Karas su mirusiais. „Veidas“: R. Ozolas ir A. Patackas – valstybės kenkėjai

Tiesos.lt redakcija   2015 m. balandžio 22 d. 12:12

68     

    

Karas su mirusiais. „Veidas“: R. Ozolas ir A. Patackas – valstybės kenkėjai

Karas su mirusiais nuo seno būdingas kriminaliniams režimams ir kriminaliniams susivienijimams. Mirusį režimo oponentą, gaujos priešą stengiamasi apšmeižti, paniekinti jo atminimą. Taip dešimtmečius elgėsi bolševikai ir italų mafija.

Pastaruoju metu šias kriminalinio pasaulio elgsenas perima Lietuvos „elitas“. Prieš kurį laiką Valstybės saugumo departamento vadovai ir šalies „elitinė žiniasklaida“ organizavo Baltarusijoje žuvusio pulkininko Vytauto Pociūno šmeižto kampaniją. Praėjusią savaitę informacinio karo prieš tik ką išėjusius Lietuvos valstybės kūrėjus Romualdą Ozolą ir Algirdą Patacką ėmėsi „Veido“ žurnalas.

Dr. Algimanto Šindeikio leidžiamas „elitinis“ organas balandžio 10 dienos žurnalo numerį skyrė tik ką palaidotų dviejų Sąjūdžio vyrų „paminėjimui“. Straipsnyje, pavadintame „Laisvės šaukliai, nepritapę laisvėje“, rašoma:

„Lietuvos byla juos [R. Ozolą ir A. Patacką] vis suvesdavo: iš pradžių Sąjūdyje, paskui abu tapo Nepriklausomybės Akto signatarais, kelias kadencijas kartu dirbo Seime. Bet turbūt niekas negalėjo prognozuoti, kad gyvenimo saulėlydyje abu vėl susitiks odiozinės, gal net norėjusios pakenkti Lietuvai „violetinės revoliucijos“ barikadose. [...]

R. Ozolo intelektinis indėlis į Lietuvos valstybės atkūrimą milžiniškas, tačiau vėliau jis tapo jos aršiu kritiku. [...]

Kas atsitiko autoritetingiausiam valstybės kūrimo pirmeiviui, kad jis tapo tik nepritapusiu nuožmiu jos kritiku? [...]

Tačiau kas – valstybė (neužsimerkiant, kad joje tikrai yra daug blogybių) ar vienas jos kūrėjų R. Ozolas nukrypo nuo tinkamiausio valstybei kelio? Ir kodėl R. Ozolui ėmė taip nepatikti viskas, kas tapo Lietuvos prioritetais? [...]

Beje, R. Ozolas – tik vienas iš daugelio į tokią situaciją patekusių ir aršiais valstybės kritikais, o kai kuriais atvejais ir kenkėjais tapusių Atgimimo šauklių. [...]

Kaip dažnai nutinka, paskutiniais metais A. Patackas daugiausia buvo minimas ne dėl praeities nuopelnų, bet dėl skandalų. [...]

Grįžtant prie laisvos Lietuvos valstybės ištakų, tenka konstatuoti, kad šiandieninėje Lietuvoje nemaža dalis nepriklausomybės pirmeivių jaučiasi ir elgiasi kaip jai svetimi, kartais net priešiški asmenys. [...]

Didelė dalis mūsų visų laisvės kelio grindėjų, deja, paskui tapo Lietuvos laisvės kelio kritikais, gal net priešininkais.“

Taigi propagandiniame „Veido“ rašinyje primygtinai stengiamasi R. Ozolą ir A. Patacką supriešinti su jų atkurta valstybe. Jie pabrėžtinai vadinami „aršiais, nuožmiais valstybės kritikais“, „valstybės kenkėjais“, „nepriklausomybei priešiškais asmenimis“, „Lietuvos laisvės kelio priešininkais“.

Kadaise liūdnai pagarsėjusio koncerno EBSW vyrukų įkurtas žurnalas šiuo rašiniu prisistato kaip uolus valstybės gynėjas nuo jai kenkusių R. Ozolo ir A. Patacko. Propagandinis dr. A. Šindeikio „Veido“ straipsnis yra grindžiamas įžūliu melu, Rusijos „žiniasklaidai“ būdingu valdžios kritikos tapatinimu su kenkimu valstybei.

