Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:11

39     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Na ką – žvilgsnis į padėtį fronte.

Donbaso kryptis
Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Iniciatyva ir toliau priklauso ukrainiečiams, nors orkai bando stabilizuoti padėtį. Jų kontratakos pirmiausia nukreiptos į Ternova ir Vesele. Tokiu būdu agresorius siekia siaurinti ukrainiečių galimybes judėti šiaurės rytiniame ruože, t.y. trikdyti operacijas svarbaus orkams tiekimo taško Vovchiansk link. 
- Izyum. Atrodo, orkai išsėmė bukumo, jėgų bei resursų likučius ir nustojo desperatiškai pulti. Vyksta lokalūs susidūrimai.
- Lyman. Po taktinės sėkmės vakariniame flange orkai persigrupuoja, vyksta aktyvus abipusis apsikeitimas netiesioginės ugnies smūgiais. Ukrainiečių atsitraukimo iš Lyman kol kas nematyti, kova tęsiasi.
- Severodonetsk. Ukrainiečiai toliau gina miesto perimetrą. Orkai vis ieško landų kaip pralaužti gynybą, tačiau vis nesėkmingai. Tuo pačiu toliau verda sunkūs mūšiai į pietus nuo Lysychiansk. Agresorius siekia įsitvirtinti Toshkivka ir Nyzhnie su tikslu iš pietų vystyti puolimą link Lysychiansk.
- Bakhmut. Nors ir nenorėdami, orkai kartoja Izyum sektoriaus klaidas. Nesugebėdami tinkamai išplėsti placdarmo aplink Popasną, jie veržiasi Bakhmut link. Pirminis jų tikslas perkirsti kelią Bakhmut – Lysychiansk ir taip pabloginti Severodonetsk gynėjų dalią. Šiandien orkai pasiekė Volodymyrivka ir Vasylivka ir bando ten įsitvirtinti. Tokiu būdu minėtas kelias jau gali būti orkų apšaudomas minosvaidžiais, o gal net tiesioginės ugnies priemonėmis (pvz.: tankais). Galima, sakyti, kad čia agresorius kol kas tam tikrose vietose šiek tiek pasistūmė į šiaurės vakarus. Klausimas, kaip atsakys ukrainiečiai, nes šio orkų prasiveržimo (aštuonkojo čiuptuvų) flangai tikėtina nėra tinkamai apsaugoti, o pavyzdžiui Zolote ir kitos apylinkės dar vis ukrainiečių kontrolėje.

Centras. Orkai toliau karštligiškai bando perkirsti jau ankščiau minėtą kelią Doneck – Kostiantynivka ir tuo pačiu atakuoja įtvirtintą Avdiivkos gynybos rajoną. Rezultatai vis tie patys – prie svilinto šūdo ir kraujo smarvės ukrainiečiai jau turbūt priprato.

Pietinis flangas:
- Mariupolis. Toliau vyksta evakuacija iš AzovStal. Azov pulko vado plk. ltn. D. Prokopenko teigimu civilių objekte nebeliko, sužeistųjų evakuacija taip pat vyksta. Didžiausia bėda su žuvusiais – jų išvežimas kol kas stringa:
https://twitter.com/Polk_Azov/status/1527595228315648000
- Zaporizhia. Agresoriaus puolimas Huliajpole ir Vuhledar ruožuose įstrigo, smagiai dirba ukrainiečių artilerija. Orkai dar bando judėti Mariinkos ruože, tačiau be rezultatų.

