Kam atiteks protesto balsai?

Irena Vasinauskaitė   2014 m. balandžio 16 d. 1:31

30     

    

Kam atiteks protesto balsai?

Stebiu politologų, žurnalistų, portalų komentatorių pasisakymus apie tai, kuris iš kandidatų į prezidentus susirinks protesto balsus. Iš pradžių (pernai gruodį) visuomenė buvo įtikinėjama, kad šiųmečiuose rinkimuose nėra, kas į tokius balsus pretenduotų. Paskleista ir pirmoji legenda, kad protestuojančiųjų fane galėtų būti dabartinė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Tačiau ji prezidentinių rinkimų maratone nedalyvauja.

Tada imtasi propagandinės įtaigos, kad protesto balsus galėtų susižerti kitas Darbo partijos kandidatas – Artūras Paulauskas. Buvo ir tokių politikos apžvalgininkų, kurie visuomenei skelbė išties originalią mintį: protesto prieš valdžią balsus rinkimuose susirinksianti pati valdžios viršūnėje esanti Dalia Grybauskaitė. Gana ilgai tokia nuomonė buvo peršama socialiniuose tinkluose, TV laidose, internetiniuose portaluose. Tačiau įsibėgėjusi rinkiminė kampanija pateikė pora siurprizų.

Pirmasis – rinkėjų protesto balsų karalius europarlamentaras Rolandas Paksas rinkimuose nedalyvauja, nes jam neleista to daryti. Nušalintojo prezidento elektoratas puikiai mena Artūro Paulausko „nuopelnus“ R.Pakso nuvertimo byloje, nepamiršo, kokiomis aplinkybėmis kandidatas Artūras jau buvo laikinai prisėdęs S.Daukanto aikštės rūmų kėdėje. Žemaičiai – tvirti žmonės, jų neapgausi. Antra – kad ir kiek tendencingi ar gerai mokami būtų visokie „-logai“, nuo tikrovės nepabėgsi – ilgai ignoruotas, nepastebėtas (pasitelkti net apklausų klastojimo būdai) Seimo narys Naglis Puteikis imtas tituluoti pretendentu į 2014 metų Prezidento rinkimų protesto balsus. Taigi pripažinta, kad jis yra tikroji alternatyva dabartinei prezidentei.

Naglis Puteikis gina paprastą žmogų. Jį dažnai galima sutikti skriaudžiamųjų teisminiuose procesuose. Šis kandidatas – ir Lietuvos paveldo saugotojas. Jo kalba aiški, suprantama eiliniam Lietuvos žmogui. Trumpa. Logiška. N.Puteikis negražbyliauja. Šią savaitę politologai ir viešųjų ryšių specialistai pripažino: kad ir kiek besvarstytum – Naglis Puteikis yra vienintelis nesisteminis kandidatas. Kol kas kukliai nutylima viena detalė, vienijanti eksprezidentą R.Paksą ir N.Puteikį, – jie abu yra konservatorių partijos „atstumtieji“.

Taigi, kokie netikėtumai tyko N.Puteikio – pretendento susirinkti rinkėjų protesto balsus? Jis savarankiškas kandidatas, neturi politinės partijos, t.y. struktūrinio darinio, galinčio atlikti techninius rinkimų kampanijos darbus. Tačiau šį arčiausiai paprasto Lietuvos žmogaus esantį galimą valstybės vadovą konkrečia veikla remia (pvz., per parašų rinkimo akciją) visuomenininkai. Manau, jis yra atviras nesavanaudiškai paramai patarimu ar darbu. Labai reikia patyrusių stebėtojų rinkimų dieną, programos reklamuotojų, nes N.Puteikio rinkiminė sąskaita daugiau negu kukli. Bet kiekvieną atvejį vertėtų deramai apmąstyti. Gal jau dabar reikėtų viešai atsisakyti deklaruojamos paramos tų politinių darinių ar pavienių asmenų, kurių asmeninės savybės, vertybių skalė ar kasdienė veikla prieštarauja Naglio Puteikio prezidentinei programai ir ligšioliniam darbui.

