Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Devyniasdešimt septintoji (birželio 1) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 1 d. 21:00

29     

    

Karas Ukrainoje. Devyniasdešimt septintoji (birželio 1) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Labas. Metas naujienoms iš fronto.
1. Donbaso kryptis.
1) Šiaurinis Donbaso flangas.

• Charkiv. Ir toliau daugiau darbo artileristams, dirba orkų sraigtai ir aviacija. Abi pusės artilerija ir minosvaidžiais daužo priešo pozicijas, orkai kaip jau įprasta jiems, papildomai apšaudo gyvenvietes ir civilinę infrastruktūrą.

• Izyum. Agresorius nors bando pulti, tačiau nesėkmingai. Antai, prie Dovhenke stipriai apdaužyti orkų manevriniai vienetai atitraukti į Izyum, jų pozicijas perėmė kiti padaliniai. Vis daugiau ženklų, kad orkai po truputį pereina į gynybą. Į Kupiansk ruožą agresorius perdislokavo papildomą BTG. Iki galo neaišku ar tai rezerve buvęs vienetas nuo Belgorod, ar iš Izyum sektoriaus po mūšių atitrauktas vienetas. Kaip ten bebūtų, orkai rimtai vertina ukrainiečių kontratakų link Kupiansk galimybę ir tam ruošiasi.

• Lyman.
a) Ukrainiečių ketinimą aktyvinti veiklą link Kupiansk patvirtina ir tai, kad prieš keletą dienų buvo apgadinta geležinkelio atšaka Kupiansk – Lyman. Orkai ją pataisė, tačiau signalas jiems ne itin malonus.
b) Tuo pačiu tęsiasi operacijos į pietus nuo Lyman. Kaip ir minėjome, orkai dar nesukūrė placdarmo Raihorodok ruože. To įrodymas – šiandien suintensyvėję mūšiai aplink Staryi Karavan. Agresorius bando įsitvirtinti palei upės krantą, perimti automobilių kelio (ir tilto) į Raihorodok kontrolę. Tuo tarpu ukrainiečiai per tas pora dienų sąlyginės ramybės sugebėjo sutelkti pajėgas ir trikdo orkų planus. Neatmestina, kad čia veikia ukrainiečių manevriniai vienetai su šarvuota technika, kadangi jie mūšyje dėl Lyman nebuvo sumušti, o nemaža dalis pasitraukė iš miesto. Tačiau žinoma, kad didžioji dalis darbo tenka kitame Donec upės krante stovinčiai ukrainiečių artilerijai. Ar tai tik bandymas visaip trikdyti iniciatyvą šiame sektoriuje perėmusias orkų pajėgas su turima netiesioginę ugnimi, ar tai suplanuotas ukrainiečių veiksmas – sunku pasakyti. Nerimą kelia maža ukrainiečių gynybos giluma ir itin komplikuotas aprūpinimas. Abiejų šių iššūkių priežastis – Donec upė. Stebėsime situaciją.

• Severodonetsk. Pranešama, kad bent jau 70 proc. miesto užimta agresoriaus, dalis gynėjų pasitraukė į Lysychansk, dalis dar kaunasi mieste. Tačiau panašu, kad iš esmės ukrainiečiai prarado miesto kontrolę. Kodėl taip įvyko?
a) Severodonetsk yra žemumoje, gynybos gylį ir aprūpinimą riboja vakaruose (užnugaryje) tekanti upė. Lysychansk yra geresnė gynybinė pozicija (yra ant kalvos, gynybos perimetru dengiama upės).  Neatmestina, kad ukrainiečiai į miestą per daug nesikabino dėl ribotų taktinių galimybių, daugiau pajėgų ir vilčių skirdami Lysychansk gynybai.
b) Svarbu pastebėti, kad agresorius miestą panašu užims greičiau nei daug kas iš mūsų tikėjosi. Tikėtina, orkai pasimokė iš Mariupolio. Šį kartą išskyrė prioritetinę puolimo kryptį (viešbutis „Mir“ ir autobusų stotis), ten koncentravo pajėgas bei susikūrė persvarą ugnimi. Panašu, kad pietrytinė puolimo kryptis buvo pagalbinė. Kurios vienetai, nepaisant nuostolių, veikė sumaniai ir net kuriam laikui netekus vadovavimo ir valdymo elementų (pradiniame mūšio etape žuvę kuopų vadai), įvykdė užduotį. Panašią sėkmingą miesto (aišku mažesnio) užėmimo operaciją matėme ir Lyman atveju. Tai demonstruoja oponento tobulėjimą taktiniu ir operaciniu lygiu.
c) Jau kuris laikas iš Severodonetsk sektoriaus plaukia pranešimai soc. tinkluose apie demoralizuotus ir pervargusius ukrainiečių karius. Rusijos propaganda šias žinias pūtė bandydama pristatyti kaip masinį reiškinį. Jei tai būtų tiesa, matytume daug pasidavimo į nelaisvę pavyzdžių, o orkai miestą būtų užėmę dar greičiau. To nebuvo, tačiau šiuo atveju visgi nėra ugnies be dūmų – šiame sektoriuje besikaunantys ukrainiečiai iš tiesų yra pervargę. Jie kaunasi čia ne pirmą savaitę, neteko daug draugų, yra aprūpinimo problemų. Orkams susikūrus didžiulę persvarą ugnimi, šios problemos žmonių galvose didėja ir negali neatsiliepti operacijoms.
Manytume, kad šių trijų priežasčių kompleksas (vietovės įtaka taktikai, orkų tobulėjimas, ukrainiečių pervargimas) ir lėmė dabartinę situaciją aplink Severodonetsk.

