Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Karantino skaitiniai. Linas Tyla: Raskolnikovo sapnas apie dvasinėmis ‘trichinomis’ užsikrėtusią žmoniją tapo tikrove?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 29 d. 5:54

34     

    

Karantino skaitiniai. Linas Tyla: Raskolnikovo sapnas apie dvasinėmis ‘trichinomis’ užsikrėtusią žmoniją tapo tikrove?

Pradėdami dešimtuosius pilietinio portalo Tiesos.lt veiklos metus skaitytojų siūlymu pradedame ir naują rubriką „Karantino skaitiniai“. Pavadinimas sąlyginis – čia skelbsime ne tik tai, ką kviesime paskaityti ar pasižiūrėti, bet ir, žinoma, aptarti. Tikimės ir jūsų, ištikimieji mūsų skaitytojai, talkininkai, pasiūlymų, medžiagos.

Šiandien skelbiame Lino Tylos atrinktus skaitinius iš žymiausio F. Dostojevskio veikalo „Nusikaltimas ir bausmė“, kurie primena jo „Epiloge“ išskleistą pranašingą įžvalgą apie pirmiausiai dvasinę blogio, tykančio pavergti pasaulį ir žmogų, prigimtį (visą romaną galima rasti ČIA).

* * *

Linas Tyla. Sapnas, virtęs tikrove?

Fiodoro Michailovičiaus Dostojevskio romane „Nusikaltimas ir bausmė“ (1865–1866) keliami pamatiniai gėrio ir blogio, gyvenimo tvarkos, kuria turėtų vadovautis žmonės, klausimai. Pagrindinis kūrinio herojus Rodionas Raskolnikovas, net kalinamas katorgoje už dviejų moterų nužudymą, vis dvejoja, ar dera dėl to gailėtis, mat savo poelgiui turįs svarių pateisinimų...

Tariamo teisumo klaidingumas jam atsiskleidžia tik išvydus apokaliptinę viziją – sirgdamas sapne jis regi, kaip iš Azijos į Europą atslinkęs nebūtas maras pavergia žmoniją. Į žmonių kūnus ima skverbtis neregimos dvasinės prigimties trichinos : turėdamos protą ir valią trichinos taip atima sveiką nuovoką iš jomis užsikrėtusiųjų, kad kiekvienas tariasi esąs teisus; individualizmo burbuluose užsisklendę, anapus gėrio ir blogio stojęsi trichinų užvaldytieji nepajėgia susikalbėti… Ir žmoniją apima visuotinė sumaištis – kyla karai visų prieš visus. Tačiau doroviškai tyrų žmonių šio ‚trichinos‘ neįveikia – jie turi joms imunitetą. Bet išsigelbėjusių nedaug, ir jie nebūto maro pavergtame pasaulyje nėra nei matomi, nei girdimi…

Ši naujojo maro – protu ir valia pasižyminčių trichinų pandemijos – metafora literatūros kritikų aiškinama ir kaip F. M. Dostojevskio rūstus perspėjimas žmonijai dėl anuomet ėmusių plisti antikrikščioniškų socializmo idėjų (inteligibilių trichinų) bei socialistų kvietimo krizę įveikti revoliucijos keliu (sukeliant lig tol dar nebūto maro pandemiją) pražūtingumo.

F. Dostojevskis. „Atsirado kažkokių naujų trichinų, mikroskopiškų gyvūnėlių, kurie skverbėsi į žmonių kūnus. Bet tie gyvūnėliai buvo dvasios…“

