmonės, pasimetę karininkai, mobilizuotieji be amunicijos, batų, šaltyje, su suplyšusiais sportiniais batais, be vandens, vaistų ir maisto. Pašauktų rusų foto ir video užtvindė socialinius tinklus, priversdami sunerimti Kremlių ir atidėti kuriam laikui užgrobtų teritorijų prijungimo prie Rusijos šou. Esą pirma bus mėginama įtikinti liaudį, kad tėvynės gynyba - šventas reikalas, tuo pat metu išnaudojant tai kaip kozirį derybose su Vakarais.

Neva Kremliaus opozicinė žiniasklaida, remdamasi „šaltiniais Putino aplinkoje“ praneša, jog Rusija ketina užbaigti karą prijungdama Donecko ir Luhansko sritis esamose ribose, o partijos „Vieningoji Rusija“ biurai esą bus atidaryti netrukus, iki prijungimo procedūrų.

Mes visiškai nepasitikime tokia „opozicine“ žiniasklaida, platinančia FSB paruoštukus. Kremliaus ordos žygiuos tiek ir tol, kol prigers savo pačių kraujyje. Neturėkime jokių iliuzijų, kad bus pasitenkinta kažkokiomis ribomis.

Rusų armijos „kontraktininkai“, išvydę pirmuosius nuplyšusių mobilizuotųjų pulkus, socialiniuose tinkluose skelbia, kad 300 000 naujokų su automatais rankose - niekam tikę fronto linijoje ir be abejonės visi mirs.

Taip, tai yra, tiesiog, minia. Neapmokyta, šakėmis ginkluota minia, einanti į raganų medžioklę.

Skritumas tas, kad “raganos” yra ginkluotos šiuolaikiniais tankais, naikintuvais, dronais bei HIMARS.

Taktinis lygmuo

Rusiškieji barbarai naktį atakavo Dnipro. Žuvo trys žmonės, įskaitant 12 metų vaiką, dar penki sužeisti. Gelbėtojai dirba, griuvėsiuose ieškodami įstrigusių žmonių.

Pastarąją parą okupacinė Rusijos armija surengė 3 raketinius ir 8 aviacijos smūgius, paleido daugiau kaip 82 užtaisus į karinius ir civilinius objektus Ukrainoje.

Nuo priešo smūgių nukentėjo daugiau kaip 28 gyvenvietės.

Kitose kryptyse okupantai pliekė iš tankų, minosvaidžių, statinės ir reaktyvinės artilerijos.

Rusai suaktyvino oro žvalgybą. Vykdant kontrolinę ugnį ir žvalgybą okupantai atliko daugiau kaip 45 skrydžius bepiločiais orlaiviais.

Rusijos ordų vadai imasi priemonių kompensuoti gyvosios jėgos nuostolius – negyvą mėsą keičia gyvąja mėsa. Turimais duomenimis, į mokymo centrą Rostovo srityje atvyko apie 400 mobilizuotųjų. Jų rengimas truks iki šių metų rugsėjo 30 d. Dvi dienas, ehm-hou-ha.

Į fronto prieigas siunčiami itin žemos kvalifikacijos, neparengti rusų “kariai”.

Rugsėjo 26 d. į Donecko srities prieigas buvo išsiųsti 7 tankai iš kurių 2 sugedo ir sustojo. Beje, tankų įgulos šaudymo mokymų net nepraėjo.

Pastarąją parą Ukrainos aviacija atliko 16 smūgių. Patvirtinti priešo nuostoliai trijuose atramos punktuose, dešimtyje ginklų ir karinės įrangos vietų, trijuose priešlėktuvinių raketų kompleksuose. Priešlėktuvinės gynybos numušė 4 bepiločius orlaivius ir 4 X-59 valdomas raketas.

Raketinės Ukrainos pajėgos ir artilerija toliau taško priešą į gabalus: sunaikintos dvi vadavietės, septyni gyvųjų pajėgų telkiniai, ginkluotės ir karinės technikos koncentracijos vietos, du sandėliai su šaudmenimis, vienas su degalais ir tepalais.

Tokmako gyvenvietės rajone, Ukrainos kariai sunaikino tris priešlėktuvinių raketų kompleksus S-300.

Šiuo metu Rusijos nelaisvėje tebėra apie 800 Azovo pulko narių, tarp jų daugiau kaip 40 moterų, kai kurios iš jų laukiasi. Rugsėjo 21 d. iš Rusijos nelaisvės paleista 215 Ukrainos gynėjų.

Komentaras

Kremlius pranešė, kad Ukrainai nepavyko užimti Lymano, esą miesto šturme žuvo 70 Kyjivo karių. Jūs klausiate, kodėl, kas įvyko, ar ukrainiečiams nepasisekė?

