Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 18 d. 21:18

37     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Labas.

1. Donbaso kryptis
• Šiaurinis flangas:
1) Charkiv. Ukrainiečių puolamieji veiksmai yra lokalūs (išlaisvinta Dementiivka). Orkai kontratakomis ir artilerijos ugnimi siekia iki minimumo sumažinti ukrainiečių galimybes stumtis į priekį. Daugiausia netiesiogine ugnimi atakuojamos šiaurinės miesto prieigos, tuo tarpu pietrytinėje pusėje štilis. Turbūt ukrainiečiai neatsisakys atsiveriančios progos judėti Kupiansk link. Tikėtina, dabar vyksta pajėgų pergrupavimas, reorganizacija, todėl susidūrimai šiame ruože aprimo.
2) Izyum. Sunkūs mūšiai prie Dovhenke tęsiasi, dabar jau orkai perėjo į puolimą, tačiau ukrainiečiai ir vėl atmušė visas atakas. Viešoje erdvėje pasirodė vertinimų, kad ukrainiečiai galėtų kontratakuoti vakariniame orkų flange ir „nupjauti“ visą Izyum grupuotę. Pasirodė informacija apie susidūrimus aplink Levkivka (tikėtina – abi pusės per Donec upę apsišaudo artilerija, minosvaidžiais, sunkiaisiais kulkosvaidžiais ir automatiniais granatsvaidžiais). Kokios galimybės ukrainiečiams šioje vietoje vystyti kontratakas?
- Agresoriaus Izyum grupuotė vakaruose apsaugota Donec upe ir pelkių, Zavody link dengiama Bereka upe ir atvira vietove. Upės forsavimas, placdarmo susikūrimas ir sėkmės išvystymas reikalauja didelių planavimo pastangų, rimtų inžinerinių, manevrinių ir netiesioginės ugnies paramos vienetų įsitraukimo. Operacijų saugumas (savo sumanymo ir pastangų apsaugojimas nuo priešo žvalgybos) tokių operacijų metu yra kritiškai svarbus. Visi matėme kiek agresoriaus pajėgoms kainavo neseniai vykęs upės forsavimas. Taigi, šiame karo etape toks ukrainiečių žingsnis būtų itin rizikingas.
- Kitas variantas – kontratakuoti pietinėje Bereka upės pusėje link Velyka Komyshuvakha. Tačiau čia vietovė gana atvira, o orkai vis dar turi ugnies galios persvarą (artilerija ir aviacija).
Kitaip sakant nei vienas kelias nėra saugus ir užtikrintas, tačiau kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Mes visada atkreipdavome dėmesį į galimybes nukirsti „pirštą“ (orkų pozicijas nuo Brazhkivka iki Pashkove). Žinoma, tokios operacijos rezultatai ne tokie reikšmingi nei aukščiau įvardinti variantai. Žiūrėsime ar ukrainiečiai imsis kurios nors iš šių opcijų.

3) Lyman. Padėtis šiame sektoriuje komplikuojasi. Orkai pamažu gerina savo taktinę padėtį vakariniame flange – įsitvirtina Drobysheve, baigia užimti Novoselivka – Shandryholove – Derylove „trikampį“, puolamas šalia esantis Yarova. Rytiniame flange orkai vykdo lokalias atakas. Tačiau neatmestina, kad jie čia ir labai neskuba – čia vietovė puolimui nėra dėkinga, tad tiesiog gynėjams palaiko spaudimą. Tęsiasi pačio miesto puolimas. Žinant, kad iš Lyman į Slaviansk eina tik vienas kelias per Donec upę, Lyman gynėjų grupuotės padėtis gali pasidaryti itin komplikuota.

