Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai pirmoji (rugsėjo 12 diena)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 12 d. 19:53

20     

    

Karas Ukrainoje. Du šimtai pirmoji (rugsėjo 12 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos kariuomenės vado Valerijaus Zalužno teigimu, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimas tęsiamas ne tik į pietus ir rytus, bet ir į šiaurę. „Didžiuojuosi ir esu dėkingas kiekvienam Ukrainos kariui. Man didelė garbė kovoti kartu su jumis. Amžina atmintis tiems, kurie žuvo kovose už Ukrainą!“

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas prisipažino klydęs, anksčiau netikėjęs, jog Rusijos kariuomenė vykdys negailestingą taikių miestų bombardavimą. Jis manė, kad rusai „nėra tokie jau baigti“, tačiau klydo. „Nesigėdiju pasakyti, kad dariau rimtą prielaidą, sakydamas, kad netikiu, kad Putinas bombarduos Ukrainos civilius miestus. Klydau, nes netikėjau, kad jie bus „končienyjie“ (moraliai galutinai degradavę) tame „orkostane“, kad jie bus tokie nepatenkinti, kad ukrainiečiai, ypač rusakalbė gyventojų dalis Rytų Ukrainoje – Charkivo srityje, Volnovachoje, Mariupolyje – pasitiks juos ne su gėlėmis, o priešinsis“, – sakė ministras. Reznikovas įsitikinęs, kad Putinas keršydamas naikina taikius Ukrainos miestus salvinėmis raketinės artilerijos sistemomis „Grad“ ir „Smerč“.

Putinui, deja ir beje, visiškai nesvarbus ne tik Ukrainos rusakalbių likimas, bet ir Rusijos piliečių mirtys. Jei žinotų, kad tikrai laimės, Putleris kare pražudytų milijonus rusų ir iškilmingai švęstų pergalę ant lavonų kalno.

Reznikovo teigimu, Rusija jau iššvaistė daugiau kaip 57 proc. savo raketinio potencialo. Okupantų raketų „sąnaudos“ padidėjo, nes ėmė sėkmingai veikti Ukrainos priešlėktuvinės ir oro gynybos sistemos.

Rusija neatsisako derybų su Ukraina, tačiau vėlavimas apsunkina procesą, pareiškė Rusijos užsienio teroro ministras Lavrovas. Pasak Lavrovo, Kyjivo valdžia teigia, kad derybos gali vykti tik po Ukrainos pergalės. „Ir tada, kai „Rusija paliks Ukrainos žemes“, jie (Ukraina) bus pasirengę kalbėtis, primesdami mums savo sąlygas. Juos aktyviai palaiko ir nuolaidžiauja Londonas, Vašingtonas, Briuselis. Jei toks yra jų pasirinkimas, tuomet žinome, kaip galime pasiekti Rusijos prezidento Vladimiro Putino iškeltus tikslus, vykdydami specialią karinę operaciją“, – sako karo nusikaltimų bendrininkas Lavrovas.

Maskva ragina Kyjivą derėtis esant šiandieninei padėčiai, o frazę „žinome, kaip galime pasiekti Rusijos prezidento Vladimiro Putino iškeltus tikslus“ mes vertiname, kaip grasinimą branduoliniu ginklu.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock patikino, kad Vokietija visapusiškai remia Ukrainą ir tieks tiek ginklų, kiek reikės.

Žodis į žodį taip, kaip kalba JAV lyderiai. „Esame 150 proc. Ukrainos ir Ukrainos žmonių pusėje. Ir mes būsime su jais tol, kol Ukrainai ir Ukrainos žmonėms reikės mūsų paramos“, – teigia Berbock.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė paaiškino, kad iki vasario 24 d. Vokietija netiekė ginklų Ukrainai, nes tai galėjo tapti pretekstu Rusijai įsiveržti į šalį, tačiau dabar situacija pasikeitė 180 laipsnių kampu.