Atsakome:

Pirma – šią informaciją platina Kremlius, todėl ji apskritai neturėtų būti publikuojama Vakarų žinių portaluose, nekalbant apie Lietuvą.

Antra – jei jau skelbiama Kremliaus žinia, tai būtina nurodyti, kad tai Rusijos dezinformacijos šaltinis arba nepatikrinta, vadinasi, galimai melaginga, informacija.

Trečia – Ukrainos kariuomenė nešturmuoja miestų, ir priešingai, nei Putino ordos, nesivadovauja sena Sralino laikų strategija „Vziat Berlin liuboj cenoj“ (užimti Berlyną bet kuria kaina).

Foto: Dnipro apšaudymo pasekmės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Patriotui       2022-10-2 16:08

Ne, pirmiausia mes Putinui atiduosim Patriotus.

Sudužo narkomano svajonė…       2022-10-1 0:33

Narkomanas (ne)žydas Zelenskis jausdamas artėjantį galą, prašėsi pagreitinta tvarka į NATO, bet gavo aiškų - NE!!! Belieka tam klounui tik garbingai nusišauti!…
Pagoglinkit - “ В Белом доме заявили, что заявку Украины в НАТО лучше рассмотреть потом”.
https://www.rbc.ru/politics/01/10/2022/633750b19a79470cf7863947?from=from_main_3

yell...Z.O.V.marine       2022-10-1 0:13

gal kiek vėlokai, bet sveikinu!—- būtiniausiai ir nuoširdžiausiai bei linkėtiniausiai sveikinu visus geros valios ir sveiko proto, bei nesupuvusios sąžinės žmones, su 7 mln. žmonių ištrūkimu iš pindosinės pelkės, pindosinės išvietės, kurmiai naktį, po velnių ! - ir visų pirma pačius tuos ištrūkusius, išsilaisvinusius, bei ištrūksiančius bei išsilaisvisiančius donbaso, chersono, zaporožės, nikolajevo, odesos, kijevo, charkovo, poltavos , dniepropetrovsko, sumų, černigovo, žitomiro, ir netgi lvovo, rovno, vinicos ir užgorodo bei ivano-frankovsko žmones, kurie šiandien su ašaromis akyse šventė savo svarbiausią gyvenimo šventę, apraudodami nesuskaičiuojamas buvusias ir būsimas aukas kovoje už laisvę !!! - kova dar nesibaigė, tačiau jau įveikta didesnė dalis kraujuoto kelio !!! - tebūnie prakeikti podpindosiniai nacistiniai šunys, įskaitant ir litchūaniškus !!!

Patriotas tam Po referendumo 22:11       2022-10-1 0:07

Pradedu mąstyti, kad rusai mūsų neužpultų ir nieko neatimtų, reikia patiems Vilnių-Wilno atiduoti lenkams, Klsipėdą-Mėmelį - vokiečiams, Druskininkus atiduoti baltarusiams, Palangą atiduoti latviams ir vsio.

Realybė       2022-09-30 23:20

- до майдана Украина стояла на краю прорости.
- А после?
- Сделала решительный шаг вперёд!

Linksma       2022-09-30 23:09

СБУ Украины собирает информацию на крестителя Руси. Цель выяснить почему он крестил Русь, а не Украину.

Jei ką       2022-09-30 23:04

200 000 žydų į duobes lietuviai naciai suguldė!

Žiūrėk ….       2022-09-30 22:48

Tas šiukšlė, tas globalistų tarnas stasys atsirado ……

>Vajėzau       2022-09-30 22:39

Klaidos atitaisymas…..”korona pjauna”…..

stasys        2022-09-30 22:39

... žiu xuilo clienas kiek pritriedė tekstu . O aš jau maniau kad pas jį stovi .

Ukraina apšaudė       2022-09-30 22:28

Bėgančius nuo karo savo žmones į Rusiją, 23 žuvę, virš 30 sužeistų. Brudų brudai.

Visgi kietas Putinas       2022-09-30 22:26

Benderovcai ir natovcai jau paleido trydą.

Vajėzau       2022-09-30 22:22

Seną ožį paguldė ligoninėje, nacį šlepetininką kolona pjauna - nejaugi dievas išgirdo žmonių maldas!

Su įvykusiu referendumu!       2022-09-30 22:15

Sveikinu ukrufašistus apsišikus nugarą!!!

Po referendumo       2022-09-30 22:11

Zelenskis prauostė trečdalį turtingiausios iškasenomis, juodžemiu ir pramone šalies.

Kai valdžioj buvo Porošenko,        2022-09-30 22:08

maniau,kad blogiau jau negali būti. Klydau.

Manau        2022-09-30 22:06

kad už sunsikintą Ukrainą narkomanui liko tik garbingai nusišauti, nes tauta jam neatleis.

