Dienos aktualija, Politika

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 7 d. 1:28

38     

    

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Mūsų šalį naujojo kairuoliškumo ideologija užgriuvo staiga. Todėl protestuojam. Ir pykstamės su valdžia bei oficialiąja žiniasklaida.

JAV ji plito palaipsniui: iš universiteto – į universitetą.

Prof. Č. Milošas, vėliau literatūros Nobelio premijos laureatas, savo akimis regėjęs šį procesą, jį  taip nupasakoja:

„Tame universitete buvo žiūrima politinio korektiškumo, todėl buvo stengiamasi įdarbinti kuo daugiau tinkamos odos spalvos ir deramos orientacijos asmenų. Mažiau šansų gauti dėstytojo vietą turėjo baltasis, vyriškis, heteroseksualios orientacijos; šiek tiek daugiau – gėjus. Dar truputį daugiau – moteriškos lyties baltoji, tiesa, buvo pageidautina feminintinė veikla, plius, jei tai įmanoma, neslepiamas lesbijietiškumas. Kuo tamsesnė odos spalva, tuo geriau, tad Anglistikos fakultetas didžiavosi gavęs poetę, turinčią tris trokštamus bruožus: 1) juodą odą, 2) moterišką lytį, 3) rėksmingą eilių radikalumą.

Kai kurie fakultetai patyrė rimtų rūpesčių, nes iš kur, pavyzdžiui, paimti juodaodį švedų literatūrai dėstyti?

Slavų literatūrų fakultetas išsisuko iš keblios padėties atsisakydamas optimalių reikalavimų ir pasitenkindamas mokančiu rusų kalbą indu. Žymi romanistė iš Indijos tenkino Anglistikos fakulteto sąlygas kaip tamsiaodė ir moteris, deja, turėjo vyrą, užtat mokėjo išdėstyti kolonializmo bjaurastis.“ („Pakelės šunytis“).

Žodžiu, lietuviai ir kiti europiečiai dar turime kur eiti. Kairieji čia dar pridėtų: „Į PRIEKĮ“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dimitry Ashley       2021-08-26 21:59

Pamačiusi internete įrašą, kuriame sakoma, kaip jai padėjo daktaras Ilekhojie, aš taip pat nusprendžiau kreiptis pagalbos, nes neturėjau kito pasirinkimo - norėjau susigrąžinti vyrą ir laimę. Jis bendravo su daugybe moterų ir mane labai įskaudino. Viską, ką Henris darė, aš vis dar mylėjau ir nenorėjau jo prarasti. Didžiausiai mano nuostabai vyras grįžo namo atsiklaupęs, kad turėčiau rasti vietą savo širdyje jam atleisti. Man iš tiesų trūksta išraiškų ir nežinau, kaip išreikšti savo dėkingumą jums, daktare Ilekhojie. Tu esi Dievas, atsiųstas atkurti nutrūkusius santykius, o dabar aš esu džiaugsminga moteris. jo kontaktiniai duomenys yra „Whatsapp“ numeris +2348147400259) arba el. .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Joo...       2021-06-8 23:41

Raigerdas įkūnija tikrą lietuvišką patriotizmą. Koktu nuo tokių brolių ir sesių tautiečių... Vienintelė išeitis emigruoti ir kuo greičiau.

Национальная электронная библиотека        2021-06-8 23:33

Древние и современные протоколы собраний “Сионских мудрецов”:
https://rusneb.ru/catalog/000199_000009_007829083/

Raigerdas>Stiklo valytuvui       2021-06-8 23:21

Taip, kaip nekeista, T0mas J.pacitavo teisingai, o Stiklo valytuvui vėl reikia grįžti į palatą ir sekantį kartą bandyti vėl, tik apsimetus ne Stiklo valytuvu, o Kiaulės šnipu, pavyzdžiui.

