Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 21 d. 21:37

43     

    

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

V. Zelenskis tikisi, kad rytoj Ramstein-2 susitikime Lenkijoje bus priimtas sprendimas dėl salvinių raketų sistemų (MRLS) tiekimo Ukrainai. Ukrainos kariuomenė iškart paskelbė, jog vienas pirmųjų taikinių galėtų būti Krymo tiltas. Tokia perspektyva rusams kelia paniką jau šiandien.

Atsibudo Italija ir pateikė savo “taikos planą”, kurį Italijos užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio perdavė Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui ir Didžiojo septyneto šalims. Keturių etapų planas trumpas ir paprastas: 1) ugnies nutraukimas ir fronto linijos demilitarizavimas prižiūrint JT, 2) derybos dėl Ukrainos statuso NATO ir Europos Sąjungoje, 3) Ukrainos ir Rusijos susitarimas dėl Krymo ir Donbaso, 4) daugiašalis susitarimas dėl taikos ir saugumo Europoje.

Naivumas arba Kremliaus FSB 5-osios valdybos triūso vaisiai. Mes manome, kad greičiau antrasis variantas. Nenuvertinkim priešo.

Rusijos transporto ministras Vitalijus Saveljevas pareiškė, kad tarptautinės sankcijos „praktiškai sužlugdė“ šalies logistiką. Šalyje, kur iki 40 proc. kaimų ir gyvenviečių neturi prieigos prie asfaltuotų kelių, tai ne bėda. Kitas dalykas, panašu, kad tai – eilinė žinutė Vakarams: užtenka sankcijų, kenčia paprasti, “niekuo dėti” žmonės.

Parketinis Putlerio generalisimus Šoigu savo gimtadienio proga pareiškė, kad speciali karinė (opa!) operacija Luhansko srityje eina į pabaigą.

Turkijos prezidentas Erdoganas atlyžo (kaip ir sakėme) ir pareiškė, kokiu atveju sutiktų, kad Švedija ir Suomija taptų NATO narėmis. Skandinavijos šalims tereikia solidarizuotis su Turkija kovoje su Ankaros persekiojamomis “teroristinėmis” organizacijomis. Erdoganai, Erdoganai, koks gi jūs vis dėlto nuspėjamas.

Rusai siekia uždaryti Severodonecko katilą. Pasirodė (nepatvirtinta) informacija, kad mūšiai jau vyksta pačiame mieste. Atlaisvintos orkų pajėgos nuo Mariupolio koncentruojamos ties Huliaipole ir, greičiausiai, kaip operacinis rezervas bus naudojamos Limano ir Severodonecko užrakinimui.

Pietuose Dvornikov toliau akivaizdžiai demonstruoja, kad vykdo Putlerio nurodymus užimti Krivyj Rihą. Dabartiniu metu apie 50 bataliono taktinių grupių dvejose susirinkimo vietose ties Chersonu ir Zaporiže ruošiasi puolimui.

„Gelbėdamiesi nuo rusų sunaikinimo“ rusiškieji fašistai raketomis smogė Lozovos miestui (73 km. į pietvakarius nuo Iziumo). Nukentėjo daugiau kaip tūkstantis civilių žmonių butų, vienuolika švietimo įstaigų, tarp kurių penkios mokyklos. „- Visiškai sugriauti ir mūsų kultūros rūmai“, – sakė miesto meras Serhijus Zelenskis. Sužeisti septyni žmones, įskaitant 11 metų vaiką.

Okupantai aviacijos antskrydžiais griovė Nikolskės kaimą Volnovachos rajone, Donecko srityje, taip pat apšaudė civilinę infrastruktūrą prie Vremjevkos, Olhivskės, Zatiškės, Huliaipolės, Orechovo, Novodanilovkos ir Kamenskės gyvenviečių, Zaporižės srityje.

Bachmuto apylinkėse Rusijos kariuomenė artilerija apšaudė ukrainiečių pozicijas prie Trypilio, Lypovės ir Vasiljevkos.

