Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Europa

Kaip dėl rezoliucijos Lenkijos klausimu balsavo Lietuvos atstovai Europos Parlamente

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 21 d. 22:41

28     

    

Kaip dėl rezoliucijos Lenkijos klausimu balsavo Lietuvos atstovai Europos Parlamente

Jau skelbėme, kad lapkričio 15 dieną Europos Parlamentas (EP), „atsižvelgdamas į nepakankamą Lenkijos pažangą“, įpareigojo savo Piliečių laisvių komitetą „parengti specialųjį pranešimą, kuriuo ES Taryba būtų raginama imtis veiksmų pagal ES sutarties 7 straipsnio 1 dalį“ ir taip sudarė sąlygas Tarybai pradėti Lenkijos balsavimo teisės Europos Sąjungos Taryboje suspendavimo procesą.

Supažindinome ir su Europos Parlamente vykusia diskusija apie teisinės valstybės ir demokratijos padėtį Lenkijoje bei dviejų trečdalių balsu priimta rezoliucija „Dėl teisinės valstybės ir demokratijos padėties Lenkijoje“ (skaityti ČIA).

Skaitytojų pageidavimu, skelbiame ir didžiosios Lietuvos žiniasklaidos nutylėtą informaciją apie tai, kokią poziciją šiuo klausimu užėmė Lietuvos atstovai Europos Parlamente.

Taigi kaip ir buvo galima tikėtis, UŽ sankcijas Lenkijai palaiminančią rezoliuciją pasisakė Laima Liucija Andrikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė ir Viktor Uspaskich. Valentinas Mazuronis ir Bronis Ropė pasinaudojo galimybe pabūti drungni – susilaikė, t.y. žūtbūt palaužti Lenkijos valią daryti savarankiškus sprendimus nepanoro. PRIEŠ balsavo Algirdas Saudargas, Rolandas Paksas ir Valdemar Tomaševski. Antanas Guoga balsavime nedalyvavo.

Primename, kad iš viso rezoliucijai pritarė 438 EP nariai, 152 nepritarė, o 71 susilaikė (su šiais rezultatais galima susipažinti ČIA).

Žvelgiant į balsavimo rezultatus nori nenori kyla klausimas – TIK ar NET trečdalis Europos Parlamento suvokia savo atsakomybę už Europos ateitį?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

chenyingying       2018-04-2 5:49
wanglili       2018-03-15 5:22
wanglili       2018-01-19 9:23
chenyingying       2017-11-30 4:05
bet aišku       2017-11-23 22:39

savo interesą Lietuva turi ginti kietai. Ar Lietuva turi tokių kietų politikų kaip Lenkija. Buvo kažkada Oskaras Milašius, kuris gynė Lietuvą.

na ką       2017-11-23 22:35

Matėt šiandien koks šiltas buvo Beatos Szydlo ir Emanuelio Macron’o susitikimas Paryžiuje: apsikabinimai, bučiniai. Macron’as buvo pakerėtas. Štai ką reiškia Lenkijos premjerės asmenybės spinduliuojama įtaiga. Nėra pas mus tokių simpatiškų protingų visapusškai išsilavinusių ir elegantiškų politikių.

Pikc       2017-11-23 20:56

->“tik nereikia…” - panašu, nesusišnekėjom: ten iš esmės NE LENKŲ klausimu balsavimas vyko, o dėl to, iki kokio laipsnio sajūzo politbiuras galės BET KURIAI valstybei (ne TIK Lenkijai) “orus diriguoti”. Čia paprasčiausias precedento klausimas. Kai ateis mūsų eilė būti “tvarkomiems”, jokio balsavimo nebus - nes JAU NUBALSUOTA. Dabar.

