Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 20:12

13     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

Politinis strateginis lygmuo

Kyjivas ir Maskva kaltina vienas kitą dėl žlungančių derybų. Maskva priekaištauja Kyjivui dėl nenoro derėtis. Kremlius nebesusivokia, jog taisykles dabar diktuoja ne Maskva.

Putinas pareiškė, kad naftos sektoriuje vyksta „tektoniniai pokyčiai“ ir pagrasino, kad Europa, taikydama sankcijas Maskvai, įvykdys „ekonominę savižudybę“. Kitame teiginyje Putinas išsakė mintį, kad Europos „chaotiški veiksmai“ didina Rusijos pajamas iš naftos ir dujų. Deja, tame yra didelė dalis tiesos. Augančias kuro kainas matome patys. Rusijos pajamos iš naftos šiemet padidėjo 50 %, nepaisant prekybos apribojimų, pranešė Tarptautinė energetikos agentūra. Maskva kiekvieną mėnesį uždirba apie 20 mlrd. dolerių iš bendro žalios naftos ir produktų pardavimo, sudarančio apie 8 mln. barelių per dieną.

Visa tai daugiau nei akivaizdu, kad Europai ne tik seniai metas nuo kaklo nusimesti Kremliaus žudikų energetinę kilpą, bet kuo skubiau ieškoti būdų, kaip užsukti plačia upe tekančias pajamas į Rusijos biudžetą.

JK užsienio reikalų sekretorė L. Truss pareiškė, kad G7 šalys svarsto, kaip būtų galima panaudoti Rusijos turtą Ukrainos atstatymui finansuoti. G7 lyderiai kuria naują Maršalo planą.

V. Zelenkis nuotoliniu būdu sakė kalbą Kanų kino festivalyje. Kaip buvęs kino aktorius, Ukrainos prezidentas prisiminė Č. Čaplino suvaidinto herojaus žodžius, kurie 1940 m. skambėjo iš ekranų: „Žmonių neapykanta praeis, diktatoriai mirs, o valdžia, kurią jie atėmė iš žmonių, sugrįš žmonėms. Ir kol žmonės miršta, laisvė niekada neišnyks…“

Ukrainos prezidento teigimu, „atrodė, kad visi jau patikėjo, jog siaubas, pasireiškiantis plataus masto karu, galinčiu apimti visą žemyną, neturės tęsinio. Bet ir vėl, kaip tada, atsirado diktatorius. Vėl, kaip ir tada, vyksta karas už laisvę. Vėl, kaip ir tada, kinematografijai būtina nebūti kvailai“. Publika kalbą sutiko plodama atsistojusi, daug kas verkė.

Operacinis lygmuo

Rusijos generolai Dvornikov ir Žuravliov, styguojantys orkų veiksmus ant žemės, atrodo, sugeba išlaviruoti tarp neadekvačių režimo reikalavimų užimti milijoninius miestus ir šaltos karo logikos. Neturėdami resursų, goblinų likučiai persigrupuoja ruošdamiesi ilgam karui. Pastebimi aktyvūs inžineriniai įtvirtinimo darbai vykstantys Chersono ir Zaporižės srityse. Rusai ruošiasi etapui, kai reikės pereiti prie gynybos. Deja, ko nepasakysi apie puolimą, bet gintis rusai visada mokėjo.

Taktinis lygmuo

Tęsiasi “Azovo” karių ir sužeistųjų evakuacija. „Azovo“ įkūrėjas A. Beleckis paragino susilaikyti nuo komentarų ir kritikos šios operacijos atžvilgiu ir palaukti kelias dienas, kol ji pasibaigs. Mūsų vertinimas išlieka pesimistinis. Rusija netrukus priims bereikšmį įstatymą, skelbiantį “Azov” teroristine grupuote ir turės neva oficialų paaiškinimą, kodėl nebus mainomasi “karo nusikaltėlius” keičiant į rusų karo belaisvius. Kremliui, paskelbusiam Ukrainos denacifikavimo tikslą, pateisinantį “specialiąją operaciją”, kito kelio, tiesiog, nėra. Tai reiškia, kad norint išgelbėti “Azov” karius būtina kuo greičiau sutriuškinti agresorių ir nuteisti fašistinį režimą Kremliuje. Labai tikimės, kad taip vertindami situaciją, klystame.

