Kultūros, kalbos, istorijos politika

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. lapkričio 29 d. 13:17

33     

    

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Panašu, kad šiandien istoriją iš mūsų vagia mūsų pačių išrinkti politikai. Darosi neramu, kuria linkme krypsta Lietuvos istorinė politika, kaip šiandien politikai suvokia istoriją, kaip sudabartina praeities istorinius įvykius, kaip tą sudabartintą istoriją neatsargiai ir lengvabūdiškai naudoja bandydami paveikti ir kontroliuoti visuomenę ir kaip ta absurdiškai sudabartinta istorija diskredituoja mūsų valstybingumą ir kovas už mūsų laisvę. „Kiekvienam žmogui didžiausia brangenybė – jojo tautos laisvė.

Amžių ir kraujo reikia norint ją laimėti, meilės – norint ją auginti, nuolat budėti – norint ją apginti. Bet pakanka vienos kartos klaidų – ir tauta gali prarasti visą savo laisvę ir nepriklausomybę“, – rašė S. Šilingas, kuris už savo patriotinę veiklą sovietinių okupantų buvo represuotas, tremtas ir kankintas daugiau kaip 20 metų. Tad tai, kas prieš trisdešimt metų tapo didžiausia brangenybė – šiandien mums tampa tiesiog duotybe.

Šiandien daugelis gyvename nuolatinėje į ateitį orientuotoje dabartyje, todėl prarandame istorijos pojūtį, nebenorime atsigręžti į praeitį ir ieškoti išminties istorijoje. Gi Lietuvos istorija mus moko, kaip išsaugoti mūsų valstybę, o ne kaip tarnauti vienai ar kitai suinteresuotai bendruomenei ar grupei žmonių.

Deja, šiandien valdžioje beveik neturime politikų, kurie, visų pirma, atstovautų mūsų valstybei, o ne pavienių rinkėjų interesams. Mūsų valstybės nepriklausomybė praranda savo esmę, kai žmogaus, kaip individo, laisvė tampa svarbesnė už mūsų valstybės ir tautos laisvę.

Neturėdami politikų, kurie savo pamatinę užduotį suvokia kaip rūpinimąsi valstybe ir jos tauta, susiduriame su problema, kad istorija, kuri turėtų mus telkti ir vienyti, politikų dėka šiandien mus dar labiau skaldo ir priešina. Jau nekalbant apie tai, kad diskredituodami mūsų didvyrius ir stengdamiesi juos paversti žydšaudžiais, banditais, nacių kolaborantais iš esmės paneigiame mūsų valstybės teisėtumą ir prieštaraujame istoriniams faktams.

Kalbant apie istoriją, o ne istorinę politiką, noriu pabrėžti, kad politikai neturi teisės įsakyti visuomenei, kaip galvoti, o istorikams, kaip ir ką tirti. Tačiau politikai turi pareigą nepalikti erdvės propagandos sklaidai ir pristatyti valstybės poziciją tam tikrais istoriniais klausimais, bet tai jie gali daryti tik remdamiesi patvirtintais istoriniais faktais ir pačios valstybės patirtimi, o ne prielaidomis ar interpretacijomis.


Vertindami praėjusio laikmečio ir sudėtingų istorinių aplinkybių metu išsakytus teiginius, politikai negali prisiimti teisėjų vaidmens ir vertinti juos vien per dabarties ideologinę prizmę. Vieša tragiškų likimų ištiktų Lietuvos istorinių asmenybių ir istorinių faktų revizija, pvz., Generolo Jono Noreikos-Vėtros ar Kazio Škirpos, Adolfo Ramanausko-Vanago, 1941 m. birželio sukilimo ir t. t., pasiremiant istorinėmis prielaidomis ar interpretacijomis, gali daugiausia būti asmeninė politikų nuomonė, o ne valstybės pozicija.

Deja, bet tie patys politikai, kurie vykdo rezistencijos revizijas, vengia apibrėžti mūsų valstybės santykį su okupacija. Lietuva, išsilaisvino iš okupacinio komunistinio režimo pančių ir jau beveik 30 metų kuria savo laisvą ir demokratišką ateitį, tačiau totalitarinio režimo simboliai vis dar puikuojasi mūsų miestų pagrindinėse aikštėse.