Pietų kryptis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad agresorius ima įrenginėti antrą gynybos liniją. Nevarginant jūsų taktiniais terminais, pasakysime taip – yra kontaktinė linija, prie kurios yra pirminė gynybinė linija su pozicijomis, už jų orkų susitelkimo rajonai, kur jie ruošiasi puolamosioms operacijoms. Dabar čia, gylyje, įrenginėjamos papildomos gynybinės pozicijos. Orkai pajėgų turi tiek, kiek turi, tad anksčiau bandžiusios pulti pajėgos turės užimti šiuos naujus gynybinius ruožus. Visa tai daroma tam, kad pasirengti galimoms ukrainiečių kontratakoms ar net kontrpuolimui (kai pilna apimtimi atvyks vienetui su Vakarų valstybių perduota ginkluote). Tikėtina iš viso fronto, agresorius būtent čia tikisi aktyvesnių ukrainiečių puolamųjų operacijų. Tai nereiškia, kad orkai nustos pulti, tačiau po truputį pereidami į gynybą, jie bus priversti savo proaktyvius veiksmus planuoti gerokai atsargiau.
Pabaigai apie galimą bendrą orkų sumanymą. Pradžioje buvo Ukrainos „demilitarizacija“ – fail. Po to buvo Donbaso „išlaisvinimas“ – fail. Taip, pasibaigus mūšiui dėl Mariupolio agresorius pasiekė operacinę sėkmę ir sujungė Donbasą su Krymu. Tačiau tai daugiau ukrainiečių klaidos, o ne orkų sėkmė (apie tai jau ne kartą kalbėjome). Dar buvo „laisvė ir klestėjimas“ nuo Slaviansk iki Doneck – fail. Liko Severodonetsk. Čia norėdami apsupti ir blokuoti ukrainiečius, jie meta visus įmanomus resursus ir siekia kuo greičiau pasiekti rezultatų. Stebint viešą erdvę susidaro įspūdis, kad orkai ir vėl bando veikti dviem žiedais:

„Didysis“. Palei Bakhmutovka upę užimti liniją Yamli – Siversk – Soledar – Bakhmut – Horlivka ir taip atkirsti ukrainiečių grupuotę Severodonetsk. Palei upę bus patogu gintis, o į šiaurės vakarus (Lyman, Izyum) ar pietvakarius (Horlivka) esančios orkų pajėgos grasins į pagalbą skubantiems ukrainiečiams smogti į flangus. Šio sumanymo įgyvendinimo pradžią matėme ne tik Popasna, bet ir orkams nesėkmingai bandant forsuoti Donec upę. Sukūrę placdarmą prie Dronivka jie tikėjosi palei Bakhmutovka upę pulti į pietus Siversk – Soledar link, o nuo Popasna palei tą pačią upę į vakarus ir šiaurę. Dronivka sutriuškinus bandžiusias persikelti orkų pajėgas, dabar orkams beliko tik pabandyti visą darbą nudirbti puolant iš pietų.

„Mažasis“. Iš šiaurės, šiaurės rytų ir pietų mūšiu sukaustyti Severodonetsk esančias pajėgas ir neleisti joms operatyviai reaguoti į besikeičiančią padėtį. Tuo pačiu nuo Toshkivka pulti šiaurėn, pradžiai atkirsti ir po to užėmus Lysychiansk blokuoti Severodonetsk iš pietvakarių. Bandymas forsuoti Donec upę prie Bilohorivka turėjo panašų tikslą kaip ir „Didžiojo“ žiedo atveju – pulti į pietus ir susijungti šiuo atveju su Lysychiansk grupe, tačiau lygiai taip pat buvo nesėkmingas. Tad ir čia dabar orkams lieka pasikliauti tik iš pietų į šiaurę judančiais vienetais. Nuo Kreminna, Rubizhne kitoje upės pusėje vykdant gynybą bei artilerijos ugnimi atakuojant ir kaustant ukrainiečių pajėgas Pryvillya – Bilohorivka – Novodruzhes’k, stumti gynėjus šiaurės kryptimi, įsprausti į Donec upės vingį ir ten sunaikinti.
Ar tikrai šis iš kavos tirščių mūsų išburtas agresoriaus planas gali būti realus ir ar jis taps kūnu, bei kaip į tai reaguos ukrainiečiai – greitu laiku pamatysime.

