Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:16

38     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Šio ryto operatyvinė informacija + Zelenskio kreipimasis.

Prasidėjo aštuoniasdešimt septintoji Ukrainos žmonių didvyriško pasipriešinimo Rusijos karinei invazijai diena.

Priešas toliau vykdo puolimą rytinėje operatyvinėje zonoje, siekdamas visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sričių teritoriją ir išlaikyti sausumos koridorių su laikinai okupuotu Krymu.

Apšaudymas tęsiasi palei visą kontakto liniją ir giliai į mūsų karių gynybą Donecko operacijos rajone ir Slovjansko kryptimi.

Voluinės ir Polesės kryptimis situacija iš esmės nepasikeitė. Su Ukraina besiribojančiose teritorijose stiprinama elektroninė žvalgyba ir elektroninis karas.

Išlieka grėsmė, kad iš Baltarusijos teritorijos mūsų valstybės objektams bus suduoti raketų ir oro smūgiai.

Seversko kryptimi priešas apšaudė gynybines pozicijas Ukrainos pasienio gyvenviečių teritorijose Sumų ir Černigovo sričių teritorijoje.

Slobožansko kryptimi pagrindinės priešo pastangos sutelktos į užimtų sienų išlaikymą. Priešas surengė oro antskrydžius prieš Cyrkūnų gyvenvietę.

Artimiausiu metu tikimasi, kad kariuomenės grupuotę Charkovo kryptimi sustiprins Vakarų karinės apygardos 1-osios tankų armijos daliniai.

Slaviansko kryptimi agresorius bando atnaujinti puolamuosius veiksmus. Visų pirma, siekiant užtikrinti pervažiavimą per Šiaurės Donecko upę, planuojama pastatyti perėją.

Donecko kryptimi priešas vykdo aktyvius kovinius veiksmus Severodonecko, Bachmuto, Avdejevo ir Kurachovo kryptimis.

Limano kryptimi okupantai planuoja atnaujinti puolimą Jampilio-Seversko kryptimi, forsuodami Šiaurės Donecko upę. Visų pirma tam tikroje teritorijoje yra sutelkta speciali pontoninių tiltų kirtimo įranga. Siekdami sustiprinti karių grupuotę ir suintensyvinti puolimą, okupantai perginkluoja papildomus dalinius.

Zaporožės kryptimi priešas vykdė ugnies atakas prieš mūsų karius.

Mariupolyje priešas imasi priemonių atkurti uosto veiklą. Visų pirma atliekami uosto infrastruktūros išminavimo darbai.

Južnobužsko ir Tavrijsko kryptimis okupantai daugiausia dėmesio skiria užimtų linijų palaikymui, žvalgybai, pozicijų inžinerijai ir logistiniam karių aprūpinimui.

Krivoj Rogo ir Nikolajevo kryptimis priešas nesiliauja apšaudyti mūsų karių. Pažymima, kad papildomai dislokuojami artilerijos ir reaktyvinės artilerijos daliniai.

Priešiški Juodosios ir Azovo jūrų laivyno laivai Juodojoje ir Azovo jūrose vykdo užduotis izoliuoti kovos veiksmų rajoną, vykdo žvalgybą ir ugnies paramą pakrantės kryptimi.

Rusijos okupantai toliau naudoja teroro taktiką prieš Ukrainos civilius gyventojus laikinai okupuotose teritorijose. Visų pirma jie neleidžia evakuoti žmonių iš Chersono srities į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją ir atidaryti humanitarinių koridorių, kuriais būtų galima atgabenti maisto produktų, vaistų ir evakuoti pagyvenusius žmones, ligonius ir vaikus.

Per pastarąją parą vien Donecko ir Luhansko kryptimis buvo atremta vienuolika priešo atakų, sunaikinti aštuoni tankai, trys artilerijos sistemos, dešimt šarvuotų kovos mašinų vienetų, trys specialieji šarvuočiai ir šeši priešo transporto priemonių vienetai.

Sausumos pajėgų priešlėktuvinės gynybos daliniai sunaikino du operatyvinius-taktinius nepilotuojamus orlaivius, o oro pajėgų priešlėktuvinių raketų daliniai sunaikino vieną nepilotuojamą orlaivį, sparnuotąją raketą ir pataikė į vieną kol kas nenustatyto tipo taikinį (tikriausiai sraigtasparnį).

