A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Kam Šiauliuose gyventi gera? | Tiesos.lt

🌄Kam Šiauliuose gyventi gera?

Šiauliai

Irena Vasinauskaitė   2013 m. vasario 3 d. 22:09

0     

    

Kam Šiauliuose gyventi gera?

Jau tapo tradicija – kai Šiauliuose paskutinįjį mėnesio ketvirtadienį vyksta miesto Tarybos posėdžiai, prie savivaldybės pastato šurmuliuoja piketuotojai. Aktyvūs miestelėnai seka savo išrinktųjų darbą, lankosi komitetų, Tarybos posėdžiuose, organizuoja susitikimus su merijoje užsirakinusia valdžia ir patys apmoka skelbimus laikraščiuose.

Pailsę nuo nuolat patiriamų organizacinių išlaidų, aktyvuoliai šią savaitę sumanė paprašyti, kad turtingos įmonės – AB „Šiaulių energija“ vadovai Česlovas Kasputis, Virgilijus Paulavičius, Audronė Čepulienė ir Irena Rudienė paaukotų pilietinių akcijų reklamai. Juolab kad būtent šios įmonės perspektyvinei veiklai ir buvo rengtas susitikimas Tarybos posėdžio išvakarėse. Iki keliolikos tūkstančių per mėnesį uždirbantys tautos tarnai buvo „dosnūs“ – kraitelėn įmetė net 37 litus. Ši auka bei ženkliai padidintos valdžios vyrų pajamos – puikiausias įrodymas, kad Šiaulių valdžia skursta: 842 Lt priedas prie 4210 Lt savivaldybės administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus algos bei 782 Lt/mėn. priedai prie solidžių 3910 Lt/mėn. atlyginimų, kuriuos užsitarnavo ir du vicedirektoriai – Vaclovas Vingras bei Viktoras Strups. O miestelėnai, matyt, gyvena labai gerai, nes pilietinėse akcijose, dokumentų ruošimo darbuose nuolat dalyvauja iki šimto visuomenininkų.

Peršasi išvada – beveik 107 000 šiauliečių klesti. Nors negailestinga statistika teigia: vidutinis šiauliečio darbo užmokestis nesiekia Lietuvos vidurkio, tėra tik 1473 Lt/mėn. O kaip pensininkai išgyvena gaudami vos 840 Lt/mėn., žino tik jie patys ir ponas Dievas. Nes valdžios, regis, miestelėnų vegetacija nejaudina. Tik du Šiaulių miesto Tarybos nariai – Aurimas Nausėda bei Artūnas Visockas – klausė kolegų, balsuojančių už finansinį administracijos vadovų pamaloninimą, ar jau baigėsi krizė, ar likviduotos jos pasekmės.

Anot savivaldybės pinigus skaičiuojančių politikų, 2013 metais planuojamas mažne 12 mln. biudžeto deficitas, tad derėtų taupyti. „Už“ nemenko priedo paskyrimą administracijos direktoriui labai drąsiai ir ryškiai pasisakė buvęs Šiaulių universiteto rektorius, liberalcentristų atstovas Vincas Laurutis. Matyt, taip išreiškė žmogus atsiprašymą už prieš dešimtmetį mestą viešą repliką, neva V. Damulevičius parsidavęs „dėl sriubos lėkštės“.

Nei kolegų kritika, nei miestelėnų, stebėjusių Tarybos posėdį pastabos, nebuvo išgirstos – Saulės miestą valdanti koalicija skubėjo tvarkytis lyg nuosavame ūkelyje. Patvirtintas Strateginės veiklos planas be antikorupcinio įvertinimo. Kam? Anot Ekonomikos skyriaus vadovės A. Tutkutės, tokia metodika. Plano rengėjas nematė būtinybės. O kas tas rengėjas, klausite? Administracijos direktorius V. Damulevičius. Tas pats, kuriam algelė didesnė sustrateguota. Tas pats, kurį Tarybos posėdžio išvakarėse Šiauliuose viešėjęs TS-LKD partijos lyderis Andrius Kubilius padėkos raštu apdovanojo. Sotiems visai nesvarbu, kad Šiauliuose vaikų darželių auklėtojoms vėl gali tekti Šv. Kalėdas sutikti be atlyginimų? Bet ar rasite Lietuvoje valdžią, kuri prieš Šv. Velykas apie tai galvotų?

Prie savivaldybės pastato piketavę, o vėliau vidun sugužėję visuomenininkai miesto vadovams įteikė rezoliuciją, kuria prašė atidėti Tarybos sprendimą dėl 20 MW galingumo biokuro katilinės įrengimo. Žmonėms kelia nerimą gana neapibrėžtos sąlygos, kurios padės į šilumos tiekėjų rinką įsilieti privatininkams. Vytauto Kabailos vadovaujama piliečių grupė mano, kad tokiu sprendimu politikai sąmoningai varo į bankrotą savivaldybės įmonę „Šiaulių energija“, kad vėliau ją būtų galima tradiciškai pigiai „tarp savų“ prichvatizuoti. Šiaulių pensininkų sąjūdžio vadovas Stasys Grigaliūnas, Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė Nijolė Malakauskienė bei visuomenininkas Vytautas Kabaila siūlė sudaryti darbinę grupę, kurioje skaičiavimus bei analizes specialistams padėtų atlikti šilumos vartotojai.

Manipuliacijomis, Tarybos reglamento maklėmis, Šiaulius valdanti koalicija (primenu – be jokios opozicijos), pamynė visuomenininkų pastangas sąžiningai spręsti skaudžias šilumos ūkio problemas. Taryba nepaisė prašymo atidėti sprendimą dėl biokatilinės statybos. „Per salę pervažiavo buldozeris, kuriam degalus pila privatus investuotojas“, – po balsavimo apgailestaudamas replikavo savarankiškas tarybos narys A. Visockas. Aktyvusis politikas Aurimas Nausėda, posėdžio metu privertęs kėdėse raitytis ne vieną valdžios ilgasėdį, pripažino, kad „šiuo metu valdžios įstaigos netarnauja žmonėms“.

Visuomenės atstovai po balsavimo skandavo: „Gėda, gėda“, tačiau susigėdusių tautos išrinktųjų nesimatė. Politikų asmeninių kompiuterių ekranuose sužibo internetinių portalų vaizdai ir taip, neatsitraukdami nuo pramogų, jie toliau sutartinai maigė balsavimo mygtukus. Laikas nelaukia. Kadencija artėja į pabaigą, reikia apsirūpinti užsakymais Menų fabrikuose, šilumos ūkyje ar pan. Negali žmogus nuspėti likimo – ims ir atsibus iš letargo miego rinkėjai. Ir nebebalsuos už tuos, kurie rūpinasi tik savimi. „Jėzau, Jėzau, ar čia visada taip? – klausė garbi ponia, pirmą kartą apsilankiusi savivaldybės Tarybos posėdyje. – Dabar tai be trijų tablečių neužmigsiu…“

O visko jau matę Šiaulių visuomenininkai skirstėsi, sutarę dažniau organizuoti piliečių „ekskursijas“ į miesto valdžios posėdžius. Gal tokia visuomeninė edukacinė programa išmokys rinkėjus balsuoti…

Nuotraukos – Nijolės Malakauskienės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.