Tad čia, kur valstybės pozicija turėtų būti aiški ir nekvestionuojama, mes susiduriame su tokiais politikais, kaip Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, kuris teigia, kad negalima judinti kolaboranto P. Cvirkos paminklo, nes šis pagal 1973 m. išleistą knygutę įrašytas į saugomų objektų sąrašą. Anot jo, negalima judinti paminklo asmeniui, kuris išdavė Tėvynę, bendradarbiavo su priešu ir vykdė okupacinius nusikaltimus, nes okupantai įrašė paminklą į saugomų objektų sąrašą. Tokie ministro pareiškimai prasilenkia ne tik su mūsų valstybės istoriniu pasakojimu, bet ir su logika.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Panele Šer' aite,       2019-12-3 15:37

negyvenai tuo laiku, tai ir nežinai, kad “komunistinio režimo pančiai”, jei gyvenai tvarkingai, nelipai režimui ant ragų, nebuvo baisesni už dabartinio režimo “laisvę”- mažumos laisvę išnaudoti daugumą.

stasys        2019-12-3 14:26

Prašaliečiui . pernešti kito portalo diskusijos tema čia nėra gera mintis, daug kam taip ir liks neaišku tokios diskusijos priežastis .

Prašalietis to s.m       2019-12-3 11:39

Dar įdomiau yra matyti TiesosLT “tautinio"Alko komentuojančius pseudo patriotinius “antanus”, tesugebančius parašyti savo komentare kelias"tautiškai patriotines frazes, kurie pasiskundę Alko redaktoriui dėl rašomų juos “kiršinančių kremlinių” komentarų, lyg tai atsisveikino su Alko"skaitymu, keletu tokių pačių komentarus rašinėjančių“tautinių” pseudo patriotų..., bet tik po keleto dienų iš karto"kažko pasigedę”, atrado neįtikusį komentatorių kitur…. Nors mano komentarų Ekspertuose ir Tiesose atsirado anksčiau nei Alke. Galiu tave painformuoti, kad paskutinio mano komentaro, kuriame prašiau"išėjusio” Antano sugrįžti komentuoti į Alką, nes be jo Alke” vakarai bus nuobodūs ir nebus be “antanų tautiškai patriotinių dainų”, Alko redakcija nepraleido. Tad linkiu “tautiniams antanams”, komentuojantiems Alke, ir toliau “itelektuliškai, patriotiškai ir tautiškai spardyti kremliniams ir visokiems kitokiems galimiems nepatriotams užpakalius” tais pačiais runkeliškai primityviais, bet labai"tautiškai patriotiniais, nenuginčijamais”, didelį“tautiškai patriotinį intelektą parodančiais argumentais"kaip: kremlinis trolis, apsitapšnojęs komuniaga ir t.t.. Na tu pats geriau žinai, kokiu “aukštu intelektualiniu lygiu”,kaip “įtikinamai,tautiškai, patriotiškai,moksliškai,inteligentiškai"ir t.t. Alke rašo komentuojantys patyrę “tautinio patriotizmo specai"kaip,“antanas,diedas,senis, močiutė” ir dar keletas jaunesnių tokių pačių pseudo patriotų.... Tad Alko"bičiuli”, tau kaip paslaptį pasakysiu, kad ir be"komiteto rokiruočių”, iki pakomentavimų Alke, kaip ir šiandiena,tavo “atrasto Prašaliečio” subjektyvūs komentarėliai, atsiradus norui ir laikui,buvo ir yra rašinėjami ten, kur autorių yra rašoma aktualiomis temomis…

s.m.       2019-12-3 6:32

įdomi komiteto rokiruotė, - kai praxadimcui alke visi, kas netingi, subinę atspardė, tada permetė jį čion, o sąsis į ten pusę etato perkeltas kol kas žaidžia minkštą ir pūkuotą, jaukinimo fazėje…