• Bakhmut.
a) Ukrainiečiai toliau gina Komyshuvakha ir neleidžia apsupti savo grupuotės Zolote „kišenėje“. Atrodo, kad bent dalis aplink Nyzhnie ir Toshkivka veikiančių agresoriaus pajėgų ne tik puola šiaurėn, Lysychansk link, bet ir bando atakuoti Zolote gynėjams iš rytų ir taip priversti ukrainiečius skaidyti „kišenėje“ esančias savo pajėgas.
b) Mūšiai aplink kelią Bakhmut – Lysychansk toliau tęsiasi. Orkai ir toliau nepasiekia savo pagrindinio tikslo – nors ir apšaudomas, kelias ukrainiečių rankose. Neturime informacijos, ar jau įvyko orkų pajėgų rotacija, tačiau neatmestina, kad pasiekęs laimėjimų Severodonetsk, agresorius bandys vystyti sėkmę. Forsuoti Donec upę ir pulti aukštumoje esantį Lysychansk mūšiuose nuostolių patyrusiais vienetais nebūtų pats logiškiausias sprendimas. Tad labai tikėtina, kad spausti Lysychansk agresorius pirmiausia bandys iš pietų ir pietvakarių, kur kelio Bakhmut – Lysychansk kontrolė vaidins lemiamą vaidmenį.

2) Centras. Orkai atnaujino bandymus apeiti Avdiivka gynybos rajoną iš šiaurės ir pietų, tačiau taip pat be rezultatų. Ukrainiečiai sumaniai ginasi ir vėlgi puikiai dirba jų artilerija.

3) Zaporizhia. Į Vasylivka ruožą vėl juda agresoriaus pastiprinimas. Šį kartą, senukų tankų T62 batalionas ir mechanizuotų pėstininkų batalionas. Priminsime, kad prieš kurį laiką į Vasylivka ruožą buvo perdislokuotos 3 BTG (pagrinde sudarytos iš desantininkų), iš Melitopolio atvyko šaudmenys ir technika. Ar agresorius čia ruošiasi rimtesniam puolimui Zaporizhia link? O gal papildo praradimų turinčius vienetus ir taip stiprina gynybą? Greitu laiku turėtume sužinoti.

2. Pietų kryptis. Panašu, kad abi pusės bent šiame etape išsėmė savo galimybes pulti ir kontratakuoti prie Davydiv Brid ir Vysokopilia. Abi pusės kviečia netiesioginę ugnį oponentų pusei, dirba orkų aviacija, tačiau situacija iš esmės nepakitusi – ukrainiečiai laiko kontratakų išdavoje užimtas pozicijas, orkai ginasi atsitraukę į gylį vėlesnėse pozicijose.

Foto: artėjančiam HIMARS’ų koncertui, ukrainiečių salvinė artilerija apšildo orkų publiką.

***

Egidijus Papečkys

Devyniasdešimt septinta diena (gegužės 31, antradienis)

Rytoj prasideda vasara, o Ukrainos kare – eilinė diena. Donbase vyksta atkakli kova, Rusijos pajėgos nepajėgė sudaryti nė vieno „katilo“. Tačiau visame fronte rusai stengiasi išnaudoti turimą ugnies persvarą ir padaryti kiek galima daugiau nuostolių Ukrainos pajėgoms ir šalies infrastruktūrai artilerijos, raketų ir aviacijos pagalba. Ukrainiečiai jiems atsako, pasinaudodami geresniu artileristų pasirengimu, labai padeda ir ženkliai didesnis turimų bepiločių skaičius.