Visiems, skaičiusiems R. Ozolo ir A. Patacko tekstus, girdėjusiems jų pasisakymus, buvo akivaizdus jų rūpestis atkurta Lietuvos valstybe, moraliniais valstybės pamatais. Jie abu buvo vakarietiškos Lietuvos krypties rėmėjai, nuoseklūs valstybės narystės NATO šalininkai ir Konstitucijoje įtvirtinto jos savarankiškumo gynėjai. Abu išgyveno dėl mąžtančių Lietuvos suverenių galių, kritiškai vertino dalį valdžios sprendimų. R. Ozolas išėjo ne į „violetinės revoliucijos barikadas“, kaip melagingai teigia dr. A. Šindeikio leidžiamas žurnalas, bet stojo ginti aukščiausios valdžios apšmeižtų ir neteisėtai iš pareigų atleistų FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado. Stojo ginti valstybės ir jos konstitucinės santvarkos nuo valdžios savivalės.

A. Patackas, pamatęs brutalų pirmąjį Garliavos mergaitės poėmį, užsistojo mažą vaiką nuo prievartos. Vėliau kartu su Konstitucijos kūrėjais Kazimieru Motieka, Narcizu Rasimu, Zita Šličyte pasmerkė Garliavos šturmą kaip antikonstitucinį valdžios veiksmą. Tai buvo nuosekli valstybę kūrusio žmogaus pozicija. „Valstybė yra mano gyvenimo dalis“, – nuoširdžiai, be patetikos sakė Algirdas Patackas paskutiniais gyvenimo metais.

Jei norite perskaityti visą publikacijos tekstą, susimokėkite – įsigykite savaitraštį „Veidas“ arba pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (ČIA) arba užsisakykite „iPad“ planšetiniame kompiuteryje. Dalį publikacijos galite perskaityti ir nemokamai – ČIA.

Daugiau apie leidinio „Veidas“ ir dr. Algimanto Šindeikio žurnalistiką skaitykite šios Tiesos.lt publikacijose:

Putinėjančios Lietuvos vaizdelis: Prezidentūroje – Konstitucijos dienai skirta diskusija

Liudvikas Jakimavičius. Šindeikizmas

A. Šindeikis ir V. Sinkevičius: debatuose apie teisėtvarką geriausiai pasirodė D. Grybauskaitė

Dr. Algimantas Šindeikis: Lietuvos Sąrašas – penktoji kolona

Advokatas Algimantas Šindeikis. Grasinantis laiškas Tiesos.lt portalui

Povilas Urbšys. Apie A. Šindeikio penktąją koloną

Irena Vasinauskaitė. Kas savinasi Konstituciją ir slapstosi už kolonų? Viešas laiškas Algimantui Šindeikiui

Laisvūnas Šopauskas. Daktaro A. Šindeikio politologijos metodologija

Dr. Algimantas Šindeikis: Atsilikę pseudointelektualai, šalin rankas nuo KT ir teisėjų pensijų!

Rinkimų propaganda kitaip: A. Šindeikis kelia į merus V. Grubliauską

Lietuvos elitas teikia prostitucijos paslaugas

Andriaus Kubiliaus praregėjimas: Konstituciniam Teismui trūksta erudicijos

Elito naujienos: „Veidas“ parduoda politikams savo žurnalistus

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Viena to internauts       2015-04-29 2:03

Norite pasakyti, kad pritariat Veido žodžiams, kad Ozolas ir Patackas valstybės kenkėjai? Ar ne?

toks klausimas       2015-04-28 22:43

Mane stebina tik viena: kaip šis leidinys iki šiol išsilaiko? kas jį perka? Atsimenu iš tų laikų buvo buvo ir daugiau tokio tipo žurnalų, net Lietuvos rytas leida panašaus formato Ekstra -  neišsilaikė.

SOS       2015-04-26 17:10

Skubiai renkamos aukos greitųjų kreditų likvidavimui. Sąskaita nurodyta komentaruose po kiekvienu portalo straipsniu.

