Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Kaip rodo naujasis Anglijos žemėlapis, per referendumą dėl Breksito Britanija spręs, ar ji sutinka tapti imigrantų tauta

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 31 d. 17:51

2     

    

Kaip rodo naujasis Anglijos žemėlapis, per referendumą dėl Breksito Britanija spręs, ar ji sutinka tapti imigrantų tauta

Ben Judah | independent.co.uk | 2016 m. kovo 13 d.

Tai Britanijos imigracijos referendumas. Jeigu kalbama apie balsadėžes, sprendimą „Išeiti“ ar „Pasilikti“ lems ne perdėtas Briuselio reguliavimas, „šveicariškasis modelis“ arba Britų teismų suverenitetas. Tai bus didysis neminimasis: ar jums priimtina imigracija ir etninis pokytis?

Žvilgterkime į euroskeptikų Britanijos žemėlapį. Šioje naujoje YouGov 80 000 rinkėjų apklausoje modelis yra stebėtinai aiškus. Ten, kur imigracija patiriama susidūrus su pigiomis Ispanijos auklėmis ir geranoriškais lenkų statybininkais Londone arba su patyrusiais Austrijos biochemikais ir prancūzų duomenų architektais Oksforde ir Jorke, atrodo, laimi „Pasilikti“ kampanija. Ten, kur imigracija patiriama kaip laukai išnaudojamų lietuvių vaisių rinkėjų ir rumunų darbdavių Linkolnšire arba kaip įtempta baltųjų ir Kašmyrų segregacija Bradforde, pasisekimą turi „Išeiti“ kampanija.

Atsiliepdamas į britų politikos reikmes, šiemet išmaišiau šalį pakartotinai ir buvau liudininkas atotrūkio tarp euroskeptikų aktyvistų ir euroskeptikų balsuotojų. Aktyvistai, kaip visada, yra apsėsti idėjų, pasirengę ilgiausiai kalbėti apie šveicariško tipo prekybos sutartis arba apie mūsų prarastus ryšius su tuo, kas kadaise buvo vadinama „baltųjų bendrija“. Aistringai kritikuodamas Briuselio apgavystes, atradau „suokalbį prieš Britaniją“.

Euroskeptikai balsuotojai negali labiau skirtis. Šimtuose mano gatvės interviu, opozicija ES beveik visada skambėjo maždaug kaip „Mes perpildyti“.

Šalyje, taip greitai tampančioje imigrantų tauta, tokia pat įvairia kaip Jungtinės Valstijos, tai neturėtų stebinti. Imigracija, kaip industrializacija, nėra savaime gera ar bloga. Tai paprasčiausiai kažkas, kas gali būti gerai arba blogai sutvarkyta. Britanija keičiasi.

Dar keli dešimtmečiai ir didžioji dauguma mūsų miestų paseks Londonu arba Lesteriu ir taps vietomis, kur „baltieji britai“ sudaro mažumas. Oksfordo universiteto studijos skaičiavimais, apie 2050-uosius maždaug 30 procentų gyventojų bus ne balti.

Kai rinkėjai sako, kad juos jaudina imigracija, jų nedomina, 80 000 ar 250 000 atvyko šiais metais. Šie skaičiai yra visiškai abstraktūs, bereikšmiai jų gyvenamai tikrovei. Ne, jie kalba apie kai ką esmingesnio: apie etninį pokytį. Jie turi omeny besikeičiančius gatvės ženklus („Polski sklep“) ir kintantį jėgų balansą tarp kultūrų jų miete („Jie nori įvesti šariato teisę“). Kasdienėje anglų kalboje „imigrantai“ reiškia „etninės bendruomenės“, o ne „neseniai atvykę“.

Faktiškai „Pasilikti“ kampanija aiškiai suvokia, kad tai tapo imigracijos referendumu ir būtent todėl pasirinko minėti tai kiek galima mažiau. Daugelis kampanijos dalyvių bijo, kad ji taps referendumu, kovojamu už liberalias vertybes.

Aš stipriai pasisakau už integraciją, bet ne tiek dogmiškai, kad manyčiau euroskeptikų balsuotojus esant neteisius, kai jie tiki, jog balsavimas pasilikti atitolins Britanijos etninę transformaciją. Ir pasilikus ES, ir pasirinkus savarankiškos ekonomikos kelią (ką daugiausiai siūlo daryti tie, kurie pritaria išstojimui) reiškia didelę imigraciją iš Rytų Europos – galbūt koks 1,5 milijono žmonių kiekvieną dešimtmetį, tampančių nuolatiniu Britanijos gyvenimo bruožu.

Taigi, ar Jums patinka, kad Britanija tampa imigrantų tauta? Pasakykite „taip“ arba „ne“, ir aš galėsiu pasakyti, ar jūs esate UŽ ar PRIEŠ išstojimą.

Iš anglų kalbos išvertė Artūras Judžentis

independent.co.uk

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2016-03-31 23:35

Reiktų sutvarkyti vertimą:
“Romanian gangmasters” NEREIŠKIA “rumunų darbdavių”, o “willing Polish builders” - “geranoriškų lenkų statybininkų”, “I am strongly for In” netikslu versti kaip “Aš stipriai pasisakau už integraciją”, “voting to stay will further the ethnic transformation of Britain” NEREIŠKIA “balsavimas pasilikti atitolins Britanijos etninę transformaciją”, o “Remaining in the EU or the Single Market” NEREIŠKIA “Ir pasilikus ES, ir pasirinkus savarankiškos ekonomikos kelią”.
Summa summarum: sutvarkius, labai įdomus straipsnis būtų, bet toks, kaip dabar, jis klaidinantis - todėl bevertis.

skaitytojas       2016-03-31 19:23

Nieko neturiu prieš lietuvį Judžentį ir anglą Ben Judah, bet, kaip sako suvalkiečiai, “neina suprasti”, kuris iš jų yra susipykęs su savo kalba. Tekstas tragiškas.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.