„Jis [Raskolnikovas] išgulėjo ligoninėje visą gavėnios pabaigą ir šventes. Jau sveikdamas, jis atsiminė savo sapnus, kada dar gulėjo karščiuodamas ir kliedėdamas. Jam sergančiam vaidenosi, tartum visam pasauliui lemta būti auka kažin kokios baisios, negirdėtos ir neregėtos maro ligos, einančios į Europą iš Azijos gelmių. Visi turėjo pražūti, be kai kurių išrinktųjų, labai nedaugelio. Atsirado kažkokių naujų trichinų, mikroskopiškų gyvūnėlių, kurie skverbėsi į žmonių kūnus. Bet tie gyvūnėliai buvo dvasios, turinčios protą ir valią. Žmonės, jomis užkrėsti, tučtuojau pasiusdavo ir išprotėdavo. Bet niekad, niekad nelaikė savęs žmonės tokiais išmintingais ir neklystančiais kaip šitie užkrėstieji. Niekad nelaikė labiau nesugriaunamais savo sprendimų, savo mokslo išvadų, savo dorovinių įsitikinimų ir pažiūrų. Ištisi kaimai, ištisi miestai ir tautos užsikrėsdavo ir eidavo iš proto. Visi buvo nerimo nusiaubti ir nesuprato vienas kito, kiekvienas manė, kad tik jis vienas žino tiesą, ir kankinosi, žiūrėdamas į kitus, mušėsi į krūtinę, verkė ir grąžė rankas. Nebeišmanė, ką ir kaip teisti, nebegalėjo susitarti, ką laikyti blogu, ką geru. Nebežinojo, ką smerkti, ką išteisinti. Kažin kokio beprasmiško pykčio pagauti žmonės žudė vienas kitą. Ištisomis armijomis kilo vienas prieš kitą, bet armijos bežygiuodamos staiga pradėdavo pačios save žudyti, eilės iširdavo, kovotojai vienas kitą puldavo, badydavosi ir pjaudavosi, kandžiodavo ir valgydavo kits kitą. Miestuose kiauras dienas skambino varpais: šaukė visus, bet kas ir kam šaukia, niekas to nežinojo, tik visi didžiai nerimavo. Pametė pačius paprastuosius amatus, nes kiekvienas siūlė savo mintis, savo pataisas, ir negalėjo susitarti; nustojo dirbti žemę. Kai kur susibėgdavo žmonių krūvos, sutikdavo ką nors veikti, prisiekdavo nepasimesti, – bet tučtuojau imdavo visai ką kita dirbti, negu ką tik patys buvo nutarę, pradėdavo vienas kitą kaltinti, pešdavosi ir pjaudavosi. Prasidėjo gaisrai, užėjo badas. Visi ir viskas pradėjo žūti. Maras plito ir slinko vis tolyn ir tolyn. Išsigelbėti visame pasaulyje galėjo tik keletas žmonių, tai buvo skaistieji ir išrinktieji, skirti pradėti naujai žmonių giminei ir naujam gyvenimui, atnaujinti ir apvalyti žemei, bet niekas ir niekur šitų žmonių nematė, niekas negirdėjo jų žodžio nei balso.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-08-31 7:58

Dabar kai sienos saugomos nuo pabėgėliu turėtu brangti Lietuvoje cigaretės be banderoliu . A čia nieko bendro su ‘dostojevskio pramanais ’ senos tetos marijonos pakėlūsios rodomąjį grūmoja ir perspėją apie dievo pyktį . Netruksta Lietuvoje problemu ..netruksta .

kaip išsigelbėti nuo totalinio vergų genocido?       2021-08-30 19:29

Yra tik du keliai-nedelsiant bėgti į Baltarusiją arba greitai susiveikti “čipuoto vergo pasą“ juodojoje rinkoje…

Pasvarstymui       2021-08-30 18:12

Rusų klasikus paskaitinėjus.
Lietuvą valdo koalicija: TS “liberalusis” sparnas, “Liberalų” sąjūdis ir “Laisvės” partija… Tiesiog mokyklinis gramatikos pratimas, būdvardžio “laisvas” laipsniavimas: laisvas - laisvesnis - laisviausias!
Internete galima rasti galybę “laisvumo” tekstų, pvz., tokį: (c) “...Kokia čia laisvė? Mes visada susižavėję kartojome žodį „laisvė“, o kai kalbama apie realybę, sulaukiame visiško laisvės niekinimo…”
Kas taip rašė-sakė? Nenustebkite, ši frazė priskiriama rusų akademikui pavarde Pavlovas, 1918 metai, jo pasvarstymai apie rusišką mentalitetą. Bet juk tie žodžiai tinka šiandieninei Lietuvai kaip dėlionės detalė, bendrą vaizdą užbaigianti, tiesa?
O kaip tada suprasti išskirtinį šūkį (c) “Rusai puola”, jei vienodai elgiasi ar ru, ar lt? ai, ką čia svarstyti, tebūnie čia koks nors “Edipo kompleksas” (palikuonys paneiginėja savo pirmtakus, nors yra vienodi). Taigi, šimtas metų kaip viena diena… :(

Elfe> GLOBALIZMAS        2021-08-30 15:52

Pavelavot jus su tom David Icke ir Alex Jones teorijom…
Juri Bezmenov kur kas itikinamesnis..

