Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 17 d. 20:49

35     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki.
Donbaso kryptis
Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Ukrainiečiai čia tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose, stengiasi toliau pulti rytų link (pamažu artėja prie Vovchansk). Orkai stiprina savo gynybines pozicijas. Esminis klausimas šiame sektoriuje – ar ukrainiečiai bandys užimti Vovchansk, ar visgi rinksis tolimesnę puolimo operaciją kreipti į pietryčius (link Kupiansk). Įvertinus, kad pirmu atveju tektų forsuoti Donec upę, be to Kupiansk žymiai svarbesnis logistinis orkų taškas, galimai ukrainiečiai savo pastangas koncentruos pietryčiuose, o šiaurėje pereis į gynybą. Tačiau kaip bus realybėje – matysime.
- Izyum. Ukrainiečiai toliau kontratakuoja prie Dovhenke, jie taip pat aktyvūs kituose ruožuose. Ar vakarykštis Arestovičiaus mįslingas mirksėjimas pas Feiginą reiškia, kad pribrendo tai, apie ką kalbėjome jau porą savaičių – „piršto“ nukirtimas, sunku pasakyti. Labai viliamės, kad taip.
- Lyman. Agresorius ir toliau spaudžia vakarinį flangą, pagrindines pastangas nukreipdamas nuo Shandryholove – Derylove – Novoselyvka link piečiau esančios Drobysheve. Ar tai reiškia, kad „trikampis“ jau orkų rankose, o gal agresorius įvairiose vietose tiesiog bando čiupinėti ukrainiečių gynybą  – sunku pasakyti.
- Severodonetsk. Šiame etape agresorius intensyviausiai bando laimę šiaurės rytinėje ir pietinėje miesto dalyse. Galimai jis taip tikisi ištampyti gynėjų pajėgas, jas varginti ir tada smogti į labiausiai pažeidžiamą tašką. Kol kas sekasi ne kaip. Puolimas šiaurės rytuose įstrigo, o pietuose sustabdytas, orkai grįžo iš kur atėję.
- Bakhmut. Ukrainiečiai sugeba stabdyti orkų puolimą. Agresoriui nesiseka išplėsti puolimo ašies (placdarmo) į šiaurę nuo Popasna, todėl orkai bando rinkti trupinius. Pabandė pulti 5 km į pietvakarius nuo Popasna ir užimti Vyskryva kaimelį, tačiau ir čia patyrė nesėkmę.

Centras. Po ankstesnių nesėkmių orkai nusprendė pasielgti netikėtai ir vėl bandė atakuoti arčiau Avdiivka gyvenvietės, su tikslu perkirsti kelią Doneck – Kostiantynivka. Rezultatas tas pats – ukrainiečiai puolimą atmušė.

Pietinis flangas:
- Padėtis Mariupolyje neaiški. Orkai į savo kontroliuojamą teritoriją išvežė dalį AzovStal gynėjų, o dalies ukrainiečių likimas nežinomas. Pvz.: Ukrainos GŠ praneša, kad orkai blokuoja ukrainiečių padalinius AzovStal. Tik įdomu, ką jie blokuoja, jei vakar tas pats GŠ pranešė, kad Mariupolio gynėjai jau įvykdė savo užduotį? Gal ten dar yra likusi dalis kovotojų? Gal jie laiko pozicijas ir laukia, kol jau objektą palikę gynėjai atsitrauks ir bus saugūs? Sunku pasakyti. Šiandieniniai pareiškimai Maskvos Dūmoje dėl „nacistų teisimo“ irgi yra žaidimo dalis. Neatmestina, kad tai nukreipta į Rusijos vidaus auditoriją, galimai tai gali būti Ukrainos kovotojų grįžimo į Tėvynę kaina. Rusija propagandos pagalba savo visuomenei parodo, kaip Mariupolio gynėjai yra nugalėti ir nuteisti, o savo ruožtu tyliai iškeičia juos į nelaisvėje esančius orkus. Yra vilties, kad yra pasiekti kovotojų gyvybes išsaugosiantys susitarimai, tik esminis klausimas ar orkai jų laikysis. Aišku, visa tai tik mūsų spekuliacijos. Laikome kumščius už didvyrius.
- Agresorius puola Kurakhiv – Mariinka – Vuhledar ruože, tačiau nesėkmingai. Panašu, kad Huliajpole ruože orkų puolimas visiškai išsikvėpė. Dar viena gera proga ukrainiečių kontratakoms, bet jas lems ne mūsų norai, o ukrainiečių sumanymas, turimos pajėgos ir resursai.