Asmeninis prašymas visiems, kurie pasitiki šiuo kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus. Valdžios žmonės Naglio Puteikio paniškai bijo. Todėl visas iki rinkimų likusias dienas viešojoje erdvėje išvysime, išgirsime ar perskaitysime tendencingai sumontuotų informacijų. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: norėdama, kad būsimasis prezidentas taupytų valstybės lėšas Turniškių rezidencijos išlaikymui, kad netrukdytų eismui Vilniuje piko metu, kai iš ponų oazės į darbą S.Daukanto aikštėje ir atgal skrieja prezidentinis eskortas, sustabdantis visus skubančiuosius, Nika Puteikienė nuoširdžiai pasakė, kad kitų valstybių pavyzdžiu galima gyventi kukliame bute nuolat saugomoje darbovietėje – prezidentūroje. Paklauskite bent vieno savo aplinkos žmogaus, kaip N.Puteikienės žodžius suprato TV žiūrovai, tiksliau – ką leido suprasti žirklėmis pasidarbavę interviu montuotojai.

Tad tikėkimės visokių kliauzių. O atsakyti vargu bau ar bus leista – žmonių kandidatas savo idėjų propagavimui, reklamai pinigų neturi. Naglio Puteikio rinkiminė kampanija kukli ir tuo išskirtinė – tik sisteminiai, valdžios kandidatai į prezidentus vartosi milijonuose.

Tad atsirinkime pelus nuo grūdų patys. Atsitieskime – pasitikėkime savimi ir Naglio Puteikio viso gyvenimo darbu žmonėms, o ne sumodeliuota informacija rinkimų finišo tiesiojoje.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vija       2014-04-17 6:24

Kuo daugiau žmonių ateis į rinkimus,tuo sunkiau bus klastoti rezultatus.Visi,visi nepatingėkime,gal dar yra vilties susigrąžinti emigrantus ir Tėvynę.

esme pasakyta aiskiai       2014-04-16 21:57

“Valdžios žmonės Naglio Puteikio paniškai BIJO.” Uz Nagli, taskas.

Pensininke       2014-04-16 13:59

esu 70-mete, domiuosi politika ypac savo valstybes-Lietuvos. Bet aplinkui tenka isgirsti kalbanciu balsuoti uz Grybauskaite. Labai liudna, kad yra nemastanciu, neskiranciu juoda nuo balto zmoniu, net i kito rajono kaima savo giminaiciui, kuris deja tap pat sake balsuoti uz Grybauskaite siunciu “Laisva laikrasti”. Artejant rinkimams, ziniasklaida uzsiima neramumais Ukrainoje, kad uzkalbeti rinkeju dantis. Bukim vieningi ir balsuokim uz N.Puteiki, esamos korumpuotos sistemos raksti.

Praktika       2014-04-16 12:29

Jungtineje Karalysteje ateina kandidato atstovai ir paklausia,ar nenoretumet jo nuotraukos(mazdaug zurnalo dydzio) uzsiklijuoti ant lango.Taip ir daroma pirmuose aukstuose.

Pasiūlymas visiems, visiems       2014-04-16 11:55

Nesnauskit, eikit -stebėtojų trūksta, kai kuriose apylinkėse net nėra. Stebėtojus gali pasiūlyti partijos ir atrodo judėjimai? (nesu tikra) Būtina kontrolė, antraip gero nebus. Atsiverskit http://www.vrk.lt ten y,ra kiekvieno rajono rinkimų apylinkės ir komisijos nariai nurodyti ir stebėtojai. Laikas veikti. Komisijos negalės skaičiuoti neteisingai, klastoti perduodamų rezultatų,  jei bus stebimi kiekvieną minutę. Siūlau rinkimų dieną itin atidžiai sekti komisijos darbą, nesitraukiant nei minutei. Tai svarbu.