Gediminas        2021-08-30 14:41

Norite būti išlaisvintas iš šių apribojimų, kuriuos jums nustatė„ Covid “, tačiau dar nesuvokėte visų savo užimto ​​gyvenimo būdo pasekmių. Ir blogiausia, kad jūsų tautą užvaldė blogi žmonės ir vyksta kova už gyvybę ir mirtį, kad pavogtų jūsų gyvybę. Jums reikia pabusti ir melstis, pabusti ir pamatyti, kas vyko jūsų gyvenimo užkulisiuose. Turite pripažinti slaptus veiksmus, kurių ėmėsi šie korumpuoti politikai, kai pažengėte į kitą žaidimo lygį.

Taip, jie sąmoningai įtraukė jus į priklausomybę, kad išvengtumėte realybės ir to, kas nutiks jūsų gyvenimui ir šaliai. Jie nustatė tau spąstus - eik čia, eik ten, daryk tai, daryk tai - iki to momento, kai tu nebežinai, kad esi įstrigęs griaunamame tinkle, nes tavo teisės ir moralė kiekvieną dieną iš tavęs vagiamos laisvės ir linksmybių prisidengimas.

Mano žmonės, pabuskite! Tai ne apie turtus, daugiau dalykų, daugiau laisvės, daugiau linksmybių, daugiau pramogų. Tau atsitinka tai, kad esi pririštas prie grandinės, uždarytas, valdomas ir užprogramuotas taip, kad atitiktų Šėtono tikslą.

„Visa tai pasiekiama per apgaulingas pramogas, pramogas, kurios džiugina blogį ir smerkia gėrį. Šią akimirką jums gali patikti žaidimas, tačiau pabudę pamatysite, kad buvote suvilioti į nelaisvę; ir vienintelė išeitis yra tavo Dievas.         

Marijona        2021-08-30 14:05

Įspėjimai, karai ir maras - Žemės ir žmonijos valymas.

Aš jums sakiau, kad laukia labai didelis išbandymas visai žmonijai - toks didelis, kad nieko panašaus nebuvo per visą šimtmečių ir amžių istoriją.

Dabar jūs turite suprasti, kad aš kalbu į jūsų visų širdis, siunčiu jums žinutes ir įspėjimus įvairiomis formomis, kad žmonės galvotų apie mano įstatymą ir būtų budrūs, kaip išmintingos mergelės mano palyginime.

Ar tautos ir skirtingos pasaulio tautos klausys Manęs? Ar ši tauta klausys manęs?

Iš tiesų sakau jums: jei šiuo metu žmonės neapsivalys nuo dėmių, kurias jie padarė savo mintyse, gamtos jėgos ateis kaip šaukliai, skelbiantys mano sprendimą ir šlovę ir išvalydami visą nešvarumą nuo žmonijos.

Palaiminti vyrai, moterys ir vaikai, kurie, supratę to teismo artumą, giria mano vardą, nes jaučia, kad atėjo „Viešpaties diena“. Nes jų širdys jiems pasakys, kad blogio viešpatavimo pabaiga artėja.
Sakau jums, jie bus išgelbėti tikėjimu, viltimi ir gerais darbais. Tačiau kiek tų, kurie gyvena tomis dienomis, piktžodžiaus Dievui!   

stasys       2021-08-30 11:42

Nėra kur numesti akmens nepataikius kokiam ‘pranašui’ . Ka gi čia bandote apgauti tais ‘dostojevskio’ pramanais ? Jau kuri laika Tiesas purto tu okultiniu įtikėjusiu savo šventumu ‘šutvė’, gal čia tokia nauja mada iš amerikos ?. Demokratiškoje visuomenėje turbūt tai įprasta norma ,..nuperki viena žioplą, žiūrėk iš paskos dar du seka . Nesutraukiojama naivumo grandinė permesta per tękančia gyvenimo upe , tu tik žvejok ir norėk , lengvatikiai patys į krantą lypą purto ne tik pinigines bet ir aukoja gyvenimus savo tikslui kuriam iškabinta tik graži iškaba . Tiesos naujos rubrikos idėja gera ..bet išpildimas galėtu būti kitoks .