T0mas J. -> Stiklo Valytuvui       2021-06-8 22:46

Negi gaila geram žmogui, tamsta gautum el. paštu PDF formate, jei tik būtų aišku kokiu adresu siųsti. 39 puslapiai, mažiau nei pusė megabaito.
Tikrai turiu tą knygelę, galiu pacituoti menką gabalėlį iš 20-o protokolo:
—-
” Išorinės paskolos nelyginant siurbėlės, kurių niekaip negalima nukratyti nuo valstybės kūno, kol jos pačios nukris arba valstybė jų atsikratys. Bet gojų valstybės nenumeta jų, o vis labiau jas deda ant savęs, todėl neišvengiamai turi pražūti nuo savanoriškai išliejamo kraujo. Iš esmės ką gi labiau reiškia paskola, juo labiau išorinė? Paskola tai išleidimas valstybės vekselių, turinčių procentinį įsipareigojimą pagal pasiskolinto kapitalo sumą. Jeigu paskola apmokama 5 %, tai po 20 metų valstybė veltui išmokės sumą, lygią pasiskolintam kapitalui; po 40 metų ji išmoka dvigubą sumą, per 60 metų trigubą, o skola taip ir lieka nepadengta. Iš šio apskaičiavimo matyti, kad esant visuotiniams mokeščiams valstybė atima pinigus iš vargšo kišenės į turtuolių kišenes, bet kai mes papirkome ką reikia, kad būtų skolinamasi iš svetur, tai visas valstybės turtas ėmė plaukti į mūsų kasas ir visi gojai emė mokėti mums valstybės donį. Jei viešpataujančių gojų lengvatiškumas, atsižvelgiant į valstybės reikalus ir ministerijų parsidavimus, arba finansinių klausimų nesupratimas valdančių asmenų išskolino savo kraštus mūsų bankams neapmokestinamomis skolomis, tai reikia žinoti, kiek mums tai atsiėjo darbo ir pinigo.”

Raigerdas>Stiklo valytuvui        2021-06-8 22:44

Klausimas tau pateiktas buvo aiškiai:“Tai iš kur tada paėmei tuos punktus? Pats sugalvojai? Užsiimi falsifikacijomis?”
Į pateiktą klausimą neatsakei. Tenka man pakartoti tau tą pačią istoriją jau kokį šimtąjį kartą:“Psichiatras tekšteli ant švaraus popieriaus lapo rašalo dėmę ir klausia vieno iš savo pacientų:“Kas čia?”. Ligonis susiima už galvos ir persigandęs rėkia:“Daktare, aš bijau, čia urvas į pragarą”. Tą pacientą nuvaro į palatą. Klausia sekančio:“kas čia?”. “Oho daktare, čia kraujo dėmė”. Ir tą nuvaro į palatą. Klausia trečio:“kas čia?”. Tas ir atsako:“Nekiškit man daktare tokių padirbtų eurų. Aš jų neimsiu”. Ir tą į palatą. Klausia ketvirtojo:“Kas čia?”. Tas atsako: “Rašalo dėmė ant popieriaus lapo”. Daktaras įdėmiai į jį pasižiūri ir paleidžia namo. Tai tu su savo atsakymų krūva, kelintas būsi pacientas pas psichiatrą? Klausimas tai buvo paprastas:“Tai iš kur tada paėmei tuos punktus? Pats sugalvojai? Užsiimi falsifikacijomis?”. Ir tu nesugebėjai į jį atsakyti?

Stiklo valytuvas       2021-06-8 21:20

Aiškiai parašiau: „Čia ne punktai, o apibendrinimai.“
O apibendrinimai tai jokia falsifikacija!
Ko tau reikia, tiesos (aiškumo) ar priekabiavimo.
Nori priekabių...
.
„Raigerdas>Stiklo valytuvui     2021-06-8 20:26
Aš skaičiau tik neprisimenu kelis dešimtmečius atgal Ir ten tokių punktų nebuvo. Tai pas tave čia, kokių metų leidinys?“
„Atgal“ - rusiškai, lietuviškai „prieš“.
Ar tik nebūsi koks žydokomuno apsimetęs lietuvišku avinėliu. Tiesos.lt tokių pilna.
.
Žemiau, apie politinę „kairę“ ir „dešinę“ kažką pripaistei, o į paklausimą paaiškinti… beveliji patylėti.
Man primeti falsifikavimus, o pats ‘gražiai muuilini’ į šoną.
.
Kituose komentaruose irgi neblizgi krikštolu…
Gal prašaisi, kad kiekvieną kryptelėjimą pabaksnočiau.