Kurachovos kryptimi okupantai nesėkmingai puolė Marjinką, apšaudė Novomychailivką ir Volodymyrivką. Rusijos aviacija bombardavo Mykilskės ir Katerynivkos apylinkes.

Apšaudytas Lymanas, Ozernė, Zakitnė, Dibrovas ir Serebrianka.

Ukrainos kariuomenė sunaikino Rusijos pontoninę perėją per Severskio Donecko upę ties Serebriankos kaimu. Atkreiptinas dėmesys, kad rusų vadai ant žemės šioje vietoje demonstruoja gilų mūšio lauko ypatybių išmanymą: Lysičiansko-Severodonecko susisiekimo linija taktiškai yra itin svarbi abiem pusėm. Ją atkirtus, ukrainiečių pajėgos, kurios ir taip šiuo metu turi didelių bėdų ties Severodonecku, atsidurtų kritinėje situacijoje.

Informacija apie Azovo kovotojų situaciją prieštaringa. Šaltiniai Rusijoje teigia, kad šiuo metu į nelaisvę paimta apie 2500 Mariupolio kovotojų, tarp kurių 78 moterys. Kremlius skelbia, kad Ukrainos kariai pasidavė patys, be Kyjivo tarpininkavimo, todėl jie nebus išlaisvinti ar iškeisti, o teisiami. Sužeistieji neva vežami į ligonines, o likusieji – į pataisos koloniją netoli Jelenivkos. Belaisvius supa šešių metrų aukščio siena, įkalinimo įstaigos perimetrą juosia spygliuota viela, o kampuose stovi bokštai su prožektoriais ir sargyba.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad „Azovstal“ gynėjai turėtų būti paleisti pagal apsikeitimo kaliniais procedūrą: „- Vaikinai gavo signalą iš kariuomenės, kad jie turi teisę išeiti ir išsaugoti savo gyvybes. Karinė vadovybė viską perdavė visiems „Azovstal“ užblokuotiems asmenims“. Pasak Zelenskio, dabar viskas priklauso nuo JT, Raudonojo Kryžiaus ir Rusijos Federacijos. Kalbama ir apie belaisvių iškeitimą į Putino aplinkos žmogų, oligarchą Viktorą Medvedčiuką.

Viešojoje erdvėje liejasi priekaištai (tame tarpe Romos popiežiui), jog niekas nebuvo nedaroma dėl Azovstal gynėjų išvadavimo. Tai trumparegiškas mąstymas. Zelenskis neseniai atvirai prisipažino, kad jis ir Ukrainos kariai dėl Azovzstal gynėjų darė viską, ką galėjo. Praėjusį mėnesį buvo praslydusi informacija apie prie Mariupolio numuštą Ukrainos transporto lėktuvą. Pasirodo, tokių reisų buvo ne vienas ir ne du. Pilotai savanoriai į Mariupolį gabeno maistą, medikamentus, šaudmenis. Visi pilotai žuvo.

Be to, Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgų karių dėka, taip pat naudojant dronus bei padedant vietiniams, itin gerai aplinką pažįstantiems, gyventojams, Mariupolio gynėjams buvo tiekiama amunicija, tvarsliava ir kitos būtinos kovai su okupantu priemonės. Savanoriai medikai rizikuodami savo gyvybėms, teikė kariams pagalbą, įskaitant sudėtingas amputacijos operacijas. Tačiau šiandien apie didvyriškas pastangas padėti ir išgelbėti ukrainiečių karius Mariupolyje visi pamiršo.

Ryt, galbūt, pamiršime ir pačius Azovstalio gynėjus, nes tūkstančiai Ukrainos karių gali atsidurti mūsų ir žiniasklaidos akiratyje, jei bus apsupti Popasnės – Limano katile. Poryt karo nusikaltėlis V.Putinas su savo sėbrais padarys dar ką nors baisesnio – ar pamiršime ir tai?