Žemėlapis detalesniam vaizdui: https://soar.earth/maps/12578…

Malonus penktadienio vakaro popuri:

***

Laba.
▶Donbaso kryptis

Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Be didelių pakitimų. Abi pusės bando pasigerinti savo taktinę situaciją, orkai kontratakuoja Ternova link. Ukrainiečiai ir toliau tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose. Jie netik šiaurėje stumia agresorių link sienos, tačiau didina aktyvumą pietryčiuose. Šiandien pasirodė informacija, kad ukrainiečiai prie Kupiansk numušė orkų Su-34. Priešlėktuvinė gynyba – viena esminių sąlygų ruošiantis kontratakoms. Maža to, prasidėjo susidūrimai Borshchivka (apie 40 km į vakarus nuo Kupiansk). Ar tai tik sutapimas, ar ukrainiečiai Kupiansk link ruošią fiestą – pamatysime.
- Izyum. Kas yra orkų galvose – sunku suprasti. Dvi dienas plakėsi aplink Dovhenke, nieko daug nepasiekė, dabar sugalvojo puolimą vystyti visai kitame sektoriaus kampe – puolė Velyka Komyshuvakha. Aišku, gavo į straublį ir grįžo iš kur atėję. Tokių veiksmų logiką tikrai sunku suprasti. Neužbaigia vieno darbo, puola prie kito ir taip jau trečia savaitė.
- Lyman. Intensyvėja susidūrimai vakariame flange. Orkai toliau puola Yarova. Jei orkai čia pasieks sėkmę, jie suformuos sąlyginai saugų placdarmą šiauriniame Donec upės krante (Yarova, Shandryholove – Novoselivka – Derylove „trikampis“, Drobysheve) ir turės galimybę bandyti forsuoti Donec upę. Jei ši operacija būtų sėkminga, orkai ne tik artėtų prie Slaviansk iš šiaurės, bet ir turėtų galimybę blokuoti Lyman aprūpinimą, o gynėjų grupuotė būtų apsupta. Ukrainiečiai tikrai nesėdės rankų sudėję ir imsis veiksmų.
- Severodonetsk. Agresorius ir toliau puola miesto prieigas iš šiaurės, šiaurės rytų ir pietų. Tuo pačiu orkai siekia kuo skubiau priartėti prie Lysychiansk. Nepaisydamas to, kad tęsiasi susidūrimai Toshkivka ir Nyzhnie, agresorius pabandė laimę pulti šiaurės link ir užimti Ustynivka kaimą. Ukrainiečiai čia apsigynė.
- Bakhmut. Ukrainiečiai toliau sunkiai ginasi šiauriniame Popasna flange. Ruošdamiesi Bakhmut puolimui ir greičiausiai nenorėdami kartoti Izyum sektoriuje padarytų klaidų, orkai karštligiškai bando išplėsti placdarmą ir užimti Zolote bei Katerynivka. Kova tęsiasi.

Centras. Orkai ir toliau nesėkmingai bando įsitvirtinti aplink kelią Doneck – Konstantynivka. Agresoriui pasirodė, kad jis per mažai gavo, todėl dar kartą įsibėgėjęs visa jėga vožėsi į sieną – atakavo ukrainiečių pozicijas aplink gerai įtvirtintą Avdiivka. Rezultatas nuspėjamas.

Pietinis flangas:
- Mariupolis dingo iš oficialių Ukrainos GŠ suvestinių, tad tikėtina sprendimai dėl karių ateities pereina į derybinę (diplomatinę) fazę.Tuo pačiu pasirodė AzovStal likusio Azov pulko štabo viršininko pranešimas, kuriame jis praneša apie besitęsiančią operaciją. Karininkas visiems padėkojo ir pranešmą užbaigė “Pasimatysime”. Ką tai reiškia nenorime spekuliuoti, bet panašu dalis vyrų dar likę objekte https://fb.watch/d6ibFXN8NY/  Stebėsime situaciją.
- Zaporizhia. Agresorius pagrindinius veiksmus koncentravo Mariinka ruože, tačiau kol kas čia nieko nepešė.

2. Pietų kryptis. Be pakitimų.

Ir pabaigai – mįslė. „Neegzistuojantys“ į miltus sumalė „nenugalimus“ – kas? Ogi „sunaikintos“ Ukrainos oro pajėgos galingu smūgiu demilitarizavo mažiausiai dvi orkų kuopas (sunaikinta apie 20 šarvuotos technikos vienetų).