Raigerdas>Stiklo valytuvui       2021-06-8 21:05

Tai iš kur tada paėmei tuos punktus? Pats sugalvojai? Užsiimi falsifikacijomis?

Stiklo valytuvas       2021-06-8 20:58

Čia ne punktai, o apibendrinimai.
O pati knygelė „Siono išminčių protokolai“ versta į lietuvių kalbą ir lietuviškai išleista (kiek pamenu* Seinuose 1905 ar 1907 m. Dėl metų  galiu klysti.)
Prieš 10 m. tą knygelę pats skaičiau Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje ir taip pat Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje. Keista, dabar (ant ‘greičio’) tos knygelės internetiniu būdu nebepateikia nei viena iš minėtų bibliotekų.
Gal čia demokratijos pastrigimai*?
Vrublevskių bibliotekoje tada ta knygelė buvo buvo ir rusų kalba ir dar kažinkoks variantas…

Raigerdas>Stiklo valytuvui       2021-06-8 20:26

Aš skaičiau tik neprisimenu kelis dešimtmečius atgal Ir ten tokių punktų nebuvo. Tai pas tave čia, kokių metų leidinys?

Stiklo valytuvas       2021-06-8 20:17

„O kokia vieta iš “Siono išminčių protokolų” egzistuoja dabar?“ - šiuo momentu…, atsakyti sudėtinga, bet paskutinių mėn. laikotarpyje… reikėtų cituoti ne vieną puslapį.
# Protingųjų gojų sudurninimas visuomenės akyse.
# Vaikų supriešinimas su tėvais.
# Vaikų ir tėvų išskyrimas…
# Klasikinių vertybių iškreipimas, ir iškrypusių vertybių primetimas (naujakalbė).
# Nepalikti gojų vienų - be išrinkt]ųjų* priežiūros, ir t.t.
Sunku patikėti kad neskaitęs ir nesiorentuoji…
Kol vengsime ar išsisukinėsime apie tai kalbėti, tol jomio esminio atgimimo ir proveržio nebus. Ne tik Lietuvoje, bet ir ES, JAV, ir visose baltųjų teritorijose. Su likusiu pasauliu padėtis irgi nevienareikšmė. Štai Indijoje karingai įsigali islamas ir neomarksizmas… Nematyti kapitalistinės demokratijos niekšybių tiesiant raudoną kilimą Naujai Pasaulio Tvarkai stačiai nedovanotina. Vykdomas pasaulio žmonių mažinimas (ypač baltųjų), o kinai jau gimdo po trečią vaiką?!! Baltųjų rasė pati neskaitlingiausia ir tuo pačiu labiausiai puolama, o pasipriešinimas iš baltųjų rasės TRAGIŠKAI SILPNAS.
——
... > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > ...

Al. Tomui J.       2021-06-8 20:07

Nuodėmingi beveik visi žmonės, bet nuodėmės propagavimu užsiima ne visi.

Raigerdas>Stiklo valytuvui       2021-06-8 18:57

O kokia vieta iš “Siono išminčių protokolų” egzistuoja dabar?

Stiklo valytuvas       2021-06-8 18:00

Ir pikta, ir juokinga. Jau kelintas komentaras apie Lietuvos ir baltųjų rasės sopulį, bet vis „apeinama lanku“.
.
Kas galėtų ką nors vertingo pasakyti, kaip tie ‘protokolai’, ar tai kas juose rašoma (ne)tapo Frankfurto mokyklos pagrindu. Taip pat, kaip tai tapo šiandieninės JAV ir viso pasaulio (bent Vakarų civilizacijos) dominante. Atskiri elementai aiškūs. Tų jungiamųjų taškų daug, ir kas kart vis daugėja. Belieka sujungti…
Klausimas, kodėl yra piktybiškai nenorinčių to matyti?
.
Todėl kartoju: kodėl necituojami „Siono išminčių protokolai“?
——
... > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > ...