tik nereikia per daug užsikrauti mums       2017-11-23 8:49

Lenkai irgi yra atsakingi už Europos ateitį ir taip pat kaip ir mes turi moralinę prievolę išsaugoti Tautų Europą, sutramdyti Briuselio biurokratus. Bet ką gi jie pastaruoju metu gero nuveikė vieniems iš natūraliausių savo sąjungininkų - mums? Ypač iškalbingi 2009 - 2010m. ekonominės apokalipsės Lietuvoje įvykiai ir lenkų “sąjungininkiškas” elgesys tuo metu. Taip kad, kaip pasiklojo, taip ir išsimiegojo dabar lenkai. Ir nereikia čia kaltinti “Už” balsavusiųjų mūsų europarlamentarų. Nes ir vėl per daug apsiimame nuveikti, per daug save paskui kaltiname. Jei va taip nepriminti lenkams jų pačių “namų darbų”, jie nuoširdžiai tikės, kad viskas čia gerai ir kad nieko blogo jie litvinams nepadarė, ir vėl jausis kažkokiais išskirtiniais kovotojais už Europos ateitį, aplinkui Lenkiją gyvuliuojančių barbarų nesuprastais kankiniais. Kartą to paties komplekso genami lenkai jau sužlugdė tas paskutines trapias galimybes neleisti įsiplieksti Antrajam pasauliniui, elgėsi kaip dramblys indų parduotuvėje, kol nepaslydo ant šukių ir nepasismeigė ant peilių.

Pikc       2017-11-22 20:07

“Dzeikai”, neatsibodo meluoti ir lenkų dezinformaciją skleisti apie tai, “kaip lietuviai bolševikus į Lenkiją praleido”?
“pagarba” - “wannabe lugandonščikui” koloradiniam Tomaševskiui pagarbą išreiškinėti siūlyčiau neskubėti - jis taip balsavo TIK dėl to, kad save laiko lenku, lojaliu Lenkijai (ne Lietuvai). wink
“Tarabildai” - Tarabilda apie veikimo būdus, ne apie politines pažiūras šnekėjo.
O dėl lenkų - taip, pas juos imperializmo, šovinizmo ir apskritai chamizmo - nors vežimu vežk. Ir draugais jų pavadinti tikrai niekaip neina. BET - balsavimas vyko NE “už lenkus” ar “prieš lenkus”, o dėl Eurosajūzo politbiuro teisės kištis į šalių-narių vidaus politiką ir bausti, jeigu jos elgiasi ne taip, kaip liepia sajūzinė “valdžia” - kitaip tariant, dėl valstybių pavertimo “sajūzinėmis respublikomis”. Va šituo požiūriu ir reikia vertinti ‘mūsų” balsavusiuosius.

Tarabildai       2017-11-22 19:27

Ką čia pliurpi ir kliedi tais naciais, kai ten internaciai be tautybės? O lenkų nacionalizmas(šovinizmas) mums gyvybingai pavojingas.

Dočy,       2017-11-22 19:24

nori Žečpospoliton? Labai pasiilgai?

as5       2017-11-22 18:24

keista dėl uspaskish - kad balsuoja kartu ir taip pat su liberastais.

Dočys       2017-11-22 15:10

Pridurkų valdžia. Eurokvislingai.

to kaip paziurejus       2017-11-22 15:06

Lenkai yra nacionalistai. Tai faktas ir tai yra gerai lenkam ir Lenkijai. Musu problema yra ta, kad Lietuvos valdziagyviai nera nacionalistai. Jie greiciau yra atvirksciai - evrosojuzo ir Soroso papirkti agentai siekiantys sunaikinti visas tautas Europoje ir uzvesrti mus atsilikusiais musulmonais.

runkelis is Londono       2017-11-22 15:00

Ne veltui P Austrevicius buvo vienintelis lietuvis Soroso fondui paruostoje ataskaitoje apie ES parlamentarus kuriais galima pasitiketi vykdant Europos sunaikinimo operacija.