Padėtis Rytų fronte išlieka įtempta. Be perstojo apšaudomi Hirskės ir Zolotės rajonai, sugriauta mažiausiai 20 namų.

Rusijos naikintuvai Su-35 surengė antskrydžius Bachmute, Klynove, Vovchojarivkoje.

Vyksta mūšiai netoli Seredyna-Buda Sumų regione, Rusijos kariuomenė mėgina prasiveržti pro valstybinę sieną.

Karo nusikaltėliai raketomis apšaudė Dnipro, sugriovė du gyvenamuosius namus, vietos infrastruktūrą, sužeista moteris.

Rusų barbarai raketomis sunaikino vienintelį Ukrainos augalų genetinį banką Charkive. Šiame augalų banke buvo saugoma daugiau kaip 160 tūkst. žemės ūkio augalų rūšių ir hibridų iš viso pasaulio. Tai buvo vienas didžiausių pasaulyje augalų genetinių išteklių bankų. Mokslininkai sėklas laikė specialiose saugyklose skirtingomis temperatūrinėmis sąlygomis, kurios leistų atkurti augalų genofondą stichinių nelaimių atveju. Barbarams tai nesuvokiama. Jų sąmonė yra labai ribota ir pasireiškia einamojo momento poreikių ėsti ir tuštintis patenkinimu.

Komentaras

Didelio rezonanso sulaukė pagrindiniame Rusijos valstybinės televizijos kanale pasirodęs atsargos pulkininkas, karo analitikas M. Chodarenok. Kariškis perspėjo, jog Rusijos padėtis kare vis blogės. Taip įvyks, nes Ukraina ruošiasi apginkluoti milijoną žmonių, o ginklų Ukraina gaus tiek, kiek reikės. Milijonas plius lendlizo ginklai – tai nauja realybė. Tokios, itin motyvuotos kariuomenės, veiksmus galima prilyginti profesionalų daliniams dėl itin aukštos motyvacijos „pralieti kraują“ (ginant savo šalį).

„Didžiausia (Rusijos) karinės ir politinės padėties problema yra ta, kad esame visiškoje politinėje izoliacijoje ir visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus, net jei nenorime to pripažinti. Turime išspręsti šią situaciją.

<…>

Padėtis negali būti laikoma normalia, kai prieš mus yra 42 šalių koalicija ir kai mūsų ištekliai, kariniai-politiniai ir kariniai-techniniai, yra riboti“, – samprotavo Chodarenok. Karininkas laidos svečiams leido suprasti, kad šį karą Rusija jau pralaimėjo.

Nuolat klykianti laidos vedėja Skabejeva buvo tylesnė, nei įprasta, tačiau vis tiek pareiškė, kad Rusija turi daugiau draugų nei priešų, todėl būtinai nugalės.

Mes manome, kad šis Rusijos karininko pasisakymas – ne atsitiktinis. Tai kolektyvinė žinia nuo realybės atitrūkusiam Putino bunkeriniam štabui iš jo paties valdomo propagandinio garsiakalbio. Šia žinute aiškiai pasakyta, jog Kremlius karo nelaimės, jis aklavietėje, reikia skubiai ieškoti išeities.

Pridursime: ukrainiečiai daužo ir naikina rusų dalinius, kaip koloradus, jų gėdingas bėgimas iš Ukrainos tėra laiko klausimas.