> Tomui J.        2021-06-8 16:56

beveik pataiket.
genderizmas susijes su kova pries nacionalizma, nacionaline valstybe.
o kas tuo suinteresuotas, jei ne tie, kurie savo valstybe prarado - karinga pirkliu tauta chzarai?..

T0mas J. -> 15:00       2021-06-8 16:41

“su kuo susiijusi ta PROPAGANDA ir tos ĮDEOLOGIJOS stūmimas?”

Atsakyk į klausimą - kam tai naudinga? Kokios būtų pasekmės SĖKMINGO homoseksualistinės propagandos skleidimo atveju? (Tfu, čia net skrandį sutampė rašant žodį “sėkmingo”).
Ir bus aišku.
Be to, pasistenkim matyti VISUMĄ, kokie DAR pokyčiai visuomenėje sąmoningai vykdomi.
Kultūros ministrais Lietuvoje pastoviai skiriami liberalai arba liberalių pažiūrų žmonės.
Tradicijos, sakmės, papročiai, moraliniai senolių priesakai glūdi provincijoje - bažnytkaimiuose, miesteliuose, o kosmopolitizmas (patriotizmo priešingybė) įsitvirtinęs MIESTUOSE. Todėl globalistai siekdami sunaikinti tautiškumą vykdo planą: gyvenimą provincijoje apsunkinti: lai eina visi į MIESTUS. Provincija Lietuvoje paliekama be paštų, be kultūros namų, be poliklinikų, be bankų, be mokyklų ir ligoninių.
Ištuštėjus provincijai bus daugiau kosmopolitų, daugiau liks vietos užsienio karių poligonams.
Homoseksualizmo ir genderizmo propaganda naikina pagarbą šeimai. Ko tuo siekia? - Vyro ir moters santuokos įsipareigojimu sukuriama šeima yra būtina sąlyga valstybės egzistencijai ir vaikų ugdymui, o
ŠEIMOS SĄVOKĄ NULEIDUS IKI TOS PAT LYTIES PARTNERIŲ NESVEIKOS MEILĖS LYGIO
VALSTYBINGUMO GRIUVIMAS VYKS BEVEIK SAVAIME.
Toks ir yra globalistų (t.y. milijardierių) siekis, o dabartiniai Seimo valdantieji – jų papirkti žmonės.

> T0mas J. 13:37       2021-06-8 15:00

„Homoseksualizmo propaganda nėra nei kairuoliška, nei dešiniuoliška, nes ji nesusijusi su socialine politika.“
O tai su kuo susiijusi ta PROPAGANDA ir tos ĮDEOLOGIJOS stūmimas?
Žydas Sorošas aišku čia nė prie ko. Ir jo pinigai čia tik tarp kitko. Ir diplomuoti šios srities specialistai ir gi nė prie ko.
Ir iš vis, kas stovi už to genderizmo..? Kodėl apie tai nėra pasisakymų? Faktai akis bado, o vis lenda visokie naivumo apologetai su savo „nė prieko“ „tiesomis“.
Brukamos visokios tiesos, visokios tiesos versijos, akivaizdžiai nusukant nuo svarbiausių dalykų, nuo esmės.

T0mas J.       2021-06-8 13:37

Homoseksualizmo propaganda nėra nei kairuoliška, nei dešiniuoliška, nes ji nesusijusi su socialine politika.
Homoseksualistų yra įvairiose partijose.

viskas aišku       2021-06-8 12:52

pasirodo lietuvį, rusą, baltarusą valdo paršai. Tai paaiškina kodėl košerinė publika juos vadina gojais.

elfe . Al. , Prustas       2021-06-8 12:17

taip, nereikia pamirst, kad tas kairumas yra labai margas.
Juri Bezmenov (zr.youtube) sako, kad kgb vadai jiems siulydavo verbuojnt labiau kobncentruotis ties amoraliais desiniaisiais nei ideologiniais kairiaisiais.., nes kai nuosirdiems socialinio teisingumo ieskantiems kairiesiems paaiskeja apgaule, jie tampa kur kas arsesnais “sovietu” priesais, nei nuodemese ilkilmpe, ambicingi desinieji su liberalais…

del to ir buvusiam komunistui   Orwell’ui su draugu A.Koestler’iu, taip pat buvusiu komunistu,  sionistu, kai ju vos nesusaude stalininiai komunistai Ispanijos pilietiniame kare, kai atsivere akys del neva “darbininku valstybes” tikruju tikslu, jie tapo arsiausiais sios sistemos priesais..
Neokaires buvusia nare Nida Vasiliauskaite galimai istiko panasi transformacija…