Pietų kryptis. Be didelių pakitimų.

Pabaigai vėl norime atkreipti jūsų dėmesį į agresoriaus pastangas kaitinti situaciją šiaurėje. Raketomis atakuojamas Lviv, su artilerija ir minosvaidžiais apšaudomos Chernihiv ir Sumy apylinkės. Maža to, šiandien orkų diversinė grupė vėl atakavo pasienio ruožą Sumy sektoriuje. Šį kartą mūšis truko ilgiau nei vakar. Taip siekiama sudaryti įspūdį neva ruošiamasi plataus masto puolimui šioje kryptyje su tikslu blaškyti karinės ir politinės vadovybės dėmesį bei resursų, pajėgų panaudojimą. Mūsų vertinimu, tai yra apgaulė (angl. deception), tam tikras klaidinimas.

Žemėlapis detalesniam vaizdui: https://soar.earth/maps/12563…

***

Mūšis dėl Mariupolio baigtas. Keletas minčių.

Tai, ką taktine prasme Mariupolyje padarė gynėjai, yra karinis šedevras. Ne, tai ne stebuklas. Nes stebuklai atsiranda iš niekur, netyčia, pirštu mostelėjus kažkam iš aukščiau kaip pagalba silpnesniajam. Šitą karinį šedevrą Mariupol gynėjai sukūrė patys.
- Planavimas. Nepaisant strateginių ir operacinių klaidų neuždengiant Krymo „bottle-neck“, ukrainiečių vadovybė gerokai sumaniau nei prie Chersono (kuris turėjo neišnaudotą privalumą – Dniepro upę) sugebėjo reaguoti į besikeičiančią situaciją.  Aukštesnei vadovybei pavyko 1) panaudoti manevrinius vienetus ir stabdyti orkų veržimąsi link Mariupolio, 2) ten, kur pasiekdavo ukrainiečių artilerija ar kitos ugnies sistemos, smūgiuoti link Mariupolio judantiems orkų vienetams (prisimenate degančius laivus Berdiansk?); 3) kurį laiką veikė aprūpinimo „tiltas“. Taip sudarė sąlygas Mariupolio gynėjams perorientuoti savo gynybą ir ginti miestą 360 laipsnių kampu.
- Manevrinė gynyba miesto mikrorajonuose. Ukrainiečiai nėjo tradiciniu keliu (gynyba įtvirtintuose rajonuose), bet pasirinko manevrinę taktiką. Gynybą keitė kontratakos (pašėlę BTR4), nuostabus targetingas, tiksli artilerijos, minosvaidžių ugnis neleido orkams ilgai perimti iniciatyvos. Jie priekin judėjo tik per savų karių lavonų kalnus, agresoriaus nuostoliai prie Mariupol – milžiniški.
- Dronai. Jie išnaudoti tiesiog juvelyriškai. Artilerijos ugnies koregavimas, pėstininkų „akys“ kontaktuojant su priešu gatvės mūšiuose, mūšio lauko įvertinimas realiuoju laiku, informacinės ir psichologinės operacijos – visa tai ukrainiečiai darė dronų pagalba.

Operacine prasme Mariupolio gynyba leido atitraukti orkų pajėgas ir laimėti laiko, kuris buvo panaudotas sutvirtinant gynybą Huliajpole – Mariinka ruože. Tai buvo 50 proc sėkmės mūšyje dėl Donbaso (kitas 50 proc. – gera gynyba prie Izyum, ir operacinė sėkmė prie Charkiv). Svarbu pasakyti, kad operacinės reikšmės Mariupolis beveik nebeturėjo tada, kai susidūrimai prasidėjo AzovStal viduje. Jau tada orkai 1) kontroliavo kelią iš Donbaso į Krymą; 2) ėmė permetinėti pajėgas į kitus sektorius (Zaporizhia, Avdiivka, Popasna); 3) aplink AzovStal taktine prasme turėjo iniciatyvą savo rankose (persvara ugnimi ir manevru). Tačiau jau tada Mariupolio gynėjai buvo įvykdę savo užduotį ir nugalėję. Tad dabar orkų bandymai pastaruosius įvykius pateikti kaip didžiulę pergalę (kai kas net tai vadina didžiausia RF karine pergale modernios Rusijos istorijoje), yra bejėgiškumo ženklas.