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel"l"ow submarine       2022-05-20 22:21

dėl “iliustracijos“ smile - nieko besąlygiškai netvirtinu, bet, kiek teko matyti gyvų kadrų, tokią “apsaugą“ (privirintas “tvoras“) turi ukrų technika smile) - bet nesakau, - galbūt tai DLR ar LNR tankas ..., - pvz. trofėjinis smile) - , žo, nuotraukos pavadinimas skirtas idiotams , kokiais redacija laiko skaitytojus smile)) - nuotaukos pavadinimas yra “Terminatorius-84.1-__385_257.jpg“, o info, kuri išlenda užvedus pelę, sekanti - “Ukrainos karys vaikšto šalia sunaikinto Rusijos pagrindinio mūšio tanko T-90M(Proryv) Starij Saltiv mieste(daylymail.co.uk“ smile)))) - negana to, kad fotkė paimta iš elžbietostano delfidės, jei tikėti redakcijos užrašu, ji jau turi lietuvišką pavadinimą, ir netgi “teisingą“ transkripciją smile)) - , žo , tinklapiui žymiai labiau tiktų ne domenas .lt, o .bl.bl…

yel"l"ow submarine       2022-05-20 21:46

cituoju propagand0ninio mėšlo meistrelius:
“Rusų barbarai raketomis sunaikino vienintelį Ukrainos augalų genetinį banką Charkive. Šiame augalų banke buvo saugoma daugiau kaip 160 tūkst. žemės ūkio augalų rūšių ir hibridų iš viso pasaulio. Tai buvo vienas didžiausių pasaulyje augalų genetinių išteklių bankų. Mokslininkai sėklas laikė specialiose saugyklose skirtingomis temperatūrinėmis sąlygomis, kurios leistų atkurti augalų genofondą stichinių nelaimių atveju. Barbarams tai nesuvokiama. Jų sąmonė yra labai ribota ir pasireiškia einamojo momento poreikių ėsti ir tuštintis patenkinimu.“
  na, po šio kliedesio nematau jokių sąžinės prieštaravimų, pavadinti tuos gaidelius gaideliais, t.y. melagiais , nacistais ir kretinais ...,——- visų pirma , jie neturi jokių galimybių verifikuoti šį “faktą“, kas reiškia jog tie klounai tikslingai meluoja smile; taip pat meluoja, teigdami jog “sunaikino“, kas reiškštų sumalimą į miltus ar sudeginimą..., taip pat meluoja, netiesiogiai teigdami, jog “sunaikinta“ buvo specialiai…, - žinant visą begalinę maidauninio ukroreicho “oficialių“ feikų antologiją per 8 metus, nekalbant apie snukiaknyginę erdvę, joks adekvatus žmogus nevertins šizoukropinio info už rimtą pinigą smile - autoriai į adekvačių žmonių “kastą“ ryškiai nepretenduoja smile)))
  na, o paskutiniu sakiniu/kliedesiu gaideliai pasirašo besą nacistais…, - mąstantiems galva tai yra akivaizdu smile - tik visiški kretinai ar nacistai (šiuo atveju tai sinonimai) gali kliedėti tokias pievas tautos, nacijos, etninės grupės ir pan. adresu ...

Peremoga či zrada?       2022-05-20 21:45

Šiandien “Azov” pulko vadas Prokapenko pranešė apie pasipriešinimo pabaigą. “Azovstalio” metalurgijos kombinato teritorija tapo pilnai išlaisvinta.

Regimantas       2022-05-20 21:24

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Šiandien pasidavusių azovostalių nacių skaičius išaugo iki 1908 žmonių!… Cha cha cha… Apgailėtinas vaizdas ir begalinis pažeminimas, kai matai, jog suvargusių suplyšusių ukrufašistų daiktus krato ir juos pačius apieško demilitarizuotojai ir denacifikuotojai rusai… Cha cha cha… Tfu, spjauti norisi ant tų benderovcų banditų…Tfu, ant padugnių….Tfu, ant pačio Zelenskio brudo…