Ministrė kalba gerai, bet ne visiškai teisingai. Vokietija ginklų netiekė Ukrainai ir po vasario 24 d., maža to, Vokietija neleido naudoti savo oro erdvės kitoms šalims tiekti ginklus nuo Rusijos ir Baltarusijos invazijos besiginantiems ukrainiečiams. Dar priminsime, kad pačioje Vokietijoje ginklų tiekimas buvo vilkinamas, motyvuojant sudėtingomis procedūromis.

Ir tik dabar, kai visi pamatė, kad Ukraina ne tik gali, bet ir laimi karą, norintys visokeriopai remti žodžiais, ne darbais, dygsta, kaip grybai po lietaus. Politikai tuoj švaistysis skambiomis frazėmis, žinodami, kad masės gyvena šiandiena ir pamiršta, kas vyko vakar.

„Vokietija turi nedelsdama prisidėti prie Ukrainos sėkmės ir tiekti apsaugotas transporto priemones – pėstininkų kovos mašinas „Marder“ ir pagrindinį kovos tanką „Leopard 2“, – pareiškė Bundestago gynybos komiteto pirmininkė Marie-Agnes Strack-Zimmermann. „Tikrai ne laikas delsti ir dvejoti“, – teigia politikė. „Dabartinė Ukrainos kariuomenės karinė pažanga ir pirmosios atkovotos teritorijos šalies rytuose byloja apie Ukrainos kovinę jėgą ir besąlygišką valią susigrąžinti užpultą šalį.“

O jei ne Ukrainos pažanga… Jei Rusijos pažanga? Ar tada leopardai irgi besąlygiškai važiuotų ginti nuo ordos Europą?

Nesusilaikysime nepriminę, kad pirmomis karo savaitėmis, mūsų raginimus Ukrainos kariuomenei suteikti priešlėktuvines bei oro gynybos sistemas, perduoti naikintuvus, kai kas vadino karo kurstymu. Lėktuvų perdavimas įstrigo ir parama apsiribojo lengvųjų prieštankinių ir priešlėktuvinių ginklų tiekimu. Prireikė tūkstančių aukų ir dešimčių sugriautų miestų, kol Vakarai suprato, kad su lengva ginkluote karas nelaimimas. Ir tik tuomet, kai Vakarų politikai, apsilankę Irpenėje, Bučoje, savo kailiu pajuto, kad taip gali atrodyti ir jų namai – įvyko lūžis. Galvose.

Ukrainos Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos duomenimis, okupantai ketina apšaudyti Zaporižės AE bei Enerhodarą ir dėl to apkaltinti Ukrainą.

Rusijos “opozicinės” žiniasklaidos teigimu, Kremlius atidėjo referendumus dėl LNR ir DNR bei okupuotų Zaporižės, Charkivo ir Chersono sričių prisijungimo prie Rusijos. Esą tokio sprendimo priežastis – sėkmingas Ukrainos kariuomenės kontrpuolimas Charkivo kryptimi. Teigiama, kad Kremliaus polit-technologai, dirbę Charkivo ir Zaporižės srityse, jau atšaukti į Rusiją.

Kremlius esą iš tiesų nežino, kada galės planuoti referendumus okupuotose teritorijose, taip pat nežino, kokiu būdu gali vėl pradėti puolimą Donbase iš šiaurės, nes nebeturi pajėgumų, o be to Charkivo srityje dešimtys ir šimtai vienetų nesugadintos technikos perėjo ukrainiečiams, taip pat ir dešimtys tonų šaudmenų.

Žodį opozicinė sąmoningai rašome kabutėse, nes stebime, kad dalis neva opozicinės Rusijos žiniasklaidos dirba po priedanga. Skelbiama, kad medija nepritaria karui, tačiau straipsnių arba reportažų turinys – atvirai prokremliškas. Sąvokos taip pat iš Olgino trolių fabriko, pvz: “Rusijos armija pasitraukė ir persigrupavo”. Kremliaus valdomų žiniasklaidos priemonių žinučių atkartojimas, gudriai paslėptas Ukrainos, NATO ir Vakarų žeminimas – primityvus priešo žiniasklaidos rūbas. Tačiau nuogais ir mažučiais GRU PSYOPS mokyklos absolventai šviečia iš tolo.

