Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Devyniasdešimtoji (gegužės 24) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 24 d. 20:11

24     

    

Karas Ukrainoje. Devyniasdešimtoji (gegužės 24) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki!
Donbaso kryptis:
Šiaurinis flangas
- Charkiv. Ukrainiečių judėjimas rytinėje Donec upės pusėje (Zarichne) verčia orkus reaguoti. Jei dar ukrainiečiai sugebėtų forsuoti Donec upę prie Pechenihy ir rytinėje upės pusėje sukurti tvarų placdarmą, orkų padėtis taptų labai sunki. Pasirodė pranešimų, kad agresoriaus vienetai pradėjo įrenginėti gynybines pozicijas aplink Velykyi Burluk. Šis miestas yra svarbus taškas kelyje Vovchansk – Kupiansk – Izyum. Jei orkai netektų Vovchansk, bet kontroliuotų Velykyi Burluk, jie dar galėtų nuo Valuyki (RF teritorija) per Prykolotne – Velykyi Burluk pastiprinti ir remti aprūpinimu prie Izyum esančias pajėgas, neperkraunant kito logistinio kelio Valuyki – Dvorichna – Kupiansk – Izyum. Tuo pačiu agresorius gynybai ėmė ruošti ir pagrindinį logistinį centrą – Kupiansk. Taigi, netekus Velykyi Burluk, orkams liktų tik vienas didesnis aprūpinimo kelias, kas ženkliai apsunkintų aprūpinimo (maistas, priemonės, kursas, technika, ginklai, sužeistieji, amunicija) efektyvumą ir kartu vienetų padėti kontaktinėje linijoje ne tik Izyum grupuotei, bet tikėtina Lyman bei Kreminna (Rubizhne) sektoriuose puolantiems agresoriaus vienetams. Na, ne pyragai, taip sakant.
- Izyum. Besižvalgydami į Charkiv pusę, orkai vis dažniau priversti sutraukti žiedinį raumenį ir paklausti savęs „o jei neteksime Kupiansk?“ Tuo labiau, kad pulti nesiseka (eilinį kartą nesėkme baigėsi puolimas prie Dovhenke, Virnopillya), o ukrainiečiai vis dažniau pereina į kontratakas. Dėl to ir Izyum sektoriuje orkai ima intensyviai mojuoti kastuvais ir rausiasi žemėn. Agresoriaus gynybinės pozicijos įrenginėjamos šiaurinėse miesto prieigose (Levkivka ir Zabavne), bei rytiniame priemiestyje Kapytolivka.
- Lyman. Nors vakariniame sektoriaus flange orkų pajėgos pasiekė taktinių laimėjimų, tačiau čia puolimas išsikvėpė. Taktinę pauzę užpildo aktyvėjantys agresoriaus veiksmai rytiniame flange (nuo Yampil). Tiesa, čia vietovė puolimui itin nepalanki, tad sunku tikėtis, kad orkai čia pasieks didelių rezultatų. Tuo pačiu, atakuojamas pats Lyman miestas.
- Severodonetsk. Ukrainiečiai ir toliau ginasi nuo agresoriaus atakų miesto šiaurėje, rytuose, ir pietuose. Intensyvėja agresoriaus spaudimas aplink Toshkivka su tikslu priartėti prie Lysychiansk ir blokuoti Severodonetsk iš pietvakarių. Orkai siekia sunaikinti tiltus, jungiančius Severodonetsk ir Lysychansk, su tikslu suskaldyti ukrainiečių gynybos sistemą į atskirus židinius („katilus“). Mūšiai tęsiasi.
- Bakhmut:
Agresorius pabandė nuo Popasna pasistūmėti į šiaurę ir praplėsti placdarmą, tačiau Oleksandropillia apylinkėse ukrainiečių artileristai juos sustabdė.
Trečia diena stringa orkų puolimas siekiant perkirsti kelią Bakhmut – Lysychansk. Čia jie vykdo desperatiškas atakas keliomis kryptimis siekdami surasti silpną vietą ukrainiečių gynyboje. Kol kas be rezultatų.
Galimai agresorius užėmė, arba iš dalies kontroliuoja Troitske (15 km į pietus nuo Popasna). Tuo pačiu pasirodė pranešimų, kad orkų pajėgos įžengė į Myronivs’kyi kaimą (apie 20 km į pietus nuo Popasna). Tai mūšio dėl Debaltseve 2015 m. žiemą vietos (mūsų tekstas apie šį mūšį dėl Debaltseve
https://blog.parakomanai.lt/m%C5%AB%C5%A1is-d%C4%97l… ).