Žmonės linkę pamiršti. Tbilisį, Cchinvalį, Tiraspolį, Grozną, Alepo. Almatą, kurios šturmas vyko šiemet sausio mėnesį. Mes tomis dienomis kiek galėjome, perspėjome, kad Kremlius treniruojasi didelio miesto užėmimui, greičiausiai – Kyjivo. Prognozės pasitvirtino. Prieš karą pakankamai tiksliai numatėme Rusijos okupacinius planus ir karinius veiksmus.

Kartojame tai ir kartosime, ne todėl, kad norime pasigirti ir pasipuikuoti. Ne. Mes kartojame tai, nes mes nuolat kartojame tas pačias klaidas. Kartojame tai ir kartosime, kol neišmoksime pažinti istorijos ir nebekartoti vakardienos klaidų. Kartojame tai ir kartosime, kad ir kasdien mus vadintų karo kurstytojais, nes mūsų misija – sakyti skaudžią, nuogą, daug kam nepatinkančią tiesą. Privalome tai daryti. Ne dėl savęs, bet dėl mūsų vaikų ir jų vaikų ateities.

Pradėjęs penkių dienų (formaliai – vienuolikos) karą prieš Sakartvelą, Kremlius kariavo ir treniravosi. Okupavęs Krymą, Putinas įtikėjo esąs mesijas, imperinės Eurazijos kūrėjas. Visi po to sekę Rusijos veiksmai buvo pasiruošimas, mokymasis dar didesniam karui. Normalus valstybės būvis yra karas, ne taika, sako Rusijos (Gerasimov) doktrina, kuri tapo šios valtybės ideologiniu pamatu. Jei mes, po eilinių laikinų paliaubų, eilinį kartą atsipūsime, nurimsime, vėl sudėsime ginklus ir atsuksime rusui visus kranelius…

Patys žinot, kas mūsų lauks. Sralino nusikaltimai atrodys kaip žaidimai smėlio dėžėje.

Mindaugas Sėjūnas, Aurimas Navys

***

Strateginio bombonešio smūgiu Rusija sunaikino Ukrainos „Kultūros rūmus“. Taip Putinas pradeda naują didelį puolimą Donbase. Zelenskis sako, kad karas baigsis tik „diplomatijos pagalba“(dailymai.co.uk)

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-05-24 11:54

cit. “o šiaip , padėka drižiui ir komandai už didžiulį atliekamą  darbą ir geležinę valią bei pasiaukojimą “. Sentimentai ir pliurpalai .

O Dieviau,       2022-05-24 8:43

netycia atsiverciau,o cia geltonojo lavono pritapnota..,kaip prisikta..,ruos jis totalizatoriu is belaisviu..Ale ir idiotas,karas jam vietoj pramogos tapes.Zinai ka,lavone,susikisk savo durna makaule sau siknon ir burbuliuok kacapu daina xotjat li ruskyje voiny..

yel“l“ow submarine       2022-05-24 0:26

ir vistik komiškai smalsu : o šitiems karo kronikieriams, atsiprašant,  tiekiantiems platų šizoukropiškų makaronų asortimentą lansbergidės veršiams, patiems neįdomu, kodėl moniko zelinski kontora niekaip nepateikia duomenų apie paimtus į nelaisvę, t.y. sėkmingai evakuotus ru ir DLR bei LNR karius ? - nu, vienžo “orkas“ smile))) - juk būtų galima kone kasdien skelbti keitimo “kursą“, o gal net organizuoti normalias lažybas visokiuose “oly bei tony betuose smile) - kas gi trukdo normaliems , civilizuotiems “rinkos santykiams“ ? smile))————idiotai, bl., bl., bl. ....

yel“l“ow submarine to ieškantiems tiesos       2022-05-23 22:24

didžulė LL problema yra tame, kad jie nesugeba pasidaryti normalaus komentavimo, o komentuoti galima tik per pindosinį tviterį ar snukiabylę ..., - tai yra ne tik didžiulis nuostolis tinklapio lankomumui, bet ir nepagarba skaitytojams, kurie dėl įvairiausių priežasčių nenori turėti jokių reikalų su tais pindosiniais manipuliacijos ir propagandos įrankiais…, - o šiaip , padėka drižiui ir komandai už didžiulį atliekamą  darbą ir geležinę valią bei pasiaukojimą smile

ieškantiems tiesos       2022-05-23 19:00

Teisybė apie Ukrainą ir ne tik:


laisvaslaikrastis.lt

Mariupolyje       2022-05-23 18:45

Azov’ turėjo potencijos tik prieš vaikus ir senelius kariauti ar už jų nugarų slėptis, bėgdami sudeginti jų namus. O nuo rusų pasikavojo gamyklos požemiuose, kol nepasidavė į nelaisvę.