Macronas negali neskambinti. Kaip diena – taip skambutis. Šįkart Putinui. Žinoma, dėl Zaporižės AE. Kalbėdamiesi telefonu vyrai sutarė „nepolitizuotai sąveikai“.

Tuo Macronas baigė eilinį kasdienį sąveikavimą su Putinu. Iki rytojaus.

Kinijos komistų partijos vadas Xi Jinpingas šią savaitę pirmą kartą per daugiau nei dvejus metus išvyks į užsienį. Pas Putiną. Lankysis Kazachstane, o vėliau Uzbekistane. Xi pademonstruos savo įtaką regione, o Putinas savo polinkį Azijai.

Teisinga linkme krypsta tas Putinas. Tačiau, matyt, prastai mokėsi geografijos. Ukraina – vakarų pusė. Ne Azija. O Xi, senas gudrus partškolos mokinys, jau ruošiasi apdirbti Putiną nauja mintimi – kam Rusijai Sibiras?

Jungtinė Karalystė atmeta Putino teiginį, kad tik nedidelė dalis Ukrainos eksportuojamų grūdų atitenka neturtingoms šalims. Praėjusią savaitę pagrindinis Kremliaus melagis tvirtino, kad tik du iš 87 laivų, gabenusių 60 000 tonų produktų, pateko į neturtingas šalis. Teigiama, kad Rusija vykdo apgalvotą dezinformacijos strategiją, nes siekia “nukreipti kaltę dėl maisto trūkumo problemų, diskredituoti Ukrainą ir sumažinti pasipriešinimą invazijai”.

Dar daug vandens nutekės, kol visi patikės, kad viskas, kas išeina iš skeltanagių burnos – medum pateptas melas.

Operacinis lygmuo

Žlugo Kremliaus „specialioji operacija“. Ukrainiečiai per kelias dienas pasiekė tokių laimėjimų, kokių driskių armijai nepavyko pasiekti per pusę karo metų. Miestai ir vietovės, dėl kurių okupantai kovėsi keletą mėnesių, buvo atkovoti Ukrainos kariuomenės per tris dienas. Charkivo srityje rusų kariuomenės likučiai išstumti už valstybinės Rusijos-Ukrainos sienos ribų.

Visa okupantų orda Ukrainoje perėjo į gynybos režimą. Rusijos karo nusikaltimų ir terorizmo ministerija, panaudodama rezervus, mėgina sukurti gynybos liniją prie Oskolio ir Siverskio Doneco upių. Mordoras mėgina sustabdyti ukrainiečių puolimą Limano srityje, nors Zelenskis neabejoja, kad Limanas netrukus bus ukrainiečių rankose.

Putinas vakar pakeitė Vakarų grupuotės Ukrainoje vadą – juo tapo generolas leitenantas Aleksandras Lapinas. Lapinas – buvęs Centrinės karinės apygardos vadas. Nuo 2018 m. spalio mėn. iki 2019 m. sausio mėn. jis buvo Rusijos Federacijos kariuomenės grupuotės Sirijoje vadas, nuo 2022 m. vasario 24 d. vadovavo Centrinės karinės apygardos kariniams veiksmams Ukrainoje. Lapino vadovaujama karių grupė dalyvavo kovose dėl Lisičiansko.

Putinas tikisi, kad Sirijos ir sėkmingų atakų Severodonecke praktika bus aklai pritaikyta Ukrainos rytuose. Mes jau matome, kad visi Rusijos generalbalvonai įgalūs kariauti tik atsilikusiose pasaulio šalyse. Ukrainoje driskiai ne tik išsilaužė dantis, bet ir nusisuko sprandus.