***

Istorinis balsavimas. Jungtinių Valstijų Senatas patvirtino 40 mlrd. dolerių skubios karinės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai paketą. Įstatymo projekte numatyta 20,1 mlrd. dolerių karinė pagalba, kuri leis perduoti Ukrainai pažangias ginklų sistemas, tokias kaip priešlėktuvinę/raketinę „Patriot“ (perspjaus Lietuvą!) ir tolimojo nuotolio artileriją. Projekte numatyta daugiau kaip 8 mlrd. dolerių bendra ekonominė parama Ukrainai, dar beveik 5 mlrd. dolerių pagalbos, skirtos galimam pasauliniam maisto trūkumui, daugiau kaip 1 mlrd. dolerių parama pabėgėliams. Kaip visur ir visada, atsirado prieštaraujančių (našhi ruki dlinyje/mūsų rankos ilgos), bet įstatymo projektui pritarė dauguma abiejų partijų atstovų.

Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas vakar skiedė, kad Kyjivas nebenori kalbėtis, o dar anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Rusijos ir Ukrainos derybos įstrigo, „reikšmingai prisidedant Jungtinėms Valstijoms“. V. Zelenskio patarėjas M. Podoliakas pareiškė, jog derybos galimos tik išvedus okupacinę armiją iš Ukrainos teritorijos. Kokios dar gali būti derybos su fašistais, kasdien žudančiais civilius gyventojus ir griaunančiais miestus? Rusija pasirinko karą, ir tą aiškiai nuolatos demonstruoja savo veiksmais. Derybų siekį vertiname taip pat, kaip ir ichtamnietu / jų ten nėra naratyvą.

Putino šutvės neadekvatumą jau suprato ir Vokietijos kancleris O. Scholz teigdamas, jog Putinas pradės derybas tada, kai supras, kad Ukrainos gynybos nebeįveiks. Scholzas pripažino, kad Vokietijos visuomenėje vyksta diskusijos dėl ginklų tiekimo, ir požiūris į šį klausimą – dviprasmiškas: vieni mano, kad tokių žingsnių nepakanka, kiti – kad jų per daug. „- Padėti šaliai, kuri buvo žiauriai ir klastingai užpulta, apsiginti nėra eskalavimas“, teigia Scholz. “- Rusija neturi laimėti šio karo. Ukraina turi išsilaikyti“. Mes formuluotes pakeistume taip: Rusija turi būti parklupdyta ekonomiškai ir sužlugdyta finansiškai, sutriuškinta Ukrainoje ir visiškai pralaimėjusi sėsti prie stalo tam, kad išgirstų taikos ir sankcijų atšaukimo sąlygas, kurias diktuos Ukraina ir – šiek tiek – Vakarai.

Rusija paskelbė, jog kare su Ukraina panaudojo lazerinius ginklus. Vicepremjeras J. Borisovas, atsakingas už karinę plėtrą, Rusijos televizijai pareiškė, kad Ukrainoje buvo naudojamas lazerio prototipas „Zadira“, kuris per penkias sekundes 5 km atstumu sudegino ukrainiečių droną. V. Zelenskis pašiepė šį Rusijos išmislą, palygindamas su vadinamaisiais „stebuklingais ginklais“, apie kuriuos Antrojo pasaulinio karo metais fantazavo nacistinė Vokietija. Na, o mes manome, kad visgi Ukraina ir JAV sukūrė bakteriologinį ginklą platinančius paukščius: faktas, kad jie nuskrido tiesiai į Kremlių ir nebepataisomai užkrėtė kremlinų smegenis.

Rusija informuoja, jog 1730 ukrainiečių karių, tarp kurių 80 sužeistųjų, paliko Azovstal. Gegužės 18 d. Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pavedė Dūmos gynybos komitetui parengti rezoliuciją, kuri uždraustų keistis belaisviais su Azovo kariais. Susilaikysime nuo komentarų, o kam labai knieti, ką galvojame, skaitykite apie tai praėjusių dviejų dienų apžvalgose.