Kur kas aktyvesni mūšiai vyksta informaciniame fronte. Kremlius naudojasi labai primityvia ir buka, bet gausia propaganda. Atsižvelgiant į tai, kad taikomasi į rusofašistinę visuomenę, kokia auditorija, tokia ir propaganda.

Įdomu tai, kad į infokaro lauką išvažiavo sunkieji tankai – Saugumo tarybos sekretorius N. Patruševas ir ex-pseudoprezidentas (netikras, naudotas tik kaip širma, kad Putinas sulauktų sekančios kadencijos) D. Medvedevas. Bet pasirodė, kad jų koviniame komplekte irgi tik priplėkę šūviai.

Patruševas rimtu veidu paporino, kad Lenkija jau pradėjo atplėšinėti Ukrainos žemes. Nė mažiausio „fakto“, tiesiog ėmė ir pasakė. Naratyvas ne naujas, bet iš tokio tanko pokštelėti tik tokį šūvį ...

Medvedevas tradiciškai kalbėjo labai karingai. Komentuodamas J. Bideno pareiškimą, kad Ukrainai nebus perduodami ginklai, kuriais galėtų būti apšaudoma Rusijos teritorija, Medvedevas paporino, kad priešingu atveju Rusija būtų atakavusi „sprendimų priėmimo centrus“. Išvertus šį Kremliaus naujadarą į žmonių kalbą – būtų atakuotos JAV valdžios institucijos – Baltieji Rūmai, Kongresas, Pentagonas ir t.t.

Aš Medvedevui patarčiau mažiau žiūrėti Holivudo filmų, kuriuose blogiukai į tuos visus baltus rūmus įsiveržia, o kartais net pagrobia prezidentą. Nes taip būna tik filmuose.
Bet puikiai suprantu Patruševą ir Medvedevą – abu slapta svajoja atsisėsti į sostą Kremliuje, kai tik jis liks tuščias.

A. Lukašenka apdovanojo KGB darbuotojus, kurie per „kontrateroristinę operaciją“ išvadavo iš nacistų rankų 10 tolimųjų reisų vairuotojų. Be šūvio. Greičiausiai paskambino į mobilius ir liepė grįžti namo. Šiame komiškame teiginyje suskambo naujos gaidos – anksčiau Baltarusijos diktatoriaus retorika Ukrainos atžvilgiu buvo švelnesnė. Gali būti, kad Rusijos pajėgos ir vėl planuoja pulti iš Baltarusijos teritorijos, arba pradėti apšaudymą raketomis.

A. Lukašenka savo rankas susikruvino pačią pirmą karo akimirką, labai pablogindamas ukrainiečių galimybes gintis nuo Rusijos puolimo. Labai tikiuosi, kad jam už tai teks atsakyti. Prieš ukrainiečius padarytus karo nusikaltimus fiksuoja ne tik Ukrainos teisėsauga, padedama pareigūnų iš Europos šalių, tame tarpe ir iš Lietuvos, bet ir tarptautinės organizacijos ir teisinės institucijos.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2022-06-4 13:29

TomasJui:
Tamstos komentarui kaip niekada tinka Francois Mitterand zodziai: “lietuviai praleido gera proga patyleti”.
Ukrainieciai kaunasi jau 3 menesius.
Lietuva tesugebejo isleisti dujas per isange 1940m birzelio 15d.
Dabar banderlogai kabedami uodegomis ant namo karnyzo saiposi is zeme vaikstancio tigro.

Raimonda       2022-06-3 10:48

Pabandžiau paskaityti šias pseudo autorių rašliavas, kurios pas juos vadinasi “Metas naujienoms iš fronto”.  Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras. Taip ir norisi paklausti tų autorių, ką jūs rūkot, arba ką jūs uostyt pradėjote, jog tokias fantazijas, kur melas liejasi laisvai, rašinėjat? Beje, o kur suvestinė iš fronto už birželio 2-ąją dieną??? Neparūkėte ar acetono nepauostėte, kad melo plokštelė užstrigo, naujienų iš fronto “genijai”???

Nepaisant eilines gel'l'tonos lavondemes trydos       2022-06-3 8:46

reiskiu susizavejima ‘lanzbergrimu pasakom’.Taiklesnio posakio da neteko girdet.Nenorom,bet uz tai reiskiu pagarba.Kitkas,aisku,visiskas sizofreniskas briedas.

stasys        2022-06-3 7:33

geltona ..išrašė atsakymą- recepta ir švilpauja sau patenkinta kojas ant stalo užkėlus . Reiks bus pažymėlė o jei tai nepadės bus kas pasirūpins raminančiais ir gydimu . Viskam pas ja yra sugalvotas atsakymas , viskas sudėta tvarkingai lentynėlėse ..  Mordoras didelė šalis ir joje ‘kalibru’ net tvenkinį jais tvenk .