Ceslovo Milasiaus senele Sirutyte yra mano gimines medyje..
kai ji eme persekiot KGB jis buvo pakeites net pavarde i Sirutis.
gaila, kad mes perdaug teisiam ir atstumiam tokius zmones, kurie ir lieka pakibe tarp Lietuvos ir Lenkijos… O juk Ceslovas taip norejo but lietuviu.. jau zinodamas, kad serga nepagydoma liga, mtus intensyviai mokesi lietuviu kalbos… o kai draugai klause - kam tau tai?.. pusiau juokais atsakytdavo, kad tiki, jog TEN, ANAPILY, kalbama lietuviskai.

Diedas       2021-06-8 11:33

Orvelas buvo kairysis ir aršus socialistas iki tada, kol kaip žurnalistas aplankė savietski sajūzą.
Pamatęs kaip realybėje atrodo “lygybė”’ parašė “gyvulių ūkį”. Angljoje, kol ši kartu su Rusija kariavo prieš Hitlerį, romanas buvo uždraustas
Gyvulių ūkyje kiaulės garbino ūsuoro pypkoriaus portretą.
Knyga buvo cenzūruota, kad nežemint socializmo ir asmeniškai neįžeist Stalino.

O raštingasis Raigerdai       2021-06-8 10:51

Raigerdą atpažinsi iš „paklodžių“ rašymo smile
.
„Pas mus yra didelis neraštingumas, nes lietuviai iki pat šiandien nesupranta, kad nėra jokių “dešiniųjų” ar “kairiujų”. Šitie palyginimai yra niekam tikę, nes komunistai buvo laikomi “kairiaisiais”, o fašistai “dešiniaisiais”, gaunasi kaip priešingybės.“
.
Raigerdai, jei nėra „kairės“, „dešinės“, tai kas tada yra arba kaip apibudinti politinių srovių plėtotę... O kas fašistus įvardijo dešiniaisiais? Ar tik nebuvę jų bendražygiai… (interna+cionalistai ir nacional+socialistai)...
.
O kaip su TS-LKD? Ne tik LRT, Delfis bet ir tiesos.lt rašeivos (!) (pavardžių neminėsiu) vis atkakliai primena: „dešinieji konservatoriai…“. Malonėk apšviesti aprėpdamas ir visas likusias partijas, juk tokiam analitikui nebus sunku paprotinti neraštingus tautiečius.
.
Čia tokia kukli užuomena…
Netradiciškai 5. Dešinė ir kairė
https://m.youtube.com/watch?v=NH5_9TLAxAo