Strategine prasme Mariupolio gynyba turėjo tokią reikšmę, kad net praradus karinę operacinę ir taktinę svarbą, Mariupolis buvo vienas iš aktualiausių pasaulio lyderių darbotvarkės klausimų.
Ukrainos laimėjimas Eurovizijoje, dėmesio atkreipimas į Mariupolį ir net orkų masteliais nesveika agresoriaus reakcija (nuo retorikos iki užrašų ant AzovStal krentančių bombų) tik patvirtina šį faktą.

Didžiuokimės, kad gyvename laikais, kai pasaulis užgniaužęs kvapą stebėjo didvyrišką Mariupolio gynėjų kovą. Mordoras dar spjaudosi ugnimi, bet jo galas neišvengiamas.

***

Ukrainos kariuomenė pasidalino įrašu (nuoroda pirmame komentare), kuriame matosi naujai suformuotas dalinys, ginkluotas lenkiškais tankais T-72M1 ir olandiškais šarvuotais transporteriais YPR-765.

Jeigu ne parama, šis dalinys būtų ginkluotas tik kalašnikovo automatais ir sovietiniais taiklaus šaulio šautuvais SVD.

Bet ne viskas šiame įraše džiugina akį.

Visų pirma, akivaizdu, kad karių pasirengimas yra tik bazinis, įgūdžiai dar labai silpni. O tai ženklas, kad dalinys nebus labai sėkmingas fronte. Reiks laiko, už patyrimą teks mokėti gyvybėmis. Tačiau ką padarysi, karas šiandien, du metus praktikuotis užnugaryje galimybės nėra.

Iš karto pasakysiu, kad nufilmuotas mokomasis padalinys poligone, todėl technika yra skirta mokymams, o ne mūšiui. Štai ką pamatys Rusijos žvalgybos karininkai:

Tankai T-72M1 yra “pliki”. Tai yra tokie, kokie išriedėjo iš gamyklos prieš 30-40 metų. Su senais optiniais taikikliais ir senu pabūklu. Tai reiškia, kad tankas yra “aklas” naktį ir dūmų pilname mūšio lauke. Jame nėra šiuolaikinės ugnies valdymo sistemos, o pabūklas ne toks taiklus, koks turėtų būti šiandien. Ant tanko nesumontuoti ERA moduliai (sprogmenų “dėžutės”, kurios sprogsta į jas pataikius prieštankinei raketai ar granatsvaidžio granatai, taip sumažindamos kumuliatyvinio užtaiso veikimą ir apsaugodamos tanko šarvą). Neaišku, kokia radijo stotis sumontuota (jeigu ji iš viso yra).

Šarvuoti transporteriai YPR-765 yra ne pėstininkų kovinės mašinos variantas su 25 mm pabūklu. Juose sumontuotas atviras bokštelis, skirtas patalpinti 12,7 mm kulkosvaidžiui M2HB Browning. Šiuo metu kulkosvaidžio nėra.

Pėstininkai mokinasi be kulkosvaidžių ir prieštankinių granatsvaidžių. Tai nėra gerai, nes gi visi žinome - mokymuose viskas turi būti kaip mūšyje (“Train as you fight – Fight as you train”).

Tačiau ne viskas taip blogai, kaip matys rusai. Neabejoju, kad į mūšį ukrainiečių kariai keliaus su ERA pridengtais tankais ir sumontuota šiuolaikine radijo stotimi. Modernių sviedinių, deja, nebus - jų šiandien niekas negamina ir neturi (rusai irgi). Bet greitai gali prigaminti Izraelis.

Kovoti su rusų tankais kol kas užtenka ir senų tipų sviedinių, o ir šiaip, turint tiek prieštankinių priemonių, kiek jų dabar yra Ukrainoje, nereikia eiti į tankų dvikovas. Tankai turi būti skirti pėstininkų rėmimui ir prasiveržimui, prieštankinę kovą paliekant prieštankininkams, dronamas ir artilerijai.

