Dočys, Emigracija, imigracija, demografija

Dočys. Kaip išspręsti pabėgėlių problemą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugsėjo 24 d. 0:05

19     

    

Dočys. Kaip išspręsti pabėgėlių problemą

Įsismaginus diskusijoms Lietuvoje pabėgėlių tema, Žinių radijas, siekdamas viešinti ne vien politinio elito požiūrius į užgriuvusią problemą, po ilgų svarstymų ir dvejonių kreipėsi į politinio lauko tyrinėtoją Dočį iš Alksnynų, idant visuomenei būtų žinoma ir žmonių iš liaudies pozicija bei mintys, kaip neskausmingai išspręsti skausmingą problemą.

Sakykit, gerb. Dočy, ar domitės pabėgėlių problema? Ar esate su ja susipažinęs ir iš kokių šaltinių?

Nepasakyčiau, kad anksčiau ši problema mane būtų dominusi, bet šiuo metu, matydamas, kad politikai, užuot ją sprendę, daro viską, kad ji taptų nebeišsprendžiama, nusprendžiau šiuo klausimu pasidomėti. Perskaičiau beveik viską, ką mūsų žiniasklaida yra išsivertusi ir paskelbusi iš Sirijos, Irako, Irano, Pakistano, Libijos, Eriterėjos, Libano, Jordanijos, Turkijos, Tadžikistano ir Uzbekistano spaudos, tad susidariau gana aiškų vaizdą apie mūsų žiniasklaidą. Apie minėtų šalių žiniasklaidą ir šaltinius, kuriuos čia, Alksnynuose, galėčiau patyrinėti, pasakyti negaliu visiškai nieko.

Tai kuo vadovaujatės kalbėdamas apie globalinę problemą, užgriuvusią Europą, taigi, ir mus?

Kaimiečio nuovoka. Ir žinot, ką ji man sako?

Labai įdomu, ką?

Labai paprastą sprendimo būdą – kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika. Ar esate skaitęs Konstitucinio Teismo išaiškinimą dėl dvigubos pilietybės? Beje, tas išaiškinimas turi Konstitucijos galią. Ar pamenate, kokios batalijos kilo tarp teisininkų ir lingvistų, kai buvo imta aiškintis, ką reiškia žodis „atskiras“, kol Kūris, pakalbėjęs su konstitucinėmis dvasiomis, neišaiškino tikrosios ir giliosios šio žodžio prasmės. „Atskiras“, anot dvasių, yra „ypatingas“, „neordinarinis“ , o ne šiaip koks nors atvejis.

Ką tuo norite pasakyti?

Pasakyti noriu akivaizdų dalyką. Nesuprantu, kokiam reikia būti negudriam, kad nematytum paprasčiausio būdo, kaip Lietuvai ir kitoms Rytų Europos valstybėms humaniškiausiu ir kilniausiu būdu išspręsti pabėgėlių problemą, kad ji dingtų iš šių valstybių dienotvarkės visiems laikams.

Tokių lengvų sprendimų nėra ir negali būti.

O kas jums sakė? Gal Prezidentė? Premjeras? O gal vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis? O kas jiems sakė? Gal Lietuvos federalistų prezidentas Petras Auštrevičius? Nejuokinkit Alksnynų. Mes čia seniai esam apsvarstę šį klausimą ir radom sprendimą.

Pabėgėlių reikia imti, kiek tik ES duos – kuo daugiau, tuo geriau. Ir visiems iš karto (kartoju – „visiems“) Prezidentės dekretu išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę, lygiai kaip tam žurnalistui iš Rusijos, kurio nei vardo, nei tėvavardžio, nei pavardės nebeprisimenu. Kol kas mūsų Konstitucija ir Pilietybės įstatymas leidžia tokiems asmenims suteikti Lietuvos pilietybę. Atvejis juk, kaip pati Prezidentė ir politinis elitas teigia, yra ypatingas ir neordinarinis. „Vsio po zakonu“, – kaip mėgdavo sakyti mūsų Prezidentas a.a. Algirdas Mykolas Brazauskas.

Palaukit. O kaip su natūralizacija?

Tai jau tuomet jie ir natūralizuosis kaip ES piliečiai kur tik panorėję. O čia jau ne mano, o ES politinio-ekonominio elito idėja dėl laisvo ES piliečių ir darbo jėgos judėjimo po visą ES erdvę. Trūko globalistams pigios darbo jėgos – prašom į sveikatą milijoną kitą Lietuvos musulmonų. Mums negaila. O pabėgėlių atžvilgiu mes pasielgsim geriau nei vokiečiai – mes nekišim jų į dipukų stovyklas, o suteiksim žmonėms didžiausią spektrą galimybių, kuriomis ir patys naudojamės. Ir kas turės teisę mus apkaltinti nacionaliniu egoizmu arba kad mes į pabėgėlius žiūrim šnairom? Visiškai priešingai – mes, prašapę beveik milijoną darbingų piliečių, padovanoję juos Europos ekonominei plėtrai, galėtume tapti tiesiog pigios darbo jėgos reproduktorium Europos ūkiui. Tik taip, ir ne kitaip.

