Visuomenės pokyčių analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Kanadoje gydytojai siūlo įteisinti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo

Tiesos.lt siūlo   2018 m. spalio 3 d. 15:40

12     

    

Kanadoje gydytojai siūlo įteisinti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo

laisvavisuomene.lt

Pademonstruodami šiurpų pavyzdį, kaip toli Kanadoje gali ristis eutanazijos reguliavimas, grupė vaikų ligoninės gydytojų parengė vaikų eutanazijos politikos įgyvendinimo pasiūlymą ir, atrodo, priėjo išvados, kad ji gali būti vykdoma be tėvų sutikimo.

Nuo 2016 metų, kai Kanadoje įteisinta medicininė pagalba mirštant (angl. medical aid in dying, toliau – MAID), diskutuojamas „brandžių nepilnamečių“ eutanazijos klausimas. Vyriausybė Kanados aukštojo mokslo įstaigų tarybos paprašė iki šių metų gruodžio parengti ataskaitą šiuo klausimu, taip pat – apie eutanaziją psichinių ligų atveju.

Nepaisant to, Sergančių vaikų ligoninė Toronte paskelbė rašinį, kuriame detaliai apibūdinamas jų MAID politikos formavimas pediatrinėje aplinkoje – kol kas tik tiems, kuriems yra sukakę 18 ar daugiau metų, tačiau teigiama, kad ši politika galėtų būti taikoma ir jaunesniems vaikams.

Pirmiausiai, gydytojai nusprendė MAID laikyti „praktiniu ir etiniu kitų medicinos praktikų, kurios baigiasi gyvenimo nutraukimu, atitikmeniu“. Kitaip sakant, sąmoningas asmens nužudymas eutanazijos būdu moraliai yra tas pats, kas tokios paliatyvios slaugos praktikos kaip skausmą malšinančių vaistų naudojimas arba netinkamų intervencijų nutraukimas, kuris kartais gali baigtis gyvenimo nutrūkimu, tačiau nėra vykdoma tuo tikslu.

Toliau autoriai paaiškina, jog Ontarijuje „jauni žmonės gali ir sugeba priimti savo medicininius sprendimus, net kai šie sprendimai gali pasibaigti mirtimi“. Jeigu MAID yra normali medicininė procedūra, tuomet vaikai turėtų būti traktuojami kaip galintys priimti sprendimus dėl eutanazijos.

Tekste rašoma, kad paprastai šeima yra artimai įtraukiama į sprendimus dėl gyvenimo nutraukimo. Vis dėlto jeigu „pajėgūs pacientai aiškiai nurodo, kad jie nenori šeimos narių įsitraukimo priimant sprendimus… konfidencialumas turi būti gerbiamas. Jeigu MAID laikysime praktiniu ir etiniu kitų medicininių sprendimų, kurie baigiasi gyvenimo nutraukimu, atitikmeniu, tuomet konfidencialumas dėl MAID turėtų būti įgyvendinamas taip pat.“

Vis dėlto autoriai klausia: „Ar mes tikrai leistume pajėgiam pacientui, gaunančiam paslaugas pediatrinėje ligoninėje, sulaukti medicininės pagalbos numirti, neturėdami jo tėvų žinios ar sutikimo?“ Atsižvelgiant į tai, kad jų eutanazijos prašymo inicijavimo ir atlikimo projekte šeima paminima paskutiniame etape, kur eutanaziją atliekantis gydytojas „susitinka su pacientu ir šeima aptarti jų preferencijų ir papasakoti šeimai, ko tikėtis iš MAID procedūros“, atrodo, kad atsakymas yra „taip“.

Rašinyje daroma išvada, kad ligoninė „viešai aptars MAID įgyvendinimą, siekdama normalizuoti šią procedūrą ir sumažinti socialinę stigmą, kurią patiria visi susiję asmenys“. Kitaip tariant, ligoninė, nukrypdama nuo pagrindinės medicinos etikos, iš tiesų informuoto sutikimo ir bazinės priežiūros, siekia destigmatizuoti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo.

Versta pagal ‘Euthanise children without parental consent, say doctors from children’s hospital’.

laisvavisuomene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek>2018-10-4 22:55        2018-10-6 0:49

jei paaugliui užeis,tai jo būsena bus įvertinta psichiatrų. Tik pas mus bėdon patekusios nustekena iki ...Bet o kur dar fizinės ,dvasinės kančios ?