Rolandas       2022-05-23 18:43

Tikiuosi, dali “evakuotu” utilizuos. Teisiami jie bus pagal Donecko ir Lugansko Liaudies respubliku istatymus, o kaip zinoma - ten egzistuoja mirties bausme. Iliuziji neturiu, bet tikiuosi?

Pagel'l'tusiam vandeniui       2022-05-23 14:12

..paziurek Ocakov tv NETRIVIALNOJE MYSLENIJE.Pamatysi save.Tip top,labai labai,primygtinai rekomenduoju.Ir mastymas,ir kalbesene,ir klaikumas.Viskas viename.

Pagel'l'tusiam nuo durnumo paskenduoliui       2022-05-23 13:36

p.s. da yr kita ismintis,kuri sako,kad neieskok siknoj auksiniu dantu,bo gausi nuo juodo katino snukin.Ypac tamsiam kambary.Jei supranti apie ka cia…Nors abejoju,tu gi jau paskendes,ka su lavonu diskutuot…

Pagel'l'tusiam nuo durnumo paskenduoliui       2022-05-23 13:26

ka geri nuo vakar arba kuo paxmielinies,kad tau jau skirtingi komentai plakasi kaip atviortkes kokteilis.Pasakysiu tau stai ka,mosteli200gr.vodkes,pavalgai,atsiguli,susidedi rankeles kaip nabasnykas ir uzmiegi.Jei neatsibusi,irgi ne beda.Taves nieks nepasiges.

Prisižiūrėjau       2022-05-23 13:04

Yra tokia ukrainiečių ICTV. Panaši į Lansdbergių RT. Kai jie sako, kad su užsienietiška karo techinka “дойдем до Урала”, tada pilnai pradedi suvokti, dėl ko šitas karas prasidėjo. Kaip gali jausti užuojautą dolbajobams, kurie durnina savo liaudį tokiais pareiškimais, kad išgautų daugiau patrankų mėsos.

yel“l“ow submarine apie Xier,ojui       2022-05-23 12:43

kaip lansbergidės veršis, taip ir bukas, kaip išbrinkusi tūkstantmečio baobabo kaladė, daug kartų drėkinta visų įmanomų gyvulių šlapimu, bo nuo jo smarvės jau net “vaizduoklis“ dūsta ir dalį pikselių laiko užspaudęs smile)))—-  tas šizoidas pindofilitikas net pačios elementariausios išminties, kuri liaudies sukaupta per amžių amžius nežino : “nemoki šikti, nekankink subinės !“ - t.y., nemoki/nesugebi/nepasiruošęs nusišauti, laikyk liežuvį  subinėj, ir nesipontavok prieš ekranus-prieš visą svietą-prieš savo pavaldinius, koks tu obybitelnas Xier,ojus, kaip tu visus padarysi, kaip nė už ką nepasiduosi ir t.t. smile)) - o tuos , kurie po 8 metų mariupoliečių terorizavimo dabar jau sėdi metodiškai ir ilgam nuspakaininti,  ukrainiečiai vadina briechlo, arba tiesiog ,3,14zdabolais smile)) - o už padarytus nusikaltimus doneckiečiai, manau, ne vienam iš tų nacistinių gyvulių, teismo sprendimu, tikrai padės “nusišauti“, nes DLR galioja mirties bausmė, o su liudininkais irgi problemų nebus…

Xier,ojui       2022-05-23 11:35

paziurec,kaip tu ju vietoj budamas,nusisauni.Priviso sofiniu didvyriu,kad juos griausmas..Idiotai,ka jau cia..Kaip ir strategas geltonasis paskenduolis.Ka su tokiu gincytis,beprasmiski vargai ir tiek.Geriau tokius siust i sortyra..