4) Severodonetsk. Agresorius stengiasi įsitvirtinti Rubizhne bei toliau atakuoja Severodonetsk iš šiaurės rytų bei pietų, tačiau rezultatų nepasiekė. Tuo pačiu vis stiprėja mūšiai Orikhove, Toshkivka, Nyzhnie. Čia orkai pasiekė nedidelių taktinių laimėjimų ir siekia sudaryti sąlygas atsispirti nuo šių gyvenviečių ir iš pietų pulti Lysychiansk.
5) Bakhmut. Ukrainiečiai toliau neleidžia orkams išplėsti placdarmo į šiaurę nuo Popasna. Agresorius itin intensyviai apšaudė Bakhmut miestą, tame tarpe ir gyvenamuosius rajonus.
• Centras. Toliau vyksta orkų bandymas įsitvirtinti kelyje Doneck – Kostiantynivka ir iš šiaurės apeiti Avdiivkos įtvirtintą rajoną. Ukrainiečiai kol kas sėkmingai ginasi.
• Pietinis flangas.

1) Ir toliau neaišku, kas vyksta Mariupolyje. Ukrainos GŠ ir toliau praneša apie orkų “pastangas blokuojant mūsų pajėgas prie AzovStal, tęsiasi artileriniai ir aviacijos apšaudymai.“ Tuo tarpu pasirodė pranešimai apie naujus 7 autobusus, kurie gynėjus išvežė nežinoma kryptimi. Atrodo, kad vyksta tarp abiejų pusių suderinti procesai, tačiau tuo pačiu abi pusės savo vidinei auditorijai transliuoja tai, ką kiekviena nori girdėti.
2) Zaporizhia sektoriuje šalia tradicinių susidūrimų Huliajpole – Vuhledar – Mariinka ruožuose, orkai bando pulti Polohy – Orikhiv. Panašu, kad ukrainiečiai praleido progą čia kontratakuoti ir kol jie delsė, pradėjo pulti orkai. Tikėtina, kad šis agresoriaus puolimas nieko neduos, tačiau orkai bando primesti savo mūšio ritmą. Tai nėra gera tendencija. Nežiūrint į tai, yra ir smagesnių naujienų. Melitopolio partizanai pasidarbavo kaip reikiant. Į orą pakilo orkų šarvuotas traukinys.
2. Pietų kryptis. Čia situacija vis labiau primena savotišką „apkasų karo“ padėtį. Lokalūs susidūrimai, daug netiesioginės ugnies iš abiejų pusių į gynybines pozicijas ir resursų kaupimas. Kol kas čia persvarą ir toliau išlaiko ukrainiečiai. Jiems ją pirmiausia leidžia užtikrinti itin efektyvus artilerijos vienetų darbas.

Foto: užsikimškite ausis - dirba ukrainiečių antitankmobilis.

***

Aštuoniasdešimt trečia diena (gegužės 17, antradienis)

Viskas kaip buvo – puolimas Donbase, Vakarų Ukrainos apšaudymas raketomis. Vis dažniau taikomasi į mokymo centrus, tame tarpe prie Lvivo.

Luhanske pasirodė BMPT „Terminatoriai“. Kas nežino, tai čia toks mėginimas reanimuoti seną tanką T-72. „Terminatorių“ nedaug, vos viena kuopa (10 mašinų), tačiau esant tokiems rusų technikos nuostoliams kiekviena kovinė mašina yra svarbi. (Mano seną, prieš 9 metus parašytą tekstą apie „terminatorius“ galite paskaityti čia: http://www.technologijos.lt/.../Russian-Arms-Export—2013). Net…rukus pamatysime, ko jie verti mūšyje.

Sakyčiau, kad rusai blaškosi, mėgindami atakuoti tai mokomuosius centrus, tai tikrus ar tariamus ginklų sandėlius, tai kuro bazes, komunikacijas, tai geležinkelio mazgus, tai vėl mokomuosius centrus. Taip išblaškomos pastangos ir iki galo nepažeidžiami taikiniai. Kadangi iššaunamų raketų skaičius yra ribotas, daugiau per dieną jų iššauti negali, tai toks mėtymasis nuo vienų taikinių prie kitų didesnės naudos neduoda. Šiandien akivaizdu, kad agresorių labiausiai neramina naujai formuojami ir vakarietiškais ginklais ir technika aprūpinami daliniai Vakarų Ukrainoje. Supranta, kad pasiekę frontą jie čia gali kardinaliai pakeisti padėtį. Supranta, tačiau sutrukdyti šių dalinių formavimo tomis keliomis raketomis nepavyks.