***

Egidijus Papečkys

Aštuoniasdešimt penkta diena (gegužės 19, ketvirtadienis)

Rusai toliau po truputį, po metrą kitą stumiasi pirmyn Donbase. Po “Azovstal” gynėjų pasidavimo Rusijos socialiniai tinklai plyšta nuo pasitenkinimo ir kalbų apie greitą pergalę. Smaginamasi pasvarstymais, kaip čia bjauriau pasielgus su belaisviais. Beje pasidavė ne visi, ir tame kažkas slypi, kažkokia paslaptis. Kokia - visiškai neaišku.

Rusija prakalbo apie derybas. Tuo pačiu Krymo vaduko Aksionovo lūpomis kalbama apie okupuotų sričių Pietuose įtraukimą į Rusijos sudėtį, o Krymas turėtų tapti “centru”.

Bendram foone girdisi dar daugiau kalbų apie okupuotų sričių išgrobstymą ir įtraukimą į Rusijos ekonomiką. Turtingos Ukrainos žemės masinte masina Kremlių ir pakalikus. Orda nori grobio, ir taškas.

Šiandien tiek, nes rašyti tamsoje kapsint ant ekrano lietui nelabai patogu.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-05-22 19:42

Stasiui 2022-05-21 20:58 .. ko jis ten laukia tik jam vienam žinoti . Prilipo pas mane jam tas submarinas iš tu anu po pirmos orku invazijos į Ukraina , taip ir liko .

Gel'ltlige apsirgusiam feikamiotui       2022-05-21 21:47

...taigi apsirgus,pirmieji simptomai ir buna karsciavimas bei klaikus triedulys,dazniausiai geltonos spalvos.Vyrauja galvos svaigulys,aptemusi samone piesia pasiduodancius ukrainiecius,tauru botokso veida,pergalingu musiu scenas,ect…Tulas doc.Stasys da bando pasikrapstyt paciento ekskrementuose,bet palinguoja galva ir istaria NEBEGYDYTINAS.

yel“l“ow submarine       2022-05-21 21:14

gražiai čia tvarteliniai pumpotaukšliai šizofrenizuojasi komentaruose smile)) - stasiukas irgi nerealiai cirkinasi su savo “faktų tikrinimu“ bei propagand0ninių legendų kartojimu smile - įdomu: kai gyvulys zelia ir daugybė kitų nacistinių ir oligarchinių išgamų išneš mėsas iš kijevo, šizolitchūanijos pridurkai vis dar kartos poterius apie greitą ukroreicho pergalę, kuri jiems vaidenasi nuo 2014-tų , ar vistik kažkaip modifikuos durdomo repertuarą link realybės ? smile)) - suprantu, kad 50000 + žuvusių ir panašiai tiek sužeistų, bei apie 7000 belaisvių ir visiškai sugriauta ekonomika yra itin ryškūs pergalės (ypač greitos) požymiai, bet kaip tai, tą “pergalę“ būtų logiška užtvirtinti bent vienu atsiimtu miestu ar kokia rimta teritorija, bo keli kaimai ar miesteliai, iš kurių beveik visų rusai ar lugdoniečiai išėjo persigrupuodami, kažkaip jokiom pergalėm net nekvepia smile)) - aišku, dar galima pabandyti pavadinti pergalėmis netoli trijų šimtų sunaikintų ukroreicho lėktuvų ir sraitasparnių, bei tūkstantį dronų ar 3000 tankų ir šarvuotos technikos smile)) - skonio reikalas smile)) - beretinio , pindofreniško skonio reikalas smile)) - belieka kelias savaites palaukti , ir   sėkmingos donbaso grupuotės “evakuacijos“ ,“suplanuotos“ kijevo idiotų su feikosvaidžiais , ir patrydiotinio “skonio“ kriterijai išeis iš “brežnevinio zastojaus“ fazės smile))) - nu netikiu, kad beretonautų smegenyse jau visiškas genocidas neuronų atžvilgiu smile)))

Stasiui       2022-05-21 20:58

koks jis submarinas,paprasciausias meslincius,dvokiantis ruskiu duchu,ziurke,laukianti kacapu atejimo,kad galetu kolaboruoti ir sudarinet normaliu zmoniu sarasus zudynems.Ot nekenciu tokiu slykstunu.Atsibaste is ekspertu,matyt,ten jau ji prakeike…