Klausimas ar čia orkams pavyks įsitvirtinti. Tačiau jei ir taip, norėdami pasiekti operacinį efektą (t.y. link Bakhmut pulti M03 keliu), jie tikėtina bandys įsitvirtinti Myronivs’kyi ir užimti Svitlodarsk. Tada šiame ruože užėmę gynybines pozicijas palei tvenkinius bei upę, agresoriaus vienetai gali bandyti ugnimi kaustyti kitoje vandens kliūčių pusėje esančias ukrainiečių pajėgas ir nuo Troitske atakuoti iš dešinio flango M03 kelią tam, kad galėtu vystyti puolimą toliau Bakhmut link. Ukrainiečiai čia ginasi jau 7 metai, tad lengva orkams tikrai nebus.

Kitose kryptyse ir sektoriuose kovų intensyvumas mažėja. Panašu, kad orkai viską metą į Severodonetsk ir Bakhmut sektorius.
Žemėlapis bendram vaizdui susidaryti:
https://soar.earth/maps/12594…

***

Egidijus Papečkys

Aštuoniasdešimt devinta diena (gegužės 23, pirmadienis)

Kiekvieną naktį ir dieną į Ukrainos miestus ir karinius objektus skrieja rusų raketos. Prašvitus ugnį atidengia artilerija ir užgriūna aviacijos smūgiai, atakuojama daugybę taikinių priešakinėse linijose ir artimoje užfrontėje. Rusai turi ugnies persvarą ir ją išnaudoja.

Dabar jie trukdo ukrainiečiams permetinėti pajėgas ir ginklus į Donbasą, ir, pasak rusų, jiems neblogai sekasi. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti jų pagyrų dėl stipraus smūgio į frontą vykstančioms 10-ai ir 128-ai kalnų-šturmo brigadoms, bet faktas, kad jos buvo stipriai apšaudytos pakeliui (apie ukrainiečių pajėgas tikiuosi netrukus jums papasakoti gyvai).

Kaip ir buvo galima tikėtis, karui perėjus į pozicinį, atsirado ir šturmo būriai, skirti naikinti priešo atraminius gynybos taškus. Jau ne viename video įraše teko matyti, kaip patyrusių Rusijos karių būrelis miestelyje, pasinaudodamas pastatais prasiskverbia į užnugarį ir netikėtai atakuoja gynėjus. Taip nutinka tik su naujai suformuotų ir teritorinės gynybos brigadų kariais, kurie pakeitė patyrusius reguliarios kariuomenės dalinius, ir kuriems trūksta parengimo, paruoštų vadų ir ginkluotės.

Su senais, patyrusiais daliniais tokia taktika rusams nepadėtų, tačiau jie atitraukti atgal papildymui ir perginklavimui.

Pasirodė pirmieji rusų atsiliepimai apie amerikietiškus pabūklus. Jų vertinimu, 155 mm haubica M777 šaudo lėčiau nei sovietiniai pabūklai. Tiesa, pamiršta priminti, kad amerikietiški pabūklai šaudo toliau, taikliau ir turi modernius valdomus sviedinius. Realiai turi, skirtingai nei rusai.

Rusijos pajėgos giriasi nuo vakar vakaro numušę 3 ukrainiečių atakos lėktuvus Su-25. Du iš jų (neva) numušti prie Chersono, vienas – prie Pavlogrado. Taigi, Ukrainos aviacija vis dar ore. To įrodymas – dviejų naikintuvų skrydis virš Vinicos kapinių, kuriose buvo laidojami du prieš kelias dienas žuvę ukrainiečių lakūnai. Tai, kad rusai per tris mėnesius nesugebėjo sunaikinti Ukrainos karinių oro pajėgų atrodo tiesiog neįtikėtina.