Dabar apie Mariupolį. Ukrainai tai itin jautrus klausimas. Todėl ir girdime iš oficialių asmenų apie „Azovstal“ gynėjų evakuaciją. Tą patį kartoja ir Lietuvos žiniasklaida. Tačiau iš esmės tai yra pasidavimas į nelaisvę. Ir nieko tame nėra gėdingo – kai baigiasi šaudmenys, vanduo, maistas, medikamentai, o sužeistieji nebegali išgyventi be medicininės priežiūros, kitos išeities nelieka. Na, nebent atakuoti durtuvais priešo tankus, pabūklus ir kulkosvaidžius. Taip darė japonai antrajame pasauliniame kare, tačiau Japonijai tai atnešė tik dar didesnės žalos – šie jauni vyrai dar būtų daug nuveikę savo šaliai.

Reikia deramai įvertinti Ukrainos ir Vakarų valstybių bei tarptautinių organizacijų pastangas. Dirbant visiems kartu pavyko pasiekti, kad pasiduodantys ukrainiečiai kariai ir pareigūnai nebūtų išžudyti ir nukankinti vietoje. Dabar jie visi suskaičiuoti, nufilmuoti ir pagal galimybes prižiūrimi tarptautinių organizacijų atstovų. Belieka dėti visas, absoliučiai visas pastangas, kad nė vienas iš jų nebūtų užmirštas ir paliktas likimo, tiksliau – budelių valiai. Nuoširdžiai tikiu, kad jie išgyvens.

Nors nelaisvėje jų tikrai laukia sunki dalia. Kituose karuose tokie kariai sulauktų pagarbos už savo kietą ir garbingą kovą.

Tik ne Rusijoje. Rusofašistiniuose burbuluose siūlomi tokie kankinimo ir susidorojimo su ukrainiečiais, visų pirma „Azovo“ pulko kariais būdai, kad šiurpu vien apie tai pagalvojus. Todėl pasikartosiu – reikia padaryti VISKĄ, kad jie nebūtų kankinami, išgyventų ir kiek galima greičiau būtų apkeisti į belaisvius rusų karius.

Visi girdėjome, kad Rusijos Valstybės Dūmos (mūsiškai – parlamento) pirmininkas V. Volodinas, aidint aplodismentams,, pasiūlė „Azovo“ karių nemainyti į jokius belaisvius. Nieko keisto, rusiška „patrankų mėsa“ Rusijos valdovams niekada nerūpėjo.

Beveik neabejoju, kad kai kuriems ukrainiečiams bus iškeltos baudžiamosios bylos. Sakote, nėra už ką? Be problemų, Rusijoje visi žino frazę – „ reikia žmogaus, o straipsnis atsiras“. Tai reiškia, kad galima apkaltinti bet ką, bet kada, ir bet kuo.

Baudžiamasis persekiojimas, tiksliau baudžiamojo proceso imitacija tarsi ir nieko nereiškia, tačiau tai būtų stiprus propagandinis žingsnis, padedantis pateisinti rusofašistinės visuomenės kraujo troškimą. Svarbiausia, kad pateikus iš piršto laužtus „kaltinimus“, Ukrainos karį ar pareigūną būtų sudėtingiau iškeisti į belaisvius rusus.

Kremlius, aišku, bylas kels ne Rusijoje, o „savarankiškose Donecko ir Luhansko „respublikose“. Taip bus galima eilinį kartą apsimetinėti, kad Rusija čia niekuo dėta, viskas yra „vietinių gyventojų sprendimas“.