Šarvuoti transporteriai YPR-765 yra patogesni už rusiškus BMP ir BTR. Patogiau sėdėti, kariai mažiau nuvargsta, galima pasiimti daugiau šaudmenų, o svarbiausia - patogiau įlipti ir išlipti, kas kartais yra išgyvenimo klausimas.

Mažesnė ugnies galia nėra gerai, bet vakarietiška karyba ir nenumato lakstyti po mūšio lauką su lengvai šarvuotomis mašinomis kaip su tankais. Mes matėme daug vaizdų, kuriose rusiškos lengvai šarvuotos mašinos stovi sudegę kolonomis, taip ir nespėję pašaudyti savo 30 mm pabūklais.

Apibendrinant - tokia situacija džiugina. Ukrainiečiai turi didelį karių rezervą, o iš Vakarų gauta technika leidžia iš šio rezervo formuoti naujus dalinius ir juos apginkluoti. Tankai ir šarvuočiai nėra nauji, bet jų būklė Ukrainos kariams suteikia mobilumą ir apsaugą vykstant į mūšio lauką. Vakarietiška artilerija su dronais užtikrina ugnies galią.

O tai leidžia užtikrinti visus būtinus komponentus mūšio lauke: judu (mobilumas, apsauga), matau (modernios aptikimo priemonės), naikinu (ugnies galia, ryšiai ir valdymo sistemos).

Betrūksta tik aviacijos.

Ukrainiečių pusėje - nuolatinis vis spartėjantis pajėgų stiprėjimas ir didelis rezervo potencialas, Rusijos - mažėjančios pajėgos, be galimybės jas ženkliai pastiprinti.

Razom do peremogi! Kartu iki pergalės!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Staseli,       2022-05-19 7:35

sakau,kad tu naivus.Negi nematai su kuo susidurei..Tai visiskas,baigtinis kacapiskas ispera.Is tu,kur galvoja,kad jei lansbergizmas blogai,tai iseitis,putinizmas.Ateis laukiniu orda ir isvaduos…Durnumui ribu ner.Taigi,su tokiais disputas beprasmis.Teeina i L.Diena,ten jo bendraminciai.

stasys        2022-05-19 5:50

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 21:35 2022-05-18 22:34 .. na matai niekas čia tau burnos neužkišo , pasakei ka galvoji ir galvos nenukando . Ponai kurie čia Tiesose gaišta laika sistemindami fronto informacija Ukrainoje beveik kad kiekviena diena, tai daro savo iniciatyva , savo asmeninio laiko sąskaita . Jie neįpareigoti ieškoti tau patinkančio tiesos kampo , informacija ir prognozės pateikiamos tokios kokios yra šiai dienai su nedideliais intarpais savo nuomonės . Tamstelė laisvas daryti savo išvadas ir tas mintis čia dėstyti .. o gal ir diskutuoti , jei ta sugebi daryti žmoniškai .

γel“l“ow submarine        2022-05-18 22:39

Одна из центральных национальных идей Украины – это как можно больше врать себе и другим. Потому что если сказать правду, рухнет все. И надо придумывать что-то другое. Вот такое у нас базовое несбалансированное противоречие” - Арестович - великий украинский мыслитель... smile)))))))

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 21:35        2022-05-18 22:34

iš pusiau tiesos, iš melo, iš kastruotos/nepilnos/nukontekstintos tiesos, ar iš išvartytos tiesos, ar iš kitokios propagand0niškai apdorotos tiesos, jokių išvadų napadarysi smile)) - kaip matau, tamsta beretonautas tą sėkmingai ir nepadarai smile))——- o putino pasakymas apie nepatikimą ir kentėjimą, kuriuo dabar spekuliuoja kiekvienas idiotas, buvo skirtas debiloidui zelenskiui, kuris apsižliumbė, kad jam nepatinka minsko susitarimai , o suvokti, kad susitarimų privalu laikytis, jo narkošinė makaulė nesugeba smile - todėl ir buvo pasakyta, jog ne patikime problema ! - o jei laikytis susitarimų 8 metus nesigauna, tada bus kita kalba smile - tai štai ta kita kalba ir vyksta nuo kovo galo ! - o jūs, tvartelio glušpetriai, meluokite sau, kiek tik norisi smile - pasauliui ir rusijai dėl to visiškai pilkairudaifioletiška smile))

stasys        2022-05-18 21:35

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 20:47 .. ką ten putka xuilo ukrainiečiams sakė ? ‘nravitsia ninravitsia tirpi krasavitsia ’ ? interpretacijos ne faktai o išvadas iš ju kiekvienas pats pasidaro . Man įdomi pati fronto judėjimo dinamika . Niekas šiam pasaulyje nevyksta šeip .. nors deklaruojama jog derybos sustojo nesutarus , vienok įvykiai kai ką kitką rodo ..