Įžvalgu ir protinga...       2015-04-26 14:40

Protinga talkinti Puteikio komandai…
Šis Puteikio paraginimas tikrai vertas visų demokratų  talkos. Patys perveskime paramą ir persiųskime raginimą savo pažistamiems.
,,Prašyčiau paremti mūsų komandos pasiruošimą 2016 Seimo rinkimams:
perveskite 1% Jūsų gyventojų pajamų mokesčio Krikščioniškosios demokratijos partijai,kuri sutiko man padėti. Ji įsteigta a.a.kun.A.Svarinsko,tai ne TS-LKD.
Kiekvienas gali 1% savo GPM skirti partijai ir dar 2% nevyriausybinėms organizacijoms,viso 3%
Jei patys to 1 proc. niekam neskiriate, jis lieka biudžeto remiamoms didžiosioms partijoms.
Per el.bankininkystę deklaracijų skiltyje pasirinkus PARAMA įrašykite partijų eilutėje 1% ir šios partijos kodą 195725042. Pavadinimo rašyti nereikia.
Paskirtyje įrašykite Jūsų savivaldybės pavadinimą - mokesčių inspekcija 2015 rudenį perduos LKDP
iždininkui duomenis, kiek ties kiekvienos savivaldybės pavadinimu sukaupta lėšų - galėsite jas visas naudoti politinei veiklai, pvz.agitacinių kelionių kurui apmokėti ir pan. Taip sutarta su KD vadovybe.
Jei neturite el.bankin., parašykite man sms 865276250, arba paskambinkite - paaiškinsiu, kaip tai padaryti popieriniu būdu.”

Antanas       2015-04-24 14:39

Moralinių vertybių nelyginu nei su “violetiniais” nei su isteriniu “patriotiškumu”. Kartais mirusieji tampa stipresniais, ko nesuspėjo padaryti būdami gyvi. J.Kristus plėšikui: (aišku, už laiku atliktą atgailą) “Aš tau pažadu, dar šiandien su manimi būsi Rojuje.”

internauts        2015-04-24 12:31

šitą “tiesos” straipsnį perspausdino prorusiškas sauksmas lt, idiena, facebuk, skaidripolitika, atsiprašant, propatria, ekspertai, bet niekas nepasistengė perspausdinti paties Šindeikio straipsnio ar kiek daugiau įkelti bent jo citatų. O pats straipsnis blokuojamas. Ir būtent tai kelia įtarimą. Didelį įtarimą, kad mūsų internetas yra itin cenzūruojams gal paties kremliaus, o gal jų vietinių agentų ekskgb.
Tad kelia ir tokių abejonių, kad ne tokie jau ir šventi šie ponai buvo. Juk pamenam, kaip Genzelis priekaištavo Ozolui, kad šis rašęs dienorasčius. O tie dienorasčiai, Ozolo liudijimu, neva per kratą patekę buvo į KGB rankas. Daug neaiškių klausimų kyla ypač dėl to, kad šis straipsnis tapo neprieinamu. Aišku, ieškosiu žurnalo, jei tik berasiu. Puiki reklama. Ačiū.

internauts        2015-04-24 11:49

iš komentarų supratau, kad visi priėmėt šį straipsnį nekritiškai, nes net nepaskaitėte Šindeikio straipsnio, Vadinasi jūsų nuomonę galima formuoti kokia tik nori kryptimi, nes nesate laisvi piliečiai. Jūs naudojatės reaktyviuoju, o ne kuriančiuoju protu. Jūs tik reaguojate. O tai vergiškas mąstymas. Sorry.

internauts        2015-04-24 11:39

labai keista, bet beskaitant pateiktoje nuorodoje Šindeikio straipsnį, visas straipsnis išsitrynė ir liko tik baltas puslapis. Iš to spėju, kad parašyta nemažai tiesos. Gal tai vyko tik man? Jau ne pirmas kartas kai man šitaip sutrukdoma perskaityti “Veido” straipsnius. Gal kas nors galėtų bent antrą pusę straipsnio įkopypeistinti į komentarus?

ačiū, bet       2015-04-24 7:18

šios makabriškos rašliavos skaityti nežadu. Šie didžiavyriai paliks mano atmintyje nepaprastai aukštos moralės, nepaperkamo ir pasiaukojamo gyvenimo bei plačios dvasios pavyzdžiais. Ačiū Dievui, kad Lietuvai teko garbė Juos pažinti, klausytis Jų žodžių, pažinti darbus.

nenuostabu       2015-04-23 17:21

kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau “nepritapusiu, marginalu, valstybes priesu”. Visi, kurie drista pasipriesinti rezimui- nusikalteliai. Tokiu budu “valstybes priesu” gretose jau atsudure daug sviesuoliu, disidentu, signataru ar tiesiog saziningu aktyviu pilieciu. Liudna.

putėsio šalininkams       2015-04-23 14:11

Kiekvieno mėnesio 17d. Daukanto aikštėj nešama vėliava “Tiesos”, bet ją nešantis žmogus visai nepanašus į N.Puteikį.Pažiiūrėkit į nuotraukas,jei netikit. Gal apsrikot?