Tarabilda       2017-11-22 14:36

Gražu pažiūrėti, kiek čia portale prisiveisė eurotrolių komntatorių ir laikintojų. Gal iš desperacijos, kad EUSSR biurokratų diktatūra žlunga.
Vokietijos rinkimai galutinai išbalansavo šėtono projektą. Mūsų didžioji žiniasklaida stengiasi to nepastebėti, kaip ir pasaulio liberalioji, mat kur kas didingesni pasaulio įvykiai vyksta Zimbabvėje. Kas turi atmintį, turėtų užuosti sovietinės “Tiesos” ir “Pravdos” fenomeną daužyti visomis išgalėmis ideologinį priešą. PiS, Fidez, Brexitas, Katalonija, Trumpas ir yra taikiniai triuškinimui. Jų daugėja, bet Briuselio stručiai su neoliberalia prokomunistine žiniasklaida jau darosi panašūs į nacius. Prievartauti tikrovę yra goebelsiška eurozombinimo strategija ir taktika.
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad pagaliau atsitiko sniego gniūžtės, paleistos nuo kalno, efektas. Prasikrapštykit eurofilai akis. Lūzeriai nelaimingi.

albina       2017-11-22 14:36

Nesidairant praeitin,manau,reikėjo palaikyti Lenkiją.Betgi žiūrim,ką turim:juk gali lengvai nuspėti mūsiškių balsavimą.Maloni išimtis Saudargas,nemaloni žemaitis Balčytis,buvau geresnės nuomonės.Šiandien taršo Lenkiją,rytoj ką darys,jei net Čekija nori naikinti sankcijas Rusijai?

pagarba       2017-11-22 13:14

Saudargui, Paksui ir Tomasevskiui.

Dzeikas       2017-11-22 9:55

Eilini karta padaveme lenkus. Kaip ir 1920m kai tyliai praleidome bolsheviku kariuomene per savo teritorija.
Iprate(n) esam.Antroji prigimtis.

ruta       2017-11-22 9:33

Blogai , kai dauguma nemato liberalmarksizmo diktaturos , kuri tiesiog fontanuoja is Briuselio teziu , sprendimu , nutarimu ..Jeigu visi susedo i ES ‘valti’ , tai gal ir ziurekite kas naudinga visiems , o ne vien Vokietijai , ar Prancuzijai .. p.s. o kad dauguma Lietuvos parlamentarai , o tiksliau Briuselio klapciukai elgesi , kaip ir visada - neturedami SAVO nuomones pritars bet kam , ka pasiulys stipresnis .., tai jokia naujena , ar gali komunistines liekanos savarankiskai priimineti sprendimus , tam reikia padorumo ir drasos ..

Al. tamui       2017-11-22 3:35

Manau, šėtonas juos tik panaudoja.

tam Al.        2017-11-22 2:28

Tai kad ir mušamas pats yra šėtonas, mielai dirbęs ir vieniem, ir kitiem, ir tretiem.
Prisiminkite, kaip keistas lenkų institutas Vilniuje tampė po teismus už nieką kiek drąsiau išsireiškusius interneto komentatorius. Jo veikla ėjo tolerastų linija, netgi ES paramą gaudavo. Pilna tų pavyzdžių.

Al.       2017-11-22 1:51

Subolševikėjusi Vakarų Europa atsiskleidė, niršdama ant tų pačių ir naudodama tą pačią argumentaciją, kaip rusų bolševikai. Kerštas visiems, kas drįso sukilti prieš Maskvos imperiją. Lenkijai, Škirpai, Lietuvos partizanams.
Dėl mūsų laikysenos - geriausia diplomatija yra palaikyti tą, kurį muša. Ypač jei tie, kurie muša, dirba šėtonui. Nesvarbu, rudam, raudonam ar žydram.