Be esminių pakitimų. Mariupolyje „atsilaisvinusios“ okupantų pajėgos gali būti permestos į Donbaso frontą. Nors persigrupavimui, techninio ir kovinio parengimo atstatymui reikia laiko, parketo generolai Maskvoje reikalauja, kad tai būtų atlikta nedelsiant. Liuboi cenoi / bet kokia kaina – sena rusų karo patarlė, kuri turi vienintelę prasmę – daugiau patrankų mėsos, daugiau mirčių, daugiau siaubo.

Rusai puola Lisičianską ir Severodonecką. Severodonecke sugriauta 60 gyvenamųjų namų, nužudyta 12 civilių gyventojų.

Charkivo srityje vyksta mūšiai netoli Ternovos ir Veselio, apšaudoma Ruska Lozova. Per pastarąją parą okupantai apšaudė Charkivo, Kyjivo, Saltovsko ir Oleksivsko rajonus iš salvinių raketinių ugnies sistemų „Smerč“, GRAD ir „Uragan“.

Kurachivkos kryptimi Rusijos kariuomenė nesėkmingai puolė Novomychailivkos ir Oleksandrivkos gyvenvietes. Netoli Novodarivkos rusai patyrė nuostolių ir pasitraukė į ankstesnes pozicijas.

Chersone rusų specialiosios tarnybos ieško žmonių, kurie kažkada blogai atsiliepė apie Rusiją ir į kameras verčia juos atsiprašyti.

Ukrainos parlamento žmogaus teisių komisarė Liudmila Denisova paskelbė apie Rusijos karių žiaurumus, kurie „neturi ribų“. Ukrainos kariams išlaisvinus Charkivo srities miestus ir kaimus padaugėjo pranešimų apie išprievartavimus. Vienoje iš apylinkių, vos per vieną valandą dėl seksualinės prievartos kreipėsi aštuonios nepilnametės mergaitės ir du 10-ies metų berniukai.

Per praėjusią parą sulaukta 56 skambučių.

9-tės trynukės išprievartautos motinos akivaizdoje; turi sunkių lytinių organų sužalojimų. Vienerių metų berniuką išprievartavo dviese, berniukas mirė. Dvejų metų mergaitė, išprievartauta dviejų karo išsigimėlių, liko gyva. Išprievartauti 67 ir 78 metų vyrai.

Daugiau nevardinsime taupydami Jūsų psichiką.

Šie ir kiti faktai kalba ne tik apie tarptautinės humanitarinės teisės normų pažeidimą. Tai nėra ir tik sadizmas, iškrypimas, gyvuliškumas – kaipgi iš viso pastarasis galėtų būti? Protu nesuvokiami dalykai vyksta tik “žmonių” pasaulyje, visiems kitiems gyvūnams toks elgesys net evoliuciškai neprasmingas.

Šie faktai kalba apie fašizmą be priedangos, apie tai, ką tokie ponai, kaip Navalnas yra ne kartą garsiai šūkavę – naikinti (kartvelus) kaip tarakonus; sprogdinti, žudyti, prievartauti, deginti.

Šie faktai – nesuvokiamas pasityčiojimas iš civilizacijos, kultūros, visuomenės normų ir tradicijų. Jie neabejotinai rodo, kad ne tik tiesioginiai vykdytojai, bet ir jų vadai, o taip pat ir visuomenė, visut visutėlė, kuri tam nesipriešina Rusijoje, yra atsakinga už šį gniuždantį, luošinantį, į istorijos vadovėlius visiems laikams įeisiantį siaubą.

Vakarai turi padaryti viską, kad agresorius ir nusikaltėliai būtų sustabdyti, o visi su žiaurumais Ukrainoje susiję asmenys teisiami karo tribunole.
Vienas vienintelis klausimas mums sukasi galvoje: ar patys Rusijos piliečiai suvokia, kokią nebeatitaisomą pragarišką košę Kremlius užvirė? Kokį psichologiškai traumuojantį antspaudą kartų kartoms savo šaliai Maskvos nusikaltėliai uždėjo?