R.T.       2018-10-5 15:42

https://www.rt.com/news/438638-swedish-professor-biologically-different/
Swedish professor accused of bigotry for saying men and women ‘biologically different’

>2018-10-4 22:55       2018-10-5 13:57

o jei tavo paauglys vaikas užsimanys eutanzijos dėl pvz. kokios nelaimingos meilės. juk žinom kokios “verterio kančios” tokiam amžiuje.

kanadiečiai - už civilizuotą galimybę žmogui pali       2018-10-4 21:55

pilnai pritarčiau Kanados patirčiai.Ten rūpinamasis žmonėmis ,sutikit,  yra žymiai aukštesniame lygmenyje . Todėl svarstyti ir teisti kanadiečius siūlyčiau labai ir labai atsargiai.Aš tiesiog nematau realios žalos visuomenei nuo kanadietiškų naujovių. O kaip Lietuvoje “rūpinamasi” realiomis ,tragiškomis žmonių problemomis žino ir didelis ir mažas.Pirmiausia ,suprantama , teigiamo balanso nuo tokių pasiūlymų realiai pasigendantys lietuviški tikėjimo bokštai.

to E951       2018-10-4 19:19

Įdomu kaip gyvens tie po 10 ar 20 metų sulaukę pensijinio amžiaus be pensijų? Nežinot, kiek tokių bus, koks procentas nuo visų pensininkų ir apskritai nuo visų gyventojų. Esi cinikas, mėgstąs kankinti silpnuosius, gal koks vergvaldys-oligarchas, atspėjau?

E951       2018-10-4 9:20

tiems siūlytojams patiems reikia atlikt eutanaziją ir be jų sutikimo. biošlmaštas, kitokių žodžių nerandu tokiems tipeliams apibūdinti…

Panašu,       2018-10-4 8:22

kad greit ir mūsiškiai liberoidai, super demokratai, pasiūlys vyresniems nei 60 metų liberaliai laisvanorišką eutanaziją arba linksmąsias kartuves bedaliams katedrų aikštėse, kad nereiktų stipti nuo bado, alkio, turtingųjų patyčių ir šalčio patvory.

Na ką ponai,       2018-10-3 21:37

Norite paguleti tokioje ligonineje? Aš tai ne…

šmikelienė       2018-10-3 21:05

Jo, jo tik reikėtų pagalvoti apie eutanazijos procesų organizavimą ir darbo sąnaudų organizavimą. Tuo tikslu, taupant biudžeto lėšas pirmiausiai reikėtų užtikrinti, kad tie 500 vaikučių, kuriuos dabar atimam iš tėvų kas mėnsį, neįstrigtų globnamiuose ar pas kažkokius laikinus globėjus, o būtų nukreipami tiesiai utilizavimui. Vėliau norint dar labiau efektyvinti veiklą, labai verta   tikslingai koordinuoti veiksmus su ugdymo įstaigomis, sudaryti utilizavimo planus, nustatyti grafikus.
Tik pagalvokit, kaip patogu- darželis ar mokykla pakrauna pilną autobusą vaikučių tipo “į ekskursiją” ir oplia iškart kokius penkiasdešimt tiesiai į artimiausią eutanazijos punktą. Punktus įsteigti nesunku kiekvienoje savivaldybėje, nes verygos uždarys visas rajonines ligonines kad pencinykai greičiau išmirtų. Nu tai ten ir įranga yra ir personalas profesionalus- gali eutanazinti iki pergalės.

kubyyylius       2018-10-3 20:51

Vot kur plataus mąstelio modernus mąstymas! Skaitau, jog pas mus įvedus vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo, koncervatorių Viziją “Lietuva be lietuvių” galėtume įgyvendinti laiku- iki 2030-jų.

Žopienė       2018-10-3 20:48

Skaitau ir verkiu iš laimės- labai pažangi iniciatyva!
Manau galėtume ir mes tą idėją pas save įgyvendinti nes turime puikų pradinį įdirbį su kaldrytėmis.

Al.       2018-10-3 19:12

Visuomenei abejingai mėgaujantis asmeniniu gerbūviu, šėtono kariuomenė žygiuoja pirmyn.


Rekomenduojame

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Dykumos tėvai. Kaip apibūdinti tėvystę ir jos praktikavimą?

Algirdas Endriukaitis. Gal nevėlu prašyti atleidimo už tokį savo prigimimą?

Rasa Baločkaitė. Jurbarkas

Algimantas Rusteika. Apie tvarką ir teisingumą

Geroji Naujiena: „Aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vladimiras Putinas „susiformavo“ Vokietijoje

Povilas Gylys. Įsisteigė dar viena individualistine filosofija besivadovaujanti partija

Darius Kuolys. Citatos (ii)

Rasa Čepaitienė. Kolonizuota valstybė? Lietuvos politinės ekonomijos bruožai (II)

Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

Algimantas Rusteika. Apie orumą ir ne apie tai

Audrius Bačiulis. Kuo skiriasi patyręs politikos vilkas nuo kofeininio savimylos

Vytautas Rubavičius. Virš Lietuvos pakibo „tuščio lapo“ politika

Vytautas Radžvilas. Padėkos žodis

Rasa Čepaitienė. L

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Ramūnas Aušrotas. Apie Radžvilo komiteto rezultatus ir perspektyvą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.