Reziumuojant: Ukrainos gynėjai Mariupolyje padarė viską, ką galėjo, ir dar daugiau. Jie beveik 3 mėnesius gynė miestą, padarė milžiniškų nuostolių priešui ir jo reputacijai, laikė sukaustytas nemažas priešo pajėgas. Jie visi kartu ir kiekvienas atskirai yra verti didžiausios pagarbos. Pasidavimas į nelaisvę įvyko pačiomis geriausiomis sąlygomis, kokios tik įmanomos tokioje padėtyje. Ukrainiečiai išvažiavo į nelaisvę autobusais ir aukštai iškeltomis galvomis.

Apie juos netrukus skaitysime knygas ir žiūrėsime kino filmus.

Slava Ukraini!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-05-19 21:59

Rusai pradeda ir laimi 2022-05-19 21:29 ...sofkutės trolis stebisi kaip čia taip nutiko jog po mėnesio kovu Azovstal kombinate Ukrainos didvyriai kvepia vyrišku praikaitu , atrodo pavargę ir sulysę  . Ka gi čia pridursi žmogumi būdamas , ne troliams už tėvyne kautis ..

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-19 21:29

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Jau 1730 azovostalių nacių pasidavė!…Cha cha cha… Apgailėtinas vaizdas ir begalinis pažeminimas, kai matai, jog suvargusių suplyšusių ukrufašistų daiktus krato ir juos pačius apieško demilitarizuotojai ir denacifikuotojai rusai… Cha cha cha…

Al.       2022-05-19 18:10

Jei savo geriausius karius atidavė priešui, kuris viešai skelbė, kad ,,nacių” gyvų nepaliks ir, greičiausia, dar ir kankins, tai gal toks planas ir buvo. Primenant nuolatinį kartojimą, kad padėti Azovui neįmanoma. Tuo pačiu kartojant, kad UA eis iki kremliaus. Ką reiškia toks šizofreniškas susidvejinimas - priešą užmėtysim kepurėm, bet savo avangardo gelbėti neįmanoma. Gal Zelenskis galėtų pasiūlyti mainus - save vietoj Azovo ?

piZZZdec azovostaliams       2022-05-19 17:38

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad nuo pirmadienio Ukrainos Mariupolio uostamiesčio „Azovstal“ gamykloje neva jau pasidavė 1 730 ukrainiečių karių.

„Per pastarąsias 24 valandas pasidavė 771 „Azovo“ pulko kovotojas, – teigė ministerija. – Nuo gegužės 16-osios iš viso pasidavė 1 730 karių, iš kurių 80 buvo sužeisti.“

Ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti iš gamyklos išeinantys kariai. Kai kurie jų buvo akivaizdžiai sužeisti, o kiti ėjo pasiremdami ramentais. Rusijos kariai juos apieškojo ir tikrino jų krepšius. Pasak ministerijos, sužeistieji buvo išgabenti į ligoninę Rusijos kontroliuojamoje teritorijoje Rytų Ukrainoje.
Daugiau: https://www.minfo.lt/pasaulis/straipsnis/rusija-nuo-pirmadienio-azovstal-pasidave-1-730-ukrainos-kariu

Valytojui       2022-05-19 16:50

p.s.  ..beje,o tu netingetum trumpai ir aiskiai pasakyt savo nuomone kuo baigsis karas..Tik be pliurpimo apie zydus.Gal as be reikalo tave cia puldineju..

