Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 12 d. 9:25

11     

    

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Kanapių vartojimas yra susijęs su padidėjusia kitų narkotikų vartojimo rizika, taip pat su padidėjusia nerimo ir depresijos rizika-bent jau tiems, kurie po šiame šimtmetyje vartojo kanapes. Tai rodo nauja Karolinska instituto (KI) disertacija.

Daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje vartoja kanapes - psichoaktyvią medžiagą, turinčią įtakos smegenų funkcijai, žmogaus elgesiui ir sąmonei.

Diskutuojama apie kanapių gydantį poveikį ir žalingą poveikį. Ypatingą susidomėjimą kelia kanapių vartojimo pasekmės psichinei sveikatai, kur kai kurie ryšiai yra gerai nustatyti, pavyzdžiui tarp kanapių vartojimo ir psichoze pasireiškiančių ligų , o kitus reikėtų ištirti geriau.

Savo disertacijoje KI tyrėjas Rynazas Rabiee nagrinėjo ryšį tarp kanapių ir kitų narkotikų vartojimo bei vėlesnės priklausomybės nuo narkotikų daugiau nei 9700 suaugusiųjų grupėje, kuri buvo stebima 16 metų. Rezultatai parodė, kad kanapių vartojimas nebuvo nepriklausomas priklausomybės nuo narkotikų rizikos veiksnys.

„Panašu, kad kanapių vartojimo ir vėlesnės priklausomybės nuo narkotikų ryšys greičiau paaiškinamas kitų narkotikų vartojimu. Kanapių vartojimas gali būti siejamas su padidėjusia kitų narkotikų vartojimo rizika po trejų metų“, - rašoma Rynaz Rabiee laiške.

Kitų narkotikų vartojimo rizika buvo didžiausia tarp tų, kurie paskutiniais metais vartojo kanapes; beveik dešimt kartų didesnė nei tarp niekada nevartojusių.

Disertacija taip pat tyrė ryšį tarp kanapių vartojimo ir nerimo bei depresijos atsiradimo 1100 moterų, gimusių 1955–1993 m., grupėje.

„Kadangi per pastaruosius 20 metų kanapės tapo stipresnio poveikio, norėjome ištirti, ar ryšiai buvo stipresni tarp moterų, kurios tuo laikotarpiu naudojo kanapes. Paaiškėjo, kad jauniausioje moterų grupėje, tirtoje 2000–2015 m., tų, kurios vartojo kanapes, depresijos rizika buvo dvigubi didesnė nei tų, kurios kanapių nevartojo. Šis ryšys tapo dar aiškesnis, kai pridėjome duomenis, kokiu laikotarpiu kanapės buvo vartojamos“, - sakė Rynaz Rabiee.

Rynaz Rabiee taip pat atidžiau studijavo asmenis, kuriems Švedijoje buvo nustatyta su kanapėmis susijusi diagnozė sveikatos priežiūros sistemoje. Čia buvo naudojami Nacionalinio pacientų registro duomenys apie šiek tiek daugiau nei 3,3 milijono žmonių, gimusių 1970–2000 m.

Rezultatai rodo, kad su kanapėmis susijusių diagnozių skaičius laikui bėgant Švedijoje augo, ir šį padidėjimą lėmė jaunesni žmonės. 2006 m. diagnozė nustatyta šešiems iš 100 000, gimusių1990–1994 m., o 2016 m. ji nustatyta 61 iš 100 000. Taip pat ir tarp gimusių 1995–2000 m. stebėtas augimas nuo 9 atvejų 100 000 gyventojų 2010 metais iki 107 atvejų 100 000 gyventojų 2016 m.

Žmonės, kuriems tokia diagnozė buvo nustatyta, dažniau buvo vyrai, priklausė jaunesnėms amžiaus grupėms ir turėjo žemesnį išsilavinimą ir pajamas nei tie, kuriems diagnozė nustatyta nebuvo. Dauguma taip pat turėjo dar ir kitą psichiatrinę diagnozę.

Disertacija taip pat tyrė, kokie veiksniai daro įtaką pakartotino sveikatos priežiūros poreikio, susijusio su kanapių vartojimu, rizikai.

„Pamatėme, kad šiek tiek daugiau nei penktadaliui pacientų prireikė pakartotinos su kanapėmis susijusios sveikatos priežiūros 15 metų laikotarpiu ir kad žmonės, turintys žemą išsilavinimą, sergantys psichoze pasireiškiančiomis ligomis, afekto sutrikimais ar asmenybės sutrikimo sindromais, turėjo didžiausią pakartotinės sveikatos priežiūros poreikio riziką. Be to, ši rizika buvo didesnė 18–35 metų jaunuoliams“, - sakė Rynaz Rabiee.

