Emigracija, imigracija, demografija

Kaip Lietuvai gali atsiliepti per Europą besiritančios migracijos bangos?

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 8 d. 11:09

10     

    

Kaip Lietuvai gali atsiliepti per Europą besiritančios migracijos bangos?

Gedimija Jakavonis | republika.lt

Apie nelegalios migracijos priežastis ir galimas pasekmes Lietuvai prie apskritojo stalo diskutavo buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, profesorius Povilas GYLYS, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Vytautas BUDNIKAS bei politologas Vytautas SINICA. Diskusiją vedė Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: Masinė migracija – vienas didžiausių Europos galvos skausmų. Tačiau juk pamename, kad Europos Sąjungos vadovybė skatino šį procesą, visoms šalims nustatinėdama imigrantų kvotas. Kaip galima būtų apibūdinti prieš gerą dešimtmetį prasidėjusį imigrantų antplūdį į Europą?

P.GYLYS: Masinė imigracija yra vienas iš Europos Sąjungą į gabalus plėšančių klausimų. Dėl imigracijos ginčijamasi ne tik šalių viduje. Konfliktai kyla ir tarp į Sąjungą įeinančių šalių. Aštrūs prieštaravimai kyla tarp, iš vienos pusės, liberalų ir verslo sluoksnių, kurie imigracijoje mato išeitį iš prastos demografinės situacijos ir, iš kitos pusės, patriotinių, tradicionalistinių sistemiškai mąstančiųjų, kurie, pabrėžiu, masinėje imigracijoje mato grėsmes dabartiniams Europos etnosams ir net krikščioniškai Vakarų civilizacijai kaip visumai.

Pastaruoju metu vis daugiau vakariečių pripažįsta, kad kažkada vyravęs migracinis optimizmas yra grįstas tikėjimu, jog įvairios kultūros – vietinė bei ateinančios su imigracija – sklandžiai susilies, nepasiteisino. Didelė dalis žmonių, kurie atvyko iš kitų, tarkime, musulmoniškų civilizacijų, neįsilieja į Europos tautų gyvenimą. Dažnai tai virsta segregacija ir civilizaciniais getais. O getai, jau prieš dešimtmečius akademinėje literatūroje buvo rašoma, sukelia problemas.

Didžiausią rūpestį didelį imigrantų skaičių turinčių šalių valstybinėms tarnyboms kelia dvi problemos – kartu su imigrantais atvykę teroristinių grupių atstovai ir organizuotas nusikalstamumas. Mes daugiau sužinome apie teroro aktus, bet mažiau žinome apie stiprias nusikalstamas grupuotes.

Turime būti teisingi – toli gražu ne visi imigrantai yra plėšikai bei teroristai, bet, ypač nedidelėms šalims, ir keliolika teroristų ar viena gerai organizuota nusikalstama grupuotė reiškia gerokai išaugusį nesaugumą. Deja, įvairių partijų bei redakcijų liberalai to nesuvokia.

V.BUDNIKAS: Kodėl ES negali suvaldyti migrantų krizės? Atsakant į tai, pirmiausia reikia įvardinti tikruosius ES valdančiojo elito tikslus. Jų siekiamybė – multikultūrinė Europos supervalstybė, daugiatautė Europos imperija be jokių šiuo metu egzistuojančių nacionalinių tapatybių ir nacionalinių valstybių. Jei tuo dar abejojama, patarčiau įsidėmėti žaibišką Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą iškelti bylą prieš Lietuvą dėl penkių afganistaniečių, kuriuos atstovaujanti advokatė Asta Astrauskienė be asmens dokumentų rugsėjo viduryje pristatė pasienio pareigūnams, o šie tariamai pastaruosius iš Lietuvos išprašė. ES beveik atvirai ėmė spausti Lietuvą priimti kuo daugiau prie mūsų valstybės sienos suvežtų migrantų. Štai JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro atstovas Šiaurės ir Baltijos šalims Henrikas Nordentoft Lietuvos nacionalinio transliuotojo laidoje primygtinai reikalavo nelegalius migrantus priimti be jokių sąlygų. Šiam pritarė ir Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič, išreiškusi nepasitenkinimą migrantų apgyvendinamo sąlygomis. Ji ragino Lietuvos valdžią nepamiršti tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisėms, esą migrantus apgręžiant pasienyje prarandama galimybė juos identifikuoti ir nustatyti, ar jiems negresia pavojus.