Ei,wc valytojau,       2022-05-19 16:35

tai tave vel isterika apemusi,ko cia dabar spjaudaisi..,kas tau vel neitinka..Jei botoxas,taip ir sakyk,putin xuilo.Ir bus gerai.Jei senolio uzingridai su pederastais,sakyk,doloj fasistine diktatura,jei ragelskio idiotai,sakyk,von kacapus.Atverk dusia,vaikel,issikalbek…

Stiklo valytuvas       2022-05-19 14:28

„Tačiau iš esmės tai yra pasidavimas į nelaisvę. Ir nieko tame nėra gėdingo – kai baigiasi šaudmenys, vanduo, maistas, medikamentai, o sužeistieji nebegali išgyventi be medicininės priežiūros, kitos išeities nelieka. Na, nebent atakuoti durtuvais priešo tankus, pabūklus ir kulkosvaidžius.“
.
„Reziumuojant: Ukrainos gynėjai Mariupolyje padarė viską, ką galėjo, ir dar daugiau. Jie beveik 3 mėnesius gynė miestą, padarė milžiniškų nuostolių priešui ir jo reputacijai, laikė sukaustytas nemažas priešo pajėgas. Jie visi kartu ir kiekvienas atskirai yra verti didžiausios pagarbos. Pasidavimas į nelaisvę įvyko pačiomis geriausiomis sąlygomis, kokios tik įmanomos tokioje padėtyje. Ukrainiečiai išvažiavo į nelaisvę autobusais ir aukštai iškeltomis galvomis.

Apie juos netrukus skaitysime knygas ir žiūrėsime kino filmus.

Slava Ukraini!“
.
——————————————————-
.
== „Tačiau iš esmės tai yra pasidavimas į nelaisvę.“
Iš esmės tai NEPASIDAVIMAS Į NELAISVĘ, O UKRAINOS VALDŽIOS IR KARIUOMENĖS (matomai su komunistuojančių Vakarų spaudimu) AZOVIEČIŲ ATSIKRATYMAS, juk fašistai*, juk naciai*!!!
Gal prieš mėnesį, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas V. Tutkus stebėdamasis kalbėjo kodėl dronų pagalba Azoviečiams nepristatomi atatinkami reikmenys…
.
== „Ir nieko tame nėra gėdingo – kai baigiasi šaudmenys, vanduo, maistas, medikamentai, o sužeistieji nebegali išgyventi be medicininės priežiūros, kitos išeities nelieka.“
Niekur negirdėjau kad būtų buvęs bent hipotetinis svarstymas kaip Azoviečiams dronų pagalba ar kitokių būdu(!) permesti būtinus reikmenis. Taip pat niekas net minčių neviešina, kodėl nebuvo net bandoma prasiveržti iki Azoviečių... Žiūrint žemėlapyje tas atstumas, turint uomenyje ukrainiečių ryžtą, Vakarų pagalbą ir tai kad ten apie du tūkstančius ELITINIŲ kovotojų, tikrai kelia niūrias mintis…
.
== „Na, nebent atakuoti durtuvais priešo tankus, pabūklus ir kulkosvaidžius.“
Minties pabaiga tikrai skamba CINIŠKAI.
Kaip sopa, kaip skauda… kai išduoda savi. O gal jie tada ne ‘savi’. A!?!
Kas jie tada…
.
== „Reziumuojant: Ukrainos gynėjai Mariupolyje padarė viską, ką galėjo, ir dar daugiau. Jie beveik 3 mėnesius gynė miestą, padarė milžiniškų nuostolių priešui ir jo reputacijai, laikė sukaustytas nemažas priešo pajėgas. Jie visi kartu ir kiekvienas atskirai yra verti didžiausios pagarbos.“
Taip! Taip! Taip!!!
Bet.
Cinizmas, taip kalbėti, paliekant du tūkstančius* Azoviečių likimo valiai, kurie „padarė viską“...
O ką padarė Valdžia, Kariuomenė ir Vakarai tiksliau, vALDŽIA, kARIUOMENĖ ir vAKARAI, kad…?!
Kokia ciniška pagarba.
.
== „Pasidavimas į nelaisvę įvyko pačiomis geriausiomis sąlygomis, kokios tik įmanomos tokioje padėtyje.“
Po karo už tai kažkas gaus ordiną, o gal jau gavo - „už įsipjovimą į pirštą kanceriariniu popieriumi“.
.
== „Ukrainiečiai išvažiavo į nelaisvę autobusais ir aukštai iškeltomis galvomis.“
Kokia baisi gėda, palikusiems bendražygius ant ledo!!!
.
== „Apie juos netrukus skaitysime knygas ir žiūrėsime kino filmus.“
Net neabejojiu.
Tiesos, tuose šedevruose, bus tiek pat kaip ir filme apie Krymo PERėmimą... (Tą filmą, gal prieš 1,5 mėnesio rodė per televiziją).
.
== „Slava Ukraini!“
Taigi, apie didvyrius kol kas patylėsime.
.
.
P.S.
Nelabai gerbiami rašeivos, kur statistika, kiek pirmose linijose kaunasi ir kiek žuvusių už Ukrainą (už Rusiją) žydų?! Be šio dėmens, jūsų rašliavos nekažinko vertos.
.
.
.
Parašiau, nes netveriu tokio veidmainiškumo…
.
Nusišvilpt ant jūsų patiktukų, atsiliepimų, ir visos žydkomuninės ir žydkomuninės-ru faunos netveriančios savo kailyje tiesos.lt komentaruose.
Jūs VISI čią esate bailiai,nes bijote argumentuotų diskusijų.
Esate kvailiai, nes tesugebate siaurai ir bukai mąstyti.
Esate idiotai, nes neskiriate ir NENORITE SKIRTI ‘balto’ nuo ‘juodo’.
Esate debilai, net negebate manęs „solidžiai“ iškeikti. Visas jūsų meistruškumas telpa į žodį „valytojas“.
Esate tokie apgailėtini, kad net nusispjaut nėra ant ko.