The Alex Jones Show       2021-08-29 20:54

Dr Lee Merritt ir kiti svarbūs svečiai prisijungs prie Alekso Joneso tiesioginiame eteryje, kad suteiktų mums naujausią naujausią informaciją ir informaciją.
Tai pabaigos pradžia - visuomenė, kurią žinome, yra ant žlugimo ribos - globalistai sąmoningai išleidžia naujus biologinius ginklus JAV, prisidengdami „Covid -19“ - Visa laida, 21.08.25

https://www.brighteon.com/6871437d-94c7-45ad-af78-107098c0c11c

Alex Jones. The Dead Gene (Brighteon)       2021-08-29 20:44

Covid-19 skiepų programos vadovas: skiepai sugriauna imunitetą.

https://www.brighteon.com/e86b8e1e-324f-4999-a291-19deabe8a3a5

Signposts (Brighteon)       2021-08-29 18:37

Kovidas iš pat pradžių buvo suplanuotas:
https://w ww.brighteon.com/3d16b0d2-4fdd-44b4-a7bc-cf908e347473

GLOBALIZMAS       2021-08-29 16:50

Šiandien mums sakoma, kad nėra jokios Tėvynės ir jokios tautos. Esą, yra tik Europa ir kažkoks didelis abstraktus pasaulis, kuriame esame visi lygūs. Naujieji politrukai, perėmė savo bolševikinių pirmtakų retoriką. Anie taip pat kadaise porino apie rojų bei lygybę žemėje, nugalėjus komunizmui. Iš esmės, liberastinės ir komunistinės pakraipų kosmopolitiniai radikalai yra broliai dvyniai, nesutariantys tik dėl išteklių perskirstymo būdų – jokie vertybiniai principai čia negalioja. Dabar globalizmas su sienomis tvarkosi protingai, griaudamas jas iš vidaus, atimdamas darbą, nuvertindamas žemę, nacionalinę kalbą ir kultūrą. Paskelbdamas žemę (ir jau kėsinasi į miškus) tarptautinio aukciono objektu. Ir sakoma: žemės neišvešime, nesijaudinkite, pavadinimas jos liks. Pasiimsime iš po jūsų kojų. Kad nemindytumėte. O šiaip – vardas gražus: „Lietuva“. Tegul lieka, kaip ir “Prūsija”. Kurį laiką. Prasidėjęs paskutinis tragedijos “Lietuvio išvijimo iš namų” aktas? Įsteigta keletas globalizmo priedangos organizacijų visuomenės galvosenai manipuliuoti. Žymiausios yra Karališkasis institutas užsienio reikalams (Royal Institute for Foreign Relations) Anglijoje ir Užsienio reikalų taryba (Council on Foreign Relations) JAV, „Transparency International“ ,Atviros Lietuvos fondas”, finansuojamas multimilijonieriaus George’o Soroso, Laisvosios rinkos institutas, Žmonių teisių stebėjimo institutas… 1973 m. bankininkas Rokfeleris (David Rockefeller) su Lietuvai pažįstamu globalistų samdytu trimičiumi Zbigniewu Brzezinskiu įsteigė tarptautinę grupuotę - Trišalę komisiją (Trilateral Commission). Ją sudaro Japonijos, Europos ir Amerikos elito atstovai. Naujausios, Pasaulio Prekybos Organizacijos (World Trade Organization) Trišalėje komisijoje matome gabiai suderintas pastangas užgrobti ir kontroliuoti keturis galios centrus - politinį, finansinį, intelektinį ir ekleziastinį… Laisvei - dvasinei, politinei, ekonominei - neskiriama jokios reikšmės trišalininkų kuriamame ateinančiame šimtmetyje.”

ah1       2021-08-29 11:36

neskaitykit mėšlaknygių apie idiotų kliedesius

Hmm..       2021-08-29 11:05

“...sapne jis regi, kaip iš Azijos į Europą atslinkęs nebūtas maras pavergia žmoniją. Į žmonių kūnus ima skverbtis neregimos dvasinės prigimties trichinos : turėdamos protą ir valią trichinos taip atima sveiką nuovoką iš jomis užsikrėtusiųjų...”