Tomas J.       2022-06-3 1:22

Kuo daugiau Rusija užima Ukrainos teritorijos, tuo labiau Rusija pralaimi. Kai užims Lvovą, tą dieną ir bus galutinis Rusijos sutriuškinimas. Tokia logika gyvena banderlogai. Švęs pergalę.

yellow submarine       2022-06-2 23:25

kokios nepakartojamos brolių lansbergrimų pasakos smile)) - patiko: “Aš Medvedevui patarčiau mažiau žiūrėti Holivudo filmų, kuriuose blogiukai į tuos visus baltus rūmus įsiveržia, o kartais net pagrobia prezidentą.“ smile))) - kas gi gali lygintis su tokiais liurbiais-mulkiais holivudinio mėšlo konsumpcijoje ? smile) - aš irgi tiems dolbomudakams patarčiau smile - patarčiau prisiminti - pvz. kadafi`o, mubarak`o, huseino, miloševičiaus ir t.t. variantus…, - pagal kokius scenarijus jie buvo surežisuoti ir realizuoti ...,——tiedu makštučiai musiau galvoja, kad rusija pritrūko kalibrų ar iskanderų, kad kardinaliai apvėdinti kijevo centre tvyrančią nacistinę ir pindosinę  smarvę ? smile))) - spakainiukai, berniukai debiliukai smile - viskam savo laikas ir atititinkamos aplinkybės ! - jei pindostane iki tam tikro laiko neatsiras norinčių ir gebančių gydytis šizofreniją homeopatiškai, teks užsiimti rimtiems “psichiatrams“ smile)) -—- šizolitchūanijos atveju situacija identiška smile - tik mastelis vaikiškas smile)))) - Z -

Azovostalius nacius teis tribunolas!       2022-06-2 13:59

Pagoglinkit - “ Промежуточный трибунал над украинскими боевиками пройдет в Мариуполе”.

vitalikui is muxosransko       2022-06-2 13:40

tai kad paciam is bado jau gariacka prasidejo.O gal nuo arielkos besaikio vartojimo.Ai,greiciau su botoxu susitiksit..a.a.

Artėja piZZZdec Zelenskio naciams       2022-06-2 12:51

Rusijos daliniai pastatas po pastato užima strategiškai svarbų pramoninį Severodonecko miestą Rytų Ukrainoje. Jie jau kontroliuoja „80 proc. miesto“, – naktį į ketvirtadienį sakė regiono gubernatorius Serhijus Gaidajus.
„Situacija rytuose tikrai sudėtinga, – sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis interviu amerikiečių stočiai „Newsmax“. – Mes kasdien netenkame 60–100 karių, kurie žūsta mūšiuose, o apie 500 patiria sužalojimų“.

Komedija       2022-06-2 12:49

Pabandžiau paskaityti šias “Svodkes”. Atrodo užgimė kažkoks naujas mišrus komedijos, farso, melo ir autotreniruotės žanras.

Regimantas        2022-06-2 12:49

Severodoneckas 80 proc. kontroliuojamas rusų pajėgų. Rusai 100 proc. kontroliuoja miesto gyvenamąją dalį , o ukrufašistai dar slepiasi pramonės rajonuose, bet greitu laiku bus išmušti iš ten.

Putinas       2022-06-2 12:21

Alio!…Labas, durniai…

Donbase       2022-06-2 12:20

Patekę į nelaisvę britų, marokiečių ir kiti samdiniai nebus keičiami į rusų belaisvius, o bus teisiami, kadangi užsieniečiai prilyginti ne karių, bet teroristų statusui.

>”vytautui”       2022-06-2 12:10

Klumpakojai, jūsų laikas baigėsi…stokit į eilę labdaryno kruopoms gauti…

Pagoglinkit , patriotai - idiotai       2022-06-2 12:07

Большую часть иностранных наемников на Украине уничтожили в бою из-за их слабой подготовки, сообщил официальный представитель Минобороны Игорь Конашенков.
Pagoglinkit - “ Большая часть иностранных наемников, воевавших за Киев, уничтожены”.

''vytautui''       2022-06-2 11:54

koks tu vytautas,tu gi vitalikas,apgyvendintinas rasiejos muxosranske.Eik is cia,kvaileli..

Vytautas tam Alio       2022-06-2 11:43

Kaip Putinas atsakė tokiems dundukams, kaip tamsta, apie priešlaikes Rusijos laidotuves: “Важно нам не простудиться на ваших похоронах , господа”.