Bet Lietuvos pilietybė juk neįkainojama vertybė!

Tai ir dalinkimės ta vertybe be veidmainystės, kokią dabar matome.

Jūs čia gal juokaujate? Ar bent įsivaizduojate, ką pasakys A. Merkel?

Tai mes ir pažiūrėsime, ką ji pasakys. Ką ji priešpastatys tikram lietuviškam humanizmui ir išreikštam solidarumo su nuskriaustuoju jausmui, už kurį pati ir agituoja.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2015-09-25 6:58

Maniau bus rimtu pasiūlymu ..o gavosi kaip visada. smile dar vienas šaukštas deguto ant problemos. Galima bandyti ja slėpti taip ir patiems slėptis nuo jos, bet kol neįvardini kur ta tikroji visuotina POPA,.. kodėl tos kelios kohortos pabėgėliu ,su menamo triušio mentalitetu, taip gazdina mus?..Ieškoti tikru atsakimu berdžias reikalas. Vyrišku paslėpsniu stiprybė slypi ne genuose ,...o pačioje visuomenėje ir Dočio str. tik papildo tuos nuogąstavimus… “kaminėlis jau nerūksta” ..

prieš tai vienas darbas laukia       2015-09-24 15:44

reikia atimti pilietybę iš visų lietuvių, kurie nemoka mokesčių valstybei: bomžų, bedarbių bei emigravusių (tas liečia tik lietuvius, rusakalbius tai neliečia).

tai bus arti milijono - tą pilietybę suteiksime imigrantams su pilnu socialiniu išlaikymu.

maziukui su skarute       2015-09-24 15:44

Vanda Juknaite- paskaityk,gal sumazes pyktis ir pagieza,o jei paskaitysi Sinica-suprasi,kuo skiriasi pabegelis nuo ekonominio migranto.Daugiau tolerancijos,mazyli!

Tauragis       2015-09-24 15:16

Būkime nuoširdūs bent patys sau pasakyti tiesą. Jokių pabėgėlių mes nenorime, nes jie mums sukels daugybę dar nenumatytų problemų. Visos valdžiažmogių šnekos apie gailestingumą, atjautą artimam yra pati bjauriausia veidmainystė. Va šiandien A.Butkevičius aiškina, kad imsis naujo propagandos vajaus aiškinti, kas yra pabėgėliai, kaip į juos žiūrėti. Bus išmesti milijonai pinigų į balą toms pseudoprogramoms įgyvendinti. Aišku ir kas tas programas įgyvendins. Švogeriai, sūnėnai, dukterėčios ir draugeliai, o rezultatas bus apskritas nulis. Ir visi šitai puikiai supranta, bet dedasi, kad gerus darbus dirbs vardan integracijos. Niekas niekur nesiintegruos. Tai žinoma kaip du kart du. Pasidalins tarp savų pinigus, ir papūsk tu jiems į uodegą - ant popieriaus ataskaitos bus surašytos perfact ir nusiųstos į Briuselį. Mol žiūrėkit, kokie mes geručiai, duokit mums dar pinigų integracijos programai tęsti.
Velniam tas blefas reikalingas. ką mes norim apgauti. Jei mes iš tikro siektume pabėgėlius integruoti į mūsų visuomenę, tai juk suvokime, kad neišvengiamai turėsime tiems adaptavusiesiems suteikti pilietybę.
Taip kad Dočys labai teisus. Imkit tą pilietybę avansu ir jei ji yra vertingas dalykas, tai už gautą gėrį padorus žmogus atsilygins šimteriopai.
O džichadistas, Vaidai, yra džichadistas. Jis gyvena tarytum kitame išmatavime. taigi ar su lietuvišku ar su Pakistano pasu kišenėje, reikalo nekeičia. Jei jis yra gavęs užduotį susprogdinti, jo nei perkalbėsi, nei gerumu perauklėsi. daugybė teroristinių išpuolių pavyzdžių tai parodo.

planui       2015-09-24 13:12

klausai ru propagandos, bet grasinimai visa Europą ir pasaulį paversti radiaktyviais pelenais pratekėjo pro ausis.