Hmm.. Is prdziu pamaniau, kad cia kalbama apie chazaru socialistines idejas… Bet tokiu atveju jos skverbtusi i dvasia, kurios veiklioji dalis yra protas…  Bet cia akivaizdziai easoma, kad i kuna.
Kovidas atejo is Azijos.
zinom, kad Dostojevskis buvo artimas rusu krikscionisko mistiko Solovjovo draugas. Tad gal Solovjovas ir buvo regejes panasu sapna-vizija?.. Tokios vizijos aplanko, kuomet zmogus jau nebemiega, bet ir dar nera tiek prabudes, kad isijungtu samone..

Musu filosofas Maceina daug savo dvasines energijos skyre Dostojavskio kurybos analizei. Ypac “Broliu Karamazovu” vienam metafiziniam skyreliui apie Didiji inkvizitoriu… Kazin ar dabartine musu publika bepajegi svarstyt, diskutuot metafiziniais klausimais?..

 

Turiningi elfe's komentarai dėl Dostojevskio       2021-08-29 10:08

Dėkoju.

ah.ą       2021-08-28 19:27

karantino vaizdiniai
https://youtu.be/uxTHe46ElQ4

eretikas       2021-08-28 18:16

Jei tu negali ištaisyti savęs. tai ar įmanoma tada, kad galėtum ištaisyti kitą?..
Bet tu gali matyti kitą teisingai, nes įmanoma matyti save teisingai.
Ne nuo tavęs priklauso pakeisti kita, bet priimti jį tokį, koks jis yra tu gali. Jo klaidos neatėjo iš tos tiesos, kuri yra jame, ir TIKTAI ši tiesa yra ir tavo.  Jo klaidos negali šito pakeisti ir jokiu budu negali turėti jokio efekto tai tiesai, kuri yra tavyje. Amen.

Ego’ui malonu ir rods teisinga iškelti klaidas ir “pataisyti” jas…
nors pats ego totaliai nežino kas YRA klaidos ir kas yra jų korekcija.
Klaidos kyla iš ego ir visų šių klaidų KOREKCIJA slypi išimtinai ego ATSIŽADĖJIME.
Kai TAISOME kitą, mes sakome jam, kad jis KLYSTA.
GAL būt kai jis kalba nuo ego, jis kalba beprasmiškai, tačiau tavo užduotis vis tiek parodyti jam, kad jis savo esmeje teisus… Neverbaliai, nes jei jis kalba kvailai, jam reikalinga korekcija kitame lygmenyje…nes jo klaidos kyla iš kito lygmens. Jis vis tiek teisus, nes jis yra Dievo sūnus savo savasty. Jo ego VISADA klysta nepaisant ką jis sako ar daro.

Jei tu baksnoji į kitų ego klaidas, vadinasi tu jas matai per savasias… nes Sv. Tiesos Dvasia nesuvokia jo klaidų... nes nėra komunikacijos tarp ego ir Šv.Dvasios. Ji nepažįsta ego ir jo neteisia, nes ego nieko nereiškia Dievo akyse… ne jis ego sukure.. tai mūsų iliuzija..