To Prašalaičiams       2019-12-2 19:17

Apie istoriją ir “žvelgimą į istoriją”. 2018 metų pabaigoje Seimas “žvilgtelėjo į istoriją šiandieniškai ir pamatė”, kad Ramanauskas- Vanagas buvo pokario Lietuvos valstybės vadovas.Šį “istorinį faktą” Seimas nustatė, nors pats Ramanauskas- Vanagas apie vadovavimą Lietuvos valstybei nei nesapnavo. Pasekoje šiandiena"istoriškai pasimato”, kad A. Sniečkus, J.Paleckis, M. Šumauskas tuo pačiu Lietuvos istoriniu laikotarpiu, būdami atitinkamai netikrais Tarybinės Lietuvos kompartijos pirmuoju sekretoriumi, Aužčiausios Tarybos pirmininku ir Ministru Pirmininku, tegalėjo būti Ramanausko-Vanago prezidentūros kiemsargiais ir šluoti apie jo miškelyje išsikastą prezidentūrą  nukritusius medžių lapus. Šiandieninis”žvelgimas į istoriją” taip pat “nerodo"apie Škirpos didvyrišką pabandymą Rusijoje latvių šaulių pavyzdžiu,vėliau saugojusių Kremlių ir Leniną,suorganizuoti kažką panašaus iš Rusijoje buvusių lietuvių. Šiam organizaciniam reikalui nepavykus, Škirpa sugrįžo į nepriklausomą Lietuvą. Čia pakariavo prieš į Lietuvą užsukusius iš Latvijos baltagvardiečių generolo Bermonto vadovaujamus baltagvardiečius ir vokiečių armijos Latvijoje likučius. Pabuvo prieš karą kariniu atašė Hitlerinėje Vokietijoje. Kur 25 sausio 1941 metais Vokietijos kariuomenės Abvero pulkininkui Grabe pateikė Lietuvos išlaisvinimo planą , kuriame buvo numatoma tik įžengus vokiečių armijai į Lietuvą, organizuoti sukilimą, rengti Raudonosios Armijos aprūpinimo ir kitokį sabotažą ir sutikti Hitlerio armiją kaip Lietuvos išvaduotojus ir t.t. Vakarų civilizuotų šalių visuomenės savo istorinius faktus ir įvykius žino, o ne į juos”žvelgia” iš kokių tai pseudo tautinių pozicijų, ir iš jų mokosi…. Akivaizdus pavyzdys yra Prancūzija su savo revoliucijomis, Baltramiejaus naktimis, komunistinėmis idėjomis( Paryžiaus Komuna, revoliucijos šūkis laisvė, lygybė, brolybė) ir t.t.

To nieks       2019-12-2 17:42

Tai gal pradėk, jei turi faktų. Ar bent paskalų, liaudiškai sakant, pletkų...

Marija       2019-12-2 1:20

Štai, kur tikras konjaunimas.

nieks       2019-12-1 22:10

nepasikeis, kol Lietuva nepradės kalbėti apie esmę, t.y. ir apie žydų nusikaltimus ir jų sekamas pasakas

Tiesiog       2019-12-1 19:47

panelė prisitaiko prie aplinkybių, piarinasi madingoje temoje

okupantai "išėjo", komunistai pasiliko       2019-12-1 9:33

Lietuva dar n_e_i_š_s_i_l_a_i_s_v_i_n_o iš okupacinio komunistinio režimo pančių.

Jules       2019-11-30 21:04

Draugeli, kodėl avalovininkus vadini bermontininkais, nežinai? A, viršininkas taip liepė, tiesa? Manai, kad, jei Pavel Avalov pasivadins Bermondt, tai jis jau taps vokiečiu ir galėsit varyt ant tų, kurių dėka atsikūrėme 1917 - 1921 metais, su visa Vilniaus univerke, kaip šįryt vienas prapiesorius per dezi LRT? Lietuvos mokslų daktarai nušokę nuo proto, manau, pasakytų Macron’as. Kodėl Lietuvos univerkėse ir dezi LRT marinamos mūsų vaikų smegenys, ne tik mūsų “babuškų”, ką?

Prašalaičiams       2019-11-30 19:16

Nesitiki kad tiek daug Lietuvos prašalaičių susirinkę po tiesos puslapiu.
Vienintelis kriterijus žvelgiant istoriškai į asmenybę Lietuvos valstybės žvilgsniu tai asmens santykis su Lietuva.
Ne politinis ne ideologinis o valstybinis.
Akivaizdu , kad Kazys Škirpa dalyvavęs Vilniaus kovose, kovose su bermontininkais, organizavęs Lietuvos išlaisvinimo sukilimą yra vienas didžiausių visų laikų Lietuvos didvyrių. Ir nesvarbu ką jis pasakė apie joną marytę ar joahimą.
Noreika laikęs frontą prieš vokiškos tvarkos įsigalėjimą, sutrukdęs organizuoti lietuvaičių vokiškus batalionus, nacių įkalintas, sovietų nužudytas yra Lietuvos didvyris amžiams.
Antanas Smetona- patinka mums jo valdymas ar ne visai yra Lietuvos gerbiama asmenybė amžiams. per tuos 20 metų Lietuva suklestėjo kultūriškai, moksle švietime užsiaugino politinį patriotinį stuburą, be jo nebūtų 1990 metų pergalės.
O cvirka, nėris venclova paleckis yra vertinti kaip niekšai išdavę Lietuvą.
ir be jokių alternatyvų ar lengvinančių požiūrių. niekšai kvislingai visur yra tik kvislingai.