Mindaugas Sėjūnas, Aurimas Navys

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Aštuoniasdešimt šešta diena (gegužės 20, penktadienis)

Aš ir vėl vėlokai…
Rusijos gynybos ministras S. Šoigu raportavo V. Putinui, kad Mariupolio užėmimo operacija baigta. Rusų duomenimis, nuo gegužės 16 d. į nelaisvę pasidavė 2439 „Azovstal“ gamyklos teritorijoje buvę ukrainiečiai. Tarp jų – ir pulko „Azovas“ vadovybė. Mariupolis yra Rusijos pajėgų rankose.

Kremliaus propagandos perlas: „Azovo“ vadas D. Prokopenko „išgabentas specialiu šarvuočiu, kad jo nesudraskytų pasipiktinę mariupoliečiai“.

Rusiškuose šaltiniuose traukiamos iš socialinių tinklų užmaršties net D. Prokopenkos jaunystės nuotraukos ir įrašai. Pasakojamos istorijos apie tai, kaip Rusijos įkalinimo įstaigose nusikalstamo pasaulio „autoritetai“ laukia Prokopenkos ir kitų „Azovo“ karių, ir kaip su jais bus susidorojama.

Visiškai neaišku, ką Kijevas tarėsi (ar nesitarė) su Maskva dėl apsikeitimo belaisviais iš „Azovstal“, tačiau visi žinome viena – susitarimai su Rusija neverti parašams panaudoto rašalo, ką ten bekalbėti apie žodinius pažadus.

Tuo tarpu karas vyksta nesustodamas. Prie Charkivo ukrainiečiai stumia rusus vis toliau nuo miesto, taip vis labiau mažindami galimybes jį apšaudyti. Rusijos pajėgos sako, kad čia jie tik mėgina sudaryti buferinę zoną, t.y. laikyti ukrainiečius toliau nuo savo sienos. Matome, kad jiems išlaikyti tą „buferinę zoną“ nesiseka, ir tai labai džiugina.

Rusiškuose šaltiniuose pasirodė įrašų su nemažomis Rusijos pajėgų kolonomis, pasak jų, judančiomis į Donbasą. Juose matyti švieži, neblogai ginkluoti padaliniai. Įrašai atrodo yra tikri, tačiau pagal juos sunku nustatyti kiek realiai tų pajėgų yra ir kur jos juda.

Rusijoje leista priimti į ginkluotąsias pajėgas savanoriais vyrus iki 40, ir užsieniečius iki 30 metų. Akivaizdu, kad taip mėginama surasti naujos patrankų mėsos, labai reikalingos fronte Ukrainoje.

Kai kuri vakarietiška technika Ukrainos kariuomenėje pasirodys tik birželio-liepos mėnesį, tame tarpe ir savaeigiai vokiški oro gynybos pabūklai „Gepard“. Neabejoju, kad ukrainiečiai šias nenaujas, bet labai neblogas kovos mašinas panaudos itin tinkamai. Mes visi tikimės, kad dviem suporintais 35 mm priešlėktuviniais pabūklais ginkluoti „Gepardai“ bus pavojingi rusų žvalgybiniams ir smogiamiesiems dronams.

Kremliui būtų pats laikas mėginti sustoti siekti išlaikyti okupuotas teritorijas. Bet ir režimas tuo negali pasitenkinti, nes bijo pasirodyti silpnas, ir ukrainiečiai bei Vakarai niekada nesutiks su tokiomis sąlygomis – atiduoti dalį Ukrainos Rusijai.

Vadinasi, teks pakariauti. Laisvė kainuoja. Bet visi matėme, kad nelaisvė Rusijos karių rankose kainuoja dar brangiau. Bučia įeis į istoriją kaip karo nusikaltimų pavyzdys, o mes to niekada nepamiršime.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Feiginas       2022-05-23 1:10