Kai reaguojame į kito klaidas, negirdime Šventosios Dvasios.  O kai negirdim Jos, tada girdime tik savąjį ego. Todėl nevyksta korekcija nei jam nei mums.
Ko tu mokini, to tu išmoksti. TAi turi tapti vieninteliu būdu perdirbant visas   klaidas. Tavo brolis teisus kaip ir tu. Jei tu manai, kad jis neteisus, tu pasmerki save.
NES NEI VIENA IDĖJA NEAPLEIDŽIA SAVOJO ŠALTINIO.
KUO DALINAMĖS DVASIOJE, TAS AUGA IR MUMYSE.
Kas turi, tam bus duota…

eretikas        2021-08-28 15:48

Tiesa neišmokstama, ji atpažįstama.
Atpažinime jos priėmimas ir kai ji priimta, tada ji žinoma.
Tie, kurie ieško šviesos yra paprasiausiai pridenge savo akis.
Šviesa jau yra juose dabar.
Apšvieta yra atpažinimas, ne pakeitimas, visiškai ne.
Dievo Sūnaus Prisikėlimas demonstruoja, kad niekas negali sugriauti Tiesos.

Jus išties klydote tikėdami, kad buvo pareikalauta aukos.
Dievo Sūnus ir juo tikinti Sūnija yra saugūs.

Galų gale kievienas turi išmokti atpažinti Dievo Valią, nes kiekvienas galų gale privalo atpažinti save. Šis atpažinimas YRA atpažinimas, kad jo valia ir Dievo yra ta pati.
Tiesos draugėje nėra nei netikinčių, nei besiaukojančių.
Tik atmetimas to, kas YRA, egzistuoja is tiesų,  gali kelti baimę.
Baimė negali būti tikra be priežasties, o Dievas yra vienintelė visa ko priežastis.
Dievas yra Meilė ir jos tu nori.
Tai ir YRA tavo tkroji valia.
Prašyk ŠITO ir tau BUS atsakyta, nes tu prašysi to, kas tau ir taip priklauso.

Taip >>> 12:29        2021-08-28 14:47

Jūs teisus, tokie buvo Kristaus žodžiai, nes Jėzus žmogui duoda laisvę rinktis, tad žinodamas, kad Judas yra pasirinkęs šėtono kelią, jam taip ir pasako.
Žmogus yra laisvas pasirinkti, bet po to nėra laisvas nevykdyti savo šeimininko reikalavimų.
Kartais mes pagalvojame, na, kas čia tokio jei aš tik šį sykį taip padarysiu. Ne, juk yra sakoma, viskas prasideda nuo mažmožio. Jei pasirenki Dievą, tai bus, kaip su tuo, garstyčios grūdeliu, kuris užauga į labai didelį medį.
Pasirinkai piktojo kelią, t.y. tik truputį sumelavęs, truputi apgavęs, pasisavinęs, papaleistuvavęs, palėbavęs ir t.t. žiūūūū, o sustoti nebegali, nes šėtonas 1000000 kartų gudresnis už žmogų, ir jis žino visus mūsų niuansėlius smegenyse.

Kis       2021-08-28 13:34

Klasika.Kova gerio su blogiu.

ah1       2021-08-28 13:06

o ta dvasinė trichina tai parazitavimas. Ko atėjūnai eina į ES?  Ko bankai skolina už palūkanas?  Ko ?

Kuklumas puošia, Povilai P. Gaideli (fb)       2021-08-28 13:02

Tai irgi “vienas esminis dalykas” apie Homo Sapiens išmintį
(užuominą dėl tariamai žmogaus gelmių nesupratusio Dostojevskio supratote).

ah1       2021-08-28 13:00

” Kažin kokio beprasmiško pykčio pagauti žmonės žudė vienas kitą”?
Ogi atsakymas filme “Knyga elajaus” - kai žmonėms dašuto dėl ko kilo globalus/visaapimantis, viską naikinantis karas - surinko Biblijas ir sudegino… Trokštantis valdyti ir žinodamas kur valdymo instrumentai pradėjo knygos medžioklę.
Prieš žiūrėdami filmą “Knyga Elajaus”,  perskaitykit Torą/ Penkiaknygę, na bent jau JAHVĖS nurodymus žydams kaip valdyti ir išlikti.
Gerų karantino skaitinių ir filmo “Knyga Elajaus” žiūrėjimo.

Diedas       2021-08-28 13:00

Vatnykai, jums pakišo bile kokio apsišaukėlo maskolišką pavardę, ir puolėt vis griūdami laiupsint.
Ne viskas kas parašyta maskoliškai tiesa.
Nepakliūkit ant netikrų pranašų.
Skaitykit Lenino raštus.
Tik ten visa teisybė.
Ir nepamirškit kasdieninės Putino agitacijos vakcinuotis pažiūrėt.