Irena Vasinauskaitė       2014-04-16 11:42

Labas, fantastiškai aktyvūs komentatoriai. Nuo šios akimirkos visą savo energiją skirkime pozityviai veiklai - tapkime Naglio Puteikio rinkiminiu štabu. Mes nugalėsime, jei subursime bent trečdalį pasirašiusiųjų už žemės nepardavimą užsieniečiams. Ką galime padaryti, neturėdami milijonų? Kaip galime padėti mūsų kandidatui? Po kiekvienu straipsniu, išspausdintu tiesos.lt yra aiški nuoroda - “perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam” arba padaryk kopijų nesinaudojančiam internetu giminaičiui, artimajam, neapsisprendusiajam ir t.t. Yra daug puikių rašinių nesisteminiuose portaluose. Dalinkimės. Pritariu siūlymams iš savo automobilių padaryti reklaminius “stulpus”. Visus stiklus galima papuošti kandidato plakatais ar kita dalinama medžiaga, kol jūsų automobilis stovi aikštelėje prie darbo ar prekybcentrio ir t.t. ir pan. Kad nepultų tvarkos sargai, važiuojant pakanka kuklaus lipduko. Manau, nė VRK Zenonas neapkaltins piliečių, jei jie pasigamins ir nešios kepuraites su užrašais “Mano Prezidentas - Naglis Puteikis” arba “Rinkimės Naglį Puteikį” ir t.t. ir pan. Tai nėra brangu, tik reikia drąsos, tiesos ir išradingumo. Atsitieskime pagaliau, Orių ir principingų bijo visos valdžios. Susitelkime.

Pagarba       2014-04-16 11:34

Anikei,nors nepažįstu,bet kiek suprantu,ji rinko parašus,eina į protestus dėl Garliavos mergaitės.Konkrečiai veikia.Rašo primenančiai ir neabejingai.

Arūnas > Anikei       2014-04-16 10:32

Gal baikime vieną kartą tuos lozungus rašinėti. Jei turite ką pasiūlyti konkretaus kaip Julius, tai siūlykit, kitu atveju tai tušti žodžiai ir tiek.

rasa       2014-04-16 10:18

Tuscias darbas agituoti apsisprendusius. Susidariau sarasa tu pazystamu, kurie yra viskam abejingi - jie sudaro gausiausia partija Lietuvoje. Skambinsiu, sveikinsiu su Sv.Velykom, kalbesiu. Kiekvienas balsas svarbus. Taip dariau ir su parasais.

VISI,       2014-04-16 9:56

Kas turi patyrimo rinkimuose, turi žinoti, kur sisteminiai gali naudoti klastą, todėl reikia imtis profilaktinių priemonių.Ir būti labai budriems.Manau, jeigu išvengsim klastos, Naglis laimės.
Tik nepasiduokim…

MĄSTANTIEMS       2014-04-16 9:40

KĄ PADARYTI,KAD BŪTŲ BALSAI NUMERUOJAMI.
  SKAIČIUOJANT JUOS SUDĖTI EILĖS TVARKA.
  RINKĖJAS SAVO BIULETENIO NR.UŽSIRAŠYS DELNE.

Anikė       2014-04-16 9:35

Tik darbu galime padėti Nagliui Puteikiui tapti Lietuvos vilties Prezidentu.Juk
nesnaudžia partijų agitatoriai ir juodieji kardinolai.Reikia vienytis visiems,
nesisteminėms partijoms,visuomenininkams…Veikite,dirbkite,kas galite vienykite šviesias jėgas,kad kartu stotume prieš devyngalvį drakoną ir įveiktume.Mes taip
pat nusipelnėme gyventi geriau,padoriau,šviesiau…
Kibkit į darbą,mielieji tautiečiai.

Arūnas > anetai       2014-04-16 9:01

Balsus klastoja todėl, kad mes jiems leidžiame tai daryti. Reikia vieną kartą nepatingėti pakelti užpakalius ir išeiti į gatves. Jeigu tik sėdėsime ir dejuosime tai niekas ir nesikeis. Aišku, patys žmonės nesusiorganizuos, todėl lyderiai turėtu būti drąsesni ir ryžtingesni.

aneta       2014-04-16 8:47

balsuosiu už NAGLĮ PUTEIKĮ.Bet esant vaigausko kompanijai bus padaryta taip, kad laimės ne jis. Viską lemia kaip po balsavimo suklastojami rezultatai.