Galiausiai tikruosius ES valdančiojo elito lūkesčius atskleidžia faktas, kad Europos Komisija nusprendė nefinansuoti tvorų pasienyje. Todėl šiuo metu vykstanti masinė svetimšalių migracija į Europą visiškai atitinka šio elito tikslus. Jam nesvarbu, ar migrantai veržiasi pro Vengriją, ar Lukašenkos režimo jie bus gabenami prie Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų ir mėgins pro jas skverbtis į ES.

Kodėl tokie ES elito tikslai? Pirmiausia, tai daryti verčia apgailėtina demografinė situacija Europoje. Tenka pripažinti, kad Europa sensta, mažėja ir nyksta. Vokietijoje prognozuojama, kad dėl gimstamumo rodiklius pranokstančio mirtingumo gyventojų skaičius iki 2060 m. gali sumažėti iki 71 mln. Gimstamumas Vokietijoje yra vienas mažiausių pasaulyje. Ne geresnė situacija ir kitose ES valstybėse. Kiekviena nauja vietinių gyventojų karta yra maždaug trečdaliu mažesnė už ankstesniąją. Nė vienoje ES valstybėje gimstamumas nebeužtikrina kartų kaitos. O ir Lietuvoje apie pusė namų ūkių yra be vaikų. Su trimis ir daugiau vaikų tėra vos keli procentai. Kitose ES valstybėse – Suomijoje, Vokietijoje, Danijoje ir Austrijoje – padėtis dar prastesnė. Štai kodėl Vakarų visuomenei išlikti ir gyventojų skaičiaus mažėjimui sustabdyti vienintelė išeitis pasirodė esanti masinė gyventojų imigracija.

V.SINICA: Idėja, kad valstybės turi priimti nelegalius migrantus, apsimetančius pabėgėliais, yra multikultūralizmo ideologijos dalis. Jos idealas – multikultūrinė visuomenė. To šalininkai nuolat stengiasi parodyti migraciją ir tokią visuomenę kaip istoriškai įprastas. Apie įvairias tautas įprasta sakyti, kad jie patys yra migracijos bangų ir tautų maišymosi produktas. Naujausi genetiniai tyrimai rodo priešingai.

Paimkime labai dažną pavyzdį – britus. Net 70 proc. dabartinių gyventojų (o Jungtinė Karalystė jau 70 metų patiria augančią imigraciją) yra neolito laikų Britų salų gyventojų palikuonys. Istoriškai migracija buvo permainingas reiškinys. Seniausiais laikais ji buvo įprasta ten, kur nebuvo susiformavusios valstybės ir sėslus gyvenimo būdas (didysis tautų kraustymasis, baltų genčių judėjimas, t.t.), vyko masiškai ir, jeigu nerasdavo laisvų žemių, buvo pasitinkama priešiškai – kaip užkariavimas.

Beveik visą politiškai organizuotą žmonijos istoriją migracija buvo marginalus reiškinys – atskiri žmonės migravo retai tiek dėl kraustymosi kaštų, tiek dėl valstiečių neturėtos judėjimo laisvės, tiek dėl šalių įstatymų. LDK valstietis migruoti neturėjo teisės. Naujojo pasaulio ir Australijos apgyvendinimas buvo greičiau išimtis nei taisyklė. Nei tautų, nei atskirų individų kraustymasis iki XX amžiaus niekur nesibaigė multikultūrinės visuomenės kūrimu. Tik po Antrojo pasaulinio karo prasidėjo naujas etapas – masinė individų migracija iš vargstančio Trečiojo pasaulio į turtingas Vakarų pasaulio šalis. Prasidėjusi kaip laikino trūkstamos darbo jėgos įsivežimo kampanija, ši imigracija, ypač Europoje, virto nekontroliuojamu ir pabaigos neturinčiu procesu. Ir tik dabar pasaulio kairieji, masiškai finansuojami to net neslepiančio Džordžo Sorošo, mėgina tarptautinėje teisėje nelegalią migraciją paversti norma ir įpareigoti šalis tokiais nelegalais rūpintis. Tam skirtas 2018 metų Jungtinių Tautų migracijos paktas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ehrmantraut       2021-11-9 1:17