stasys        2019-11-30 18:31

Ekspertui >  cit.“ Reikia suprasti, kad istorija yra politikos tarnaitė. Tai yra visur ir visada. Mes savo politikos neturime ir niekuomet neturėjome, galime teigti, kad ir neturėsime.“  Manote čia nuolat urzgiantis politikai turi kokios nors reikšmės istorijos puslapiams ? Kaip man tai ženkliai perdedate .. politika kaip tokia tik viena iš komunikacijos priemonių visuomenėje ..kai į jos ragelį gali bliauti koks Gražulis , ar tas pačias saldžias pasakas sekti Vencienė ..tai ir viskas . Galima jos pagalba kurti istorija SAU ,bet ne daugiau , laikas tokias klaidas grynina ir trina ..vienas tokių pavyzdžiu ta pati Lukiškiu a. kurioje ietys laužomos ne dėl geresnės idėjos realizavimo joje, ne dėl tautinės atminties įprasminimo o būtent noro grupelei architektu siekiu save įsiamžinti tautiniu arkliu . Praeis dvidešimt metu ir tu bataliju jau niekas nepriims .. Tai kas sukuriama paviršutiniškai politikos pagalba negali tapti vertybe ..Tautos istorijoje . Todėl tamstos išvados tiek pat vertos .

ah1       2019-11-30 16:36

kalbėk lietuviškai : Kas vagia Lietuvos pasaką?

Ekspertas       2019-11-30 11:01

Reikia suprasti, kad istorija yra politikos tarnaitė. Tai yra visur ir visada. Mes savo politikos neturime ir niekuomet neturėjome, galime teigti, kad ir neturėsime. Neturėsime todėl, kad neturime intelektualinių resursų saviorganizuotis nepriklausomą politiką, kuri garantuotų tautinio-politinio identiteto išsaugojimą. Todėl istorijos pasakojimas bus toliau pastoviai keitinėjimas pagal politikos užsakymą. Šiandien leidžiama istorija tiek kiek ji yra rusofobiška ir kiek ją įmanoma europeizuoti. Tiesiog juokas ima klausantis ginčus dėl Lukiškių aikštės įprasminimo, tie ginčai rodo kad Leninas nuimtas per anksti - atsirado vakumas. Vieni bando lietuvių tautą sukišti į bunkerius, parodantys kaip velnius bejėgiškai sulindusius į žemę. Kiti jaučia nuostalgiją didžios Lietuvos pasakojimui, kai visiems “davėme į kaulus”, tačiau kai į kaulus gauname patys (senai jau nieks nedavė) inkščiame it šunyčiai iš to pačio bunkerio. Šiandieninė Lietuva yra tarybinės Lietuvos tąsa tik kitoje sąjungoje. Partizaninė Lietuva ištraukta vien tam, kad to nepastebėtume.

Jules       2019-11-30 8:14

Istorijos mokslo Lietuvoje nebuvo iki Gorbio ir nebeliko po 1992 metų. Padėtis su istorijos mokymu mokyklose kartais blogesnė net už Brežnevo epochos - mokoma ir dėstoma totali dezi propaganda - melo menas ir diegiama mitomaniakystė(XX amžiaus mitologija, o ne istorija) mūsų vaikams, traumuojamos jų smegenys, kaip mūsiškės iki Gorbio ir prie AMBalo nuo 1992 metų iki šiolei.

to Tiek       2019-11-30 8:08

Su kokiu išsilavinimu? Su dezi propaganda ar demagogijos menu, dėstomu VU ir VDU?