Хватит лезть к Украине с советами, – Фейгин разнёс российскую оппозицию
https://www.youtube.com/watch?v=Go9T6mwQu14&ab_channel=24Канал

stasys        2022-05-22 19:34

Kartojasi sena istorinė patirtis , tie kas pirmi pradeda visada gauna į kaulus . Va ir ši karta orkai buvo prie Kijevo ,netgi dalimi buvo jį apsupę , bet vis tiek teko nešti kudašių iš ten kur atėjo . Černygovas ,Sumai , Charkovas buvo papuolę į apsuptį ..paplėšikavus orkams teko nešti kudašių iš ten kur atėję . Galu galę Ukrainiečiai atstūmė orkus ir nuo Nikalajevo sekantis planai Chersonas ..ir kas gi liko Donbaso regionas ? antras mėnuo eina o nesiseka orkams persikelti per upelį Donecas , kai tik pabando gauna į kaulus ir vėl į krūmus lenda .. Orkams pavyko prasibrauti iki Severodonecko , bet jei ir tas miestas taps savotišku Mariopolu , orku armijai bus pipiec . Apsuptyje laikyti Severodonoecka ir Lisičenską ..bus kur kas sudėtingiau nei Mariopolį . Ten Ukrainiečiu kariuomenės kur kas daugiau nei keli tūkstančiai Mariupolio ginėjų . Pagal mane tai kartojasi Kijevo scenarijus , daug apžiojus dar nereiškia jog pavyks sukramtyti ir nuryti orkams . Per mažai kariuomenės .. pas orkus .

kvartale 95       2022-05-22 18:22

kvartale
СМЕШНО! Зеленский как в воду глядел!

https://youtu.be/oaEQgIqckUI

Ruskiai pralaimi,nes laimet negali       2022-05-22 17:21

na ka tie bezdziones gali..,ogi nieko.Net moskviciuko nebegali pasigamint,apie kokias texnologijas juoks kalbet.Xana kacapliandijai,o da botoxas dvest eme,aciu Dieviui..

Rusai pradeda ir laimi (fantazijose)       2022-05-22 15:45

Jeigu tikėt rusų propaganda, tai jie tokiais tempais “vaduodami” turėtų būti nuėję iki Berlyno. Tankų sunaikinta trečdaliu daugiau, negu Ukraina turi, Bairaktarų numušta tiek, kiek Turkija aplamai nepagamino. Ir visais kitais klausimais planai vykdomi, viršijami ir perviršijami.
Tik pažiūrėjus į mūšių žemėlapį, kažkodėl vaizdas atvirkštinis. .

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-22 14:46

Paskaitykite oficialią informaciją - “Силы ДНР и ЛНР освободили 216 населенных пунктов”. По состоянию на 22 мая 2022 г. на территории Донецкой Народной Республики группировка войск ДНР и ЛНР при огневой поддержке ВС России освободила и установила полный контроль над 216 населенными пунктами.

Nacius muša toliau       2022-05-22 14:44

Pagoglinkit straipsnį “ Российские военные уничтожили 26 районов скопления живой силы ВСУ”. Убиты более 210 националистов и выведены из строя 38 единиц военной техники.

JAV       2022-05-22 14:26

išdūrė Ukrainą ir to net neslepia. JAV diplomatai, pastaraisiais metais pažadėję Kijevui galimą narystę NATO, melavo, patvirtino buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas. Jis tai pareiškė kalbėdamas Kanadoje vykstančiose politinėse diskusijose The Munk Debate . „2021 metais mūsų diplomatai visomis išgalėmis stengėsi įtikinti Kijevą , kad jie gali prisijungti prie aljanso, tai kartojome ne kartą. Taigi, ar diplomatai melavo? – paklausė moderatorius, atsisukęs į McFaulą. Politikas šypsodamasis atsakė teigiamai ir pridūrė, kad taip veikia „tikras pasaulis“.

Alogiskam peremogai       2022-05-22 14:18

...nesugeba nepasiekti..,ar tau su makaule viskas gerai…Dvigubas neiginys yra teiginys,kvaiseli.

Peremoga či pobitia?       2022-05-22 13:34

Europoje iki šiol egzistuoja draugo Josifo Visarioničiaus Stalino ir Stalingrado vietovardžiai, kurių banderovcų dekomunizacija taip ir nesugeba nepasiekti: United Kingdom, Colchester, Stalin Road & United Kingdom, Chatham, Stalin Avenue wink