Ukrainos vadovybei dabar iškilusi dilema – ar mėginti išvesti dalinius, kuriems Donbase gresia apsupimas, ar toliau kietai laikytis. Tie, kurie už galimą pajėgų atitraukimą (kalbama, kad kariuomenės vadovybė nori turėti sprendimo teisę dėl atsitraukimo ar gynybos) nenori antro Mariupolio, o tie, kurie už kiekvieno miestelio gynybą iki paskutinės minutės (politinė vadovybė) –  prisimena apgintus miestus Šiaurėje ir Šiaurės Rytuose (Kijevą, Charkivą, Černihivą ir kt.).

Ir vieni, ir kiti yra teisūs, nes vieno teisingo sprendimo čia nėra, abu variantai turi savų pliusų ir savų rizikų. Lietuvos atveju viskas aišku – negalima leisti savų dalinių įsprausti į kampą, reikia nuolat manevruoti ir jokiu būdu nesileisti apsupamiems. Ukrainoje yra pasirinkimas. Panašu, kad netrukus Donbase jį gali tekti padaryti.

Užbaigsiu gražia nuotrauka - Lenkijos prezidentas A. Duda su jį saugančiais Ukrainos kariais. Ginkluotais lenkiškais šautuvais GROT. Simboliška, tiesa?

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Geltonasis lavoonas       2022-05-25 21:01

visai ne paskenduolis.Tik daba supratau,jis otkynulsja nuo sifilio.Taigi,jo klycka GEL’L'TONASIS SIFILITIKAS..

yel“l“ow submarine       2022-05-25 20:26

standartinis tvartelio pindofilitikas jau kliedi smile)) - žinau tokių dešimtis smile - ne virtualiai smile - bet realiai gaila, jei nabažnas šizolitchūanykas, kad ir kretinas, prašiks paskutinius savo jevriukus, nuslėpęs nuo bobos smile))

stasys        2022-05-25 20:13

Gal ukrainiečiams reikia finansinės paskatos medžiojant orkus ? pav. už sumedžioto orko skalpą 100 euru. daug ar mažai ? Sėdžiu ir galvoju .. raitau ūsą .

nicevo nemą       2022-05-25 20:00

sako ukrainos kariai “nicevo” nemą
25 мая СРОЧНО ❌ Ужасная РЕЗНЯ на фронтах Донбасса! Паника и Дезертирство в рядах ВСУ! 25.05.22
https://youtu.be/ZB4073siK-Q

laimuonai       2022-05-25 19:32

regis pats is kaliuzes cia rasineji.Sako,sedai uz narkota.

Laimonas       2022-05-25 18:29

Po Mariupolio tęsiasi Nacikų Benderovcų evakuacija į Rusų kalėjimus iki gyvos galvos…. Griūk negyvas , taip dar išmąstyti, kaip narkomanas Zelenskis išmąstė,  reikia ....

Gel'l'tonam lavoonui       2022-05-25 18:28

..ar yra maziausia galimybe taves nevadinti lavooonu…NE,NERA.

yel“l“ow submarine       2022-05-25 16:21

su kiekvienu realiu ukroreicho pralaimėjimu, atsitraukimu, teccnikos ir resursų praradimu, lansberginės skylės šizoidai vis labiau kvaksi apie banderlogų pergalę smile)) - ar yra bent mažiausia galimybė nevadinti tvartelio šizolitchūanija ???? smile ——patiko:“Rusijos pajėgos giriasi nuo vakar vakaro numušę 3 ukrainiečių atakos lėktuvus Su-25. Du iš jų (neva) numušti prie Chersono, vienas – prie Pavlogrado. Taigi, Ukrainos aviacija vis dar ore.“ smile) - raktinis žodis - “vis dar“ smile)))

Remigijus        2022-05-25 11:52

Dabar “evakuacijos” per „specialiąją operaciją“ į Rusijos karių nelaisvę laukia Slaviansko ir Kramatorsko banderovcai. Neilgai liko…

piZZZdec       2022-05-25 11:48

Zaporožėje sunaikintos vienos didžiausių pasaulyje “Motor Sich” fabriko gamybiniai cechai, kur buvo gaminami varikliai kariniams lėktuvams.