Tiek       2019-11-30 7:45

P.Cvirka - didis menininkas.Panelei matyt su išsilavinimu nelabai…Bet jau

Al.       2019-11-30 1:52

Iš pažiūros - lyg ir taip. Komunistas, signataras, Stalino saulės nešėjas, stalininės rašytojų sąjungos vadas. Ar jis vertas paminklo ? Turbūt, ne. Bet, kaip ir mūsų partizanai ar sukilėliai, turi būti vertinamas tuometiniame istoriniame kontekste. Smetona vaikščiojo į rusų ambasadą, Vitkauskas dirbo rusams, Konvickis dalyvavo Ostrabramoje, Milošas buvo lenkų nacionalistas, kai kurie mūsų sąjūdžio vadai Stalino laikais buvo stribai ir komjaunimo aktyvistai. Kai kurie iš tų, kam pavyko išgyventi ilgiau, pakeitė savo pažiūras. O gal tiesiog prisitaikė prie naujos tikrovės. Cvirka, Salomėja, Kubilinskas mirė anksti - manau, tiesiog buvo pašalinti kaip nebereikalingi, o gal net pavojingi - ir savo biografiją pabaigė kolaboravimu. Jei būtų išgyvenę iki Sąjūdžio, gal būtų panašūs į Marcinkevičių. Pirmiausia, mano nuomone, reiktų ne nuversti Cvirką, o paskelbti partijos ir saugumo darbuotojų ir bendradarbių sąrašą.

mankurtizmą jaučiu iš tolo       2019-11-29 23:56

Ir šita merga yr visiška mankurtė – dėl savo partijos ir vado ji kaip šernas suknistų visas aikštes, skverus, nuverstų visus paminklus, sudegintų visas knygas

Gerbiamoji Kamile,       2019-11-29 21:32

nebarstykite pudros aplink Cvirkos paminklą. Per daug akivaizdu, kad reikalinga tuščia vieta naujoms statyboms arba naujiems bunkeriams. Kol neatidengsite kortų, tol ir nepudrinkite.

Prašalietis       2019-11-29 20:50

P.S. Su tokiu Kamilės Šeraitės ir kitų daugiau mažiau išsilavinusių jaunų žmonių Lietuvos istorijos žinojimu, jos supratimu ir Lietuvos patirtų istorijos pamokų išmokimu, išsivaikščiojančiai Lietuvai ateis galas greičiau nei atrodo realiai mąstantiems pesimistams…

Prašalietis       2019-11-29 20:37

Komentuojantis Dzeikas nedaskaitė Kamilės Šeraites straipsnelio, aš jį paskaičiau iki galo. Ir pamačiau, kad padedama savo “patriotiškumo”,Kamilei"Darosi neramu, kuria linkme krypsta Lietuvos istorinė politika, kaip šiandien politikai suvokia istoriją”. Autorė savo “patriotiškumu"nenusileidžia tokiems “buvusiems patriotams” gynusiems tarybines"tiesas"prieš 35-45 metus, šiandiena sėkmingai ir"patriotiškai” tebeginančius šiandienines tautines"istorines tiesas” priešingas buvusioms, kaip buvę “nekolaborantai”Č.Iškauskas, Čekuolis, R.Valatka ir daugelis kitų šio tipo “patriotų”. Tik esant Lietuvoje tokiems nusenusiems ir jauniems “tautiniams patriotams” yra galimos “istorinės tiesos”, kaip Ramanauskas- Vanagas buvo Lietuvos valstybės vadovas, Škirpa su Noreika- Vėtra kovotojais už laisvę, na o P. Cvirka su savo romanais Frank Kruk, Žemė maitintoja, Meisteris ir sūnūs ir taip toliau istoriškai yra kolaborantas, nes sudalyvavo žmonių išrinkto Seimo pasiųstoje į Maskvą delegacijoje… Visai kitas dalykas V.Lansbergis, Grybauskaitė, Linkevičius ir daug daug kitų “tautinių” veikėjų pagal Kamilytę yra “istoriškai teisinga”, kad būtų šiandiena vadinami ne kolaborantais, o patriotais….

grumstas       2019-11-29 19:53

Straipsnio tęsinio neskaitysiu. Ji jauna , graži ir gal dėl to labai naivi, kai kalba apie laisvę,vertybę, kurią visada yra besistengiančių ją pavogti, pagrobti , uzurpuoti taip “makliavodami” maniouliuodami naiviujų protais, kad jie net nepastebi, kad Jos -Laisvės yra jau netekę...

Jaunos panelės tėvas yra pavarde Šeras?        2019-11-29 19:14

Ui,ką man tokia pavardė primena?

Pirmiausia       2019-11-29 18:29

vagia VU ir VDU docentai, o po to jau visi kiti mokslų daktarai ir raudonieji oligarchai bei pigiai parsidavinėjantys inteligentai.