Raigerdas       2021-06-8 10:09

Baltarusijos KGB agentai šneka bilei ką. Kiek supratau, dabar jų tikslas yra sujaukti lietuvių protus, paleidus per komentarus visokį šlamštą. Štai Anoniminis Baltarusijos KGb agentas dezinformuoja:“Dėl Orwelo, kuris LT labai mėgstamas, cituojamas     2021-06-8 7:46
Orwelas savo ,Gyvulių ūkį’ parašė apie britų imperiją, o ne apie SSRS”. Tas Baltarusijos KGB agentas net nesugeba perskaityti teksto, jeigu aplamai jis yra skaitęs šį kūrinį. O jame kalba eina apie REVOLIUCIJĄ ir kas ateina į valdžią po REVOLIUCIJOS. Apie kokią Britų Imperiją tu čia skiedi? Pats esi TSRS Vatnikas, todėl tau baisu, ką G. Orwell parašė “Gyvulių ūkyje”. Tu net biografijos nežinai:“Prasidėjus Ispanijos pilietiniam karui, Orvelas įstojo savanoriu į Respublikonų gretas kovoti prieš sukilusius F. Franko nacionalistus. 1937 m. gegužės 20 d. buvo pašautas į kaklą, šio įvykio patirtį vėliau aprašė apybraižoje „Sužalotas fašistų snaiperio“ (Wounded by a Fascist Sniper). 1937 m. birželį vengdamas galimo arešto su žmona pasitraukė iš Ispanijos”. Taigi, G. Orwell “Gyvulių ūkyje” aprašė tai kaip ir KOKIAIS METODAIS VEIKIA TIEK FAŠISTAI TIEK KOMUNISTAI. TEN ESI APRAŠYTAS IR TU ŽVIEGLIO PERSONAŽE, KURIS GIRIASI, KAD JIS IŠ “BALTO GALI PADARYTI JUODĄ IR ATVIRKŠČIAI”. Būtent šituo pagrindu ir grindžiama Gebelso ir Stalino, bei Lenino propaganda, nes jie tą visuomenę laiko kvailų avelių vietoje. Tokį pat požiūrį propaguoja ir A. Lukašenka ir Baltarusijos KGB propagandonai. Tavo A. Lukašenka ir visas jo elgesys yra aprašytas PARŠO NAPOLEONO PERSONAŽE. Atrask geriau, kuo skiriasi A. Lukašenkos elgesys nuo PARŠO NAPOLEONO ELGESIO G. Orwell “Gyvulių ūkyje”? Yra ten koks nors skirtumas? Kaip atsitiko taip, kad A. Lukašenka elgiasi lygiai taip pat, kaip aprašyta G. Orwell “Gyvulių ūkyje”? Ar G. Orwell pažinojo A. Lukašenką? Ne. Tai, kaip jis taip galėjo nuspėti A. Lukašenkos elgesį? Ne tik G. Orwell, bet ir J. Swift, Čehovas, Homeras, Šekspyras, Ezopas, Ivanas Krylovas ir kiti genialūs rašytojai, aprašė kokias nors žmogiškasias YDAS, kurių pats tų YDŲ ŠEIMININKAS NEMATO, KAD TAI YRA YDOS. Ir žmonės irgi bijo kalbėti apie YDAS, nes kiekvienas jų turi. Deja, žmones niekas neinformuoja, ką daryti su tomis YDOMIS. Psichiatrija su psichologija pasidarė iš to milijardinį biznį. Stalinas, Hitleris, A. Lukašenka, turėdami tokias YDAS, kurios peržengia SVEIKO PROTO ribas, tapo TAUTŲ TĖVU (Stalinas), Batka (Baltarusių tautos Tėvas),Mein führer (Hitleris -Mano VADE), Genijus visiems Genijams (Leninas) ir t.t. Visa tai parodo, kad TAUTA JAU YRA IŠPROTĖJUSI. Todėl G. Orwell aprašė tų, KURIE ATEINA Į VALDŽIĄ PO REVOLIUCIJOS IR TAMPA VADAIS IR DIKTATORIAIS, YDAS. Jeigu jie iki valdžios užgrobimo nieko negalėjo padaryti su savo YDOMIS, tai atėję į valdžią, jie priverčia savo pavaldinius juos AUKŠTINTI, KAIP TAI DARĖ NAPOLEONAS NETGI PAAUKŠTINDAMAS PRANCŪZŲ ŪGĮ, kad nuslėpti savo YDAS. Visi be išimties BEPROČIAI kruopščiai slepia savo YDAS, normalūs žmonės stengiasi jų atsikratyti. Taigi, pirmiausia, kas ten yra pavaizduotas, tai diktatorius Franko, Musolinis, Hitleris ir Stalinas. “1939 m. balandžio 1 d. buvo paskelbta pilietinio karo pabaiga. Kare žuvo apie 640 tūkstančių žmonių o nugalėtojai vykdė griežtas represijas. 1939-1944 m. buvo nubausti mirtimi arba mirė kalėjimuose per 100 tūkstančių žmonių. Beveik milijonas per karą ir jam pasibaigus emigravo (Vikipedija). Įdomu yra tai, kad Ispanija nedalyvavo II Pasauliniame kare Vokietijos pusėje. Pas mus yra didelis neraštingumas, nes lietuviai iki pat šiandien nesupranta, kad nėra jokių “dešiniųjų” ar “kairiujų”. Šitie palyginimai yra niekam tikę, nes komunistai buvo laikomi “kairiaisiais”, o fašistai “dešiniaisiais”, gaunasi kaip priešingybės. Kodėl G. Orwell parašė šį genialų kūrinį? Todėl, kad jis neskirstė į “dešinius” ir “kairius”, o jis ir vienus ir kitus priskyrė KIAULĖMS, NES ŠITIE ŽMONĖS IŠSISKIRIA NUO KITŲ NORMALIŲ ŽMONIŲ BŪTENT SAVO KIAULIŠKAIS METODAIS. Dieve tu mano, nuo to laiko praėjo daugiau nei 80 metų, bet lietuviai iki pat šiandien neskiria SVEIKO PROTO ŽMOGAUS NUO ŽMOGAUS PARŠO. Baltarusiai, deja, taip pat, rusai, taip pat, todėl juos ir valdo paršai, aprašyti G. Orwell.