Ei,kacapnia       2022-05-19 12:06

dar po simta kartu pakartokit savo kvailystes,da labiau itikesit.Durniai be ribu…Tak derzatj,xuilistai,maladzy

Šlovė rusų kariams       2022-05-19 11:51

Nu va, Zelenskio “elitinės” ukropų armijos naciai toliau masiškai pasiduoda rusų kariams į nelaisvę.
“Число украинских боевиков, сложивших оружие на мариупольском комбинате “Азовсталь”, превысило 1,7 тысячи, заявил официальный представитель Минобороны генерал-майор Игорь Конашенков.
“За прошедшие сутки <…> в плен сдался 771 боевик националистического подразделения “Азов”. Всего с 16 мая в плен сдались 1730 боевиков, в том числе 80 раненых”, — сказал он.”
Daugiau skaitykite straipsnyje-“ За сутки в плен сдался 771 заблокированный на “Азовстали” боевик”.

Klausimas Diedui       2022-05-19 11:43

Sakyk, ką tie 1000 nepasidavusių ukrufašistų kontroliuoja tame Azovstalyje??? Cha cha cha… Jie juk kaip pacukai, kaip žiurkės laksto iš kampo į kampą, uždaryti požemiuose!…Cha cha cha… Gal jie Azovstalio katakombas “kontroliuoja”???…Cha cha cha… O kam jie požemių šaldytuvuose 200 užšaldytų savo draugelių nacikų lavonus laikė???

Havrylo Vyshyvanko        2022-05-19 11:36

Nu jo, pažeminimas pasidavusi ES į nelaisvę azovstaliams begalinis, ypač kai matai, kad juos apieško ir krato demilitarizuotojai ir denacifikuotojai rusai….tiesiog gaila žiūrėti į Ukrainos kariuomenės buvusį elitą…

Vytas > Regimantui       2022-05-19 11:14

Pritariu tamstai 100%.

Jonas       2022-05-19 11:01

Nu jo, pažeminimas azovstaliams begalinis, ypač kai matai, kad juos apieško ir krato demilitarizuotojai ir denacifikuotojai rusai….