Kremliaus propagandiniais kanalais Solovjovas, Skabejeva, Simonian be perstojo kartoja, kad padėtis fronte sunki, nes „rusų kariai kovoja su visais kolektyviniais Vakarais, kaip Antrojo pasaulinio karo metu.“ Driskiai nebūtų driskiai, jei nepamirštų, kad nuo Vokietijos apsigynė tik JAV lendlizo dėka, o sąjungininkai (JAV) anksčiau išsilaipino Trečiojo Reicho žemėje, nei čia įžengė ruso kareivio batas.

Taktinis lygmuo

Vakar vakare daugelyje Ukrainos miestų gaudė oro pavojaus sirenos. Rusijos teroristai smogė Charkivo infrastruktūros objektams. Daugelyje miesto rajonų dingo elektra ir vanduo.

Okupantai atakavo ir kitų miestų elektros pastotes, pranešta apie elektros energijos tiekimo sutrikimus Dnipro, Charkivo, Poltavos, Odesos ir Zaporižės sričių gyvenvietėse.

Tai rusų kerštas už pastarųjų dienų nesėkmes ir per 24 valandas atkovotas daugiau nei 20 gyvenviečių.

Ukrainos Gynybos štabas informuoja, kad orda mėgino veržtis Chersono srityje, tačiau gavo atkirtį. Mūšiai tęsiasi Mykolajivkos II ir Zaicevės rajonuose.

Turimais duomenimis, 810-oji jūrų pėstininkų brigada iš Sevastopolio neteko beveik 85 proc. gyvosios jėgos. Likusių karių moralė labai žema, jie masiškai sudeda ginklus.

Ukrainos kovos lėktuvai sudavė priešui aštuonis smūgius – naikinti atramos punktai, šešios priešo gyvosios jėgos ir karinės technikos koncentracijos vietos, priešlėktuvinės sistemos.

Ukrainos kariuomenė sunaikino nepilotuojamą orlaivį „Orlan-10“, numušė valdomą raketa X-59, keturias jūrines raketas „Kalibr“ ir penkias raketas X-101.

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Gaidajus praneša, kad tiek okupantai, tiek kolaborantai bėga iš Luhansko srities, susikrovę vogtus daiktus vogtose transporto priemonėse.

Ukrainos Generalinis štabas praneša, kad apie 150 Rusijos ginkluotųjų pajėgų karių dviem autobusais, vienu sunkvežimiu ir 19 vogtų automobilių konvojumi išvyko iš Borščevos ir Artemivkos Charkivo srityje.

Rusijos pusė pripažįsta nesėkmes fronte, teigdama, kad jos ginkluotos pajėgos kovoja taip, kaip moka ir taip, kaip gali.

O pasirodo, kad nei moka, nei gali. Nepatvirtintais duomenimis, dėl nesėkmių virtinės kare, Putinas apkaltino korupciją Rusijos armijoje ir davė nurodymą Rusijos oligarchams kurti privačias ginkluotas formuotes.

Visiška kvailystė visais požiūriais. Aišku viena – tarp kariuomenės ir saugumo struktūrų vadų prasidėjo rietenos.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tai kad jau susinkinti       2022-09-13 14:03

visi russonaciai,tuoj karas baigsis ir turesim tijatra,fiurerio kabinima Haaaagoj.Pasirupinkit cipsais ir alum is anksto,nes,sako,angliarugste baigiasi,alaus nebebus…

Naciams piZZZdec!        2022-09-13 12:57

В военном ведомстве рассказали об ударах по пунктам управления BCУ в районах населенных пунктов Серебрянка, Верхнекаменское, Ивано-Дарьевка, Веселое, Соледар, Зайцево и Павловка (ДНР), Успеновка и Гуляйполе (Запорожская область), Широкое, Киселевка и Новогригоровка (Николаевская область). Помимо этого, уничтожены склады ракетно-артиллерийского вооружения и боеприпасов в районах населённых пунктов Павловка и Темировка (Запорожская область), Новополь (ДНР), Великое Артаково и Оленовка (Николаевская область). В районе Очакова уничтожен украинский вертолет Ми-8Ми-8.