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-22 13:25

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “_

Svastika pasiženklinę       2022-05-22 13:22

Anot Donecko naujienų agentūros (DAN), dėl Azovo sulaikytųjų nieko nėra „derinamasi“. Doneckas, gegužės 18 d. – Azovostalio plieno gamykloje pasidavusių Ukrainos kovotojų likimai bus sprendžiami teisme, sakė DPR vadovas Denisas Pušilinas. „Kalbant apie karo nusikaltėlius ir tuos, kurie yra nacionalistai, jeigu jie padėjo ginklus, jų likimas bus sprendžiamas teisme. Kad ir kokias emocijas kai kurie žmonės jaustų, nuomonės išsiskiria, jei priešas padėjo ginklus, jo tolesnį likimą sprendžia teismas. Jei tai nacionalistinis nusikaltėlis, tai tribunolas“, – vizito Mariupolyje metu sakė P. Pušilinas. Jis patikslino, kad karo nusikaltėliais laikomi ne tik vadai, bet ir tie, kurie veikė pagal jų įsakymus ir savo veiksmuose bei poelgiuose laikosi nacistinės ideologijos, ypač civilių atžvilgiu, o ypač tie su svastikos ženklais. Taigi, atrodo, kad visiškas pipiec azovostaliams…

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-22 13:19

Ukrufašistų pasidavimą į nelaisvę Azovstalyje Zelenskis vadina “genialia operacija”, tik tada kodėl apieško ir iškrato pasidavusius azoviečius denacifikuotojai ir demilitarizuotojai rusų kariai:
Гениальная операция Зеленского https://youtu.be/nMYBD-7H4Vc nuo 9:13
Zelenskio citatos ir vaizdo įrašai kas apieško pasidavusius
Na, kam dar neaišku, ką veikia putins su tuo zeliu?

Driskiai ukrainiečių nelaisvėje       2022-05-22 12:21
Azovo kariai dresiruoja pasidavusius bomžus       2022-05-22 12:06
Salui Ukrainos       2022-05-22 11:58

Tambovo vilkas tau tautietis.Biciuliaukis su kacapais,issigimeli,cia nerasinejes vis ta pati.

Diedas       2022-05-22 11:57

Ei, vata, kelioliktą kartą okupavot Mariupolį ir įveikėt Azov pulką???
Šiandien pulko vadas davė interviu iš Azovstal gamyklos. Jiems dabar poilsis dėl politinio sprendimo. Kai laikinai pas rusus esantys kariai bus išmainyti ( o mainyti yra į ką. Ukrainiečiai tarp belaisvių turi ir aukštų laipsnių, ir artimų carui žmonių ir aukštų ponų giminaičių)
Azovas vėl liuobs bomžų armijai į kaulus.

Vata, Jūsų propaganda jus vėl apgavo.
Bet jau kitą savaitę rusai tai tikrai tikrai išvaikys visus “nacikus” iš gamyklos smilesmile:):)

Salo Ukraine. Herojam salo!       2022-05-22 11:54

Pagoglinkit, tautiečiai, straipsnį - “Pasidavę „Azov“ herojai – nacių ir recidyvistų mišinys”.

Salo Ukraine. Herojam salo!       2022-05-22 11:52

Pagoglinkit, tsutiečisi - “ Pasidavę „Azov“ herojai – nacių ir recidyvistų mišinys”.

Tinkle žuvelės-pražuvėlės       2022-05-22 11:01

Areštuotas nacbato “Aidar” vado pavaduotojas Denis Muryga. Kiek anksčiau iš “Azovstalio” katakombų išlindo ir pasidavė “Azov” vado pavaduotojas, kapitonas Sviatoslav Palomar “Kalina”. Kai kuriems vadams inkriminuojami sunkūs nusikaltimai, nuo 2014 metų dalyvavimo Euromaidano ginkluotame pervesme, Odesos tragiškų įvykių ir Donbaso apšaudymų. Už tai gręsia kalėjimas iki gyvos galvos ar net mirties bausmė.

Eilinė ukrufašistų “pergalė”…       2022-05-22 10:38

Ir toliau Zelenskio nacius daužo. Pagoglinkit straipsnį “ Росгвардия ликвидировала опорный пункт ВСУ в Луганской области”.