Šaltinis: friatider.se

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kanapes sejamos       2022-05-13 6:46

su depresija ir nerimu…

ah.ą       2022-05-12 19:40

verslas pagal planą : žolę išnaikini, žolę uždraudi, žolę legalizuoji, žolę atveži ir žolę pardavinėji po gramą.

Žolė       2022-05-12 17:49

Nesu žinovas šių kanapinių dalykų,bet kiek mačiau truputį informacijos internete ir tai priklauso nuo šalies pvz Suomijoje gramas kanapių kainuoja 21€,Estijoje 23€.Iš to gramo išeina 1 ar 2 suktinukės.Tai čia elementarus narko biznis,kaip visada susijęs su valdžia.Taip pat yra paskelbta mokslinių tyrimų,kad kanapių rūkymas 1 ir daugiau kartų į savaitę sumažina spermatozoidų  koncentraciją 29%.Taigi matant,kaip jaunimas dega norų rūkyti žolę galima nuspėti,kad visokių psichinių,nevaisingumo ir apsigimimų problemų ateityje tik daugės.

Paacifistas       2022-05-12 16:33

Alkoholikai stebina savo bukomis žiniomis apie kanapes. Ar nors vienas dūmą pučiantis kada nors gyvenime griebėsi agresijos???? Negirdėjau. Bet sovietmečiu mačiau ne vieną alkoholiką apimtą belagarečkos. Vienas vaikus po laiptinę su kirviu vejojo, kitas mėtė baldus ir indus pro langą, bet dauguma dubasindavo bobas. Žiaurūs jūs,  pijokai. Ir jūsų vodka smegenims nuodai…

Man nerimas dėl PIŠ vyriausybės adekvatumo       2022-05-12 15:12

JAV infliacija yra 8,3%, kas yra rekordas nuo 1981 metų, Europos sąjungos šalyse infliacija - 7,5%. Lietuvoje infliacija - 16,6%,  o Rusijoje infliacija - 17%. Tik vienai iš šių šalių beveik visas pasaulis taiko žiauriausias ekonomines sankcijas, o kita šalis - Lietuva, matomai, taip sėkmingai įsisavina ES milijardus, kad yra sankcionuojamos Rusijos lygyje. Kaip čia yra??? Atsakymas būtų toks: arba buhalterė Šimonytė tūpa, arba akivaizdu, jog PIŠ vyriausybė “sėkmingai” įsisavina tuos milijardus, bet matomai tik į savo kišenes?!

KGB dukra žino kaip naikinti lietuvius       2022-05-12 12:50

gal kas žino nors vieną liberalą - ne nusikaltėlį?

Mirtini žaidimai       2022-05-12 12:30

Kanapių teršalai patekę į kūną kaupiasi,nusėda riebaluose.Smegenys daugiausiai yra riebalai,kurios,kaip kempinė ir sugeria visus kanapių nuodus.Tie toksinai kanopių rūkoriams smegenyse išlieka savaites ir mėnesius sukeldami haliucinacijas,kliedesius ir kitokias demoniškas išdaigas.Buvo toks atsitikimas,kai mergina užtraukusi kanapių dūmo įlipo į aukštos įtampos stulpą ir bandė eiti laidais galvodama ,kad ji keliauja tiltu:)


“Aukšta įtampa: siaubinga akimirka, kai moteris apsvaigusi nuo narkotikų, pakilo į 40 pėdų elektros stulpą, manydama, kad tai tiltas//High voltage: Horrifying moment woman hallucinating on drugs scaled 40ft electricity pylon thinking it was a bridge

vodkos poveikis trumpas       2022-05-12 12:23

o žolės - labai labai ilgai trunka.
ant ryto vodkos prilakęs būna vargšeliu - kai į darbą ar į žmones eina
o žolės parūkęs ilgam tampama psichopatu

Pacifistas       2022-05-12 11:00

Jeigu žolė tokia baisi, tai kokių epitetų reiktų aprašyti galavariezų gėrimui “vodka”????

jEI TIK PARUKAI       2022-05-12 10:39

kyla begalinis noras pasivadinti morgana.

priešingai - psichopatija vystosi       2022-05-12 9:38

užtenka tik KARTĄ parūkyti kanapių - vystosi agresija, psichopatija (tampama rusu)
todėl liberalai taip stumia tą kanapių rūkymą - geriausias būdas iš lietuvių padaryti rusus smile

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.