Anikė to anikei       2015-04-23 10:16

Tušti puodai visada garsiai skamba. Kovojo su jais gyvais įvairiom formom, o
po mirties liežuviai ir rankos atsirišo. Prisipažįstu, man - jie didvyriai, nes
sugebėjo atsilaikyti prieš puikybę, godumą, abejingumą, plėšikavimą, tingėjimą, nepasigriebė Vilniuje sklypo, rentos… O kiek tokių turime? Tie man ne didvyriai,  kurie be gailesčio siurbia žmonių syvus, patys tunka, užmiršę apie
padorumą ir saiką. Ne violetiniai žudė, niekina mirusius, o buvę ir likę marksistai leninistai, kurie nepripažįsta sielos ir jos nemirtingumo, tai jie kuria sau rojų žemėje, naikina kitaip manančius ar matančius jų suktybes. 
Ar kas suskaičiuos, kiek iš valstybės kišenės pasiima nenusipelnę mūsų išlaikytiniai? Visą gyvenimą dirbusius žmones vadina našta, ragina vaikus juos
išlaikyti,o kodėl mes turime išlaikyti prezidentus, rentininkus ir jų atžalas paveldėtojus? Ar kas žmonių atsiklausė? Pagarba doriems mūsų išrinktiems Seimo
esamiems ir buvusiems nariams, kuriems rūpėjo Lietuva ir jos žmonės.

to adomas       2015-04-23 7:36

Esi konservad,tai ir smeizi Puteiki,geriau parasyk apie tata,rasa,anuka???

Liepa       2015-04-22 21:16

Išėjo Žmonės, bet liko jų gražūs Darbai,šilti Prisiminimai, šviesios ir svarbios pagarsintos Mintys. Visokius niekšelius ir valstybės kenkėjus tai labai siutina. Net ir po mirties siutina.//
Šindeikis su Oželyte lyg susitarę: ir vienas,ir kitas viešai ir garsiai pradėjo nepagrįstus priekaištus barstyt.-Nevarkit, geriau pasimelskit už savo pačių suplėkusias dūšeles.//

to išėjo       2015-04-21 10:19

tai kad jis su žudikais buvo susidėjęs.Kodėl rašai,kad nepritapęs prie žudikų?

to antanas       2015-04-21 10:18

ar atsiklausė violetiniai nužudytųjų artimųjų,tyčiodamiesi net po mirties?

to anikė       2015-04-21 10:17

Gal priminti,kaip jūs tyčiojatės iš nužudytųjų.Negana.kad apšmeižėt,bet ir nužudėt.O apie a.a.Patacką niekas nesako to,ko jis nepadarė.Pažiūrėkit,ką kalba anapilin išėjęs ir matysit,kad šmeižto nėra.Esmė tame,kad nereikia jo didvyriu daryti.

Anikė       2015-04-18 18:36

Kaip pavadinti žmogėną, kuris išdrįsta teisti ką tik Anapilin išėjusius?
Padorumo ir su žiburiu nerasi (velnio tarnai savaip švenčia, siautėja). Tai lyg puota maro metu.

įšėjo       2015-04-18 14:52

nepritapę  prie žulikų.

Elena       2015-04-18 12:51

Iš kur pas šindeikistinį puskvailį atsirado tiek neapykantos, didžiulės pagarbos vertiems a.a. Lietuvos kūrėjams? Ar nusirašanrtis patronas vertas bent A.Patacko žilo plauko, jo patriotizmo, kurį sukūrė atstatydami Lietuvos Nepriklausomybę? Man rodos, kad šindeikis nevertas net šluotos uodegos. Gėda jam būtų už tai, kad rodo nepagarbą mirusiesiems, atsipeikėk, tave velniai…

Kritikas Pikčiurna       2015-04-18 12:45

Susimokėti už šitą šmeižikišką propagandą kreivu “Veidu”, už šitą melą! Ar yra tokių idiotų?
Nebeliko Lietuvoje tikrų vyrų, kaip Algirdas Patackas, kuris trenktų šiam menkystai per veidą ir per “Veidą”, kaip kadaise Algirdas trenkė nepraustaburniui Valatkai…

