Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 25 d. 11:19

22     

    

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

„Šiam Dariaus Kuolio korektiškam postui apie Lietuvos policijos smurtą prieš taikius piliečius feisbukas uždėjo „šešėlį“. Pačiam autoriui nežinant, postą mato tik draugai ir daugiau niekas“, – praneša Joana Noreikaitė.


Darius Kuolys. Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi.

Smurtu daug kartų rėmėsi Dalia Grybauskaitė. Per jos dešimtmetį prieš taikius piliečius buvo siunčiamos specialiosios pajėgos, prieš politikus, žurnalistus ir kitus viešus asmenis – slaptosios tarnybos, prieš sunkiai sergantį disidentą Algirdą Patacką – generalinis prokuroras, prieš signatarus Romualdą Ozolą ir Bronislovą Genzelį – teismai; žiniasklaidai taikyti „prevenciniai įspėjimai“...

Prie smurto buvome pratinami kaip prie natūralios valstybės gyvenimo dalies. Valdžios smurtavimą stengėsi viešai pateisinti mūsų politiniai apžvalgininkai ir net psichologai.

Kurį laiką atrodė, jog Gitanas Nausėda yra pakankamai stiprus, kad galėtų išvengti brutalios jėgos demonstravimo. Kad Lietuva tikrai turinti moralinę teisę smerkti Baltarusios ir Rusijos režimų smurtavimą prieš savo visuomenes…

Bet štai – šios savaitės vaizdai. Simono Daukanto aikštėje, priešais Respublikos prezidento rūmus, kaukėti policininkai, neprisistatę, neįspėję, pažeidę Policijos veiklos įstatymą, imasi smurtauti prieš taikų pilietį – griauna jį ant grindinio, spaudžia veidą prie apledėjusios žemės, skausmingai laužia rankas… Laisvajame Vilniaus mieste? Gerovės valstybėje?

Kam visa tai? Kodėl valdžios struktūros Lietuvoje vėl griebiasi smurto ir piliečių žeminimo?

Nuotraukose:
Vladimiro Putino Rusija – Peterburgas, 2021-ųjų sausio 31-oji / fotografas–  Anatolijus Malcevas, EPA/;
Dalios Grybauskaitės Lietuva – Kaunas, Garliava, 2012-ųjų gegužės 17-oji;
Gitano Nausėdos Lietuva – Vilnius, Simono Daukanto aikštė, 2021-ųjų vasario 17-oji
/iškarpos iš filmo juostos/.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

emilija       2021-03-2 12:30

Lietuva ruošiama valdymui su OMONU. Pradžia jau padaryta. Ne amžinai čia rašys lytiniai, politiniai, violetiniai.

kiekvieno piliecio       2021-02-26 18:09

pareiga jega priesintis valdziai, kuri lauzo konstitucija ir ignoruoja daugumos pilieciu valia. Manau ir seimo ir konstituciniu dvasiu uzimto pastato langai dar bus suskaiciuoti.

T0mas J.       2021-02-26 15:15

Rašykim laiškus
Prezidentui,
Premjerei,
Policijos vadovui,
Žmogaus teisių komiteto vadovui -
bandykim sužinoti - už ką tą žmogų suėmė, kokia jo pavardė, kokios pavardės policininkų?
Dabar pat. Rašykim.

Žodžio laisvė...       2021-02-26 11:42

Aš, Žmogaus Teisių gynėja dar iš sovietmečio sakau - šiuo atveju buvo grubiai pažeistos Žmogaus Teisės ir tai privalėjo sustabdyti Lietuvos Prezidentas.Jei Prezidentas ignoruoja tai,kaip elgiamasi su piketuotojais,vadinasi,jis nesilaiko
savo priesaikos ir Dievo pagalba ne prie ko.Paplakti liežuviu per priesaiką galima bet ką,tik po dienos visa tai galima pamiršti.Tuščiažodžiavimai pavertė laisvės gynėjų viltis Lietuvą matyt teisine,demokratine,teisinga ir garbę išpažįstančią valstybę,tiesiog svajone be ateities.
O Žmogaus Teisių komitetas Seime - butaforinė struktūra???