Ko gero teisus       2022-05-23 11:25

Felštinskis,kad šis karas nesibaigs tol,kol neįsitrauks NATO.Viena Ukraina visko nepabaigs.Gal ji ir apsigins,tačiau toliau puls mus.

Herojai       2022-05-23 11:21

Ir neatsirado tarp Herojų nei vieno, kuris nusišautų, kaip padarydavo mūsų kaimo vaikai pokaryje, kai juos apsupdavo stribai. Hemarojai nėra tikra Ukraina. Šiame pasaulyje nebeliko nieko tikro.

Herojai       2022-05-23 11:17

Čia tiek daug aršių Herojų komentatorių, kurie neprisimena, kaip šėtonišku ožiu tatuituotas Herojus varė ant kitų pasiduodančių į nelaisvę, o dabar pats stovėjo į kelnes primyžęs. Mat nebuvo civilių ruskelių, už kurių nugarų buvo patogu kariauti ir kitiems vadovauti.

3,14zdabolams, tvarteliniams ir beretninkams       2022-05-23 10:59

Pažiūrėkit video klipą, kurį sukūrė Čečėnijos vadovas R.Kadyrovas apie demilitarizuotus ir denacifikuotus pasidavusius į nelaisvę “Azovstalio” nacius..
https://ria.ru/20220522/kadyrov-1790056299.html

Macronas bando       2022-05-23 10:27

diktuoti sąlygas dėl ES plėtros,tačiau jis ,Italija ir Vokietija narsūs tik dėl to,kad išimties tvarka gauna pigią naftą iš Rusijos.Korumpuoti diktuotaja Europai?Europa skils į Rytų ir Vakarų Europą?Vakarai mus parduos,gal nereiktų bijoti to skilimo,juolab jei nebijosim ,to išsigąs menkystos macronao ir šolcai.

Griūva negyvas       2022-05-23 9:32

Pažiūrėkit video klipą, kurį sukūrė Čečėnijos vadovas R.Kadyrovas apie demilitarizuotus ir denacifikuotus pasidavusius į nelaisvę “Azovstalio” nacius.
https://ria.ru/20220522/kadyrov-1790056299.html

Filmas baigiasi?       2022-05-23 9:30

Pagoglinkit - “ Боррель заявил об истощении военных запасов ЕС из-за помощи Украине”.

Rusai toliau muša nacius       2022-05-23 9:27

Pagoglinkit straipsnį “ Батарея “Гиацинт-С” уничтожила подразделение гаубиц ВСУ производства США”.
Минобороны РФ: батарея “Гиацинт-С” уничтожила на Украине подразделение гаубиц М-777 из США.

2015 m. kronika       2022-05-23 9:02
Tostiorui       2022-05-23 8:50

..gal geriau tu negerk…

Tostas       2022-05-23 8:30

Lietuva yra mažas šunelis balkone. Ukraina yra didelis šuo dar nespėjęs užsiropšti į balkonėlį paloti. Bet kadangi manė esą didelis, tai lojo be atvangos. Net grąsinosi per tvorą peršokti. Palinkėjimas. Nelokite per inirtingai, kad pro turėklus neiškristumėte.

Gel'l'tonasis paskenduolis       2022-05-23 8:04

labai kviete apsilankyti jo gimtines konclageriuose,teige,kad kadyrovcai saziningai atlieka masaza uz dyka,zadejo odos dyrimo paslaugas bei manikiura,nuplesiant nagus kibenimakui..,enjoy,dorogyje gosti…

Gel'l'tonasis paskenduolis       2022-05-23 7:57

suaktyveja,esant atitinkamai Menulio fazei.Sianakt ypac pacientas buvo neramus,labai atidziai nagrinejo ikalinimo salygas,higiena,komfortabiluma.Pastebejo,kad rusu konclageriai atitinka penkiu zvaigzduciu viesbucio reikalavimus.Vienzo,dobro pozalovatj..Kadyrovcai nutrins jums nugaryte ir atliks masaza dykai.