Kai pagalvoji       2022-09-30 21:03

Griūk negyvas. Debilas narkomanas Zelenskis vadovauja šaliai. Tai ko stebėtis kad toks tos šalies lygis?

Solidi patirtis pas jankius       2022-09-30 21:01

1983 metais CŽV tarnyba susprogdino suverenios Nikaragvos naftos rezervuarą Korinto uoste ir dujotiekį Puerto-Sandino uostė. Sekančiais metais buvo minuojama Nikaragvos akvatorija, rezultate eilė laivų užplaukė ant minų ir sprogo. Tuo metu šaliai vadovavo Ortega, simpatizavęs TSRS, o opozicinę kontras karinę grupuotę palaikė JAV pr. Ronaldas Reiganas.

Norite ramybės?       2022-09-30 21:00

Tik nelieskite rusų”, kaip yra visus perspėjęs Vokietijos Imperijos kancleris Otas Eduardas Leopoldas Fiurstas fon Bismarkas.

118       2022-09-30 19:00

žaliam laiko liko iki lapkričio 8, po to čemodan, samaliot , izrael… jei neperdozuos

et,       2022-09-30 18:54

nėra jokio branduolinio ginklo kaip ir kosmoso

jieti,vargseli,       2022-09-30 16:26

tave gi karstlige kreecia..Susivyniok i kaili,uzsiklok eglisakiais ir numik.Vakare isgerk avieciu arbatos.Gal praeis triasatucha.

Prašalietis       2022-09-30 16:12

Nežemiškai “patriotiškais, politiniu-strateginiu,operaciniu ir taktiniu lygiais” nusitriedžiantį Navį belieka ne mažiau “patriotiškai” pradžiuginti, kad putleris su savo “driskiais, orkais, xuilais” jau buvo sudaręs situaciją prieš vasario 25 dieną, kad viskas bus iš karto rimtai. Iš Ukrainos “nešė kanopas” visi vakarietiškų šalių ambasadoriai su visomis savo kontoromis paskui JAV, ragino piliečius palikti Ukrainą. Putleris pasakė, kad visi gali nebijoti ir grįžti, nes jis kartu su Šuriku darys “specialę karinę operciją “i”. Na ir viskas vyko kaip vyko.. Šiandiena parodo, kad kantriam iki pusidiočio Putleriui, matomai, nusibodo ir toliau būti visiško kvailio vietoje nuo 2014 -2015 su susitarimais Minskas 1, Minskas 2, amerikoniško pindosyno “gudručių” pasakojimų, kaip rusai “patys į save šaudo”, dabar “sugalvojo susisprogdinti Rusijai kainavusius 20 milijardų dujotielius, už 2 milijardus pripildytus dujų ir paruoštus bet kada pradėti eksploatuoti. Šiandiena, tai Donecko, Lugansko, Chersono, Zaporožės prijungimas prie Rusijos. Ateinančią savaitę Navių Aurimukas turbūt pamatys, kaip Putinas su visais savo “driskiais, orkais ir xuilo bėgs, pasiėmęs kojas į rankas vejamas pergalingų banderinių chalopų smūgių” iš Ukrainos užimtų teritorijų, tik neaišku įkurią pusę... link Maskvos ir iki Uralo, ar į rytus: likusią Zaporožę, Dniepropetrovską, Nikolajevą, Odesą iki pridniestrovės separatistų. Bus ne tik Navių Aurimukui, bet ir kitiems smalsuoliams įdomu pažiūrėti, kokią Putinas “baiką” panaudos. Vasario 25 ir Rusijos kompanijos Ukrainoje pradžia buvo net ir JAV labai įspūdinga, kol putleris nesugalvojo laisvinti pirmoje eilėje 8 metus su JAV ir NATO pagalba ir vadovavimu pastatytais giliai ešelonuotais įtvirtinimais, mokyta, treniruota pagal NATO standartus, rinktine Ukrainos 150 tūkstančių armijos grupuote Donbasą su Lugansku. Kadangi Navys “žino”,kad Kremlius visuomet “meluoja”, jis rašo” kad Ukrainai nepavyko užimti Lymano, esą miesto šturme žuvo 70 Kyjivo karių..”, pasakytų jis nurodant savo šaltinius, kiek “didvyriškai žuvo” banderinių chalopų... o tai su skelbiamomis “geromis žiniomis” dar nuo Mariupolio laikų apie Ukrainos pergales, bėgančius apdriskuius rusus, pasibaigusias rusų raketas, šovinius, maistą, numuštus šimtus lėktuvų, sunaikintas 4 armijas… rusiškų “driskių, orkų, xuilo…” Ukarinoje turėtų ne tik kam “bėgti”, bet turėtų būti seniai “sutrūniję ir autakojai, kuriais buvo apauti bėgantys rusai”..

cat ruletkoj geeeras       2022-09-30 14:21

pancionieriu be koju iskviete komisariatan,sako,...pasodinsim i tanka ir vperiod…

milaitis       2022-09-30 13:49

jau neturi prie ko prikibt,tai kimba prie oro ir bezdalu.Geda,milaiti,geda.