Sorošas       2021-02-26 8:38

Na ir pilietiškas tas mano augintinis Kuolys. Nuo mažiuko užauginau. Padariau švietimo ministrėliu, įtaisiau į ALF ir pas Venclovą į Santariškių šviesą. Dabar uoliai kilnoja rankutę Vilniaus Taryboje pas Šimašių. Laikau atsargoje, jei prireiktų pokyčių metu.

ONS>Algirdui       2021-02-26 8:34

Algirdai, nebūk stasys.

stasys       2021-02-26 7:45

Aštrių pojūčių mėgėjai nenustoja pliaukseti liežuviais .Tai ten tai šen vis dar bandoma parduoti visuomenei kokį astrasiuzetini mini filmuka su policijos elgesio žiaurumais. Ną imkime ir savęs paklauskite ar daug atsiras tokių tikinčių jog tai kas matoma filmuke nėra montažas jausmingos aktorės ? , kuriai labai reikėjo va kažko tokio kas nors kiek pateisintu senjorų veziojima į Daukanto a.kartą, per mėnesį .Deja filmukas netapo bomba ..ji paprasčiausiai ‘nesprogo’ .

Patarimas       2021-02-25 22:54

Susisiekti su antstoliu, kad juridiškai fiksuotų faktą, kad minėta paskyra FB su įrašu yra nepasiekiama. Tuomet- gerą advokatą, geriau JAV. Ir pateikti ieškinius už cenzūrą ir galimo nusikaltimo (jei tikrai policija pažeidė įstatymus) dangstymą.

Al.       2021-02-25 20:39

Nėra Nausėda stiprus, tuo labiau nebūtinai čia jo valia. Jam ko gero išvis mes nerūpim. O mūsų šviesuomenė negali susirasti kito būdo susižinoti, tik feisbuką ?

štaziui       2021-02-25 19:08

stazele, tau pigaus “Sovetskoje igristoje” atseit “šampano” butelys įstrigo analinėje angoje. Burbuliukai pokši pasturgalyje ir nesąmones čia visokia rašinėji. Sau pačiai pasidaryk 69 ozą, išgurkšnok iš savo ruros tą “šampąną” ir nusiramink.

NS, nakininkų ir ONS bendrystė?       2021-02-25 18:10

NS vedliai keistaprotiškai šalinosi 3
00 tūkst. peticijos iniciatorių (PI): nepadėjo,įtarinėjo kląstojimais, rinkiminės naudos siekimu ir t.t.
Nakas su Vaišvila kaltino preskonferencijoje seime juos anonimiškumu, siauraprotiškumu,slapstymusi, temos siaurumu ir naudingumu sistemai . Kremlininko Nako skambintojas VIEŠAI provokavo Grinevičių siųsti info peticijos signatarams ,neva padedant naujoms, geresnėms peticijoms. Reiškia pažeisti duomenų apsaugos įstatymą ir pakenkti kilniam marijampoliečiui.
ONS menkino parašų kiekį ir dergė iniciatorių paskatas, slopino info apie peticijos mąstą...
Tik Karbauskio kompanija pajuto galimybę pasišildyti PI pasiektu rezultatu ir moraliai viešai parėmė. CP moraliai irgi rėmė.
NS ,kaip visuomet, viešai apsidirbo ir supanašėjo su sistema..Kaip paprastai tą bendrystę pasiekia ,neva iš kilnių- nesusitepimo-  paskatų.  Vis nepaliauju stebėtis,kaip Radžvilo sektantai realybėje išduoda Sąjūdžio solidarumo ir telkimo principą , o viešumoje rypauja apie ištikimybę Sąjūdžio žygiui…NS viršūnės tęsia TS veidmainystės tradicijas ,kai tik gerai įsigilini į jų faktinį veikimą.
Primenu, Šopauskas netalpina demokratų tekstų, nesutampančių su R. nuostatomis.Budnikas nepraleidžia net komentarų į  pozicija.org, jei jei prieštarauja NS nuostatoms. NS aktyvas randa begalę kitų demokratų dėmių patys būdami daugiau ar mažiau išsitepę.NS aktyvistai (Budnikas)viešai NS sektantizmą, nesėkmių bedugnę, veidmainystę , plebėjų baimę peikiančius vadina ,,tarnybų’’ žmonėmis..
Peticija dėl Raskev. ypač apnuogino NS vedlių neadekvatumą ir kursą į paraštes, o iš sistemos ir nakininkų nieko kito nebuvo galima tikėtis…
Algirdas