Zelenskio naciams piZdec       2022-05-21 20:52

Глава Донецкой народной республики Денис Пушилин заявил, что трибунал над укрывавшимися на заводе “Азовсталь” в Мариуполе боевиками неизбежен и это запрос общества.
“Я считаю, что трибунал неизбежен: справедливость должна восторжествовать. В этом есть запрос простых людей, в этом есть запрос общества, в этом есть запрос у здравомыслящей части мирового сообщества”, — сказал Пушилин.
Daugiau pagoglinus - “ Пушилин: общество требует трибунала над сдавшимися с “Азовстали” боевиками”.

Valentina       2022-05-21 20:46

eitum tu jau miegot,lyja,tamsu..,nebeziurek kacapu propagandos,o jei ziuri,tai lygiagreciai paziurek tubej ir svastikuotus kacapus,ju ten pilna.Bet geriau susirask koki indiska seriala apie meile.Ir nekalbek,ko neismanai

Valentina       2022-05-21 20:07

Kazin, ar amerikieciai yra mate taip apsipasiusiu , isitatuiravusiu naciku kunu su ivairiom svastikom, veidais ir kitais antrojo pasaulinio karo simbolika. Taigi Yutubeje video { Svastiki , Satana, i Gitler : Tatirovki ” azovcev ” , sdavsivsia v Mariupole } Kriminform .Nejaugi Ukrainos Prezidentas ir valdzia nemate, negirdejo , kad susikures neaiskus karinis darinis , hitlerizmo pasekejai. Stop karams kur jie bevyktu. Zmonijai reikalinga taika.

Rusų kariai šlovina Azovo kovotojus       2022-05-21 20:03
stasys       2022-05-21 19:59

Viskas tiesa , tikrinau . Jei čia ‘submarinui’ kažkas netinka tegul ant stalo deda savo faktus , patikrinsime ir jo pretenzijas . Jei tokiais tempais orkai ir toliau Donbase stumsis teks jiems sulaukti žiemos o tada ukrainiečiai tuos išperas lauk vis . Nors ne,  pageidautina Krima atsiimti iki nauju metu o ten surengti labai gražu paradą . Jei Putinas pravedė Krime referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos sekantis ukrainiečiu referendumas Krime gali ta pati padaryti ir ji sugražinti į Ukrainos glėbį . Ot butu juoko iš tu orku -atlėpausiu ..

Masiškai daužo blėkinius rusų tankus       2022-05-21 19:54
Diedas       2022-05-21 19:44

Ei, vata, putojatės, spjaudotės, šmeižiat autorius, bet nė žodžio nerašot apie maskolių pergales. Vienintelis džiaugsmas - pasidavė sužažoti azovsalio gynėjai. Patys. Su sąlyga kad bus paleisti. (išmainyti). Kas daugiau? Bombarduojat gyvenamas zonas, mokyklas, darželius, naikinat civilius. Ir viskas. 2- ra Pasaulio armija smilesmile:):):)
Išvijo iš Kijevo, išvijo iš Charkovo, išvys ir iš Donecko ir iš Krymo.
Bandžiau dėl to suderėt iš bonkės Džiako su keliais vatnykais. Nedera. Žino kad praloš, bet vis tiek kvykia apie rusų “pergales”.
Beviltiški ablavūkai

 

Denis Kazansky       2022-05-21 19:21
oho       2022-05-21 18:31

kokios tatū:
Мариуполь, Азовсталь как выходил Азов
https://youtu.be/MPSp0TqaVgQ
jei sakot ne nacikai, tai ką sako tatiruotės pasidavusiųjų nelaisvėn?