Dzeikas       2019-11-29 18:23

Perskaiciau iki sitos vietos:
“<.Mūsų valstybės nepriklausomybė praranda savo esmę, kai žmogaus, kaip individo, laisvė tampa svarbesnė už mūsų valstybės ir tautos laisvę....>
Toliau sito smetoniskai raugo pseudopatriotinio briedo nebeskaiciau.
Sis sakinys yra NETIESA. Tolesniu isvedziojimu pastatytu ant netiesos skaityti beprasmiska.Laiko gaisimas.
Nagi paskaitykite Venckienes epopeja ir turesite “zmogaus , individo laisve svarbesne uz musu valstybes”. Jokios individo laisves Lietuvoje NERA. Buvo kazkokia anarchija po TSRS putco zlugimo, kuria po biski patvarke ir dabar jus patys zinote kokia “individo laisve” jus turite. Kai bijoma zodi skarsai homoseksualismo propoganda pasakyti, - o kur svarbesni dalykai? - jus tai vadinate “laisve”???
Na bukite kantrus.Ivyks varcia, situacija pasikeis ir tie kas dabar groja zydisko (zydu genocido etc.) valso muzika ims groti patriotine polka. Gaidas kiba sunku pakeisti?
Straipsnis ne niekinis, straipsnis zalingas , nes suponuoja esa turime per daug laisviu,a le nagi grandines ble lengvo lydinio, nepavargsta zmones nesiodami. Netvarka.

stasys        2019-11-29 17:13

Jauna panelė o masto plačiau nei koks Šimašius . Ne kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kaltas kad vis dar stovi paminklas P.Cvirkai . Jei kapstyti gyliau galima nesunkiai rasti tam tikras pasikartojančias problemas kai paliečiamas sovietinės “kultūros paveldas” . Tam kad ta problemą perlaužti reikia išvaikyti ne tik ta veltėdžiu Lietuvos rašytoju sajungą ..bet ir visą KPD aktyvą . Tai labai pagelbėtu užkardant tolesniu mažų Šimašiu atsiradimą . Tame yra ir pozityvi pusė  ..man pagaliau tapo aišku apie ką ten guodėsi Maldeikienė .. minėdama fašizmą ..

ah1       2019-11-29 17:10

tik nereikia tų pasakų -istorijų, pasaka turi likti pasaka o tarpautinius žodžius uždrausti vartoti lietuvių kalboje - va tada viskas ir sustotų į savo vietas, atgimtų vaizdinių kalba.

Taip       2019-11-29 17:00

Esate ne tik protinga,graži bet ir jaunosios intelektualų kartos pažiba.Pateikėt labai prasmingas įžvalgas istorinės atminties tema.Pastebėkime ir tai,kad minimas Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas yra ne tik P.Cvirkos giminaičio - globalisto rašytojo Tomo Venclovos-bičiulis,bet ir pertekliniai prolenkiškas politikas.Raginčiau Seimo istoronės atminties komisijos vadovą prof.Gumuliauską ryžtingiaus spręsti lietuviškos istorinės atminties reikalus ,nugalėti įvairiausius liberalmarksistiniu virusu užsikrėtusių politikų trukdžius.Ir dar viena,ar iškilmės neseniai garbingai laidojimų 1863/64 metų sukilėli vadų palaikų valstybiniu mąstu neužgožė partizanų vado A.Ramanausko- Vanago laidototuvių reikšmės,-kas Lietuvai ,lietuviams svarbiau minėti Sukilimo vadai ar Partizanų taip pat žiauriai nužudyti ir išniekinti didvyriai?

Deivis        2019-11-29 15:53

Kgbistus būtina paviešinti ir pakarti.

Ramiros       2019-11-29 15:03

Tie “vagys”, manau, galbūt yra neliustruoti, įsislapstinę visam amžiui, sulindę į atsakingas pareigas, prokuratūrą, teismus. ... Būtina paviešinti juos ir ryžtingai išpašolvoninti ... Va, tada, neabejoju, pradėtume gyventi oriau, garbingiau, galėtume jau pradėti šnekėti apie “gerovės valstybės” kūrimą. Dabar, su esamu kontingentu,  kalbos apie tokios valstybės kūrimą man atrodo ganėtinai juokingos .... Mano manymu, tik jų veikla, dominavimas visur, nustūmė mūsų šalį į ES užpakalį. O liberastai, kiek aš suprantu, padeda jiems naikinti mūsų valstybę ....

Pupa       2019-11-29 13:48

Na taaaip. Vienus kolaborantus iškeliam į Prezidentus, o kitus - sutrypiam. O dar kitus sukišam į valdžią ir užslaptinam jųjų kolaboravimą 100 metų į priekį.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.