atmetus visus informacinius blizgučiusir atseit kad čia vienas batka kaltas, iš gudų pusės vyksta tikra krikščioniškos civilizacijos, baltos rasės išdavystė, kai soc.tinkluose, komentaruose perskaitai “kad taip jiems ir reikia” nežinai ką ir galvoti apie demokratinius, nesuprantu kur čia TSLGBT mato solidarumą su gudų demokratijos siekiais, tuo labiau po cikanovskajos “benefiso” echo moskvy radijo laidoje, bet daug tų pavardžių figūruoja “Vnešekonombanke”. taigi, savinasi mūsų istoriją, dabar nori užliet mus islamistais, bet tik patys nesupranta, kaip jiems bus kai mes užgesim. asmeniškai galvoju, kad į draugystes su gudais nereikia leistis, tai agresyvi, tapatybės ieškanti (lietuvių kunigaikščių sąskaita), NKVD tradicijas puoselėjanti minia su kuria reikia palaikyti mandagius, pariteto santykius, nesusipriešinti, bet ir į dideles meiles nesivelti.

Al.       2021-11-9 0:29

Emigrantai tam, kad sunaikintų tautas ir valstybes. Ne dėl senėjimo ar darbininkų trūkumo. Ir mūsų samdyta valdžia ne dėl to juos įleido, kad sutriko. Tiesiog vykdė planą. Runkeliams pavaizdavę sutrikusius. O ateiviai, atlikę mauro darbą, bus paaukoti patys. Tai primena Ezopo pasakėčią, kaip piemuo į jo ožkų bandą įklydus laukinėms, jas pašeria žymiai dosniau, bet jos užuot pas jį pasilikę, pabėga. Girdi, jei tu saviems esi šykštesnis, nei svetimiesiems, tai ko mes galim iš tavęs, pasilikę, laukti ?

atsakymas       2021-11-8 22:01

Va kuo garantuotai atsilieps:


liaudiesmenas.livejournal.com

P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

ah.ą       2021-11-8 20:10

Jie nori in Germaniją - va choru sako 0:48 :
https://youtu.be/xtyeQi3YRbc

The Epoch Times       2021-11-8 18:49

Buvęs nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe’as sakė, kad tikisi, kad specialiojo advokato Johno Durhamo komanda apkaltins daugiau įtariamųjų, susijusių su Trumpo ir Rusijos tyrimo ištakomis ir diskredituotu Steele’o dosjė.
Praėjusią savaitę Durhamo sudaryta didžioji prisiekusiųjų komisija apkaltino Rusijos analitiką Igorį Dančenką, kuris anksčiau dirbo kairiosios pakraipos Brukingso institute, melu FTB. Dančenka buvo pagrindinis dokumento, kurį sukūrė buvęs JK šnipas Christopheris Steele’as, šaltinis, kurį savo ruožtu naudojo FTB, tirdamas, ar 2016 m. Donaldo Trumpo kampanija turėjo slaptą susitarimą su Rusija.

„Kai tapau nacionalinės žvalgybos direktoriumi, pasakiau: „Klausyk, aš noriu pamatyti visą žvalgybos informaciją apie šį tariamą Rusijos sąmokslą“, – sekmadienį interviu „Fox Business“ sakė Ratcliffe’as. „Tai, ką radau, kaip žinoma, nebuvo Rusijos susitarimas tarp Trumpo kampanijos ir Rusijos, bet žvalgybos dokumentuose, kurių kai kuriuos dabar išslaptinau, paliudytas slaptas Clinton kampanijos susitarimas su rusais, siekiant sukurti Trampą kompromituojančių dokumentų rinkinį.

Daugybė dokumentų, kuriuos Ratcliffe’as sakė pateikęs Durhamui, yra naudojami specialiojo advokato tyrime, jis sakė „Fox“.
„Išslaptinau dokumentus, apie kuriuos kalbėjome, bet Johnui Durhamui daviau daugiau nei 1 000 kitų man žinomų dokumentų, kurie dar nebuvo išslaptinti, įskaitant žvalgybos duomenis, susijusius būtent su šia nusikalstama veikla, kuri būtų tolesnių kaltinimų pagrindas“, Ratcliffe’as tęsė ir pridūrė, kad, jo manymu, didžioji Durhamo prisiekusiųjų komisija mano, kad Steele’o byla „yra nusikalstamo pobūdžio“.