Iš toli       2015-04-18 1:47

Šindeikis yr tipiškas chunveibinas. Mao jam būtų davęs ordiną. Grybauskaitė gal duosď

Letas Palmaituis Astai 2015-04-17 15:39       2015-04-17 22:27

Jūsų paminėto “žaliojo” pastaba Facebook’e yra GENIALI: ji tiksliai suformulavo tai, kuo globalistai svajoja paversti visą lustuotą žmoniją: biorobotais tolerastais, tarp kurių išmirs visi “homofobai”, t.y. krikščionys, judėjai, musulmonai, kurie vadina nusidėjėlius nusidėjėliais, bet ne žmonijos “pažangos” “šviesuliais” - plg. buv. britų premjero Tony Blairo pasisakymą “Gėjų santuokos - didžiausias demokratijos pasiekimas” (dėl demokratijos Blairas teisus, nors to “pasiekimo” būta dar Sodomoje ir Gomoroje).

Antanas       2015-04-17 21:41

Ar atsiklausė “VEIDAS” mirusių artimųjų už jų mirusiųjų žurnalistinę reklamą? A.Patackas su savanoriais prie Venckų namų pastatė sargybinį namelį. Jis taip ir liko kaip kaliausė zuikiams. Kai televizija kokia nors pasisukdavo, pasirodydavo ir gynėjai ekrane. Tik ne namelyje. Klausiau giminaičių. Atsakymas, kad tegul stovi kaip muliažas. Buvo pradžioje pasirodę, o kai šturmas buvo? Čia ne apie mirusį A.Patacką o gyvą ir gyvai išlikusį. Apie stiklinę labai didelės auditorijos akivaizdoje parodyti, kad nuo jo drąsos ir smūgio dūžta? Retas kuris tiek daug nusipelnė Lietuvai.

Disidentas       2015-04-17 21:03

Jei nustosime kovoti prieš, griauti, ardyti, naikinti - mūsų gyvenimas neteks prasmės. Disidentas - visada disidentas.

Visi blogi       2015-04-17 20:56

visur priešai. Visa teisėsauga pedofilų rankose. Visa didžioji žiniasklaida taip pat.  Vajėzau, tai ką daryti???

Pagarba Veidui, A. Šindeikiui       2015-04-17 20:51

gėda violetinių banditų rėmėjams, Lietuvos priešams.

nabagas ,,daktarelis"       2015-04-17 19:28

Sindeikis, kaip toli jam iki a.a. iskeliavusiuju intelekto ir atliktu darvu. Isties ,,Veidas” patapo prasciausiu per visa jo laikotarpi.

keistumynai       2015-04-17 18:58

keistumynai ant margo svieto pasdarė: tau siūlo veidą,o įbruka…užpakalį.Svieto pabaiga.

nemanau       2015-04-17 17:58

kad i Sudeikio rasliava turetume kreipti demesi. Sudas sudu lieka ir zurnala leisdamas.

gudi giria       2015-04-17 17:10

Tie rasytojai,del kazkokiu priezasciu priverciami,tai rasyti,arba stiprus debilizmas,o jo formu yra protu nesuvokemas skaicius,tarkim,kaip didziausios skolos pasaulyje skaicius.

Šindeikiui       2015-04-17 15:45

Šindeikiui reikėtų daugiau pozityvo: nu kam daba rašyt apie"nepritapėlius”?Rašyk geriau apie pritapusius-tarkim apie didvyrį G.Petriką.Pusei Lietuvos žmonių būtų nepaprastai naudinga pasigilinti,kokią ten revoliuciją juodą,morkavą,burokinę ar galimai ružavą organizavo ir kaip Lietuvos valstybes ištakas kūrė Petrikas subūręs sėbrus.Nepasididžiuokit,Šindeiki,parašykit.Laukiam nekantraudami

Asta       2015-04-17 15:39

Yra labai riboto proto žmonių. Vienas žalias jaunuolis facebooke parašė: “pamažu išmiršta homofobai”. Tik taip ir įvertino valstybės vyrų nuopelnus, kitaip tariant, nieko neįvertino ir nieko nesuprato…

ignoruokime šindeikizmą       2015-04-17 14:33

Pritariu p. Betai. Per daug dėmesio tokiam menkam žmogystai. Mes jau turėjome progos ne kartą tuo įsitikinti. O mums, kurie šiuos abu žmones gerbėme, jais tikėjome, jokie šindeikiai nesumažins Jų autoritetų, nes Jų nuveikti darbai kalba patys už save. Gaila tik, kad tokių šindeikių šiandieninėje Lietuvoje pilni patvoriai, o šviesios atminties signatarų labai ir labai pasigesime.