Geltonajai trydai       2022-05-21 17:27

p.s. ..as tau neliepiau kazka daryti,buvo liepta plaukt kanalizacija bendraminciu kolektoriun,jei pameni..Beje,o kaip tavo konsistencija neisskysta po vandeniu,tai gal tu ne tryda,o viso labo suuudas…

Gel'l'tona utelizuotina tryda,...       2022-05-21 17:01

...paghrindas,klierdesys..,tau ka,is nervu meslungis pirstus sutrauke..,o gal disleksija uzsikretei nuo kokio kacapo..,ajajai,nabageli,gali be kepures pasokti..Kto neskacet…Pluduriuok ruskiu laivo kryptim.Ir kad taves ne kvapo cia neliktu,labai jau dvoki blyskiaja kandim.

yel“l“ow submarine apie Gel'l'tonas bitle        2022-05-21 16:18

dar vienas beretinis kurbezdalis ryškiai turi mikroskopinio trumpumo atmintį, jei nežino, kad priežodis/patarimas “nesakyk, ką aš turiu daryti, ir aš nesakysiu kur tau eiti“, yra universalus ir amžinas žmogiško gyvenimo paghrindas smile)), - na, nebent minimas klounas jau nebelaiko savęs žmogumi , nes , sprendžiant iš klierdesių, tai senių seniausiai gyvena veršio gyvenimėlį ...

yel“l“ow submarine apie Girkinas 2022-05-21 14:39        2022-05-21 15:59

visada kraupau(ir kraupsiu) nuo žmonių, sugebančių gyventi gyvenimą savaite ar net mėnesiu vėliau/atsilikę  smile)))) - o apie “vėluojančius“ gyventi dešimtmečiais net nesiplėsiu smile)) - bet nacistinė lansbergidė galėtų kiek praturtėti iš  tokių eksporto, bo ir tokiomis fosilijomis turtinga smile)) - jei kas nors pasauly rastų pritaikymą tokiems unikaliems idiotams smile))

tylai       2022-05-21 15:56

>tylai, kai denacifikuos ir demilitarizuos

Tyla       2022-05-21 15:40

Gal žinot kada ruskiai bėgs namučio apsišikę? Jau greitu laiku, širdis jaučia smile))

Gel'l'tonas bitle,       2022-05-21 15:30

plauk,kaip tau ir pridera,kanalizacijos vamzdziais i tokiu kaip tu,kolektoriu.Ten visi ir pluduriuokit,kol busit utElizuoti.The sea of green tau nesisviecia.

520       2022-05-21 15:15

stebint azovstalių pasidavimą nelaisvėm,  komandaujančių pasidavimą ir jų ankstesnę kalbą apie pasiduodančius, eina mintys,  kad azovstaliai nušvito. Žmonės nepanoro mirti už xazarų kaganatą; už zelenskį už izraelio pilietį kalamoiski, kuris pastatė zelenskį valdžion ir jėgas pastatytas kurti naujam xazarų kaganatui.
Arba nieko naujo - antirusiškas xazarų kaganatas.
... Neveltui Derbento sieną kažkada statė...

yel“l“ow submarine       2022-05-21 14:40

puikus, simptomatiškas, standartinio, statistinio, vieno iš šimtų tūkstančių,  šizolitchūanijos beretonauto kliedesys smile - nors imk, įsirėmink, ir ant sienos kabink smile)) :

Maskolių svajonė    2022-05-13 20:59

Apie žlugusį dolerį girdžiu jau 50 metų
“Po pusės metų žlugs doleris ir bankrutuos Amerika” Dabar jau tikrai tikrai. Priedo prie dolerio bankroto Azovsalio gynejai pasiduos. Rytoj. Nu poryt tai tikrai.

p.s. - dedikuoju debilams, rašantiems tas karo kronikas - jūsų išsilavinimas niekinis - pasirūpinkit, jei dar ne vėlu smile)) - pasiaiškinkit patys - ne mano bėdos smile

Girkinas       2022-05-21 14:39

Гиркин (Стрелков) похвалил полк “Азов” и украинскую армию в целом
https://www.youtube.com/watch?v=Xtl1XTLj6cM&ab;_channel=УНІАН

yel“l“ow submarine       2022-05-21 12:49

vis smalsiau darosi, kas per mulkiai, kas per liurbiai, kas per veisliniai lansbergidės oluchai rašo visą šitą karo kroniką, atsiprašant, net nesibodėdami ją “papuošti“ nacistiniu šūkiu smile))) - visiškai nesinori , ir nėra prasmės knistis tų kronikierių melo ir manipuliacijų košėje ..., - ir neturiu jokių iliuzijų, kad kiažkokiam egidijui papečkiui, ar kitiems, besislepiantiems po redakcijos vardu, kada nors bus realiai gėda dėl to, kokia mėšladirbyste jie užsiiėminėjo 2022-ųjų pavasarį ...