Diedas       2022-05-23 7:43

Vata straipsnio su faktais neskaito, bet tuos pačius komentarus rašinėja. Geltonas paskenduolis tik kartais tr ysteli fantazijų. Įtariu po šituo niku rašo boba arba žydriukas. Ne faktai, o vien aikčiojimai, emocijos, skambios frazės išklykautos tūpos televizorinės Rusijos kaimo mužikės stiliuje.

yel“l“ow submarine to Al. 2022-05-22 23:27        2022-05-23 1:46

pamiršau apie lunaparkus ir spa, be kurių draudžiama bet kurios įkalinimo įstaigos eksploatacija eurokolūky ir pindostane smile))))

yel“l“ow submarine to Al. 2022-05-22 23:27        2022-05-23 1:41

tie klounai net savęs negerbia, ko daugiau iš jų norėti smile - beskaitant tas rašliavas nuolat guodiesi, kad autoriams niolika metų, nes jei daugiau, tai šizolitchūanijos švietimo sistemą belieka konstatuoti kaip degradinimo mechanizmą, kasmet pagaminantį tūkstančius kretinų ir imbecilų ..., - galima be galo cituoti kliedesius iš tų “karo kronikų“, bet kuklumas puošia, todėl cituoju tik vieną : “Belaisvius supa šešių metrų aukščio siena, įkalinimo įstaigos perimetrą juosia spygliuota viela, o kampuose stovi bokštai su prožektoriais ir sargyba.“ smile))) - kraupu, žiauru, nežmoniška, “orkos“ parodė savo žvėrišką prigimtį !!! - visam pasauly kolonijas ir kalėjimus juosia tik krupščiai prižiūrimos gyvatvorės, teritorijų kampuose nuostambiausi kolumbariumai, o teritorijų viduje landšaftinio dizaino šedevrai su egzotiniais augalais, japoniškais tvenkiniais ir akmenų parkais ! - tik pas “kacapus“ viskas per subinę, per prievartą ir per smurtą !———:))))))))))))))))))))))))))

ah1       2022-05-23 1:41

O ze tai nebereikalo sakė kad vyksta operacija, ir pu sakė kad vyksta operacija, taigi abu pacanai sutaria dėl operacijos,  o kadangi tai operacija tai jokių  belaisvių nėra, ir tai buvo ne pasidavimas nelaisvėn, o evakuacija kaip ir pavadino ze, azovstaliai evakuoti ir perduoti Donecko R. policijai…
Tai va, apsikeitimo belaisviais nebus, manau. Jei nėra karo, tai nėra ir belaisvių ir nėra ką keist be to atiduoti Donecko R. policijai ir kol kas Donecko R. nepriklauso RF.
o kokie tikslai tai galima spręsti iš artimųjų atgabenimą į Izraelį ir bevizio režimo Ukraina - Izraelis.

yel“l“ow submarine        2022-05-23 0:59

savaitę paskaitinėjus tinklapį, akivaizdžiai pasimatė faktas , jog   su tokiu kontentu ir su tokiais rašinėtojais iš moralinės išvietės, tinklapio šūkis “susigrąžinkime valstybę“ yra ne tik visiška parodija, bet ir ciniška skaitytojų apgaulė !!! - o svarbiausia: tai yra ne kas kita, kaip tolimesnis valstybės žudymas…, nors…, nebelabai jau ir yra ką žudyti ..., o žudytojų eilė net netrumpėja smile)))

Juokiuosi garsu       2022-05-23 0:46

Pažiūrėkite būtinai video klipą, kurį sukūrė Čečėnijos vadovas Kadyrovas apie demilitarizuotus ir denacifikuotus pasidavusius į nelaisvę “Azovstalio” nacius.
https://ria.ru/20220522/kadyrov-1790056299.html

Kadyrovo spec.būrio kariai toliau naikina nacius       2022-05-23 0:38

“Несмотря на ожесточенное сопротивление, продвижение наших бойцов идет успешно. Это наглядно видно на примере населенных пунктов, находящихся в окрестностях города Попасная. Здесь чеченские военнослужащие в пух и прах разгромили неприятеля”, — сообщил Кадыров.
Daugiau straipsnyje - “ Кадыров рассказал об успешном продвижении чеченских бойцов в ЛНР”.