Beta       2015-04-17 13:50

Šindeikis yra Ponas Niekas. Nulis dėmesio į jo rašliavą. Kaime apie tokį paniekinamai pasakytų- rakalis.

jei kalbėti       2015-04-17 13:38

apie veiksmą ir atoveiksmį,tai labai akivaizdu,kad tai jau vyksta.Kodėl nepriimat Dievo ženklų?Niekad nekišu Dievo,bet jūs tą nuolat eskaluojate.Tad nepykit,kad tuo pačiu atsakau,nes realybė akivaizdžiai tai pateikia.

jūsų       2015-04-17 13:32

taktika kiaurai permatoma.Apšmeižtuosius žudė,,pedofilai’‘.Jei žinot,kad visus išėjusius nužudė,tai reiškia jūs ir žudėte.Kitu atveju būtų neleistinas dalykas tokiais žodžiais mėtytis.Viskas logiška.Tik violetiniai visuose kampuose šaukia,kad juos žudo.Patys išsiduodate,kad esate pavojingi.Ir nereikia jokių detektyvų.Perdaug atvirai viską darote.

Diedukas       2015-04-17 13:23

Atkreipiau dėmesį į komentarą “koloradai”. Maniau tokiems skirta-rašyta. Pasirodo, rašo(!) tokie…
Citata: - “Kadangi labai daug vioeletinių išėjo anapilin,čia jau reikėtų susimąstyti…”
Taip reikėtų. Normalūs žmonės seniai susimąstė, ar tik nepadeda kažkas jiems išeiti? Ar ne velnio “pramonės” vyksta?
  Aukščiausias Juos priima, o veiksmai turės atoveiksmį... Tai neišvengiama.

Tas autorius       2015-04-17 12:40

taps hienu maistu.Siandien jis hienom pataikauja.

Vakar Putinas       2015-04-17 12:24

nutylėjo apie Baltijos valstybes.Ką jis rezga?

dzikas       2015-04-17 11:51

Iš švondeikio nieko kito ir nereikia tikėtis. Gaila, kad amžinybėn išėjo didžiavyriai

puslapo administratoriui        2015-04-17 11:43

susitvarkykit reitingavimą. Neveikia.

ko norėt iš petriko ši..nalaižio        2015-04-17 11:41

išpindeikio. Kaip sakė Baltušis: ar žinai, kur šuva loja? Ten, kur jo bliūdas stovi.

pagal       2015-04-17 11:30

jus,jei nepritampi prie valdžios-tai reikia anapilin išeiti?Keita filosofija.Tai kodėl nenorit paprastu mirtinguoju būti?

Ar Lietuva išsigelbės nuo šundeikizmo?       2015-04-17 11:27

Sugebėję šimtmečius atsilaikyti per įvairias okupacijas (vien abi Kremliaus aneksijos truko pustrečio šimto metų), atsivėrus Europos sienoms lietuviai be jokio pasipriešinimo pasiduoda aukštesnei (bent jau materialine prasme) civilizacijai. Būdama kaip niekad saugi, kaip niekad turtinga, nepriklausoma Lietuva nyksta, išsivaikšto, išsižudo: pirmaujame pasaulyje pagal savižudybes, Europoje – pagal emigraciją, mirtingumas gerokai viršija gimstamumą. Tampame valstybe su išnykstančiais kaimais, miesteliais ar net miestais: sovietmečiu Vilnius, turėjęs 600 tūkst. gyventojų, dabar neturi nei pusės milijono ir, pagal prognozes, dar ilgai neperžengs šios ribos. Lietuvoje iš buvusių trijų su puse milijono neliko nė trijų. Per gerus dešimt metų...
Nykstame ne tik kūnu, bet ir siela: tik prisiminimai liko iš Sąjūdžio laikų idealizmo, pasiaukojimo, materija užgožė dvasią, tautiškumas virto paniekinančiu svetimžodžiu ksenofobija, kultūra, vienas kertinių ramsčių okupacijos, Atgimimo laikotarpiu tapo nemylima valstybės podukra, ir nors knygų mugės pilnos žmonių, skaitančių jas greitai mažėja – knygos jaunai kartai labiau reikalingos kaip sienų dekoracijos, priperėtų aukštųjų mokyklų diplomai – prestižo, o ne žinių reikalas.
Kaip nutiko, kad po dvidešimt penkerių nepriklausomybės metų demokratijos, pilietinės laisvės liko mažiau, nei jos buvo atkūrus valstybę, kad sava valdžia, ne kokia okupacinė, nebepasitiki savo piliečiais, per teismus atima jų konstitucines teises patiems tvarkyti savo valstybę, patiems spręsti svarbiausius valstybės gyvenimo klausimus? Kaip nutiko, kad demokratiškai rinkta valdžia bijo Tautos referendumų, nepaiso savo rinkėjų nuomonės signatarai teisiami už susirinkimų laisvę, o prezidentai slepia savo praeitį po devyniais užraktais, kad kruviną Sausį piliečių apginta Nacionalinė televizija tapo valdžios, o ne Tautos balsu? Nuo tokios valdžios išėjo nepritape.