Na va, ukropai vėl miešle…       2022-05-25 10:16

Освободительный марш Народной милиции продолжается, так вчера подразделениями оборонного ведомства были освобождены населенные пункты Светлодарск, Луганское, Мироновский и Тошковка.
Daugiau skaitykite -“ Силы ЛНР освободили Луганское”.

Oi kad       2022-05-25 10:00

stasio patarimai Dievuliui į ausį. Na gal Zelionkai.

vyp       2022-05-25 9:59

dauguma pindozų čia susirinkusių net nemoka lietuviškai rašyti, o dar bando komentuoti, juokinga.

Darijus       2022-05-25 9:20

Nacikai “Azovstalyje” pasidavė todėl, kad baigėsi tualetinis popierius.

stasys        2022-05-25 8:11

Taip klausimas , kaip Ukraina elgsis atsitrauks iš miestu ar pasirinks Mariupolio apsuptį. Manau viską lems turi rezervai Ukrainiečiu . Lokalios atakos nepakeis fronto linijos , o apsupus miestus bus sukaustyta kur kas daugiau orku kariuomenės daliniu nei prie Mariupolio , tai galimybė pasiruošti naujai gynybos linijai ir atsikvėpti . Manau to ukrainiečiams labai reikia. Aš tai paspausčiau Xarkovo kryptį. Pačios užimtos teritorijos apie Severodoniecka taktiniu požiūrių mažai turi reikšmės nevaldant patį rajono centrą .

stasys        2022-05-25 7:45

Ohoho 2022-05-25 6:19 . čia tik viena ordlo mandavoškė .. išpampusi ir propagandos pripumpuota . Jus be abejo jas visas galite išrankioti .. ar kaip ten sakote ‘diklofosu’ , vienok man atrodo kad ir šiuo atveju reikalinga gerbti gamta ir jos natūralios atrankos išlikimui procesus . muilo ,muilo ir dar karta muilo .

Ohoho       2022-05-25 6:19

ale kiek cia blakiu,uteliu,mandavoskiu susirinko..,ot dixlofoso prasosi,nupurkst vienu ypu.Suaktyvejimas nesvietiskas.Niekis,isivaziuos lendlizas,nugarmes flotas,ot tada ir paziuresim.Kai dugna desim.Sliausit ir roposit i savo plysius atgalios,slykstuuuunai,stauguuunai ir kiti gliaumaliai,fui.Cia dvokia.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-25 6:19

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
_______________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai. _

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

Dar vienas Zelenskio banditų “laimėjimas”       2022-05-24 21:35

Начался штурм города Лиман (бывший Красный Лиман) в Краматорском районе Донецкой области, половина города уже занята вооруженными силами России, ДНР и ЛНР, заявил «Интерфаксу» глава Донецкой народной республики Денис Пушилин.

Faktas       2022-05-24 21:31

Šiandien dar vienas Ukrainos miestas Svetlodarskas perėjo DLR karių kontrolei. Nuo karinės operacijos pradžios Donecko kariai jau išvadavo 217 miestų ir gyvenviečių.

Justas       2022-05-24 21:29

В военном ведомстве сообщили, что российской истребительной авиацией в районе Краматорска сбит украинский самолёт МиГ-29.

Z-Day       2022-05-24 21:27

Минобороны сообщило о поражении пунктов управления, складов боеприпасов, а также районов сосредоточения украинской военной техники в районе населенных пунктов Соледар, Бахмут, Николаевка, Красный Лиман. Помимо этого, поражен зенитный ракетный комплекс «Бук-М1» в районе Пилипчатино Донецкой Народной Республики.

Pasakėčia        2022-05-24 21:18

Kaip pan Duda narkomaną Zelenskį išdūrė ir ukropų žemes nupirko.

hmmmmm       2022-05-24 20:49

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.