Taip >pasiskiepijai, nesisaugojei, užsikrėtei       2021-08-28 12:39

Atidus ir mąstantis Dostojevskio skaitytojas iškart supranta,
kad jei Epiloge kalbama apie trichinas kaip protingas ir kryptingai veikiančias būtybes, tai jokiais PGR ar serologiniais testais spiritualinė trichineliozė negali būti nei patvirtinta, nei paneigta.
Bet pakanka kalbos tyrimų: jei asmuo pats ima reikalauti apriboti Konstitucijos galiojimą pasaulio kunigaikščiams paskelbus „ekstremalią padėtį“, reikalauti Konstitucijos garantuotas prigimtines teises atimti ne tik iš kitų, bet ir iš savęs paties(!), kitaminčius uždaryti į kovidinius gulagus (segreguoti), jei asmuo selektyviai įtiki į neretai verslo perkamų, užsakomų hipotetinių mokslinių tyrimų dieviškumą ir pan.,
tai pagrįstai galima įtarti tokio asmens užsikrėtimą iš Kinijos inkubatorių atkeliavusiomis trichinomis. Deja, į Kinijos inkubatorius dauginimui ir platinimui spiritualinės trichinos buvo importuotos iš Europos (K. Marxas, V.I.Leninas, L.Trockis, Dž. Sorosas). Dostojevskio demaskuoti bedieviai socialistai neleis sumeluoti dėl protu ir įtaigos magija apdovanotų trichinų europine kilme.

elfe       2021-08-28 12:38

mano kuklia nuomone, siandien jau gyvenam toje Dostojavskio ispranasautoj “post-truth” eroje, kai socialistinternacional deka viskas tapo supolitizuota - ekonomika, kultura, svietimas,  svaikatos apsauga ir netgi religija…
siandien kone visi bijo artumo, nors ir nieko kito netroksta, kaip tik jo…
bet artumas reikalauja atsiverimo, kuris turetu suartint su kitu… ir visai nebutinai nepazistamu… mes daznai nepazistam net savo gimines,  savo seimos nariu, negirdim ju, isikibe isankstinio ivaizdzio, netgi patys saves nepazistam! nes bijom nusimesti visas kaukes, gynybines pozicijas.. nes taip mus auklejo… tu privalai buti toks, o ne savim…
Net Froidas kazkodel buvo pilnas baimiu tiek, kad pats venge savo israstos psicoanalizes taikymo sau…

> 8:12       2021-08-28 12:29

Kristus:
„daryk ką turi daryti“.

XXR'e, pasiskiepijai, nesisaugojei, užsikrėtei,       2021-08-28 12:22

kad viskas susimaišė galvoj?
Vakcinuoti užsikrečia taip pat ir tiek pat dažnai, kaip ir nevakcinuoti.
Tik daugelis vakcinuotų kovidu perserga lengviau (po 2024-ųjų taps aiškiau,
ar ir kiek dėl eksperimentinės vakcinos komplikuosis jų kitos turimos ligos).
Tačiau vakcinuoti, akivaizdu, nuo rugsėjo 13 ir patys užsikrės nepalyginamai dažniau, ir virusą platins nepalyginamai daugiau, kadangi turėdami GP privilegijas daug ir artimai bendraus, kaukių nedėvės ir t.t.
Priešingai, nei nesivakcinavę, bet sveiki ir toliau besisaugantys ir imunitetą stiprinantys bendrapiliečiai, kurie, deja, didesnę paros dalį leis namų arešte ar vaikščiodami po miškus, nei patys užsikrėsdami, nei kitus užkrėsdami.