> 2014-04-16 9:25       2014-04-16 8:39

2014-04-16 9:25 Tujinsi savo „draugą“ kelnėse, o seiliotis niekas nedraudžia. Patys populiariausi komentarai portaluose prieš 5 ir prieš 10 metų buvo: „aš už...“, „tik už...“, aš ir mano šeima už...“, „aš ir mano draugai už...“, „rinkime vilties prezidentą/ę...“. Skyrėsi tik paskutinis žodis, kaip ir dabar.

To Juliui       2014-04-16 8:34

Labai teisingas pasirinkimas agitacijai nuosavas automobilis. Jei dauguma tokių
išradingų ir protaujančių piliečių būtų, gal ir galimas kažkoks pokytis Lietuvoje. Deja, daugumai gerai, dauguma bailiai, o dar dalis nukaršę pensininkai, kurie reikalingi prie balsadėžių, todėl ir aš tame tarpe, tik
įmesti popierėlį į dėžę ir tik už N,PUTEIKĮ. Jei antram ture jo nebus nebalsuosiu arba…

ROMA       2014-04-16 8:27

D4l stebėtojų - taikliai parašyta. Tai svarbiausia. jau dabar reikia atrinkinėti ir organizuoti.

to>Vytautas Ju.        2014-04-16 8:25

Visų pirmą tu ne esi eilinis pilieti, o paprasčiausias konservas arba liberastas. ir ne tamstai spresti ar kaip balsuos tikri eiliniai piliečiai už Naglį Puteikį. Nomenklatūra ir diktatūra nepraeis.

Vytautas Ju.       2014-04-16 8:14

  ↔Svaičiojimai. Ar N. Puteikis turi 4004 stebėtojus? Ar susimastėte, kodėl stebėtojo pažymėjimą išduoda Vyriausioji rinkimų komisija, o ne kandidato rinkimų štabas?! Net jei surinktų tokią armiją stebėtojų, kur garantija, kad jie savo darbą atliktų sąžiningai, kad nebūtų infiltruotų provokatorių?
  ↔O gal yra manančių, kad Sistema leis patekti į antrą turą ne jos parinktam kandidatui?! Kandidatui, kuris 19 metų tūnojo konservatorių partijoje ir prieš pat rinkimus kaip koks Pilypas, išlindęs iš kanapių, pareiškė: „būsiu prezidentu“. Arba jis nesuvokia ką daro, arba, kaip jau esu rašęs,  žino tai, ko mes, eiliniai piliečiai, nežinome.

mes laimesim!       2014-04-16 8:12

tvirtai tikiu, kad Naglis laimes. Bet mums reikia dirbti, paraginti artimus zmones balsuoti uz Puteiki, nes sistema vengia atviru debatu televizijose, visais galimais budais blokuoja Grybauskaites stipriausia varzova Puteiki, o tuo tarpu Daukanto rumu princese neislenda is tv.

Gustė       2014-04-16 8:12

Mieli LIETUVAIČIAI,skelbkite kaip gerąją naujieną NAGLIO PUTEIKIO dalyvavimą prezidento rinkimuose. Būkime vieningi, kalbėkime vieni su kitais. Tai paskutinis šansas mums paprastiems,bet dar suvokiantiems, kiek neteisybių, pažeminimų,arogancijos iš valdžios žmogialiukų esame patyre. Telaimina TAve NAGLI DIEVAS.

Vienykimes       2014-04-16 7:48

Vienykimes,kalbėkim,raginkim balsuoti uz Nagli Puteiki ir atsikratysim,Grybauskaites,Kubiliaus,Lansbergio.