Sunsikinti visi rusofasistai       2022-09-13 11:54

..visi visi,alei vieno…

Partijos nariui nuo 1971m.       2022-09-13 11:06

Maladiec,tak dierzatj.Vietoj veliavos tu geriau pagauk jelov supmarina ir pakabink ji uz vienos vietos,kaip duce,ant tos antenos benrike.Tu gi buves desantininkas,sugebesi..Mes tavim tikim…

Tiesiog smagu       2022-09-13 8:57

Skaitykite straipsnį - “ Российский Ми-35 уничтожил украинскую бронетанковую колонну под Изюмом”.

Partijos naris nuo 1971m. (5skiepai)       2022-09-13 8:49

Maladiec zelenskas
Paskambino kureike pasnekejo su kuo reike sugere buteli, iskureno pirtele kam reike, papasavo malalietku kam reike ir prasau, RUSSAI is karto uzleido keleta givenamu punktu.
As jum ir sakau ne reike kareut reikia su RUSSAIS tartis ir deretis ir vyskas bus gerai.
Dar 1 klausimas.
Gal kas nors zino kur uzdika gauti ukrainska veleva.
Musu benrike dar nera, pririsceu prie tevelizoreus antenos.

stasys        2022-09-13 7:16

Gelltonas llavoonas 2022-09-13 6:26 .. sigutė geltona ir Vytauto kelnes apsimovusi negali apgauti stasio , žvitri akis jo pastebį trukumus o ir ‘partijos člieno vickos’ kažkaip graužti netraukia. smile

stasys        2022-09-13 7:15

Gelltonas llavoonas 2022-09-13 6:26 .. sigutė geltona ir Vytauto kelnes apsimovusi negali apgauti stasio , žvitri akis jo pastebį trukumus o ir ‘člieno partijos vickos’ kažkaip graužti netraukia. smile

stasys        2022-09-13 7:08

Karas reikalauja sveikos nuovokos ir sėkmingas puolimas Charkiovo rajone ukrainiečiu įrodė jog sėkmingai veikianti partizaninė kova su reguliaria kariuomene gali taip paveikti fronto nuotaikas jog priešas bėgs nesipriešindamas ir pamesdamas nemaža dalį  karinės technikos . To puolimo pasekmės leis ukrainiečiams papildomai suformuoti keletą daliniu taip sukuriant papildomus rezervus sau . Tai kas galima buvo atlikti Charkove sunkiai įmanoma šalia Donecko , kitos nuotaikos vietiniu gyventoju o ir pasiekti ir suardyti tiekimo linijas geležinkeliais bus kur kas sudėtingiau . Nemanau kad xuilo verks į delnus jo orkams praradus tokius nemažus plotus užgrobtos Charkovo teritorijos , nemanau kad pradės mosčioti į lovą garsiau trinktelėjus durims jo bunkeryje ,.. pirmos realios pergalės fronte dar ne pavasaris fronte ir iš dalies xuilo propaganda yra teisi , jų atsisakoma nemažos užgrobtos teritorijos tam kad resursus sutelkti į esminius tikslus Donecko rajono likusiose teritorijose . Spaudimas Bachmuto kryptimi tik sustiprės . Ukrainiečiai stumiasi ir Chersono kryptimi , pasiekimai kiek kuklesni o ir atkovotos teritorijos ne tokios svarbios . Ten xuilo orkai jaučiasi kur kas patogiau nei Charkovo raj. ir traukiasi tik pritrukus šaudmenų ir nebėga galva pametus . Ukrainos sėkmė tame fronto ruože bus kur kas sunkiau pasiekiama . Panašu kad xuilo generolai ruošiasi žiemai ir labai ištęstas frontas jiems irgi nenaudingas . Ukrainos karas tampa daugiau pozicinis ir čia jau sėkmė lems kuri pusė geriau pasiruoš nepalankioms oro sąlygoms .

