Nevyriausybinės organizacijos

Kaip skatinti aktyvumą ir pilietiškumą?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. vasario 2 d. 12:05

6     

    

Kaip skatinti aktyvumą ir pilietiškumą?

ziniuradijas.lt

Žmonės yra abejingi ir nepilietiški skamba lietuvių ausyse įvykus dar vienai tragedijai. Esam mažiausiai empatiški, egoistiški, užsidarę, susikaustę ir abejingi svetimo nelaimei ar skausmui. Ar tikrai čia apie mus?

Socialiniame tinkle „Facebook“ startavo kampanija „Pasibelsk“, kurios tikslas – paskatinti kaimynų empatiją ir pagalbą tada, kai akivaizdžiai to reikia. Šia kampanija kreipiamasi į kaimynus ir kviečiama, išgirdus gretimame bute triukšmą, aimanas ar verkimą, pasibelsti ir tokiu būdu bent trumpam nukreipti smurtautojo dėmesį.

Kas labiausiai slopina mūsų aktyvumą ir pilietiškumą? Ar valdžiai reikia aktyvių, keliančių problemas, bruzdančių piliečių ar paklusnių ir tylių?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ar pamenate?....       2017-02-2 23:40

Ar pamenate kaip a.a.R.OZOLAS ir Br.GENZELIS buvo tąsomi po teismus?Ir ne tik tai.Va tada jau buvo susidorojama brutaliai
su tautos pilietiškumu ir visuomeniniškumu.Visoms valdžioms ir kitiems glaudžiai susijusiems su ja yra naudinga slopinti
tautos aktyvumu,kitaip neturėtų galimybių plauti pinigus ir semtis iš biudžeto.Palaužta tautos dvasia,sunaikinta jos drąsa.Tauta suprato,kad priešintis yra beviltiška ir net pavojinga kiekvienam asmeniškai.Tauta supratusi padėtį nusprendė
pasitraukti į užribį ir palaukti patogesnio laiko.Ji šiandien pasinaudojo proga išrinkti į Seimą šiokios tokios vilties
teikiančius žmones.Koks kilo nepasitenkinimas,kokios keliamos audros net nesirenkant padorumo reikalavimų.Todėl Lietuvą paliko milijonas.Tikriausiai nėra šeimos,kurios nepalietė emigracija.Lietuvai artėja dar viena katastrofinė situacija - vis labiau senstantys palikti tėvai,kai jau jie negalės savim pasirūpinti.

"Kalafiorų tema"       2017-02-2 21:40

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
- - - -
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS…

Agnė       2017-02-2 19:28

Kažkada Perednio Dienos klausimas laaabai patiko ir daug info ir mokėjo pakalbinti pašnekovus profesionaliai. Dabar jau kaip visi, į vieną pusę, neįdomu. Va tau ir pilietiškumas.

Norėtųsi,kad pokalbių laidose dalyvautų        2017-02-2 19:14

daugiau dvasininkų.Turim ir jaunų,ir nelabai,ir modernių ir labai populiarių.Jie mūsų visuomenės dalis ir turėtų reikšti nuomonę.Žmonės į bažnyčias neina,o studijose būtų įdomu pasiklausyti.

Nepasirašysiu       2017-02-2 17:38

O kada lietuviai nebuvo neempatiški kito nelaimei ir skausmui? Gal vysktant holokaustui, o gal Lietuvoje įsteigus ČŽV kankinimų kalėjimą?

skverno logika       2017-02-2 13:58

1. Baudomis
2. Sodinant į kalėjimą
3. Sekant, kontroliuojant pokalbius ir korespondenciją
4. Didinant mokesčius ir privoles
5. Palaikant stabilų skurdo lygį, nesuteikiant galimybių atsitiesti
6. Aiškiai parodant kad jokių “teisybių” eiliniui piliečiui surasti be prošvaisčių
7. Nuolat demonstruojant Valstybės muskulų galią prieš mažus žmogelius
8. Visiškai ignoruojant baudžiauninkų nuomonę
9. Panaikinant bet kokias landas kumečiams pasisakyti viešoje erdvėje
10.Plečiant valdymo aparatą
11.Didinant jėgos struktūrų kiekį ir galias
12.Nuolat rodant emigravusiems signalus, jog “geriau jūs bydlo negrįžkite”
13. ... ... ...
...
...
...
..
.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.