Nesupratau       2022-05-22 10:29

Tai Ukraina kada švęs sėkmingą “evakuacijos” iš Mariupolio požemių pabaigą ?

autoriams       2022-05-22 10:23

Ką patys rūkot, kad tokias nesąmones kasdien rašote? Pagal jūsų rašliavų fantazijas, tai jau senai chocholai prie Maskvos turėjo būti, o dabar tikrovėje jie jau antrame “katile”, tik jau prie Severodocenko, tuoj sėdės.

zombis kostas       2022-05-22 10:15

uzstrigo.Sriubai isbyrejo,kvieskit mexanikus.

Kostas       2022-05-22 10:03

Achujet! Pažemino rusų kariai elitinį ukropų armijos “Azov” dalinio karius paimdami į nelaisvę visiškai, absoliuti gėda “didvyriams”….cha cha cha….Net 2439 naciai bendetovcai nuleidę galvas iš katakombų, kur nematė saulės kaip žiurkės, išlindo…cha cha cha….Su kuo dabar narkomanas Zelia turės kariauti, negi reikės remtis tik šauktiniais?… cha cha cha…. Na, gal dar iš kalėjimų kokį tai zbrodą paleis?…cha cha cha…. Apsišiko ir apsitapsnojo ukrufašistų azovostaliai naciai…. .cha cha cha….Achujet!

Kostas       2022-05-22 10:02

Achujet! Pažemino rusų kariai elitinį ukropų armijos “Azov” dalinio karius paimdami į nelaisvę visiškai, absoliuti gėda “didvyriams”….cha cha cha….Net 2439 nacikai nuleidę galvas iš katakombų, kur nematė saulės kaip žiurkės, išlindo…cha cha cha….Su kuo dabar narkomanas Zelia turės kariauti, negi reikės remtis tik šauktiniais?… cha cha cha…. Na, gal dar iš kalėjimų kokį tai zbrodą paleis?…cha cha cha…. Apsišiko ir apsitapsnojo ukrufašistų azovostaliai naciai…. .cha cha cha….Achujet!

Kostas       2022-05-22 9:57

Achujet! Pažemino rusų kariai elitinį ukropų armijos “Azov” dalinio karius paimdami į nelaisvę visiškai, absoliuti gėda “didvyriams”….cha cha cha….Net 2439 navikai nuleidę galvas iš katakombų, kur nematė saulės kaip žiurkės išlindo…cha cha cha….Su kuo dabar narkomanas Zelia turės kariauti, negi reikės remtis tik šauktiniais?… cha cha cha…. Na, gal dar iš kalėjimų kokį tai zbrodą paleis?…cha cha cha…. Apsišiko ir apsitapsnojo ukrufašistų azovostaliai….cha cha cha….Achujet!

Diedas       2022-05-22 9:52

Vatai vakar buvo šventė, šiandien liūdesio diena. Girti pasisklaidė komentaruose, o dabar kenčia sunkų pachmielą, nebeturi jėgų klavišus maigyt smilesmile:):):):)

bingo       2022-05-22 9:49

Įdomu, kur brudą Zelenskį pakars - Kijeve Maidane ar vis dėlto Maskvoje Raudonojoje aikštėje ?

Ura patriotams       2022-05-22 8:04

Ar pastebėjote, kaip Zelenskis pakeitė plokštelę apie derybas? ir dar, čia kažkas pasijuokė iš tatuiruočių. Tatuiruotės visą laiką buvo simboliai akmens amžiaus gentyse, pas jūrininkus, kalinius ir kariuomenėje. Visur, kur apribota žmogaus laisvė ir kur reikia kitiems įrodinėti, kas tu toks, kad nereikėtų kiekvieną kartą aiškinti žodžiu. Tai prisistatymas aplinkai. Ir ruskiai ne šaiaip sau rodo Azovo tatuiruotes. Jei kam atrodo, kad svastikos, apversti kryžiai, tai paauglio proto hipsterių pasižaidimai, tai taip nėra.

imbr imbr..,abr abr,abirvalg,       2022-05-22 7:53

gel’l'tono pakaruoklio virsmas i sarikova akivaizdus.Uodega jau nukrito,raiskiai taria skiemenis,bando mintis destyti rastu.Kol kas neiseina.Nusikalba.Ryskiai isreiksta meile xuiliui.Vaiksto ant dvieju koju.Apsibintavo galva.Kartais da paloja.Potraukis vandeniui.

