Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 15 d. 10:02

15     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki. Žinios iš fronto.

Donecko kryptis

Šiaurinis flangas:
- Charkiv. Susidūrimai aprimo, vyksta taktinis apsistumdymas. Orkai artilerija atakuoja į ukrainiečių gynybos gilumą, siekdami neleisti ukrainiečiams ne tik formuoti puolamųjų grupių, bet ir perdislokuoti ukrainiečių vienetus į pietrytinį sektorių (apsaugoti Kupiansk).
- Izyum. Agresorius atnaujino puolimą. Šį kartą intensyviai atakuojamas Dovhenke, t.y. orkai siekia sutvirtinti savo rytinio flango saugumą. Mūšiai permainingi, gynybą keičia kontratakos, kas laimi - sunku pasakyti.
- Lyman. Po vakarykščio pralaimėjimo prie Dronivka, orkai laižosi žaizdas ir persigrupuoja prie Yampil. Tuo tarpu vakariniame Lyman flange agresorius toliau bando perlaužti mūšių eigą sau naudinga linkme, tačiau ukrainiečiai ginasi.
- Severodonetsk:
Panašu, Rubizhne orkų rankose. Svarbu pasakyti, kad šį priemiestį orkai šturmavo bene mėnesį laiko. Dabar jie bando išvystyti sėkmę ir puola Vojevodivka. Artėja mūšis dėl Severodonetsk.
Prie Popasna agresorius gali pasigirti tik Oleksandropillia kaimelio užėmimu, tačiau tai jo situacijos beveik nepagerina. Komyshuvakha – Katernivka – Zolote toliau ukrainiečių rankose. Placdarmo aplink Popasna išplėsti ir tinkamai pasirengti Bakhmut puolimui nesiseka. Tiesa, panašu, tai nesustabdys orkų siekio pulti Bakhmut link - jau aplink šį miestą agresorius vykdo žvalgybą iš oro, dirba artilerija.

Centras. Orkai toliau bando įsitvirtinti ant kelio Doneck – Konstantinivka, ukrainiečiams vis sunkiau sekasi atsilaikyti.

Pietinis flangas:
- Mariupolis. Nepaisant intensyvaus bombardavimo ir apšaudymų, ukrainiečiai toliau ginasi. Orkai vykdo plataus masto AzovStal šturmą, tačiau jų atakos atmuštos.
- Zaporizhia sektoriuje orkai toliau puola Huliajpole, Vuhledar ir Mariinka ruožuose, visos atakos atmuštos.

Pietų kryptis. Be didelių pakitimų.
Agresorius atskiruose ruožuose pasiekė taktinių laimėjimų ir dalis mūsų skaitytojų linkę tai dramatizuoti. Taip, orkai slenka į priekį, tačiau jei per mėnesį laiko patyrus didžiulius nuostolius orkai pasistūmėja kelis ar keliolika kilometrų ir atsiremia į naują ukrainiečių gynybos ruožą – ar tai yra sėkmė? Šios retos taktinės sėkmės agresoriui jokio operacinio rezultato negeneruoja, ukrainiečiai sunaikindami agresoriaus bandymą persikelti per Donec nubraukė tokią galimybę. Orkams nepavyko šis manevras, tad jie toliau priversti daužyti galva į sieną. Tuo tarpu ukrainiečiai geba taktinius laimėjimus paversti operacine sėkme, pvz.: prie Charkiv.

Kova tęsiasi.

Žemėlapis vaizdui susidaryti: https://soar.earth/maps/12531...

Ukrainiečių artilerija linki neramios nakties:

***

Egidijus Papečkys

Aštuoniasdešimta diena (gegužės 14, šeštadienis)

Gerokai ramesnė diena. Karas vyksta, bet intensyvumas mažesnis, beveik visai sustojo apšaudymas raketomis. Vyksta derybos dėl sunkiai sužeistų Mariupolio gynėjų evakuacijos iš „Azovstal“.

Viena iš galimų tokios (sąlyginės) ramybės priežasčių yra vakar vykę pokalbiai su Vokietijos kancleriu O. Šolcu ir JAV gynybos sekretoriumi L. Austinu.

Antra – Suomijos stojimas į NATO. Vakar įvyko Gynybos tarybos nuolatinių narių posėdis (nuotolinis), kuriame S. Šoigu padarė pranešimą apie „specialiosios karinės operacijos“ Ukrainoje eigą, taip pat buvo aptartas Suomijos stojimo į NATO klausimas.

Vakar visa Kremliaus kariauna, pradedant užsienio reikalų ministru S. Lavrovu, lengvai grasino Suomijai pasekmėmis dėl stojimo į NATO, o šiandien apie tai su Suomijos prezidentu S. Niinistö telefonu kalbėjosi pats V. Putinas. Aiškino apie gražius buvusius santykius, įtikinėjo, kad negresia joks pavojus ir, be abejo užsiminė apie galimas pasekmes. Švelniai taip. Jau supranta, kad prisižaidė, ir bando visas priemones sutrukdyti skandinavams stoti į NATO. Tik jau vėlu. Putinas į istoriją įeis ne kaip Rusijos imperijos atkūrėjas, o kaip žmogus, labiausiai prisidėjęs prie NATO stiprinimo.

Trečias klausimas, aptartas Gynybos taryboje – pirmadienį įvyksiantis Kolektyvinės gynybos sutarties organizacijos vadovų susirinkimas. Oficiali proga – sutarties 30metis ir organizacijos įkūrimo 20metis. Neoficialiai Kremlius mėgins įtikinėti, kad ne taip ir blogai, kaip atrodo. Nes tai nėra lygiateisių narių sąjunga, tai – Rusijos satelitai, kuriems rusai neleidžia ištrūkti iš Maskvos orbitos. Tai yra trečia priežastis, dėl ko šis savaitgalis bus ramesnis.