Nesupratau       2022-05-21 12:46

Tai Ukraina jau švenčia sėkmingą evakuacijos pabaigą ar ne.

Regimantas       2022-05-21 11:39

Ukrainos demilitarizacija ir denacifikacija tikrai bus.

Tomas J.       2022-05-21 11:38

Kai paskaitai mūsų žiniadklaidą, kuri perspausdina ukrainiečių skleidžiamas žinias apie jų, neva, pasiektas pergales, tai pagalvoji, kad ukropai jau beveik prie Maskvos, tačiau kai perskaitai objektyvią informaciją, kad ir nurodytą esančiuose čia žemiau komentaruose, tai supranti, koks tai yra briedas.

piZZZdec       2022-05-21 11:25

Ракеты “Калибр” уничтожили в Житомирской области крупную партию вооружений и техники, доставленной из США и Европы для украинских военных, сообщил представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
Daugiau straipsnyje - “ “Калибры” уничтожили крупную партию западного оружия и техники для ВСУ”.

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-21 11:23

Skaitykite straipsnį - “ На Украине с начала спецоперации уничтожено свыше 400 установок РСЗО”.

Artėja galas nacikams       2022-05-21 11:21

Pagoglinkit - “ Российские силы ПВО сбили украинский штурмовик Су-25 и 14 беспилотников”.

Dar vienas smūgis ukrufašistams       2022-05-21 11:18

Высокоточными ракетами воздушного базирования в районе Одессы уничтожены хранилища с топливом на “Одесском припортовом заводе”. Горючее было предназначено для бронетехники украинских националистов.
Daugiau straipsnyje - “ ВКС России уничтожили в районе Одессы хранилища с топливом для ВСУ”.

Benderovcams pipiec       2022-05-21 11:14

Pagoglinkit - “Российские ракетчики поразили 12 пунктов управления украинских войск”.

Zelenskio banditams liūdnos dienos       2022-05-21 11:13

Pagoglinkit - “ Российские силы ПВО сбили десять украинских беспилотников”.

Muša nacius kaip muses       2022-05-21 11:11

Pagoglinkit - “Российская авиация за сутки уничтожила более 280 украинских националистов”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-21 9:01

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

Na,zombiai       2022-05-21 8:25

staukit i Menuli…Slava xuilo.Tik ar ilgai jusu linksmybe truks..

Pyst ir pabaiga       2022-05-20 23:21

Pif paf ir nebera nacikų. Nutekėjo į kanalizacijos vamzdį.

Raimondas       2022-05-20 23:17

Po vyšyvankos dienos atėjo ir kita, šiandien diena, kuriai atmintiną pavadinimą duos žmonės o ne valdžia, nes šiandien “Azovstal” kapitiliavo galutinai, į Rusijos nelaisvę pasidavė paskutiniai 531 “Azovstal” Ukrainos armijos ir nacbūrio “Azov” kariai kartu su visos grupuotės vadu Prokopenko. Iš viso Rusijos kariai paėmė į nelaisvę 2439 azovostalius nacius. Oficialiai pranešta, jog “ Azovstalio” metalurgijos kombinato teritorija tapo pilnai išlaisvinta.

Begalinis pažeminimas ir gėda       2022-05-20 22:59

Šiandien Mariupolyje dar pasidavė rusų kariams į nelaisvę 531 ukrufašistai iš “Azostal” gamyklos, taigi jau dabar rusams iš viso yra pasidavę 2439 azovostaliai nacikai. Patį pasidavusį nelaisvėn Ukrainos “Azovo” karinio bataliono vadą Prokopenko, rusai buvo priversti saugumo sumetimais išvežti iš “Azovstal” gamyklos teritorijos savo šarvuotu kariniu automobiliu, baimindamiesi, jog Mariupolio miesto gyventojai pastarojo nesudraskytų į gabalus už to niekšo padarytus nusikaltimus.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.