Gėda        2022-05-19 10:58

Pasidavė azoviečiai kaip kokie snargliai, net gaila žiūrėti buvo į Ukrainos kariuomenės buvusį elitą.

kola       2022-05-19 10:36

ir durniui aišku, kad laimės Ukraina, todėl vatupkos ir spiegia, kas jiems daugiau belieka.

stasys        2022-05-19 10:31

Iš tikro , ko tas ‘vz’ netašytas trolis siuntinėja adekvačiai mąstančius į Alka ? Tie portalai giminingi savo pažiūromis.

v,z       2022-05-19 9:36

p.s. dakart idemiau paskaiciau tavo rytini opusa..Atsakau pats i savo,nors ir retorini,klausima.Gali.Idiotas buti durnium GALI.

v,z       2022-05-19 9:28

deja,negaliu.Tiksliau,negaliu,be ‘deja’.Tolygu dviem idiotam.Lygiaverciai.Katrie durnesni,negaliu pasakyt.Nebent iskelt filosofini kl.,ar gali idiotas but durnium…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-19 8:51

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “_

Diedas       2022-05-19 8:51

Užuojauta pasidavusiems ukrainiečiams. Maskoliai jų nepagailės. Jiems dega pykčiu dėl nesėkmių. Rusu socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje prasideda purvo pylimas ant Putino. Bet ne dėl to, kad pradėjo kvailą karą prieš brolišką tautą, bet dėl to kad pralaimi, per mažai žudo, per mažai sprogdina. Rusams reikia kito caro, dar didesnio galvažudžio. Kandidatų netrūksta, bet ir naujo caro laukia tas pats likimas. Kas bekaraliautų, rusai Ukrainone karą praloš...

VolZel       2022-05-19 8:45

Gal galite, gerbiamasis, rasti skirtumą tarp l.dienos ir Delfi?

v,z       2022-05-19 8:33

..kas gali but baisiau uz idiota…Tik kitas idiotas.L.Dienoj ju daug.Ten tavo draugai ragelskyj,pyyyndes,rexai,gojai..Vienzo,tavo protines negalios draugeliai,tupintys palatose.Ir tau laikas…

VolZel       2022-05-19 8:22

Kas gali būti baisiau už vatniką? Tik lygiai tokio paties proto lygio beretė.

v,z       2022-05-19 7:56

...juks i l.diena,rudasis tarakone.

Diedui,Stasiui       2022-05-19 7:52

nemiega tu sudziu daug,zino,kad meluoja ir piktdziugauja apgaudinedami save pacius,todel ir nemiga.Sazines likuciai neleidzia.Azoviecius da gali istraukt tarptautininkai,kitaip iskart butu iszudyti.Tikekimes,kad isgyvens,saunus vyrai.Musyse to nebutu,per daug skystakiausiu sudziu.Issibegiotu klykdami MAMA,AS BIJAU,GELBEKIT….

VoZe       2022-05-19 7:49

Diedui. Čia apie Kubiliaus vadovėlius prašnekai. Šiukšt, į Alką.

Diedas       2022-05-19 7:47

Kai pasidavė maža dalis Azovstal gynėjų, tuo pat metu prie Černobajevkos buvo smogta rusams taip, kad mūšis jau pateko į karo mokyklų mokymų programas. Per 20 min. į faršą pavirto apie 1500 driskių ir sudegė arba nuskendo virš 70 vnt. šarvuotos technikos.

VoZe       2022-05-19 7:47

Pradžioje man buvo gaila žūstančių šiame kare, bet gailestį užgožė pasišlykštėjimas Ukrainos propoganda. Su tokiu melu galiausiai blogai baigsis. Tokios kolūkietiško lygio ir vyšyvankos trosu propogandos Gebelsas butų gėdyjęsis. Ko negali pasakyti apie rusų skoningąją propogandą. Atrodo, kad Ukraina orietuojasi į banderlogus, o Rusija į inteligentus. Jau nekalbėsiu apie lavonų tampymą į gatvę, kad geriau matytųsi iš palydovo ir pasidavimo apipavidalinimą evakuacija. Neužilgo bus paleistas mitas apie Volodimirą Čerčilijų nuo Dunkerto. Pats pasidavimas nėra toks gėdingas dalykas, kaip pasidavimą pavadinti evakuacija. Matyt Azovas pagaliau leido pasiduoti eiliniams , o patys kovos iki galo. Įdomu, kokį kelią pasirinks Azovo instruktoriai.