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 20:47        2022-05-18 21:01

nebūtų gaila laiko, tai tyčiotis iš tų “kronikų“ būtų galima kiauras dienas - nes ten tiek melagingų, manipuliatyvių, šalia tiesos esančių, beretiškai lyriškų, ir visokiausių kitokių pornografiškų “smulkmenų“, kad net nežinau, ką gi ten galima vadinti ne smulkmenomis, ir kuo galima bent minimaliai pasitikėti smile)) - dar patiko kliedesiai apie europornoviziją ir dronus smile))))) : “- Dronai. Jie išnaudoti tiesiog juvelyriškai. Artilerijos ugnies koregavimas, pėstininkų „akys“ kontaktuojant su priešu gatvės mūšiuose, mūšio lauko įvertinimas realiuoju laiku, informacinės ir psichologinės operacijos – visa tai ukrainiečiai darė dronų pagalba. “ smile)  - rusijos numuštų ukrodronų kiekis jau beveik tūksttantis , iš jų virš šimto obybitelnų bairachtarų smile)) - droninkitės ir drošinkitės savo debiliškais melais toliau smile - o manęs (mūsų) laukia pikantiškas vaizdelis su milijonais melagių ir veršių ant liepto galo smile)) - laukti liko neilgai smile

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 17:42        2022-05-18 20:49

dar vienas ypač juokinga į akis kritęs kronikieriaus kliedesys(melas), kurio net tikrinti nereikia - nebent alkotesteriu smile)) - “Rusija propagandos pagalba savo visuomenei parodo, kaip Mariupolio gynėjai yra nugalėti ir nuteisti, o savo ruožtu tyliai iškeičia juos į nelaisvėje esančius orkus“ smile))) - mielai sužinočiau, kokia tokia kronikieriaus susivaidenta propaganda pranešė, kad mariupolio “gynėjai“, atsiprašant, yra nuteisti ? smile - tokio absurdo neteko girdėti jokiame ru kanale smile ; kokiam idiotui neaišku, kad jų teismas bus dar l. negreitai, surinkus tonas bylų apie jų “darbelius“ !, - o jei kažkas kažkur mūšio sąlygom galbūt apsikeitė keliais belaisviais, tai visiškai nėra pagrindo kliedėti, kad tai rusijos taktika smile - ir kam tie mariupolio nacikai, pasiduodantys šuimtais, jei tų ukroreicho belaisvių jau kelintas mėnuo donbase tūkstančiai sėdi smile)) - įdomu į ką juos reiktų keisti ? - gal dolboautorius galėtų pateikti skaičius, nors ir susifantazuotus, kiek gi dar nenužudytų rusų ar donbaso belaisvių turi šizoukrai ? smile)))

stasys        2022-05-18 20:47

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 17:42 2022-05-18 20:08 .. aš nesikabinėju prie smulkmenų . Man pakanka įvertinti padėti fronte . Rasyte netinkama informacija prašom .. čia tribūnon visus leidžia ..ne ekspertai.eu

geltonajam suudui       2022-05-18 20:23

ale kaip tu visur pluduriuoji ir nepaskesti.Na tikriausias sudas.Ir kas tave issiko,skarabejeva ar solovjovas..O kodel tu geltonas,kazi..,TURBUT BUVAI ISTRIESTAS.Na ir dvoki,kad tave velniai…Pfui.