Alio       2022-06-2 10:27

jau vyksta intensyvus dvesimo procesas.Prasom netrukdyti.Ruoskite sampana ir kitus linksmybiu atributus.Sveikinimai busimos sventes proga.

Alio       2022-06-2 9:59

gal žinot kada dvės Putkius?

Karas atskleidė tiesą       2022-06-2 9:58

Yra dar geresniu tarptautiniu organizaciju. Pav., taip vadinamas “Raudonasis Kryzius”. Labai gerai vaikuciais rupinasi. Mariupolyje ju bustineje rastas didelis sarasas ukrainieciu vaiku su pazymetais sveikais organais. Nieksai, juodeji transplantologai. Taip pat, rasta dokumentu apie ju sasajas su amerikieciu biolaboratorijom Ukrainoje. Vyksta tyrimas. Kai paskelbs, visi nuo shoko apaksime. Linksmi laikai tikrai ateina…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-2 6:05

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
____________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai. _
Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

i ha ha       2022-06-2 5:54

tu maziau studijuok l.diena su klaikiais myndem,lebionkais ir ragelskiais.Jau tavo galvele susukta vyskai.Vargsas ihaha,tu zuvai nelygioj kovoj.Slabioz…

Šlovė našim       2022-06-1 23:43

Lenkai nori 4 padalijimo. O Rusija turi imti visą Ukrainą, nes kitaip NATO ir JAV ten, kur liks mažas lopinėlis žemės, ten suveš daug ginklų ir padarys Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos variantą, o Putinui nereikia Rusijos pašonėje jokių priešiškų šalių su kokia branduoline galvute. Karas Z telegrame: kadrai iš karo Ukrainoje + lietuviškai vertimas ir diskusija galite vesti. ☺☺☺☺☺

Kvailių šalyje verda darbas       2022-06-1 23:38

Gal ir gerai padarė, kad toksai tapinas surinko iš kvailių 5 mln. eurų dronui “Raktįrūrą”. Tik įdomu, jie ruošiasi pirkti už tuos 5 mln.? Apvalkalą Bairaktarui? Šiaip, kovinis Bairaktaras kainuoja apie 70 milijonų eurų.

ah.ą       2022-06-1 21:56

Nieko naujo, žydas milijardierius zelenskis toliau praskolinėja okrainos akyvus ir varo į karo skerdyklą okrainiečius, vienu žodžiu hibridiškai naikina okrainą,o kas liks karo “nesumalti” tas liks be tėvynės - be okrainos žemės, praskolintos ir atiduotos už skolas skolintojams…. Ir viskas per tas šakes…Koks okrainos simbolis toks ir likimas. Kaip xazarijos. Šakės buvo xazarijos, ir xazarijai buvo šakės.

stasys        2022-06-1 21:50

Taigi 2022-06-1 21:36 .. už tai ir išgerkime .

Taigi       2022-06-1 21:36

jusu blyskioji kandis jau kojytem trukcioja,tuoj otkynietsa.Liksit naslaiteliai,be didzio beprocio.Istustes ruski myras,kacapynas musis isterikoj.Smagios bus pakasynos…Smagu..

Klumpakojai patriotai-idiotai, už ką kariaujate?       2022-06-1 21:28

Pamąstymui. Pasigrožėkite ,kokie “ukrainiečiai” neseniai sėdėjo valdžioje Kijeve:
prezidentas P.Porošenko (Valcmanas)-žydas
premjeras A.Jaceniukas(Bakai)-žydas
karo ministras A.Turčinovas(Kagan)-žydas
finansų ministras A.Šlapakas-žydas
vicepremjeras V.Groismanas-žydas
vidaus reikalų ministras A.Avakovas-Armėnijos žydas, pedikas
kultūros ministras S.Niščiukas-pusiau žydas,masonas,atviras pedikas
nac.banko direktorius S.Kubivas-žydas
Kiti veikėjai:
Julija Kapitelman (Timošenko)-žydė
Vitalijus Etinzonas (Kličko)-žydas pagal tėvą
Olegas Frotmanas (Tiagnibokas)-žydas pagal motiną
Ukrainos oligarchai:pirmieji aštuoni-visi žydai
Iš visų Ukrainos oligarchų skaičiaus-99% žydai
Be abejo, čia tik grynas atsitiktinumas, ar ne?
P.s. Prezidentas Vlodimyras Zelenskis - žydas?

Naikina Zelenskio nacius kasdien        2022-06-1 21:21

Vakarų ekspertų nuomone, Ukraina kasdien netenka 60–100 karių ir dar 500 karių yra sužeidžiami.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.