Imbrcilas gel'l'tonasis paskenduolis       2022-05-22 6:54

nezmoniskai didziavosi laukiniu ordu ‘kariais’,uzkasusiais 30m.ilgio grioviuose civilius gyventojus..Paskenduoliui tai suteike sexualini pasitenkinima ir jis palinkejo urbi et orbi tolimesniu ‘pergaliu’.Pagal daktaro Stasio diagnoze,negydytinas.Beviltiskas.Tik na giliaku.

Diedas       2022-05-22 5:45

Karas, tai kaip žaidimas šachmatais. Generolai stumdo figūras, o gerai tą išmanantys apskaičiuoja daug ėjimų į priekį.
Dabar NATO vadovybė apskaičiavo kiek reikės pajėgų ir ginkluotės, kad išvyt rusus iš Ukrainos.
Jau kuris laikas visais lygiais amerikonai kūntajtuoja su rusų vadovybe, aiškina kas jų laukia, kaio vyks karas, kokia jo baigtis ir siūlo be tikslo nesigalabyt, o kapituliuot.
Rusų generolai supranta kad jiems galas, bet politinė vadovybė reikalauja kariaut iki paskutinio kraujo lašo ir siūlo ukrainiečiams derėtis. Bet kuriam kare laiminčiai pusei derybos nenaudingos. Ukraina derėsis tada, kai iš savo žemių išvys bomžų armiją.

Diedas       2022-05-22 5:32

Jau 2008 m rusų naciai klykavo, kad po penkių metų visa Europa kalbės rusiškai.
Nu, prakalbo????

Azovas pasiduoda rusams       2022-05-22 1:42

МАРИУПОЛЬ, «АЗОВ», ПЛЕННЫЕ ЖЕНЩИНЫ.
https://www.youtube.com/watch?v=4fl0i4xAPH4

Последние «азовцы» сдались! Мариуполь полностью освобожден
https://www.youtube.com/watch?v=zw2fB9RCHVs

Евакуйованих з «Азовсталі» бійців привезли до колонії в окупованій Оленівці на Донбасі
https://www.youtube.com/watch?v=CpKJdX0DIzQ

Командиры “Азова” вышли на связь: Деталей операции разглашать не будем
https://www.youtube.com/watch?v=u1t4iV9dON8

yel"l"ow submarine       2022-05-22 0:09

patiko kronikierių aplaižomas briedas apie vaikų ir pensininkų išprievartavimą(ru karių “suprantama”) smile)))) - ir apie proukrainietišku chersono gyventojų atsiprašinejima kamerose smile))——- įdomu, kiek tokių imbrcilu per visą šizolitchuanija ?:))) - koks milijonas liuosiai…

gEL'L'tonlige sergantis sizofrenikas       2022-05-21 22:21

kazkodel save nominuojantis povandeniniu laivu,zino visus atsakymus i baisiai suktus klausimus.Pirmiausia jis panyra i sortyra,vadovaudamasis savo kumyro rekomendacijomis,po to isburbuliuoja siaubinga sieros vandenilio tvaika,kuris ir yra atsakymas.Ergo,geriau jau nieko neklausineti,bo be protivogazo neistversi.Dozdravstvujet xuilo.

Ei, vatnykai       2022-05-21 21:46

Ku - kū.
Kur jūs?
Praėjo ne trys dienos, bet beveik trys mėnesiai. Nei Berlyne nei Lamanše pergalės paradų nematyt. Europa nedenacifikuota, kalba savo kabomis, o ne rusiškai.
Gyrėtės, gyrėtės, kol patikėjot savo melu apie ukrainiečius laukiančius su gėlėmis, susuriejusią tarpusavį NATO, supuvusią Europą ir niet analogov mirie nepamušamus tankus, nenumušamus lėktuvys, nepaskandinamus laivus, kurie pasirodė esantys žigulio kokybės lengvai naikinamas metalo laužas.
Pasaulis spėlioja, kaip rusų valdžia pralaimėjimą savo baudžiauninkams pateiks kaip pergalę?
Siūlykit variantus.
Vyniokitės iš padėties.
Apie ukrainiečių tatuiruotes užmirškit.
Nepaėjo.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.