Gelltonas llavoonas       2022-09-13 6:26

kacapu galo akivaizdoj transformavosi i ‘vytauta’ ir bande atlikt viesa lytini akta su nieko neitarianciu Stasiu.Tai rodo visiska gelltonojo numirelio desperacija ir protini neigaluma.Reabilitacijos tikslais gelltonaji puskvaisi siuloma sugauti parcijos clienui nuo 1971m

Muša nacius toliau       2022-09-12 23:55

Pagoglinkit - “Союзные силы уничтожили бойцов ВСУ, выдвинувшихся к Донецкому аэропорту”.

Milijardai vėjais       2022-09-12 23:50

Nikolajevo rajone sunaikintas ukrainiečių sandėlis su 45000 tonų šaudmenų atsargom.

Ramzan Kadyrovo:       2022-09-12 23:45

Čečėnų “Achmat” kovotojai paruošė ukrainiečių bandformuotėms “įdomų siurprizą”, kurį neužilgo pamatys.

Ekscesai       2022-09-12 23:44

Prahos gyventojas ukrainiečiams pradūrė 24 automobilių padangas. Dabar jam gresia kalėjimas iki 3 metų už “nuosavybės gadinimą tautiniu pagrindu”.

Sunsikinta 4000 ukrufašistų!       2022-09-12 23:35

Ukrufašistų kontrpuolimo nuostoliai Nikolajevo ir Charkovo kryptimis rugsėjo 6 - 10 dienomis sudaro 4000 žuvusių nacionalistų ir benderovcų bei dar per 8000 Zelenskio banditų sužeista.
Pagoglinkit straipsnį “ Минобороны назвало потери ВСУ под Николаевом и Харьковом за несколько дней”.
С 6-го по 10-е сентября потери киевского режима на криворожском и харьковском направлениях составили свыше четырех тысяч убитыми и восьми — ранеными, заявили в российском Минобороны.

Vytautas >stasys 20:41       2022-09-12 23:29

Čiulpk toliau Vyckos Ožio b1b1…

ah.ą       2022-09-12 22:50

žydas apie žydų karą okraino :
“Путин ведёт войну через задницу. Квачков, Гиркин, Сивков, военные эксперты в недоумении!”
https://youtu.be/OLzqSU3oC7M

Aisku,kas ir taip       2022-09-12 21:32

aisku.Parcijos clienas nuo 1971m. viesai,ant keliu atsidievagos savo kreivu klystkeliu,apspjaus raudona veliava,uzsirasys baznycioj i klapciukus,pagaus ir priduos kur reikia gelltonaji ispera.Jau zengtas pirmas zingsnis,prakeikti russai ir prisipazinta ukru esant.

Aisku,kas ir taip       2022-09-12 21:25

buvo aisku nuo pat pradziu.Kacapams kaput,fiureriui kaput.Liudnam arkliui kaput.Propagandonams kaput.Matuskai rasiejai,aciu Dievui,kaput.Su laiku sicionais atgal graban paguldysim istrukusi nugelltusi lavooona…Tvarka bus.

stasys        2022-09-12 20:41

Spartus Ukrainos kariuomenės puolimas Charkiv rajone leido i nelaisve paimti visai nemaža grupę Rusijos piliečiu atsiustu dirbti mokytojais Ukrainos mokyklose. Klausimas, kuris nusikaltimas žmogiškumui baisesnis lyginant orka žudantį ir mokytoją  kuris nuodija protus ukrainiečiu vaikams . Veiksmas siekiantis nutautinti žmogų , paniekinant jo tautine prigimti , mano supratimu, yra tolygus orkų nusikaltimams prieš taikius gyventojus. Tokius mokytojus reiktu teisti karo teismu ‘prie sienos’ .

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.