Juokiuosi garsu       2022-05-20 21:01

Pažiūrėkite, kaip visa iškrypėliška žiniasklaida aprašo “genialią” Zelenskio operaciją – kapituliaciją pavadinimu „Evakuacija“. Tai tas pats, kaip pirštą pavadinti b1b1u. Tiesiog belieka tik juoktis garsu. Beje, itin ironiška, kaip ir Lietuvos mėšlasauga pateikia didžiausią Ukrainos kariuomenės kapituliaciją Mariupolyje. Pasirodo, kad tie pasidavę Ukrainos kareiviai yra „išgabenti“, kad paskui juos iškeisti. Kaip žinia, Ukrainos kariuomenė itin žiauriai kankino ir žudė į nelaisvę paimtus rusų karius – žudė juos ir luošino. Todėl vargu ar liko kas nors, ką ukrainiečiai galėtų keisti į tūkstančius savo į nelaisvę paimtų kareivių. Tuo labiau, kad rusai jau pareiškė, kad pvz., „Azov“ kariai, paimti į nelaisvę, bus teisiami dėl karo nusikaltimų. Nes „Azov“ Rusijoje yra pripažinta teroristine organizacija. Todėl laisvė „herojams“ nešviečia. Tačiau Lietuvos mėšlasklaida toliau meluoja ir sako, kad „ukrainieičiai yra evakuoti“.

yel"l"ow submarine       2022-05-20 20:09

kuo toliau, tuo labiau šitie lansbergidės klounai, rašantys komiškus kliedesius apie karo eigą, panašūs į desperacinius šizofrenikus, realybę matančius per savo sapnų ir norų prizmę smile - ypač juokingas cirko kronikierių naudojamas propagandinis “arkliukas” , “teisingai” perpasakojant rusijos TV laidas, kurių eiliniams nacistinės šizolitchūanijos veršiams žiūrėti negalima/draudžiama, bo neturi imuniteto “Putino propagandai”  smile) - vieno žmonėms, neturintiems kitų infosaltiniu, ir norintiems žinoti tiesą, galima parekomenduoti visas minimas pasakėles nepilnapročiams, vertinti “išvadų” inversijos būdu, o į “faktus” žiūrėti su pilnu skepsiu, nes tik dešimtą jų dalis turi kažką bendro su realybe smile)))

KKK       2022-05-20 10:35

Rusams belieka tik gintis, vat tokia ta jų armija.

Apie Mariupolio azovostalius       2022-05-20 9:54

Nedarykit didvyriais dezertyrų ir kovotojų, kurie savanoriškai pasidavė į nelaisvę - jie pasirinko gėdos kelią ir jokiais būdais tų žmonių heroizuoti neverta. Laiko bėgyje jie bus išmesti į istorijos šiukšlyną. Tiesiog juos pamirš.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-20 7:26

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

Al.       2022-05-20 1:02

Komentaras neblogas, bet ,,Kyjivas ir Maskva” jau erzina. Jei Kijevą vadini Kyjivu, tai ir Maskvą vadink Moskva. O tada Rusiją Rosija ir t.t.

putins laimėjo       2022-05-19 21:26

putins laimėjo - azovostaliai pasidavė į nelaisvę. O galėjo dar kovoti ir mirti ir nepasiduoti ir putins būtų nelaimėjęs.

Kęstutis Linkus       2022-05-19 21:12

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Jau 1730 azovostalių nacių pasidavė!…Cha cha cha… Apgailėtinas vaizdas ir begalinis pažeminimas, kai matai, jog suvargusių suplyšusių ukrufašistų daiktus krato ir juos pačius apieško demilitarizuotojai ir denacifikuotojai rusai… Cha cha cha… Tfu, spjauti norisi ant tų benderovcų banditų…Tfu, ant padugnių….Tfu, ant pačio Zelenskio brudo…

Regimantas        2022-05-19 20:34

Autoriams būtina skubiai pasitikrinti sveikatą. Ir kuo greičiau.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.