ES planas       2015-09-24 12:21

Kada jus zmones suprasite, kad visas Europos Sajungos modelis yra paremtas tautu isnaikinimu. Tiktai kai nebeliks tautu ir valstybiu, ES pasidarys tikra politine sajunga. Jus pamazu, kaip avinelius, veda i sunaikinima ir genocida. O musu valdziazmogiai Grybas, Butkiewicius ir Landsbiergas visi tai zino ir aktyviai dalyvauja sitame genocide. Kas netiki, pasiskaitykite ES ikureju mintis. Kaip, kad pvz Peter Sutherland. Cia toks airis kuris tiesiai sviesiai sako, kad tautos Europoje turi buti isnaikintos, o kad ta padaryti reikia Europa uztvindyti imigrantais. Sitas tipelis yra vienas is ES ikureju, o dabar jis dirba Jungtinese Tautose ir patarineja Merkel ir Junkeriui kaip vykdyti sita plana.

Bokštas       2015-09-24 12:13

Va čia tai proto bokštas… O kodėl gi ne? Tik visada, žinoma, yra pavojus kad jie, tapę šios šalies pilnaverčiais piliečiais, ims savo tvarką įvedinėti mumjs, senbuviams: viešai plakti rykštėmis, užmėtyti akmenimis, ir net nukirsti galvas. Čia tai jau didelė rizika… Na bet gal jiems čia nepatiks ir jie visi pakels sparnus pas motiną Teresę-Merkel?

a,,,       2015-09-24 11:33

youtube.com/watch?v=nmIBr1YDjFQ, ke komentaro

paragavusio pilstuko kliedesiai       2015-09-24 10:55

Manome skatute trukdo gerajai energijai patekti…Think positiv!

VaidasVDS       2015-09-24 10:52

Dočiui
na sekuliarizuotas lietuvis ir musulmonas nėra vienas ir tas pats. Jei džihadas pakvies, tai sugužės į savo “Valstybę”. Štai net Vengrijos žurnalistė spyrė į pabėgėlį, o, pasirodo, pataikė į teroristą...

:-(       2015-09-24 10:41

Trolis: “Kuo skiriasi Tarybinis diktatas nuo Europinio ?”
Jei kyla toks klausimas, tai gal susidek lagaminus ir į Maskvą. Pabėgėliai ir tai geriau supranta. Patarčiau atsiversti tinklraštį Slaptai, ten rimtesnis požiūris į šią problemą.

Dočys VaiduiVDS       2015-09-24 9:20

Sakykit, o ar daug lietuvių, išvykusių iš Lietuvos dalyvauja balsavimuose(įvairių lygių rinkimuose)? Iš kokio pusės milijono balso teisę turinčių - 10, 20 tūkstančių. Tik duokit pabėgėliams pilietybę ir kitą dieną lagaminai taps deficitine preke, o Vilniaus ir Karmėlavos oro uostuose nebus kur adatai nukristi.

Irena Vasinauskaitė       2015-09-24 9:01

DOČĮ - Į PREZIDENTUS !

VaidasVDS       2015-09-24 8:49

Pasiūlymas aišku jumoristinis. Bet jei jis netyčia virstų tikrove, tai Islamo Valstybė labai greitai turėtų savo valstybę Europoje. Penki milijonai tokių “pabėgėlių” ir nauja valstybė atsiranda. Jie tikrai sugrįžtų į savo “Valstybę” už tai pabalsuoti.

Karamba       2015-09-24 8:20

Fantastiškai geras pasiūlymas.

Super       2015-09-24 7:43

Dočy, super. Ir kaip tie mūsų “aukšti” valdžios žmonės nesusizgrimba, nebereikalo sakoma, viskas slypi paprastume.

teisus dočys       2015-09-24 6:20

lietuviai visiems kolonistams ir okupantams suteikė Lietuvos pilietybę.
lietuviai nepasmerkė kolaborantų, o liepė jiems ir toliau vadovauti.
lietuviai humaniškai palieka Lietuvą kolonistams bei kolaborantams ir emigruoja.
reikia dar priimti kokį milijoną arabų ir rusakalbių vietoj emigravusių, suteikiant jiems pilietybę, pašalpas, pensijas.
Dočys 100 kart teisus.

ruta       2015-09-24 6:14

Dabar, kaip niekada, Lietuvos valdzia turejo parodyti stubura / reiksti SAVO Tautos nuomone , deretis pajungus diplomatinius sugebejimus /.Bet valdzia niekada nesidomi SAVO Tautos nuomone , o diplomatai , tai parinkti pagal lojaluma valdziai, arba ‘svogerizmo ’ principu ,neturi nei kompetencijos , nei drasos priestarauti savo ’ lygiaverciams ’ ES partneriams .
Kuo skiriasi Tarybinis diktatas nuo Europinio ?

Nu tu Dočy ir protingas       2015-09-24 5:40

Tik taip reikia kovoti su Mwrkeliene. Ji mums per prievartą, mes jai lyg dovaną Vokietijos gerovės kėlimui. Gal pasprings mūsų dosnumu.


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.