stasys        2022-05-19 6:57

Nereikia turėti iliuzijų , putkos troliu ordos reikalaus mordore viešai nulinčiuoti pasidavusius Mariopolyje . Prisiminkite 2014, kaip godžiai ir kokia sovietine pompastika Donecko gatvėmis buvo demonstruojami ukrainiečiu belaisviai tada . Ar kas pasikeitė ? tikrai ne . Pergalei , kurios orkai taip ilgai nesulaukia reikia propagandinio reginio kuris visuomene įtykintu jog tos aukos sudėtos nėra beprasmiškos .  Čia paprasčiausiai nėra kito budo tai visuomenei orku nuleisti susikaupusį įtūžį ir siūtulį . Ukraina negali tikėtis kariauti moraliniu pagrindu , tikėtis kad pavyks juos išmainyti į kitus belaisvius gana naivoka . Ar kas dar prisimena putkos švogeri medvečiuka pabėgusi ir sugauta Ukrainoje ? ans irgi tikėjosi būti išmainytas ,deja deja vis dar sėdi uždarytas ir niekam jo nereikia . 

Diedas       2022-05-19 6:47

Paskaitykit komentarus. Kremlinai be fantazizos. Tad pats per tą patį.

stasys        2022-05-19 6:44

Ale 2022-05-19 5:38   . čia tik vienas nemigos ir streso kankinamas Regimantas . Vietoj to kad į burna įsidėti tablete , žmogus naktimis ieško kur išlieti susikaupusias emocijas .

Ale       2022-05-19 5:38

tai rudieji tarakonai naktim ceeeza,miela paziuret…Darbuojasi,sikalioja ismatom dvokianciom ir patys savo smarve gardziuojasi,kacapiski zombiai.Kad jus sikancius sutrauktu…

Tiesiog smagu       2022-05-19 0:30

Viskas cia gerai. Azovo naciai is “azovstalio” katakombu jau masiskai pasiduoda į nelaisve, todel atlaisveje pozemiai bus puiki vieta naujai eurovizijai. Jeigu, Putinas leis…

Regimantas       2022-05-19 0:22

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Tfu, spjauti norisi ant tų banditų…Tfu, ant padugnių….Tfu, ant Zelenskio brudo…

laimėjo       2022-05-19 0:16

putins laimėjo - azovostaliai pasidavė į nelaisvę. O galėjo kovoti ir mirti ir nepasiduoti ir putins būtų nelaimėjęs.

Salo Ukraine. Herojam salo!       2022-05-19 0:15

Заявление Минобороны РФ от 18.05.2022
https://youtu.be/9AFDzR3JDj0
962 azoviečių nacių jau pasidavė

Šlovė našim       2022-05-19 0:07

Putinas eis per visą Ukrainą, neturėkite iliuzijų. Rusijai reikia buferio zonos nuo Vakarų. Ir JAV su NATO turi nešdintis už 1997 metų sienų. Vadinasi rusai eis iki Berlyno, gal nebūtinai kariuomenė, bet toje zonoje neturi būti NATO bazių su raketomis, kurios grasintų Rusijai. NATO gali likti, bet tai bus daugiau simbolinis praeities aljansas, kurio niekas neberems, o tada pats su laiku sunyks. Lietuva yra pasmerkta savo geografijos būti su Rusija ir jokia JAV šito nepaleis, kai rusai pastatys jos pašonėj raketų ir sakys: keiskimės įtakos zona. Ir viskas. Norime, nenorime, bet pasaulio tvarka bus pakeista ir Putinas valdys Europoje, kaip buvo nuo senųjų laikų. Ahahahahahaha ☺☺☺☺☺☺ Rasyja nauraa!

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.