Šlovė rusų kariams!       2022-05-23 0:23

С начала российской спецоперации потери Украины составили 174 самолета, 125 вертолетов, 977 беспилотных летательных аппаратов, 317 зенитных ракетных комплексов, 3198 танков и других боевых бронированных машин, 408 установок реактивных систем залпового огня, 1622 орудия полевой артиллерии и миномета, а также 3077 единиц специальной военной автомобильной техники.

Z-Day       2022-05-23 0:22

Утренний брифинг Минобороны России:

* Ракетами воздушного базирования в ДНР и ЛНР нанесены удары по трем пунктам управления и 13 районам с живой силой и техникой ВСУ, четырем складам боеприпасов.
* Авиация атаковала три пункта управления, 26 районов с живой силой и техникой ВСУ.   
* Уничтожен склад с боеприпасами у Красного Лимана. Убиты 210 украинских бойцов, выведены из строя 38 единиц военной техники.
* Средства ПВО сбили 11 украинских беспилотников в ДНР, ЛНР, Херсонской и Харьковской областях. В Харьковской области также перехвачены два снаряда РСЗО “Смерч”.
* Ракетные войска и артиллерия нанесли удары по 538 районам с живой силой и военной техникой, 41 пункту управления, 76 артиллерийским и минометным подразделениям, станции РЭБ «Буковель» в Николаевской области.

Zigmantas       2022-05-23 0:15

Įdomu, ką straipsnio autoriai rūko, kad tokias nesąmones rašinėja?

Alai       2022-05-22 23:57

eik miegot,tu jau kartojiesi iki nuobodulio.Pliurpi nei si,nei ta…

Al.       2022-05-22 23:27

Dėl ,,prieštaringos informacijos” apie Azovą. Kartojat, kad Putinas galvažudys ir čia pat apsisukę tikitės, kad žmones, kurie sužlugdė jo operaciją iškeis į kažkokį savo pažą ? Kaip tai dera su teisinga nuojauta, kad ,,Poryt karo nusikaltėlis V.Putinas su savo sėbrais padarys dar ką nors baisesnio” ? Sakot ,,Mes kartojame tai, nes mes nuolat kartojame tas pačias klaidas.’‘, bet ir vėl, pamiršę tai, vėl jas darot.

Jei sugebat išlinksniuoti ,,Vitalijus Saveljevas pareiškė”, ,,prezidentas Erdoganas atlyžo”, tai kam tas ,,Dvornikov toliau akivaizdžiai demonstruoja” ar ,,Ukrainos kariai dėl Azovzstal gynėjų darė viską?” Laikotės originalo ? Tas pats su Sakartvelu - kodėl tada Vokietijos nevadinat Doičlandu? Ar Lenkijos Polska ? Kodėl nereikalaujat, kad mus vadintų ne Lithuania ar Litva, o Lietuva? Kokių pamokymų galim tikėtis iš žmonių, kurie negerbia savo kalbos, taigi, ir savo tautos ?