taip,       2015-04-17 11:09

violetiniai labai jautrūs.Jautrūs apšmeižtųjų ir nužudytųjų artimųjų skausmui,jautrūs mamos skausmui.Jiems persekiotiJiems neįtikę apšaukiami pedofilais,išgamom.tiesiog didvyriai esate.Statykit sau paminklus,tik nerėkit,jei kiti jums nestatys.

gera būti violetiniu       2015-04-17 11:01

tai sąžiningo, garbingo, jautraus žmogaus sinonimas.

kiek       2015-04-17 10:40

pamazgų pripylė violetiniai-daugiau niekas jų nepralenė,nes pralenkti neįmanoma.Tai įeis į istoriją.Džiaukitės,kad įsiamžinote.

tai ko       2015-04-17 10:32

patys niekinat kitaip galvojančius?Ir dar tokiu užgauliu tonu.

apie Dievo       2015-04-17 10:28

bausmę užsiminiau tik dėl to,kad apie tai nuolat kalba violetiniai su varkala priešakyje.Tačiau a.a. Patacko ir kitų benražygių atžvilgiu to netaiko.Tai veikia labai negatyviai.Ir šiame straipsnyje viskas,kas šventa valstybei,sutrypta.Nebuvo šventasis A. Patackas.Nereikia iš tokių veikėjų daryti didvyrių.Visų pirma-jis buvo agresyvus ir neteisingas.

oi,oi,oi       2015-04-17 10:24

Apgailetinas lietuviu tautos mentalitetas.Pamazgu pilstymas vienu kitiems i veida,smeiztai,niekinimas kitaip galvojanciu,savo asmenybes iskelimas i aukstumas.Tauta save vadinanti katalikais,taciau daranti viska kaip basurmanai.Pinigai uzsidirbami,narstant mirusiu asmenybes ir rasant paskviles.

jo, jo... Dievo bausmė...       2015-04-17 10:22

20.000 partizanų žuvo - tai ką, tai čia irgi buvo Dievo bausmė tiems, kurie priešinosi prieš komuniagas?

koloradai,       2015-04-17 10:06

kodėl nesakote,kad šių žmonių išėjimas-Dievo bausmė.Juk taip sakyti labai mėgstate,kai jums nepritariančių stovykloje įvyksta koks nors nemalonus dalykas.Ypač kas liečia violetinį judėjimą,jie visad šaukia,jog tai Dievo bausmė.Bet saviesiems to netaiko.Nepamirškim,kada.a.Patackas norėjo atimti mergaitę iš mamos,labai nusivylė savo benrapartiečiais,kurie pamiršo mergaitę,tik įžengę į seimą.Kadangi labai daug vioeletinių išėjo anapilin,čia jau reikėtų susimąstyti-ar teisingu keliu einate.Juk negalima tyčiotis iš apšmeižtų ir nužudytų žmonių,kovoti dėl mergaitės atėmimo iš mamos.Tai nusižengimas žmogiškumui.Jei jau teismai nežiūri tvarkos,tai aukščiausias daro savo teismą.Tegul jis ir sprendžia,kur jie eis-į dangų,ar į pragarą.Čia tikrai ne žmonių priedermė apie tai spręsti.