Paulius --> dėl orwello       2021-06-8 9:06

nebent 1984 galima ieškoti sąsajų su Britų imperija.  o gyvulių ūkis grynai apie stalininį režimą. netgi pabėgęs snaiguolis - užuomina apie trockį

Dėl Orwelo, kuris LT labai mėgstamas, cituojamas       2021-06-8 7:46

Orwelas savo ,Gyvulių ūkį’ parašė apie britų imperiją, o ne apie SSRS, kaip dažnai šiandien galvojama ir įsivaizduojama. Tačiau šiuolaikiniai propagandistai kūrinį sugebėjo išversti į kitą pusę. Čia ta pati istorija, kaipo ir su 1831 m lenkų sukilimo šūkiu „UŽ JŪSŲ IR MŪSŲ LAISVĘ”, kuris reiškė už RUSIJOS IR LENKIJOS LAISVĘ, o ne už Lenkijos ir Lietuvos…, kaip dažnai šiandien interpretuojama… O Orwelas kairuoliškas išliko ligi pat savo mirties. Paskaitykite jo biografijas angliškai ir sužinosite… smile Jis niekada dešiniuoju netapo:)

Al.       2021-06-7 20:09

Ne tik Česlovas Milašius, bet ir Nida, net Orvelas buvo kairuolis. Bet nuo to jų liudijimai ne menkesni - už vieną muštą du nemuštus duoda.

patikslinu       2021-06-7 19:51

kairumas nei 20, nei 40 nėra “normalumas”. Tai yra sunkus ir itin pavojingas užkratas. Niekada nesuprasiu ir nepateisinsiu savo noru tampančių marksistiniais zombiais.

čirvų bartukas       2021-06-7 16:46

P. Prustui
“If a man is not a socialist by the time he is 20, he has no heart. If he is not a conservative by the time he is 40, he has no brain.”

Kairuoliškumas jaunystėje, ir konservatyvesnės pažiūros vyresniame amžiuje yra normalus dalykas.  Geriausi to pavyzdžiai Amerikos profesūroje - Thomas Sowell bei Allan Dershowitz.  Ar taip pat keitėsi Miloszo pažiūros - negaliu pasakyti.

Lietuviškos profesūros pasitaiko ir Amerikos universitetuose, kur jiems tenka susidurti su šia realybe kiekvieną dieną...

spėju       2021-06-7 16:11

Kuris gi tu “prustas”? Boleslovas, ar Marselis? Spėju, kad gal slavas, nes baisiai jau rėksmingai piktas ir honoravas

Diedas prustui       2021-06-7 15:44

Jeigu Milošas yra pasakęs tokius žodžius, kodėl jų neverta cituot?
Tu nelietuvi, “šviesuoli” ar turi įrodymų kad jis taip nesakė?