stasys       2021-02-25 17:51

Broniaus Jūs ir pats netikite tuo ką čia rasote . Taip išeina sedi didelė krūvą  TS-LKD palaikytojų feizbuke ir gaudo kur čia kas leptels kokia nesąmone, dar pridekite norvegiškus sidabrinius štai Jums ir motyvas tą daryti. Ar tik nelendate čia kai kam į užpakalį ..?

stasys       2021-02-25 17:44

..nebuvo jokio smurto , poniai Joanai rezisuojant serialą  ‘Nauji Šuriko nuotykiai Daukanto a.’ ivan ivanovicius kažkodėl nutarė bėgti ji uzkalbinus scentiniams policininkams . Tolesnis veiksmas rutuliojosi jau ne pagal scenariju todėl vyrams teko improvizuoti iš delno .

Povilas       2021-02-25 17:25

Tam facebooke ne kažką tenuveiksi.
Ten totali kontrolė. Programinė. Plius skundikų armija.
Neseniai vienu prisėdimu pasidalinau Dovydo Norkūno video apie translyčius ir dar viena, neutralia, informacija.
Tai Dovydo filmuko beveik niekas iš mano draugų nepamatė - dingo ir tiek…
O šiaip linksmo turinio dalykėlis pralinksmino visus draugus ir iki šiol dar matomas.
Didysis brolis stebi…
Didysis brolis tvarko…

reikalavo       2021-02-25 16:35

TIESOS.

Kodėl tą nelaimėlį supakavo?       2021-02-25 16:21

Ką jis pridirbo ?Kažkokia priežastis turi būti.

Kaip čia       2021-02-25 16:00

Armonaitė nieko neparklupdė? Ar tik todėl, kad žmogus liko gyvas, ar todėl, kad moralių žmonių sveikata ir gyvybė nieko verta?

gaila       2021-02-25 14:45

Nebera LT…......

Deivis        2021-02-25 14:13

Lietuvą valdo bolševikiniai petterastai.

Valdovai.       2021-02-25 13:42

  Ne Nausėda valdo Lietuvą - jau antras dešimtmetis, kai Lietuvą valdo bolševikinio tipo banditai, kuriems vsio zakonno. O visa kita tik butaforija…

Šaunuolis Darius,        2021-02-25 13:15

nepraleido progos kūrybiškai prisidėti prie progresyviosios kohortos. Jei jau leidžiama kąsti - kodėl praleisti progą?

O iš tiesų, tai puikiai numanai kad niekas neklausė rūmų gyventojų kaip tvarkytis aikštėje.

bronius       2021-02-25 12:09

Prajuokino - Gitanas Nausėda yra pakankamai stiprus, kad galėtų išvengti brutalios jėgos demonstravimo.

O FB kiekvienoje šalyje, turi savo tinklą “stebėtojų”, kurie informuoja administraciją apie žalingą turinį. Štai Lietuvoje tie “visažiniai” yra iš Delfi, 15min, dar tame rate daug iš TS-LKD palaikytojų. Taigi šie “agentai” informuoja FB ir nuoroda užblokuota.

Taip, Laisvajame Vilniaus mieste, Gerovės valstybėje ir, reiktų pridurti, valdant Laisvės partijai.


Rekomenduojame

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.