Ukrainiečiai tuo pasinaudos savo gynybos stiprinimui ir pastiprinimų telkimui.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>orkai       2022-05-16 17:15

“Labai galingas, pavojingas bei protingas grobuonis”, vikipedija.

> Orkai       2022-05-16 11:58

Ačiū už paaiškinimą. Bet jeigu orkai yra “tokie necivilizuoti barbarai, kurių lietuviškai neapibūdinsi, o rusiškai galima trim žodžiais: “Grabiat, riežūt, ubivajūt” “, tai kodėl jie išskirti atksirai nuo rusų? Orkai straipsnyje paminėti > 10 kartų, o rusai tik porą. Rusai kultūringesni, ar baisesni už orkus?

K. Stepanenko, F. W. Kagan, G. Barros       2022-05-16 11:20

Kateryna Stepanenko, Frederick W. Kagan, and George Barros (Institut for the study of war and AEI’s Critical Threats Project)

RUSSIAN OFFENSIVE CAMPAIGN ASSESSMENT, MAY 15
May 15, 2022 - Press ISW
https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-may-15

https://twitter.com/TheStudyofWar/status/1525994936012783618/photo/1
kariniai žemėlapiai: George Barros, Kateryna Stepanenko, Thomas Bergeron, Zach Coles

Z-Day       2022-05-16 10:39

Российское военные заявили, что сбили два штурмовика Су-25 и — в районе острова Змеиный — один бомбардировщик Су-24. За ночь также были сбиты десять беспилотников *

https://www.rbc.ru/politics/16/05/2022/628201739a7947eb00e673d9?from=from_main_6

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-16 10:32

Pagoglinkit straipsnį “ Ракетные войска и артиллерия поразили 325 районов скопления живой силы ВСУ”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-16 7:37

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

 

Dzeikas       2022-05-15 22:45

ah1’ui
Taip , taip. Geriau tegul Lietuvos uzsimano. Nereikes i Suvalkus vazineti apsipirkt.

Dzeikas       2022-05-15 22:43

Z-Day’ui:
Ne “брифинг”, o “блефинг”. Nuo anglu k. zodzio to bluff.
Taisyk zodziui kelia.

ah1       2022-05-15 22:10

Lenkai užsimanė žemių  buvusių iki 1939? Vakarų Ukrainos?  Ir Wilno? Ir Kionisbergo krajaus? Na ir kas bus jei sugrįš lenkai? ukrainiečių ir wilnokrajuas denacifikacija po polski? Ir tada vėl keleklupšti Maskvon - Maskva, gelbėk nuo lenkų?

Ukrainiečiai dronu išvaiko klozetų vagis       2022-05-15 19:35
Orkai       2022-05-15 19:28

Tai tokie necivilizuoti barbarai, kurių lietuviškai neapibūdinsi, o rusiškai galima trim žodžiais: “Grabiat, riežūt, ubivajūt”

Kas tie        2022-05-15 18:24

orkai?

Z-Day       2022-05-15 14:39

Утренний брифинг 15 мая Минобороны России. Главное:

- ВКС России поразили два пункта управления, 11 ротных опорных пунктов и четыре склада вооружения и боеприпасов украинских войск в ДНР

- уничтожены две пусковые установки ЗРК С-300 и радиолокационный пост в Сумской области

- в Херсонской и Харьковской областях перехвачены тактическая ракета «Точка-У», 11 реактивных снарядов системы залпового огня «Смерч»

- средствами ПВО сбиты 15 украинских беспилотников, в том числе над островом Змеиный.

Z-Day       2022-05-15 14:37

Брифинг Минобороны России вечер 14 мая:
- За день высокоточными ракетами были поражены 28 ротных опорных пунктов ВСУ и два склада боеприпасов в районах населенных пунктов Петровское и Жовтневое.
- Авиация поразила 33 района сосредоточения живой силы и военной техники Украины.
- Ракетные войска и артиллерия поразили 6 пунктов управления, 178 районов сосредоточения военных и техники, а также 3 бункера и 18 артиллерийских подразделений.
- Средства ПВО за день сбили 6 украинских беспилотников в районах населенных пунктов Русская Лозовая, Питомник, Изюм Харьковской области и над островом Змеиный. В районе населенного пункта Хлебороб (Сумская область) была перехвачена ракета «Точка-У».

Diedas       2022-05-15 13:56

Karas karu, bet aplinkui jį dedasi irgi įdomūs dalykai. Amerikos gynybos sekretorius Austinas be ilgų reveransų, o remdamasis logika, rusų karo ministrui Šoigiui pasiūlė kapituliuot. Anas atsakė “dar ne”. Keista tai, kad ne rusai siūlo ukrainiečiams kapituliuot, ar atvirkščiai, bet amerikonai. Baisesnio pažeminimo maskoliai sulaukt negalėjo. Ir tai dar ne viskas. Maskvoje dėl pravalo Ukrainoje atvirai kaltinamas Šouigu ir Putinas. Eilinis ruselis sušukęs “karui ne” pakiūna už grotų ir gauna baudą, o Ukrainos- Rusijos karo pradininkas, galvažudys Girkinas atvirai su purvais maišo Putiną, Šoigu, žioplus pralaimėjimą po pralaimėjimo patiriančius generolus, apsišaukėlių Donecko ir Lugansko respublikų vadovus, ir jam nieko. Jo nuomonei pritariančių daugėja netgi tarp dūmos narių. Reiškia, Putinas turi opoziciją ir gali būti nuverstas.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.