Prustas       2021-06-7 13:56

Lietuviai savo tamsumu tiesiog nepaliauja stebinti. O ypač šis portalas prtenzingu pavadinimu. Štai ir dabar prof. K. Stoškus rašo apie Česlawą Miloszą, matyt, net nežiniodamas, jog jis XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Vilniuje buvo ultra kairuoliškų pažiūrų, komunistuojantis jaunas veikėjas. Toks vėliau emigravęs lengvai pritapo Vakarų univeruose. Lenkijoje apie tą Miloszo pweriodą nemažai prirašyta, todėl lenkai į jį žiūri labai rezervuotai. Bet lietuviška profesūra, panašu, nesidomi nieku. Kažką kažkur perskaitė ir jau skambina varpais. O tai reiškia, kad išvis menkai gaudosi pasaulyje ir ideologijose.

arba kulturine diversija       2021-06-7 13:28

One of the reasons often given for opposing any form of cultural imperialism, voluntary or otherwise, is the preservation of cultural diversity, a goal seen by some as analogous to the preservation of ecological diversity. Proponents of this idea argue either that such diversity is valuable in itself, to preserve human historical heritage and knowledge, or instrumentally valuable because it makes available more ways of solving problems and responding to catastrophes, natural or otherwise.

neokolonialism       2021-06-7 13:25

One variant of neocolonialism theory critiques cultural colonialism, the desire to control other nations’ values and perceptions through cultural means such as media, language, education[130] and religion, ultimately for economic reasons. One impact of this is “colonial mentality”, feelings of inferiority that lead post-colonial societies to latch onto physical and cultural differences between the foreigners and themselves. Foreign ways become held in higher esteem than indigenous ways. Given that colonists and colonisers were generally of different races, the colonised may over time hold that the colonisers’ race was responsible for their superiority. Rejections of the colonisers culture, such as the Negritude movement, have been employed to overcome these associations. Post-colonial importation or continuation of cultural mores or elements may be regarded as a form of neocolonialism

hmm..        2021-06-7 13:21

jei taip su Berklio universitetu, tai kaip su Jeiliu, Harvardu?..
kiek zinau, ten didesne puse studentu - kinieciai… ju spalva tiko?..

tiesa, Harvardo profesore Judita Rotschild sieke ismest is mokyklos vadoveliu Sekspyra uz “antisemitizma”. nors “Venecijos pirkly” krikscioniu vyru pasisaipoma nei kiek ne maziau… prarado humora ateistiniai marksitai?..

Diedas       2021-06-7 12:52

Įdomūs laikai užeina.
Visiškas nuosmukis.
Žmonės rūšiuojami pagal odos spalvąi r tai ką daro lovoje.
Netruks ateis diena, kai į darbą priiminės pagal pimpalo dydį.
O gal jau taip ir vyksta?

čirvų bartukas       2021-06-7 7:24

Kam įdomu - čia straipsnių antraštės iš to, kas įvyko praeitą savaitę:

University of Washington Law School Wants to Police What Students Say on Social Media

Co-Managing Editor of School Paper at Loyola University Also Allegedly Leads Campus Communist Group (Loyola yra katalikiškas universitetas, beje…)

Psychiatrist Tells Audience at Yale School of Medicine She Fantasized About Killing White People

Texas Christian University Dropping Term ‘Freshman’ to be More Inclusive

Student Govt. at University of Washington Wants ‘Content Warnings’ in Classes

Princeton Drops Latin and Greek Requirements for Classics Majors, Citing Systemic Racism

Faculty at Penn State Votes to Remove ‘Gendered’ and ‘Binary’ Terms

Scripps College Student Earns Degree With Thesis Celebrating Mao Zedong and ‘Black Marxism’

Anti-Racist White Teacher Claims She Stopped Teaching Spanish to Dismantle White Supremacy

Kis       2021-06-7 7:15

niekur mes nenueisime,mes jau senai nuejome i sona.Mane stebina,kadmes stebimes is JAV,kodel mes nematome save,ar jau sakes?

čirvų bartukas       2021-06-7 4:57

Deja, tikrovė JAV universitetuose yra dar liūdnesnė... Kas gerai suprantate angliškai, paskaitinėkite portalus thecollegefix taškas com, bei campusreform taškas org.  Tokių perliukų rasite, kad nežinosit, juotis ar verkti.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.