Per 2016 m. rinkimus Steele’ą pasamdė „Fusion GPS“, kad jis atliktų opozicijos tyrimą dėl Trampo. „Fusion GPS“ samdė Vašingtone įsikūrusi advokatų kontora „Perkins Coie“ Demokratų nacionalinio komiteto naudai.

Daugybė byloje pateiktų teiginių pasirodė esą melagingi, todėl Kongreso, generalinio inspektoriaus ir kriminaliniai tyrimai buvo panaudoti kaip pagrindas FISA teismo įsakymui vykdyti tuometinio Trumpo kampanijos padėjėjo stebėjimą.

Ratcliffe’as tvirtino, kad tiems, kurie dalyvavo rengiant dokumentaciją, taip pat asmenims, kurie jį reklamavo gresia kaltinimai. „Žinau, kad Johnas Durhamas žiūri į tai, ir, kaip jau kalbėjau, tai taikoma aukščiausiems mūsų vyriausybės lygiams ir susijusioms vyriausybinėms agentūroms“, – pridūrė jis.
Durhamo komanda taip pat apkaltino buvusį „Perkins Coie“ advokatą Michaelą Sussmanną, teigdama, kad jis melavo, kai 2016 m. rugsėjį pasakė buvusiam FTB generaliniam advokatui Jamesui Bakeriui, kad jis neatstovavo klientui, kai pateikė Bakeriui jau paneigtą teiginį, kad Trampo organizacija bendrauja elektroniniu būdu su Rusijos banku.
https://www.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/many-more-durham-indictments-likely-in-connection-to-steele-dossier-former-director-of-national-intelligence_4090966.html?utm_source=morningbriefnoe&utm_medium=email&utm_campaign=mb-2021-11-08&mktids=3c5eaec8ad7f65fdefca9f9b55b03803&est;=+klUPexpIzLyuNGMM10r0Gb7IIVwgK+ZnV91tcBu9hpI0FcTYG/sOS+KCJlSdQ==

ah1       2021-11-8 18:27

> Mūsiškiai, bet refūgai pas mus nenori, refūgai nori pas Merkel, p kai vienas nori o kitas ne - tai santuokos nebus, o jei bus tai iširs, ką ir matome.

Mūsiškiai,       2021-11-8 17:50

pritardami Merkel, irgi kvietėsi. Lakstė elitas su plakatais, kviečiančiais pas mus irgi.

ah1       2021-11-8 17:25

niekaip jei atidarysime kelius pas Merkel - Merkel kvietėsi ir jie eina pas Merkel, Lietuva ne jų tikslas.

Neosovietinis       2021-11-8 14:23

elitas mus veda katastrofon. Nenorėjote desovietizacijos - gausite katastrofą.

Dzeikas       2021-11-8 11:33

Atsirinks sau labiau adekvacius o Lietuvai kanalizuos gudrona. Taip vadinama sunkioji frakcija rektifikavus mazuta. Paprastai snekant shudu shuda.
Kodel Lietuvai? Todel,kad jos visuomene tam paruosta, isugdytas homo lituanus, toks padaras kuri moka mikliai pristaikyti prie savo viercho , neturi stuburo ir socialinio(aplamai jokio) solidarumo jausmo.
Su pabegaliais bus kaip su pederastais.Jeigu pries 10 metu tauta skeryciojosi “niekada”, tai po auklejamuju akciju atsirado netgi aktyvus ‘tolerantiskas’ sluoksnis ir pasisakyti pries pederastija tapo mauvai tone.
Panasia kryptimi vystisis ir migrantu brudo nusodinimas. Pas vokiecius su jais dar dirba, bando prijaukinti. Bet yra individai kurie jokiai dresurai neapsiduoda - tokius grus i Lietuva, nesvarbu kurioje vitoje jie bus pereje ES siena. Lietuva bandys nosi rakti? Bandys. Tada Vokietija primins tautiniam sudeliciui kieno tie papa ciulpia. O sia pakase makaules ir primete peni prie nosies, kad pati Lietuva uzdirbt pinigu neigali ims kaisioti migrantus po visokius didziasalius ir kitus Lietuvos siknaskylius.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.