Gel'l'tonas pluduriuojantis paskenduolis       2022-05-22 23:09

vel is sortyro gelmiu paskleide burbuliuojancia smarve…bur bur bur,visi mat peremat,durniai,tik klausykit sio sizoido atsiriaugejimo.Ka jis sia savo tryda norejo isburbuliuot,nesuprantama..Xuiliaus apologetas ir tiek.Na giliaku ji..

yel“l“ow submarine        2022-05-22 22:26

na, matau, tuos du sutrius, rašinėjančius tą melą, atskiesdžiančius sąlyginės, nukontekstintos tiesos intarpais, ir pamėšlimdami savo išsigimėliškomis išvadomis, reikia įsidėmėti žymiai fundamentaliau smile)) - maža kur gyvenime jie dar gali pasipainioti po kojomis smile - tokių mėšlo protuberantų reikia vengti didžiuliu atstumu ..., - kaip pavyzdys, neeilinis jų kliedesys begalinėje daugiadienių kliedesių pelkėje : “Žmonės linkę pamiršti. Tbilisį, Cchinvalį, Tiraspolį, Grozną, Alepo. Almatą, kurios šturmas vyko šiemet sausio mėnesį. Mes tomis dienomis kiek galėjome, perspėjome, kad Kremlius treniruojasi didelio miesto užėmimui, greičiausiai – Kyjivo. Prognozės pasitvirtino. Prieš karą pakankamai tiksliai numatėme Rusijos okupacinius planus ir karinius veiksmus“ - na, aš tikrai nelinkęs pamiršti, kad visokie plūgai galėtų daryti man smegenis——- pirma tbilisis smile)): o kas buvo tame tbilisyje ? - ten buvo rusijos armija ???? smile)) - lochai nedadaryti smile))) : antra - chinvalis, kuriame JTO sprendimu buvo dislokuoti rusijos taikdariai ,  ir kuris buvo subombintas šlipsaėdžio armijos , kas yra konstatuota eurokolūkinės tyrimo komisijos smile - burnišangiai su3,14sti! ; trečia : tiraspolis smile)) - gal tiems dviems debilams reiktų pasidomėti, kas tame tiraspolyje gyveno, gyvena, ir kiek tų tiraspolio ir padniestrės gyventojų žuvo to konflikto metu, kai moldovos gaidžiai nusprendė “išvaduoti“ tenykščius “tuteišius“, kaip ukronaciai donbasą ..., - moraliniai išmatos, ne kitaip ...; sekantis - groznas ..., - šiaip jau, buvo du “groznai“ ..., - vienas jelciniškas, kitas putiniškas, ir tragizmo gyliu jie mažai skyrėsi ..., - todėl, nesigilinant į daugybę propandonistams nesuvokiamų niuansų belieka paklausti - o kronikieriai, t.y. idiotų pora, smerkia tik putino grozną, ar ir pindostano bei šizolitchūanijos numylėtinio jelcino grozną ? - subingalviai, švelniai sakant…;  - dar liko aleppo ir alma-ata ..., - nžn. ..., - aš turbūt nebandysiu gėdintis ar drovėtis, pavadindamas šiuos du smegenų krušikus tiesiog gyvuliais ..., - net nedetalizuodamas , nes visi, mąstantys bent jau ne subine, puikiai žino, kas vyko ir vyksta sirijoj, kas vyko kazachijoj, ir kaip visa tai susuję, ir koks rusijos vaidmuo tame ..., - ir koks pindistano bei turkijos vaidmuo ..., - įskaitant ir raką bei mosulą ...

Denis Kazansky       2022-05-22 20:30
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-22 19:29

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _
(citata iš laiško)
________________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai. _

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

Regimantas       2022-05-22 19:18

Achujet! Pažemino rusų kariai elitinį ukropų armijos “Azov” dalinio karius paimdami į nelaisvę visiškai, absoliuti gėda “didvyriams”….cha cha cha….Net 2439 naciai bendetovcai nuleidę galvas iš katakombų, kur porą mėnesių nematė saulės kaip žiurkės, išlindo…cha cha cha….Azovostaliai “didvyriai” net 200 savo draugelių nacikų užsišaldę šaldytuvuose požemiuose laikė... cha cha cha…Su kuo dabar narkomanas Zelia turės kariauti, negi reikės remtis tik šauktiniais?… cha cha cha…. Na, gal dar iš kalėjimų kokį tai zbrodą paleis?…cha cha cha…. Apsišiko ir apsitapsnojo ukrufašistų azovostaliai naciai…. .cha cha cha….Achujet!

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.