γel“l“ow submarine to stasys 2022-05-18 17:42        2022-05-18 20:08

o paskutinę, mano pacituotą “genialią“ kronikieriaus informaciją irgi patikrinai ? smile)) - dar pasigirk, kad patikrinai kokiam nos nast. vremia, ar euronjūze, ar rtvi smile)) - įdomu kaip tokį briedą aplamai galima patikrinti ? smile)) -  beje, rtvi užtenka proto ir sąžinės nuolatos perspėti žiūrovus, kad abiejų pusių informacija apie karo eigą reikia vertinti itin skeptiškai, nes vyksta ir informacinis karas smile - ir dar - visiems likusiems “tikrintojams“ : labai dažnai žymiai svarbiau yra ne informacija, o jos pateikimas ir interpretravimas ! - paskutinis pavyzdys - nacikų “evakuacija“ iš azovstalio smile)))) - galėtų gyvulys zelia daugiau tokių evakuacijų organizuoti , ir peremoha atsitiktų ant smūgio smile)))

drg.kostui       2022-05-18 18:33

ar pats ne is kubilinsku gimineles busi…,o gal is kubiliu…,vieno lizdo paukstuzeliai..Issigimeliai.

laimėjo       2022-05-18 18:19

zielenskis laimėjo, jo operacija. Pats sako nuo 9: 13
Гениальная операция Зеленского
https://youtu.be/nMYBD-7H4Vc

stasys        2022-05-18 17:44

Diedas 2022-05-18 16:56 orku rublis dabar kaip doleris sako , matyt ji radus reiktu spygauti iš laimės ..smile)

stasys        2022-05-18 17:42

γel“l“ow submarine 2022-05-18 15:08 .. be reikalo submarinas čia šūkauja , autoriaus informacija lengvai patikrinama ir bent kol kas man viskas atitiko .

artilerija partalina rusų tankus       2022-05-18 17:11
Diedas       2022-05-18 16:56

Kiek nedaug reikia kad vatagalvius padaryt laimingais. Paėmė keliasdešimt belaisvių, ir džiaugsmo kaip rublį radus. Bet tą pačią dieną buvo iš pi rdolinti iš Charkovo, ai čia glupstva. O rusų žiniasklaida pamažu pratina liaudį prie minties, kad Gali tekt užimtas teritorijas. Kas proto turi tie seniai tai suprato. Čia žinia eiliniams ivanams.

padvodkei       2022-05-18 15:17

plauktum tamsta atgal i keistuosius ekspertus,po dobru zdorovomu.Mes cia kaip nors be taves..

γel“l“ow submarine       2022-05-18 15:08

paskaišiau kelias šio beretinio “eksperto“ jumoreskas, ir supratau, kad galvos galimybių prasme, žmogelis stipriai nuskriastas gamtos ar visagalio smile)) -  kaip suprantu, šitas komiškas karo kronikos projektas yra tiesos.lt redakcijos sumanymas, todėl jis daug ką pasako ir apie pačios tiesos.lt vertybines charakteristikas, neturinčias nieko bendro su definicija “ tiesa“ smile)) - vienžo, galima tik dar kartą pažvengti, ir pacituoti ypač “genialią“ mintį iš viso to briedo : “Ukrainiečių pusėje - nuolatinis vis spartėjantis pajėgų stiprėjimas ir didelis rezervo potencialas, Rusijos - mažėjančios pajėgos, be galimybės jas ženkliai pastiprinti.“ smile)))))

Visiems xuilo garbintojams       2022-05-18 13:22

    skarabejeva pranesa,kad siandien didis vadas xuilo pamirso pabezdeti,ko pasekoje susikaupusios dujos pastaraji suplese gabalais.Laidotuviu nebus,nes dumos narys wasermanas dar bandys vada susiuti.Otada jau svietui kaput.

Salo Ukraine! Herojam salo!       2022-05-18 12:41

Заявление Минобороны РФ от 18.05.2022
https://youtu.be/9AFDzR3JDj0
962 azoviečių nacių pasidavė

piZZZdec       2022-05-18 11:56

Zelenskio naciams piZZZdec: Минобороны России сообщило о том, что на заводе «Азовсталь» за прошедшие сутки сдались в плен 694 человека, в том числе 29 раненых. Общее число сдавшихся достигло 959. 51 человек помещен в больницу Новоазовска.

piZZZdec       2022-05-18 11:55

Galas “didvyriams”: Минобороны России сообщило о том, что на заводе «Азовсталь» за прошедшие сутки сдались в плен 694 человека, в том числе 29 раненых. Общее число сдавшихся достигло 959. 51 человек помещен в больницу Новоазовска.

piZZZdec       2022-05-18 11:47

Минобороны России сообщило о том, что на заводе «Азовсталь» за прошедшие сутки сдались в плен 694 человека, в том числе 29 раненых. Общее число сдавшихся достигло 959. 51 человек помещен в больницу Новоазовска.