Diedui       2022-09-30 13:47

fronte nebegs atgal,nes vel isleistas slaptas ukazas del zagradotriadu,kaip prie sralino.Begancius savi pleskina nonstop.Ir tai vyksta dabar,ne sapne,ne fricu kare.Tikrai ‘velikyj narod’,kad juos grausmas…

Diedas       2022-09-30 12:46

“Vielikaja strana” “vielikij narod” “niet analogov mirie ” ginklai, o rezultatas - totalus bėgimas.
Kas turi pažinčių, bėga nuo kariuomenės jų pagalba, kas turi babkių, tie bėga atsipirkdami, greitesni bėga per sienas kojomis.
Bukiausia masė aprengta uniformomis e pagal išmierą vežama į frontą, iš kurio irgi bėgs.
Kurie liks gyvi.

Dzeikaa       2022-09-30 12:45

Patiko paskutinioji pastraipa.
Isties, patikejusiems Rusijos media, net paties vierho ar jo parankiniu skleidziamomis ziniomis reiktu klijuotis asilo ausis.
Siaip padorus zmones turetu palikti kompanija kurioje bezdama, keikiamasi ir persakomos Rusijos zinios.

Varsa lukasienka       2022-09-30 12:02

jau penkta diena Pitsundoje kacapai krato elektra,kad tas pradetu kara.Bulbasius atkakliai laikosi ir kartoja,,..bul..bul..bul..ba.Kazi,kiek istvers.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-30 11:28

2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui.
(Ištrauka iš laiško turinio)
” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš:
- LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių;
- LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių;
- Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse LDK Lietuvai.”  __

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-30 11:28

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai.__

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-30 11:28

- Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.      __

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-30 11:27

- Ruskiai, dinkit iš Lietuvos. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-30 11:25

- Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių._
- LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio.
- Minusuokit Lietuvos priešai vatnikai, drąsiau.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-09-30 11:25

- Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės.*

antiautorius       2022-09-30 11:11

jau nebeslepia,kad jis yra durnius.

Be ilgu disputu       2022-09-30 10:00

....kacapams KAPUT

Garbė Stasiui       2022-09-30 8:33

Jis ir toliau analizuoja šaltai ir neklystančiai, kaip ir Garliavos įvykius. Šaunuolis.

stasys        2022-09-30 8:03

Na viskas Ukrainoje vyksta kaip buvo numatyta . Xuilo planas2 ėmė veikti . Aneksija užgrobtu teritorijų bus principingai patvirtinta Konstitucijoje xuilososijos, o tai atvers Ukrainiečiu tankams visas galimybes atsiimti ir Krymą . Na sakyčiau pats laikas susprogdinti xuilo pasididžiavimo tiltą į Krymą . Tikiu kad tam jau kuris laika laukia paruoštos raketos . Karas , kaip prostitutė , pamojo pasauliui piršteliu ir parodė nuoga šlaunį .smile))) Po Ukrainos teritoriju aneksijos sekantys politiniai veiksmai galimi tik principingas Urainos karo kumštis į xuilo žandą  . Xuilososijos ‘bonapardas’ planuoja savo ‘mėsa’ nukloti Ukrainos žeme ir ja paversti ‘obietavannaja’ ...Ukrainos kariuomenės puolimas tęsiamas ir xuilo neturi ka prieš jį pastatyti tik tuos žalius , naujai iškeptus karius . Man įdomu ka pastatys prieš tai Ukrainos pusė , gintis ji moka , bet ar pavyks pereiti į puolimą Hersono srityje ?

Klausimas       2022-09-30 7:24

O kur dingo saldžioji porelė Sėjūnas. Sėjūnai, Navys visai į laukus pasileido. Gelbėk žmogų.

autoriui       2022-09-29 23:28

Griūk negyvas. Durniai pradėjo nebeslėpti, kad jie durniai.

Achujet       2022-09-29 23:12

Nukvakęs Bidonas jau kalbasi su mirusiais…. Kapiec…
Pagoglinkit straipsnį “ Baltųjų rūmų kritikai džiaugiasi: J. Bidenui vėl išsprūdo liapsusas”
https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2022/09/29/news/baltuju-rumu-kritikai-dziaugiasi-j-bidenui-vel-issprudo-liapsusas-24726613

Matymas       2022-09-29 22:50

Kvailelis Zelenskis visiškai nesupranta, kad kojas pakratys ne sava valia.

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.