Laimes Naglis Puteikis       2014-04-16 7:46

Laimes Naglis Puteikis, nes tai TEISINGUMAS

Arnė       2014-04-16 7:43

pasirinkimas daugiau negu aiškus, tik nemiegokite, piliečiai, jei norite nors kokių pokyčių tikresnio valstybės gyvenimo link; stebuklų nelauksime, patys turime juos kurti.

Julius       2014-04-16 7:39

Automobilio užpakalinio lango stiklas - puiki vieta reklamai. Manau, kad valdžiagyviai (policajai) neturėtų preteksto “kabinėtis” dėl privačiame automobilyje skleidžiamos reklamos - žinoma, kad neužstotų užpakalinio vaizdo.
Todėl, norėdamas šiek tiek padėti gerb. Nagliui, priklijavau ant stiklo šūkį: “NAGLIS PUTEIKIS - MŪSŲ VILTIES PREZIDENTAS”....

Tiesos.lt       2014-04-16 7:18

Jau praėjo dvi paros po Naglio Puteikio savo programos pristatymo, o iki šiol visa programa nepaskelbta išskyrius kelias nuotrupas. Kaip galima platinti ar aiškinti žmonės be pačios programos.

pareigūnai padės       2014-04-16 7:16

Na jei jau pokalbiui Naglį Puteikį kviečiasi pareigūnų profsąjungos—-manau reiškia daug…...

labai       2014-04-16 6:54

tikiuosi, kad šįkart bus geriau. Labai tikiuosi, “bet” išlieka visada, nes tautos mentalitetas sužalotas ir gan stipriai. Per mažai jaunų, dorų ir pilietiškų žmonių. UŽ GERBIAMĄ NAGLĮ PUTEIKĮ. SĖKMĖS IR VISUOTINO PALAIKYMO JAM.

alius       2014-04-16 6:34

tuo išverstaskuriai ir skiriasi kad vartosi Tautos milijonuose visi kam brangi Lietuva balsuojam už Naglį Puteikį

Rima       2014-04-16 5:38

Irena sako - reikia pasitikėti.


Rekomenduojame

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Audrius Bačiulis. Apie Europos Sąjungos jungtinius apsaugų nuo Corona viruso epidemijos pirkimus

Algimantas Rusteika. Na, bet kai viskas baigsis, bus gerai

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Michaelas Cookas. Bijote koronaviruso? Džiaukitės, kad negimėte prieš 400 metų

Povilas Gylys. Dalia Grybauskaitė: asmeninės savybės

Liudijimas. Gydytojas iš Lombardijos: „Džiaugiuosi, kad grįžau prie Dievo, kai mus supa kančia ir mirtis“

Rasa Čepaitienė. Palaikykime SAM ministrą Aurelijų Verygą

Verta prisiminti. J. Tumo-Vaižganto laiškas apie „karantino sąlygas“ Kauno potvynio metu 1926-aisiais

Aurelijus Veryga. #veido_kaukės

Jurga Lago. Štai kaip gerai „tvarkosi kitos šalys“, arba Apie europinius standartus

Neringa Venckienė dalijasi prisiminimais: „Kas išliejo, nutašė, suformavo… mus tokius?“

Rasa Čepaitienė.  Karantinas (II): kinų pavasaris

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Pasaulio sveikatos organizacija: Kas yra COVID-19 ir kaip TU turėtum elgtis (video)

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Dvaro medikas skėlė iš peties. Audriaus Bačiulio ir Vytauto Sinicos komentarai

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

Liudvikas Jakimavičius. Progresas ir jo rogutės

Geroji Naujiena: Akli mes ar kalti? arba Jo Teismo belaukiant

Junkimės į bendrą maldą stebėdami šv. Mišių transliaciją per televiziją, radiją ar internetu

Andrius Švarplys. 4 klausimai

Visuotiniai ypatingi atlaidai tikintiesiems

Tomas Pueyo. Koronavirusas: Kodėl turime veikti žaibiškai?

Vytautas Rubavičius. Civilizacinis Karūnuotojo veidrodis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.