Kostas       2022-05-18 9:47

azovstaly jau “evakuavosi” , t.y. jau supakuota virš 1000-čio nacikų smile - eilinė ukroreicho benderovcų peremoha smile))) - tikėtija, dabar tokios “peremohos” vyks gerokai dažniau, tik nesuprantu, kas šizoukropams trukdė pasiekti tokias “pergales” ligšiol smile)))—Z—

Pasiklausiau LRT ir pasijutau daunu       2022-05-18 8:37

Pasirodo Zelenskis su savo spec. tarnybomis baigia išlaisvinti Herojus iš gamyklos. Net privertė ruskius nešioti Herojus neštuvais į autobusus ir svarbiausia privertė juos pagydyti ruskių ligoninėse. Va čia tai čiūdai. Jau nebesuprantu, kas vyksta. Minties viražai iš serijos iš 12 aukšto nušokęs ir nuo kovido numiręs nepasiskiepijęs.

antanai jasaiti       2022-05-18 7:44

leiskit pasiteirauti,tamsta kiles is indu ar indenu…O gal siaip,is kazkokios kacapiskos bakterijos…

Smaguriui       2022-05-18 7:39

ir kada tu issipagiriosi,apuoke…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-18 7:22

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

 

MYKOLAS       2022-05-18 0:18

pindodurnalistai vis dar drovisi įvardinti situaciją realiu vardu smile))) - jau seniai niekas niekur nesileidžia smile)) - vyksta nevaldomas pindosferos kritimas/smigimas į prarają..., - 11 km marianų įduba tos prarajos fone tik juokinga duobelė smile)))

Smagu       2022-05-18 0:17

Ok, jau ukru nacikai is Azovstalio pasidave, sudejo ginklus. Svaru jau ten. Zelia apsidrogines apie tai tyli, tik paminejo 40 suzeistus, o apie 200 azovieciu, kurie pasidave, tai tyli chachacha, niekselis apspangęs.

Michailas Veleris       2022-05-18 0:05

КАПКАН ДЛЯ РОССИИ: КАК СПАСТИ ШКУРУ - #Веллер 17 05 2022
https://www.youtube.com/watch?v=t7s0ze8EdMU&ab;_channel=МихаилВеллер

Regimantas       2022-05-17 23:50

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Tfu, spjauti norisi ant tų banditų…Tfu, ant padugnių….

Antanas Jasaitis       2022-05-17 23:42

Rusai 1000 nacių iš “Azovstalio” išvežė gydyti. Ar manote, kad rusai galėjo padaryti Bučią? Žudyti ir prievartauti, jei net nacius iš “Azov” gelbėja? Nesueina galai juk. Jei rusai tokie baisūs ir žudo kiekvieną gyvą, tai kodėl gelbėja, gydo, maitina Ukrainos belaisvius, veža humanitarinę siuntą į Ukrainą? Atstatyti pradeda Mariupolio miestą. Juk jums meluojama!!! Ne rusai, o Zelenskio režimas žudo savo žmones ir sako, kad čia rusai. Pagal JAV, UK propagandą viskas. Anglo-Saksai yra žudikai, nacistai, vaikžudžiai, indėnų, indų genocidų rengėjai. Tai jie cenzūrą įvedė ir nenori, kad žinotum tiesą!!! Ukrainos kariuomenė žudo civilius ukrainiečius. Ne rusai!!!

Viskas pagal planą       2022-05-17 23:39

Viskas čia gerai. Azovo naciai is “azovstalio” katakombu šiandien jau masiskai pasiduoda į nelaisvę,  todel atlaisvėję pozemiai bus puiki vieta naujai eurovizijai. Jeigu, Putinas, aišku, leis…

Z-Day       2022-05-17 23:37

Только Что Военкор Сладков Расказал Кто Сейчас Находится На Азовстали...” https://youtu.be/xKTGtsCIXCA Žiū.rėti nuo 0: 37 . „Įvardinu tik statistiką: daugiau nei 2500 kovotojų ir karių,tarpe kurių 804 azoviečiai naciai yra Azovstalyje, iš jų 404 sužeisti, 55 sunkiai sužeisti – nebepaeinantys, 200 lavonų užšaldytų guli refrežeratoriuj ten pas juos, trys mūsų rusų belaisviai – vienas karininkas ir du kariai”…

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.