ir tegul būna ta Lenkija šmeižiama       2017-11-22 1:30

O kodėl mums tai turi rūpėti? Mažai lenkai Lietuvą šmeižė? Tegul šmeižia, o mes pasižiūrėsime ir pasijuoksime iš to. Su lenkais kitaip negalima, jie supranta tik jėgos kalbą, kaip ir rusai. Dabar lenkai turi problemų ir tikisi Lietuvos paramos? Gerai, galima susitarti, nes ir Lietuvai daugeliu atvejų būtų nenaudingas balso teisės iš Lenkijos atėmimas. Bet tik ne už dyką galima susitarti. Pradėčiau nuo oficialaus absurdiškų Lenkijos reikalavimų Lietuvai atsisakymo ir bendradarbiavimo sutarties atnaujinimo. Paskui gal dar geležinkelių ir “Orlen” konfliktą liečiančius klausimus aptarti būtų galima, bet tai nebūtų pagrindiniai Lietuvos reikalavimai.

kaip pažiūrėjus       2017-11-22 1:18

Aš irgi balsuočiau “Už”, bet ne todėl, kad būčiau karštas eurofederalistas, nes toks nesu, bet tam, kad lenkus pamokyti. Tai ne paskutinis balsavimas dėl Lenkijos. Jei lenkams reikalinga parama, tegul pakomentuoja, ties kuriomis vietomis jie “praregėjo”, jeigu “praregėjo”, ir ką jie ketina padaryti. Per pačią ekonominę apokalipsę Lietuvoje 2009-2010m. lenkai nesibodėjo Lietuvai peilį nugarą susmeigti, o ketinimai buvo dar baisesni.

Lenkija šmeižiama dėl to paties, kaip Lietuva       2017-11-22 1:15

Dear Mr. Baquet

We strongly object to the words written by Jan Tomasz Gross in the article Poles Cry for ‘Pure Blood’ Again published on November 16th 2017 depicting and naming the Independence March – Patriots March in Warsaw, which was organized to commemorate Polish Independence Day, as fascist. We do also oppose manipulating the public opinion with a false statement that tens of thousand of people screamed “Sieg Heil!” and “Ku Klux Klan!”, such situation did not took a place. It is not the first time when Mr. Gross uses s wordplay and suggestion and to create a false but for an unexperienced reader a trustworthy image.

We, furthermore, do not condone the creation of a negative image of families, the elderly and the young generation of Polish patriots who demonstrate their love of country by participating in the Independence March – Patriots March, as well as American citizens do on July 4th.

Mr. Gross should have known that for a Polish national, and as such a representative of the nation most affected by the atrocities of World War II,  there is no greater insult than even suggesting a fascist characteristic.  He should have known that Poland and its antisemitism is no more than a myth. While representatives of the world’s largest Jewish diaspora protected for centuries by Polish authorities felt safe in the Second Polish Republic, their brothers and sisters from western Europe were seeking a refuge from danger and stigma.

Poland has always been a home for people in need and nothing has changed. In 2016 Poland, according to Eurostat, issued 585 969 first residence permits,  Mr. Gross forgot to mention that to the American readers.

The practice like that is a negation of objectivity. It thus becomes the inspiration for various media driven by anti-Polish attitude to construct content about a closed Poland, sympathizing with racist, fascist, Islamophobic, xenophobic, homophobic, totalitarian ideas. In Poland there is no place for above, it is forbidden by our constitution, law and morality. Any person who violates those rules is condemned and charged by Polish authorities, including makers of some controversial incidents during this year’s Independence March.

This kind of accusations mislead public opinion and programs worldwide audiences and viewers to dislike Poland and Poles, creating negative stereotypes and biases, based on falsehood and hatred.

I therefore wish to endorse the request by the Polish League Against Defamation and urge you to publish a refutation.

Sincerly

Aciu Saudargui ir Paksui       2017-11-22 0:03

turite stubura vyrai !

Ka reiskia,, susilaike " ?       2017-11-21 23:56

Reiskia -balsavo-,,uz”.Kaip ten sakoma-nebijok priesu-bijok abejingu.Nemoket jiems algos !Beje ar zinote uz kiek jie sazine parduoda ? Nety neisivaizduojate..R.Paksas pasisake gerai.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.