Šindeikizmas+lansbergizmas        2015-04-17 9:19

nuo atkurtos nepriklausomybės eina per Lietuvą su savo purvinais batais pasitelkdami melą, šmeižtą, drabstymą purvu tuos, kurie nesutinka su jų morale, nuomone apšaukdami juos priešais, Rusijos agentais.
    Gerbiamieji, kiek dar praeis laiko kol taikstysimės su Lietuvą griaunančia sistema?

Rytis Ūlai       2015-04-17 9:07

argi nejaučiate ironijos?...
Tas prierašas ir yra tikrasis veidas - jis dar ir uždirba iš to…

Ūla       2015-04-17 9:04

aš taip pat dėkoju Letui Palmaičiui už taiklų pastebėjimą, kuris tinka mums visiems…..

Ūla       2015-04-17 9:01

“dėkoju” už siūlymą pirkti Veidą, tačiau tuo siūlymu nepasinaudosiu. Žinau tik viena, kad “protingojo kurmio (pavadinimas iš filmuko)” paistalai į dangų neina. Manau, kad Lietuvoje yra pakankamai protingų žmonių, kurie skiria pelus nuo grūdų, todėl šindeikiada neis kaip sviestu patepta smile

pensininkas       2015-04-17 7:56

Išėjo nesusitaikę su valstybę griaunančiu šindeikizmu.

KGB valdo       2015-04-17 7:29

KGB valdo:
- žiniasklaidą,
- teismus,
- prokuratūrą,
- VSD, TM, VRM
- Sodrą bei VMI
- uostą, energetiką
- prezidentūrą bei vyriausybę ir seimą.
Tai tie, kuriems nepatinka toks valdymas - pasiunčiami į kapus ir apipilami purvais.

Pragmatikas       2015-04-17 7:25

Geriau nepritapti Laisvėje nei padlaižiauti šindeikizmo poza…

paskaitykit       2015-04-17 7:07

nepatingėkit ir paskaityki delfio šiukšlynuos straipsni ‘po dramos šalia prezidentūros…” .nepasididžiuokit paskaityt komentarų - žmonės pasipiktinę valdžios cirkais.Visi kurių nuomones nesutampa su ponų biurokratų nuomonėm,bus ko gero įtraukti i tam tikrą sąraša. įdomu,ar Ozolas su Patacku buvo tame 300 “priešų” sąraše,ar ne?

"Veido" reklama       2015-04-17 6:57

“Jei norite perskaityti visą publikacijos tekstą, susimokėkite – įsigykite savaitraštį „Veidas“ arba pirkite žurnalo elektroninę versiją internete “Ar čia Šindeikio reklama?Mokama?

Mūsų       2015-04-17 6:47

politika tampa panaši į Putino politiką.Ginamės tuo pačiu,reiškia ,kuo mes vertingesni?Mus gali suėsti didesnis žvėris.

Arnė       2015-04-17 6:47

GĖDA ŽURNALUI. Atsibuskime visi: „Visiems, skaičiusiems R. Ozolo ir A. Patacko tekstus, girdėjusiems jų pasisakymus, buvo akivaizdus jų rūpestis atkurta Lietuvos valstybe, moraliniais valstybės pamatais. Jie abu buvo vakarietiškos Lietuvos krypties rėmėjai, nuoseklūs valstybės narystės NATO šalininkai ir Konstitucijoje įtvirtinto jos savarankiškumo gynėjai“.

Nu nu       2015-04-17 5:39

Jau prasideda šmeižimas O kas tada esate jūs.Atsirado protinguoliai

Algimantas Zolubas       2015-04-17 4:08

Garbingi Šviesos, Tiesos ir Sąžinės nešėjai paliko ryškų pėdsaką mūsų tautos ir jos valstybės kelyje, einantį iš praeities per dabartį į ateitį, todėl bandymai jį darkyti - nedoras, pasmerktas užmarščiai užsiėmimas.
Amžinoji Šviesa jiems tešviečia, Jų Šviesa tešviečia mums.

Ačiū gerb. Letui Palmaičiui       2015-04-17 2:23

Dėkoju už tai, kad priminėte svarbią išmintį

Letas Palmaitis       2015-04-17 2:14

Ne mano išmintis (kažin ar ne Surožo arkv. Antonijaus): nepritapusieji prie laiko išeina į Amžinybę, pritapusieji išeina į nebūtį kartu su savo laiku.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.