elfe       2021-08-28 12:01

ai, pamirsau pasakyt, kad pagal ta sutarti, jos neivykdzius, leidejas pasiliko sau teise spausdint dar 10 metu Dostojevskio knygas be jokio uzmokescio. Todel likus menesiui Dostojevskis pasisamde greit rasancia mergina, kuriai diktavo teksta spontanskai. Ji veliau tapo jo zmona ir toliau padejo rasyt geriausius jo veikalus - Demonai, Idiotas ir kt… tvarkyt jo buities reikalus..
Kazkuo si istorija man primena musu R.Granausko istorija su Genute Dovidaityte… buvusia LRT kulturos redaktore, tapusia rasytojo partnere per pacius produktyviausius rasytojo paskutinius desimt metu ir kurai visai be reikalo neskirta jokio demesio…

elfe       2021-08-28 11:43

Teodoras Dostojevskis is LDK bajoru (Dostojavu dvaro Baltu Rusioj) vos per plauka isvenge susaudymo uz dalyvavima socialistiniame judejime. Carui paskutine akimirka paskeitus nuosprendi, buvo gydytas sibire 10 metu. neturedamas pinigu, jau Petreburge 1866 m. pradzioje sudare kvaila sutarti su vienu leideju, kad iki tu metu lapkricio pirmos parasys 300 psl, knyga. Likus menesiui iki tos dienos nebuvo parases nei puslapio. Reikejo tikro stebuklo, kai per menesi parase “Nusikaltimas ir bausme”.
Ta tiesa, kuria Dostojevskis joje atskleidzia, sunku perteikt zodziais… Galima tik parodyt isplestines paraboles metodika… kuria daznai naudojo ir Jezus. , kinu ismincius Le-Dzi ar kiti isminciai..

maniau, kad esu perskaicius sia knyga. Bet skaiciau velyvoj paauglystej… dabar zinau, kad ne velnio nesupratau.. reiktu skaityt is naujo…
Aciu Linui Tylai.

Apaštalas Paulius       2021-08-28 10:43

Dievas pasirinko, kas pasauliui atrodo kvaila, kad sugėdintų išminčius. Dievas pasirinko, kas pasauliui silpna, kad sugėdintų galiūnus. Ir tas, kas pasaulio akims - žemos kilmės, kas paniekinta, ko nėra, Dievas pasirinko, kad niekais paverstų tai, kas laikoma kažin kuo…

tai kas gi čia keisto,       2021-08-28 10:42

Dostojevskis buvo daugiau nei vien talentingas rašytojas – jis turėjo pranašo dovaną iš Dievo malonės. Užtenka atidžiai perskaityti jo “Demonus”, kad tuo įsitikintum… Labai dėkui gerb. Linui už suteiktą progą vėl prisiminti mano patį mylimiausią rašytoją; ir iš viso gera mintis tie Karantino skaitiniai.

XXR       2021-08-28 9:51

O aš manyčiau, kad čia labaiu tinka vakcinacija netikintiesiems. Užsikrėtę trichinomis kliedi, tiki visokiais sąmokslais ir nesąmonėmis. Užstrigę paragrafuose, neteko realybės jausmo.

Reikėtų       2021-08-28 9:24

šitą tekstą pakišti PIŠ-ei ir priversti perskaityti vietoj Šveiko. Deja, misija neįmanoma. Ir ji, ir visa šaika ,,žino geriausiai”.

Na, ką?       2021-08-28 8:12

O jei tai iš ties apokaliptinės pranašystės…. Tai gal ir pildosi Jėzaus žodžiai apie pasaulio pabaigą, kad pirmiau ateis antikristas valdyti pasaulio. Tik, mes tikimės, kad jis pasirodys žmogiškame pavidale, bet dvasiai nereikia to, nes ji per nuodėmę gali valdyti žmogų iš vidaus, kaip tai nutiko su Judu pardavusį Jėzų už 30 skatikų. Jis juk taip pat prie stalo sėdėdamas, tarp dvylikos, klausė - ar tai aš būsiu išdavikas ir visai nejautė, kad šėtonas jau sėdi jame ir jį valdo. Tad šėtonui užvaldžiusiam žmogų iš vidaus, t.y. jo protą, jausmus vaizdus, gali juo manipuliuoti, kaip sau tinkamą. Taip, taip, tokie darys viską, ką jis panorės ir apie tai net nesuvoks. Ar tai ne pragaro vizija žemėje?
Klausimas ne kiek jų, apsėstųjų yra, bet kiek dar liko neapsėstų?</B>

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.